Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) szpali válasza ChrisDzsi95 (#69696) üzenetére


szpali
addikt

Igazából én ez alapján döntöttem:
http://prohardver.hu/teszt/lg_43lf630v_teszt/lg_43lf630v.html
tudom, hogy ez nem a 652-es, de a 3D-n kívül sok eltérés nincs

(#69700) kecss
Neked is ajánlom a fenti linket. 630 632 között tudtommal a színben van csak eltérés

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#69702) mobilizmo válasza huncutka1029 (#69667) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Szerinted a saját távra vagy a Fully 8rc-re vonatkozik?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#69703) Gergosz2 válasza Hoorus (#69698) üzenetére


Gergosz2
veterán

42lf652v-n is most jött le a 04.00.90-es verzió.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#69704) huncutka1029 válasza mobilizmo (#69702) üzenetére


huncutka1029
addikt

saját hagyományos távkapcsolóra.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69705) Diamond500


Diamond500
senior tag

Van valami észrevehető változás az új szoftban?

(#69706) Balázs1986 válasza ChrisDzsi95 (#69696) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nekem is 42LF652 van, konzolhoz is hasznalom (bar PS4 de e tekintetben ez lenyegtelen), teljesen rendben van, nincs erezheto lag es szep a kepe.

(#69707) szpali válasza Diamond500 (#69705) üzenetére


szpali
addikt

.ru és .ro fórumokon azt írta a google fordító, hogy megjelent benne a Netfix, meg javítottak valamit a boot időn

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#69708) PioDVD


PioDVD
senior tag

43lf630v 130e az emag-nál, ha valaki ilyet keresne.

(#69709) Black Dragon válasza szpali (#69707) üzenetére


Black Dragon
addikt

A netflix már eddig is benne volt(ahogy megjelent itthon), a boot idő talán tényleg javult kicsit, illetve a menü sem szaggat talán annyira.

(#69710) #94529552 válasza Black Dragon (#69709) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már készül a 2015-ös tévékre a webos3.0.

(#69711) NemProfi válasza szapeboy (#69699) üzenetére


NemProfi
tag

04.00.30 az új szoftververzió. 49LF632V

(#69712) szapeboy válasza NemProfi (#69711) üzenetére


szapeboy
tag

Köszi. Furcsa, mert nekem 04.00.90-es.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#69713) Hoorus válasza Diamond500 (#69705) üzenetére


Hoorus
őstag

semmi változás

(#69714) vigfer90


vigfer90
csendes tag

Nekem van változás, meg is szivatott nagyon. 42 LF 652V tévém van 40.00.90.-es szoftverrel amit ma frissített. UPC nél van előfizetésünk CI kártyával. Az előző szoftverrel, amelynek nem tudom a számát ment minden rendben. A jelenlegivel viszont a hd adások, HBO csatornák sem mennek. Azt írja a tévém, hogy kódolt.

Viszont furcsa mert ha kikapcsolom a tévét és újra be, akkor egy kis ideig megy minden előfizetett csatorna. Váltok párszor csatornát majd megint a kódolt hibaüzenet.

Kártya ki be, UPC vel is beszéltem, LG vel is. Sehol semmi.

Az új szoftver lesz a ludas szerintem. Próbáltam a régire is downgradelni, de nem akar a tévém vissza frissíteni.

Valaki tudna nekem segíteni? Nagyon nagyon hálás lennék érte.

(#69715) huncutka1029 válasza vigfer90 (#69714) üzenetére


huncutka1029
addikt

kérj frissítő jelet a szolgáltatótól, és utána hangold újra a csatornákat.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69716) NemProfi válasza szapeboy (#69712) üzenetére


NemProfi
tag

Lol. Bocsánat. Valóban. :o Én néztem el. Gondolom azt írtam be ami frissítés előtt volt.
Egyébként mi változott? Nagyon kicsit mintha fürgébb lenne meg a netflix lett telepítve.
Én ennyit látok eddig.
Tehát 49LF632V-re is 04.00.90 van.

[ Szerkesztve ]

(#69717) amtibacsi válasza vigfer90 (#69714) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nekem is ez a konfiguráció, akkor még várok a frissítéssel :-) Írj, ha megoldódott. Esetleg alaphelyzetbe állítás után egy újrahangolás ?
Javaslom, hogy mentsd el a jelenlegi csatornakiosztást, beszélj a szolgáltatóddal és keress újra minden csatornát CI modul nélkül. Ha megvan, dugd vissza a CI modult és nézd meg van e rendesen adás. Ha van, akkor kerestess újból, de ne engedd, hogy végigmenjen, lépj ki az elején, így egy csatornád sem lesz. Ekkor töltsd vissza a csatornalistát. Nekem csak ezzel a módszerrel jelentek meg rendesen az ékezetes betűk, egyébként mindenféle más karakterek jelentek meg az ékezetesek helyett.

