Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8398) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A PC más tészta. Az nálam is azonnal látja de a Med-nek kell vagy 20-30 mp, mire beolvassa a mappákat. Attól nagyban függ a bootolás ideje, mennyi a mappa van rajta. És a hdd lednek nem világítani kellene, hanem villogni, mert az jelzi, hogy olvas a fej. Ha világít, az csak azt jelzi, hogy áram alatt van. Ráadásul én sosem választom le külön a med-el, csak simán kikapcsolom és ha leállt a hdd, kihúzom a med-ből és annyi.

Azt nem próbáltad, hogy a hdd-t beteszed a kedvencek közé? Persze, ha már beolvasta a tartalmát... és akkor legközelebb onnan tallózod. Én így csinálom már 2 éve és soha ilyen gondom nem volt. Az előfordult, hogy 2 hdd-t egyszerre még lassabban talált meg, mint 20-30 mp, de nem sokkal.

"csak a zene van"

(#8402) sziku69 válasza bghistvan (#8400) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha mindent szabályosan csinálsz, akkor hibátlanul kéne tennie a dolgát. Valami nem stimmel szerintem a lejátszónál. Ha valahonnan tudnál szerezni hozzá egy DC 12V 2-3 amperos tápegységet, azzal esetleg ki lehetne szűrni a tápegység hibát. Ha a meddel van probléma, akkor én gariztatnám. Nem kéne más típusú lejátszó.

(#8403) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8401) üzenetére


bghistvan
senior tag

Persze,tudom hogy más a pc,de nálam akkor sem 20-30mp-ről lehet beszélni, (500Gb-os winchesteren kb 7-8 mappa ami 60Gb-ot foglal) ,hanem arról van szó hogy random abszolút nem látja :(
Ebben az esetben tényleg csak világít,és nem villog,mint lejátszás közben,na ez szerinted mitől lehet?
Szóval Te mindig kihúzod a merevlemezt a Med-ből ha nincs használatban?
megpróbálom még a kedvencek közé berakni(bár nem értem a lényegét hogy mitől szűnne meg a hiba)

(#8404) bghistvan válasza sziku69 (#8402) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hidd el,mindent frankón csinálok,és mégis gebasz van,most pl egymás után látja mindig........érdekes.
Szóval azt mondod,hogy magát a tápkábelt kellene először is lecserélnem? Lehet rámérek egy androidos ampere erősség mérővel az usb csatikra(telefontöltésnél ez már bevált a töltő ellenőrzésére)
Nem lehet ez egyébként hardver hiba?
Van itt tapasztalatotok a garanciáztatást illetően,mennyire rugalmasak a szervízben,gondolok itt a javítás idejére,hogy mennyit ülnek rajta?

Illetve még egy ötletem lenne,esetleg a 230V elosztónak ha baja lenne,attól is tudna produkálni ilyen jelenséget?

(#8405) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8403) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak ötletelek... :)
És nem húzom ki mindig a hdd-t, csak ha eszembe jut. Mivel leginkább SMB-ről nézek filmeket, így ritkábban kell hdd. Egyébként van, hogy hetekig nincs bedugva hdd, a hálózatos lejátszás miatt, de ha bedugom, simán bootol.. A táp nekem is mindig eszembe jut, mint hibaforrás. Jó lenne egy másik 12V-os táppal is kipróbálnod. De őszintén, már nem nagyon tudom, még mi lehet a hiba. Végső soron a Med is lehet hibás, hiszen a nagy számok törvénye alapján simán előfordulhat ez is.

A kedvencekhez adás is találgatás..

"csak a zene van"

(#8406) sziku69 válasza bghistvan (#8404) üzenetére


sziku69
senior tag

Úgy ahogy Gyuri mondja. Lehet a lejátszó is hibás. De a tápellátás probléma gyakoribb. Futottam már bele ilyenbe. Egy laptopom "bolondult meg" a rossz táp miatt.

(#8407) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8405) üzenetére


bghistvan
senior tag

Valahol úgy gondolom,nem lehet a tápkábel a hiba,mert akkor lejátszás közben is lennének problémák,esetleg le is állhatna a winchester ....meg az szerintem nem random lenne,hanem vagy menne,vagy nem.
Ami még eszembe jutott,hogy lehet-e probléma az,hogy a Med-be menő usb csatlakozót esetleg nem dugtam be rendesen,akkor produkálhatna-e ilyet?
Megjegyzem,az utóbbi kb 1 órában azzal bohóckodtam,hogy merevlemez lecsatlakoztat,Med kikapcsol,merevlemez újra rádug,Med bekapcsol,és most egyáltalán nem produkálja ezt a hibát,egyből látja,és be is tölti a merevlemezről a tartalmat(tehát ezért is kérdezem az usb csatis dolgot)

sziku69: a fentit kiegészítve remélem nem kell gariztatni,olyan macera mindig visszavinni az eszközt,meg kivárni hogy mi is lesz a vége.............

