Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241101) -v- válasza dj79 (#241099) üzenetére


-v-
addikt

sok kanyar fogyasztás 3,6

És ehhez most gratulálni kéne :F

(#241102) dj79 válasza -v- (#241101) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, mert nem hánytak be.

(#241103) Snoop-y válasza BigBlackDog (#241100) üzenetére


Snoop-y
veterán

Babetta nagycsomagtartoval ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#241104) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Elindultam otthonról Szentendrére. Hatótáv 810 km.
Hazaértem. Hatótáv 835 km.
Fene se érti ezt. :P

Na jó értem, jobb lett a fogyi. De jó ilyen 800-akat látni városban használt autónál 48 literből. :B

⭐ Stella

(#241105) Petyyyyy válasza radi8tor (#241104) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Traileren utazni jó. ;]

Egyébként az elég szép érték. Régen az Astra tudott ilyeneket, néha hiányzik is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#241106) radi8tor válasza Petyyyyy (#241105) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Viccen kívül mikor átülök a Focusba, akkor olyan mintha egy sportverdában a földön utaznék. Fura, hogy megszokod ezt a perspektívát és utána a régi autó már szokatlanul alacsony.

⭐ Stella

(#241107) fant0mi válasza radi8tor (#241106) üzenetére


fant0mi
addikt

A Tucson után ismerős ceed-jéből csakhogynem villástargoncával kell kiszedni. :)

(#241108) Qru válasza radi8tor (#241106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz-bol atulve Bubi is foldszintesnek tunik. Pedig a Jazz se magas csak ott a benzintankon ulsz. :D

#nincsbennetarcsi

(#241109) kisza25 válasza Petyyyyy (#241105) üzenetére


kisza25
félisten

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#241110) kisza25 válasza radi8tor (#241106) üzenetére


kisza25
félisten

Egy sima autóból egy 99- es honda civicbe ülni is ilyen volt :D
Ha úgy tudtam megállni, hogy kicsit jobbra dőlt az autó, akkor alig tudtam kikászálódni :D
Amúgy én minden autómban a legalsó állásban használom az ülés magasságot, kivéve az opelben, mert ott tetszik, hogy látom az egész pingpong asztalnyi motorháztetőt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#241111) radi8tor válasza kisza25 (#241110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is ja. Ezért éltem a sportverda hasonlattal. :D

⭐ Stella

(#241112) Qru válasza kisza25 (#241110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubiban is koppra le van engedve az ules. Legalabb az ulespozi legyen sportos ha mar tarcsi nincs. :D

#nincsbennetarcsi

(#241113) Tom1939 válasza Qru (#241108) üzenetére


Tom1939
őstag

Én ha elmegyek feleségem jazzét megtankolni olyan érzésem van mintha gokartba ülnék a földön a rav4 után...

(#241114) Bdanyy válasza kisza25 (#241110) üzenetére


Bdanyy
addikt

4. generációs civic volt a családban gyerekkoromban, emlékszem jópár kátyúnál, fekvőrendőrnél leért az alja és mindenki panaszkodott rá :D (céges volt)
Én is a legtöbbször teljesen le kell engedjem és hátra is tolom mert csak úgy fér kényelmesen el a lábam, de nagyon rosszul látok ki emiatt a legtöbb alsóközépkategóriás autóból :( Max az elejét látom a motorháztetőnek így. Kiszálláskor is mindig ott a cipőm nyoma az ajtón, ha nem kifejezetten figyelek rá. Majd a következőnél valami olyat akarok amit teherautósabb vezetni (Pl a peugeot 3008 tök csalódás volt, attól azt vártam volna, hogy kényelmesebb. Bezzeg a wranglerben imádtam az üléspozíciót,de európában nem lenne praktikus :D Önmagában a fekvés nem zavarna, csak legyenek sokkal mélyebben a pedálok és magasabban a kormány )

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#241115) Vismajor01 válasza Qru (#241089) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jah lehet rakerdezek. Most Paks-Dombovar-Paks 172km, 25km a hatoson amugy végig ilyen kertekalatt utak, 16.6litert tudtam ratankolni ami 9.65l/100 :( Nem mondom h toltam az autot de ha akartam se tudtam vna sietni ilyen időben ilyen utakon.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#241116) z0d1@Ku$ válasza Tom1939 (#241113) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én a múlt héten odaadtama deltát tesómnnak, azzal mentek Horvátországba. Neki egy Navarája van cégesnek. Mikor visszaadta a kocsit, úgy bevertem a fejemet a tetőbe hogy máig fáj :DDD Mikor rákérdeztem az üléspozícióra, az volt a válasz, hogy ő már hozzászokott a magas üléspozícióhoz.

