Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Jenne válasza #41133696 (#850) üzenetére


Jenne
senior tag

:)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#852) #41133696 válasza Jenne (#851) üzenetére


#41133696
törölt tag

Utána kaptam még egy emailt, és egy linket :)

"Hi Laszlo,
I’m glad to hear things are resolved. I’ll go ahead and close this ticket – please let me know if there’s anything else I can help with.
If you’d like to share any feedback with us, you will be receiving a link to a short survey soon. Please let us know how we’re doing, and thanks for choosing Malwarebytes!
Regards,"

A linken pedig:

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

(#854) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Csak rendszargazdaként tud vizsgálatot csinálni. Ha nem rendszergazdaként indítom a vizsgálatot akkor mindig visszaugrik arra, hogy frissíteni akar. Vagy a programot futtatom rendszergazdaként vagy az OS rendszergazda fiókjában futtatom a keresést. Régen nem így volt. Mi romlott el?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#855) #41133696 válasza tknof1871 (#854) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#856) AtHoS válasza #41133696 (#852) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezzel a módszerrel lehet gyorsabb a végeredmény: [link]

read-only mode on the forum

(#857) tknof1871


tknof1871
őstag

Gyakran blokkolja a tradeadexchange-et. Az újratelepítés előtt letiltottam az értesítést, éppen mit blokkolt. Eddig csak ezt, de ezt akkor is, ha az itcafe oldalát nyitom meg. Nincs tradeadexchange süti a böngészőben, akkor ez miért bukkan fel újra és újra?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#858) AtHoS válasza tknof1871 (#857) üzenetére


AtHoS
nagyúr

TradeAdExchange vírus eltávolítása

read-only mode on the forum

(#859) tknof1871 válasza AtHoS (#858) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm! A MAM felugró figyelmeztetése elárulja, h a Chrome-ból jön ez a sz.r amit blokkol. A Chrome-nak nincs ilyen bővítménye mint amit a linkelt tájékoztató mutat. Az OS-ben se találok ilyet, h uninstaláljam. ESET és MAM rendszergazdaként futtatva se talál fenyegetést.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#860) #41133696 válasza tknof1871 (#859) üzenetére


#41133696
törölt tag

Chrome profil tisztítás ilyenkor a bevett eljárás. Mert a felhőből letölti mindig...

(#861) tknof1871 válasza #41133696 (#860) üzenetére


tknof1871
őstag

Mert a felhőből letölti mindig...
Ha nem jelentkeztem be a Chrome-ba akkor is?

Az összes böngészési adatot töröltem de még mindig felugrik a MOM h blokkolta a TradeAdExchange-t.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#862) #41133696 válasza tknof1871 (#861) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor nem elvileg.

(#863) tknof1871 válasza #41133696 (#862) üzenetére


tknof1871
őstag

Mentsem a Könyvjelzőket és uninstalláljam a Chrome-ot és úgy keressem meg a Malwarebytes Anti-Malware-el és az ESET-el? Így nem merem a netbankot használni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#864) #41133696 válasza tknof1871 (#863) üzenetére


#41133696
törölt tag

Exportáld ki a könyvjelzőket.

Utána jelentkezz be a Chrome-ba, és a felhőben is takaríts, és lokálisan is. A lényeg, hogy teljesen tiszta legyen a profilod fent is meg a gépeden is. Egy kiegészítő se legyen fent se itt se ott. Aztán MBAM takaírtás, illetve az MBAM rezidens védelme folyamatosan fusson.

(#865) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos érdekes, KIS és NMS nem jelezte:

[kép]

(#866) AtHoS válasza #41133696 (#865) üzenetére


AtHoS
nagyúr

cerberus-ra ugrott rá? Érdekes...ez szvsz. vakrepülés

read-only mode on the forum

(#867) Jenne válasza #41133696 (#865) üzenetére


Jenne
senior tag

Talán mert a Kaspersky nem tartotta veszélyesnek, meg egyébként is igen ritkán falsol.
Ha gond lett volna, biztos lehetsz benne hogy jelezte volna.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#868) #41133696 válasza AtHoS (#866) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, szerintem is :) Cerberus-t vagy 4 éve használom :)

[ Szerkesztve ]

(#871) batman.


