Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Eliot99 válasza Ispy (#2050) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Ezt magam is gondoltam, így is van beállítva. Med beállításoknál, a Hálozat csoportban van a DLNA beállítások és mind a DLNA-szerver, mind a DLNA-kliens is Be állásban van, de mégis az van amit az előbb írtam. :U

Mit kell még átállítanom, mit rontok el, hogy nem megy ez nálam?

(#2052) rappit4 válasza Ispy (#2048) üzenetére


rappit4
őstag

Erről nem is tudtam, köszi! :C

(#2053) Eliot99 válasza Eliot99 (#2051) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Basszus rájöttem! Mindent jól csináltam, de flac hangfile-al próbáltam ki, és ezt (és amúgy a mkv-ak is) nem lehet így lejátszani. :O Kipróbáltam egy mp3-al, és azzal ment. A Skifta fórumán találtam is egy ehhez kapcsolódó írást.

[link]

Ha jól értem, akkor valahogy a DLNA nem szereti ezt a két típust. :( Bár mondjuk nem nagyon értem, hogy ilyenkor miért nem a lejátszó képessége számít, mert ugye a Med-nek semmi baja sincs sem a flac-el, sem pedig az mkv-val.

Akkor most ha jól értem, ez az egész Skiftás megoldás használhatatlan, ha flac vagy mkv filet akarok elindítani, ugye? Mivel nekem rengeteg flac fileom van, így nagyon boldog vagyok... :(

[ Szerkesztve ]

(#2054) coreska


coreska
aktív tag

Sziasztok!

Én ezt használom, míg nincs saját androidos app. Ez a filmeket is kezeli, és bármelyik DLNA szerverre jó, NAS-ra is.

(#2055) Eliot99 válasza coreska (#2054) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Szia!
Köszi az infót. Egy gyors kérdés, mielőtt ezt is feleslegesen telepítem. Ezzel akkor szerinted képes leszek a Tv bekapcsolása nélkül lejátszani távvezérléssel flac zenei fileokat. Azaz a mobilom ugyanúgy látni fogja a Med800 belső vinyó tartalmát, mint a Skifta-val, csak éppen le is tudja majd játszattni a Med-el ezeket a fileokat?

(#2056) coreska válasza Eliot99 (#2055) üzenetére


coreska
aktív tag

Flac fájlt még nem próbáltam, de mkv-t biztosan kezel. Nekem jobban bejön mint a skifta.
Ha DLNA szervernek beállítod akkor látni fogaj a vinyó tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#2057) Eliot99 válasza coreska (#2056) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Jól hangzik, de mivel nekem a fő hangsúly most a flac-ek lejátszásán van, így remélem azzal is boldogulni fog. Na, teszek egy próbát, telepítem, kipróbálom, aztán majd beírom hogy mi a helyzet, hogy ha netán valaki hasonló cipőbe kerül, akkor ne kelljen próbálkoznia, hanem legyen egy bevált megoldás. :)

(#2058) rappit4 válasza Eliot99 (#2053) üzenetére


rappit4
őstag

Én is pont erre jöttem rá 5 perce :D Mondom nem játszik le semmit, aztán rájöttem, hogy csak flac zeném és iso filmem van :D Megpróbálom, amit coreska linkelt.

(#2059) coreska válasza Eliot99 (#2057) üzenetére


coreska
aktív tag

Az egyik hozászolásnál az van, hogy működik a flac is.

(#2060) Eliot99


Eliot99
csendes tag

Na, kipróbáltam, és öröm, boldogság! :) Működik a Bubble!

Játssza a flac fileokat, annyi csak, hogy míg az mp3-ban enged a szám közben beletekerni, addig a flac-eknél nem, de amúgy tökéletesen játssza őket. Ráadásul ahogyan nézem így elsőre, a lejátszója még több kényelmi lehetőségeket ad, mint a Skiftáé (véletlen sorrendű lejátszás, szám, egész album ismétlődő lejátszása). Ha már teszteltem, kipróbáltam mkv-val is, és ellentétben a Skiftával, azt is gond nélkül indítja. :R

Úgyhogy aki a hivatalos andorid app kiadásáig keres egy jó remote megoldást, hogy például úgy lehessen zenét hallgatni, hogy ne kelljen hozzá bekapcsolni a TV-t, annak ez jó lehet.

