Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) Watt25 válasza Rico45 (#70200) üzenetére


Watt25
veterán

Hmm... ezt én sem ismertem és a leírás alapján ötletesnek tűnik. (Most nem tudom kipróbálni.)
Jól értem, hogy kb. univerzális, mert DLNA-n küldi át a tévének, hogy mit kéne lejátszani?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#70202) Rico45 válasza Watt25 (#70201) üzenetére


Rico45
őstag

Igen! Én meguntam pl.-hogy az rtl-most mindig leáll a tv-n memória felszabadítás hibával :-)

Kicsit először furcsa,de menni fog!

Chromecast, SmartTVs, DLNA receivers, Roku, FireTV, and more. ----ezek a lehetőségek vannak !

Egy baj van ,hogy a könyvjelzők+a jelszavak megjegyzését+reklám mentességet meg kéne venni :K

De használható szépen.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#70203) mastodon válasza Rico45 (#70200) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ez viszont csak telefonról teszi, ugye? Sajnos, az sem viszi a flash-t....

(#70204) Rico45 válasza mastodon (#70203) üzenetére


Rico45
őstag

Igen telefon /tab!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#70205) mastodon válasza Rico45 (#70204) üzenetére


mastodon
aktív tag

és tabon, telefonon hogyan nézek meccsközvetítést?

(#70206) Picco


Picco
addikt

Udv Urak,

ossze szeretnem kotni az uj 49UF850V-met a gepemmel, vagyis tegnap sikerult is de csak 24hz-en.
Videokari: R9 290 (DVI+hdmi+display port)
Ebbol tudtommal csak a DisplayPort-on tudja leadni a 4096x2160 @60Hz-et, namarmost ezt kellene HDMI 2.0-ra konvertalno, tudna valaki segiteni ebben?

Valaszokat elore is koszonom :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#70207) boksz


boksz
senior tag

Megérkezett a lg55ug870v ! Kicsit más mint a jó öreg lg50la660s volt

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70208) sixpak válasza Picco (#70206) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szia.
Vele vedd fel a kapcsolatot.

Boksz: grat, ez ívelt, igaz?
Olyat is szerettél volna vagy így alakult?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#70209) body007 válasza Picco (#70206) üzenetére


body007
addikt

Nekem egy ilyen csatival van összekötve a noti és a tv (fullHD):

DisplayPort DP to HDMI Converter Adapter

Azt látom, h csak 1.4-es hdmi de azt írja, h tudja a 4K-t

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#70210) sixpak válasza body007 (#70209) üzenetére


sixpak
nagyúr

Tudja, de csak a 30fps-t.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#70211) boksz válasza sixpak (#70208) üzenetére


boksz
senior tag

Ívelt, A talpa sokkal masszívabb és elfér. "Kissé" több lett így a végösszeg :Y de mivel filmbuzi vagyok, így mindent kisöpörtem és meglett.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70212) sixpak válasza boksz (#70211) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ohh, igazad van, pár napja beszéltünk a talp méretekről.
Hol sikerült venni és mennyiért?....persze csak ha publikus.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#70213) boksz válasza sixpak (#70212) üzenetére


boksz
senior tag

:)
K*rva drága volt, Extrem digital. Hitelre.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70214) Rico45 válasza mastodon (#70205) üzenetére


Rico45
őstag

Telefonról kitolod a tv-re! :K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#70215) qqzs válasza Beri Geri (#70194) üzenetére


qqzs
őstag

nem ertem igazabol mit akarsz. mi az hogy csak a teve adas tud ha a youtube nem, minden letud jatszani 5.1et ha 5.1es anyagot jatszol le.

De a youtube akkor se fog ha kezen alva jatszod le mert nem tudja lejatszani a youtube nem a teve vagy a laptop hanem a youtube. a youtubra 15.1es anyagot is feltolthetsz akkor is 2 csatorna lesz belole

Eladó: GTS450

(#70216) amtibacsi válasza boksz (#70207) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Mitől jobb az ívelt kijelző az egyenesnél ? Nem láttam még élőben, azért kérdem :-)

(#70217) Picco válasza sixpak (#70208) üzenetére


Picco
addikt

Koszonom, ez megoldotta :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#70218) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás vár rám. Az Lg tvket részesítem most előnyben.
Olyan 160-170e ft a határ .
Tudnátok nekem javasolni valami 3d, és lehetőleg minél fiatalabb modelt?
Ha lehet (árhoz mérten) minél gyorsabb legyen.
Ti biztos otthon vagytok ebben, én nem.
Arra is szükségem lenne, hogy hol tudom megvásárolni!