batman.
senior tag

Sziasztok!
Van nálam egy ismerős gépe azzal a „hibával”, hogy néha elsötétül a kép. A tünetet nekem eddig nem sikerült előidéznem. :N
A hardveres hibát már kizártam, driverek is rendben vannak, nem is vírusos, és malware programokkal sincs fertőzve.
Egy dolgot találtam amit nem tudok hová tenni.
A rajtalévő Malwarebytes Anti-malware állandóan pörgeti a CPU-t, nincs folyamatban vizsgálat, és frissítés sem, látszólag semmit sem csinál, de így is minimum 40%-át (de inkább 50%-át) használja a processzor terhelésének.
A gép: AMD A6-6420k 8 Gb ram.
Találkoztatok már hasonlóval?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#872) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Valaki hallott már/tapasztalt olyan problémát, hogy egy mélyvizsgálat-minden törlés után fekete kép kis villogó kurzorral a bal felső sarokban!?

Nem tudok wint telepíteni se rá, mert nem lát partíciót a telepítő, viszont a BIOS látja a hdd-t.

Mit törölhetett le a malware? Mi lehet a megoldás? :(

(#873) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Van valahol most akciósba a termék? Akár Magyarországon... Vállalkozós gépre kéne, jó lenne ha tudnék bankártyával fizetni és számla is lenne róla...

(#874) jbl válasza (Bundás) (#873) üzenetére


jbl
aktív tag

Ha egy vállalkozást földhöz b*sz ennek az ára, akkor valamit nem jól csináltok. :F

(#875) Narxis válasza jbl (#874) üzenetére


Narxis
nagyúr

Máról holnapra él sok vállalkozás.

Thanos was right.

(#876) (Bundás) válasza jbl (#874) üzenetére


(Bundás)
addikt

:C Tudod az egyéni vállalkozás is vállalkozás; ami ugye lehet egyszemélyes. Jövedelme annyi amennyit megtermel, költeni meg annyit költ amennyi szükséges, legalábbis aki ésszel csinálja.
Nem mindegy 8000 Ft-ért egy éves licencet vagy élettartamot vesz az ember; sem egyszemélyes vállalkozásnál, sem ahol ötven darab gép van... :F

(#877) #41133696 válasza (Bundás) (#876) üzenetére


#41133696
törölt tag

Élettartam licencet már nem lehet kapni hivatalos forrásból. Újat meg egyszerűen nem éri meg, mert kicsivel megtoldod és kapsz egy Kaspersky-t ami IS, TS esetén komplett védelmet jelent.

(#878) (Bundás) válasza #41133696 (#877) üzenetére


(Bundás)
addikt

Megtaláltam. 2014-ben itt vettem, kemény 4000 Ft-ért. Most 8700 Ft körül lehet az ára és vásárolható.

Nem igen kattintok sehova és nincsenek is annyira fontos dolgok a gépen. Gép platform váltás lett Windows 10-el. Eddig Win7 + MSE+MBAM kombó volt. 10 alá nem tudom szükséges-e extra vírusirtó, vagy elég lenne egy mbam és csókolom.

(#879) #41133696 válasza (Bundás) (#878) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elég Windows 10 alatt így a Windows Defender is (ez a neve Windows 8.x-től kezdve az MSE-nek). No és így megvan ingyen a védelem. Esetleg ingyenes Malwarebytes Anti-Malware, aminek nincs rezidensvédelme, és 2-4 hetente lefuttatod.

[ Szerkesztve ]

(#880) ƵøŁĭ válasza (Bundás) (#878) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

No stock ! :B

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#881) Mukucs


Mukucs
senior tag

Valaki esetleg az én próblémámra valamit?

Hálás lennék!

(#882) (Bundás) válasza Mukucs (#872) üzenetére


(Bundás)
addikt

hdsentinellel nézd meg a merevlemez kondíciót (vagy másik gépben/rendszerről vagy hirens boot pendrive/cd megoldással); lehet hdd hiba lesz ez...

(#884) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy pontosan mit nyeltem be, de pár napja az MS Edge böngészőt használva azt tapasztalom, hogy egy weboldalon lévő linkre kattintva elsőre egy új lap nyílik meg, rajta (mindig más) valamilyen reklámmal, nem pedig a link valós tartalma. Már a linkre való mutatáskor nem is a kis kéz ikon jelenik meg, hanem marad a nyíl ikon.
Amit a neten utána tudtam olvasni, abból azt vettem ki, mintha ez valamilyen browser redirect malware lenne, amire ez a Malwarebytes is jó. Hát letöltöttem, talált is egy pár dolgot a gépen, ki is pucolta, de továbbra is fennáll a fenti jelenség. Kipróbáltam már a Spybot-ot, a SuperAntiSpyware-t, a Reimage-t és a Plumbytes Anti-malware-t is, de egyik sem volt hatásos.
Igazából mit is nyelhettem be, és mi szabadít meg tőle?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#885) #41133696 válasza laktop (#884) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az MBAM találati listájáról egy képet mutathattál volna.

