Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) modflow válasza Monngoose (#2799) üzenetére


modflow
veterán

Így tényleg lett DTS hang, köszi. :)

Most az a problémám, hogy a "yaDIS2mede8er" szépen végigfut, de mindta nem a film mappájába másolná a fájlokat, pedig be van jelölve. :(

(#2802) Monngoose válasza modflow (#2801) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ezek szerint előtte a yaDIS minden filmet megtalált, letöltötte az adatokat-képeket, és berakta a két .jpg-t (folder.jpg és about.jpg) a film(ek) mappájába? Ezt ellenőrizd először.

Ha azt szeretnéd, hogy a Yadis2mede8er a filmek mappáiba helyezze el az általa elkészített .xml-t és megtalálja ott a két jpg-t, akkor a beállításoknál a "Target folder" "Yadis defined" legyen és a a "Use Dune profile in yaDIS" legyen bepipálva! Tudom, hogy ez utóbbi kicsit fura, de csak így működik rendesen. Természetesen a yaDIS-ban a "Mede8er" profilt használd (ebből a szempontból a lenyitható topik-tájékoztató "A use dune profilet ne pipáljuk be, csak ha azt használtuk a yaDIS-ban is!" mondata kicsit megtévesztő).

Csak akkor indítsd el a Yadis2mede8er-t, ha biztosan nincs a yaDIS\workspace\data\ mappában olyan film, amit a yaDIS nem dolgozott fel (pl. nem találta, stb.). Utóbbi esetben ugyanis a Yadis2mede8er nem csinál semmit (a logfájlban pedig false-hegyeket találsz).
Miután Yadis2mede8er végzett, ellenőrizd, hogy valamennyi filmedet feldolgozta-e, azaz valamennyi filmed megkapta-e a szükséges (a mappanévvel megegyező nevű) .xml fájlt (a film könyvtárában).

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2803) modflow válasza Monngoose (#2802) üzenetére


modflow
veterán

A "Use Dune profile in yaDIS" azt én nem pipáltam be.
Ill. van olyan filmem, amit nem talál meg. Lehet ez a baja.

(#2804) libus


libus
őstag

Próbálok Jukebox-ot megcsinálni ez alapján, de a 6. pontnál nem jutok tovább. :(
Ha ráálok egy film mappájára és a MP menüjében kiválasztom "Aggregált Jukeboxhoz adni" opciót, azt írja ki, hogy 0 film hozzáadva.
A "Mappa szkennellésekor sem talál semmit. :(
Mit csinálok rosszul? :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2805) tothn


tothn
tag

Sziasztok! NAgyon láma kérdésem van: Panasonic 46GT30as 3d plazmám van. A 3D-s hatás jobb lesz ha mede8er 600as lejátszóval játszok le 3d-s filmet, mint a tv belső lejátszójával?

Másik kérdés hol és melyik mede8er lejátszót érdemes most megvenni?

(#2806) spider80 válasza tothn (#2805) üzenetére


spider80
őstag

Szerintem maga a 3d hatás nem lesz jobb (tehát hogy mennyire jön ki a kép síkjából pl a tartalom), viszont med8er-el lejátszhatsz rendes 3d bd isokat,ami annyiban jobb,hogy nem felezett felbontású,így sokkal élesebb a kép. Mióta megvan a lejátszó,én is csak iso-kat nézek vele,mert sokat számít a felbontás.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2807) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok,

Valahogy megoldható az, hogy a med600-on 306-os firm-el másolást kezdeményezzek az openwrt-s routerről a med600-ra kötött usb-s winyóra?

Köszi

(#2808) Danika256 válasza spider80 (#2806) üzenetére


Danika256
aktív tag

Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem csak az ISO gyári BD lemezekkel lehet 100%os a felbontás, ez csak az mkv vagy egyéb formátum előállítójától függ, hogy hogyan állítja be a szoftvert amivel konvertál. Lehet teljes felbontásban is. Nekem az a véleményem, hogy ettől függetlenül, sokkal több múlik a konvertálás minőségén, mint a felbontáson. A felbontást nem biztos, hogy észreveszed, de ha szemcsés a kép, akkor azt biztos és az már a 3D-t is komolyan rontja!