Köszönöm

(#70219) boksz válasza amtibacsi (#70216) üzenetére


boksz
senior tag

Elméletekig ugyanakkora távolságra van/lesz a kép a TV közepe és a két széle között a szemedtől....

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70220) mackosajt


mackosajt
addikt

Erről mi a vélemény:
LG 40UF675V

127k-t megér 2 év garival?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#70221) zsolti92


zsolti92
csendes tag

Sziasztok!

Egy LG LF652V TV-n szeretném a csatorna sorrendet módosítani a Chanshort alkalmazással. Amikor visszatöltöm a TV-re a módosított listát, akkor még látom, hogy jó a sorrend, de amikor elkezdek váltani egyből össze- vissza kezdi rakni a csatornákat. Próbáltam már az automatikus csatorna frissítést kikapcsolni, de az sem segített.
Találkozott már valaki ilyen problémával, szerintetek mit lehet tenni?
Élőre is köszönöm a segítséget.

(#70222) Mormota72


Mormota72
csendes tag

Sziasztok!
Valaki csatlakoztatott már nem LG Bluetooth fejhallgatót LG tv-hez? Párosítva, adapter nélkül érdekelne.
Azt írjátok többen, hogy nem lehet, de nekem az LG ezt válaszolta:

"Igen, mivel a televízió rendelkezik bluetooth-tal, így fejhallgatót is tud csatlakoztatni.
A hangbeállítások "Hang ki" menüjében a LG Sound Sync menüben fogja látni a csatlakoztatható eszközöket. Pl HBS750, HBS900 stb.
Javasoljuk az LG gyártotta fejhallgatókat, melyeket honlapunkon meg tud tekinteni, ezekkel kompatibilis, Pl HBS750, HBS900 stb.
Más eszközökkel nem tudjuk garantálni a müködést."

Típus: 47LB671v

Szeretnék vezeték nélküli fejhallgatót venni hozzá, de ha adapter is kell, akkor inkább rádiós-dokkolóst veszek.

(#70223) yvsmad válasza zsolti92 (#70221) üzenetére


yvsmad
őstag

Szolgáltatónál Egyebet válassz ki. Ekkor lehet, hogy eltűnik az összes beállított csatorna, de újra be tudod tölteni USB-ről és már nem fogja megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#70224) yvsmad válasza amtibacsi (#70216) üzenetére


yvsmad
őstag

Azért, mert nincs rajta egy egyenes vízszintes vonal sem. A focimeccseket kanyarban fogják játszani egy csomó csavart lövést fogsz látni. A vadászpuska is görbére olvad a nagy melegben. :))

(#70225) Golyo69


Golyo69
senior tag

Hali!

LG 49UF640V tv-je van vkinek?
Ha igen meglehetne mérni a lábak távolságát? a lábak külső illetve belső mérete is kellene!

Előre is köszönöm!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#70226) Beni2360 válasza Mormota72 (#70222) üzenetére


Beni2360
félisten

vedd meg az ajánlottak közül valamelyiket és fogsz tudni csatlakozni. HBS900
Természetesen nem csak a TV-hez tudod majd használni. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70227) #94529552 válasza Dreddy32 (#70218) üzenetére


#94529552
törölt tag

A tavalyi szériából egyetlen 3D-s FHD tv van, az LG 42LF652V. 2 db szemüveg jár hozzá és extraként lehet venni egy második un. Magic Remote távirányítót is, Webshopból rendelve olcsóbb, hivatalos forgalmazónál (mint MM, extreme digital, euronics, teszkó, stb.) drágább. Viszont utóbbiaktól hivatalos gyári garid lenne hozzá.

(#70228) Dreddy32 válasza #94529552 (#70227) üzenetére


Dreddy32
tag

És megéri?

(#70229) MrBazsi válasza sixpak (#70192) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Mielőtt vettem az ub-t kerestem én is olyat amin mind van, de nem találtam sajna.

(#70230) #94529552 válasza Dreddy32 (#70228) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az itteni beszámolók alapján igen, de olvass vissza a konkrét tapasztalatokért, vagy itt a kereső is: LF652V

(#70231) Mormota72 válasza Beni2360 (#70226) üzenetére


Mormota72
csendes tag

Igazából én fejhallgatót szeretnék mint pl.:[Sony MDR-ZX330BT].
Nem tudom ezek az "agybadugósok" jól szólnak-e, ráadásul LG-ből alig van választék.
És ha már a bluetooth szabvány, akkor miért nem fogadja a szabványnak megfelelő eszközöket?

