Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) Chaser válasza Skizz (#14697) üzenetére


Chaser
titán

A ventiszabályzás nem volt 1értelmű, a PNF-eknél ilyen effekt nincs. Azt lehet tudni pontosan melyik belsőt kapta az FSP-től?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14702) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Na megvettem ma a tápot, CRG400at adtak valóban. Beraktam hibátlanul üzemel, a hangjáról nem tudok nyilatkozni mert a gyári prescott hűtő az zúg mint állat:D Eddig teljesen meg vagyok elégedve a táppal, viszont az nem tetszik hogy még zacskóba sem rakták. Igaz az IPONban adtak szatyrot, de amint kijöttem a boltból az oldala már el is szakadt így a táskámban hoztam haza, szerencsére belefért mert még a jégeső is elkapott ahogy sétáltam a buszmegállóból:D Azért ha új gépet raktam volna össze biztos szentségeltem volna mert csavart sem adtak hozzá, de teljesen meg vagyok elégedve magával a termékkel:)

Mindenkinek köszönöm szépen a tanácsokat:)

(#14703) dudi


dudi
senior tag

nincs vmi táp 5-7k körül, aminek a hatásfoka baromi jó? ~80-85%? telj-re elég lenne 100w is, de halkság és hatásfok a fő szempont.
:R

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14704) vizoRka


vizoRka
csendes tag

Hello !

Erről a tápról mi a véleményetek : Foxconn /ISO 500PP (420W)?
Mert most elég olcsón tudnék hozzájutni...

(#14705) shtml válasza dudi (#14703) üzenetére


shtml
őstag

Ilyen nekem is jól jönne, olyan htpc-hez kellene, amely 32-33 wattot vesz ki a tápból.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14706) Ari18


Ari18
őstag

Hali!
A Corsair HX520 moduláris táp mennyire halk ?
mert egy "hangtalan"gépet akarok összerakni.

(#14707) dudi válasza shtml (#14705) üzenetére


dudi
senior tag

mert olcsón kezdem azt hinni, nem lehet megoldani.
pico psu van esetleg, ha rászánod a suskát. Viszont az tényleg pico méret.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14708) Szten Márs válasza Ari18 (#14706) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az egyik leghalkabb nem passzív táp, tehát rosszul nem jársz vele :K

(#14709) Ari18 válasza Szten Márs (#14708) üzenetére


Ari18
őstag

Köszi!
14k-ért veszem meg havertól 4,8év garral. ;] akkor megnyugodtam :))

(#14710) shtml válasza dudi (#14707) üzenetére


shtml
őstag

Kíváncsi lennék az eredő hatásfokra. Az alaplapra dughatót már láttam, annak 90% körül van, de ott van még a 12V-os adapter.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14711) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Üdv! Ha két évre vennék tápot milyet lenne érdemes? Esetleg yorkfield-bloomfield meg gtx 280nal számolunk (majd jövő évben kb talán ha vmi ilyesmi lesz) meg 4 vinyóra.
600W? Zalman - Corsair - Chieftec?...áramleadás, VGAhoz dupla csati, ilyenek...ezek számítanának. (gondolom...)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14712) Traxx válasza raskolnikoff (#14711) üzenetére


Traxx
őstag

A GTX 280 áramfelvételéről nem sokat tudok, de mivel csúcskártya lesz, nem 60W-ot fog enni. Így látatlanban Corsair HX520 vagy 620, illetve az enermax pro / modu82+ 525W-os tápjai között keresgélnék.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#14713) dudi válasza shtml (#14710) üzenetére


dudi
senior tag

a nagy veszteség az ac->dc átalakításnál van, arról meg senki nem beszél... :(
de ha veszünk egy notebook tápot, az se csinál mást.
pl. az enyém:
52170mWh aksi (legyen 52W), normál fogyasztáson mondjuk 2óra20percet bír, akkor a fogyasztása 22,5W körüli, míg aksi nélkül a konnektorból 27w-ot vesz fel (ezt már mértem :)))
Ez kb 85%-ra jön ki, szerintem a többi táp is hasonló lehet.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14714) shtml válasza dudi (#14713) üzenetére


shtml
őstag

Talán azért nem beszélnek róla, mert notebooknál a hatásfokot még tovább rontja az akku vesztesége.

