Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Lg lf5610 megbirkozik a feliratos mkv-vel usb-n? Köszi

(#69352) huncutka1029 válasza Mr K (#69350) üzenetére


huncutka1029
addikt

még szerencse, hogy eltűnik a virtuális billentyűzet, csúnya lenne, ha mindig azon keresztül néznénk a képet....
;]
Stop gomb az a bal oldali lista jel, illetve a lejátszás gomb újbóli megnyomása( pause)
De akkor nem kell gyors tekerés, mert a gombok alatt van egy lejátszási sáv, csak rámutatsz, és az időjelző alapján belekattintasz, és egyből odaugrik.
Fura, amit írsz, mert eddig mindenki jobban használhatónak tartotta a MR-távot, mint a hagyományosat.
Tuti minden funkcióját ismered? érdemes utána olvasni. :K

(#69351) bigdady
Elvileg igen megbírkózik vele, de nem minden kodeket ismer

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69353) bigdady válasza huncutka1029 (#69352) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura mert most azt talaltam mkv-t sem viszi nem hogy a feliratot. :(

(#69354) Black Dragon válasza bigdady (#69351) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hali

Alap esetben szerintem igen, de nálam(és szerintem másoknál is) lf652v és más típusok is néha nem akarják felismerni a feliratot. Ez mondjuk az angol hangsávos filmekre értendő, amihez te külön töltesz le feliratot valahonnan. A magyarul beszélő angol hangsávval is ellátott filmeknél a mellékelt feliratot kezeli.

(#69355) huncutka1029 válasza bigdady (#69353) üzenetére


huncutka1029
addikt

H264 kodeket, ismernie kell (MKv ban is)
A felirat az néha elég furán jön elő, ha nem belső konténerben van, hanem utólag letöltött.
Nem lehet a nevében különleges karakter, * / - . stb ékezet, és ne legyen hosszú, egyezzen a film címével.
Kiválasztás után sok esetben csak úgy jelenik meg, ha indítás után beletekersz a filmbe egyszer...
Nem tudjuk miért, de van ilyen.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69356) Beni2360 válasza bigdady (#69353) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocsi de ezt nem értem: most azt talaltam mkv-t - hol találtad? Én letölteni szoktam.
Mielőtt letöltünk egy filmeket meg kell nézni a kódolását mert egy bizonyos ...@l4.1 felett nem játssza le a TV.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69357) Black Dragon válasza Beni2360 (#69356) üzenetére


Black Dragon
addikt

A neten találta(cikket), beirod gugliba lg lf6510 mkv első találat egy magyar teszt róla, ahol azt írták amit ő is írt.

[ Szerkesztve ]

(#69358) Wacko válasza blakey (#69272) üzenetére


Wacko
csendes tag

Hosszas kínszenvedés után kiderült, hogy ennek a szerencsétlen Panda antivirusnak a tűzfala blokkolta a SmartShare adatcserét.. jól átvert ez a szemét, mert korábban már próbáltam kikapcsolt antivirus mellett is, de úgy sem ment; végül kiderült, a Panda kikapcsoló funkciója a Panda tűzfalat nem inaktiválta.. Ráadásul sehol nem tudok benne portokat engedélyezni, a tűzfalát sem lehet semmilyen menüből elérni, úgyhogy gyorsan uninstalláltam ezt a csodát.
Azóta minden oké.
(Ami pedig az antivirust illeti, azt hiszem visszatérek az AVG-hez, azzal még soha nem volt problémám.)

(#69359) blakey válasza Wacko (#69358) üzenetére


blakey
titán

Panda van a szerveren és tökéletesen működik a Smartshare. Tűzfal ki van kapcsolva és minden a Pandára van bízva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69360) ghost.13 válasza #94529552 (#69339) üzenetére


ghost.13
csendes tag

Átraktam minden tökéletes ezer hála :R :R
(Már csak egy kérdés miért tegyem vissza HDMI-be úgy szebb lesz a mozgás vagy valami egyéb ok?
És elnézést az amatőr kérdésekért de ez az első TV-m :D)

