Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Danika256 válasza Monngoose (#2700) üzenetére


Danika256
aktív tag

Okés nagyon köszi a próbát!
Megnézem SBS-el is, majd töltök le, aztán meglátjuk, hogy jó e. Ha jó, akkor az OU / TB-s formátummal csinálja csak. Ha az sem jó, akkor tényleg a TV lehet, vagy a párosítás , vagy beállítások. Majd még akkor próbálkozok.
A 3D subtitler amúgy jó kis progi, csak az a gond, hogy ott meg aztán tényleg marha nagy az eltolás a feliratban a legkisebben is.Legalább 3-szor akkora mint egy gyári 3D-s feliratnál De persze azzal nincs késés,mert alapból megvan a két oldal. Srt-vel a med-el meg az eltolást lehet valamennyire normalizálni. szóval egyik sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#2702) Monngoose válasza Danika256 (#2701) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Bár rég használtam a 3D-Subtitlert, úgy emlékszem, normális eltolást tudtam beállítani rajta...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2703) Danika256 válasza Monngoose (#2702) üzenetére


Danika256
aktív tag

Látom fent vannak régebbi verziók majd eljátszok velük aztán meglátjuk :)

(#2704) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Tegye fel a kezét az aki szeretné eladni a MED600-át, a hétszázát! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2705) dgabro válasza apszi (#2704) üzenetére


dgabro
tag

Szerintem ha akarod, ők például az összeset eladják neked ami csak náluk van ;)

MED 600

(#2706) apszi válasza dgabro (#2705) üzenetére


apszi
őstag

Pedig úgy gondoltam, hogy az én "poénomat" nem lehet űberelni. :B :R

(#2707) poli27 válasza apszi (#2704) üzenetére


poli27
veterán

Nekem van egy eladó 50k ért megkapod :DDD

(#2708) apszi válasza poli27 (#2707) üzenetére


apszi
őstag

50 kiló mi? Szotyi? Akkó megyek aratni :)

(#2709) robi222 válasza apszi (#2706) üzenetére


robi222
senior tag

Én gondolkodom egy popi 400 cserén .Ha igen akkor 40000- adnám a wifis 600-ast.Fél évesen.

(#2710) zsolt501 válasza robi222 (#2709) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem jársz jobban a Popival, azzal is sok a gond, illetve instabil a szoftver rá sajnos, az egyik ismerősömnek az van, azt mondta soha többet Popcorn, és én is ezen a véleményen vagyok, nekem A300-as modell van, és ennél is sok a probléma.

Én Dune lejátszóban gondolkodok, de ahogy hallom ott is vannak gondok, de talán az stabilabb, mint a Popcorn.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2711) Zsmester89 válasza zsolt501 (#2710) üzenetére


Zsmester89
őstag

Med miért nem fekszik? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2712) zsolt501 válasza Zsmester89 (#2711) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én a Popival kapcsolatos tapasztalatomat írtam le, nem a MED-el kapcsolatban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2713) robi222 válasza zsolt501 (#2712) üzenetére


robi222
senior tag

Én úgy tudtam hogy, a leg újabb szoftverrel már jól működnek, és kijavították a hibákat.

(#2714) zsolt501 válasza robi222 (#2713) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pl. a Popcorn A300-hoz tavaly Április óta nem jött ki új szoftver, még hibajavítás sem, pedig jócskán lenne mit javítani, pl a magyar ékezetes fájlnevek, és feliratokkal is probléma van.
A 400-as és 410-es hez is csak foltozások jönnek, de komoly javítás ott sincs pedig ott is jócskán van hiba, érdemes a hivatalos fórumot olvasni, és el fogtok rajta gondolkodni, hogy akartok e egy ilyen nyűgöt ennyiért.

Ja Tavaly április óta az A300-hoz 1 db BETA firmware jött ki ami ugyan úgy hibás szóval tavaly óta nincs új...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2715) FeRkE válasza zsolt501 (#2714) üzenetére


FeRkE
őstag

Azóta a Medhez hány firmware-t is kaptunk, amiben javították a hibákat? Az új funkciókról nem is beszélve... :)

(#2716) Monngoose válasza FeRkE (#2715) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A maival együtt? :Y

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2717) apszi válasza robi222 (#2709) üzenetére


apszi
őstag

Igazából wifi nélkülire gondoltam, és olcsóbban. Azért köszi az ajánlást.

(#2718) robi222 válasza apszi (#2717) üzenetére


robi222
senior tag

Én imádom a medét szinte soha nem volt vele probléma, és a képe is nagyon szép. Csak feljebb szerettem volna lépni hátha még szebb képet tudok kihozni a projiból.

(#2719) apszi válasza robi222 (#2718) üzenetére


apszi
őstag

Én is imádnám, ezért kereskedtem itt picit :D

(#2720) bl4ze válasza apszi (#2719) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is nagyon megszerettem. Egyetlen gondom a RESUME-val van. A menüben RESUME ON, ennek ellenére nem mindig teszi meg, hogy onnan kezdi ahol abba lett hagyva, leállítva a film.
Ez bosszantó, minden egyéb viszont szuper benne. Másnak is van-volt ilyen hiba?