Az adataid alapján 83.3% hatásfokú az AC/DC konverter. Ha ehhez hozzáveszem a DC/DC konverter 90%-ra becsült hatásfokát, akkor már 75%-nál tartunk, ami azonos egy átlagos ATX táp hatásfokával, szóval nem éri meg egy ilyen kombót használni a sima ATX táp helyett.

Persze más, ha valaki a méretek miatt választja ezt a párost.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14715) dudi válasza shtml (#14714) üzenetére


dudi
senior tag

hát erről beszélek nyuszómuszó :)) :)) :))
a lényeg, hogy sokkal drágább, mint egy atx táp, viszont nem kell bele venti és kis helyet foglal.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14716) nyunyu válasza vizoRka (#14704) üzenetére


nyunyu
félisten

Erről a tápról mi a véleményetek : Foxconn /ISO 500PP (420W)?

HANGOS.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14717) dudi válasza shtml (#14714) üzenetére


dudi
senior tag

na mértem egy kicsit, 80,5%, de szerintem ebben már benne van a szekunder dc/dc átalakítás is, mert a proci nemhiszem, hogy 11,1V-on jár, ahogy a vinyó se ennyit szeret...
Úh. szerintem 80% a teljes AC/DC/DC átalakítássor eredő hatásfoka. Ami nem túl szerencsés egy 13ezres ketyerétől...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14718) kissd01


kissd01
tag

Hali!

A konfigom:
AMD X2 5200+
Gigabyte MA78G-DS3H sAM2 alaplap
2GB DDR2 RAM Kingmax
ASUS 8800gts 512 vagy 9800GTX (a héten dől el)

Elég lenne hozzá egy 350 Chieftech táp?
Válaszotok előre is köszönöm

(#14719) Steve-0 válasza kissd01 (#14718) üzenetére


Steve-0
őstag

a képen láthatod a fogyasztást:

a tápod kb.: 250 - 260W tud leadni
A processzorod nem tudja kihajtani A 8800GTS-t vagy 9800 GTX-et!
Inkább vegyél processzort+hűtőt meg egy 8800 GT-t!
X2 5000+ Black Edition 16e+HyperTX2 4e+8800GT 35e=55e jobban járnál!

[ Szerkesztve ]

(#14720) Traxx válasza kissd01 (#14718) üzenetére


Traxx
őstag

Elég sokat zabál a GTX (lásd itt), de szerintem egy próbát megér a dolog. Ha nem bírja, új jószág, feltételezem, ez a Chifi már megvan...igaz, nem a legerősebb a Chieftec 12V-on, de akkor is.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#14721) tzsolesz válasza fatal` (#14702) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az enyémet ma hozza a birex-futár, hát kíváncsi vagyok nekem mit küldenek. :DDD

A PCX egyébként dettó ugyanez, semmihez nem adnak dobozt, esetleg a vga-joz, meg a procihoz, de azért ez tényleg túlzás. :W

[ Szerkesztve ]

(#14722) dudi


dudi
senior tag

valakinek ötlete?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14723) Steve-0 válasza dudi (#14703) üzenetére


Steve-0
őstag

az FSP-nek jó a hatásfoka a gyártó minimum =70% ot ír!
FSP ATX-350PNF 5e

ennyi pénzért nagyon halk tápot nem fogsz kapni!

[ Szerkesztve ]

(#14724) shtml válasza dudi (#14717) üzenetére


shtml
őstag

80,5%, de szerintem ebben már benne van a szekunder dc/dc átalakítás is, mert a proci nemhiszem, hogy 11,1V-on jár, ahogy a vinyó se ennyit szeret...

Szerintem ez csak az AC/DC átalakító hatásfoka, mivel a DC/DC átalakító mindig működik, akár az AC/DC átalakítóról, akár akkuról megy a gép. Ugye úgy számoltál az előbb, hogy az akku 52Wh-s és 2.3 órát megy vele a géped, de ilyenkor a fogyasztásban benne van a DC/DC konverter vesztesége is.