(#69361) MrBazsi válasza huncutka1029 (#69352) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Én se szeretem a magic távri azt a tulajdonságát hogyha kell a kurzor pl tekeréshez, vagy léptetéshez filmlejátszáskor, nincs ott azonnal. egyszerűbb a jobb nyíllal léptetni a hagyományossal, és a magiccal is, (már amelyik tudja a léptetést) mint rázogatni h legyen kurzor, aztán célozgatni vele arra a kis sávra. Többet használom a simát mint a magicet, megszokás kérdése. Olyannyira hogy a vacak kicsi gyári távrit nem is használom, a jó öreg nagyobb sima távri a legjobb szerintem. Azon már csukott szemmel is tudom minden gomb helyét. Amikor megvettem az ub820at azthittem agybajt kapok a gyári távrijától, olyan kicsi és rossz elrendezésű. Viszont a magic nagyon jó, sokkal jobb mint a régebbiek.

Egyébként amit a múltkor beszéltük az ums nálam még mindig nem megy, megdöglik tőle mind a kettő gépem, az asztali és a laptop is. Azzal a régebbi verzióval is amit te ajánlottál, de az újabbakkal is.
Serviio-n pedig továbbra se megy a 4k stream, de egyszer csak rájövök miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#69362) qqzs


qqzs
őstag

Lenne par webos2 kerdesem (4k):
1. Fotonezoben nem nagyitja meg a kisebb felbontasu kepet eleg gagyin nez ki korbe a szeles fekete sav. nem lehet ezt bekapcsolni valahol hogy ha kisebb felbontas mint a kepernyo akkor nagyitson?
2. smartshareba at lehet kapcsolni lista nezetbe vagy rendezes valasztani vagy sorrendet cserelni? mar a 2011es lg tevem is tudta ezeket
3. info a fileokrol? ha jol emlekszem ezt is tudta a regi tevem legalabb felbontas vagy akarmi
4. smart remote kurzort tenyleg csak razassal lehet visszahozni?
5. nem lehet a eltuneset hosszabb idore allitani?
6. odaig fejlodott ez a remote hogy a felvetel pause gomb eltunt rola meg a TV gomb is amivel vissza lehet menni tevere egy gombnyomassal. Van valami szuper gyors megoldas TV kepre valtani?
7. talaltam mar csatorna szerkesztot, de a teven hogy tudok legyorsabban favorit csoportokat valtani (regen volt fav gomb is)
8. castolni hogy lehet a telefont ha nincs miracast a telefonon? LG appot probaltam de az egyiket beszuntettek masik meg nem megy a csatlakozas

itt van par demo letoltesi hely 4k , tobbcsatornas hang, hdr video ha erdekel valakit
http://demo-uhd3d.com/
http://www.thx.com/thx-deep-note/
http://www.demo-world.eu/

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#69363) Wacko válasza blakey (#69359) üzenetére


Wacko
csendes tag

Ja ha a tűzfalak ki vannak kapcsolva, akkor elhiszem hogy megy. Egyébként a windows tűzfalban külön be volt állítva kivételnek a serviio és a két szükséges port is, de a Panda ezeket a beállításokat látnivalóan figyelmen kívül hagyta és sehogy nem tudtam rávenni, hogy ne blokkolja a két portot..

(#69364) Mr K válasza huncutka1029 (#69352) üzenetére


Mr K
senior tag

A lejátszásvezérlő virtuális gombkészlet bármikor eltüntethető a le nyíllal (az info sáv (felül) pedig a fel nyíllal), tehát nyugodtan lehetne hosszabb timeout is. Mint írtam, a stop gomb és a képernyőn lévő lista gomb nem ekvivalens (utóbbi visszaállítja a fókuszt az első elemre a listában, stop-nál az éppen nézett filmen marad.) A lejátszási sáv durva pozicionálást tesz lehetővé (főleg 2-5 órás felvételeknél), utána szoktam még előre/hátra tekerni is.

Az MR táv egerészni jó (de kevésbé jó mint egy trackball), meg van pár shortcut benne, mint az említett fejhallgató/hangszóró váltás, de vannak funkciók, amik hagyományos távval gyorsabbak/jobban kézre állnak. Pl. felvétel lejátszást megszakítani exit-tel szoktam, folytatni pedig recent+OK-kal, ami gyorsabb, mint magic-kel mutogatni.

