Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) s_otto válasza Mankó (#2350) üzenetére


s_otto
csendes tag

:K

(#2352) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Adott egy med600 ami hdmin megy be az erositobe erosito pedig hdmin a tv-be.
Miert van az hogy ha nincs bekapcsolva az erosito akkor ismetlodik vagy megugrik a film, de ha bekapcsolom az erositot tokeletes? Valami a medben nincs beallitva?
Koszi

(#2353) Möhe válasza bigdady (#2352) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem dettó így van bekötve. Csak ezen hiba nélkül működik rendesen. Onkyo 508 passtrough a HDMI vagy hogy kell írni.

szerk: a med-en nem állítottam semmi egyebet, a hálózat és hanghatáson kívül, képin meg csak a 24p-t

[ Szerkesztve ]

(#2354) dgabro válasza bigdady (#2352) üzenetére


dgabro
tag

de miért van kikapcsolva filmezésnél az erősítő?

(#2355) FeRkE válasza dgabro (#2354) üzenetére


FeRkE
őstag

Ez a kérdés bennem is felmerült :D Szerintem az a csoda, hogy ha ki van kapcsolva az erősítő, átmegy egyáltalán rajta vmi..

[ Szerkesztve ]

(#2356) Möhe válasza dgabro (#2354) üzenetére


Möhe
addikt

Számtalan eshetőség: este halkan sorpzatot nézel (magdi anyusnak nem kell 5.1-ben visítani, trónok harca már más tészta :D ) egyéb dokufilmnél szintén. Szvsz.
Nekem ez a meglátásom ,hogy van aminél a tartalom nem éri meg a "nagy felbontást, és a térhangot". Egy gyenge filmet nem szedek le BD-ben , csak 720p-ben. Megelégszem avval is.

(#2357) StLui válasza Möhe (#2356) üzenetére


StLui
veterán

Alapvetően értelek, de ha előre gyengének tartod a filmet, minek megnézni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2358) bigdady válasza dgabro (#2354) üzenetére


bigdady
nagyúr

Füllhallgatóval nézem késo este a filmet mert gyerek alszik... (Majd megtudod te is. Orulsz hogy alszik :DDD )

Mohe: megnezem este, lehet nekem nem passthru-ra van allitva. Ez jo otlet kosz :)
Nalad is lanon jatszik le a med a syno-rol mint nalam? :U

[ Szerkesztve ]

(#2359) dgabro válasza Möhe (#2356) üzenetére


dgabro
tag

az 5.1-et megértem, de akkor is jobb sztereóban, halkan magdianyus és a dokumentumfilm is, mint a TV hangszóróin :) Inkább a kettő között váltok ha kell.

(#2358) bigdady: Na mondjuk erre tényleg nem gondoltam :D A gyerkőc más, ő hagy aludjon, tudom mekkora kincs az az idő :D

[ Szerkesztve ]

(#2360) Möhe válasza StLui (#2357) üzenetére


Möhe
addikt

Egy vígjátékot nem bömbölve nézek meg, de egy akciót igen. Ahhoz nekem elég egy gyengébb kivitel is. Ilyen az értékrendem na :)

(#2361) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet -e a mappákat a letöltésük sorrendjében listázni? Tehát, időrendeben, ahogy töltöttem őket a vinyóra.
Köszi!

(#2362) StLui válasza Möhe (#2360) üzenetére


StLui
veterán

Ok, így értem, de akkor nem a gyengébb filmeket szeded le 720-ban, hanem a "nem látványfilmeket"

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2363) bigdady válasza Möhe (#2353) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg is van nem volt beallitva erositon a passthrough. Hibatlanul megy a film erosito nelkul is :)

(#2364) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Van jelentosege hogy a med milyen routerre van dugva 10/100-asra vagy gigabitesre? (Routeren van a nas is amirol mennek a filmek)?

(#2365) s_otto válasza bigdady (#2364) üzenetére


s_otto
csendes tag

Szerintem igen, főleg ha bd50-es iso-kat nézel, hátha még 3d-s is..... persze mkv esetében mindegy.

Esetleg még akkor, ha mondjuk média lejátszón és számítógépen is néztek valamit a nas-ról egy időben....