Külön nem is nagyon tudod megmérni a géped nettó (tehát a DC/DC utáni) fogyasztását, mert ehhez külön-külön mérned kellene az egyes feszültségágak terhelését.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14725) shtml válasza Steve-0 (#14723) üzenetére


shtml
őstag

A 70% szerintem nem olyan jó, mostanság az átlagos tápokra is megadnak 75%-ot. Kérdés persze, ez mennyire valós.

Az igaz, hogy nem nagyon halk, Anyám gépében FSP-400-PNF van. Őt mondjuk nem zavarja, ezért még nem halkítottam le.

Edit: Vagy 350, már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14726) shtml válasza dudi (#14717) üzenetére


shtml
őstag

Be kell vallanom, nem tudom, milyen feszültségeket kér egy notebook, mert nekem nincs.

Kérlek, hanyagold a nyuszómuszót, én is pasiból vagyok.:DDD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14727) SpZ


SpZ
senior tag

meilyik sztetek hatásfokra és csendességre?

corsair vx 450
chieftec 450w

(#14728) fatal` válasza tzsolesz (#14721) üzenetére


fatal`
titán

A VGA rendesen be volt csomagolva de a táp nem :(

(#14729) nyunyu válasza SpZ (#14727) üzenetére


nyunyu
félisten

meilyik sztetek hatásfokra és csendességre?

Ebben mi a kerdes?

Az egyik egy olcso szunetmentesekkel nem kompatibilis, hangos, ismeretlen hatasfoku tap (gyarto weblapjan >70%-ot irnak)
Masik meg egy csendes, 80Plus minositesu tap, aminek semmi baja nincs a szogletes aramot ado szunetmentesekkel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14730) tonyo90


tonyo90
csendes tag

szevasztok ehhez a konfighoz tudtok ajánlani egy FSP-t?Asus P5N-E SLI,Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz,Elitegroup 8600GTS 256 MB, 2G DDR2 800mhz ram,400 G SEAGATE HDD ...
nem kell corsair nincs rá pénzem csak FSP az is elviszi nem?
egy linket légyszives és ha lehet olcsot:)

(#14731) tzsolesz válasza fatal` (#14728) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na, most hozta meg egy 5 perce. CRG400-at kaptam én is. Egyébként ez drágább lenne, mint amit eredetileg rendeltem?
Ja a tápot egy chiftec 450W-os dobozában kaptam. Már majdnem azt hittem az is van benne.

Ja, és hol lehet kapni ilyen PNF-et? Csak kiskerben? :F

A 12V-os ágai 13A-ak, ez elég lesz, egy nagyobb VGA-hoz(9600GT, HD3850/70?

[ Szerkesztve ]

(#14732) Szten Márs válasza SpZ (#14727) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha az a kérdés - bár valami ismeretlen nyelven írhattad -, hogy melyik csendesebb és jobb hatásfokú,akkor a Corsair VX450.

tonyo90:
legolcsóbban: [link]
drágábban: [link]
drágábban és csicsásabban: [link]
Ja vigyázz, PNF helyett nagy valószínűséggel csak CRG-t tudnak hozni. Szerintem a második link alatt található táp egy optimális megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#14733) shtml válasza Szten Márs (#14732) üzenetére


shtml
őstag

Az FSP eléggé kamuzik a termékeivel. Van pl. 400-60GLN, az adatlap szerint min. 75% hatásfokkal, és van 400-60GLN(80) 83% hatásfokkal. Addig rendben van, hogy a min. 75%-ba belefér a 83% is, de ugye biztos nem tennék ezt a megkülönböztetést, ha a sima GLN is tudná a 80+ százalékos hatásfokot.

Idén év elején vettem 400 wattos Bluestorm II tápot, mert a híradások arról szóltak, hogy 85%-os belsővel készül. A gyártó oldalán a "Bluestorm" vagy "Blue Storm" keresés nem is ad eredményt, de a tápon pici betűkkel ott áll a 400-60GLN jelölés. Ami ugye az adatlap szerint csak a min. 75%-ot tudja.