(#69362) qqzs 4. a home gomb előhozza a kurzort illetve a görgetés is (már ahol nincs más funkciója, sajnos alap tévézésnél a görgetés csatornát vált).

6. exit gomb nálam visszavisz a tévé adásra (nagyjából bárhonnan) (LF650).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69365) huncutka1029 válasza Mr K (#69364) üzenetére


huncutka1029
addikt

lejátszás vázerőre:
ha a lista gombot nyomod, megáll a lejátszás ez igaz.
azonban újra indításnál, rákérdez honnan induljon (elejéről, ahol abbahagyta) szerintem ez élhető.
Ha ki kell menni 10 percig megáll a pause gombbal is. Így nincs értelme külön stop gombot dedikálni a távirányítóra szerintem.. De ez csak az én véleményem.
okos telóra van magic remote app, ha van gyro a telóban, akkor ott találsz komplett vezérlőpanelt rá. Play, stop ffwd stb gombokkal.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69366) huncutka1029 válasza MrBazsi (#69361) üzenetére


huncutka1029
addikt

(már amelyik tudja a léptetést) mint rázogatni h legyen kurzor, aztán célozgatni vele arra a kis sávra. Többet használom a simát mint a magicet, megszokás kérdése. Olyannyira hogy a vacak kicsi gyári távrit nem is használom, a jó öreg nagyobb sima távri a legjobb szerintem.

itt csak megkeveredtél ugye? ;] nem használod a gyárit csak a gyárit! most akkor szereted a magicet, vagy nem? :DD :F :Y
nem kell rázogatni, megnyomod az ok gombot akkor is előbújik a kurzor, ha utána mozdul a táv.
Kurzor méretet, és sebességet lehet állítani a menüben, így nem kell "célozgatni" közepes mérettel, és normál sebességgel már jól használható.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69367) g4dg3t válasza #94529552 (#69339) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Avplanet-ben rendeltem eredetileg, de tegnap este meg probabol leadtam egy rendelest az electrostore-nal is hatha ok be tudjak szerezni.
Azert ez megnyugtato, muholdas tunerre nem lesz szuksegem.

(#69368) Beni2360 válasza huncutka1029 (#69366) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez így igaz, de 3D-ben már nem az igazi. Szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69369) olajbogyo válasza MrBazsi (#69361) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Hát igen érdekes valóban a technika......, ugye nekem is olyan tv van mint neked, és érdekes módon nálam a serviio a legmeggyőzőbb. Ugyan volt már olyan, hogy a serviio-val egy adott filmnél nem ment a felirat, de az UMS nél ugyanannál igen, és fordítva. Látszólag semmi eltérés nincs a filmek között, mindkettőnek utólag letöltött srt a felirata, de valamiért egyszer csak úgy dönt, hogy nem jeleníti meg. Ezért is van nálam is több DLNA server a cuccosnak, mert az egyikkel mindig jó. A 4K stream kérdése, már legalább is az, hogy nálad miért nem megy engem is érdekel, holott a TV ugyanaz :F ....?! Nem tudom honnan szerezted a filmet/filmeket, mert én pl torrentről.
Más:
Most legutóbb a terminátor ut.részét szedtem le uhd-ben, de az nálam sem ment DLNA keresztül. De mivel a másik 3 letöltött filmem ment, így lehet, hogy nálad is menne valamelyik 2160p-s film.
Írd meg privátban, hogy melyik film nem megy neked, és letöltöm én is, már csak próba kedvéért...
Engem már csak az bosszant, hogy a tv-re nem lehet, legalábbis nálam nem megy egy Media Playert kötni HDMI-n keresztül......Van erre valamilyen LG tiltás, hogy a tv saját MP használjuk vagy mi a fene?Tudom ott a dlna+usb+kiskutya füle, de ha rábírnám kötni a MP-t, akkor legalább tudnék sztereo hangot adni a panasonic házimozimnak, mivel azon nincs optikai bemenet, csak RCA. Fórumtársunk jelezte, és ki is figyeltem egy optikai/analóg átalakítót, de azzal is csak sztereo hangot tudnék kreálni, mert a panán, csak sztereo bemenetek vannak, 5.1+dts csak DVD lemezről lejátszva érhető el, úgy viszont brutál jó. Így aztán muszáj leszek beruházni egy normális hangprojektorra.....aztán másik tv után újabb hangfalszet, aztán megint, és így tovább míg egyszer csak már nem férek be a szobámba.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69370) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nas-t használok itthon a filmek tárolására. Csináltam egy megosztást, a laptopon látszódik is. A smartshareben viszont nem. Azt szeretném kérdezni, hogy csak dlna-n keresztül tudok hálózatról lejátszani a tv-n? A tv wifin kapcsolódik a hálózathoz, azzal nincs gond. A nas egy icybox 4210-b, ntfsre van formázva, nem tudom ez számít-e?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69371) jézusom


