Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) tobias40 válasza aldebaran (#9600) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,én is CE-t használok,ezt csak elővettem nosztalgiázni.. :)

(#9602) ANT


ANT
őstag

Sziasztok.
MED600 player egyik napról a másikra nem ismeri fel az egyik 2TB-os külső USB-s vinyómat. Mindkét porton kipróbáltam, volt USB kábel és külső ház csere, eredmény nélkül. A külső házat PC-re csatlakoztatva a Win felismeri a vinyót. HDD kondíció 100%. MED600 portjai is jók, mert bármilyen másik külső vinyót látja a media player. Alaphelyzetbe állítás megvolt, és itt megállt a tudomány.
Valakinek valami ötlete a problémára?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#9603) ANT válasza ANT (#9602) üzenetére


ANT
őstag

Megoldódott. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#9604) sony309 válasza ANT (#9603) üzenetére


sony309
őstag

Mi volt a gond és hogy sikerült megoldanod?
Hátha ...

S3x, hifi & rock and roll

(#9605) ANT válasza sony309 (#9604) üzenetére


ANT
őstag

Google keresés után ez alapján indultam el. Úgy néz ki, ez a media player nem szereti azt a vinyót, amit nem biztonságos eltávolítással csatlakoztatunk le. Lényeg, hogy egy merevlemez ellenőrzés+biztonságos eltávolítás után ismét felismerte a HDD-t a MED600.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#9606) sony309 válasza ANT (#9605) üzenetére


sony309
őstag

Tudtam!
Anno én is belefutottam ebbe a hibába, amikor még nem hálózaton keresztül játszottam le a filmeket.
Csak már elfelejtettem! 🙄

S3x, hifi & rock and roll

(#9607) Petyka3 válasza s7evcsenko (#9178) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Tudom, hogy régi a kérdés, de én is most belefutottam ebbe a problémába. Át kell nevezni .mkv-ra a fájlt, ekkor már látja a lejátszó, sajnos automatikusan nem kapcsolja a 3D funkciót, ezért manuálisan kell kiválasztani a "3D szimulációt". :)

(#9608) gulyasa válasza Petyka3 (#9607) üzenetére


gulyasa
őstag

Éppen ezért nem lesz igazi 3D, hanem csak a 2D videósávból generált "valami".
Az mk3d formátumot még ma is csak egy-két asztali lejátszó tudja rendesen kezelni - és nem is lesz sokkal több, hiszen a gyártók már évek óta nem érdekeltek az otthoni 3D filmnézésben... :((
Gyakorlatilag már annak is örülhetünk, hogy van még választék olyan lejátszókból, amelyek eleve képesek kezelni/lejátszani a frame packed, half-ou, half-sbs 3D videókat.

Ma már a 4k/8k az alap. A HDR, Dolby Vision, meg hasonlók a "mainstream"... :W

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9609) Petyka3 válasza gulyasa (#9608) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Értem amit mondasz, de ez nekem teljesen korrekt 3D-nek tűnt, nyilván nem írtam volna, ha egy 2D-s konverziót láttam volna. Próbáltam a TV 2D->3D átalakítását is, na az egy hulladék volt. Teljesen korrekt 3D volt, amit a mede8er lejátszott. :))

(#9610) Petyka3 válasza gulyasa (#9608) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Kipróbáltam TSmuxer-al, hogy ISO-t készítek a fájlból, így felismeri a TV rögtön a 3D-t, összehasonlítva a lentebbi eredménnyel, ugyanolyan, mint a 3D szimulációval. Ha esetleg valakinek kedve van, megpróbálhatná, több szem, többet lát.

(#9611) FrezeR válasza sony309 (#9597) üzenetére


FrezeR
senior tag

Régebben nem csinálta ennyit, de most bármit indítok el pár perc és elkezdi és onnan folyamatos a hiba.

USB-ről nem játszok le szóval azzal nem tudom van-e gond. De majd tesztelem.

NFS megosztásnal annyit vettem észre, hogy szintén megáll a lejátszás, de nem léptet ki a főmenübe, mint SMB esetén, hanem pár másodperc fagyás után elindul tovább a felvétel.

(#9612) sony309 válasza FrezeR (#9611) üzenetére


sony309
őstag

Évek óta használom NFS megosztással (NAS-ról), semmi bajom vele.
Pedig már frissítés se jön hozzá. Úgy érzem, használom amíg mükődik, utána kuka.

