Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Simi2000


Simi2000
tag

Sziasztok.
Egy olyan problémám van, hogy zene lejátszás közben "lüktet" a zene, váltakozik a hangerő zeneszámon belül. Próbálgattam már a beállításokat változtatni, de a probléma megvan. Gondolom ez nem normális állapot. Van valakinek valam ötlete a megoldásra?

Mede8er MED600X3D->Samsung TV hdmi-vel összekötve, és a TV fejfallgató kimenetén van egy egyszerű kis stereo aktiv hangfalpár. Eddig a TV media lejátszóját használtam, azzal nem volt ilyen gondom.

(#2202) kenny123


kenny123
addikt

Na, én is jövök itt a magam égető kínjával.
Egyelőre merevlemezről üzemel a med, meg még egy darabig fog is, mert most nem akarok nas-t venni. Valamilyen úton-módon megoldható, hogy ugyanazt a merevlemezt rákössem valahogy egy játékkonzolra is? Tehát, hogy mind2 cucc tudja olvasni a merevlemezt, de természetesen nem egy időben mindkettő.
Vagy ez ilyen nagyon futurisztikus dolog még?

yo

(#2203) rappit4 válasza bigdady (#2198) üzenetére


rappit4
őstag

Téma összefoglalót nézd meg :)
(#2200) kleinguru:
Nincs.
(#2201) Simi2000::
HDMI kábel cserét próbálj meg.

[ Szerkesztve ]

(#2204) supertrezi válasza Kabel15 (#2187) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Nekem is haszontalan az összefoglaló funkció. Van vagy 1500 film a HDD-n, de mindegyiknél kitöröltem a filmleírást. Engem csak az érdekel, hogy mi a műfaja, kik a szereplők, ki rendezte.
Sokkal hasznosabbnak tartanám azt, ha a szereplők és a készítők nevére lehetne szűrni... Hogy ha mondjuk Bette Davis-filmet akarok nézni, akkor kilistázza nekem. Ez nagyon hiányzik!

(#2205) Tyler Durden

Azt meg tudja mondani vki /aki a lejatszo.hu-ról rendelte a masináját/, hogy hány nap alatt szállítják ki?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#2206) dgabro válasza Tyler Durden (#2205) üzenetére


dgabro
tag

Én tőlük rendeltem. Előre utaltam. Reggel leadtam a rendelést, azonnal küldték a számlát, átutaltam, és másnapra megjött a szerkezet.

(#2207) Tyler Durden válasza dgabro (#2206) üzenetére

Patent, köszi szépen a gyors választ. :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#2208) Tyler Durden válasza dgabro (#2206) üzenetére

Tényleg gyorsak, ma miután írtad a postot megrendeltem és holnap hozzák is.. :DD

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#2209) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Az mondjuk elég gáz, hogy megnéztem eddig rajta 20-30 filmet, de jó párba (avi, mkv mindegy neki kb.) nem tudok belepörgetni, csak léptetni; vagy léptetni nem tudok, csak pörgetni, de max kétszeres sebességgel; vagy épp visszafele nem tudok pörgetni... Nagy a hibaszázalék hatvan rongyért.
Vagy épp az előbb néztem egy filmet, negyedóra után szépen kilépett belőle, s egyszerűen nem tudtam tovább nézni. Mi a fene...??? Az ilyen esetek elégé föl tudnak dühíteni... :U

(#2210) snemeth válasza supertrezi (#2209) üzenetére


snemeth
aktív tag

Wifis?

(#2211) supertrezi válasza snemeth (#2210) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Üdv.

Nem. Miért kérded?

(#2212) Kabel15 válasza supertrezi (#2209) üzenetére


Kabel15
aktív tag

NA ezek miatt vagyok döntés képtelen. Kell e nekem kidobni az ablakon 45.000ft ot. Vagy nézem tovább az MKV-t belső lejátszóval.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2213) Möhe válasza supertrezi (#2209) üzenetére


Möhe
addikt

Melyik típus?

Hálózati beállítás, a forrás és a MED közötti kapcsolat rendben van?Melyik FW van fenn?

Azért szinte csak a hálózati beállítást kellett mindenkinél rendbe rakni és ment a film gond nélkül.

(#2214) supertrezi válasza Möhe (#2213) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Nekem nem csatlakozik semmiféle hálózathoz. Nem is wifis. Beletettem egy 3 TB-os WD Red-et, és abból etetem.

