Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) fagy53 válasza (jan) (#17799) üzenetére


fagy53
nagyúr

A legcsendesebb a nem működő táp..... ne ilyet vegyél! ;]

(#17802) d@minator válasza horitomy (#17791) üzenetére


d@minator
addikt

Van az FSP-nél csendesebb pl. SINAN 530W. Ez a táp 19-21dB a gyártó szerint és az 500W-os változata 4300Ft. Volt szerencsém kipróbálni és tényleg csendes, de mivel nem ismerem és az ára is gyanús nem tenném a gépembe.
Az FSP-t azért ajánlották, mert jó, olcsó és nem hangos (próbáltam).

(#17803) horitomy


horitomy
tag

Igaz ami igaz!
Amúgy csendes környéken lakom, a saját tápegyságem corsair 450, a proci hűtőm hr01
Most vittek el tőlem egy használt gépet. Úgy adtam el, hogy a tápegység nagyon hangos. Kinevetett a gyerek, hogy ez nem is hangos.

De azért ezek után modjatok már eg nagyon olcsó és nagyon halk tápegséget.

(#17804) fagy53


fagy53
nagyúr

Van egy FSP 350W-os tápom, hát nem a csendesség jellemző rá!
Semmi bajom nincs vele, használom gond nélkül, de senkinek nem ajánlanám a megvételét, ha kifejezetten csendes tápot keres.
A venti a ludas, mert búg, nem a levegőáramlás hangja a zavaró, hanem a búgás, ami nem vészes, de jól hallható.
Szétszedtem mindenhova gumi alátéteket tettem, de hiába. Most ott tartok, hogy veszek bele egy 12cm-es ventit. Remélem eredményt érek el! ;)

[ Szerkesztve ]

(#17805) Traxx válasza d@minator (#17802) üzenetére


Traxx
őstag

Na ha egy 500 W-os táp 4300 Ft, akkor az még a Codegen-Mercury szintnél is silányabb kategória lehet... :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17806) Kombat válasza horitomy (#17803) üzenetére


Kombat
őstag

"De azért ezek után modjatok már eg nagyon olcsó és nagyon halk tápegséget."

Az a baj, hogy ilyen nincs! (Legalábbis nem tudok róla.)

Ami nagyon halk az az : Enermax PRO82+/MODU82+, Corsair VX450/HX520, meg a Seasonic-ok!

Esetleg a Gigabyte Superb 460.

Az lényegében ugyanaz, mint az FSP 400-60 GLN. Ha a hangja is olyan akkor azt ajánlom, de nem hallottam még a Gigát...

[ Szerkesztve ]

(#17807) Hawk1979 válasza Kombat (#17806) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ha jól értem akkor a Giga Superb 460-ban Fsp 400-60 gln bél van,ami lényegében egy csicsa nélküli BlueStorm II.... :DDD

(#17808) elekesb válasza horitomy (#17803) üzenetére


elekesb
tag

Seasonic 401 ht 400W
FSP 400-60HLN 400W

Ezek a tápok nagyon csendesek. Talán a seasonic kicsit csendesebb az fsp-nél de az fsp-nek nagyobb a hatásfoka.

06705873585

(#17809) Hawk1979 válasza horitomy (#17803) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ilyen nincs,hogy nagyon olcsó,és nagyon halk. Kizárja egymást a két feltétel sajnos... :O

(#17810) Kombat válasza Hawk1979 (#17807) üzenetére


Kombat
őstag

Úgyvan! :K

(#17811) horitomy


horitomy
tag

A héten átmegyek a barátnőm házukba és szétszedem a gépüket! 15e ft-ot fizettek (akciósan!) a komlett belső cserére (csak ház maradt). Ha féláron volt az egész művelet akkor sem lehet drága tápegység benne. Na majd megírom a nevét!

Celeron proci van benne gyári hűtővel. Szó szerint értsétek!! CSAK A HDD-nek van hangja ahogy kerreg munka közben.

(#17812) Kombat válasza horitomy (#17811) üzenetére


Kombat
őstag

15eFt komplett belső cserére!?!? :Y

Az még egy rendes HDD-re is épp hogy csak elég! :U

(#17813) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...nah elhalálozott a csifike(Chieftech450) konfig itt,és tuninghoz kéne strapás tápocska...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#17814) Dyno válasza Str8 sk8r (#17813) üzenetére


Dyno
veterán

Hogy hogy, hát múltkor még semmi baja sem vol? :R

(#17815) (jan) válasza Dyno (#17800) üzenetére


(jan)
őstag

az egy dolog hogy van annyiért de arra rájön a posta :(( :O

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#17816) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Tápot kell vennem mert most egy 450 w noname tápom van és félek tőle. :DDD
Átlagos gépem van, 5200+, 8800 Gt, 2 vinyó........
Moduláris csendes tápot akarok venni, de olyat ami 3-4 évig tuti elég lesz, ha esetleg komolyabb VGA-t, procit szerzek be.(Phanom, x2 VGA) ;]
Ami most jó áron lenne: CM Real Power 520 W, moduláris 14,8 K.
Egyáltalán CM csendes?
520 w lehet kevés ilyen tervek mellé?

