Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) tobias40 válasza Szabadh (#8199) üzenetére


tobias40
veterán

El ne add,jó kis lejátszó ez,nem szabad ilyen gyorsan feladni! :Y

(#8202) Szabadh válasza tobias40 (#8201) üzenetére


Szabadh
tag

Nem mondom, hogy rossz. Szépen lejátszott mindent.
De lassú. Sokéves konstrukció.
Én már hozzászoktam, hogy ezerrel tudok lépkedni mappák menük között.

Olyan lejátszót vadászok ahol bekapcsolom, és az egész filmes procedurát ott intézem.
Böngészés, letöltés, előzetesek, felirat keresés....Ez tudja is ezeket, de lassan.
Most egy androidos tv-n gondolkozok. Kodival, böngészővel, gyors youtube-al.

Nah de nem is megyek bele jobban, ez nem a milyen lejátszót vegyek fórum.

(#8203) dgyuri0123 válasza Szabadh (#8202) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Olyan lejátszót vadászok ahol bekapcsolom, és az egész filmes procedurát ott intézem."

Egy ilyenre én is befizetnék, ha lejátszana mindent kadenciahelyesen, fagyások nélkül. Ja és persze nem 100 ezer az ára.. Szólj, ha találtál. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8204) tobias40 válasza Szabadh (#8202) üzenetére


tobias40
veterán

A beépített lejátszót a Tv-ben meg messze kerüld el mert ott tuti hogy megalkuvások lesznek ha "normális" full hd filmeket szeretnél nézni!Ha a cél a youtube stb nézés arra bőven jó bármelyik tv lejátszója.
De ha már egy ilyen értékű pléjert vettél akkor gondolom vannak minőségi igényeid is amit nem hinném hogy a beépített lejátszó kitudna elégíteni!

Miben lassú a mederer,én még nem vettem észre sehol pedig használom 3 éve.? :U

(#8205) Szabadh válasza tobias40 (#8204) üzenetére


Szabadh
tag

Ezért kell nem akármilyen tv.
LG van most. Webos2 működik, de lassú. Neten ncoron böngészni nem jó. Lejátszó szépen viszi a full hd filmeket, de a mappázása szörnyű.
DE a sony android tévéiben az X1 proci bőven elég mindenre.
Egy KODI-val, vagy Archos playerrel pillanatok alatt a listánál vagyok, és a lejátszás, hangok is rendben vannak.
És egy távirányítóval kevesebb

(#8206) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Használ itt valaki vezeték nélküli fejhallgatót a kütyühöz? Az rca kimenethez hozzá lehetne kötni a fejhallgató rádiós jeladóját egy Jack dugós átalakítóval?
Illetve lenne egy usb jeladós wifis fejhallgató is.

Mit javasolnátok?

A tvre rá tudnám kötni, de zenét is hallgatnék rajta, és ahhoz nem kell a tv.

(#8207) Met válasza sziku69 (#8206) üzenetére


Met
nagyúr

Tv nélkül hogy választod ki az albumot amit hallgatnál?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8208) dgyuri0123 válasza Met (#8207) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

DLNA-val meg lehet oldani. De külső dac ajánlott, különben elég siralmas a hangja. Számítógépről is lehet ugyanígy zenét streamelni, csak egy okosteló' vagy tab kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8209) sziku69 válasza Met (#8207) üzenetére


sziku69
senior tag

Az nem érdekes. Addig bekapcsolom a tv-t. Kikeresem az albumot. Elindítom, és utána már tudok léptetni a távirányítóval.

(#8210) dgyuri0123 válasza sziku69 (#8209) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs androidos telód? Azzal mindent tudnál kezelni. Kell egy Bubble UPNP innen és mehet a móka.