[ Szerkesztve ]

(#69718) mobilizmo válasza huncutka1029 (#69704) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Köszi, este veszem a bátorságom és megpróbálom

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#69719) Gtaati válasza #94529552 (#69710) üzenetére


Gtaati
őstag

Kíváncsi leszek h pl 2014-es közép felső kategóriás 4k tvk megkapják-e a frissítést...

(#69720) vigfer90 válasza huncutka1029 (#69715) üzenetére


vigfer90
csendes tag

Megpróbáltam CI modul nélkül a csatorna frissítést, ugyan az az eredmény. Felhívtam a UPC ügyfélszolgálatot, szegény srác frissítgetett nekem mindent amit csak tudott, majd ismét újrakerestem a csatornákat de semmi eredmény. Kiküld egy szerelőt még a mai napon.

Viszont nagyon érdekes, mert amikor bekapcsolom a tévét, pár percig szabadon választhatok csatornát amelyek mentek korábban, be is jön mind és működik tökéletesen. Ekkor ha a beállításokban a csatornák menüben belépek a CI információk menüpontba, akkor tudok régiót, nyelvet választani, illetve frissítést keresni a CI kártyára, stb.. Minden működik megfelelően.

Azonban ha eltelik pár perc és váltok párszor csatornát, ismét előjön a kódolt hibaüzenet. A CI információk menüpontra sem reagál semmit a tévé, egyedül annyi hibaüzenetet dob, hogy próbálja meg később. Mintha bekapcsolást követően kis idővel elszállna és nem akarna működni. Viszont ha kikapcsolom a tévét majd vissza, akkor pár percig megint működik minden rendben, majd kezdődnek a bajok újra.

Korábban sohasem fordult elő semmi ilyen jellegű probléma amíg a régebbi szoftver volt a tévén. Még hajnalban a kislányom is nézte a mese csatornákat rendben, majd hét nyolc körül jött a frissítés és ez lett a helyzet.

Amíg megírtam ez a hozzászólást simán ment a TV2 HD, most viszont átkapcsoltam a Super TV2 HDra aminél már jött a hibaüzenet, ezt követően pedig visszakapcsoltam a TV2 HDra és ott is hibaüzenet ismét.

Még egy érdekesség. A Duna HD és a többi ingyenes csatorna viszont gond nélkül megy.

(#69721) Watt25 válasza vigfer90 (#69720) üzenetére


Watt25
veterán

Még egy érdekesség. A Duna HD és a többi ingyenes csatorna viszont gond nélkül megy.
Szerintem ez nem érdekesség, hiszen azok nem kódolt csatornák. :) Olyan szempontból jó, hogy tudható, hogy mindenképpen a CI+ csatlakozóval, vagy a benne lévő cuccokkal van a gond. (Illetve azok szoftveres kezelésével.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69722) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnénk venni egy billentyűzetet a nagyszüleink tv-hez (és itt a bökkenő, most hirtelen nem tudom megmondani, 2011 v. 2012-es Netcastos modell, Magic remote kompatibilis, de ehez a modellhez nem járt, ezért is lenne a billentyűzet és egér).
Legtöbbet, 90%-ban a youtube alkalmazásban lenne használva, viszont most nem tudom, hogy itt, vagy valahol máshol, mintha olvastam volna, hogy nem mindenhol működnek a külső eszközök, ahol szövegbeviteli mező van?

Köszönöm szépen a válaszokat :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#69723) huncutka1029 válasza vigfer90 (#69720) üzenetére


huncutka1029
addikt

még annyit nézz meg, nem e bekapcsolt az eco mód.
az kikapcsolgat usb portot, hdd-t, minden aktuálisan nem használt eszközt, ha elkapcsolsz róla.
mielőtt odaér a szerelő...... Ne ő jöjjön rá, mert akkor nyafogni fog...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69724) szapeboy válasza NemProfi (#69716) üzenetére


szapeboy
tag

Semmi extrát nem tapasztaltam némi gyorsulástól eltekintve. :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#69725) vigfer90 válasza huncutka1029 (#69723) üzenetére


vigfer90
csendes tag

ECO mód kikapcsolva. Igazából az ECO módban csak a tévét kapcsolja ki bizonyos idő után, vagy a HDDt tudja. Ez a két beállítási lehetőség van.

(#69726) zoli81


zoli81
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy a LG 32LF5610 tv-ben van-e simplink? A magyar és a horvát LG oldalon azt írják nincs, de egy angolon meg azt, hogy van. Hol az igazság?
Nem lenne rossz ha pl. a chromecast be tudná kapcsolni a tv-t.