(#2366) bigdady válasza s_otto (#2365) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nagyon Ritka a bd50 3d.
Medialejatszo lanon van minden mas eszkoz ami lejatszhat még meg wifin szoval szerintem az sem gond igy ha jol gondolom.

(#2367) s_otto válasza bigdady (#2366) üzenetére


s_otto
csendes tag

Igazából ha nem akad, akkor jó.... Te látod.

Egyébként tök mindegy, hogy wifi-n vagy lanon küldi az adatot a router, beszerezni a nas-ról akkor is csak 100 mbiten tudja....

Nálam 100 mbiten 13Mb/sec-el másol, gigabiten pedig 115Mb/sec-el, azért van különbség.....

[ Szerkesztve ]

(#2368) FeRkE válasza s_otto (#2367) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem 100Mbiten a remuxos MKV-k sem mennek normálisan (amik még a gigabites hálón is akadnak Samba megosztáson), nemhogy a BD50-ek..

(#2369) bigdady válasza FeRkE (#2368) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nfs-en nincs gond veluk nalam

(#2370) ERPY


ERPY
őstag

Nektek működik EZ az androidos mede8er alkalmazás? Nekem nem látja a 600-amat, és semmi beállítást nem találok benne.

(#2371) s_otto válasza FeRkE (#2368) üzenetére


s_otto
csendes tag

A remux-os mkv estében a 20-30gb-os mkv-ra gondolsz? Azok szerintem sem mennek 100 mbit-en, esetleg a 720-as mkv-k. De látod az ellenpéldát....

Nekem eddig samba-n sem volt gondom, csak némely 3d-s bd iso-val, de nfs-en eltűnt a probléma....

(#2372) bigdady válasza s_otto (#2371) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem nfs en most gigabit nelkul siman rocc nelkul viszi pl a wall street farkasa 43 gb-os bray iso-ját 1080-ban. :U
Tegnap neztem meg a szinkronos valtozatot ott sem volt egy akadas sem az pedig 35 gb remux 1080 mkv volt.

[ Szerkesztve ]

(#2373) viera válasza bigdady (#2372) üzenetére


viera
őstag

Sziasztok.
Olvasgattam ezt a fórumot,mert MP-t szeretnék venni de nem tudom,hogy milyet?
Ezek a Mede8er lejátszók milyenek,viszi szépen a BD-ket akadás,szaggatásmentesen?
Én vinyón tárolt BD-ket néznék rajta,2D-3D-t is.
Bd iso-kat,50 GB méretig.
Az 1000-es Mede8er-t meg a Dune HD Base 3D-t néztem ki,de nem tudom melyik a jobb?
Válaszotokat előre is köszönöm. :R

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#2374) Möhe válasza s_otto (#2371) üzenetére


Möhe
addikt

Régi ACRyan lejátszóm simán vitte a BD-t, 3D-t (ez akkor még nem volt) és iso-t nem, mivel azt nem kezelte. De attól még vígan lejátszott mindent 100as hálón. Tapasztalat.

(#2375) Stigma.HC válasza viera (#2373) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Pár napja van tulajdonomban egy 1000-es mede8er. 70 gigás hobbitot akadás mentsen vitte külső vinyóról. Más hasonló filmet még nem volt szerencsém kipróbálni.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#2376) coreska válasza ERPY (#2370) üzenetére


coreska
aktív tag

Nálam az 1000-es jukeboxát update után egyből látta, és működik is. Köszi a linket. :C

(#2377) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok, azt nem tudjátok hogy miét van az, hogy néhány animénél fogja magát egy résznél, és újraindul automatikusan? Hogy lehetne ezt elkerülni? Főleg ez azért érdekes, mert ha áttekerek rajta, akkor viszont játszik tovább, de ha ugyanoda tekerek akkor megint újraindul.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2378) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sorozat évadborítójának cseréjében tudna valaki segíteni? A háttérképre és a sorozat főborítójának a cseréjére rájöttem, de az évadok borítójának a cseréjét még nem sikerült megoldanom.