Itt az androidos linkje:

[link]

(#2061) coreska válasza Eliot99 (#2060) üzenetére


coreska
aktív tag

Ezek szerint neked is jobban bejön. :)

(#2062) Eliot99 válasza coreska (#2061) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Egyrészt jobban is bejön, másrészt a másik le sem játszatta a Med-el a flac fileokat, úgyhogy nem is kérdés, hogy a Bubble marad. Köszi mégegyszer a tippet! :)

(#2063) rappit4 válasza Eliot99 (#2060) üzenetére


rappit4
őstag

Te hogyan állítottad be? Nekem nem jön össze valami ip-t kér a bubble.

(#2064) Eliot99 válasza rappit4 (#2063) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Érdekes, mert tőlem nem kért ilyet. Letöltöttem direktbe a telefonnal az app-ot, telepítette magát, majd elindítottam, és már csak a Devices menűnél kellett beállítani, hogy miről mit akarok. Jelen esetben a Med került mind a megjelenítők (Renderers), mind a könyvtár (Libraries) oldalára. Tőlem nem kért sehol IP címét. Arra figyelj még, hogy a Med beállításainál mind a DLNA-szerver, mind a DLNA-kliens is Be állásba legyen állítva. (ja, és az elején be kell kapcsolni a Med-et külön, mert arra sajnos nem képes az android app)

(#2065) Ispy


Ispy
veterán

Nekem megy a flac gond nélkül, igaz nekem nem a med a DLNA szerver, hanem egy syno nas.

Erre valami ötlet :F

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2066) rappit4 válasza Eliot99 (#2064) üzenetére


rappit4
őstag

Na jó ez fájt. :D Köszi a segítséget, előbb körül kellett volna néznem alul, ott van a devicesben az x3d :DDD
(#2065) Ispy:
Valami nincs rendben a mappa struktúrával vagy az elnevezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#2067) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Amig nem jelenik meg a native androidos app addig itt van ez Mediahouse Pro teljesen jól működik, hasonlóan mint a bubbe vagy a skifta, csak ez leszedi a filmek borítóját és pont ugy működik mint a Mede8er a TV-n jukebox nézetben.

(#2068) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,

A leírást követtem, mégis alig pár infót talál meg. Minden mappa neve az eredeti cím és a megjelenés éve (pl. FILM CÍME 2010).

Mit rontok el? :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2069) coreska válasza Szaszabond (#2067) üzenetére


coreska
aktív tag

Szia!
Kipróbáltam az általad javasolt app egyenlőre nem "pro" változatát, de csak NAS-ról sikerült egy pár filmhez borítót betölteni. A Mede8er-nél viszont egynél sem. Egyébként tetszene. A kérdésem az lenne, hogy a pro változatnál minden film, és a Mede8er vinyóján lévő filmek is borítósan jelennének meg? Mert ha igen, akkor akkor érdekel a pro változat.

(#2070) 206 cc válasza Perillustris (#2068) üzenetére


206 cc
senior tag

Nem kell az évszám!...csak abban az esetben tudja értelmezni ha remake-ről van szó és az imdb is feltünteti...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2071) MerLinh


MerLinh
senior tag

Sziasztok, na én is beszereztem egy ilyen csodát, remélem klapolni fog minden =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#2072) Perillustris válasza 206 cc (#2070) üzenetére


Perillustris
senior tag

Készítsd fel a merevlemezed a yaDIS használatára, nevezd el a mappákat ilyen formába: pl.: Memento 2000, Argo 2012, Skyfall 2012.

:W

Tényleg, köszönöm! :R :R

Perillustris

(#2073) Szaszabond válasza coreska (#2069) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Igen, ez a kulonbseg a sima es a pro kozott. A sima tulajdonkeppen csak demo, es kb csak 4 filmhez tolt le boritokat. en csak Nas rol probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#2074) rappit4 válasza Perillustris (#2072) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem egy csomó filmemben benne van az évszám és úgy is felismeri. :F

(#2075) Perillustris válasza rappit4 (#2074) üzenetére


Perillustris
senior tag

Semmi baj, azért kösz! :R

Perillustris

(#2076) Eliot99


Eliot99
csendes tag

Srácok! Egy kérdés. A Jukeboxban amikor a szkennelés után kész a film oldala, és lehet változtatni a dolgokon, akkor hogyan lehet a film csillagos értékelésében nem kereken 1-esével léptetni? Zavar, hogy a film értékelések is a themoviedb.org-ról érkeznek és nem az imdb-ről, és mivel az előbbin jóval kevesebben szavaznak, így néha torz pontszám. Átírnám az imdb-s csillag értékelésre, viszont ha ráállok a csillagos részre, akkor a fel/le gombokkal csak kerek 1 egészet lehet változtatni. Tehát ha pl. a themoviedb.org-ról hozott pontszám 7.3, akkor csak vagy 6.3 (le) vagy 8.3 (fel) tudok állítani. Lehet valahogy ebben a csillagos értékelésben nem kerek egyesével is állítani?