jézusom
addikt

Üdv!

Valaki árulja már el, hogy a rákba működik ez a tetves NFC matrica (47lb650v)? Lehet, hogy elkQrtam, mert ráragasztottam a TV hátuljára, de nekem nem olvas be semmit az NFC-s telefonom. Feltettem az LG Tag On appot, meg az LG Webos connectet, meg LG TV remoteot. De persze lehet, hogy nálam van a hiba mert nfc nélkül is ment régen.

Amúgy ez nem oltári nagy kamu, hogy NFC-s tévé? Nagy lópikulát NFC-s a tévé, kapsz egy 1 dolláros matricát, amin gondolom van egy link.

Egyébként van ez a leírás, de nem lettem okosabb, egyáltalán semmi egyszerűséget vagy pluszt nem látok, hogy van ez a matrica.

Ja és 1. hsz-ben lehetne egy leírás erről, mert agyf@szt kapok.

Köszi!

(#69372) huncutka1029 válasza olajbogyo (#69369) üzenetére


huncutka1029
addikt

ki mondta, hogy nem lehet mediaboxot, vagy playert rákötni?
Van 4K droidos stick, vagy mer8der boxok 4K képesek, amik szintén DLNA kompatibilisek.
ezeket rá lehet pakolni a tvre.pl ez a zappiti

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69373) Mr K válasza huncutka1029 (#69365) üzenetére


Mr K
senior tag

Lista vs stop: szerintem még mindig nem érted a különbséget. Elindítom a SmartShare-t, kiválasztom a 25. elemet a listából, és nézem másfél óráig, míg vége nem lesz. Ha megnyomom a stop gombot, akkor visszajön a SmartShare-ben a lista, amiben (jó esetben) a 25. elem lesz kiválasztva(*), és így pl. rögtön törölhetem is. Ha a képernyőre varázsolom a vezérlőgombokat és kiválasztom a listát, akkor a SmartShare-ben ugyanúgy megjelenik a lista, de az 1. elem lesz kiválasztva, azaz ha törölni akarom (amit az imént megnéztem), akkor ismét meg kell keresnem a megnézett filmet a listában, ami nem feltétlen egyszerű (mert csak egy nevem meg egy dátumom van: előbbi nem feltétlen az, mint a nézett film címe, utóbbira meg a fene sem emlékszik... :) )

Mindez persze apróság, de a korábbi PVR-en megszoktam, és nekem hiányzik. (Ennél sokkal jobban hiányzik, hogy nem lehet az éppen nézett felvételt törölni, ha ezt lehetne, akkor nekem se hiányozna annyira a stop gomb.)

Az exit plusz recent+ok módszert azért szeretem jobban mint a pillanat álljt, mert kíméli a kijelzőt (beégés). Szoktam utóbbit is használni, ha rövid időről van szó, de ha otthagyom a tévét (bármilyen rövid időre), akkor mindig exit-et nyomok.

A mobiltelefonos alkalmazás sokat tud, de körülményes - kipróbáltam, de le is töröltem. (YMMV)

(*) Ha időközben történik bármi a listával (pl. véget ér egy felvétel), akkor a stop gomb is a lista elejére visz.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69374) lethos válasza huncutka1029 (#69372) üzenetére


lethos
tag

Ez jónak tűnik merre lehet ilyet vásárolni (zappiti player 4k)??

