Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#51) Pe-pe válasza Hurkaleves (#50) üzenetére


Pe-pe
tag

Akkor gyakorlatilag átvertek. Ez kb olyan mintha klímával kínált autó klíma nélküli.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#52) Hurkaleves válasza Pe-pe (#51) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja, de úgy voltam vele, hogy ennyiért teljesen jó így is. azóta pimpeltem a gépet és most teljesen meg vagyok elégedve a teljesítményével! játékra munkára egyaránt alkalmas! szeretem! :B

[ Szerkesztve ]

(#53) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!

Vettünk egy 505 öt.
Minden jó lenne,de az internet elérése,igen gyatra! A feltörési sebessége majdnem nagyobb mint a letöltés. Több rendszerrel,is próbáltuk,de ugyan az. Természetesen vezetékkel,és wifin is azonosat mérünk.
A 120 as netet csak 8 körül éri el.

Már ma igényeltem futárt,hozzámert nem szoftveres a hiba ,hanem hardveres.
Vagy nincs igazam,és tudtok valami trükköt erre?
A neten többen említették ezt a hibát széria hibának. Itt viszont a kereső nem talált a témában semmit!

Köszi a segítséget előre is! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#54) Hurkaleves válasza apaszka (#53) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha valóban hardveres a hiba akkor peched van mert az itteniek közül senki nem tapasztalt ilyen jellegű problémát...

N-es wifin keresztül az asztali gépemről 12-13 MByte/s-el másolok. az azért nem rossz.. :)
sőt ha úgy nézzük, hogy a vezetékes része is ennyit tud (100 MBit/s) akkor meg elmondhatjuk hogy nem "éri meg" vezetékre dugni a gépet.

a neted optimális esetben max. 15MByte/s el tudna letölteni. nem tudom milyen mértékegység dukál a "8"-as számhoz de ha MByte akkor az valós lehet... (vagy idő? :DDD ) egyébként a gép hardveresen nem tudná lekezelni se wifin se vezetáken mind a 120MBit-et!!! 100-at tudna értékesíteni belőle ami 12,5MByte/s.
ha hátrányos helyen laksz akkor a 8MByte/s elképzelhető érték...
feltéve ha nem MBit/s-ről beszéltél!

[ Szerkesztve ]

(#55) Pe-pe válasza apaszka (#53) üzenetére


Pe-pe
tag

Ilyenkor, ha van rá lehetőség érdemes megpróbálni esetleg egy másik PC-val vagy laptoppal, hátha az internetszolgáltatónál van a probléma.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#56) Pe-pe


Pe-pe
tag

Én azt tapasztaltam a laptopomnál, hogy a Windows 8.1 jobban kezeli az energiagazdálkodást a gépen. Kevésbé melegszik, és ha csak netezek (semmi flash vagy youtube) akkor csak 1.35 GHz-en prög a proci. Persze, ha megtornáztatom 3 GHz-ig is felmászik.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#57) apaszka válasza Pe-pe (#55) üzenetére


apaszka
veterán

Van itthon még két asztali PC,és az én Toshiba laptopom. Sehol nincs gond egyikkel sem.

Ezt a fiamnak albérletbe vettük. Ott sem jó.
Már mindent próbáltam,és a nagyobbik fiam is. ( Mérnök infós)

A szerviz nem küldte a futárt,telefonon nem lehet elérni őket! Most írtam nekik,hogy fogyasztó védőkhöz viszem az ügyet. A boltban is húzták az időt,és a futár sem jön. .....

Lenovo megy a háztól szerintem.
Kellett volna hallgatnom a magamra,hogy ez nem Ok típus. Toshiba a nyerő! :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#58) Boss81 válasza apaszka (#57) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem akkor te kifogtad :(
Én ezt használom kb fél éve és semmi gond nincs vele , max annyi hogy a wifikártya csak a 2,4 ghz-et kezeli az 5-öt nem , de azon kívül pöpec :) pedig nyúzom és használom rendesen :)

(#59) Pe-pe válasza apaszka (#57) üzenetére


Pe-pe
tag

És hol vetted? Amúgy nekem is garanciáli problémáim vannak, mivel a garancialavelet azt mondták majd postázzák, de ez idáig nem tették. Már sürgetem őket.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#60) apaszka válasza Pe-pe (#59) üzenetére


apaszka
veterán

Móron az Euronics ban,és vettem prémium garit is 5 évre! :W

Vettem ott 2-3 év alatt vagy 11 et kollégáknak.Egyikkel sem volt gond. Alku ment rájuk szépen.....

De ez egy hibás darab?

Ja a számla is jó! Garancia levél helyett! 117000 volt táskával ....

