Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! PC-n van egy Serviio, amit LG tévé automatikusan lát a bemenetek között, totál egyszerű használni. De a Mede8er-en szebb a kép. Hogyan tudnám ugyanezt elérni a lejátszón? DLNA be van kapcsolva a Med-en és ennyi, itt tartok. Mit kellene még állítani és melyik eszközön, esetleg Serviio-n. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9802) gulyasa válasza tylerddd (#9801) üzenetére


gulyasa
őstag

Én egy másik eszközön használok DLNA-t.
Aktiválni önmagában még nem elég, meg kell adni (=meg kell osztani) a lejátszandó anyagok meghajtóját/mappáját is.
Legalábbis nálam...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9803) tylerddd válasza gulyasa (#9802) üzenetére


tylerddd
veterán

És azt hol? A Serviio a szerver, ott meg van adva, hogy melyik mappát kell a gépről elérhetővé tennie. Én az LG tévén nem állítottam semmit.

Nekem is C1 van.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9804) gulyasa válasza tylerddd (#9803) üzenetére


gulyasa
őstag

Sehol sem írtam, hogy az enyém Serviio. Azt én nem ismerem.
Ismétlem, én egy másfajta eszközön (enigma szoftveres set-top-box), használok egy beépített funkciót, aminek miniDLNA a neve. Ezt nekem csak aktiválnom kellett és megadni a megosztott mappát. Ekkor a tévén megjelenik a bemenetek között "miniDLNA Server" néven.

A fentieken kívül még át tudnám állítani a portot és a használt interfészt (vezetékes vagy wifi). De anélkül is működik, hogy ez utóbbiakat módosítottam volna.

Egyébként arra használom, hogy a set-top-box-al felvett tévéműsorokat elérjem akár a tévével (le/fölskálázás kikerülése), akár a Zidoo-val, akár számítógéppel.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9805) tylerddd válasza gulyasa (#9804) üzenetére


tylerddd
veterán

Én se ezt írtam.

"Aktiválni önmagában még nem elég, meg kell adni (=meg kell osztani) a lejátszandó anyagok meghajtóját/mappáját is." Erre vonatkozóan írtam, hogy a Serviio-n ez meg van adva, tehát a forrás be van lőve. A Med-en be van kapcsolva a DLNA. Hol kellene látnom a szervert, amit a Serviio biztosít, nálad meg a miniDLNA?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9806) gulyasa válasza tylerddd (#9805) üzenetére


gulyasa
őstag

Ja látom már, mi a problémád.
A DLNA szervert csak azon az eszközön kell működtetni, amelyiken a megosztandó cuccaid vannak (hiszen a tévén sem futtatsz DLNA-t, hanem bemenetként kapcsolódsz rá). A MED-en nem kell elindítani a DLNA szervert - hacsaknem pl. megakarnád osztani a rá a csatlakoztatott HDD-t más eszközeid számára.
A MED-ben menj a "Saját média" menüben és ott találod a "bemeneteket" (USB eszköz, NFS, Samba, DLNA, stb.)

Itt megjegyezném, én azért használom a DLNA-t, mert a tévé kizárólag csak azt látja, egyéb finomságokkal (Samba, NFS) nem tud mit kezdeni, azokat nem támogatja.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9807) sony309 válasza tylerddd (#9805) üzenetére


sony309
őstag

DLNA kliens be van kapcsolva a lejátszón?

A Serviio-ban nem kell beállítani, hogy melyik mappa legyen megosztva?

S3x, hifi & rock and roll

(#9808) gulyasa válasza sony309 (#9807) üzenetére


gulyasa
őstag

Biztos, hogy kell hozzá kliens?
Nem emlékszem ilyenre... :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9809) sony309 válasza gulyasa (#9808) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom, sosem használtam a DLNA-t. Csak ötleteltem.

Van Samba és NFS is.