Edit: Nemigen hinném, hogy a híradások írói a kisujjukból szopták a 85% hatásfokú belsőt, amúgy ez áll az aáltalad fentebb megadott linken is. Így viszont nagyon úgy néz ki, hogy az FSP simán hazudott a Bluestorm II adatairól.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14734) dudi válasza shtml (#14724) üzenetére


dudi
senior tag

shtml: igaz, benne van a dc/dc.
a reklámban nő van? :D :D

az fps-s hatásfok kérdésre meg: 75% hivatalosan is :S

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14735) Szten Márs válasza shtml (#14733) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A honlapjuk valóban nem a legjobb, ez van. Hatásfokos mérésekben nem ért el soha rossz eredményt a GLN sorozat. Nem is teljesen értem, hogy tulképp miről is beszélsz. A 83% honnan van, meg a 85%, meg híradások? :F
Amúgy azt mi is megmondtuk volna, hogy a 400-as BluestormII az 400-60GLN béllel van szerelve, ezért nem kellett volna honlapot böngészni, vagy a már megvett tápon pici címkét keresni.

dudi:
Te most egy Bluestorm1 adatlapot írtál, ő pedig Bluestorm2-ről beszélt.

[ Szerkesztve ]

(#14736) dudi válasza Szten Márs (#14735) üzenetére


dudi
senior tag

bdw. miért blúsztorm egy bluestorm? Csak kábelharisnya, venti és kék házikó?
másik: FSP400-60HLN tényleg 78% hatásfok? vagy az annyira nem is nagy szó?

szerk.: akkor jön a bs2 85% :D

nemtok írni... jó lehet fps-eket 75% hatásfokkal játszani

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14737) Szten Márs válasza dudi (#14736) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pontosan ettől bluestorm. Kék kábelharisnya, kék külső, kék venti, kék bekapcsológomb.
A Bluestorm1-ek THN-P belsőre épülnek, a Bluestrom2-ők meg GLN-re.
78% pontosan? Tudja a fene. Van egy oldal ahol a 80+ minősítésű tápok hatásfokát lehet nézni. Ezen kívül volt egy átfogó teszt valahol, ahol ugyanolyan terheléssel mértek rengeteg tápot és nézték, hogy melyik táp mennyit eszika konnektorból. Ebben igencsak az elsők között volt a GLN.
Ez az oldal amit linkelsz meg szimplán hülyeségeket ír, 75%, 85% ehh...
A hatásfokot nem lehet így egy számmal meghatározni, a hatásfoknak van egy görbéje a terhelé függvényében, amelyik oldal egy számot ír, hogy ennyi és pontosan ennyi, az hülyeséget ír. De szerintem ez a téma nagyon bőven túl van spirázva, de ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#14738) tonyo90 válasza Szten Márs (#14732) üzenetére


tonyo90
csendes tag

mennyire bukta az általad emlitett CRG?

(#14739) dudi válasza Szten Márs (#14737) üzenetére


dudi
senior tag

link1
link2

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14740) Szten Márs válasza tonyo90 (#14738) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem bukta, nagyobb terhelésen hangosabb, mint a PNF. Mindenesetre ha van rá pénzed tényleg a Green Powert válasszad.

dudi:
Mint látod hivatalosan 78% minnek írják. Szerintem ez korrekt hatásfok, eprsze van jobb, de nem azon a pár % múlik az ember üdvössége. De ettől még nem tudom megmondani, hogy de facto mennyi és hogy milyen terhelésnél milyen hatásfoka van pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#14741) shtml válasza Szten Márs (#14735) üzenetére


shtml
őstag

FSP 80+ Certified

Sima GLN

Híradás, tartalmazza az utalást a 85%-os belsőre

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14742) tonyo90 válasza Szten Márs (#14740) üzenetére


tonyo90
csendes tag

kösz :C a többit elintézem remélem siofokon találok ilyen tápot.