Tippeket kérnék , mert nem vagyok túl járatos és hülyeséget nem akarok venni.

:R :R

(#17817) Kombat válasza Pepe78 (#17816) üzenetére


Kombat
őstag

520W elég lesz!

CM csendes, de van csendesebb is, pl. Enermax MODU82+ 525W vagy Corsair HX520!

(#17818) exbow


exbow
csendes tag

Egy régebbi (kb. 3 éves) 350W Chieftec tápom van. Szeretném kicsit upgradelni a gépet a következőkkel:

- cpu: C2D E8200 - E8500 közül valamelyik (árfüggő)
- vga: 9600GT
- wincseszter: 1 vagy 3 320 GB sata-s (ha lesz raid akkor 3)
- 2 optikai drive (régi IDE-s)
- 2x1 GB ram

Olvasgatva a topickot elsőre azt mondanám, hogy elég lesz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#17819) Dyno válasza (jan) (#17815) üzenetére


Dyno
veterán

Oké oké most nézem békéscsabai vagy bocsi. :R Akkor 9ért jó lesz.De írtam is hogy annyiért is király.

(#17820) killer1203


killer1203
senior tag

sziasztok

tápot cserélek hamarosan és kinéztem egy FSP 400PNF -et de sehol nemtalálom hogy ezen hány 5,25"-ös és S-ata csati van rajta, valaki akinek van ilyen tápja megnzné nekem vagy egy tesztet linklejen aki tud :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#17821) Traxx válasza Kombat (#17817) üzenetére


Traxx
őstag

Elég lesz oda a 425-ös Enermax is :R

exbow: szerintem jó lesz az a táp, bár 3 évesen lehet megérdemel egy átkondizást, és lesz egy gyakorlatilag új tápod :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17822) Dyno válasza killer1203 (#17820) üzenetére


Dyno
veterán

Nekem ilyen tápom van, azért ilyen olcsó mert kevés rajta csati de nagyon erős táp itt van róla teszt [link]

[ Szerkesztve ]

(#17823) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

A következő konfigom van:
- Abit AB9
- Intel Core 2 Duo E6320 4MB 1,86GHz (2,8GHz-en jár)
- Geil Ultra KIT 2x1GB 800MHz
- Samsung Spinpoint F1 750GB 32MB SATA2
- ASUS 8600GT PCI-E
- Pioneer DVR-212 SATA
- ASUS SATA DVD-ROM

Jelenleg egy ASUS 450W-os kéken világító tápegységem van, mely másfél év után elkezdett elég hangos lenni. Le szeretném cserélni egy nagyon halk, szintén kéken világítósra (ha nincs nagyon halk kéken világítósban, akkor jó a nem világítós is), kb. 15e Ft-ot költenék rá. Mit tudtok ajánlani?

Előre is köszönök minden segítséget!!!!! :R

(#17824) vallas válasza hektor24 (#17823) üzenetére


vallas
senior tag

Szia !

ha jó a táp, akkor én a helyedben, csak a ventilátort cserélném, egy halkabb darabra, és már meg is van oldva a dolog.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17825) vallas


vallas
senior tag

Üdv mindenkinek, lenne két kérdésem.

elkezdett rosszalkodni a 450-s chieftec tápom, mert a 24 tűs csatlakozója valahol kontaktos, mert ha véletlenül elmozdul, újraindul a gép, de ha megmozgatom utána jó. jelenleg megoldottam egy kábelkötegelővel, de új tápot szeretnék, és egy 350w-s fsp-t néztem ki, a kérdés a szokásos, elég a konfigomnak?

c2duo e4400@3200 mhz 4*1 giga ram asus p5k 9600gt, meg két vinya, és két optikai meghajtó.

illetve tudtok e ajánlani szakit, aki megnézné a tápot, mert egyébként, ha megy semmi baja, szerintem valamelyik vezetéke van megszakadva, és ha lehet akkor megcsináltatnám.

előre is köszi!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17826) (jan) válasza Dyno (#17819) üzenetére


(jan)
őstag

reméljük árának megfelelően halk is ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#17827) killer1203 válasza Dyno (#17822) üzenetére


killer1203
senior tag

ahogy olvasom elég jó táp, a mostanival ha az alaplapi csatira rádugok még egy ventit akkor nemnagyon szeret elindulni, lehet kevés már a táp ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#17828) zsolt1129 válasza vallas (#17825) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ha veszel újat akkor simán elég lesz neki 350W.