S3x, hifi & rock and roll

(#9613) tobias40


tobias40
veterán

Az nfs megosztásnál ha volume1/filmek a könyvtár akkor nem lehet a kedvencekbe felvenni a filmek könyvtárat??
Ha igen,hogyan kell? :R

(#9614) tobias40 válasza tobias40 (#9613) üzenetére


tobias40
veterán

YOUTUBE sem megy ezen a lejátszón? :(

(#9615) sony309 válasza tobias40 (#9614) üzenetére


sony309
őstag

YT már régóta nem megy!
Én sosem használtam.

S3x, hifi & rock and roll

(#9616) FrezeR válasza sony309 (#9612) üzenetére


FrezeR
senior tag

Örülök neki, hogy neked jól megy, de az enyémmel attól függetlenül gond van. Tegnap is megnéztem négy videót, abból háromnál voltak ilyen 10-15 másodperces megállások továbbindulások, aztán az utolsó videónál úgy megállt a kép, hogy csak az áramtalanítás segített rajta. SMB megosztás meg még rosszabb, ott ahogy mondtam konkrétan ki is dobál menüben 2-5 percenként a vége fagyás. :U

(#9617) tobias40 válasza tobias40 (#9614) üzenetére


tobias40
veterán

És erre esetleg?
"Az nfs megosztásnál ha volume1/filmek a könyvtár akkor nem lehet a kedvencekbe felvenni a filmek könyvtárat??
Ha igen,hogyan kell? :R"

(#9618) sony309 válasza FrezeR (#9616) üzenetére


sony309
őstag

Olvass vissza itt a SMB problémáról.
Tápegység tesztelés, csere, Med gyári visszaállítás.
Kipróbálnám a lejátszást USB-n keresztül, hátha már ott is hiba van.

S3x, hifi & rock and roll

(#9619) tobias40 válasza tobias40 (#9617) üzenetére


tobias40
veterán

Csak így tudom felvenni a kedvencek közé hogy pl. volume1/filmek/filmek !

Ez másnál is így van?

(#9620) sony309 válasza tobias40 (#9617) üzenetére


sony309
őstag

S3x, hifi & rock and roll

(#9621) sony309 válasza tobias40 (#9619) üzenetére


sony309
őstag

Most próbáltam ki.
Nekem sem sikerül felvennem olyan könyvtárat a kedvencek közé, amelyik nem egy másik mappában van!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9622) tobias40 válasza sony309 (#9621) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát akkor nem én vagyok a nagyon hülye! :W
Ennyire béna legyen.. :(

(#9623) sony309 válasza tobias40 (#9622) üzenetére


sony309
őstag

Kell venned egy újabb lejátszót! :DD
Annak meg más baja lesz! :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#9624) tobias40 válasza sony309 (#9623) üzenetére


tobias40
veterán

Van már amlogic is 3 meg popcorn 210 is de ez meg ott áll a szekrényben,gondoltam befogom a projektor nézésére de nem jön így össze.
Kíváncsi lettem volna hogy mivel ad más (jobb) képet mint az amlogic box Ce alatt kodival! ;]
Megnézem majd a popit is de a mederer-ben jobban bíztam volna,képminőségben.

(#9625) FrezeR válasza sony309 (#9618) üzenetére


FrezeR
senior tag

Megnéztem két 50 perces videót USB-n keresztül, ott nem volt akadás.

(#9626) sony309 válasza FrezeR (#9625) üzenetére


sony309
őstag

Hálózat lenne a következő tippem!
Kábelen lóg a routeren vagy wifi-n (media bridge-n)?

Régebben vettem két Asus routert media bridge miatt. Állandóan megakadt a lejátszás. Két hetembe telt, amíg rájöttem, hogy mindkét router hibás. :W

S3x, hifi & rock and roll

(#9627) FrezeR válasza sony309 (#9626) üzenetére


FrezeR
senior tag

A NAS-em és a lejátszó külön-külön van rákötve vezetékkel a routeremre.

(#9628) sony309 válasza FrezeR (#9627) üzenetére


sony309
őstag

Akkor a wifi nem hibás! :DD

Másik router (UTP kábelek) egy próba erejéig.

S3x, hifi & rock and roll

(#9629) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok! Aki látta vagy próbálta, azoktól kérdezném, hogy a Zack Snyder: Az Igazság Ligája filmet (No1 féle, színes, 720p-s kiadás) nektek lejátsza a a mede8er? (Nekem nem. Lehet nem bírja a 4 óra 2 perc lejátszási időt.)

