Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) sirály69 válasza 206 cc (#8347) üzenetére


sirály69
őstag

Igazad van...!
A beállításoknál ki kell kapcsolni a blu ray menüt...

Szerver Hosting Debrecenben

(#8352) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok !

A tápcsatlakozó ugye 5.5/2.1-es méretű?

Köszi.

"csak a zene van"

(#8353) bghistvan


bghistvan
senior tag

nemrég kértem tanácsot tőletek azzal kapcsolatban,hogy a med600 az 1Tb-os külső merevlemezeket meg tudja-e hajtani akadás és röccenés mentesen külső táp nélkül.... hát záporoztak a válaszok azt illetően,hogy persze ,nem lesz azzal gond,és többen is ajánlottátok a Wd elements 1Tb típusát.
hát én vettem egy ilyen vinyót,és bárcsak ne tettem volna..........úgy akad és végig röccen mint a pinty...........
eléggé elment a kedvem,remélem cserélik 3 napon belül egy kisebb 500Gb-osra..........

(#8354) jsk válasza bghistvan (#8353) üzenetére


jsk
senior tag

Most épp egy 1 terrás wd my passport ultra van rajta. Simán megy. Gondolom a saját kábelén csatlakozik a med-hez?

(#8355) galaxys80 válasza bghistvan (#8353) üzenetére


galaxys80
veterán

3 db 1 TB-os és 1 db 2 TB-os vinyó van rákötve nálam a Medre és probléma nélkül mennek róla a filmek.

(#8356) bghistvan válasza jsk (#8354) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!
Igen a saját kábelén keresztül van csatlakoztatva,lejátszás közben még a kadenciahelyesség sem az igazi.....kásás a kép ,nem olyan részletgazdag, és a képfile-ok is szemcsésebbek.
500Gb vinyóval nem volt ez.....csalódott vagyok.

Galaxys80: Neked is csak a fentieket tudom írni válasznak.....sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#8357) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8356) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia!

De ugye 2,5"-os HDD-ket akasztottál rá? ;)

Nekem pl. 2 db 2TB-os USB3.0-ás (1 Toshiba, 1 WD) lóg rajta régóta és tökéletesen, akadás mentesen működik. De korábban az USB 2.0-ás is ugyanígy működött.

A kadenciának semmi köze a HDD-hez. Azt menüben kell beállítanod.

De azt is el tudom képzelni, hogy szar a tápod, mert ha le van terhelve + HDD-vel, akkor megmakkan. Nem melegszik nagyon?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8358) #54715584 válasza bghistvan (#8356) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem is más probléma lesz ott, nem feltétlen a HDD.
A minőség főleg a forrásanyagtól függ, kivéve ha vmi hardver / beállítás problémád van.

(#8359) bghistvan


bghistvan
senior tag

Értem.....De akkor az miért van, hogy ugyanaz a forrásanyag 500Gb külső merevlemezről akadásmentesen fut és szebben is....pendrive-ról szintén.
Nem melegszik se a med8er se a vinyó nem melegszik,gyakorlatilag mindkét eszköz vadonatúj.
Kérdeztétek a kábelt......attól lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8360) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8359) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még nem mondtad, hogy 2,5 vagy 3,5"-osak a HDD-k. 3,5"-nál talán még elindul külső táp nélkül egy 500 GB-os, de annál nagyobb biztos nem, mert sokkal nagyobb az áramfelvétele, hiszen kétszer annyi lemezt kell pörgetnie a motornak. És akkor még nem tértem ki arra, hogy 7400 vagy 5400 RPM-es a fordulata, mert az sem mindegy.

Ha nagyon hosszú a kábel, az nem jó.. de lehet kábelhiba is. Cseréld ki.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8361) #54715584 válasza dgyuri0123 (#8360) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vagy hibás lehet a partíció is?

[ Szerkesztve ]

(#8362) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8360) üzenetére


bghistvan
senior tag

2,5" , 5400-as.
A gyári kábel pedig kb 50-60cm hosszú.
Esetleg y-kábel?
Partíció hiba? Tegnap vettem.
Wd Elements 1Tb.
Erősen gondolkodom hogy visszaviszem, és kicseréltetem......elvileg3 napon belül kötelesek visszacserélni.

[ Szerkesztve ]

(#8363) jsk válasza bghistvan (#8362) üzenetére


jsk
senior tag

A netes vásárlás esetén van 14 napod elállni a vásárlástól. A 3 nap csak arra vonatkozik, hogy ha hibás a termék, akkor azonnal cserélik. Hibátlan termék esetén az eladó nem köteles cserélni, sem visszaadni a pénzed.

(#8364) bghistvan válasza jsk (#8363) üzenetére


bghistvan
senior tag

De rohadt jó......vettem egy foskupacot.
Direkt elpofáztam az üzletbe hogy mire kell, De arra pont nem tudom használni.
Most hogy a fa....ba bizonyitom hogy nem funkcionál rendesen......