(#2077) coreska válasza Perillustris (#2075) üzenetére


coreska
aktív tag

Szerintem inkább így próbáld pl. Skyfall (2012)

(#2078) rappit4 válasza Eliot99 (#2076) üzenetére


rappit4
őstag

Ezért is használom a yaDis-t. Meg még van benne egy csomó testreszabási dolog.
(#2075) Perillustris :
Ennek még utána nézek és javítom az 1. hsz-t

(#2079) Eliot99


Eliot99
csendes tag

Egy újabb kérdés, hátha valaki tudja rá a választ. Ez van a felhasználói kézikönyv pdf-ben, a zenés jukebox leírásnál:

" Az ingyenes, Tagscanner nevű Windows-program egy speciális Mede8er szkripttel együtt használható a zenei gyűjtemény feltérképezésére és a tag információk exportálására egy TrackList.xml nevű fájlba. Miután telepítette a Tagscennert, töltse le a Mede8er szkriptet, és másolja a Tagscanner telepítési könyvtárában található „Script” könyvtárba (pl.: C:\Program Files\tagscan5.1.612\scripts)! Ne feledje, telepítenie kell a Mede8er szkriptet! A Script letöltési hivatkozása megtalálható a Mede8er zenelejátszó online kézikönyvében. "

Mivel csak az mp3-kat szkenneli közvetlenül a Med, és nekem ugyebár flac-jeim vannak, így kéne ez a fenti módszer a taggeléshez. A Tagscenner progi meg is van, ellenben ezt a leírásban említett Mede8er szkriptet az életben nem találom. Ugyebár azt írja a szöveg, hogy a letöltési hivatkozás megtalálható a Mede8er zenelejátszó online kézikönyvében, de ezt a kézikönyvet sem találom, pedig néztem a Mede8er fórumán is.

Ebben tud valaki segíteni, hogy hol találom?

(#2080) rappit4 válasza Eliot99 (#2079) üzenetére


rappit4
őstag

Itt a leírás. Ez még nekem sem jött össze, egyszer már megpróbáltam.

(#2081) spider80


spider80
őstag

2029-re továbbra sincs senkinek semmi ötlete?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2082) rappit4 válasza Szaszabond (#2067) üzenetére


rappit4
őstag

Ez a sok dlna alkalmazás mind szép és jó, de feliratot egyikkel sem tudtam még állítani. (Elhagytam a távirányítót és próbálok feliratos filmet nézni. :DDD )

(#2083) Eliot99 válasza rappit4 (#2080) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Köszi. Meg van az oldal, és meg a med8er script is. Próbálkozom vele.

Egyelőre úgy tűnik, hogy odáig rendben vagyok, hogy taggelve legyenek a flac-ek, így a kedvencek közé rakva is le tudjam játszani őket, de arra hogy a zene gyökérkönyvtárban tudjak keresést indítani, arra egyelőre úgy látszik, hogy csak az a megoldás mutatkozik, ha olyan Tracklist xml filet csinálok, amely a gyökérkönyvtárban van, így tartalmazza az összes zenét. Ergo nem jó, ha külön-külön van a zenei mappákban egy-egy Tracklist xml, hanem egy Tracklist xml-nek kell lennie a gyökérkönyvtárban amely az összes zenét tartalmazza. Ez viszont így nagyon nem jó, mert ha így van, akkor az azt feltételezné, hogy ha jön egy újabb album, akkor az egészet egyben újra kell taggelni, és ez így roppant macerásnak tűnik.

Még nézegetem, hogy hátha csak én értek valamit félre, de egyelőre ezt látom.

(#2084) Eliot99 válasza rappit4 (#2082) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Akkor neked különösen jól jöhet, ha végre kiadják a hivatalos android alkalmazást. Azzal csak tudsz már felíratokat is kezelni.