Esetleg magyar nyelvű használati útmutatót a 600-hoz nem tudnátok linkelni? Mert nem kaptam hozzá,és fenn sem találok.

[ Szerkesztve ]

(#8408) sziku69 válasza bghistvan (#8407) üzenetére


sziku69
senior tag

Itt találsz egy linket

A med1000-hez van, de mindegyikhez lehet használni.

(#8409) bghistvan válasza sziku69 (#8408) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi szépen! :R

(#8410) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8407) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha így lenne, az User error. De ez lenne a Jobbik eset. :)

"csak a zene van"

(#8411) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8410) üzenetére


bghistvan
senior tag

Eddig úgy tűnik hogy user hiba volt...:)

(#8412) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8411) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elárulod mi volt az? :)
Nem dugtad be eléggé az USB kábelt? Vagy?

"csak a zene van"

(#8413) sziku69 válasza bghistvan (#8411) üzenetére


sziku69
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok! :) Jöhetnek a részletek!

(#8414) #54715584


#54715584
törölt tag

Ezt írta fentebb: "Ami még eszembe jutott,hogy lehet-e probléma az,hogy a Med-be menő usb csatlakozót esetleg nem dugtam be rendesen,akkor produkálhatna-e ilyet?
Megjegyzem,az utóbbi kb 1 órában azzal bohóckodtam,hogy merevlemez lecsatlakoztat,Med kikapcsol,merevlemez újra rádug,Med bekapcsol,és most egyáltalán nem produkálja ezt a hibát,egyből látja,és be is tölti a merevlemezről a tartalmat(tehát ezért is kérdezem az usb csatis dolgot)
"

Ezek szerint nem volt rendesen csatlakoztatva minden. :)

(#8415) walter70 válasza bghistvan (#8404) üzenetére


walter70
tag

Garanciáról annyit,hogy nekem is hasonló gondom volt a lejátszóval tavaly.Néha nem ismert fel semmit,néha nem reagált a távra.
Pénteken postáztam a szervízbe egy rövid hibaleírással,következő szerdán már újra nálam volt,minden plusz költség nélkül.Nem értek hozzá,lehet,hogy valami kontakt hiba volt,ők nem közölték,én meg nem érdeklődtem.
Azóta is rendszeresen (hetente többször) használjuk,semmi gond vele.Hdd-ről én is átértem a nasra.

(#8416) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8412) üzenetére


bghistvan
senior tag

Az alábbi üzenetet küldöm a többieknek is........

sziku69 Crisp Walter70 :)

Igen,ahogy Crisp is írta fentebb,nagyon úgy néz ki,hogy a user hiba részemről a nem megfelelő usb csati használata miatt volt(megjegyzem,hogy a Med usb bemenetébe a pendrive könnyebben becsusszan,a vinyó usb csatija nehezebben,valsz bejáratós :) )

Ezek szerint a garanciáztatás ideje is patinásnak mondható,remélem arra nem lesz egyhamar szükségem.
Most kezdem beleásni magam ebbe a NAS-ba,mert még mindig kínai :)

(#8417) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8416) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sejtettük, hogy ilyesmi történt, de legalább megnyugodtál. :)

SZERINTEM akkor kell a NAS, ha leginkább hálózatról néznél BluRay filmeket, ÉS nincs laptopod. Én laposról nézek filmeket SMB szerveren, 720p / 1080p felváltva és semmi gondom vele. A NAS nem olyan csendes, hogy pl. abban a szobában legyen, ahol alszol. A laptopot este kikapcsolom és passz. De nyilván lehet ezt másképp is csinálni.. bár semmi értelmét nem látom, hacsak nem BD50 3D a fő forrás, mert az elég hardver igényes tud lenni.