(#9630) Fifi válasza sinick (#9629) üzenetére


Fifi
őstag

Kedvedért letöltöttem úgyan ezt csak 1080p verzióban.
Nem néztem végig csak elindítottam és beletekertem.

Azt leszámítva, hogy 4:3 a képarány semmi gond nem volt vele.

Szerk: NFS-ről és nem USB-ről teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#9631) gulyasa válasza Fifi (#9630) üzenetére


gulyasa
őstag

A 4:3 képarány direkt van.
Zack Snyder akarta ilyennek...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9632) sinick válasza Fifi (#9630) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi szépen, de a kedvemért a 720p kellett volna letöltened és azt ellenőrizned. :) Azt már legalább tudjuk, hogy az 1080p-s verzió jó. Szétszedtem az mkv-t és újra összeraktam és jó lett, valószínűleg a konténer volt hibás. (Egyébként a tévé saját lejátszója vitte.)

(#9633) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! 600-as készüléknél az tűnt fel, hogy nem működik a képernyőkímélő. Más tapasztalta esetleg? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9634) sony309 válasza tylerddd (#9633) üzenetére


sony309
őstag

Nekem is az van, nekem működik.

Utolsó fw. (X3D_Series_V4.0.2_20160406_patched_2) van rajta.

S3x, hifi & rock and roll

(#9635) tylerddd válasza sony309 (#9634) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Nem nagyon foglalkoztam az eszközzel, külső vinyóról használom, ment minden, így nem frissítgettem, de most megnéztem, V4.0.2-t ír. Lehet egy visszaállítást megpróbálok.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9636) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok! Látom döglött a topik, de ha esetleg valaki él még, és lenne kedve egy Jukebox+ talpalóhoz, azt szívesen fogadnám. Totál elfelejtettem hogyan kell, a med.hu link nem működik, az angol oldalt meg nem értem. :/

Med800 a típus.
Van egy NAS-om két HDD-vel, és egy meghajtó a MED-ben. Azt szeretném, hogy ha belépek a kedvencekbe, akkor ott legyen egy mappa, ami szkenneli mind a három meghajtón a filmes mappámat.
Előre is köszönöm. :R

(#9637) sony309 válasza z123456789 (#9636) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

Ha mindenkinek működik, akkor minek írkálgassunk ide? :)
Nálam működik, semmi bajom vele.

Én PC-n készíttetem el a borítókat Yadis-sal, tehát nem tudok segíteni, mert én is elfelejtettem már.

Nem tudom, hogy meg van-e Neked a leírás, én ezzel tudok segíteni:

https://data.hu/get/13033053/MED1000X3D_HU.pdf

S3x, hifi & rock and roll

(#9638) z123456789 válasza sony309 (#9637) üzenetére


z123456789
addikt

Működni nekem is működik, csak lusta voltam borítózni az utóbbi időben, és elfelejtettem hogyan kell.
A yadisig én is eljutok. Az aggregált jukebox működés érdekelne.
Ez a használati nem sokat segített. :D De azért köszi.

(#9639) sony309 válasza z123456789 (#9638) üzenetére


sony309
őstag

Yadis-sal akarod csinálni vagy a Med-del akarod csináltatni?

Itt pedig a Yadis leírás, de csak azért mert kinevettél, hogy nem sokat segített a leírás! :W

https://data.hu/get/13033388/yaDIS-Hasznalata.pdf

Ha ez sem segít, akkor én nem tudok segíteni!

S3x, hifi & rock and roll

(#9640) z123456789 válasza sony309 (#9639) üzenetére


z123456789
addikt

Na, kutyafuttában írt hsz, nem hsz.
Szóval a borítózás az megy. Rosszul írtam, elnézést. Nem a borítózást felejtettem el. Sőt, arról találok segítséget itt a topikban is, illetve az első hsz jól le is írja.

Ezt felejtettem el, és ez az amit nem tudok megcsinálni, ahogy feljebb írtam:
"Van egy NAS-om két HDD-vel, és egy meghajtó a MED-ben. Azt szeretném, hogy ha belépek a kedvencekbe, akkor ott legyen egy mappa, ami szkenneli mind a három meghajtón a filmes mappámat."