[ Szerkesztve ]

(#8365) jsk válasza bghistvan (#8364) üzenetére


jsk
senior tag

Az 500 Gb-os kábelével nem próbáltad? Vagy közvetlenül a TV hdd-usb csatlakozójára (a belső lejátszóval elindítani egy 1080p mkv-t)?

[ Szerkesztve ]

(#8366) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8362) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na ez már gond, mert annak mennie kell minden lacafasza nélkül. Nálam 2TB-osak mennek egyszerre, hibátlanul.
Megformáztad mondjuk NTFS-re? Bár gondolom eleve úgy van formázva. De a Med tápja is lehet ludas.
2A kell neki, ha mindkét HDD rá van dugva. Ha a tápnak bármi hibája van, akkor nem bírja a terhelést. Nélküle meg alig fogyaszt a Med600.
Számítógép egyből felismeri a HDD-t? Volt egy WD-m, aminek a kábele rossz volt és a laptop nem ismerte fel a vinyót, de a Med600 igen. Ettől még lehet fordítva is..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8367) bghistvan válasza jsk (#8365) üzenetére


bghistvan
senior tag

Nem próbáltam vele mert az kölcsön vinyó volt.
Azért nem akarom elhinni hogy ne cseréljék ki......régen mást már kitudtam cseréltetni.

(#8368) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8366) üzenetére


bghistvan
senior tag

Megy mondom, csak be-beszaggat....és a kép minősége is rosszabb.
Ntfs-re van formázva.
Számítógép is egyből felismeri.....

[ Szerkesztve ]

(#8369) jsk válasza bghistvan (#8368) üzenetére


jsk
senior tag

Ha a PC, a TV felismeri, és simán le is játszik róla, akkor a Med a probléma forrása. Előfordulhat, hogy hiába veszel mást, ott is gond lesz.

(#8370) bghistvan válasza jsk (#8369) üzenetére


bghistvan
senior tag

De az 500Gb vinyóval és pendrive-al semmi probléma sem volt.......1 hónapos a med8er.

(#8371) bghistvan


bghistvan
senior tag

Az 500Gb-nak kisebb az áramfelvétele?
Y kábel vagy rövidebb kábel javíthat esetleg?

(#8372) bghistvan


bghistvan
senior tag

Toshiba canvio-val kapcsolatban esetleg van véleményetek?
Hogy viselkedik a med8er-el?

(#8373) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, 4.0.2. az utolso stable fw? 2015 novemberi?

hüllő

(#8374) galaxys80 válasza bghistvan (#8372) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem az egyik HDD ilyen és tökéletesen működik.
De ez nem hiszem, hogy mérvadó, mert nálam a WD Elements-el sincsen probléma.

(#8375) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8368) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csinálj egy resetet. Talán megoldja.

"csak a zene van"

(#8376) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sikerült elállnom a vásárlástól.....és vettem helyette egy Toshiba Canvio500Gb-ot.
Hibátlanul futnak a tartalmak, a kábel is rövidebb, azt hiszem ha nagyobb tárhelyet fogok venni, akkor az csakis külső tápos lesz a biztonság kedvéért. :)
Köszönöm a tanácsokat!

(#8377) sziku69 válasza bghistvan (#8376) üzenetére


sziku69
senior tag

Nekem med800x3d wifis van. Beépített 4tb- winyóval. Pár hétig ment úgy hogy volt még rákötve egy 2,5 ös 500 Gb- vinyó, és egy dvd-rw usb-s.
Akadásom nem volt sohasem hdd-ről. Képminőség romlás pedig szintén nem. Hálózatról akadozott amíg sambát használtam. Most egy asus rt ac68u router funkcionál "nas"-ként nfs megosztással. A 3d br filmek simán mennek akadozás nélkül.

A med800-nak is, és a med600-nak is DC 12volt 2A tápellátása van gyárilag. Lehet hogy egy picit alulméretezett, ha teledugdossuk mindenfélével. :)

(#8378) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8376) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem ne félj a nagyobb HDD-től. Kérj kölcsön egyet és azonnal meglátod. Ismétlem, nálam 2db, egyenként 2 TB-os HDD fut rajta egy időben, hibamentesen.

(#8377) sziku69: Most vettem hozzá egy 3A-es asztali tápot, mert az volt az érzésem, hogy a gyári táp gagyi. Eleve a dugó-tápokat nem szeretem valamiért.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8379) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8378) üzenetére


sziku69
senior tag

Jó ötlet. Nekem is ez lesz a következő lépés. Hol vetted?
Valami ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#8380) dgyuri0123 válasza sziku69 (#8379) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyesmi, de olcsóbban, innen. 2 napja van meg, egyelőre jól teszi a dolgát. Sok helyen kapható hasonló árban..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8381) bghistvan válasza sziku69 (#8377) üzenetére


bghistvan
senior tag

Most nekem sem akad erről az 500Gb-ról,lehet hogy tényleg egy selejtes példányba futottam bele.
Ezzel a NAS-sal még abszolút nem vagyok tisztába,totál kínai az egész (egyenlőre).

