Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) dgyuri0123 válasza lionshamlet (#9350) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Siker volt 5-6 évig... de azóta igen elszállt felette az idő.

"csak a zene van"

(#9352) lionshamlet válasza dgyuri0123 (#9351) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nyilván.
Nem is erre gondoltam, hanem talan akkor lett volna letjogosultsaga a 4k támogatott mednek is?
Az előző széria sikeret látva legalábbis.

(#9353) dgyuri0123 válasza lionshamlet (#9352) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még a Dune is kiszállt a versenyből. A Sigma sem fejleszt már 4k HDR képes processzorokat. Realtek is más felé kacsintgat. Pont a Mede8er állna neki egyedüliként a fejlesztésnek? Hmmm, nem hiszem, hogy van erre elegendő tőkéjük. Az androidos sz@rok akkora nyomást gyakorolnak a piacra, hogy elképzelhetetlen. Gyakorlatilag nincs is más "gyári" alternatíva, ha az emberfia venni szeretne valamilyen lejátszót.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9354) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#9353) üzenetére


galaxys80
veterán

Viszont én a mai napig inkább egy mede8ert használok, mint egy androidos sz@rt. :)
Hidegen hagy a 4K őrület.
Ha egyszer cserélek akkor Apple tv lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9355) lionshamlet válasza dgyuri0123 (#9353) üzenetére


lionshamlet
senior tag

De ezek a kókány vackok megvoltak az előző etapban is.
Talán nem voltak ennyire ömlesztve es az arcodba tolva, de aki olcson akart venni kínai lapot, az tudott akkor is talalni.

Sajnálom hogy megszűntek, 4k-ra is medet akartam venni.

Szoval milyen alternatívák maradtak, ha nem szeretnek kodizni?
Ugyanigy plug&play es mindet visz 4k tartalmakig bezárólag?

[ Szerkesztve ]

(#9356) dgyuri0123 válasza lionshamlet (#9355) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hmm. Kodit nem nagyon tudod kikerülni.. Amúgy Zidoo vagy Himedia, de azok is androidosak és nem egészen 100% egyik sem. Már nem lehet megúszni android nélkül semmit. Illetve "telepítgetős" CoreElec a legjobb alternatíva, mert az úgy működik, mint most a Mede8er. Plug & Play eszköz nem létezik, mert minimum andorid szinten be kell állítani a boxokat.

(#9354) galaxys80: Mikor átálltam 55" méretre, bizony voltak érdekességek a Med600-al, ami a képminőségét illeti. Zajos volt sok helyen, ami engem nagyon zavart. Kénytelen voltam váltani, hogy ne kelljen "zizis" képeket néznem. Használt Dune is sokkal drágább volt, mint egy új kínai doboz, ergo nem maradt más... Androidot meg eleve utálom... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9357) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#9356) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát én évek óta 55’ -on vagyok, de nem láttam semmi problémát a mederrel. :)
Itt nincs 4K meg szipi-szupi plex stb. Cserébe a minőség a mai napig nagyon rendben van.
Számomra az egyetlen fájó pont az smb2 hiánya. De ugye a biztonság és a kínai csodákat egy lapon említeni több, mint vicces. :D
Szóval, ha egyszer eldobja a gépszíjat, akkor jön az Apple tv.

(#9358) djnice válasza galaxys80 (#9357) üzenetére


djnice
veterán

A "kínai csodákat" az emberek 90%-a CoreELEC-kel használja, azzal meg hibátlanok.

(#9359) galaxys80 válasza djnice (#9358) üzenetére


galaxys80
veterán

Szenvedjen azzal akinek arra van igerenciája.
Az emberek 90%-nak fingja nincs róla, hogyan kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#9360) djnice válasza galaxys80 (#9359) üzenetére


djnice
veterán

Igaz, dgyurinak is én tettem fel :) Bár tényleg nem igényel nagy szaktudást, de az Apple TV beállításaiban is el lehet veszni, ráadásul ott ami jó lejátszóprogram az fizetős.