Ja, és igen drágának tűnik 35 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#70232) ilyenezalaci válasza Mormota72 (#70231) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Nekem Lg HBS 900 van. Nem külön vettem, Lg mobilhoz adták ajándékba. Csak nemrég néztem meg az árát:) Nem olcsó, az tény, de szerintem nagyon jól szól, harman kardon cuccok vannak benne, Lg lb679V-vel természetesen tökéletesen működik. Mobillal headset is nyilván. A feltöltése kb. fél óra, vagy annyi se, elég jó az ütemidő, bekapcsoláskor egy kellemes női hang tájékoztat az akku töltöttségről is.:)

(#70233) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

ütemidő=üzemidő

(#70234) MrBazsi válasza Dreddy32 (#70228) üzenetére


MrBazsi
senior tag

csak ha együtt tudsz élni a lassú menüvel, próbáld ki vásárlás előtt, ne utólag legyen csalódás

(#70235) amtibacsi válasza Mormota72 (#70222) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nekem kettő is van itthon (Purity Pro és Bluedio Hurricane), de egyikkel sem kompatibilis. Ebayről rendeltem pár ezer forintos bt adaptert, azzal tökéletes a hang. Szerintem direkt csak LG fülesekkel működik. Szervízmenüben nem lehetne hozzáadni valamelyiket ? :) Sokat használom a fülest.

(#70236) Beni2360 válasza Mormota72 (#70231) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja, és igen drágának tűnik 35 ezerért.

Akkor pedig ezt.
Nekem is úton van már. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70237) qqzs


qqzs
őstag

Sik vs ives:
Nalam volt egy ives ket haromhetig ugy hogy sikhivo voltam de megszerettem ket nap alatt, nem gorbe rajta semmi hacsak nem nezed alva a tevet ugy hogy derekmagassagban van. soha nem neztem pont kozeprol par nap mulva csak annyit veszel eszre hogy milyen szep teved van mert inkabb design elemkent funkcional mint kepernyoeleonykent. most sik kepernyos van, egy dolog hianyzik ahogy szep designelem volt a lakasban de mondom kepben szinte semmit nem lehet eszrevenni

bt fejhallgato:
sonyt probaltam de nem sikerul csatlakozattani. de ha bt fejhallgato kell akkor ezt erdemes megprobalni nem szigetel csak ul a fuledben de nem esik ki csak ha kezen alsz. van a belenyomos valtozat az szigetel is

Eladó: GTS450

(#70238) yvsmad válasza qqzs (#70237) üzenetére


yvsmad
őstag

Sík tévéből is lehet szépet venni, csak emiatt ne vegyen senki görbét. :N

(#70239) Beri Geri válasza qqzs (#70215) üzenetére


Beri Geri
csendes tag

Nah utanna olvasgattam gyorsan a dolognak. Most mar ertem mit mondasz. Pcn is csak vmi flash progival szethuzzak tobbcsatornara a hangot. Hmmm.... kar kisse csalodott lettem most... Mind1 hatha nemsokara felfejlesztik a youtubot tobbcsatornas hangok lejatszasara :-)
Koszonom a segitseged!
Udv. G.

(#70240) Beri Geri válasza yvsmad (#70238) üzenetére


Beri Geri
csendes tag

En is nezegettem par ives tvt de nem igazan lattam rajta semmi extrat az aran kivul. :-)

(#70241) Gergosz2 válasza Beri Geri (#70239) üzenetére


Gergosz2
veterán

Eddig is volt, de mióta HTML5-re álltak át se a Chrome, se a FF nem tudja. Régen a flash tudta, és mivel ez nincs a TV-n így sajna nem lesz több csatornás hang. Kár..

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#70242) boksz


boksz
senior tag

Webos2 hogy tudom elővarázsolni az USB lejátszott feliratozott filmeknél a felírat menüt ?
Felirat nagysága, színe, időbeállítása ?