(#241117) Qru válasza Tom1939 (#241113) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden csak viszonyitas kerdese. A Jazz amugy tenyleg gokartos bar eddig csak GD-t meg GE-t vezettem.

#nincsbennetarcsi

(#241118) Qru válasza Bdanyy (#241114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem a legjobban az idegesit a sajatomban, hogy nincs egy sikban a fek meg a gaz. Mint vmi elfuseralt tanuloauton... Botrany. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#241119) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Műszaki vizsgáztatáshoz útvonal engedélyt hogyan lehet csak online intézni?

Tehát, hogy ugyfelkapuba bememegyek, megadom mire kérem, kifizetem online és megkapom az engedélyt, van ilyen? Vagy mindenképp élőben be kell menni a kormányablakba?

(#241120) Qru válasza Atomgeszi (#241119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugy tudom az csak offline intezheto. De maga a kerelem letoltheto.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#241121) Atomgeszi válasza Qru (#241120) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is csak ennyit találtam több weboldalon is, de mondom biztos hülye vagyok. :F Hát ez nagyszerű, hogy 2022-ben még ezért is be kell menni személyesen. :D

Egy plusz út a kormányablakba 15 km oda meg 15 km vissza. :D Remek

(#241122) molnarpeter válasza Atomgeszi (#241119) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nemrégiben futott a téma, hogy lejárat után 30 napig mehetsz, plusz a vizsga napján, ha nem kapsz előbb időpontot. Szóval ha van egy sajtcetli nálad, hogy x helyen y órára hivatalos vagy z rendszám járművel műszaki alkalmasság felmérése céljából, máris mehetsz külön intézkedés nélkül. Már ha ez egy forgalomban lévő, biztosított, magyar rendszámos dolog, aminek épp csak lejárt a műszaki mostanában.

(#241123) Atomgeszi válasza molnarpeter (#241122) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Erről a 30 napigról van valami cikk?

Van időpont, de semmi papírt nem adtak hozzá.

(#241124) stickermajom


stickermajom
addikt

Limonál végre rendes autók is elérhetőek lesznek. ;]

(#241125) szőröscica


szőröscica
addikt

Vezetett mar valaki Fiesta Ecoboost hybridet? Bereltem egy ilyet, minden elerheto info szerint 125 loeros, de en ilyen doglott szart regen vezettem, kb az automata Kia Picanto szintjen all. Eco mod nincs bekapcsolva, 7 ezer km-t futott, szova nem valami bejaratos onvedelem van rajta, de komolyan mondom, egy szakadt 15 eves Berlingo korforgalombol kifele csak uvegelve van meg vele, ha nem forgatom 6 ezer fele, szinte eselyem nincs tartani a tempot. Sport modot, szuloi korlatozast, stb nem talaltam a menuben. Jartam ma 24 es 39 fokban is vele, homerseklettol fuggetlenul szar. Legalabb a fogyi nem rossz, 4.7 l/100km lett egy 250km-es karika itt Malaga kornyeken, de azzal a tempoval amit a helyi forgalom enged, a regi 20 eves dizel Nissanom kevesebbet kert volna, mikozben rohogve korbeautozza.

Barmi otlet, hogy mikent lehetne eletet lehelni bele? :DDD Meg csak a fokozatok se hosszuak, a kettes nem tart 100-ig. Erzetre legalabb 30-40 lo hianyzik a 125-bol.

A Ford Sync is egy szar benne amugy, egyszer sikerult carplayt kicsiholni belole, utana soha tobbet.

A ket eve berelt Clio egy istencsaszar kocsi ehhez kepest.