(#9361) galaxys80 válasza djnice (#9360) üzenetére


galaxys80
veterán

Az Apple cuccai elég hülyebiztosak. :)
Mondjuk én egy iPhone, iPad, MacBook, Apple watch után talán nem vesznék el. :)
Plex ott is ingyen van.
De egyelőre minden igényemet kielégíti a mede8er. :)

[ Szerkesztve ]

(#9362) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#9357) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig komoly képhibák vannak Med esetén. Én sajnos látom és nagyon zavar. Bár az hogy komoly, kinél mit jelent. 1080p a max. nálam is, nem 4k miatt váltottam lejátszót. CE alatt ugyanaz a film tökéletes, nem mondhatok mást. Apple tv szerintem nagyon nem éri meg az árát, mert NAS nélkül nehézkesebb vele boldogulni. Nekem meg nincs nasom...nem is szeretnék.

"csak a zene van"

(#9363) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#9362) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem van NAS-om és ma már nem is nagyon tudnám nélküle elképzelni. :)
Rengeteg kényelmi funkciót hozott be az életembe.
Én továbbra sem látom a mede8er képhibàit.
Fura is ezt olvasni, mert a képminőségben sosem volt vita, hogy nagyon jó.

(#9364) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#9363) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

50-es plazmán elnyomta a képhibákat a ditherzaj, de oleden rezzenéstelen a kép... ott minden anomália előjön.

"csak a zene van"

(#9365) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#9364) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam 55-ős LED van. Minden létező képjavító kikapcsolva. Továbbra sem látom a hibát.
Illetve elképzelni nem tudom, hogy egy filléres kínai kókàny eszköz jobbat tudna nyújtani.

(#9366) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#9365) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A box valóban kínai, de az Amlogic processzort az USA-ban fejlesztik Kaliforniában....is. A mostani lejátszómba korrekt alkatrészek, korrektül vannak beépítve. Megnéztem a belvilágát és el kell mondjam, teljesen rendben van a nyák + a forrasztások. A külseje gagyi műanyag, de ezt leszámítva semmi gond vele.

Visszatérve a képminőségre... Vannak ominózus jelenetek amiket fejből tudok, hogy melyik filmnél hol jött zavarba a Realtek processzor. LCD sem a legjobb etalon, mert mozgás közben keni a pixeleket, így nem fogod látni hogy zajosodik a kép. De nyilván nem is fontos hogy jobb legyen, ha most nem látod a hibáit. Ez egy kétélű dolog.. Én észrevettem oleden, összehasonlítottam, akkor még egy Kodi-t futtató kínai sz@rral és egyértelmű lett az eredmény. Sokszor próbára tettem a Med-et oda - vissza és soha nem volt kérdés, melyiknek jobb a képminősége.

Egyetlen konkrét példát mondanék: Alien Covenant... mikor mennek felfedezni az új bolygót és közben látják a letarolt erdőt/hegyoldalt... ahol áll egy hatalmas kettétörött fa, ég felé meredező csonkkal. Na itt a fa letört élei mellett/körül és a kérgén gyönyörűen szétesik a kép és csúnyán zajosodik plusz a füves hegyoldal is bezizzen.
De lenne még ötletem: Samsara, Baraka, stb, ahol szintén sok helyen "bezizzen" a kép, hol a táncosok, hol épületek élei, hol meg sivatag dűnéinek élein. Planet Earth szintén...
Fontos: 1080p-s MKV-k, nem BD25/50. Ergo, kicsivel alacsonyabb a bitráta, így többet kell dolgoznia a processzornak. :) Nem bántásból mondom, hidd el.. Peace. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9367) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#9366) üzenetére


galaxys80
veterán

Én aztán nem bántódok meg. :)
Engem ilyen szinten nem érdekelnek a részletek. Èn egy filmet, azért nézek, hogy élvezzem. Nem keresem a hibákat. :)
Ebben pedig egyelőre tökéletesen kiszolgál a med. Ha nem, akkor váltani fogok.
De továbbra is tartom, hogy nem egy kínai csodára. :D

[ Szerkesztve ]

(#9368) djnice válasza galaxys80 (#9367) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem gondold meg, ez csak egy jó tanács. Ha Pécs környékén jársz, adok egyet próbára és megfog változni a véleményed ezekről a kis boxokról.

(#9369) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#9367) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem keresem direkt a hibákat, csak észrevettem, hogy elég sok helyen szétesik a kép és zajosodik. Elkezdtem először csak utánaolvasni, aztán tesztelni és bizony nem a szemem csapott be.

A film élvezeti értékéhez nálam szorosan hozzájárul a kép minősége is. Egy természetfilmnél kiábrándító, mikor egy marárrajt nem látok rendesen, mert a lejátszó összemossa az egyedeket és pacásítja. Persze vannak filmek, amiknél kicsit sem számít ez, de most nem is ez a lényeg.