S3x, hifi & rock and roll

(#9810) sony309 válasza gulyasa (#9808) üzenetére


sony309
őstag

Igazad volt, nem kell semmit állítani a Med-en!

S3x, hifi & rock and roll

(#9811) tylerddd


tylerddd
veterán

Igen, be van kapcsolva. A Serviio rendben van gépen, mert a tévé látja, tökéletesen működik a filmlejátszás ott.

"A MED-ben menj a "Saját média" menüben és ott találod a "bemeneteket" (USB eszköz, NFS, Samba, DLNA, stb.)" Itt nekem USB, SMB, UPnP és NFS van, semmi más. A Med hálózati beállításaiban van DLNA-beállítások menüpont, ahol DLNA-szerver és kliens kapcsolható. Azért a DLNA-ra vagyok ráfeszülve, mert a tévére első körben ki tudtam küldeni, extrább ismeretek nélkül.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9812) sony309 válasza tylerddd (#9801) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom, hogy hol akadtál el, de én ma használtam először a Serviio-t, pontosan 3 perccel ezelőtt telepítettem PC-re és összedugtam a Med-et hozzá, mert nem értettem, hogy mi a probléma.
Tökéletesen müködött, minden hiba nélkül, elsőre.

-Telepítettem a Serviio-t (csak a próbaváltozatot)
-Beállítottam a Serviio-ban, hogy melyik mappát ossza meg
-Med bekapcsol (semmit nem állítottam a Med-en!), Media Library, UPnP megosztás
-Tadaaammm, ott volt a Serviio, benne video, last added mappa és mehet is a felnőtt film
-De jó s3gge van ennek a kishölgynek! :DD

Szóval, ha nekem sikerült 3 perc alatt eredményt elérni a Serviio-val, akkor neked is sikerülni fog!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9813) sony309 válasza tylerddd (#9811) üzenetére


sony309
őstag

Nem kell semmit állítani a Med-en!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9814) tylerddd válasza sony309 (#9812) üzenetére


tylerddd
veterán

-Telepítettem a Serviio-t (csak a próbaváltozatot) :)
-Beállítottam a Serviio-ban, hogy melyik mappát oissza meg :)
-Med bekapcsol (semmit nem állítottam a Med-en!), Media Library, UPnP megosztás :(

Nem tudom mi lehet a gond. A tévé simán látja.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9815) sony309 válasza tylerddd (#9814) üzenetére


sony309
őstag

Van net a Med-en? :D

UPnP alatt semmilyen mappa nem jelenik meg?

S3x, hifi & rock and roll

(#9816) tylerddd válasza sony309 (#9815) üzenetére


tylerddd
veterán

Van, még azt is újraállítottam, hátha. Vezetékkel is rádugtam, semmi. UPnP alatt semmi nincs.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9817) sony309 válasza tylerddd (#9816) üzenetére


sony309
őstag

Még egy gyári visszaállítással meg lehetne próbálkozni.

Elmented a mostani beállításodat és kész. Hátha!

S3x, hifi & rock and roll

(#9818) sony309 válasza tylerddd (#9816) üzenetére


sony309
őstag

A Serviio-ban adtál meg "User"-t. Mert én nem.

A hálózati eszközök között sem jelenik meg a Med?

S3x, hifi & rock and roll

(#9819) tylerddd válasza sony309 (#9818) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem adtam meg, az pro verziónál van csak. Nincs a listában a Med. A hétvégén megcsinálom a gyárit. Köszönöm azért, hogy megnézted ezeket! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9820) sony309 válasza tylerddd (#9819) üzenetére


sony309
őstag

Nagyon szívesen! :C

Majd jelentkezz a fejleményekkel!
Ha nem megy akkor sem, akkor agyalunk tovább.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#9821) sony309 válasza tylerddd (#9819) üzenetére


sony309
őstag

Mi a helyzet?