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#61) Pe-pe válasza apaszka (#60) üzenetére


Pe-pe
tag

Szóval a számlát is használhatom a garancia érvényesítéséhez adott esetben? Remélem nem lesz rá szükség!

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#62) apaszka válasza Boss81 (#58) üzenetére


apaszka
veterán

Vezetéken egyedüli fogyasztó volt,és ez a csúcs!

Aztán két mobil,és az asztali pc.n nyomja a fiam és az én 9 éves Toshiba laptopomon ezt mértem!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#63) Pe-pe válasza apaszka (#62) üzenetére


Pe-pe
tag

Van különbség az biztos, jogos a panasz, sajnos kifogtál egy hibásat. :( Remélem orvosolják minél hamarabb!

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#64) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Kéne egy gyors help. Se dvd-ről, se pendriveról nem tudom rávenni, hogy bootoljon. Előbbin win7 van, utóbbin 8.1. A biosban beállítottam legacyra mind a kettőt, alatta meg adott esetben vagy az odd-t vagy az usb-t raktam legfölülre. Aztán kikapcs, majd benyomom a kis gombot, boot menü vagy mi, rámegyek pl az odd-re, de semmi nem történik, csak betölti a windowst a hdd-ről. Néztem videókat, meg olvastam utána, de fogalmam sincs, hogy mit rontok el.

Valaki tudna segíteni?

Meg olyat is csinált, h amikor odd-ről tölt be, akkor szerintem igazából a lanról akar, vagy miről, pedig azt le is tiltottam. Olyat ír ki, h dugjam be a kábelt, de aztán gyorsan el is kapja. ODD-nél inkább ez, usb-nél meg semmi, csak win betölt.

[ Szerkesztve ]

(#65) Hurkaleves válasza KisTücsök (#64) üzenetére


Hurkaleves
őstag

sajnos a hosszas hallgatás elég egyértelmű... (fingunk sincs)
a laptopok bios-a elég "sovány" beállítások terén, még elrontani sem nagyon lehet.. nem tudom mit lehetne még kipróbálni... amiket írtál kb. én is azokat próbáltam volna, illetve nekem így működött is! tehát kis, recovery gombbal indítom és ott a boot menüben kiválasztom a pendrive-ot. arról boot-ol és már telepítek is! azért ha lesz lehetőségem ránézek a problémára...

[ Szerkesztve ]

(#66) KisTücsök válasza Hurkaleves (#65) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszönöm!

Igazából pendrive-ról még nem is raktam windowst soha, csak egyszerűen ráraktam a win iso-t, gondolom így kell. csak az a baj, hogy egyáltalán nem is érzékeli, semmi nem történik. Lemezről ugyan ez. A Biosban meg már kb minden kombinációt kipróbáltam. Tegnap sietős lett volna, de most úgy alakult, hogy ráérek foglalkozni vele, majd ma megint futok néhány kört.

Ezek a laptopok mindig megszivatnak, ha win felrakásról van szó.

(#67) Hurkaleves válasza KisTücsök (#66) üzenetére


Hurkaleves
őstag

figya,
1.) a pendrive-ra csak simán másold fel a win7-et vagy 8-at! semmi extra nem kell! nyilván kitömörített verzióban
2.) dugd be a gépbe :)
3.) a kis gombbal indítsd a gépet
4.) válaszd a pendrivodat (kingston stb...) -> enter
5.) annyi!

[ Szerkesztve ]

(#68) KisTücsök válasza Hurkaleves (#67) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

Mondjuk még mindig nem értem, hogy dvd-ről miért nem akart bootolni. De így most penyóról sikerült. Ugyan újabb problémába ütköztem ("A win. nem telepíthető errea lemezre. A kijelölt lemez GPT partícionálási stílus szerinti.", ilyen sem olvastam még), de ezzel már másik topikba megyek. :D

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#69) Hurkaleves válasza KisTücsök (#68) üzenetére


Hurkaleves
őstag

amikor a telepítéshez érsz válaszd a haladó opciót, utána ami partíciót látsz azt mind töröld majd hozz létre annyit és akkorákat amekkorát szeretnél (mondjuk C: 50000MB D: a maradék...)
ezek után rámész a C-re és oda telepíted. majd ne flejtsd el formázni a D-t is mikor fent van a vindóz!
szerintem ennyi lesz a bibi.

(#70) KisTücsök válasza Hurkaleves (#69) üzenetére


KisTücsök
addikt

Sikerült egy másik megoldással. Fontos volt, h a "D" partíción megmaradjanak az adatok.