"csak a zene van"

(#8211) #54715584 válasza Met (#8207) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tök egyszerű: kettőt jobbra, egyet le, enter, ötöt le, enter, enter. :D
Vannak még ilyen kombinációk. :DDD

(#8212) Met válasza #54715584 (#8211) üzenetére


Met
nagyúr

:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8213) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8210) üzenetére


sziku69
senior tag

De van. Hogy is van ez? :F :R :DDD

(#8214) dgyuri0123 válasza sziku69 (#8213) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Med menüjében engedélyezd a DLNA szolgáltatást és szervert. Ha a telódon már ott a Bubble UPNP, akkor meg kell kerestetned vele a Med-et a hálózaton. Onnan kezdve azzal irányíthatod az összes médiafájlodat. Sőt, ha azt akarod, még a telefonod is lehet lejátszó és a med-en (HDD) lévő anyagokat azzal is le fogod tudni játszani. Magyarán a Bubble UPNP összeköt mindent, mindennel, ha szeretnéd. Akár a tévéd is lejátszó pl. a telefonodon tárolt fájlokhoz. Remélem érthető voltam.
Nem olyan bonyolult, csak elsőre rémisztő talán, de később baromi kényelmes. Persze csak azokon az eszközökön működik, ahol van DLNA lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8215) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8214) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha a med-re van rákötve a fejhallgató adója, és a telefonról irányítanám, hogy mi szóljon a med-ről? Hogy a tv-t ne kelljen bekapcsolni ahhoz, hogy lássam a listát.

(#8216) dgyuri0123 válasza sziku69 (#8215) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy-úgy.

De mondom, akár a telefonodon is hallgathatod a "Med-en" tárolt zenéket, ha úgy szeretnéd. Akkor a Med csak a forrás lesz. Mintha jutuboznál'.... :)
Csak akkor a Med lesz a szerver és a telefonod a lejátszó... érted. ;) De meg is fordíthatod az információáramlást és a telefonodon lévő anyagokat játszod le a Med-el. Ezért írtam, hogy úgy kevered az eszközöket, ahogy neked tetszik. Bocs, de nem tudom ennél egyszerűbben leírni...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8217) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#8216) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fontos, így leírom...

A Bubble UPNP-n belül be kell állítanod, hogy mikor mi legyen a forrás és mi legyen a lejátszó. Ez pont azért van, hogy szabadon választhass a lejátszó és a forrás eszköz között. Ez a főmenü. Itt kell látszódnia a Med-nek és még minden DLNA eszköznek, amit beállítasz. Pl. TV, PC, stb. Előtte persze be kell állítani a hálózatot. Ha ez megvan, onnan kezdve tallózhatsz a fájlok között, akár film, akár zene, akár kép és minden a telefonodról tudsz vezérelni. (nem teljesen ilyen a főmenü, de látszik a lényeg) Itt már a könyvtár látszik.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8218) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8217) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. Majd jövök ha valahol elakadtam. :) :R

(#8219) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Hali,

mostanában, hogy átáltam USB HDD-s lejátszásról NAS lejátszásra, bizonyos filmek meg-meakadnak egy idő után.
Wifi-ről nagyobb beakadások voltak. És szinte nézhetetlenig fajult a dolog.
Pl 720p-s az beállt 30 perc után, de ugyanaz 480p-ben simán ment, csak ronda ugye.

Gondoltam, hogy gond lehet a Wifi-s lejátszással, így a NAS-sal együtt vettem powerline adaptert is.
Mielőtt kérditek (ha kérditek) Gigabit-eset vettem, de persze nem tud annyit.
Nem is értem minek átulnak 100Mbit-eset, képzelem az mennyit vihet, ha ezzel (1000Mbit) volt a letöltés NAS-ról
notebookra (mind2 Gigabit-es porttal, köztük Gigabites ModemRouter (UPC Conenct Box) Cat6 kábellel) 100-200Mbps.

Szóval vezetéken sokkal job ba helyzet, csak néha, kb fél másodpercre akad meg, de inkább ne tenné.