(#2379) mikoljan válasza TazLeacher (#2378) üzenetére


mikoljan
tag

Hello,

Automatice vagy manuálisan?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2380) TazLeacher válasza mikoljan (#2379) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem értem a kérdést. Automatice hogy lehet valamit átállítani? Meg szeretném változtatni. Van olyan sorozatom, aminek a borítói (éved) közül a 3-ból 2 "egyforma", a 3. meg teljesen más stílusú. Szóval testre szeretném szabni.

(#2381) mikoljan válasza TazLeacher (#2380) üzenetére


mikoljan
tag

Az automatice-t úgy értettem, hogy a lejátszó saját programjával szeretnéd vagy külső applikációval.

Manuálisan egy példán keresztül: Meglátogatod - mondjuk - ezt az oldalt, majd a jobb oldali képekből (Season Banners) a neked tetszőt letöltöd, majd átnevezed folder.jpg-re, és bemásolod a sorozat adott szezonjának mappájába felülírva a létező folder.jpg-t.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2382) TazLeacher válasza mikoljan (#2381) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igazából a lejátszóról szerettem volna úgy, ahogy a külső borítót, meg a háttérképet is. Ezek szerint nem lehet, csak így "okoskodva"?

(#2383) mikoljan válasza TazLeacher (#2382) üzenetére


mikoljan
tag

No, akkor csak egyről beszélünk. :)

Megszabad kérdezni, hogy melyik ez a kérdéses sorozat?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2384) TazLeacher válasza mikoljan (#2383) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Több is van...hogy a legegyszerűbbet mondjam a gyereknek a Chuggington sorozata. :DDD

(#2385) mikoljan válasza TazLeacher (#2384) üzenetére


mikoljan
tag

Hmm, ez fura, mert szezononként eltérő a borító. (Más vonat és Season 1, 2, stb.)

Egyébként ahogy tapasztaltam, mindig az első Season Bannert rántja be a beépített program.

Szerkesztés:
Ha jól tudom, akkor csak külső programmal tudsz mazsolázgatni a szezonborítók között. A Thumbgen, a Yadis volt még felvértezve ilyesmivel, de Yadis esetében nem biztos, hogy kompatibilis lesz a dolog. A Thumbgen-nel én meg nem szopódnék, mert az ritka szopás. (Template-ek, kiválasztani, legenerálni, pffff, hardcore.)

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2386) TazLeacher válasza mikoljan (#2385) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan. Csak az a gond, hogy ahhoz, hogy stílusban egyezzen a 2. és 3. évaddal, az 1. évadnak nem az első, hanem a második borítót, tehát ezt kellene kapnia.

Most pont ez jutott eszembe, de van más sorival is ilyen helyzet. De van, ahol lehet, hogy épp stílusban stimmelnek egymással, de nekem egy másik stílus jobban tetszik.

(#2387) mikoljan válasza TazLeacher (#2386) üzenetére


mikoljan
tag

Aham, értem a helyzetet. Jogos, mondjuk én is így csinálnám.
Nos, ebben a helyzetben marad a "letöltöm, átnevezem, bemásolom" megoldás. Sajnos.

Szerkesztés:
Anno egy külső program béta-tesztelője voltam. Írtam a srácnak, hogy milyen jó volna a borítóképek között mazsolázgatni, finoman lepattintott, hogy ne lógjon bilibe a kezem. :)

S most, hogy már játékossal is lehet sorozatborítókat csinálni, lehet, hogy az ilyen jellegű fejlesztések leálltak, mármint nem próbálják meg tovább "okosítani". (Vagy majd meglátjuk.)

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2388) TazLeacher válasza mikoljan (#2387) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi. Akkor azoknál, amik "megtartósak", ott meg fogom csinálni, amik megy ilyen "egyszernézősek", ott lehet hagyom a francba.

(#2389) mikoljan válasza TazLeacher (#2388) üzenetére


mikoljan
tag

Igen, talán így a legegyszerűbb.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2390) tl-x


tl-x
őstag

Mukodik az ipad applikacio. Nem rossz. Kedvencekben csak 3 elem van Filmek Rajzfilmek es tv series. Korabban tobb elemmel nem ment.

(#2391) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

2 fontos kérdéssel s ez által segítségkéréssel fordulok a e topic lakóihoz.

