Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) abubaka válasza Bobbacsi (#6000) üzenetére


abubaka
csendes tag

Így van az összes

(#6002) Bobbacsi válasza abubaka (#6001) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor a yaDismede8er progival van kis gond mert az 3 filéból áll.
DLL,config,exe ez a 3.
ide feltöltöttem :[link]

(#6003) abubaka válasza Bobbacsi (#6002) üzenetére


abubaka
csendes tag

Ugyan az....

(#6004) Met válasza abubaka (#6003) üzenetére


Met
nagyúr

De most neked pontosan mi a problémád?
Nem tölti fel a a képeket és leírást? 25 film már a lejátszón van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6005) Bobbacsi válasza abubaka (#6003) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha completed mind a 25 film akkor mi a gondod tényleg ? A filmek mellett ott az xml file ?
Most próbáltam ki a yadismede8er-t müködik rendesen

[ Szerkesztve ]

(#6006) abubaka


abubaka
csendes tag

Lehet,hogy el kell süllyednem akkor szégyenemben.Az a bajom akkor,hogy annyira béna vagyok,hogy mindent lépésről lépésre akartam csinálni a leírástból,és a DONE! feliratot vártam.Az nincs sehol.
A lejátszó pedig csak kedden jön meg,próbáltam elöre dolgozni

(#6007) Met válasza abubaka (#6006) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs Done, ha végez akkor ezt írja ki :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6008) Bobbacsi válasza abubaka (#6006) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor ezekszerint mind a 25 film mappájában benne van egy xml file ?
Ami a a film rövid tartalma is.

[ Szerkesztve ]

(#6009) abubaka válasza Bobbacsi (#6008) üzenetére


abubaka
csendes tag

Kb 1/3-ában megvan.A többiben csak két jpeg

(#6010) Met válasza abubaka (#6009) üzenetére


Met
nagyúr

A yaDis-ban megvannak a képek leírások?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6011) Bobbacsi válasza abubaka (#6009) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor ott a film címével lehet gond ide fel kellene menned [link]és megnézned annak a filmnek a címét angolul vagy magyarul amihez nincs xml.file,és kijavítva ujraszkennelni.
A Yadis / workspace / data könyvtárból meg kitörölni az ott levöket.

[ Szerkesztve ]

(#6012) abubaka


abubaka
csendes tag

A yaDis-ben minegyiknél ott vannak az adatok,a szinopszis-ban is ott a leírás,igaz mindegyik angoloul.
A filmek mappacíme mind magyarul van,a file lehet,hogy nem mind jó.Azt még kipróbálom
Jók a fílm címek.Akár magyarul akár angolul szerepel,nincs xml file

[ Szerkesztve ]

(#6013) abubaka


abubaka
csendes tag

Kitöröltem a Data-ból mindent,újrakezdtem az egészet.Most mindegyik film tartalom magyarul van,de 19 filmből 4-be van xml file.Feladom.
Köszönöm a segítséget

(#6014) Monngoose válasza abubaka (#6006) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ahogy látom, itt többen félreértik a Yadis2mede8er üzenetét.
A te esetedben: "Completed. 25 movies processed. 0 movie(s) changed!"
A completed csak annyit jelent, hogy végzett a feldolgozással. Utána közli, hogy 25 filmet dolgozott fel és abból 0 film "változott", azaz a feldolgozás sikertelen.
Siker esetén Bobbacsi (#6005) sz. hsz.-ében láthatóhoz hasonló üzenetet fogsz kapni.

Javasolom, hogy először kísérletezd ki egy filmmel a helyes működést az alábbiak szerint:
1. A film mappájából törölj ki mindent, csak a filmfájl (ill. felirat, ha van) maradjon).
2. A yadis-ban szintén töröld a filmet a listából (jobb egérgomb a filmre, majd törlés), majd nyomj egy frissítés gombot ( refresh, ha nem raktad fel a módosított magyarításomat :) ). Erre újra meg fog jelenni a film a listában (piros felkiáltójellel).
3. Jelöld ki a filmet, majd keresés gomb. Ha rendben lefutott a szken, a piros felkiáltójel kék pipára változik.
4. Jöhet a Yadis2mede8er. Siker esetén pont ugyanazt az üzenetet fogod látni, amit Bobbacsi korábban mutatott.