Olvastam valahol, hogy a med-ek a maga 1 magos CPU-jával szoftveresek hálózatozik és ezért nem folyamatos a lejátszás, mert elmegy az erőforrás a Wifi/LAN kezelésre és nem marad elegendő a lejátszársa (nagyobb felbontás, bit rate mellett).

Mit lehet tenni? Direkt azért lett NAS, hogy ne kelljen USB lemezezni

(#8220) Fifi válasza Gawamatsu (#8219) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Nálam a BD50-et is akadás mentesen lejátsza a gigabites hálózatról
Pl. egy kikölcsönzött film infoja szerint:
Total Bitrate: 34,91 Mbps
Video: MPEG-4 AVC Video / 27431 kbps / 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

Wifi-t felejtsd el nagy bitrátájú filmek lejátszásához. Nem az a gond, hogy a NAS nem bírja?

Segíthetek tesztelni.
Jellyfish Video Bitrate Test Files oldalról tölts le teszt file-t. Amelyiknél akad nálad hálózatról, azt linkeld be. Én is letöltöm és kipróbálom, hogy mi a helyzet nálam vele.

Bye, Fifi

(#8221) ERPY válasza Gawamatsu (#8219) üzenetére


ERPY
őstag

Nálam nfs-en keresztül megy, semmi sem akad.

(#8222) Fifi válasza Gawamatsu (#8219) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Lemaradt, hogy nálam is NFS van és a NAS egy HP Microserver Gen8.
Ha esetleg SMB osztod meg a dolgokat egy próbát megérhet NFS-re való áttérés is.

Bye, Fifi

(#8223) #54715584 válasza Gawamatsu (#8219) üzenetére


#54715584
törölt tag

Felejtsd el a lejátszást wifin, csakis vezetékesen és gigabites hálózattal, NFS megosztáson keresztül.
Nálam 3 NAS működik így tökéletesen. :K

[ Szerkesztve ]

(#8224) Gawamatsu válasza Fifi (#8220) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

A NAS bírja, mert a PC-re simán tolja a filmeket, sőt 100MB/s-cel másolok rá.

Valóban Samba protokollal megy a Med és a NAS közt a kommunikáció.

Délután megnézem a teszt videókat.

(#8225) Szabadh válasza Fifi (#8222) üzenetére


Szabadh
tag

Fifi: Kell még a lejátszó? Privátra nem válaszoltál...

(#8226) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok
Aki profi angolból esetleg ráírhatna a cégre hogy terveznek e még valami újabbat med készülékben vagy esetleg újabb firmware-t?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#8227) Fifi válasza Szabadh (#8225) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Küldtem PÜ-t.

Bye, Fifi

(#8228) patow


patow
senior tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy beállítom a videó mód beállításoknál 1080p/60Hz re és néha fogja magát és magától átáll 1080p/50Hz re ,ez mitől lehet és ha át áll mennyire ront ez a képminőségen .A választ előre is köszönöm (Egy Samsung Ku 6400 re van kötve)

(#8229) Gawamatsu válasza Fifi (#8220) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Hali,

leteszteltem.
Gyorsan ment, mert hamar kiderült, hogy a Powerline Etherneten keresztül SMB-vel max a 35Mbps-es,
NFS-sel a max 40Mbps-es H264 videókat játsza le szaggatásmentesen.

A HVEC-eket és a 4K-sokat unsupported video és unknow codec üzikkel visszadobta, de ez nem is csoda, hisz nem tudja a H265-öt és nincs 4K-s kijelzőm.

A lehetőségeim jelenleg:
1. Hozok piszokhosszú kábelt és megnézem azzal mit tud a Powerline-t kihagyva (ebben az esetben van egy eladó PLA párom) és gonsoskodhatok esztétikus és nem balesetveszélyes kábelezésről

2. A NAS-t a TV melé teszem és jól kihagyom az egészből a med600-at, mert a NAS-nak van hdmi kimenete,
de ebben az esetben is kell
a. hosszú kábel az adatmásoláshoz
b. PLA, de így lassú a rámásolás

3. Maradok a 30-40Mbps-os max 720p filmeknél.

[ Szerkesztve ]

(#8230) Fifi válasza Gawamatsu (#8229) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Ha a 40Mbps-es mkv vitte, akkor ott valami nem gömbölyű!