(#17829) Kombat válasza exbow (#17818) üzenetére


Kombat
őstag

Elég lesz!

killer1203: 400PNF-en 2db SATA, 6db Molex!

Traxx: Igen, de azt írta lehet, hogy 2 VGA lesz és ha az a kettő mondjuk 4870 X2, akkor... ;]

hektor24: Corsair VX450, de nem világít!

vallas: stol, Csaba_20, Didyman! Megtalálhatóak a "Tápokról alaposan- mélyvíz" topikban!

[ Szerkesztve ]

(#17830) Kombat válasza killer1203 (#17827) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem inkább a ventivel van valami bibi amit rá akarsz még rakni!

(#17831) vallas


vallas
senior tag

Zsolt1129, Kombat THNX!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17832) horitomy


horitomy
tag

Elvittem a gadzájának az új gépet FSP350.
Igazatok volt a szubjektív dologgal. "Ez ilyen csendes?!" volt az első kérdése.

Hát ja, aki corsair-hoz szokott...

(#17833) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Akkor Coolermaster Real Power 520 moduláris táp jó választás?
Van valami hátránya? 15 k ért ez a modulárisok közül a legszimpatikusabb.

:C

(#17834) Kombat válasza Pepe78 (#17833) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, jó!

(#17835) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Sziasztok !

Egy HKC 3430 jelzetű 430W-os tápegység után érdeklődnék.
Ez mennyire minőségi cucc ?

(#17836) Dyno válasza Kombat (#17829) üzenetére


Dyno
veterán

2db nekem csak 1db sata van rajtameg asszem csak 5db molex.Akkor az enyém valami selejt vagy mi?Igaz CRG-450 matrica van rajta.

(#17837) Dyno válasza F1r3b1rd (#17835) üzenetére


Dyno
veterán

Hát nem ajánlott tápok között van szóval kerülendő, ha olcsón akarsz jó tápot FSP-PNF, ha megmár megvetted akkor reménykedj hogy nem lesz semmi gubanc.

(#17838) Skizz válasza F1r3b1rd (#17835) üzenetére


Skizz
addikt

(#17839) Skizz válasza F1r3b1rd (#17835) üzenetére


Skizz
addikt

duplaaa..

[ Szerkesztve ]

(#17840) Kombat válasza Dyno (#17836) üzenetére


Kombat
őstag

Nyilván a CRG-nek más a kábelezése.

(#17841) nyunyu válasza Kombat (#17840) üzenetére


nyunyu
félisten

CRG az olcsositott Saga OEM tesoja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17842) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Gigabyte ODIN 550 w tápegységet találtam jó árban.
Erről mit tudtok?
Hang?

(#17843) Kombat válasza Pepe78 (#17842) üzenetére


Kombat
őstag

CWT gyártja.
Valaki itt a topikban nemrég azt állította, hogy nagyon halk...

(#17844) Dyno válasza Kombat (#17840) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor gratulálok neki, bár igaz amennyi van az elég :DDD De jó idegeskedni rajta ;]

(#17845) h-yle


h-yle
addikt

Hali!

Az lenne a fájásom, hogy van egy régi gépem amiben valszeg kezd halni a táp.

Konfig:
ABIT IC7 MAX3
P4 3GHz Northwood 1.525V@3.4-3.5GHz 1.55V
ATI Radeon X1950PRO@ 620/720
2x Kingmax HC DDR 500MHz
3 HDD
2 DVD
5 házventi (2 led)
kb. 2-3 usbs bigyó (telefon, egér, gamepad... amit épp rádugok)

Jelenleg ezt egy 420W-os Chieftec dupla ventis táp van benne (passzolom a típust, nem látszik a felirat) ami elvileg elég kell legyen a konfighoz.
Mostanában elég sűrűn fagy játék közben a dolog, alapon kevésbé, de volt rá példa, húzva pláne és ha külön húzom a procit, meg a VGA-t akkor is sűrűsödik a fagyás. Ház ventije kellemesen langyos levegőt fúj ki ellentétben a táppal ami fagyásokkor jó meleget liheg a külvilág felé.
A gép sokat jár sokszor 24/7-ben ezért gyanakszom arra hogy a lassan 4-5 éves használat alatt a táp elöregedett és nem tudja leadni a kellő teljesítményt ahhoz, hogy a gép közel 100%-on fusson.

Első körben az érdekelne létezhet-e ez, sanszos-e a táp probléma?

Másodsorban pedig az érdekelne, hogy az új tápok csatlakozói jók még az IDE vinyókhoz meg a lapomhoz?