Amúgy úgy néz ki, hogy ez a kiadás már tényleg a küszöbön van. Itt van az angolnyelvű fóruma a Mede8er-nek, és ott tegnapelőtti dátummal béta tesztelőket keresgéltek az androidos alkalmazás teszteléséhez:

[link]

(#2085) rappit4 válasza Eliot99 (#2084) üzenetére


rappit4
őstag

jelentkeztem is, köszi!

(#2086) Eliot99 válasza rappit4 (#2085) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Nincs mit. :)
Majd számolj be a tapasztalatokról!

(#2087) rappit4 válasza Eliot99 (#2086) üzenetére


rappit4
őstag

Rendben!

(#2088) Kroni1


Kroni1
veterán

Az lenne a kérdésem, hogy HDMI CEC funkció ezzel a lejátszóval mennyire működik jól?!

A TV távirányítóval teljes mértékben vezérelhető a lejátszó? Beállítható, hogy a saját távja nélkül is bekapcsoljon, mondjuk a TV-vel együtt?! (Ahogy olvastam a WD TV Live-on ez a funkció nem megy..)

(#2089) Möhe


Möhe
addikt

A NAS-on van mappa megosztva NFS-en amit töröltem is róla,de a med még mindig látja. Ezt mégis hogy a túróban van? Hol kéne még törölnöm?

(#2090) bigdady válasza Möhe (#2089) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szkenést indits újat akkor frissül, sajnos automatikusan nem frissit ez a lejátszó, legalábbis én még nem jottem ra hogyan lehetne...

[ Szerkesztve ]

(#2091) FeRkE


FeRkE
őstag

(#2092) Kékkutya válasza Kroni1 (#2088) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

Nekem a Sony KDL47W805 távirányítójával minden funkció elérhető, és a tv-t kikapcsolva kikapcsolódik a Mede8er is. Bekapcsolni viszont még nem sikerült, azt külön kell a sajátjával.

(#2093) Kroni1 válasza Kékkutya (#2092) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi!

(#2094) Tido válasza FeRkE (#2091) üzenetére


Tido
aktív tag

Ebbe már igazán belerakhatnánk, hogy játszon le DivX filmeket is... :O
Eddigi legjobb lejátszóm, de néha nagyon tud zavarni, hogy régi filmnél nem játsza le - olyat amit még a TV alap lejátszója is röhögve felismer.. - Csúcs lejátszónak hirdetik 40-50e Ftért, de DivX licencre már nem futja :W

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2095) Pety válasza Tido (#2094) üzenetére


Pety
senior tag

Ezt azért könnyen lehet orvosolni,tedd a szívedre a kezed nem azért vetted
ezt a lejátszót,hogy divx-et nézz.Nagyon speciális anyagaid lehetnek ha nem tudod
megoldani ezt vagy más formátumban letölteni. :U

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2096) bigdady válasza Pety (#2095) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igaza van. Gyerek meséit avi-ban toltom mert ipaden streamben nezi vagy ha elmegyunk valahová akkor kocsiban is szinten stremben ehhez nem jó a 1080p. Ezert most a meseket ketszer is le kell tilteni hogy tv-n is tudja nezni ha ott szeretne mert ugye mede8er nem tamogatja :(

(#2097) FeRkE válasza Tido (#2094) üzenetére


FeRkE
őstag

Engem nagyon nem zavar, tisztában voltam vele, mikor megvettem, hogy a Realtek chipes lejatszók nem tudják ezeket lejátszani. Mivel csak 1080p-ket kölcsönzök, így nekem nem probléma :)

(#2098) Dusi46 válasza Perillustris (#2068) üzenetére


Dusi46
újonc

Én, nem használok yaDIS.t! A filmet felmásolom a vinyóra, utána "mappa szkennelés" és wifi.n keresztül már fel is ismeri a borítót, ha nem akkor szerkesztés és még a magyar címre is behozza a borítót! Nem kell külön PC.n yaDIS.sal foglalkozni, időpocsékolás sztem! Mondjuk ez mind a SAJÁT véleményem!
:))

[ Szerkesztve ]

(#2099) tl-x válasza bigdady (#2096) üzenetére


tl-x
őstag

Gondolom NAS-ról streameled IPAD-re, kérdés lehet közvetlen a media playerról IPAD-ra streamelni? Androidra samban keresztül lehet.

(#2100) bigdady válasza tl-x (#2099) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt nem tudom mert nasról stremelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.