Egy 1920x1080 BluRay Remux bitrátája ~24 Mbps. Nálad hogy van 720p-s filmnek 30-40Mbps bitrátája? :F
Tudsz konkrét "kölcsönzői" filmet mondani, amit nem játszik le.

Bye, Fifi

(#8231) Gawamatsu válasza Fifi (#8230) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Lejátsza, csak egy idő után, beakad annyira, hogy pont mérges legyek. Utána megy tovább.

Pl Masterminds_2016_Read_NFO_720p_BluRay_DD5_1_x264_HUN-GS88 verzió is beakadt fél óra után,
pedig az csak 6 139 kb/s az infoja szerint.

De eddig csak smb-n néztem filmet, majd megnézem nfs-en is csinálja e.

(#8232) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

A medúzásokból nem tudom mit kellene tudni lejátszania a med-nek, de HDD-ről a gép (i5 3rd gen, 16Gb ram) a 90Mbps-et,
SSD-ről 100-110Mbps-et játszotta le akadásmentesen.
A nagyobb bitrate-eseket is tolta, lassítva.

(#8233) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Van valami jó szisztémátok a filmek rendszerezésére a kedvencek-en belül?
Nem tudom van-e értelme kategóriánkként besorolni őket. Úgy látom, hogy egy adott mappából (a kedvenceknél) elő lehet hívni műfajonként a a filmeket.

Ti hogy oldjátok meg?

A média könyvtárba ha belépek, akkor ott a "borítókon" rajta vannak az almappák is. Valami hasonló lenne jó a kedvenceknél is. Ha ezekre a mappákra rákattintanék, akkor írná ki a film adatait is.
Pl többrészes filmeknél. Die Hard 1, 2, 3, 4. stb. A mappanév Die Hard lenne, mondjuk az első rész borítójával. Rákattintva előjönne a filmből egy poszter kép. Rajta az összes rész borítóképével.

Hasonlóképpen lehetne a filmeket így kategoriák/korhatár szerint besorolni, és megjeleníteni?

Nem tudom mennyire vagyok érthető? :) vagy eleve hülyeség az egész elgondolás?

(lehet hogy túl bonyolult vagyok?) :)

(#8234) Bobbacsi válasza sziku69 (#8233) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam például így vannak rendszerezve :
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#8235) spiky03 válasza Bobbacsi (#8234) üzenetére


spiky03
veterán

De ez nem a jukeboxból van ugye?
Hanem a mappa szerkezet a NAS-on (vagy a gépen épp ahol tartod a filmket)

Olyasmit amit a kolléga szeretne olyat ha jól tudom a Dune tud, mintha havernál úgy lenne.

De amúgy engem is érdekelne, ha a Jukebox tudna ilyen featuret. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8236) Bobbacsi válasza spiky03 (#8235) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ja bocsi ez a NAS-on van nem Jukebox (sorry) :(

(#8237) sziku69 válasza Bobbacsi (#8234) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. :)

Tegnap kezdtem el igazán foglalkozni a kérdéssel. Eddig csak a repertoárt bővítettem.
Azt már észrevettem, hogy ha mondjuk a "filmek" mappát kezdem el szkennelni, amiben van olyan mappa is amelyik mondjuk több részes filmeket is tartalmaz (saját mappákkal) akkor azokat is "kiszedi" arra a szintre ahol a "filmek" mappa van. Vagyis a többi filmmel együtt látható. Viszont ha először az almappát szkennelem, és utána a "filmek" mappát, akkor nem nyúl hozzá. Vagyis a többi film között látszik egy mappa ikon. Ha arra rákattintok, akkor alatta vannak a filmek.
De ezt azt hiszem csak a média menünél próbáltam meg eddig. A "kedvencek"-nél még nem.