(#69727) Black Dragon válasza #94529552 (#69710) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek, nem tartam valószínűnek, hogy gyorsabb lesz tőle a tv, inkább csak tovább lassul.

(#69728) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Ez mennyire számít jó tvnek/akciónak? [link]

[ Szerkesztve ]

(#69729) pn4hvq válasza nelsonmanian (#69728) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Árukereső szerint jó az ára. A tv-t nem ismerem...

[ Szerkesztve ]

(#69730) Black Dragon válasza nelsonmanian (#69728) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ár szempontjából az emag-on a legolcsóbb, de a helyedben(ha kb ennyire a keret, és ekkora méretet szeretnél, és uhd kell) én ezt venném inkább. Nem tudom a kettő között milyen belső eltérés van, nem néztem meg, de a típust amit te linkeltél csak román és hasonló oldalakon látom(mondjuk ott jóra értékelték), de a 680V-nél is elég jók a visszajelzések.

Szerkesztés: Összehasonlítottam a két tv-t, a 680V-t vedd egyértelműen, a másikból minden jó dolgot kihagytak, nem éri meg az árát, még ennyiért sem.

[ Szerkesztve ]

(#69731) Shingen válasza malnabokor (#69722) üzenetére


Shingen
addikt

Hát a TV netezni, meg YT nem ajánlott főleg a netcastos rendszeren lassu mint az állat, sokszor nem tölt be.

Bármelyik egér+bill kombot megveted, működni fog, nem kell drágát venni.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#69732) malnabokor válasza Shingen (#69731) üzenetére


malnabokor
senior tag

Tudom, viszont az a furcsa helyzet van nagyszüleimnél, hogy a nagymama youtube videókat csak a TV-n tud nézni, a nagypapám gépét nem használja, mert nem akar véletlenül sem elállítani semmit. Eddig is a TV-n nézett meg mindent, csak hát a távirányítóval lépkedni nem egy álom, ezt szeretnénk segíteni :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#69733) Lalo_Titi válasza yvsmad (#69668) üzenetére


Lalo_Titi
csendes tag

Köszi!

Nekem csak magic távom van. Azzal is elő lehet hozni? Amúgy mire jó?

(#69734) sixpak


sixpak
nagyúr

UF 8-as szériára is jött új szoftver...változást nem vettem észre.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#69735) AtaWrc válasza sixpak (#69734) üzenetére


AtaWrc
aktív tag

LfF-652-re is jött új szoftver

Mintha gyorsult volna a nettes része, illetve a guide

[ Szerkesztve ]

(#69736) yvsmad válasza Lalo_Titi (#69733) üzenetére


yvsmad
őstag

A magic távon is van piros gomb, nyomd meg királyi adónál és meglátod, mire jó. ;)
Próbáld végig a menüpontokat.

[ Szerkesztve ]

(#69737) w333 válasza nelsonmanian (#69728) üzenetére


w333
félisten

Ilyen áron az UHD -t felejtsd el ... mert csak szenvedés lesz ! :(

A helyedben inkább egy FHD -t vennék, LF 632 és LF652 :))

Sokan belefürödtek már ezzel az UHD -el de nem győzöm magyarázni hogy egy normálisabb UHD TV kb. 300k -nál kezdődik :K

Szóval ne lepődj meg rajta ha lassú lesz + mindenhol bevilágításos !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69738) sajo13


sajo13
senior tag

Az reális, hogy amíg a kézilabda EB meccs második félideje ment, a frissítés kb. a feléig(vagy még addig se) jutott?
Mennyi idő kell ennek, kb. 2 óra? Mitől ilyen lassú ez a frissítés, bitenként megy? (LG LF652)

(#69739) Janesz1981 válasza szpali (#69701) üzenetére


Janesz1981
tag

nem is rossz ajánlat a telekomtól. Amúgy ez nem 60hz-es? 652-esre vagyok most rámozdulva csak telekom nem válaszolt még meg tudják e oldani VA paneles verziót küldjenek ha van :D De ha ez is 100hz akkor plusz 10-est lehet megérne az a 7" még ha nem is 3d-s. Passzív 3d-nél milyen közelről jelentkezik csíkozódás amúgy?

(#69740) vigfer90


vigfer90
csendes tag

Tisztelt mindenki!

Tehát az LF652V típus 04.00.90.-es szoftver problémájával kapcsolatban a következők az új információk.

Az ígért szerelő kijött, méregetett, CI kártyát, csatlakozót cserélt, telefonálgatott, kedves és türelmes volt. Kiderült, hogy a probléma forrása az elektronikus képujság, az EPG azt hiszem. Valamilyen szoftveres hiba miatt az elektronikus képujságba belépve, majd onnan kiválasztva a csatornákat egy idő után a tévé a kódolt csatornákat nem jeleníti meg, azokat nem lehet nézni. A kódolatlanokkal semmi baj sincs. A problémát csak egy ki be kapcsolás oldja meg. D azután minden kezdődik elölről.