(#14743) Szten Márs válasza shtml (#14741) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 85%-ot valószínűleg olyan igencsak kevéssé alapos oldalról vették, amit pl dudi is linkelt, ahol 85%-ot írtak és pont, ami, mint már írtam igen nagy hülyeség, értelme sincs így adatot megadni.
Az FSP oldalán azt olvashatod a 60GLN-re hogy legalább 75% full loadnál. Normális loadoknál nyilván nagyobb, felmegy az szépen 80+-ra. Ezen kívül az FSP 60GLN(80)-ra is az van írva a hivatalos honlapon hogy min 75% at full load, szóval tökugyanaz, nagy valószínűséggel nem is másik bél, csak büszkék arra, hogy bekerült a 80+ minősítésű bagázsba és odabiggyesztették ezt mellé, miközben az eredetit nem vették le.
Tényleg nem értem a problémát, mit is kamuzik az FSP, ha tulképp alacsonyabb hatásfokok vannak kitéve náluk, mint amiket mértek és a legrosszabb lehetséges hatásfokot teszik ki a honlapjukra?

[ Szerkesztve ]

(#14744) Hawk1979 válasza shtml (#14741) üzenetére


Hawk1979
őstag

Itt is 85% ;]
Lehet találgatni,de az igazság odaát van.

(#14745) tzsolesz válasza Szten Márs (#14740) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor még egy kérdés. Ha csak a hangja különbözik a PNF-től, akkor a 400W-os CRG-vel jobban jártam mint a 350W-os PNF-el?
Leszögezem, hogy nem értetlenkedni akarok.

(#14746) Szten Márs válasza Hawk1979 (#14744) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt up to 85% van írva, az azt jelenti, hogy legideálisabb esetben akár annyi is lehet. A másikon min 75% van. Ezek nem mondanak egymásnak ellent...

tzsolesz:
Ha almát kérsz, de körtét kapsz, akkor most tulajdonképpen jobban jártál? Nem tudhatom. Ezt sem. Ez kissé erősebb, de hangosabb. Ha a géped nem igényli a plusz erőt - és valószínűleg nem igényli - akkor mindegy az a +50W, ha meg nem érdekel a zaj, vagy nem terheled úgy, hogy észrevehető legyen a különbség, akkor az sem számít. Ha meg akarsz majd olyan gépet, ami valami miatt kérné a plusz teljesítményt - amihez azért elég durva gép kell - akkor jobb az a +50W, ha meg zavar a hang és a körülmények is olyanok, hogy érezhető is a különbség, akkor meg rosszabb. Szóval összességében erre nem tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#14747) dudi válasza Hawk1979 (#14744) üzenetére


dudi
senior tag

az a baj, hogy ezek a minősítések se teljesen helytállóak. 20%, 50% és 100% terhelés mellett bemérik a felvett/leadott arányt, és ha mindhárom 80 fölött van, akkor 80+ és csókolom.
De ha nekem mondjuk nem 20% maxhoz képesti terhelés kell, hanem 60-70w között? arra hol találok olyan tápot, ami nem fűt el garantáltan 20w-ot? Mert a 70-hez képest a 20 nem túl jó %-ot ad...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#14748) baki_00


baki_00
csendes tag

A mai nap megérkezett az ipon-tól a az én 400-as PNF-em, ami valójában egy 450-es CRG. Legalábbis az adatlap szerint a táp oldalán. Sebaj, biztos jobb lesz, mint a mostani M-tec, ennek legalább van súlya.

(#14749) tzsolesz válasza Szten Márs (#14746) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. :R

Ha az LC-Power 8cm-es külső ventijétől nem lesz hangosabb, akkor nem baj, azért annak hallható hangja volt, nem rezonanciaszerű, hanem légáramlásbeli. De erről majd este, ha hazaérek a melóból -tudok pontosan nyilatkozni. addig is örülök, hogy normális táp lesz a vasamban, nem pedig valami megbízhatatlan kütyü. Mondjuk abban is volt valamilyen védelem, de már nem emlékszem mi. :F

(#14750) Hawk1979 válasza Szten Márs (#14746) üzenetére


Hawk1979
őstag

Akkor összefoglalom. 75%-85% közé esik a hatásfok.
Mostmár mindenki nyugodtan aludhat este. Béke

(Enermax tesztben méricskélték a hatásfokot,de azért ezt nem írhatják be a reklámanyagba egyik cégnél sem,mert a vevő megőrül,mire kibogarássza mi merre hány méter... [link] )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.