(#69375) Flowtation válasza huncutka1029 (#69372) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Telepítettem az UMS-t a leirásod szerint, minden szép és jó, csak a lejátszásnál azt irja a tv, hogy ismeretlen fájlformátum. Egy aviról van szó. A general confignál nekem nincs olyan, hogy uninstall windows service. Mit rontottam el?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69376) huncutka1029 válasza Flowtation (#69375) üzenetére


huncutka1029
addikt

valószínűleg újabb verziót raktál fel.
ettől még jó lehet.
van olyan formátum, amit DLNA-n keresztül nem játszik le.
Nézd meg a transcoding beállítást, az UMS-ben, és azt válazd ki, ami a TSmuxer- és nem az ffmpeg használatát preferálja.
Ez esetleg segíthet. ha nem akkor próbáld meg usb-ről elindul e a film.
Lehet, hogy a tv nem ismeri a kodeket. :F

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69377) huncutka1029 válasza lethos (#69374) üzenetére


huncutka1029
addikt

E-bayen láttam most: [link]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69378) Flowtation válasza huncutka1029 (#69376) üzenetére


Flowtation
őstag

Az nem lehet, hogy mivel a nasról van a megosztás, azért nem megy? A statusz fülön volt a tv renderer meg egy ismeretlen, ami az ipje alapján a laptop volt. :F

szerk: a transcodingnál az avisynth/ffmpeg és a másik avysynth is piros karikával van ellátva, nem úgy mint a képen a bemutatódnál.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69379) tolnaizoltan válasza huncutka1029 (#69377) üzenetére


tolnaizoltan
csendes tag

A honlapjukon is meglehet rendelni ingyenes szállitásal : [link]

(#69380) blakey válasza olajbogyo (#69369) üzenetére


blakey
titán

Természetesen bármilyen külső lejátszó rácsatlakoztatható. A tv-k belső lejátszóját, jó ha 1 film erejéig használtam. :)
Honnan jött ez a tves infó, hogy nem?

(#69375) Flowtation
Milyen leírás alapján telepítetted? Olyan nagy mutatvány nem kell hozzá viszont kiegészítők kellenek ha nincsenek a gépeden.Az UMS az egyetlen DLNA szerver ami nálam a buta tv-ből is okostévét csinált. :) Itt a fórum rész, ha valami hiányozna a gépedről.

(#69378) Flowtation
A NAS-ra vonatkozó részt nem tudom, de azzal is mennie kell. Milyen NAS?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69381) MrBazsi válasza huncutka1029 (#69366) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nem keveredtem meg, kicsit félre érthetően írtam valószínű.
Az én tvmhez az AKB73975728 számú távrit adják gyárilag, ez helyett használok egy AKB74115502 -t ez is gyári lg, de számomra sokkal kényelmesebb, mint az a másik, vacak kicsike.
Szeretem ezt a magicet, (mr500) a régit amit az lmhez adtak, azt egyáltalán nem csíptem rossz fogása, idióta alakja volt, de ez tényleg nagyon jó. Igaz ez se tökéletes, de itt legalább használom mindkét távrit, ágyból a simával, innen a gép mellől ülve az írósztalon a magic van nálam, így legalább mindenhova jut egy :D
Abban igazad van ha megnyomom az ok-t előjön a kurzor. De hát én akárhogy állítom a kurzort számomra a pozicionálás vele arra a vékony sávra még mindig bosszantóan körülményes, jobb a nyíl.
Nekem a némítógomb nem működik a magicen ezen a tv-n, érdekes máson igen, mondjuk ez valószínű simplink hiba, ügyfélszolgálaton is megerősítették h nem csak én küzdök ub szérián simplink gondokkal.