Slusszpoen, hogy lehet pont ezzel a doglott loval sikerult beleszaladnom egy trafiba, mikor egy leejton vegre meg tudtam elozni egy teherautot. Most varhatom a csekket az Avistol. -.-

(#241126) CactuS válasza stickermajom (#241124) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem sikerül rendesen lefotózni. A Konára gondolsz? ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#241127) -v- válasza szőröscica (#241125) üzenetére


-v-
addikt

[link] annyira nem tűnik pedig fosnak. Azért nem egy X6M.

(#241128) Petyyyyy válasza stickermajom (#241124) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lesznek. Ezek még nem azok. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#241129) Qru válasza -v- (#241127) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegre vmi amit meg Bubival is lenyomhatok a lampanal.

#nincsbennetarcsi

(#241130) macilaci78 válasza szőröscica (#241125) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legenda szerint a kölcsönzősverdákat alul szokták chippelni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#241131) Pfiucska válasza -v- (#241127) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ezzel lehet valamit kezdeni?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#241132) Qru válasza stickermajom (#241124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Multkor egy dobozost lattam. Eppen egy kisbutort rangattak ki belole. Hasznos. :K

#nincsbennetarcsi

(#241133) CactuS válasza macilaci78 (#241130) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem igazán éri meg ilyenekkel vacakolni. Amíg garis, addig a gyártó sara, ha nem garis hiba, akkor az ügyfél problémája, utána meg az új tulajé. Ismerek pár flottakezelőt, egyik se foglalkozik ilyenkkel.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#241134) macilaci78 válasza CactuS (#241133) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem feltétlenül a gari végett, hanem hogy ne törje-zúzza a sok teljefeles szájú hülyegyerek, aki a körforgalomból kiérve egy Barlingónak akarja megmutatni, mit tud a ménes menés terén. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#241135) CactuS válasza macilaci78 (#241134) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pilóta mindig van. :D Van ilyen autónk, van nagyobb motoros merciben is, ahol néhány ezer km után a lila tárcsákat kell cserélni a rommá égett betétekkel együtt és van ilyen áruszállítóban is. Legutóbbi egy futár jumper volt, 600k+ volt a fékjavítás. Tárcsa, betét, nyereg, munkahenger, fékolaj, meg az apró. Ha a sofőr fizeti, akkor utána általában már nem annyira fickós.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#241136) brumi1024 válasza stickermajom (#241124) üzenetére


brumi1024
veterán

Áll itt két utcával odébb egy, de nem bérelhető valamiért, pedig kipróbálnám. Utóbbi két hétben kipróbáltam a ShareNow/Limo elektromos flottáját, Kona electric bejött (meglepően jól fogyasztott és csendes, kényelmes, de belül kicsit puritán/elnagyolt), Smart mókás (kulcsos indítás és rendes kézifék villanyautóban ritka), i3 nekem továbbra is bejön.

[ Szerkesztve ]

(#241137) szőröscica válasza macilaci78 (#241130) üzenetére


szőröscica
addikt

Eddig minden kolcsonzos kocsi tok jol ment, sosem volt egy rossz szavam rajuk, de ezzel valami nem stimmt, tenyleg az izraelben berelt automata Picantora emlekeztet, csak ott tudtam, hogy a taplaleklanc legaljan leszek, mig egy elvileg 125 lovas, turbos, hibrid Fiestaval azt gondoltam, hogy a jo kis spanyol utakon tudok majd egy elvezeteset kanyarogni. Abszolut csak lenduletbol van meg a dolog, szenne kell forgatni, hogy valami tortenjen, egy-egy autopalyas emelkedon az eleteert kuzd. :F A hasonlo teljesitmenyu 1.33-as Clio egy raketa volt ehhez kepest, ez konkretan csalodas, anyam 17 eves 1.4 TDCi-je alig megy rosszabbul es a valtoja is feszesebb.

(#241138) -v- válasza szőröscica (#241137) üzenetére


-v-
addikt

(#241139) pit stop válasza szőröscica (#241137) üzenetére


pit stop
addikt

Lehet valami helyi igényre/kényszerre gyártott autó, mint ami Tboy-nak is van, pl. hiányzik hybrid része :F

Két nagy autó kölcsönzőt ismerve szintén cafolnam pletykát, ugyan olyan autóik vannak.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#241140) Reggie0 válasza Pfiucska (#241131) üzenetére


Reggie0
félisten

VPN, tor browser.