.:. bl4ze .:.

(#2721) robi222 válasza bl4ze (#2720) üzenetére


robi222
senior tag

Volt de nem szokot zavarni, mert mindig emlékszem, hogy hól tartottam. Általábban akkor nem jegyzi meg, ha nem a vissza gombal lépek ki a filmből.

(#2722) bl4ze válasza robi222 (#2721) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem. ok. Próbálom akkor nem vissza-val kilépni.

.:. bl4ze .:.

(#2723) apszi válasza bl4ze (#2720) üzenetére


apszi
őstag

Akkor Apámnak film közbeni cigiszünete ugrott :DDD
És mi van ha csak simán lepauzálom 5 percre...akkor megy tovább szépen?

(#2724) FeRkE válasza apszi (#2723) üzenetére


FeRkE
őstag

Persze hogy megy.

(#2725) apszi válasza FeRkE (#2724) üzenetére


apszi
őstag

Akkó mégis mérgezheti magát tovább :((( Na de műszaki tekintetben persze ez jó hír. :)

(#2726) robi222


robi222
senior tag

Tudja valaki , mitől lehet az hogy a film nem teljesen tölti ki a projektor képernyőt ,hanem sokkal belyebb egy kisebb kockában.Ez csak mostanában csinálja csak nem tudom ,mit állítottam el.

(#2727) Danika256 válasza Danika256 (#2701) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ma kipróbáltam az SBS-t, sajna ugyanaz volt a tapasztalat. Aztán elkezdtem tökölni a TV beállításaival, valamelyest sikerült javítani a dolgon, de nem 100%-os. Ha a 3D korrekciót átváltoztatom jobb/ bal-ra, akkor a "hiba" átkerül a jobb oldalra, de így valamelyest elviselhetőbb. Állogattam a többi képjavító beállításon is, minimálisan talán javult. ettől függetlenül biztos a lejátszó hibája, fix 3D subtitleres feliratnál, illetve gyárinál nincs ez a jelenség.

(#2728) Monngoose válasza Danika256 (#2727) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Mivel nálam tökéletes az SRS, nem hiszem, hogy a játékos hibája lenne (hacsak nem a tiéd speciális hibája), inkább a TV-ddel együtt hozzák össze közösen valahogy...
Az eleve 3D-s feliratnál azért nincs gond, mert az egyben megy át, nem oldalanként és nem tud ekcsúszni semmilyen okból...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2729) robi222 válasza Monngoose (#2689) üzenetére


robi222
senior tag

Sajna kivettem a film mappából xml file-t de így sem akarja fel ajánlani, a mappa szkenelést.

[ Szerkesztve ]

(#2730) Monngoose válasza robi222 (#2729) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A gyűjtőmappát kell újra szkennelned a kedvencekben, nem a film mappáját. Ha törölted a film mappájából az xml-t, akkor o.k., csak azt a mappát fogja újra szkennelni, amelyikben nincs xml, a többit figyelmen kívül hagyja.
Egyébként meg miért nem yadis-sal csinálod, azzal sokkal szebb és variálhatóbb eredményt kaphatsz. :K

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2731) robi222 válasza Monngoose (#2730) üzenetére


robi222
senior tag

Mi az a yadis?
Gondolom egy win szoftver. De nem találom, hogy honan lehet letőlteni.
Én csak wifin tudom csatlakoztatni a medét.

[ Szerkesztve ]

(#2732) Monngoose válasza robi222 (#2731) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A yadissal kapcsolatban részletes leírást megtalálod a lap tetején lévő lenyíló téma összefoglalóban.
Ezen kívül még feltétlenül nézd meg ezeket:
#2456
és #2460

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2733) robi222 válasza Monngoose (#2732) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi utána nézek.

(#2734) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok!

Erősen fontolgatom 600-as vagy 1000-es vásárlását, de lenne egy csomó kérdésem:
- transmission milyen HDD-t kezel? 600-as user manual-ja szerint NTFS-t, 1000-es ilyet viszont nem ír
mivel mac-em van, jobban örülnék a HFS+-nak
- transmission tud scriptet futtatni mikor végzett?
- unrar csak másik géppel oldható meg? mondjuk ha már sambán keresztül meg, az is jó.
- jukebox miatt minden könyvtárat át kell nevezzek? megszokott "torrent formában" nem ismeri fel?
- jukebox alapból is felismeri a filmeket valamilyen szinten, vagy mindenképpen kell a témaindtó játék, hogy normálisan megjelenítse?
- egyszerű ksh script futtatható? pl, hogy dydns.hu-ra belépjen
- a fentiből jön, hogy hostnévvel távolról is elérem a transmission-t?