"csak a zene van"

(#8418) Met


Met
nagyúr

A lejátszó szokott olyat produkálni hogy bekapcsoláskor magenta színű lesz a kép?
Reggel bekapcsoltam a tv-t és a lejátszót, rózsaszínbe láttam a világot. Kikapcs minden, hmdi kábeleket megmozgattam (na nem mintha éjjel mozgattam volna), megint bekapcs és jó lett.
Nem tudom hogy a tv vagy a lejátszó volt a hibás :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8419) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nem működik mostanában furcsán senkinél a Yadis?
Álandóan be kell zárnom, és újranyitnom, hogy letöltse a képeket. :(((

(#8420) Bobbacsi válasza z123456789 (#8419) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Tegnapelőtt nálam is furcsán viselkedett 3 filmből a boritóképet megtalálta de utána elszállt.
Tegnap viszont már megjavult megtalált mindent.

(#8421) tobias40 válasza Met (#8418) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam már régóta csinál ilyet,nem tudom az okát!
Ha kilépek a filmből és vissza akkor általában már jó de nem mindig.

Jó lenne ha vki megmondaná a megoldást mert random csinálja,divix,mpeg,mkv,iso, már mindegyikben előfordult! :U

(#8422) z123456789 válasza Bobbacsi (#8420) üzenetére


z123456789
addikt

Meggyógyult nekem is mára.
Viszont elállítottam a workspace mappámat.
Ott mit is kell pontosan kijelölni, melyik mappát? :F

(#8423) Bobbacsi válasza z123456789 (#8422) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam is ez van megadva. Így jó.

(#8424) z123456789 válasza Bobbacsi (#8423) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm. Más volt a probléma, ami miatt feltettem.

A frissítés után volt egy workplace nevű "filmem" is a listában. Nem értettem miért, aztán rájöttem, hogy ahonnan a borítózni kívánt filmeket olvassa be, ott van egy workplace mappám, és ezért olvasta be a filmekkel együtt. Mondjuk nem értem miért csinált oda egy ilyen mappát, valószínű a próbálgatásaim közben nyomhattam félre valamit, és akkor kreálta. :R

(#8425) Met


Met
nagyúr

Tegnap belefutottam egy olyanba amibe eddig soha amióta megvan a lejátszó.
Nem támogatott formátum. :U
Este megnézem konkrétan mivel van baja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8426) lemmy9 válasza Met (#8418) üzenetére


lemmy9
őstag

HDMI gondnak tűnik. Nekem is csinálta. Szerintem nagyon gagyi a HDMI aljzata a lejátszónak.

Szerintem!

(#8427) Bobbacsi válasza Met (#8425) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Például : Miután a Rovi Corporation megvásárolta a DivX tömörítési eljárás tulajdonjogát (melynek ingyenes változata az XviD, és szintén a H.263-as kodeken alapul), olyan összeget kér a médiaprocesszor-gyártóktól a licenszért, amelyet a Realtek jelenleg nem hajlandó megfizetni az RT1186 processzor esetében. Így találkozhatunk olyan (pl. .avi) fájlokkal, melyek nem lesznek lejátszhatóak.Meg a 4K-s videók is.

(#8428) Met válasza Bobbacsi (#8427) üzenetére


Met
nagyúr

[Video] Codec: DivX 5

Akkor itt a hiba :U
Esetleg tudsz/tudtok ajánlani valami egy kattintásos programot amivel át lehet konvertálni? Az sem lenne hátrány ha tudna batch konvertálást, hogy egyszerre több file-t hozzáadok a feladatlistához.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8429) Bobbacsi válasza Met (#8428) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Próbáld ki ezt :[link]
XMedia Recode 3.3.5.8 MAGYAR
Amit a Mede8er fórumán ajánlottak abból már egy sem él.

[ Szerkesztve ]

(#8430) dgyuri0123 válasza Met (#8428) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Esetleg más formátumban "kölcsönözni".? :)

"csak a zene van"

(#8431) Met válasza Bobbacsi (#8429) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, kipróbálom. :R

dgyuri0123 Ha lenne más formátumban nem vinnyognék itt :D Vagy csak nem találtam.
Amúgy a kisvárosi gyilkosságokról van szó, 1-2 évad

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8432) Bobbacsi válasza Met (#8431) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Midsomer.Murders.S14E01.HUN.DVDRip.XviD-HNZ ...stb
Kisvárosi gyilkosságok S01-S12 Fájlok 73,ez van meg neked ?