1. Egy MED1000-esem van. Valahol azt hittem mindenevő a készülék. Sajnos találkoztam olyan AVI-val amire kiadta hogy nem támogatott formátum. Erre szeretnék megoldást. Gondolom a kódolása nem tetszik neki. Egy olyan programra lenne szükségem amivel áttudom konvertálni az AVI-t olyan AVI vagy más hasonló formátumra, hogy lejátssza a készülék.

2. Adott egy DVD amire asztali DVD felvevő segítségével vettem fel egy sorozatot. Szeretném AVI-vá alakítani vagy hasonló. Erre valami hasznos kis ingyenes programot tudtok?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#2392) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ne haragudjatok, biztos kibeszeltetek mar, de nincs kedvem keresni mert ehhez a temahoz abszolut nem ertek. Sogornom ferje akar venni ilyen mede8er lejatszot. A kerdes, hogy mi kulombseg van 600 es 800-as kozt? Megeri a tobb penzt a 800-as? Koszonom.

(#2393) dgabro válasza fojtviki (#2392) üzenetére


dgabro
tag

A 800-ba lehet belső HDD-t tenni. Ez a legfőbb különbség (és talán a 800-as aktív hűtéses, tehát kicsit hangosabb is, de ebben nem vagyok biztos, majd a többiek ezt megerősítik ha igaz)

Szerintem jobb kombó egy sima 600-as + NAS.

(#2394) fojtviki válasza dgabro (#2393) üzenetére


fojtviki
senior tag

A belso hdd fontos. Ami nem tetszik neki benne, hogy 1 hdmi van:) Mondjuk azt se nagyon tudom mi az a hdmi, irom amit hallok:)

[ Szerkesztve ]

(#2395) dgabro válasza fojtviki (#2394) üzenetére


dgabro
tag

Ha fontos a belső hdd, és addig sem jutott el, hogy a 800-tól fölfelé olyan csak a MED, akkor nem gondolja még túl komolyan :) (különben a kérdés az lett volna, hogy MED800, vagy MED1000 legyen)

Egyébként minek lenne rajta több hdmi kimenet? Egyszerre hány TV-re kötné rá? Ha pedig TV + projektor, akkor tessék közé rakni egy rendes erősítőt több hdmi kimenettel.

[ Szerkesztve ]

(#2396) fojtviki válasza dgabro (#2395) üzenetére


fojtviki
senior tag

De komolyan gondolja. Itt beszelgetnek a parommal, en csak azt irom amit hallok:) A parom ajanlotta neki ezt a mede8er lejatszot. Azert nezegetik mi a kulombseg, en meg rakerdeztem. Egyebkent pont ez a felallas, Tv+projector. Mellekelek neked ide egy kepet, hogy mennyire nem gondolja komolyan :DD :[link] Amit hallottam, egy egesz vagyon ez a cucc:)

(#2397) dgabro válasza fojtviki (#2396) üzenetére


dgabro
tag

Így mégjobb döntés a med600 + Nas, mert neki sem talán azon a +20-30 ezren fog múlni (és jobb mint a belső hdd felállás, de ugyanazt fogja érzékelni)

(#2398) anri-ur válasza Carasc0 (#2391) üzenetére


anri-ur
tag

Az első kérdésedre itt a válasz!

(#2399) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok,

Ma lett meg a med600X3D lejátszóm. Nagyon elégedett vagyok, mindent visz és szuper gyors. Eddig egyetlen egy TB-s mkv film fogott ki rajta, amit én magam konvertáltam még régebben.
Nem tudom mi lehet a baja a videó 1920*2160p és H264 High Level 5.0-ás. Most az 5.0-ás h264 a baja, vagy a 2160p-s videó? Azt írta rá, nem kompatibilis.. Pedig a gép HW-e simán vinné a többiből kiindulva..
Jó lenne tudnom a választ, mert akkor úgy konvertálok máskor. Néha muszáj, van pár film, ami az eredeti lemezen hang vagy felirat miatt nem annyira élvezhető.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2400) bigdady válasza Danika256 (#2399) üzenetére


bigdady
nagyúr

1tb? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.