Illetve a magic remote annyira érzékeny, alig lehet használni, mindig a képernyő szélére ugrik alig lehet középen tartani, valamit beírni szinte lehetetlen ! Van rá valami kalibráció illetve beállítási lehetőség ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70243) Lacielvtárs válasza mackosajt (#70220) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mackó Úr...
minden annyit ér, amennyit megadnak érte, ez esetben kérdés hogy neked megéri e :D
ahogy én nézegetem, elég korrekt masinának tűnik :K
a jövőt tekintve a 4K lehet életképes, bár a mostani világban eléggé kevéske a 4K tartalom :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#70244) Gergosz2 válasza boksz (#70242) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#70245) boksz válasza Gergosz2 (#68162) üzenetére


boksz
senior tag

köszi :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70246) mackosajt válasza Lacielvtárs (#70243) üzenetére


mackosajt
addikt

Ritkán szoktam TV-t venni.
Fiaimnál mai napig működik a 72-es Pana búboskemence, amit valamikor 2003-ban vettünk, de ennyiért, ha még lesz, lehet 2-t veszek. :D
1-et kb. 1 hónap múlva, 1-et meg 2 múlva.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#70247) body007 válasza mackosajt (#70246) üzenetére


body007
addikt

és már ki is van fűtve egy "kis" szoba... ;]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#70248) elsoocsi


elsoocsi
újonc

Üdv.
vettem egy 55lf652v és lenne pár kérdésem. Hoztam hozzá egy UPC mediacardot,végigcsináltam a telepítést belenyomtam a "megfelelő pillanatban" a kártyát erre elkezdet ki be kapcsolgatni a készülék. Sokat nem gyötörtem másnap kicseréltem az UPC-s dobozra (nem tudták eldönteni,hogy rossz a kártya vagy nem alkalmas a TV-hez). A kérdés az lenne, hogy esélytelen e a UPC-s mediacard és ha a dobozt használom akkor a felvevés, visszajátszás tud e működni USB-n keresztül mert még nem találom a megoldást. A 3d filmnek milyen formátumban kell lennie, hogy lejátssza a tv?
köszi

Öcsi

(#70249) pjen válasza elsoocsi (#70248) üzenetére


pjen
félisten

Ha "dobozod"van,mért nem felvevőset kértél sokkal egyszerűbb.Nem csak azt veheted fel amit nézel,nem kell külön vinyó stb.

(#70250) ZolaMan


ZolaMan
tag

Sziasztok!

Leírom a tegnapi tapasztalataimat, hátha segít valakinek.
TV vásárlási szertartás keretében kb 3 hét olvasgatás és vajúdás után még mindig az LG 55LF652 és a samu UE55H6400 között vaciláltam.
Mivel a nappaliban szerettem volna lecserélni a kb 8 éves plazmát valami nagyobbra, ezért olyat kerestem aminek még 30 fokos szögből is elég jó a képe. Youtube videok, mindenféle tesztek alapján egyértelmű volt hogy az IPS-es LG lesz a nyerő. Samura pont panaszkodtak is jópár tesztben hogy max 15 fokos szögből érdemes nézni.

Az állati meglepő az volt, hogy ezzel pontosan ellentétes volt a gyakorlati tapasztalatom, miután bementem az MM-be és néztem több példányt is a fenti modellekből!
Az első LF652-nél még gondoltam sebaj, ez nyilván egy VA paneles verzió és azért gyenge oldalról a képe.
De nem! "Y" volt a panelkódja, tehát IPS.

Én nem tudom, hogy nekem hogyan lehet ennyire ellentétes tapasztalatom mindenkivel. Nyilván a MM-ben a nagy fényáradat nem ideális környezet egy TV teszteléséhez. De akkor sem tudom mivel magyarázni, hogy kb 20 fokos szögtől annyira kifakult a képe, hogy élvezhetetlen volt.

Néztem 8-as szériás IPS paneles LG-t, aminek valóban gyönyörű képe volt oldalról is, tehát nem a szememmel van baj, hanem a 652-ben lévő panellel.
Lehet hogy már valami gyengébb IPS panellel szerelik a 6-os szériát, nem tudom.
Javaslom mindenkinek, hogy nézze meg mielőttmegveszi, én nagyon meglepődtem.

Azt már nem is mondom, hogy a másik kinézettemnél pedig pont fordítva lepődtem meg, sokkal jobb a képe 30 fokból is, mint ahogy a tesztek alapján várni lehetett.

Szerettem volna LG-re váltani, de nem jött össze. Majd megint pár év múlva nekifutok:)

Szerintem az a fő tanulság a történetemből, hogy a panelok között nagy különbség van típuson belül is, ami sajnos teljesen elbizonytalanitja az embert, de szerencsére a 3 napos elállással lehet élni, így van ideje otthon kitesztelnie az embernek a készüléket.

HW/SW/Sim/Mod/OC

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.