Köszi a segítséget

(#2735) ProdyG


ProdyG
senior tag

olvastam már felületesen 1-2 embertől, hogy valamilyen androidos progival meg lehet oldani, hogy a TV bekapcsolása nélkül tudjak zenét hallgatni a telefon segítségével.
a hivatalos progi még nem jelent meg (nem is akarok rá várni többet), a DroidME az jukeboxos cucc, ezért nem nekem való...
én csak simán a fáljrendszerben böngészve szeretném indítani a fájlokat.
van ehhez való progi? hogy tudom ezt a legegyszerűbben megoldani?
köszi :R

(#2736) poli27 válasza ProdyG (#2735) üzenetére


poli27
veterán

Én párosítottam a Youtubeot a telefonommal,lejátszási listát kreáltam gépen,amit beteszek, de bármit be tudok tenni telón keresztül is!

(#2737) z123456789


z123456789
addikt

Ki milyen 4 TB-s HDD-t használ MED800ban (vagy bármelyik másikban)?
Vagyis mi az ajánlott? Nem kell RED ha jól sejtem ugye?

(#2738) sinick válasza z123456789 (#2737) üzenetére


sinick
senior tag

MED1000-be 4TB RED gond nélkül megy. Nem kell RED, de én azért vettem RED-et, mert a tervezett élettartam dupla akkora, mint a többi WD-ben. Pl. tervezett fejmozgás 600 ezerre duplázva, WD-ből talán még a PURPLE ilyen. Seagate illetve Samsung ügyben nem tudok nyilatkozni.

(#2739) z123456789 válasza sinick (#2738) üzenetére


z123456789
addikt

Jogos. WD-t szeretnék mindenképpen, szóval akkor meg is érkeztünk, köszönöm. :)

(#2740) sinick válasza z123456789 (#2739) üzenetére


sinick
senior tag

Nincs mit.

(Most hajigálom ki a 2 db 4 és 5 éves 2 és 1 TB-os WD greenjeimet, meg 2 db 7 éves 500-as seagateket. HD Senitnel már midnegyikre ír valamiylen hibát, a WD-k inkább gyenge szekzotosak vagy szektorhibások és ráadásul elérték a 400 ezres fejmozgást, a segatek egyike csak 9 db-os felpöréghibás (ami fw frissítéskor illetve áramszünetkor jelentkezett), a másik egyik napról a másikra meg 1000 db hibás szektor tartalmazott.)

[ Szerkesztve ]

(#2741) Zsmester89 válasza sinick (#2740) üzenetére


Zsmester89
őstag

A greenek azok nagyon rosszak!! :) Én is Red-et vettem (2tb), ezek megbízhatóak, többi márkánál nem is tudok ennyire jót.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2742) aldebaran


aldebaran
őstag

Van lehetőség arra, hogy a hangot, illetve a feliratot időben elcsúsztassam?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2743) bbmt válasza aldebaran (#2742) üzenetére


bbmt
senior tag

Feliratot igen,a hang csúsztatásra sosem volt szükségem :)

A kanál a gyengék villája

(#2744) Zsmester89


Zsmester89
őstag

LB szériás LG tv-vel valakinek sikerült belőni, hogy a tv távirányítóval lehessen irányítani? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2745) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

a játékos kapcsolóját otthon hagytam én meg vissza jöttem az albiba...van erre vmi megoldás? :D
bekapcsolni be lehet a med-et de utána hogy tovább? a menübe nem tudok lépkedni...

(#2746) Danika256 válasza Zsmester89 (#2741) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát nemtom, van egy 2TB-s greenem is jó pár éve adattárolásra, semmi gond nincs vele...

(#2747) Danika256


Danika256
aktív tag

Megint írtam be a nemzetközi fórumra :), mert a Med nem támogatja a h264 HL5.0-át és az 5.1-et sem. Pedig biztos bírná, csak több a referencia kép az anyagban és persze a minőség is jobb lenne valamelyest.
Lehet nekem vannak túlságosan különleges kívánságaim, csak sajna, BD3D-ből nem tudok 4.1-es formátumba konvertálni már..

(#2748) mikoljan válasza baandii (#2745) üzenetére


mikoljan
tag

Ha mázlid van, akkor talán ez működhet: [link]
Vagy kérd meg, hogy postázzák utánad. :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2749) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Most vettem egy Mede8er MED800X3D média lejátszót. Lenne pár kérdésem:

- hogy lehet letiltani, hogy a HDMI-n ne menjen hang át a TV-re? Mert optikán viszem át az erősítőre és zavar, hogy szól a TV-n is a hang. Nem akarom némítgatni.
- képeket nem lehet a lejátszóval megjeleníteni? Pl. *.jpg -t?

[ Szerkesztve ]

(#2750) libus


libus
őstag

Ma megrendeltem én is a Mede8er MED600X3D-t. :))
Várom már nagyon, hogy kipróbálhassam milyen élmény lesz vele a filmek + zenék. :K
Első MP-m. :B

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.