MED800X
Firmware: 3.0.1
Tudom, a 3.0.4 a legújabb, de a múltkor próbáltam a leírás szerint frissíteni (img-fájlt üres pendrive-ra; konnektorból kihúz; pendrive-ot bedug; konnektorba visszadug; bekapcsológombot nyom 20 mp-ig), és baromira nem reagált semmit a MED. Vártam vagy 10 percig, de semmi LED-villogás. Vagy rosszul írták a papírra a frissítés menetét...?

[ Szerkesztve ]

(#2215) supertrezi válasza Kabel15 (#2212) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Én azért ruháztam be, mert az ötéves DVD-lejátszóm már döglődött vagy 1 éve - meg csakis avi-t tudott vinni.

Szép, megnyerő, kompakt szerkezet a MED, remek kis távirányítóval és felülettel. A filmek közül is elindul rajta majdnem mind, viszont ez baromira frusztrál, hogy most már egy csomó akadt, amiben nem tudtam ugrálni vagy belepörgetni, vagy épp csak kétszeres sebességgel...
Azért hatvan rugóért - úgy, hogy az ember másik negyvenért-ötvenért vesz bele egyáltalán izmos HDD-t...

De fölteszem a 3.0.4-et, ha tudom, aztán megnézzük, javulnak-e a dolgok.

(#2216) Möhe válasza supertrezi (#2214) üzenetére


Möhe
addikt

Ha HDD-s akkor lehet hogy a frissítésnél van baki,ezért van baja. Én nem frissítettem még rajta (nem is tervezem) ezért csak tapogatózom. Hivatalos fórumon jártál már?

(#2217) kabar válasza supertrezi (#2214) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem az egyik 1000-es és simán ment minden. Milyen LED villogásra kell várni?
Szerintem a 600-asaink sem villognak, de ez nem biztos. Az ezres tuti, hogy nem. Nincs is milye villogjon. :C :C
Amúgy nem is emlékszem, hol írták, hogy ilyenre kell várni?

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#2218) snemeth válasza supertrezi (#2211) üzenetére


snemeth
aktív tag

Gondoltam, hátha wifin keresztül próbálsz lejátszani és azért rossz, de már olvastam, hogy nem.

(#2219) snemeth válasza supertrezi (#2214) üzenetére


snemeth
aktív tag

Jól csinálod, mert így kell. De valami itt nagyon nem jó. Még a 10 másodpercnek is elégnek kellene lenni, hogy elinduljon a frissítés. Én a tévén szoktam figyelni, hogy amikor megjelenik a karakterekből kirakott Mede8er jel, akkor már el lehet engedni a gombot és indul is a frissítés.
Nekem mondjuk 600-as van. Le szoktam húzni mindent a pendrive kivételével (memóriakártyát is kiveszem) és úgy frissítem.
Azt próbálnám meg, hogy kiveszem a vinyót és úgy frissítenék, hátha...

(#2220) supertrezi válasza snemeth (#2219) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Kipróbálom majd egy másik pendrive-val. Mit lehet tudni.

Remélem, ha sikerül a frissítés, fel fogja ismerni az eddigi HDD-t. Mintha olyat olvastam volna múltkoriban, hogy volt, akinek utána nem érzékelte vagy mifene.

(#2221) Loboda válasza supertrezi (#2214) üzenetére


Loboda
senior tag

Így sem jó?

"Firmware-frissítés
Töltse le a legfrissebb X3 firmware-t a www.mede8erforum.hu-ról! Ha kicsomagolja, egy install.img elnevezésű fájlt talál. Másolja ezt a fájlt egy flash drive gyökérkönyvtárába! Csatlakoztassa a flash drive-ot az X3 egyik USB portjához!
Ne áramtalanítsa az eszközt a sürgős helyreállítási folyamat közben!
Frissítés a ‘Beállítások’ menüből automatikus konfiguráció helyreállítással
Nyissa meg A ‘Beállítások’ menüt, és válassza a ‘Egyéb’ ikont! Most a ‘Frissítés USB-ről’ opciót! Kb. 5 másodperc múlva a képernyőn megjelenik az aktuális firmware verzió és az új firmware verzió. Ekkor ‘OK’ vagy ‘Mégse’ opció választható. Válassza az ‘OK’-t, és az X3 újraindul, majd kb. 10 mp után a frissítési folyamat megkezdődik. Ezalatt a készülék tetején lévő navigáló gombok LED-je villog, miközben a telepítési folyamat csíkjának kell látszódnia a TV-képernyőn. A frissítés befejeztével az X3 újraindul, immár az új firmware-rel."