(#2809) spider80 válasza Danika256 (#2808) üzenetére


spider80
őstag

Ez bd iso-ra igaz,de 3d BD-re is? Nem nagyon találtam full hd felbontású 3d mkv-kat.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2810) Monngoose


Monngoose
aktív tag

libus
Nem igazán tudom, hogy mi az agregált jukebox lényege, de nekem a sima is tökéletesen működik, pedig 2 külső vincsiről dolgozik. Egyszerűen csak beraktam a gyűjtőmappákat (HD filmek, Filmek, Sorozatok, stb.) a kedvencekbe és ott mehet rájuk a scan (persze én a srapelést yadissal végeztettem, de a játékos saját sraperével is ugyanúgy működik). Ja, és a menüben a jukebox funkciót engedélyezni kell.

tothn
"melyik mede8er lejátszót érdemes most megvenni?"
Erről itt írtam részletesen.

adakiller
A fájl másolás lehetősége az "Edit" gombbal érhető el. Fontos, hogy a szerkesztés funkciók csak közvetlenül a "device"-on működnek (a "Kedvencek"-nél nem). Ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2811) Danika256 válasza spider80 (#2809) üzenetére


Danika256
aktív tag

Mert nem nagyon csinálnak :) De valahol megértem, igazából úgy is a minőségen van a lényeg. Ezért a tényleg jó minőségűek 15GB től kezdődnek.

(#2812) Danika256 válasza Monngoose (#2656) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igen itt tényleg jól összeírtad a különbséget. De azért mondjuk az érdekelne, hogy van e értelme kiadni a + pénzt a koax kimenet miatt, mivel ez az egyetlen nagy különbség. Nem tudom, hogy lehet e hallható különbség köztük.. De ez megint ingoványos talaj, állandó vita van erről is..

(#2813) apszi válasza Danika256 (#2812) üzenetére


apszi
őstag

Ugyan nem medel teszteltem, de én nem hallottam :) Sokat filozótam ezen én is, de arra jutottam, hogy számomra nincs jelentősége. Marad az optikai ha vásárlásra kerülne a sor.

[ Szerkesztve ]

(#2814) robi222 válasza apszi (#2813) üzenetére


robi222
senior tag

Optikai-nál picivel teltebb és dinamikusabb részletesebb volt a hang ,ha a hdmi-n keresztül ment az erősítőbe.

(#2815) adakiller válasza Monngoose (#2810) üzenetére


adakiller
senior tag

köszönöm szépen! :R

(#2816) apszi válasza robi222 (#2814) üzenetére


apszi
őstag

Ezt nem tudom,én csak az otpikai vs koaxot próbáltam, az enyémen még nincs hdmi. Egyelőre dts core-t hallgatok nagy megelégedéssel, és asszem ez még egy jodarabig így is marad :)

(#2817) Danika256 válasza robi222 (#2814) üzenetére


Danika256
aktív tag

:) Persze, de akkor a HD hang is továbbításra került, már ha az volt a forrás? A HD hang persze jobban szól még egy emberi áron megvehető hangrendszeren is, de viszont ahhoz olyan erősítő is kellene a HDMI miatt, ami nem igazán emberi árú még :) Az a kis különbség nem éri meg..nekem legalábbis..

(#2818) adakiller válasza Monngoose (#2810) üzenetére


adakiller
senior tag

Upnp-nél nem műküdik, pedig ott lenne a lényeg :( máshogyan nem tudok a routerről másolni a med600ról

(#2819) Monngoose válasza adakiller (#2818) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Upnp kapcsolatnak adtál írás jogosultságot?

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2820) adakiller válasza Monngoose (#2819) üzenetére


adakiller
senior tag

Közben megoldodott a probléma, köszi ettől függetlenül :-)

(#2821) libus válasza Monngoose (#2810) üzenetére


libus
őstag

A Jukebox engedélyezve van.
Létrehoztam én is egy "filmek" mappát a kedvencekbe, és ott nyomok egy menüt, akkor nekem csak az Aggregált Jukebox adni van. Sima Jukeboxhoz adni opció nincs.
És hiába nyomok a scan-re, nem talál semmit. :(
Ezt a yadist hogy lehet feltelepíteni a játékosra?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2822) adakiller válasza libus (#2821) üzenetére


adakiller
senior tag

összefoglaló alapján fel tudtam telepíteni a yadist, és műxik is

(#2823) libus válasza adakiller (#2822) üzenetére


libus
őstag

Köszi! :R
Próbáltam a leírás alapján, de valami még nem oké.
Az volt egyszer a baj, hogy a filmek mappáinak neve nem csak a film címét tartalmazta, meg a megjelenés évét, hanem ahogy letöltöttem.. Ez korrigáltam, és utána már a yaDis már talált borítót meg leírást, de itt az egyik baj, hogy Angol filmleírást talál hozzá. Ezen nem lehet valahogy változtatni? :F
A másik bajom, hogy a Saját médiában ha megkeresem a filmeket tartalmazó mappámat, ott ott vannak a borító képek, de ha belemegyek akkor csak a fájlokat (film avi, + Sample) mutatja.
Nem a leírást kellene mutatnia?
A Kedvencekbe pedig hiába hozok létre egy HD Filmek mappát és nyomok a mappa scannelésére nem talál semmit. Azaz nem találja a yaDis meg a yaDIS2Mede8er által létrehozott fájlokat.
Help! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2824) Monngoose válasza libus (#2823) üzenetére