Végül, de nem utolsó sorban pedig szeretnék olyan tápra váltani ami majd az év végén beszerzésre kerülő gépet (ha a bankszámlám is úgy akarja :) ) szintén 4-5+ évig kiszolgálja, ne adj isten az után is jó lesz.

Eddigi kiszemeltek:
Enermax MODU82+ 525W
Corsair HX 520W

Ezekről jókat lehet olvasni, és nem is olyan egetverő az áruk, és még ha vesztenek az évek folyamán a teljesítményükből akkor is marad bennük tartalék. A kettő közül melyik a jobb választás? Esetleg más jobb minőségü 20k körül? Gondolom modularitásuk miatt ha a jövőben új tápcsatlakkozók lesznek bevezetve, max veszek hozzá madzagot, vagy ez max álom? :)

Köszi!

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17846) Gyuri27 válasza h-yle (#17845) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mindkettő kiváló táp. Persze a leendő konfig ismerete nélkül biztosat nem lehet mondani. De 99%-ban jó lesz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#17847) Szten Márs válasza h-yle (#17845) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Csak egyféle 420-as Chieftec van, szóval nem is kell pontosabb típus ;) Ennyi idő alatt azért fáradtak az elkók rendesen a tápban, de hogy a fagyás táp probléma lenne, arról korántsem vagyok meggyőződve... szisztematikusan átnézném az alkatrészeket specilis terhelőprogramokkal, vagy még jobb, ha tudsz beszerezni pótalkatrészt a VGA, és memória, mint lehetséges gyanusítottak helyett.

Az új tápok csatlakozói tökéletesek lesznek, nem kell félni. Ha jól látom az IC7 20 pines alaplapi nagy tápcsatlakozóval rendelkezik és mindkét oldalán alkatrészek vannak. Akkor olyan táp kellene a mostani laodhoz, aminél a 24 pines nagy tápcsatlakoz +4 pinje lecsatolható, bár a legtöbbnél ilyen, ritka az, amikor nem.

Mind az Enermax, mind a Corsair remek táp, maximálisan ajánlott vétel. Szinte csak a szubjektív szimpátia dönt a kettő között. Jobbat pedig aligha tudnán ajánlani, kiválasztottad a két legjobb vételt. (Ha én vásárolnék egész biztosan az Enermaxra esne a választásom - de ez én vagyok.)

(#17848) d@minator válasza h-yle (#17845) üzenetére


d@minator
addikt

Ha nagyon érzékeny a füled akkor az Enermax. (de csak ha nagyon, mert mind2 halk)

(#17849) h-yle válasza Szten Márs (#17847) üzenetére


h-yle
addikt

Köszi a válaszokat, egy tök "átlag" Nehalemes gépet szeretnék majd, szóval csak a tuti kedvéért kell 500W, meg ki tudja, lehet egyszer lesz benne 2 VGA.

Arra van valami módszer, hogy a táp hibát ki tudjam zárni/meg tudjam erősíteni, vagy csak a cseretáp tud "biztosat" ? Azért gyanakszom tápra, mert kb. minden szituban jelentkezik már a fagyás, alapon, húzva...

[OFF]3 féle képpen fagy :)
1.) Kép kimerevedik, 5-10mp múlva elsötétül, néha restart, ilyenkor csak reset segít
2.) Kép elsőtétül 5-10mp múlva kép nincs, de a gép, a játék megy tovább (ez esetleg VGA gyanús is lehet, de a kép nem szemetel VGA nem hibázik, és alapon is csinálja)
3.) Egyszerűen újraindul.

És hopp, most fogtam magát ebben a pillanatban és újraindul (csak jó az FF3 és megmaradt a HSZ :) ) Namost ez megint érdekes, mert úgy néz ki a dolog, hogy VGA downclock prosi 3.4 alap fesz. Lehet, hogy nem kap elég feszt az alaplap? Lehet a proci vagy a lap rosz? Ha azt mondjátok nem táp körbeérdeklődöm más topikokban.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17850) Dyno válasza Szten Márs (#17847) üzenetére


Dyno
veterán

Barátnőmnek úgyan ilyen tápja ez a 420 chifi és ennek is egyben van az egész 24pines csatija, nem lehet róla lecsatlakoztatni a +4pin-t.Amúgy a fagyás lehet hogy ram hiba vagy a kártya.De lehet hogy a táp a ludas mivel az 1.hsz-ben oda is van irva hogy nagyon melegedős a táp és ez igy is van tapasztalatból mondom, meg úgye ez még Sirtec beles. :R Amúgy Enermaxra szavazok én is.
(#17849):Ez a csak úgy terhelés nélküli újraindulás nagyon táp gyanús, de nekem anno ilyen problémát win reinstall oldott meg és akkor nekem is voltak olyanok hogy eltünt a kép. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.