(#2222) tl-x válasza supertrezi (#2220) üzenetére


tl-x
őstag

Jelenlegi verzioban nincs olyan menupontod a beallitasokban, hogy frissites pendriverol? En siman bedugtam rakeresett a frissitesre, ujraindult es kesz.

(#2223) supertrezi válasza Loboda (#2221) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Üdv.
Holnap megpróbálom. Most nincs hajlandóságom erre. :)
A HDD-t csatlakoztassam le a frissítés alatt vagy tök mindegy?

(#2224) supertrezi válasza tl-x (#2222) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Hmm, de, van ilyen, ahogy nézem. Múltkor utána se néztem a menüben, követtem, amit a papírjára írtak. Akkor ez is egy lehetőség. Ennyiből már csak sikerül valamelyikkel.

(#2225) Zsmester89 válasza supertrezi (#2224) üzenetére


Zsmester89
őstag

3.0.5 beta a legújabb fw.

Arra gondoltam, hogy lehet nem lett formázva előtte az a hdd, amit beletettél, vagy már öreg.

Továbbá, nem tudom, hogy használtan vetted vagy újonnan, mert használtan lehet, hogy a v2.XX bootloader nem lett felrakva rá, csak egyből a 3.XX és ez okoz galibát neki.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2226) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Na, sikerült a frissítés a lapon leírt módszerrel. Talán a másik pendrive-val volt a gond.

Más: ilyen pörgetési/léptetési probléma - főleg mkv-knál - akkor csak nálam van...?

(#2227) supertrezi válasza Zsmester89 (#2225) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Majdnem új HDD. Egy hónappal a Med előtt (november végén) vettem. Pár hétig a PC-m Windows 7-e ment rajta. A MED-et pedig a lejátszó.hu-ról rendeltem. Működésével semmi gond - "csak" az előbb említett problémám van.

[ Szerkesztve ]

(#2228) snemeth válasza supertrezi (#2226) üzenetére


snemeth
aktív tag

A tekerhetetlen .mkv-k esetében próbáld meg mkvmerge GUI-val simán átmásolni őket egy új fileba, hátha attól megjavulnak. De ez csak tipp.

(#2229) supertrezi válasza snemeth (#2228) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Rendben van, de látod a problémát: elvárnám, hogy 1 percet se vegyen el az életemből ez. Rámásolom a HDD-re, és menjen oda-vissza a film, ahogyan csak akarom.
Ez lenne a lényeg, nem az, hogy én hogyan tudok bűvészkedni a PC-n a fájlokkal...

[ Szerkesztve ]

(#2230) FeRkE válasza supertrezi (#2229) üzenetére


FeRkE
őstag

Érdekes, nekem még sose kellett bűvészkedni az elmúlt egy év alatt, es mindent meg tudtam nézni alapból, amit akartam.

(#2231) snemeth válasza supertrezi (#2229) üzenetére


snemeth
aktív tag

Persze, értem. Azt hiába írom, hogy nekem soha nem volt ilyen problémám, nem vagy vele előbbre. De nem tudhatom, hogy miket próbálsz lejátszani. (Mi van, ha valami elcseszett dolgokat?)
Éppen azért írom, hogy én mit csinálnék.