Amúgy ma minden Kínában készül, ezt te is tudod..

"csak a zene van"

(#9370) galaxys80 válasza djnice (#9368) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha egyszer a gyerek szobájában levő közel 10 éves wd player eldobja a kulcsot, akkor lehet teszek egy próbát egy kínai csodával.
Bár valószínűbb, hogy megkapja a medet én meg az Apple tv-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#9371) djnice válasza galaxys80 (#9370) üzenetére


djnice
veterán

Mielőtt ATV 4K-t vennél, azért vedd figyelembe a következőket:
- A 24.000 és a 60.000 fps nem kadenciahelyes: [link]
- Nincsenek pontos MaxFALL, MaxCLL HDR metaadatok
- Nincs HD hang továbbküldés, csak PCM

(#9372) blakey válasza djnice (#9371) üzenetére


blakey
titán

1 évvel ezelőtti hsz-el kardoskodsz folyamatosan az ATV ellen, nem próbáltad, nem használtad. Az Amlogic boxok mellett ATV-t is használok évek óta, a MaxFALL, MaxCLL HDR metaadatok fixre vannak beállítva, semmilyen hibát nem látsz mivel jó értékeket használ és ez is csak HDR10-nél kérdés, meg ugye az Amlogic sem küldi tovább, Dolby Visionhöz meg nem kell mivel az dinamikus.
Ha Amlogic box akkor ahogy írtad, 90%-ban CE-vel használják, aki meg komolyabb Amlogic boxot vesz ahol a droid is használható mindenféle mókolás nélkül az le van szólva, mert a gagyira is portolták a ROM-ot, azért egy kicsit gondolkozz el azon, hogy mégis mi értelme van ilyen módon hozzáállni a dolgokhoz, több tiszteletet.
A 24.000 és a 60.000 fps nem kadenciahelyes - ezt látni kell és nem műszerek alapján megállapítani, semmilyen hibát nem érzékelsz és ha netán mégis ennyire vájtszemű vagy akkor bátran leírhatnád, hogy bizony Amlogicnál is jelen vannak néha apró röccenések. Tényleg érzékeny vagyok én is a hibákra, jelezni is szoktam de a 24 és 60 fps anyagoknál nem vettem észre semmilyen oda nem illő röccenést.
Nincs HD hang továbbküldés, csak PCM - pontosabban többcsatornás LPCM, aki nem gerjed arra, hogy az erősítőjén DD, DTS, True HD vagy DTS-HD felirat jelenjen meg annak semmilyen hátránya nem származik, minden csatrona megvan.
Én is tudnék hibákat felsorolni az Amlogic, Zidoo vagy bármilyen más eszközről, nem teszem.
Szerintem ha Apple TV 4K-t venne akkor nagyon nem nyúl mellé, persze az általad említett eltérésekkel nem árt tisztában lenni, de nem utálattal kell kommunikálni. Az egyik legjobb felskálázója az Apple TV-nek van és folyamatosan a legjobb hálózati lejátszók között sorolják fel.
Elnézést, hogy ide írtam, de úgy éreztem, hogy jól jön olyan véleménye is akinek van Amlogic és Apple TV tapasztalata is. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9373) djnice válasza blakey (#9372) üzenetére


djnice
veterán

Oké, én innentől kezdve befejeztem a veled való kommunikációt és az egész PH-s fórumozást is.

(#9374) galaxys80 válasza blakey (#9372) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem kell védeni az Apple tv-t.
Számomra a meglévő ökoszisztéma miatt nem kérdés , hogy ez lesz majd a legjobb megoldás. :)

(#9375) blakey válasza galaxys80 (#9374) üzenetére


blakey
titán

Nem kell, viszont én használom is évek óta ahogy a többi boxot is. Ellene lehet érvelni de mellette nem? Ezen kell megsértődni? Azért elég abszurd, hogy ellenséges hozzáállással lehet róla véleményt nyilvánítani de mellette már nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9376) galaxys80 válasza blakey (#9375) üzenetére


galaxys80
veterán

Főleg egy mede8er topikban vicces vérig sértődni. :D
Szerintem engedd a el a dolgot. Mára a Kína fanok lettek a legvérvesebbek. :)

(#9377) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

A következőre jöttem rá a mai nap - ha mindenki tudta, akkor bocsánat-, én nem!