S3x, hifi & rock and roll

(#9822) tylerddd válasza sony309 (#9821) üzenetére


tylerddd
veterán

Bocsi, el voltam havazva. Semmi, visszaállítás után sem látja a Serviio-t.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9823) sony309 válasza tylerddd (#9822) üzenetére


sony309
őstag

Érthetetlen!

Nincs rá mód, hogy cserelgess valakivel eszközöket?

S3x, hifi & rock and roll

(#9824) tylerddd válasza sony309 (#9823) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs. El is engedem. Most néztem épp, hogy a 2014-es, másodlagos, nem smart tévém is látja a Serviio-t, állítgatás nélkül. Már így is több időt töltöttem vele, mint szerettem volna. Még szerencse, hogy már nagyon ritkán használom a Med-et, arra az időre meg marad a HDD-s megoldás. Köszönöm a segítséget azért!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9825) tylerddd válasza sony309 (#9823) üzenetére


tylerddd
veterán

A mai napon teljesen más oknál fogva nézelődtem a Windows-ban az Eszközök és nyomtatók alatt. Látom, hogy a multimédiás eszközök között ott a Med lejátszó. Belekukkantottam a leírásába és az IP címe alapján beazonosítottam a Serviio-ban az Állapot fül alatt, ahol egyébként rengeteg kérdőjeles, ill. üres piros körrel jelzett eszköz van a zöld, engedélyezettek mellett. Előbbiekről nem is tudom mik. A lényeg, hogy engedélyeztem az IP alapján, elmentettem és most látja a lejátszót, mennek is a filmek. Hogy miért kellett ezt így külön engedélyezni és a többi eszközömet, amik látták alapból a Serviio-t, miért nem, azt nem tudom. Köszi a korábbi segítséget!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9826) sony309 válasza tylerddd (#9825) üzenetére


sony309
őstag

Ügyes vagy és örülök!

S3x, hifi & rock and roll

(#9827) sony309


sony309
őstag

Üdvözlet mindenkinek!

Légyszíves segítsetek, ha tudtok!

Megoldható-e valahogy és mi módon, hogy otthoni hálózaton keresztül másoljak a lejátszóra dugott pendrive-re vagy merevlemezre PC-ről?

Köszönöm a választ előre is! Jó éjt!

S3x, hifi & rock and roll

(#9828) tylerddd válasza sony309 (#9827) üzenetére


tylerddd
veterán

Helló! Igaz, hálózati szinten nem próbáltam, de ahogy a Med-re kötött HDD-n lehet rendezgetni a fájlokat, akkor talán a hálózaton elért meghajtóról tudsz is másolni. A ceruza gombra jönnek elő a fájlon állva a mozgatási lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9829) sony309 válasza tylerddd (#9828) üzenetére


sony309
őstag

Kipróbálom.

Bár nekem az tűnt logikusnak, hogy a PC-ről indítom a másolást.
A Med-re dugott pendrive-t látom PC-ről, de nem tudok a fájlokkal semmit se kezdeni, se másolni, se semmit.

S3x, hifi & rock and roll

(#9830) sony309


sony309
őstag

Sajnos semmilyen módon nem sikerült a Med-re csatlakoztatott pendrive-re másolni.

A Med-re dugott pendrive-t látom PC-ről, de nem tudok a fájlokkal semmit se kezdeni, se másolni, se semmit.

Ha Med-ről próbálnám indítani a másolást, akkor látom a PC megosztott mappa tartalmát, le tudom játszani, de a "ceruza" ikonú gombra rányomva nem jön elő a menü, csak kiírja, hogy nem megengedett.

Ez van, sajnálom. Marad a pendrive ki-be.

S3x, hifi & rock and roll

(#9831) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Működik még másnál med600x3d estén film borító letöltés? Nem tudom hogy lokális e a probléma vagy megszűnt.

Galaxy S23 256GB Cream

(#9832) sony309 válasza Simivok (#9831) üzenetére


sony309
őstag

Évek óta nem működik.

A Yadis-t használom PC-n, gyorsabb, egyszerűbb.

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.