(#886) laktop válasza #41133696 (#885) üzenetére


laktop
tag

Igazad van, de miután egyik program sem oldotta meg a problémámat, ezért töröltem azokat. Előtte meg sajnos nem mentettem le a listákat.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#887) Kékes525 válasza laktop (#884) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyenekre az AdwCleaner is célszerű futtatni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#888) laktop válasza Kékes525 (#887) üzenetére


laktop
tag

Sajnos az sem segített.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#889) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Mikor fut az uTorrent akkor gyakran felugrik a figyelmeztetés, h blokkolt egy oldalt. Kell ilyenkor valamit csinálni vagy hagyjam, a Malwarebytes Anti-Malware blokkolja a veszélyt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#890) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! 20-45% CPU-t használ mbam.exe. Ez nem túl magas vagy a CPU-m gyenge? Nem fut vizsgálat, csak valós idejű védelem. Prémium, ki van fizetve egy évre.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#891) Kékes525 válasza tknof1871 (#890) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak valós idejű védelemnél szerintem nagyon sok. Próbáld meg leszedni és ismét feltenni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#892) tknof1871 válasza Kékes525 (#891) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem jobb. Ugyanolyan.


mbam.exe + svchost.exe megbénít.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#893) Kékes525 válasza tknof1871 (#892) üzenetére


Kékes525
félisten

Az svchost az Windows frissítés lesz. Arra ez a megoldás: Search for Windows Updates takes forever? - A possible solution

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#894) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egyszerre 1 fiókkal jelentkeztem be. Ha rendszergazda jogosultságú felhasználói fiókkal jelentkeztem be az OS-be akkor csak egy mbam.exe volt és nem használt sok CPU-t. Ha nem rendszergazda jogosultságú felhasználói fiókkal jelentkeztem be az OS-be akkor lett +1 mbam.exe. A piros nyíllal jelölt az amelyik pluszban megjelent és ilyen ikonja van. 49.56 CPU-t használ, a tálcáról meg se lehet nyitni a GUI-t.

Az is furcsa hogy uninstaláláskor mindent eltávolítok de amikor újra telepítem akkor már ismeri az ID-t és a key-t pedig nem adtam meg neki.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#895) Kékes525 válasza tknof1871 (#894) üzenetére


Kékes525
félisten

"uninstaláláskor mindent eltávolítok" Ez ebben az esetben nem valószínű. :N Mivel távolítottad el? Hogyan győződtél meg arról, hogy minden el lett távolítva?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#896) tknof1871 válasza Kékes525 (#895) üzenetére


tknof1871
őstag

Első eltávolítás a windows-al a Programok eltávolítása vagy módosítása használatával történt. Második eltávolítás a program saját uninstallálójával ami a Start menüben volt. Minden install előtt a rendszert újraindítottam.

Hogyan győződtél meg arról, hogy minden el lett távolítva?

Nem győződtem meg róla. Erre nem gondoltam.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#897) Kékes525 válasza tknof1871 (#896) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek messze nem távolítanak el mindent a registryből és a hard diskről. A teljes eltávolításához a Revo Uninstaller Pro a legmegfelelőbb. Ritkán még az sem jó...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#898) tknof1871 válasza Kékes525 (#897) üzenetére


tknof1871
őstag

Az lenne a jó ha mikor telepítem meg kellene adni az ID-t és a key-t? Nem tudom úgy uninstalálni hogy "elfelejtse" ezeket. Mikor telepítem tudja őket. Revo Uninstaller Pro + CCleaner + Wise Disc Cleaner együtt se volt elég.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#899) Kékes525 válasza tknof1871 (#898) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az lenne a jó ha mikor telepítem meg kellene adni az ID-t és a key-t?" Ez nem hiszem, hogy a problémán változtatna. A programok azért nem voltak elég, mert olyan registry kulcson tárolhatja, amit csak nyomkövetéssel lehetett volna felderíteni, amikor eredetileg létrehozta.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#900) AtHoS válasza tknof1871 (#898) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Leszedés előtt ugorj MBAM-ban Fiókom részre és nyomj neki egy Deaktiválást. Meglásd, máris elfelejti a regisztrációs adatokat :K

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.