(#2232) 206 cc válasza snemeth (#2231) üzenetére


206 cc
senior tag

Én sem értem ezeket a hibákat amiket felhoztok.Adott egy média lejátszó ami szinte mindent lejátszik,gyakori firmware frissítésekkel megtámogatva amikben javítják sorra a hibákat.Mit szólnátok ha dupla ennyiért -pl.Popcorn 400 -vettél volna lejátszót és évi egy-két alkalommal kapsz javítást ami lehet nem is gyógyír az általad említett gondokra.DE ne is innen közelítsük meg a problémákat!!
Aki itt media playert vett az általában nem a berhelt lebutított xvid-divx-mkv-cam produkciókat néz rajta hanem minőségibb HD esetleg 3D filmeket. Ezeket gyönyörűen viszi a gép!!
Még egy dolog...sokan jöttök itt a divx gondal...hagy kérdezzem már meg milyen net elérésetek van??Mert ugye a divx filmek általában 1cd verziók voltam ami 700MB jelent átlagosan.Na most a mai netes világban egy ettől fényévekkel jobb BD rip 1.4GB de még ez is lecuppan 10-15 perc alatt és most nem a városi optikai hálózatról beszélek hanem,vidék adsl 10/1 MB vonalról.Szóval milliárd meg egy lehetőség van beszerezni a filmeket ezer meg egy formátumban száz meg száz realise csapattól.
Nézzetek utána egy jobb munkának egy más verzióban elkészítettnek és nem lesz gond a beletekeréssel,meg léptetéssel vagy egyéb nyűgöknek.
Ingyen kaptok meg mindent és csak egy kis utána járás szükségeltetik.
Azt meg főképp nem tudom megérteni hogy emlegetitek a kifizetett árát a készüléknek amikor a tartalmakhoz meg ingyen juttok hozzá!!...az az igazi kiadás és érték pedig azt már nem is becsülitek, hányan dolgoznak érte hogy filmezhessünk.Legalább annak nézzetek utána melyik a minőségibb munka és azt szedjétek le...ne nyafogjatok folyton hogy így rossz a lejátszó,meg úgy akad a film rajta.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2233) Tido válasza 206 cc (#2232) üzenetére


Tido
aktív tag

Ebben csak azért nincs igazad, mert vannak még olyan témák, amik CSAK DivXben kerül fel - pl TVből felvett dolgok.. És vannak olyan emberek is mint én, hogy bár az a csatornám nincs meg, de a műsor meg érdekel. És nincs felrakva más formátumban! Mert akkor én is nyilván abban tölteném le, ha látnám, hogy van mkv, vagy Xvid. Nyilván az egyéb újdonságokat én is más formátumban töltöm le! De én akkor is elvárnám egy 60e Ftis lejátszótol, hogy ne legyen olyan file amit nem támogat - ha nyiltan azzal van hirdetve, hogy milyen hiper-szuper.. Bár tény, hogy a nagy bitsűrűégű dolgokat is gyönyörűen akadás nélkül lejátsza, de nekem ez akkor is kicsinyesség, hogy nem vették meg a licencet? Mennyi lenne készülékenként 1-2 dollár, esetleg 5? Hidd el inkább fizetnék 2000 többet, ha meglehetne venni - vagy lenne monduk fizetős firmware pár ezer Ftért, ami támogatja divX-et - abbor telne a jogdíjra.. És fizikálisan meg simán bírnia kell a gépnek.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2234) 206 cc válasza Tido (#2233) üzenetére


206 cc
senior tag

Kíváncsi lennék mik ezek a műsorok?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2235) supertrezi válasza 206 cc (#2232) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Persze, én ezt nem zárom ki, hogy a release-ek hibája, hisz épp ezért kérdezgetem, hogy nálatok is előfordulnak-e ilyen dolgok.

Viszont az hibás elgondolás, hogy szinte minden filmet be lehet szerezni ezer helyről, méretben és formátumban. Én nagy filmgyűjtő vagyok (rengeteg nem hollywoodi filmem is van), szóval átlátom ezt valamennyire.

Annak pedig, hogy a legtöbb filmet nem HD-ban szerzek meg, több oka van. Egyrészt nem jobb annyival a kép a tévémen (94 centis HD-Ready plazma), másrészt iszonyatos helyet foglalna el... Így is tele van kb. ez a 3 TB...

És végül: persze, hogy méltatlankodom, mikor egy film közepén egyszerűen kilép a lejátszó. Vagy ne induljon el, vagy vigye végig, vagy ugorja át az esetleges hibás szakaszt, de ilyet ne csináljon. Én így tartom legalábbis.