(#69369) olajbogyo
Nálam se a serviio-n se a gyári usb porton keresztül nézett filmnél se volt baj soha a feliratokkal, minden megy tökéletesen. Elég sok amcsi sorozatot szedek torrentről soha nincs baj se az utólagos feliratokkal, akkor se ha az mkv fájlban van alapból angol, és ez mellé beteszem a magyart, akkor is tudok bármikor választani a kettő között.
T5 nekem se ment dlna-n ahogy semmi ami 4K. Inkább azt mond meg mi volt neked az a 3 ami ment.
van egy pár 4k demós videóm, amiket a tv vásárlása előtt töltöttem le innen a topicból, az összes megy usbről, de dlna-n keresztül egyikse.
Szerintem a mi tv-nk gyári media playerje egyáltalán nem rossz, sőt, mégis szidják itt sokan, akinek meg nem jó, hdmivel összekötve pcről olyan lejátszót használ amilyet akar, vagy vehet külön is vannak media playerek, de szerintem felesleges.
Szerintem ne hangprojit vegyél hanem egy rendes 4 állóhangfalas házimozit legalább. sokkal jobb

[ Szerkesztve ]

(#69382) huncutka1029 válasza Flowtation (#69378) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor a bal oldalon a felsorolásnál, van egy fogaskerék ikon. kattints az "avisynth/ffmpeg" névre, ahol a piros kör van, majd a fogaskerék ikonnal engedélyezheted (betöltheted) utána fog átkódolni csak.
Ha betöltötte a modult, akkor a mentés gombot használd!

Nálad a NAS on meg van osztva a tartalom, és a tűzfal ki van kapcsolva? illetve átengedi a tv-t?
Bár ha látod a filmet, csak nem játssza le, akkor a válaszoknak igeneknek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69383) blakey válasza huncutka1029 (#69382) üzenetére


blakey
titán

FFmpeg, txMuxeR és MEncoder van nálam és mindent visz az LF650, a MEncoder vált be olyan fájlok esetén amit esetleg nem vinne az eszköz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69384) huncutka1029 válasza blakey (#69383) üzenetére


huncutka1029
addikt

:C

Én is ezért szeretem az UMS-t. előtte próbáltam plexet, még 2011-12 ben, de nem volt stabil.
a nero media home servert adták még az Lw5500-hoz az is jó volt, csak nagyon le volt butítva.

most nálam is ezek vannak hozzá. Azért belefutottam már egy két nem támogatott formátumba. Mpeg4-nél.
ezeket ts muxerrel gyorsan megoldottam.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69385) blakey válasza huncutka1029 (#69384) üzenetére


blakey
titán

A Plex most stabil, nálam az a fő DLNA szerver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69386) Flowtation válasza blakey (#69380) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!

Huncutka leirása alapján telepítettem. 5.5.0-s verzió. A nas egy icybox 4210b, sima megosztással.

Huncutka1029:

A tv-n látom az ums-t, azon belül a megosztott könyvtárat, ott meg a filmeket. De egy mkv-t is átraktam, az sem megy. A piros dolgokat bekapcsoltam, restart (gép) de nem jó. A nason a megosztásoknál mindenkit belevettem, biztos ami biztos. :F :F
Egyébként hogyan lehet az umst újraindítani? Mert nekem, ha kilépek belőle, nem indul el ujra, csak kijelentkezés vagy restart után.

Pedig tök jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69387) Beni2360 válasza lethos (#69374) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezeket olvastam róla: Zappiti Player 4K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69388) huncutka1029 válasza Flowtation (#69386) üzenetére


huncutka1029
addikt

a webszervert sajnos már nem lehet resetelni, csak a régebbi 3.xx. verziókban volt elérhető.
Én is ezt használom. próbáld meg letölteni.
nem túl régen linkeltem itt a fórumon.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69389) olajbogyo válasza huncutka1029 (#69372) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Az kérdezed ki mondta...? Hát én.. :DD
Van nekem egy Eminent 7075 DTS - HD média lejátszó (ilyen) Nos ezt bármilyen TV-re dugdoshatom HDMI keresztül (Philips, Samu) egyből működik...évek óta ezt használom/tam, míg meg nem vettem az UB820-at.
Gondoltam csöpp agyammal, mivel hangot nem tudok varázsolni a házi mozi erősítőmre az új TV-ből, hogy ha a másik szobából áthozom a Media.P-t legalább abból a sztereo hangot rá tudom tenni a panasonicra....De abban a pillanatban, amikor rádugom bármelyik HDMI csatira, egyfolytában újra indulgat a Media player. Megjelenik az üdv.szöveg+Név, majd újraindul, és így tovább. Már mindenféle kimeneti beállítással próbálkoztam a Mp-ben, de nem sikeredik az istennek sem.