(#8238) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Med8er 600x3d lejátszót,eddig bluray lejátszón keresztül néztem a tartalmakat korongokon és pendrive-ról,de mivel már a lemezeket nem nagyon vásárolok,gondoltam áttérek erre az eszköz típusra miután átnéztem a felhozatalt ebben a kategóriában.
Egy másik topikban viszont kissé elszomorítottak,hogy az 1Tb vinyót nem nagyon tudja kezelni,nem tud róla lejátszani,létezik ez?
Létezik hogy 1Tb méretet nem kezel rendesen,inkább kisebb tárhellyel rendelkező vinyót lát rendesen?
Légyszíves segítsetek már abban,hogy vinyó vásárlásnál ne nyúljak mellé,szívesen venném a tapasztalaitokat hogy ez a típus milyen típusú és milyen méretű vinyót kezel rendesen ,probléma és akadásmentesen.
köszi! :)

(#8239) sziku69 válasza bghistvan (#8238) üzenetére


sziku69
senior tag

Nekem 800X3D van. Rá van kötve usb-n egy 2Tb-s seagate. Gond nélkül kezeli. Belülre pedig majd egy 4Tb megy, 1-2 héten belül.

(#8240) gyerecske válasza bghistvan (#8238) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nekem tökéletesen kezeli az 1 terás vinyókat

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8241) galaxys80 válasza bghistvan (#8238) üzenetére


galaxys80
veterán

Egy 2 terrás és három 1 terrás vinyó van rákötve nálam.

[ Szerkesztve ]

(#8242) bghistvan


bghistvan
senior tag

Értem,és Nektek külső táp nélkül kezeli őket?
Nem szeretném a külső tápos megoldást,csak simán usb-n keresztül........
Tudtok ajánlani esetleg konkrét típusokat ( ha lehet akkor a tapasztalaitok alapján) elsődlegesen 1Tb vagy kisebb tárhely méretben(külső táp nélkül) a 600-ashoz amivel problémamentesen teszi a dolgát?

(#8243) Bobbacsi válasza bghistvan (#8242) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem amikor még nem volt NAS-om akkor az 1 Tb-os WD Elements vinyót vitt minden probléma nélkül.
(külső táp nélküli)

[ Szerkesztve ]

(#8244) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8242) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem 2 db 2TB-os, 2,5"-os, 5400 rpm, táp nélküli WD és Toshiba van rákötve egyszerre. Soha semmi gondom nem volt velük. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8245) bghistvan


bghistvan
senior tag

Esetleg kérhetnék egy pár linket olyan vinyókról,amiket kifejezetten használtatok illetve használtok még a 600-ashoz?
Köszönöm!

(#8246) lionshamlet válasza bghistvan (#8245) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nalam egy ilyen porog mar legalabb ~7 éve.

[link]

Samsung d3 station 2 tb, desktop HDD.
A mede8er-rel tokeletes osszhangban.
Ez ido alatt csak az usb kabel lett kicserelve, 2 eve.

[ Szerkesztve ]

(#8247) bghistvan válasza lionshamlet (#8246) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi, de nekem tápegység nélkülire lenne szükségem kb 1Tb méretben.

(#8248) gyerecske válasza bghistvan (#8247) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nekem ilyenek vannak hozzá:
[link]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8249) sziku69 válasza Bobbacsi (#8234) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi még egyszer a választ. :R

Továbbra is várnék ötleteket a könyvtár szerkezettel, és a szkenneléssel, valamint az beillesztett képekkel, esetleg a képek méreteivel kapcsolatban. Hátha valaki ezt már a kisujjából kirázza! :DDD

(#8250) sziku69 válasza bghistvan (#8247) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintem valami olyat válassz, ami nem pörög nagyon. (5400rpm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.