(#8382) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8378) üzenetére


bghistvan
senior tag

Az a gondom,hogy akiktől kölcsön tudok kérni,azok is 500Gb-ak,és most ennek is örülök hogy nem maradt rajtam a WD,és meglett ez az 500Gb-os.
Egyébként ez asztali táp akkor nagyobb áramerősséget biztosít? Tehát "biztosabban pörgeti" a merevlemezt,ezáltal az akadások eleve jobban ki lennének zárva?

(#8383) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8382) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs rá semmi bizonyítékom, de lehet.

"csak a zene van"

(#8384) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8383) üzenetére


bghistvan
senior tag

Egyébként Neked a ugye a vinyó a Med-re van csatlakoztatva,és az egyből a tv-re megy,vagy van közötte erősítő,vagy házimozi?

(#8385) #54715584 válasza bghistvan (#8381) üzenetére


#54715584
törölt tag

Terrás HDD-d van van NAS-od?

(#8386) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8384) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Korábban volt mozivasam, így azon keresztül ment, ma már sztereózom. HDMI megy tv-be, onnan a hang optikán megy külső dacba, onnan meg erősítőbe. És igen, a Med-be vannak a vinyók.

"csak a zene van"

(#8387) bghistvan válasza #54715584 (#8385) üzenetére


bghistvan
senior tag

HDD-m van (500-as ),a NAS az nekem még kínai...ennyire nem merültem bele :)

(#8388) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8386) üzenetére


bghistvan
senior tag

Azért kérdeztem csak,hogy vajon befolyásolja-e a med-ben lévő táp működését az usb csatlakozókra kötött egyéb eszközök sokasága.(ezalatt azt értem,hogy ha több eszköz van rákötve(legyen az akár rca-kompozit),akkor ingadozhat-e az usb portok feszültsége)
Nekem szintén a med-ről a hdmi kábelen keresztül megy a kép a tv-re,viszont a hang szintén stereo-n ,de nem optikai-n hanem analógon megy a házimozi erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#8389) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8388) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha a táp alulméretezett, akkor előfordulhat ingadozás, de azért meg lett ez tervezve. Én nem szeretem ha egy táp így ki van dekázva, ezért cseréltem le nagyobbra, de semmi konkrét okom nem volt.
A Med analóg kimenete elég gyenge különben. Ha teheted, próbáld ki optikai kimeneten is, hacsak nem rosszabb a házimozid beépített dacja. Egy próbát mindenképpen megér...

"csak a zene van"

(#8390) Janó1999 válasza tobias40 (#8342) üzenetére


Janó1999
tag

Elnézést, most olvastam vissza.
A Med-el szerkesztem. Gyakorlatilag mindig beválik.
Én így csinálom,
az info nélküli filmre lépek, majd nyomok egy nemtudommiatúróaneve gombot a távirányítón. Bal oldalon, alulról a negyedik. Házikó alatt. :)
Ekkor megjelenik a fogaskerekes menü, aminek felülről a harmadik almenüje a szerkesztés.
Arra rányomok, akkor egyből a film címe lesz kijelölve > OK
A navigáló gombokkal nem lehet egyszerűen a pontra lépni, hanem a megjelenő billentyűzeten kell kiválasztani a megfelelő gombot. Sok esetben a tényleges cím után lévő sok egyéb infót is kitörlöm, bár úgy vettem észre, hogy csak a címben lévő pont akadályozza meg a keresést.
Tudsz borítót, hátteret........ választani.
Nekem eddig bejött, és tényleg gyors. Remélem ugyanarról beszélünk. :)
A dir nem dir kérdést inkább passzolnám. :)

(#8391) Janó1999


Janó1999
tag

Jó ötlet. Működik is, mert néhány eltevős film azon is van.
3-4 éve van meg a NAS. Túlzok vagy nem azt nem tudom, de hihetetlen biztonságérzetet ad.
Mindenki gyorsan megszokta, saját mappával, stb.....
A filmeket nem rakosgatom el, megnézem, majd törlöm.
Nagyon nem értek hozzá, éppen ezért lehet, hogy nem tördesné szanaszét a 2db HDD-t, de egyenlőre nem tenném arra a filmeket.
Elsőre teszek egy új sw-t a routerre, aztán ha az sem segít, akkor vagy beletörődünk a filmenkénti 2-3 fagyásba, vagy nézek valamilyen egyszerű egylemezes NAS-t, erre a célra. (netán, de ezen annyira nem érdemes filózni, egy újabb, erősebb routert a mostani helyett)