(#2236) 206 cc válasza supertrezi (#2235) üzenetére


206 cc
senior tag

Általában ha kilép lejátszás közben az a kódolás hibája az még a pc sem viszi végig sok esetben....Nem tudom milyen filmeket szerzel be de tényleg sok film elérhető sok változatban.
A Med inkább a hd minőségű filmekben jeleskedik ez biztos....a régebbi formátumokban szerintem az olcsóbb Egreat is jó lejátszó és az fele árban persze minőségben is...
Nem tudom miket néztek mint írtam ,de talán az általatok említett formátumokhoz akkor nem ezt a lejátszót kellett volna megvenni.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2237) Tido válasza 206 cc (#2236) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát a legutolsó ilyen a március 15ikei hóvihart feldolgozó film volt :)
Az sem igaz, hogy akkor a PC sem játsza le, mert nekem is volt már ilyen filmem, és a VLC a gépen minden további nélkül vitte, bár hozzá kell tennem, hogy ez szerintem is inkább file kódolási hiba, mert olyan is volt, hogy mielőtt kilépett azelőtt a perckeresőben továbbtekertem, és úgy minden további nélkül vitte a meder is

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2238) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Gyerekek, egy 40e ft körüli lejátszóról beszélünk :)
Amit nem visz, azok általában kis méretű file-ok, PC->Konvertálás->Mede8er :) PLAY :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#2239) snemeth válasza 206 cc (#2232) üzenetére


snemeth
aktív tag

Gondolom, ez valójában nem nekem szólt. :)

(#2240) supertrezi válasza 206 cc (#2236) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Üdv!
Megnéztem a fájlt PC-n; s az volt a hibás, nem a MED... Valami hiba történhetett a PC-ről MED-re másolás során.
Újra letöltöttem a netről. Lehet pörgetni, úgyhogy rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#2241) 206 cc válasza snemeth (#2239) üzenetére


206 cc
senior tag

Bocsesz! :R :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2242) Simi2000


Simi2000
tag

Megoldodott a váltakozó hangerő problémám, a lüktető zenék. Be volt kapcsolva az "éjszakai üzemmód". De hogy minek? Én tuti nem piszkáltam semmit. Megvételtől kezdve ingadozott a hangerőm. Végre élvezhetem a zenéket :)

(#2243) pomo-sapiens


pomo-sapiens
csendes tag

Üdv!

Beszereztem ma egy 600-ast.Van egy iso blu-ray-em,amin csak lpcm hang van.Indításkor kiírja,hogy ismeretlen hangformátum,némán,és szakadozva játsza.3.0.1 szoftver van rajta.Létezik,hogy nem ismeri az lpcm-et?
Még csak ismerkedünk,tehát nem néztem még utána mindennek.Csak gondoltam hátha így gyorsabban kapok választ.

(#2244) pomo-sapiens válasza pomo-sapiens (#2243) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Közben nézelődtem,elvileg játszania kéne.Frissítettem 3.0.4-re,így sem ismeri.

(#2245) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Med600, bd isoknál véletlenszerűen zöld képernyőt dob, és ujraindul, eddig 2-3x fordult elő. Ujraindulás után megy rendesen.
Elég kellemetlen dolog, mi okozza?

yo

(#2246) 206 cc válasza pomo-sapiens (#2244) üzenetére


206 cc
senior tag

Ismeri az lpcm-et de milyen az az iso BD amit le akarsz játszani...nem lehet hogy annak van baja?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2247) Möhe válasza kenny123 (#2245) üzenetére


Möhe
addikt

Régebbi A.C.Ryan-al is volt ilyen hogy a megnyitott film zöld vagy pink színű volt. Néha a MED is produkál ilyent,csak nem nem dob ki.
Ha tényleg van erre megoldás/szakmai megoldás azért engem is érdekelne.

(#2248) pomo-sapiens válasza 206 cc (#2246) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Csak ez ez egy hangsáv van benne.Az iso-t kicsomagolva,mappákat avchd mappába helyezve asztali blu-ray lejátszó gond nélkül vitte.És gondolom hiába fogom ujra másolni,szerintem nem fogja játszani,hiszen ismeretlen hangformátumra panaszkodik a med.

(#2249) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

behalt a transmission egy csomó file-al, amit nem tudtam törölni.

Lehúztam az usb-s HDD-t leformáztam NTFS-re, visszadugom és nem látja.

Mi lehet a gond? 600-asról van szó.

köszi, Zsolt

(#2250) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Üdv, szerintetek mitől lehet, hogy kábellel összekötött gigabites LAN hálózaton, cat5e ill cat6 kábeleken is akad a BD50 iso? (Frozen 3D) illetve az m2ts-ek is (3D-sek) - pl delicious fight (samsung demo)

3.0.4 fw és NAS-ról játszom. A Samsung beépített lejátszójával (TV) nem akad a demo. (Az ISO-t meg alapból nem tudja ugye :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.