[ Szerkesztve ]

(#8433) Met válasza Bobbacsi (#8432) üzenetére


Met
nagyúr

Kisvárosi gyilkosságok S01-S13, 2012-ben töltötték fel a magra.
Ez 78 file Codec: DivX 5
A 73 fileos Codec ID/Hint : DivX 5

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8434) Bobbacsi válasza Met (#8433) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link]DVdate

Tömöritsd ki a ZIP fájlt majd, majd indítsd el az EXE-t!
Nyisd meg a mappádat a gépeden, ahol a problémás DivX filmek vannak! Dobáld rá a program ablakára a
módosítani kívánt AVI fájlokat (függetlenül attól, hogy DivX vagy XviD a kódolás)!
Nyomd meg a CTRL+A gombokat, hogy az összes fájl ki legyen jelölve a program ablakában!
Nyomd meg a CTR+K gombokat, hogy meg át lehessen írni a TAG mezőt!
Írd be, hogy „xvid” (idézőjelek nélkül)!
Válaszolj igennel („Yes to all”) arra a kérdésre, hogy mindegyik fájlnál cserélje-e a TAG-et a program!
Most már lejátszhatóak az így módosított DivX-ek is, nem csak az XviD-ek.

Ezt találtam,egy próbát megér. :)

[ Szerkesztve ]

(#8435) dgyuri0123 válasza Met (#8431) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valóban Divx mind, most én is megnéztem. De "Bobbacsi" ötlete jónak tűnik. Vagy ez még jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8436) Met válasza Bobbacsi (#8434) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, ez úgy néz ki megoldotta a dolgot :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8437) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8435) üzenetére


sziku69
senior tag

A múltkor innen töltöttem le én is, és kaptam egy vírust ajándékba. :)

(#8438) dgyuri0123 válasza sziku69 (#8437) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sorry.... Pedig ezt a Med hivatalos fórumán is ajánlják.

"csak a zene van"

(#8439) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8438) üzenetére


sziku69
senior tag

Legalább leradíroztam a majd 2 éves rendszert, így most minden gyorsabban fut. :)

(#8440) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Nincs meg véletlenül Moongose féle boritók linkje ami működik? Vagy maga fájl amit betehetnék a Yadisba?

(#8441) Bobbacsi válasza Rbert (#8440) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ez az utolsó amit megosztott [link]
[link]Moongose

[ Szerkesztve ]

(#8442) Rbert válasza Bobbacsi (#8441) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszönöm!

(#8443) #54715584


#54715584
törölt tag

Ez már többször előfordult velem, remélem van rá megoldás: nézek valamit, leállítom, az erősítőn kimenetet váltok, mert éppen átkapcsolok a rádióra vagy a PC-re zenét hallgatni, és amikor visszakapcsolok a lejátszóra, akkor nincs kép. Ez csak a lejátszóval (nem) működik így. Az összes többi eszközzel azonnal van kép és hang is.
Kikapcsolni sem tudom, mert hiába világít a gomb, hogy megnyomtam a kikapcsolást, a lejátszó mégsem reagál. Ha kihúzom az áramból majd vissza és bekapcsolom, újra van kép.
Mi lehet a probléma? Megoldás?

(#8444) bghistvan


bghistvan
senior tag

Tudnátok esetleg abban segíteni,hogy ha a Med-ről nézek tartalmat,miért nem tudom a tv-n a hdmi fekete szintet állítani?
Azért bátorkodtam feltenni itt is ezt a kérdést,mert úgy gondolom ez nem biztos hogy a tv készülék miatt lehet,mert tv adásoknál tudom állítani ezt a funkciót,viszont a Med-et bármelyik hdmi bemenetre csatlakoztatva inaktív a hdmi fekete szint állítási lehetőség.
(samsung ue60j6240)

[ Szerkesztve ]

(#8445) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8444) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt inkább a tv kezelésijében kellene megkeresned.

"csak a zene van"

(#8446) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8445) üzenetére


bghistvan
senior tag

Tv topik meg a rácsatlakoztatott eszköz manual-jára terelget :)
Használatiban meg nem találok efféle témát,és megoldást sem a problémára .

[ Szerkesztve ]

(#8447) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8446) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig ez a hülyeség szerintem.. Létezhet, hogy bizonyos esetekben nem tudsz állítani rajta. Med HDMI kimenetén állíts mindent automatikusra, ezt tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8448) bghistvan válasza dgyuri0123 (#8447) üzenetére


bghistvan
senior tag

Okés,akkor ránézek ,de ha jól emlékszem automatikusban vannak.

(#8449) dgyuri0123 válasza bghistvan (#8448) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tv-n akkor próbálj meg fekete szintet állítani, mikor a Med még nincs bekapcsolva. Hátha...

"csak a zene van"

(#8450) sziku69 válasza dgyuri0123 (#8449) üzenetére


sziku69
senior tag

Milyen a tapasztalat az új tápegységgel?
Én még nem újítottam be. Nem foglalkoztam vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.