(#9641) sony309 válasza z123456789 (#9640) üzenetére


sony309
őstag

Én sajnos nem értem, hogy mit szeretnél, így kiszálltam! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#9642) z123456789 válasza sony309 (#9641) üzenetére


z123456789
addikt

Az aggregált jukeboxot használni. Azt szeretném. Ha rányomok a távirányítón a kedvencekre, akkor oda belépve legyen egy db mappa, amibe ha szintén belépek, akkor megjelenik az összes filmem ömlesztve mind a három meghajtóról összegyűjtve.

(#9643) z123456789 válasza z123456789 (#9642) üzenetére


z123456789
addikt

Most találtam egy módszert a problémámra, de nem így rémlett a dolog. Azért leírom, hátha valaki idetéved, és kiigazít. :D
Szóval van egy mappám a kedvencekben. Legyen a neve "ALL"! Ebbe ha belépek, akkor az összes MED HDD-n levő filmet mutatja (amiket már korábban beszkenneltem, vagy mi az istent csináltam vele...). Ha odalépek a NAS mappájába, ahol a filmek vannak, amiket szeretnék látni ebben az ALL mappában, akkor MENU, majd Aggregált JUkeboxhoz adni parancsot kell kiadnom. SZkennel, majd kiírja, hogy X db film hozzáadva. EZután belépek a kedvencekbe, rámegyek az ALL mappára, és lám, ott vannak az újonnan beszerzett filmek a NAS meghajtóról.
Nekem úgy rémlett, hogy csak az ALL mappára kellett rányomnom, és szkennelnem...de rég volt, lehet rosszul emlékszem, és végülis ez a módja... :F

(#9644) sinick válasza z123456789 (#9643) üzenetére


sinick
senior tag

Én is próbálkoztam pár éve aggregált jukeboxal és úgy rémlik, hogy néha nem frissül. Legújabb firmware volt. Ilyenkor vagy el kellett távolítani és hozzáadni a mappát vagy újraszkennelni az egész hóbelebancot már nem tudom.

(#9645) z123456789 válasza sinick (#9644) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja, végülis nekem most működik, de valahogy nem erre emlékszem. :/

(#9646) tylerddd


tylerddd
veterán

Még a #9633-ben jeleztem, hogy nálam nem megy a képernyőkímélő. Most azt vettem észre, hogy ha a készülékre rá van dugva külső meghajtó, jelen esetben egy SSD, akkor nem indul csak. Ha lehúzom vagy HDD-t kötök rá, akkor megy a screensaver. Érdekes.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9647) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Jár erre még valaki? A következőt szeretném kérdezni: a lejátszó hibátlanul működött, aztán nem használtam bő fél évig. Most bekapcsolva se kép, se hang... olyan, mint ha össze se lenne kötve az erősítővel (mert a hdmi drótozása: lejátszó + 5.1 recevier + TV). Magyarul ha bekapcsolom, a TV-n semmi változás nincs, olyan mint ha ki lenne húzva a hdmi kábel. Hdmi is bemenetek cserélgetése vonalon ellenőriztem mindent.
Mit próbáljak még meg a lejátszóval, mielőtt kukázom?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9648) VGYke válasza VGYke (#9647) üzenetére


VGYke
addikt

Bocsánatot kérek mindenkitől, én vagyok a nagyonhülye... Olyan régen nem használtam, hogy elfelejtettem hogyan működik, tehát a lejátszónak semmi baja, csak már a fenti bejegyzést nem tudom törölni...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9649) gulyasa válasza VGYke (#9647) üzenetére


gulyasa
őstag

A bekapcsolást jelző led világít?
Előlapon a TV SYS gombot nyomogatva sem változik semmi?

Esetleg még ("hardveres" factory reset):
Teljes áramtalanítás - tápkábel kihúz és vissza bedug.
Az előlapi bekapcsológombot nyomd meg és tartsd lenyomva 20 mp-ig, majd engedd el.
Ha erre sem történik semmi, akkor sanszos, hogy valami elszállt az alaplapon.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9650) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Új net, modem elhelyezsé stb. okán lehetőségem nyílt kábellel a hálózatra kötni a 600-ast. Azt szeretném, hogy a laptop merevlemezén lévő filmeket meg tudjam nézni a lejátszóval. Gondolok itt olyan lehetőségre, hogy adott mappát meg tudjam nyitni és onnan elindítani. Mióta megvan, külső merevlemezt használok, de néha jól jönne ez a megoldás is. Van valami leírás erről? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.