Egyébként annak idején én is megcsináltam a teljes filmtáramat, mire megjött a med.
Ezt ajánlom még figyelmedbe! Ne add fel, megéri a próbálkozást, utána már gyerekjáték.

Sok sikert! :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#6015) Monngoose válasza abubaka (#6009) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Hopp, ezt csak most vettem észre.
Tömeges feldolgozásnál nálam is előfordult, hogy a Yadis2mede8er kihagyott filmeket. Ilyenkor általában elég, ha a yadisban az adott filmeken újra nyomsz egy keresés gombot (nem kell semmit kitörölni előtte, csak simán a gomb), utána általában elfogadta a Yadis2mede8er. Volt, hogy egyes filmeknél makacskodott, de én makacsabb voltam. Szóval hajrá!

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#6016) abubaka


abubaka
csendes tag

Megcsináltam mindent megint.Mindent kitöröltem,mindent újra raktam.Megvan a 2 jpeg.A yaDis data fájlban ott a 4jpeg és a 2 xml fájl,de a yaDismed8er futtatásánál ugyan az a helyzet.Ez így jó?

(#6017) Bobbacsi válasza abubaka (#6016) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Csak ez kell:

(#6018) abubaka válasza Bobbacsi (#6017) üzenetére


abubaka
csendes tag

Ezt viszont nem értem.A leírásban ez van:
File generationnál pipáljuk ki mindegyik menüpontot. Resize foldert is pipáljuk be. A use dune profilet mindenképp pipáljuk be! A target foldernél a yaDIS defined-et mindenképp pipáljuk be!
De így se jó.Szerintem ez X aktás.Szerintem megelégszem azzal ha majd a lejátszó letölt magának lemezborítót.

(#6019) apszi válasza abubaka (#6018) üzenetére


apszi
őstag

Párperc múlva küldök neked egy privátot, hogy ne írjak ide esetleges butaságokat :)

[ Szerkesztve ]

(#6020) abubaka


abubaka
csendes tag

Na apszi kollégának hála,félsiker.Ha a yaDis-ban egyesével újratöltöm az információkat,egyesével frissítem,akkor a mede8.ban egyesével futtatva sikerül.Aztán hozzáadtam egy új mappát a yaDis-hoz,lefuttatva ugyan az a helyzet.Letölti a 2 jpeg-et,de a mede8-al semmi.

(#6021) apszi válasza abubaka (#6020) üzenetére


apszi
őstag

Ugyanúgy menj rajta végig egyesével.

(#6022) KovA válasza apszi (#6021) üzenetére


KovA
tag

Ha a "Meder8erize" mellet a "send all"-t is bepipálod akkor újracsinálja az összes yadisban feldolgozott film xml-jét.

De a "use Dune profile in Yadis" és a "Yadis Defined" opciok legyenek bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#6023) finu


finu
tag

Sziasztok!
Valaki nem tudná szájbarágósan lépésenként(képekkel) leírni,hogy hogy kell a MED600-at wifi routerel ügy összekötni hogy lása a számítógépet? A válaszokat előre is köszönöm.

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#6024) apszi válasza KovA (#6022) üzenetére


apszi
őstag

Én tudom....és most már abubaka is :) Azért köszi :R
Viszont ha nincs bepipálva a "send all" akkor is megcsinálja az összes "borítót" amin módosítást hajtottál végre.

[ Szerkesztve ]

(#6025) Laylan válasza spiky03 (#5985) üzenetére


Laylan
újonc

Nekem sem müködött rendesen a sorozatok scannelése mindig.Probáld ki ezt [link] kicsit bonyolult a beállítása, de ha jól beállítod utána könnyen megy,utána csak szépen fel kell másolni.Mindent megcsinál átnevezi a filekat,boritok,leirások letöltése stb,
(Beállításoknál Mede8er profilt állísd be.)