(#8392) tobias40 válasza Janó1999 (#8390) üzenetére


tobias40
veterán

Nem a gyári távot használok hanem harmony-t és így nem tudom melyik gombra jön elő az a menü amit te írtál..(megkeresem a gyári távot) :B Közben megnéztem az a menü gomb,mindjárt próbálom.Nem értem hogyan nem jött ez így elő eddig de mind1! :R

A "dir" az a könyvtárat jeleneti ebben az esetben.. :K

[ Szerkesztve ]

(#8393) Jancsiszög


Jancsiszög
újonc

Sziasztok!
Használ valaki Mede8er1000X3D lejátszót?
Nem találok használati utasítást....
Valaki kisegítene? :)

ide sajna nem tudok belépni :(

http://www.mede8erforum.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=12

(#8394) tobias40 válasza Janó1999 (#8390) üzenetére


tobias40
veterán

Így működik ahogyan leírtad de van olyan filmem amit a pontokkal is megtalált és az a több nem amit nem!
Legtöbb címben pontokkal választanak el..
Jah, és így megmarad az eredeti címe a pontokkal,nem értem én ezt! :Y

Csak a pontokat hogyan tudom törölni mert csak azt találtam meg hogy teljesen újra írom a címet? :F

[ Szerkesztve ]

(#8395) Bobbacsi válasza Jancsiszög (#8393) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt próbáld meg :
http://fileposta.hu/richlet/fd?id=6c8b197e5eC2266138BaB951F101478dB793Ac9d351f7536

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8396) Janó1999


Janó1999
tag

Valóban így van. Van amelyikben bekavar a pont, és van amelyiknél nem.
Az alsó sorban lévő nyilakkal megkeresed a pontot, majd a delete-vel törlöd, egy sorral feljebb beteszel egy szóközt, majd OK.
Gondolom a törlést nyomtad, azért kellett újraírni.

(#8397) Jancsiszög válasza Janó1999 (#8396) üzenetére


Jancsiszög
újonc

Nagyon KÖSZI!
Tényleg...már égen földön keresetem :)

(#8398) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8389) üzenetére


bghistvan
senior tag

Optikait sajnos nem tudom kipróbálni,mert az csak a tv-n van,az erősítőn nincs.

Viszont elég szépen játszik az idegrendszeremmel a 600-as,komolyan mondom.
Ugye kezdődött azzal,hogy az 1Tb WD külső merevlemezemről folyton akadozva játszott le,ennek ugye az lett a folyománya hogy beszereztem egy 500Gb Toshibát........,erről szépen akadás mentesen tudom nézni a filmeket,DE!.........Csak akkor amikor ő úgy gondolja,ezalatt azt értem,hogy miután csatlakoztatom a winchestert,egyszerűen nem látja,várok......várok....várok de semmi( a visszajelző led világít a merevlemezen,és a pc is egyből látja azonnal,tehát ez a külső merevlemez is jó),aztán kábel lehúz,majd 600-as kikapcsol,újraindít,és aztán csodák csodája látja.
Ez mi??
Eddig ha megnéztem 10 filmet róla,sokat mondok........kezd elmenni a kedvem tőle.

(#8399) sziku69 válasza bghistvan (#8398) üzenetére


sziku69
senior tag

Gondolom pc-ről másolsz filmeket a vinyóra usb-n keresztül. Tehát nem a hálózaton keresztül másolsz. Ha nem választod le szabályosan a pc-ről a winchestert lecsatlakoztatás előtt, akkor előfordulhat ilyen hiba.
Jártam már én is így a med800-assal belső winchesterrel.

(#8400) bghistvan válasza sziku69 (#8399) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen,a pc-ről másolok,de mindig leválasztom a winchestert eltávolítás előtt.
Még a Med-ről is leválasztom ,mielőtt lecsatlakoztatom a kábelt mielőtt újra másolok rá dolgokat.
Azon gondolkodom,hogy ha mondjuk nincs koppra az usb csati bedugva a Med-be,akkor lehet ilyen???(bár rendesen szoktam csatlakoztatni)
Érdekes módon a laptop és a tv azonnal látja minden esetben......
Most az előbb állítottam be egy olyan opciót a Med-en,hogy konfiguráció elmentése,nem tudom van-e köze hozzá?
Visszaállítottam az alapbeállítást is.
Ha ki van kapcsolva a Med,akkor nem gond ha rajta van állandóan a winchester?
Egy dolog biztos,ha sűrűn játssza el ezt a jelenséget,megy a portáról,előtte talán még élek a garancialehetőséggel,de ismerem magam,ha jó is lesz egy esedleges szervizelést követően,addigra már nézni fogok mást,ez pedig megy a levesbe,SAJNOS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.