Monngoose
aktív tag

- A film mappájának neve a film pontos címe legyen (évszám nem kell), lehet magyar is.
- A yaDIS csak akkor tölt le magyar nyelvű plotot, ha a beállításokban a magyar nyelv szerepel.
- A jukebox csak a kedvencekben működik, a saját médiában nem (a filmek gyűjtőmappáját hozzáadod a Kedvencekhez és ott szkenneled).
- A szkennelés a Kedvencekben is csak akkor lesz eredményes, ha minden film mappájában ott vannak a yaDIS ill. a yaDIS2Mede8er által létrehozott fájlok (abaut.jpg, folder.jpg és a mappa nevével egyező nevű .xml).

Végül, azt, hogy az egy mappában lévő több videófájlt (a filmé + sample) hogy kezeli a szkenner, azt nem tudom (én soha nem rakok bele sample-t), de az is bőven előfordulhat, hogy ha sikerül is így létrehoznod a jukebox-ot, a film helyett a samle-t fogja indítani a ketyere.

Még egy javaslat: ha itt a topikban a keresőbe beírod, hogy yaDIS, rengetek hasznos okosságot találsz...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2825) libus válasza Monngoose (#2824) üzenetére


libus
őstag

A yaDIS-ba magyar nyelv van beállítva, ezért is nem értem miért nem azt tölti le.
A szkennelés a Kedvencekben akkor azért nem sikerült, mert csak 2-3 filmet neveztem át + csináltam meg yaDIS-al meg a másik progival.
De majd holnap nekiállok és a többit is átnezem, meg.... meg persze kiveszem a Sample-kat is.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2826) adakiller


adakiller
senior tag

szerintetek az miért lehet, hogy tplink 4300 dlna megosztását upnp alatt mindig látja, és ha samba alatt nézem meg akkor meg hol igen, hol nem. tuti nem a routerrel lehet valami, mert a tv-n is mindig jó. 306-os firm.

(#2827) rappit4 válasza Monngoose (#2802) üzenetére


rappit4
őstag

Nem muszáj a yaDIS-ban a mede8er profilet használni. Én pl. a Dune-t használom, mert ott több a lehetőség.

(#2828) Monngoose válasza rappit4 (#2827) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Köszi, kiprószálom. :K

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#2829) Friczi


Friczi
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem 1 med600-ast és az érdekelne, hogy a feliratok megjelenítésénél be lehet-e állítani a betűkhöz fekete kontúrt hogy elkülönüljön a világos háttértől mert eddig azt olvastam, hogy nincsen sötét háttér lehetőség a feliratok mögött.
Ti ezt hogy oldjátok meg?

Üdv: Friczi

(#2830) rappit4 válasza Friczi (#2829) üzenetére


rappit4
őstag

Van alapból fekete kontúros. Mondjuk lehetne sötétebb is a körvonal, de jobb mint az alap.

(#2831) Danika256 válasza Friczi (#2829) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali,

Én úgy, hogy a feliratokat eleve a kieső sötét sávban nézem, így legalább van annak is haszna. A feliratot tudod rendesen pozicionálni, így ott lesz ahol akarod!

(#2832) rappit4 válasza libus (#2823) üzenetére


rappit4
őstag

Ha jól értelmezem, akkor a media libary-ben látod a borítókat, ha ez így van akkor azt a mappát amiben a filmek vannak be kell rakni a kedvencek közé, nem pedig létrehozni egyet. Tehát a lejátszóban kikeresed a mappát amikben a filmek vannak, rámész a menü gombra és utána a "hozzáadás a kedvencekhez"-re, ezután bemész a kedvenekhez és scanneled.

(#2833) libus válasza rappit4 (#2832) üzenetére


libus
őstag

Igen, jól értetted. :K
Ma megcsináltam.... Átneveztem az összes filmem mappáját, hogy csak a film címét tartalmazza a film mappája, meg a Sample-kat is töröltem. Aztán hozzá adtam a filmeket tartalmazó mappát a Kedvencekhez, és a Kedvencekbe lépve ráállok a mappára, s ott Menü/Mappa szkennelése, és azt írja, hogy "Nem találtam filminfókat". Miért? :F
De ha az Enter-rel belépek a mappába, ott mutatja a borítókat, s akár melyik filmre ráállok, és nyomok egy Enter-t, akkor a film mappán belüli fájlt/fájlokat mutatja. Itt ilyenkor nem a filmet kellene indítania??
Vagy ez ilyen? Ilyen a Jukebox?
Meg ha a film borítóján nyomok egy infó gombot, akkor a film adatait leírását mutatja.
A jukebox nem tudja szétvállogatni, hogy mondjuk HD film, Film (avi), Zene....??
Vagy ezt nekem kell osztályoznom e mappákba, s így e szerint rakni a Kedvencekbe?