"blakey"

..."Természetesen bármilyen külső lejátszó rácsatlakoztatható...."

Hát a saját példám igazolja, hogy mégsem.....de tényleg nem értem én sem. :(

"MrBazsi"

Olyan is volt most a felirattal a Visszatérő című filmben(dlna keresztül), hogy az összes ékezetes betű össze-vissza karakterekkel jelent meg, teljesen olvashatatlan volt. De egy gyors srt szerkesztéssel átírtam az érintett betűket, és úgy jó lett. Meglesem ezeket a demó vidiket is nemsokára.
Itt van egy nekem szuper pana házimozi, 5.1+dts hang-al, és b@szhatom, mert nincs rajta optikai bemenet(10 éves cucc) de szuperül szól nagyon......nos ez mellé már nem vehetek újabb hangfalakt......talán, ha meg lehetne azt oldani, hogy csak a lejátszót cserélném, és a hangfalak meg maradhatnának az lenne a legjobb. De egyenlőre fingom nincs, hogy ezt lehet-e?
Én a MIB 3 UHD filmet, és a Total Recall-t a 2012-es (Colin Farrel) néztem meg vele gond nélkül DLNA-n keresztül, a harmadik valami karácsonyi vakációs szar volt, de töröltem, annyira gagyi volt.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69390) blakey válasza olajbogyo (#69389) üzenetére


blakey
titán

A tv-n (a lejátszón is) a HDMI-re vonatkozó részeket kapcsold ki, ARC, CEC, stb. Egy másik kábelle is megpróbálhatod. Én egyből visszavittem volna atv-t ha ilyet csinál, ez nagyon nem okés. Ráadásul a linkelt oldalon is egy LG tv-n mutatják be. :)
Még megpróbálhatod a lejátszót alapállapotba helyezni és úgy kipróbálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69391) huncutka1029 válasza blakey (#69390) üzenetére


huncutka1029
addikt

+1

a Tv HDMI csatija is lehet hibás.
Kábel hiba is lehet.
Simplink is bekavar, ha folyton kapcsoló jelet küld ARC-n.

Olajbogyó!
ugye garanciás még a készüléked?
Azonnal hívj szerelőt ha másik kábellel HDMI eszközzel is ezt csinálja. (DVD, STB)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69392) ghost.13


ghost.13
csendes tag

Üdv mindenkinek megint én most hál-isten egy új problémával. Szóval egy r9 280x videokártyából kikötöttem HDMI-kábelen a képet egy LG 42LF652V TV-re. És amikor win7 (64 bit SP1) alatt a kiterjesztés opciót választom akkor villog a kép, de elég furán mivel 10sec-ig tökéletes minden majd villan egyet (fekete minden kb 1 sec ig) azután jó 10 sec-ig megint minden, és ez így a végtelenségig (Közben a monitoron minden tökéletes az nem villan csak a TV). Mind két megjelenítő 1080p 60Hz-en TV HDMI bement beállítva PC-re.....
Szeretném a két megjelenítőt külön használni szóval fontos lenne egy kis segítség (monitoron dolgozás közbe menjen a TV-n a film)
Driverek leszedve újrarakva az sem segített :(

(#69393) blakey válasza ghost.13 (#69392) üzenetére


blakey
titán

Szerintem ebben a topikban többet tudnak segíteni, hátha sikerül megoldani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69394) MrBazsi válasza olajbogyo (#69389) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Próbáld meg első körben a tv-n a simplinkben kikapcsolni az auto power módot, szerintem neked is a simplink kavar be , mint nekem , csak nekem nem autómatikusan bekapcsolja, hanem nem tudja bekapcsolni a házimozit. Ügyfélszolgálattal beszéltem, tudnak a simplink hibájáról ennél a modellnél ígérték h továbbítják a szoftverfejlesztőknek. Ha viszont másik kábelen és lejátszón is egyből összevissza kapcsolgat akkor +1 blackeynek és huncutkának, ott más gubanc lessz.
Igen azt én is úgy szoktam megnyitom az srt-t jegyzettömbbel, és elmentem utf-8ra, és úgy jó
Szerintem jobban jársz ha veszel egy új lejátszót amin már van hdmi és optikai csati is, és akkor nincs gond a csatlakozással.