[ Szerkesztve ]

(#6026) dgyuri0123 válasza finu (#6023) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Magyar nyelvű manualban remekül le van írva a hálózatos lejátszás beállítása.

"csak a zene van"

(#6027) finu válasza dgyuri0123 (#6026) üzenetére


finu
tag

Ha úgy sikerült volna akkor nem teszem fel a kérdést. :F

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#6028) sony309 válasza dgyuri0123 (#6026) üzenetére


sony309
őstag

Nekem sem sikerült! :W

Persze, ez csak azt bizonyítja, hogy én vagyok láma! :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#6029) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na pénteken felvettem a kapcsolatot a WEBPAPÍR KFT-vel, ahonnan a cuccos van.
Szerencsére a távvezérlőre is érvényes az 5 év garancia. Akié a bolt, korrekt volt. Felhívta a szervízt és megkérdezte hogy mi legyen. El kell postáznom a vezérlőt, számlával, garancia papírral és lecsekkolják. Remélem kapok egy újat és jó pár évre megint nem lesz gondom. :C :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6030) dgyuri0123 válasza sony309 (#6028) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig nem túl varázslatos. ;)

Megpróbálom valahogyan röviden . Tehát Win-ről először meg kell osztani azt a mappát, ami tartalmazza a lejátszandó fájlokat.

Mappa- egér jobb klikk-tulajdonságok- megosztás- speciális megosztás- itt kijelölöd a mappát és elvileg annyi.
Újraindítás kell neki.

Med-en be kell kapcsolni az SMB szervert, ez alap. A med-en kiválasztod a saját médiánál az SMB megosztást. Ha jó minden, megjelenik a mappa és ha nincs jelszó kérés, akkor a tartalma is meg fog jelenni, ha nyomsz egy OK-t. Most melóból írok, emlékezetből és lehet, hogy nem minden klappol, de talán közelebb kerültök vele a célhoz. Írjatok, ha nem műxik, hátha kihagytam valamit.

"csak a zene van"

(#6031) sony309 válasza dgyuri0123 (#6030) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, bár már nem foglalkozok vele, USB-n lóg rajta a merevlemez, de talán másnak sikerül.

S3x, hifi & rock and roll

(#6032) szasanyi


szasanyi
félisten

Médialejátszó vásárlásán gondolkodok, és a leginkább ajánlottak közül a MED600X3D & MED600X3D-WP szimpi nekem. Persze kinézet és paraméterek alapján, személyesen még nem találkoztunk. :N
Elsőkét mindjárt azt szeretném megtudni, milyen nyilvánvaló haszna van a WiFi-s változatnak? Böngésző, internet rádió nem érdekel, viszont a közvetlen firmware frissítés lehetősége és hálózati lejátszóként való használat igen.
Persze tudom, hogy a másik típuson is van LAN így internet lehetőség, de azt nem tudnám használni csak WiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#6033) aldebaran válasza sony309 (#6028) üzenetére


aldebaran
őstag

az smb szerver -nél nézitek a megosztást? Ott látható a workgroup? Mi a hibaüzenet?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6034) sony309 válasza aldebaran (#6033) üzenetére


sony309
őstag

Igen, nálam látható a munkacsoport, de felhasználó nevet és jelszót kér mindkét megosztott particióra.

S3x, hifi & rock and roll

(#6035) coreska válasza szasanyi (#6032) üzenetére


coreska
aktív tag

A firmware frissítés nem online történik, ezért ahhoz nem szükséges a wifi. A hálózati lejátszáshoz az emberek többsége LAN kábelt használ, hogy akadásmentes legyen bármilyen típusú videó lejátszása. Mivel nálad a LAN kábel lehetősége kizárt, ezért az a kérdés, hogy megelégszel-e a hálózati lejátszásnál a wifi adta szerényebb lehetőséggel, vagy lemondasz a wifiről.