Azonban, ha csak simán a csatorna lista kerül megnyitásra - ezt a magic remote távirányítóm LIST feliratú gombjával tudom megnyitni - akkor nem lép fel a hiba, minden csatorna megfelelően működik. Lehet tévézni.

Utólag visszagondolva észre is vettem, hogy kicsit gyorsabb lett az EPG, gondolom valamit átírtak benne, így talán ez össze is függhet az általam tapasztalt hibával.

A magyarországi LG képviseletnek lehe4t valahol jelezni az ilyesfajta szoftveres hibákat?

(#69741) yvsmad válasza sajo13 (#69738) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem reális, hiba van az átvitelben. Pendrájvról nem tudsz frissíteni?

(#69742) huncutka1029 válasza malnabokor (#69732) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha nem a böngészőből, hanem a youtube alkalmazásból nézi a videókat a nagyika, akkor nem fog működni a billentyűzet!
Csak a böngészőből.de az meg nem megy a 2011-12es modelleken, mert csak flash 9-10 támogatásuk van.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69743) direwolf válasza Janesz1981 (#69739) üzenetére


direwolf
őstag

"Passzív 3d-nél milyen közelről jelentkezik csíkozódás amúgy?"

Pixel láthatósági távolságon belül (1 szögperc)
FullHD esetén nagyjából a collban mért képátló 4szerese centiben. Értsd pl.: 50" ~ 200cm
De ez nagyon látásfüggő. Ha pilótaszemed van, akkor kiszúrod akár még kicsit távolabbról is.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#69744) Watt25 válasza Shingen (#69731) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem LV5590-es tévémmel nem működik a rádugott USB-s billentyűzet/egér...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69745) OldMike válasza huncutka1029 (#69742) üzenetére


OldMike
őstag

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a 2012-es LM660S tévémen megy a YT a böngészőből. Igaz hogy először kiírja hogy nem támogatott böngésző, és ajánlja hogy frissítsek. Ezt persze a nagyságos LG jóvoltából természetesen lehetetlen, viszont rábökök a Köszi most nem gombra, akkor kegyeskedik elindulni a YT. Egyetlen gond, hogy nem lehet teljes kijelzőre tenni (szürke a jel), helyette működik a Mozi mód, ami az alapképnél valamivel nagyobb.
Ha tehát ilyenkor működik a billentyűzet (nekem nincs nem tudom kipróbálni), akkor azért érdemes ezt használni a kisebb kép ellenére is.

A YT alkalmazásban az a jó, hogy működik a teljes képernyőn is, meg le lehet játszani akár a 4K-s videókat is, nyilván csak a tévé felbontásában, de úgy is nagyon szépek. Minden másban az alkalmazás csapnivalóan funkcionál.

42LM660S

(#69746) norti válasza sajo13 (#69738) üzenetére


norti
addikt

Én amikor este bekapcsoltam a tévét kiírta, hogy frissítette és indítsam újra. Igaz, rá van dugva ethernetre, lehet napközben leszedte standby-ban. De az előző frissítés sem tartott pár percnél tovább.

(#69747) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Egy ilyen LG 42LF652V típusú készüléket nézegetek itthonra. A Direct LED háttérmegvilágítás, illetve a CINEMA 3D csak fantázia nevek, vagy valami újdonság?
Mennyire számit ez a tipusú tv jó vételnek? Teljesen hétköznapi használatra, semmi játék, semmi pc, vagy konzol, csak beltéri, napi 2-3 óra, esetleg hétvégente kicsit több.
Esetleg valakinek tapasztalata?

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#69748) Watt25 válasza norti (#69746) üzenetére


Watt25
veterán

lehet napközben leszedte standby-ban
Nem hiszem. Bekapcsolt állapotban letöltötte, majd a következő bekapcsoláskor telepítette. Ez sokkal valószínűbb, hogy így működik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69749) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,

tegnap rendeltem egy LG uf8509-es tv-t.

Lehet hogy volt már a kérdés, mire kell nagyon figyelni mikor beüzemelem a tv-t. Gyári hibákra gondolok. Túlzott bevilágítás ilyesmi.

Köszönöm a segítséget.
Gergö

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#69750) huncutka1029 válasza Watt25 (#69748) üzenetére


huncutka1029
addikt

így van jól mondod, ez így működik.
automatikus frissítésnél, csak egy kis buborékot kapsz a kijelzőre, hogy új frissítés letöltve.ezt lehet észre sem veszed, tévézés közben, csak pár mp-ig jelenik meg.
És köv. bekapcsoláskor inicializálja. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.