NFS megosztás alatt, ha régebben felmásoltam egy filmet a NAS-ra, akkor azonnal megjelent a "Kedvencek" mappában.

Múltkor adtam írási jogot NFS megosztás alatt a NAS-on.
Ezután nem jelent meg a felmásolt film a "Kedvencek" mappában, csak szkennelés után.

Ma visszavettem az írási jogot és visszaállítottam csak olvasási engedélyre.
NAS-ra másolás után, azonnal megjelenik a film, nem kell szkennelni.

A miértjét nem tudom, mint ahogy azt sem, hogy SMB megosztás alatt miért jelenik a meg azonnal film?!

S3x, hifi & rock and roll

(#9378) galaxys80 válasza sony309 (#9377) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam SMB alatt sem jelent meg soha azonnal a kedvencekben. Mindig kellett egy szkennelés hozzá.

Az NFS nálam nem jött össze a múltkor. Azóta gondolkodtam és lehet, hogy úgy működik az NFS, hogy csak akkor látszanak a filmek, ha a NAS NFS mappájába vannak a filmek?
Mert ebben az esetben nálam alapból nem pálya, akkor az NFS.

[ Szerkesztve ]

(#9379) sony309 válasza galaxys80 (#9378) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom, hogy mire gondolsz, amikor azt írod, hogy NFS mappa!
Ennyire nem értek hozzá, csak egyszerű felhasználó vagyok.

S3x, hifi & rock and roll

(#9380) galaxys80 válasza sony309 (#9379) üzenetére


galaxys80
veterán

Arra, hogy én hiába akartam megosztani a torrent mappámat NFS-en mindig üresnek mutatta. SMB-n tökéletesen megy.
Na, de mindegy. Nem akarok már ezzel tökölni. Igazából csak a kíváncsiság hajtott. Tökéletesen megfelel az SMB is.

(#9381) sony309 válasza galaxys80 (#9380) üzenetére


sony309
őstag

OK, így már értem.
Elhiszem és megértem, hogy feladtad.
Bár biztosan beállítási gond lesz.

NAS topikjában nem próbáltál segítséget kérni?

S3x, hifi & rock and roll

(#9382) galaxys80 válasza sony309 (#9381) üzenetére


galaxys80
veterán

Biztos az. Ha egyszer rákényszerülök, akkor majd futok vele még egy kört. :)
Egyelőre teljesen jó az smb is.

(#9383) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Szeretném a yadis-t használni,de valamiért nem találja a NAS-omat a hálózaton, pedig ott van az [kép] . Mi lehet a hiba?

(#9384) sony309 válasza Möhe (#9383) üzenetére


sony309
őstag

Nem a "Mappák" fülön kell megadni, hogy hol vannak a filmek?

Ami meg van nyitva, ott a munkakönyvtárt kéri, ahonnan futtatnád a Yadis-t, nem?

S3x, hifi & rock and roll

(#9385) Möhe


Möhe
addikt

Gyári jukeboxot próbálgatva miért van az hogy a filmeknél a borítók szarul/pixelesen/totál felismerhetetlenül jelennek meg?
Menü skint simán tudok cserélni a med-en, de ez nem jön össze.... miért van ez?

(#9386) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Eretnek kérdés itt, de hát ha kapok választ. Lecserélném ezt a kiváló lejátszómat egy olyanra, ami már 4K-UHD filmeket is lejátszik a Mede8er tudása és kezelhetőségének egyszerűsége mellett. Van javaslatotok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9387) dgyuri0123 válasza VGYke (#9386) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kezelhetőségben nemigen akad párja. Valahol kompromisszumot kell kötnöd.

"csak a zene van"

(#9388) Möhe válasza Möhe (#9385) üzenetére


Möhe
addikt

Csináltam képeket:
Ilyen amikor a filmet lejátszanám: [kép]

Ilyen amikor a mappát szerkeszteném: [kép]
Ez mitől van?

(#9389) sony309 válasza Möhe (#9388) üzenetére


sony309
őstag

Lehet rosszul emlékszek, de nem ez a hiba miatt jött ki egy fw. frissítés anno?