(#6036) aldebaran válasza sony309 (#6034) üzenetére


aldebaran
őstag

Persze, hogy kér. Add meg a felh. neved és jelszavad. Ha nem állítottál be akkor tedd meg a windows-ban.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6037) sony309 válasza aldebaran (#6036) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, én is ezt olvastam a Med fórumon, hogy a SMB megosztásnál jelszó kötelező. :R
Ezt elfelejtettem, ezért is nem görcsöltem vele anno.
Mint írtam fentebb, USB-s merevlemezről megy a lejátszás.

S3x, hifi & rock and roll

(#6038) abubaka


abubaka
csendes tag

Na megjött a 600x3D!
Nem tudná valaki elküldeni a magyar nyelvű haszn.utasítást?Egyenlőre nem tudok regisztrálni,mert nem kaptam hozzá meg a regisztrációs kártyát,pedig hivatalos boltban vettem.Most nem is tudok visszamenni reklamálni.
Nagyon hálás lennék!

(#6039) Bobbacsi válasza abubaka (#6038) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link] Tessék :) Innen le tudod tölteni.
[link] itt az 1000-é is nagyban hasonlit a 600-ra

[ Szerkesztve ]

(#6040) abubaka válasza Bobbacsi (#6039) üzenetére


abubaka
csendes tag

De ez nem Magyar :-)

(#6041) sony309 válasza abubaka (#6040) üzenetére


sony309
őstag

Ha adsz egy email címet, akkor elküldöm.

S3x, hifi & rock and roll

(#6042) Bobbacsi válasza abubaka (#6040) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ott az 1000-é az magyar :)
A Mede8er fórumon is csak ezek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6043) szasanyi válasza coreska (#6035) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszönöm, pont ilyesmire voltam kíváncsi. Ha viszont WiFi-s hálózati lejátszás nem lesz jó és a firmware frissítéshez sem előny akkor mi értelme van?

(#6044) sony309 válasza szasanyi (#6043) üzenetére


sony309
őstag

YT, netrádió pl.

S3x, hifi & rock and roll

(#6045) sony309 válasza Bobbacsi (#6042) üzenetére


sony309
őstag

Nekem is csak 1000-s útmutatója van.

S3x, hifi & rock and roll

(#6046) szasanyi válasza sony309 (#6044) üzenetére


szasanyi
félisten

YT kiválóan megy a TV-men is, netrádiót aligha használnám ezek szerint más haszna nincs. Mert akkor nem biztos, hogy megéri felárat fizetni érte.

(#6047) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok! Csak akit érdekel: TP-link TL-WN823N wifi USB-vel működik a 600-as..(brutto:2800Ft.)

[ Szerkesztve ]

(#6048) z123456789 válasza szasanyi (#6046) üzenetére


z123456789
addikt

Nehogy Wifiset vegyél! :D
Én már le is szedtem róla az antennát, és szépen el van csomagolva. Egyszer használtam, amikor kipróbáltam hogy megy-e a wifi.
Semmi értelme.
A LAN összeköttetést meg fontold meg, mert annál többet tud ez a masina hogy csak BDripeket nézegess rajta, viszont ha hálózati lejátszás is lesz, a wifin nem biztos hogy átmegy a BD iso/3d BD iso. :R

(#6049) gyuromoj válasza zolizozo80 (#6047) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor ezzel lehet firm-et is frissíteni?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6050) dgyuri0123 válasza gyuromoj (#6049) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Med600-ra nem lehet kívülről letölteni a frissítést. Kizárólag pendrive-ról, vagy egyéb adathordozóról lehet frissíteni. DE ez miért gond, én 2 év alatt egyszer frissítettem kb 1 évvel ezelőtt és tökéletes. A legtöbb frissítés apró, semmitmondó elemeket tartalmaz, nem radikális változtatásokat. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.