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2834) rappit4 válasza libus (#2833) üzenetére


rappit4
őstag

Be van kapcsolva a menübe az automatikus és a jukebox nézet?

(#2835) libus válasza rappit4 (#2834) üzenetére


libus
őstag

Igen, be van kapcsolva.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2836) rappit4 válasza libus (#2835) üzenetére


rappit4
őstag

Hogyan néz ki a mappa struktúrád? Ha neked az van a kedvencekben amiben a filmek mellett zenék is vannak akkor az úgy nem jó. A yadis2mede8er belerakta a filmek mappáiba az xml fileokat?

(#2837) libus válasza rappit4 (#2836) üzenetére


libus
őstag

A filmek mappában csak filmek vannak. Zenével még nem foglalkoztam.
Belenézegettem a filmek mappáiba, és elég sokba nincs benne ez az XML fájl.
:F :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2838) modflow válasza rappit4 (#2836) üzenetére


modflow
veterán

A yadis2mede8er nekem se rakta bele az Istennek se az xml -eket. Pedig tuti mindent jól csinálok.
De átmásoltam kézzel. :D

(#2839) libus válasza modflow (#2838) üzenetére


libus
őstag

Honnan másolod át az xml fájlokat a filmek mappáiba?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2840) modflow válasza libus (#2839) üzenetére


modflow
veterán

Innen:
C:\Program Files (x86)\yaDIS\workspace\data

(#2841) rappit4


rappit4
őstag

A yadis2med-ben a target foldernél a yadis defined be van pipálva mindkettőtöknek?

(#2842) libus válasza rappit4 (#2841) üzenetére


libus
őstag

Nekem be van pipálva.
Viszont itt:"C:\Program Files (x86)\yaDIS\workspace\data"-nál "data.xml" fájlok vannak.
A Filmek mappájában pedig "View.xml" van 1-2 film mappájában.
Különben milyen nevű xml fájlt csinál az yadis2med?

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2843) rappit4 válasza libus (#2842) üzenetére


rappit4
őstag

Ott valami nincs rendben, a view.xml-t a lejátszó csinálja, az más. Elvileg az xml filenak meg kell egyeznie a film nevével. Ha a y2m-ben rámész a mede8erize-ra akkor mit ír ki ott a fehér sávban?

(#2844) modflow válasza rappit4 (#2841) üzenetére


modflow
veterán

Be van pipálva és nekem a film címével megegyezik az xml. Csak nem rakja át.

(#2845) rappit4 válasza modflow (#2844) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem is csinálta ezt egyszer, már nem emlékszem mi volt a megoldás, ha gépközelbe leszek megírom!

(#2846) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nem vagyok most a Med600 közelében csak a feliratos postról jut eszembe...amennyiben keresek feliratot a meddel és letöltöm még most is csak azt ajánlja fel utána ami megegyezik a film címével karakterre pontosan??... vagy bármit enged letölteni ugyan ,de nem indítja el a filmmel hiába töltöm le?Remélem érhető mit szeretnék kérdezni... :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2847) rappit4 válasza 206 cc (#2846) üzenetére


rappit4
őstag

Ha a meden töltöd le akkor mindegy mi a neve, látszani fog.

(#2848) 206 cc válasza rappit4 (#2847) üzenetére


206 cc
senior tag

Köszönet! :R
Igaz ezer éve nem töltöttem le vele feliratot....de mintha lett volna ilyesmi kitétel....de akkor ha a Med tölti le utána az fel is ajánlja a felíratok között... :R
Ez csak a rákötött usb hdd-n levő filmek esetén működik vagy pl.ha pc-ről van megosztva egy hdd akkor is működik?vagy ez esetben nem tudja hová letölteni?..vagy simán letölti a megosztott hdd-n levő film mappájába?...
Lehet hülyeséget kérdezek... :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2849) rappit4 válasza 206 cc (#2848) üzenetére


rappit4
őstag

Ez csak akkor kitétel, ha te töltötted le. Ha ő tölti le akkor ő azt tudja, így fel is ismeri. Szerintem hálozaton keresztül is megoldja mondjuk még nem próbáltam.

(#2850) spider80 válasza rappit4 (#2849) üzenetére


spider80
őstag

Igen megoldja hálózaton is. az adott film mappájába tölti le.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.