[ Szerkesztve ]

(#69395) qqzs válasza Mr K (#69364) üzenetére


qqzs
őstag

"fejhallgató/hangszóró váltás"

ezt hogy lehet taviranyitorol?

Eladó: GTS450

(#69396) olajbogyo válasza MrBazsi (#69394) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Megpróbálom, amit írtál a simplink-el....köszi, hátha ez segít.

"blakey" " huncutka1029"

Nem igazán értem, mi lehetne a bibi a HDMI portokkal, mert mást rákötve tökéletesen működik....pl: a Digi Kaon box-át rátéve tökéletesen megy a TV. mind 3 HDMI-n.
De azt sem találom, hogy hol lehetne kikapcsolni a HDMI-re vonatkozó részeket a TV-n, amit blakey említett..?!
Már kábelt is cseréltem a digis HDMI-kábellel is próbáltam, de azzal se mén....no de majd mindjárt megpróbálom ezt a simplink es okosságot.

Köszönöm, hogy segíteni próbáltok......iszom egy sört az egészségetekre! :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69397) #94529552 válasza g4dg3t (#69367) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na pont erre gondoltam, hogy a többihez képest drága, és mégis csak alap tévé. Vannak a 49"-os Smart tévék, amik majd mindenben jobbak annál a túlárazott 50-esnél, mind képminőség, mozgásmegjelenítés, több csatlakozó, lejátszó, stb. LG 49LF632V + LG 49LF630V + LG 49LF631V [link].
Vagy ha mindenképpen 50"-ost szeretnél, akkor hasonló árban van a szintén Smart, de a 6-osnál kisebb tudású LG 50LF580V [link]. Az Edigit-ből erre fullos garanciád lenne, a kicsit olcsóbb webshop-okkal ellentétben.
De nem is a Smart képességei miatt mondom ezeket, mert azokat a dolgokat a PC-ről mindenki meg tudja oldani sokkal egyszerűbben.

(#69360) ghost.13 A PC mód a játékhoz való, vagy ha a tévét használnád monitornak(szükség esetén).
Másik HDMI kábelt próbáltad? Ha igen akkor lehet a videókártyánál lesz valami, valamiért mintha nem bírná el a 2 db megjelenítőt.

[ Szerkesztve ]

(#69398) whoever70


whoever70
tag

ma reggel bekapcsolva a tv-t, 32LF650V, új szoftvert talált a készülék, 04.00.90-es verziószámmal, honnan lehet megtudni, hogy milyen változásokat javíthattak benne, mert nem igazán látni változást.
az LG oldalán még nem látható ez a FW

(#69399) Flowtation válasza huncutka1029 (#69388) üzenetére


Flowtation
őstag

Letöltöttem egy régebbit, 3.6.4-est. Nasról ezzel sem ment, de megosztottam egy mappát közvetlenül a laptopról és láss csodát elindult szépen.(szerintem az 5.5.-el is ment volna ilyen megosztással) Igaz nem próbáltam ki teljesen, mennyire akadhat majd. Egy hd filmet elinditottam, de az folyamatosan bufferel. Mondjuk erre számítottam, a tv csak wifin van, a jelenlegi felállás szerint nem is tudom kábelre dugni.

Mi lehet itt a nassal a gond szerinted?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69400) Mr K válasza qqzs (#69395) üzenetére


Mr K
senior tag

(Most nem vagyok tévé közelben, így emlékezetből, és MR600.) Meg kell nyomni az MR-en a "screen remote" gombot (kurzor blokk-tól jobbra-le, a "guide"-tól balra), a képen megjelenik egy sematikus távirányító, és alul lesz egy lenyíló lista, ahol ki lehet választani a kimenetet. (A szöveg mellett jobb oldalt lévő "nyílra" (v) kell kattintani, különben nem működik.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.