(#241141) kisza25 válasza CactuS (#241135) üzenetére


kisza25
félisten

Bérelt autónál ezt rá lehet verni a sofőrre?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#241142) szőröscica válasza -v- (#241138) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajnos ez nem igy megy.

(#241143) BigBlackDog válasza szőröscica (#241137) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vezettem valami Ecoboost, 2018-as Fiestát és Picantót is pár száz kilométer erejéig. A Fiesta 100-120 lóerő körül lehetett, míg a Picanto valami szívó, háromhengeres borzadály volt. A Forddal nem volt semmi gondom, viszonylag jól ment, de az országúti tempóhoz (90 km/h) a fokozatkiosztás kicsit pocsék volt. 5-ben már sokat forgott, 6-osban meg még gyenge volt. De menéssel nem volt gondja.

[ Szerkesztve ]

(#241144) CactuS válasza kisza25 (#241141) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, de nálunk az autók döntő többsége tartósan van kint, nagyon kevés a forgó autó. Van köztük kulcsos autó, akkor meg a cégé a számla. Illetve előbbi esetben is, csak egymás közt elintézik.

A helyzet az, hogy a futároknál fizetnek mindent, volt olyan leadott jumper, amin 40k km után volt több, mint 2 mFt-os sérülés lista és úgy lelakta a sofőr, mintha egy 500.000 km-t futott betegszállító lenne. A cég szó nélkül kifizette, amit lehetett casco-ra tettünk, a többi az önköltségi áron ment. Futárok rendszeresen belefutnak abba, hogy a vasig koptatják a betéteket, több szervizben is "rekorderek", hogy ilyet még nem láttak, nem az első autó volt, amit írtam, hogy gyakorlatilag szétesett az egész nyereg, mert szó szerint elfogyott a betét.

Az említett mercis meg sajnos egy több cégen át húzódó "örökség", részben szívesség. Ha utcáról jön be az ember, akkor nem adunk neki autót, nem a mi célcsoportunk, ha érted mire gondolok...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#241145) brumi1024


brumi1024
veterán

Megközelítve az egy évet (és a 6 hónap csúszást :DDD ), de kaptam ma egy ilyen képet. Gumi-lottó megnyerve, PS4S-t kapott PZero helyett. :C

(#241146) Tsebacsi válasza brumi1024 (#241145) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:)) Izgi akkor már nincs sok vissza! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#241147) 6030D válasza brumi1024 (#241145) üzenetére


6030D
Ármester

de kaptam ma egy ilyen képet.
Jó, de mi volt a szöveg? Szia! Jött ma egy ilyen autó. Ez nem a tiéd, de ilyen színű lesz. :DDD
A megemlékezős propeller az opcionális, vagy mindenki ezt kapja?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#241148) Shadowbull válasza brumi1024 (#241145) üzenetére


Shadowbull
addikt

Jó ez a szín.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#241149) radi8tor válasza brumi1024 (#241145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratulaaa! :C Akkor ez már új rendszámos lesz? ;]

6030D: asszem idén ez a plakett dukál a BMW-nél ha nem alap modellt, hanem "valamilyen" M-est veszel.

Shadowbull: a szín valóban jó, nekem is ez tetszik a nem metálfényezések közül. De a vesék az elején nekem too much :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#241150) brumi1024 válasza Tsebacsi (#241146) üzenetére


brumi1024
veterán

Elvileg jövő szerda, mindenképp át akarják adni augusztusban, úgyhogy hagytak benne tartalékot ;]

6030D: Hát a felszereltség stimmel a külső/belső kép alapján, de még odaadhatják másnak. :DDD M csomaghoz jár az embléma idén, de van lehetőség elhagyni. Eleinte úgy voltam vele nem kérem, de láttam egy ismerősömén élőben és bejött.

Shadowbull: Utolsó pillanatos módosítás, Arctic Race blue volt tervben eddig.

radi8tor: A BM WM 440 pont kiadja. ;] Metál a szín amúgy (M Brooklyn szürke a pontos név), nem metálból csak a fehér vagy a fekete van, utóbbit viszont nem lehet kérni M csomaggal.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.