S3x, hifi & rock and roll

(#9390) Möhe válasza sony309 (#9389) üzenetére


Möhe
addikt

X3D_Series_V4.0.2_BETA_24Feb2016 -val nem jött helyre, ugyan úgy mutatja újraszkennelés után ahogyan a képeket készítettem. :(((

és a későbbivel sem lett jobb

[ Szerkesztve ]

(#9391) sony309 válasza Möhe (#9390) üzenetére


sony309
őstag

2016.04.06-i az utolsó fw. és még két patch is kijött ezeknek a hibáknak az orvoslására.

S3x, hifi & rock and roll

(#9392) Möhe válasza sony309 (#9391) üzenetére


Möhe
addikt

Utolsó kiadott FW-vel, csak úgy lesz szép és marad is miután ki és beléptem újra a filmhez, ha az adott film mappáját újra leszkennelem és elmentem. Máshogy nem! A kis fa..om hogy nem akar működni rendesen.. :W :(((

(#9393) sony309 válasza Möhe (#9392) üzenetére


sony309
őstag

Amióta meg van soha nem volt vele gondom.
Mindig én szúrtam el valamit.
Kivéve, amikor a patch-et kiadták. De az megoldotta a szkennelési problémát.
Azóta már Yadis-t használok, nem is szkenneltetem a mappákat. Semmi bajom a lejátszóval.

Csak akkor váltok, ha TV-t cserélek.

Lehetséges, hogy kellene egy gyári visszaállítás és feltenni az utolsó fw.-t a foltozásokkal együtt. Hátha!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9394) Möhe válasza sony309 (#9393) üzenetére


Möhe
addikt

Ezen gondolkodom,hogy egy reset és újra a legutolsó FW-t felteszem.
Amúgy a Yadis-t próbálgatom a PC-n. Csak akkor találja meg a filmet ha pl.: Aquaman.2018.IMAX.720p.BluRay.DD5.1.x264.HuN-HyperX helyett simán csak Aquaman-t írok. Csak így működik?

(#9395) sony309 válasza Möhe (#9394) üzenetére


sony309
őstag

Én olyan kevés dolgot állítottam át a Med-en, hogy nem is gondolkodnék egy reseten.

Én csak a filmcímet szoktam a címben hagyni (még évszámot sem), úgy megtalálja. Másképp nem próbáltam.
Mintha azt olvastam volna, hogy szkenneléskor, ami zárójelben van, azt figyelmen kívül hagyja, lehet elég csak zárójelbe tenni.

Én azért álltam át a Yadis-ra, mert nem szerettem a távirányítón bevinni a karaktereket.
A PC úgyis be van kapcsolva, nekem egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9396) dgyuri0123 válasza sony309 (#9395) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jól tudod.. a számokat nem kedveli a Yadis. És azt is jól tudod, hogy zárójelbe téve a számokat, hibátlanul megtalál mindent.

"csak a zene van"

(#9397) Möhe válasza sony309 (#9395) üzenetére


Möhe
addikt

Nyomtam egy visszaállítást, de csak a saját hálózat/egyéb képi/hangi dolgokat nullázta. A 4.0.2-re akartam az utolsó patch-et feltenni, itt viszont lefagyott a műveletnél. Rá lehet tenni 3-as fw-t ezután? Most kicsit hagyom a dolgot pihenni, mert felhúzom magamat és csúnyát művelek az tuti.

De leírom a sorrendet hátha valahol itt lesz a bibi.
Med-router-Nas
A filmek egy gyökérmappában ,HD-SD-BD almappában,és avval a címmel ahogyan a kölcsönzőben elérhető.

(#9398) sony309 válasza Möhe (#9397) üzenetére


sony309
őstag

Elhiszem, hogy pihensz egy picit!
Nálam is néha le szokott esni a redőny! :DD

4.0.2 fw. verzióból van három is, más-más dátummal.
Ehhez jön még a két folt.

Próbáld meg betartani a sorrendet, hátha az lehet a baj.

Küldtem egy pm.-t is!

S3x, hifi & rock and roll

(#9399) Fifi válasza sony309 (#9398) üzenetére


Fifi
őstag

Milyen sorrend? Nem kell a patcheket külön feltenni.

Letöltött az X3D_Series_V4.0.2_6April2016_patched_2 fw-t. Felteszed emergency módban és kész. Ha beállítottad a configot kimented USB-re és ha bármikor kell, onnan visszatöltöd. Ennyi.

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#9400) Möhe válasza Fifi (#9399) üzenetére


Möhe
addikt

"Felteszed emergency módban és kész."

Ezt hogyan érem el? Feltételezem nem menüből/frissítés USB-n ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.