De köszönöm szépen! :R

(#71) Hurkaleves válasza KisTücsök (#70) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor okéka! ;)

(#72) G33Z@


G33Z@
tag

Friss win 8.1 -re nem megy fel a wifi-driver. A lemezen ami van, azzal nem működik, amit ahivatalos oldalról letöltöttem, pedig NEM TÁMOGATJA az eszközt! Mi a teendő ilyenkor, van valakinek ötlete?
Köszi előre is

(#73) Hurkaleves válasza G33Z@ (#72) üzenetére


Hurkaleves
őstag

:(

win8

(#74) Pe-pe válasza G33Z@ (#72) üzenetére


Pe-pe
tag

Esetleg gyanus, hogy nem olyan wifikártya van benne mint amilyenhez drivered van, vagy a wifikártya a rossz.
Próbáld meg bebootolni egy linux ubuntu live dc/dvd-ről az szerintem felismeri driver telepítések nélkül. Ha azzal ok a driver probléma lesz

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#75) JdMcivic


JdMcivic
újonc

Sziasztok
egy kis segítségre lenne szükségem én nemrégiben vettem a tacsiban egy lenovo g505 lapit és hát azt irja hogy A4 1.5ghz amd radeon hd 8330 4giga ram 500vinyó nos a probléma hogy én egy egyszerű sima online játékra vettem.. aminek a gépigénye =0 val.. "cabal online" tehát feltelepítettem minden drivert eredeti win 8.1 és azt vettem észre mintha a nem lenne benne videókártya.. akad az a sima egyszerű játék sőt néha a netezés is nehézségeket okoz valaki esetleg nem tudja hogy milehet az oka? vagy nem lehet hogy a videokártya letiltva van és az integrált procis megy csak? valaki help pls.. :F

(#76) apaszka válasza JdMcivic (#75) üzenetére


apaszka
veterán

Ezlözkezelőben mutatja a vga típusát?
Vagy csak álltalános vga-t?

Driver gond remélhetőleg, nem hardveres .

Igaz amit a fiamnak vettünk az is hibás. Zsír új, de szervizben van.
Az előbb telefonáltam miatta, de azt mondták, sajnos alaplap tényleg sz@r, így várják az újat bele. Az időpontot sem tudják mikorra várható az új. mondtam nekik, hogy nem várok sokáig, kérem az árát vissza, mivel azonnal jeleztem, hogy hibás, de ők szaroztak , hogy kifussak a három napból.

Szóval , szerintem ipari hulladék a lenovo. Nincs minőség ellenőrzés mielőtt eladják. Majd a paraszt észre veszi a hibát......

Soha több ilyen márka nekem nem kell.

Bocsánat, ha valakit sért ez. :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#77) Pe-pe válasza JdMcivic (#75) üzenetére


Pe-pe
tag

Egy AMD A4-estől sokat ne várj. Így következnek erősségben AMD A4, A6, A8, A10. Habár mondtad, hogy nem egy nagy játékot játszol vele. Nem vagyok biztos benne, de szerintem az A4-esekben nincs dedikált videókártya, csak "alaplapi", jelen esetben az az AMD A4-es prociba van integrálva.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#78) Hurkaleves válasza JdMcivic (#75) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem az APU (A4-5000) VGA részénél lesz a szűk keresztmetszet mégpedig a memó sávszélnél...
ugyan is ez a APU sajnos nem támogat csak egy csatornát. épp írni akartam, hogy vegyél bele még egy 4GB ramot és megduplázódik a memó sávszél 12,8GB/s-ről 25,6GB/s-re.
ez nálam dupla mennyiségű fps számot hozott, de ahogy utána néztem láttam, hogy csak egy csatornát kezel
128 radeon mag dolgozik benne 500Mhz-en. ez sem túl sok, de jobb memó sávszéllel tuti jobb LETT volna.. :(

(#79) Csadam91


Csadam91
újonc

Hali!
Egy lenovo G505s típust vettem meg közel 1 éve.

Processzor típus: AMD A8-4500M
Memória méret: 4GB 1600MHz
Merevlemez méret: 1TB
Videókártya: AMD Radeon HD 7640G + HD 8500M 2GB DDR3
DualGraphics

Már érződik rajt hogy ráfér egy kis ráncfelvarrás. :)
+4Gb ram-ot mindenképp megkapja és gondolkozom egy processzor cserén is. Konkrétan egy AMD A10 5750M-et szeretnék bele csak nem tudom hogy elbírná-e az alaplap. (meg hogy hol tudok ilyet venni :D )
Később még egy 120 Gb-os SSD-re is beruháznék csak nem tudom lenne-e elég hely a DVD olvasó helyén.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#80) apaszka válasza Csadam91 (#79) üzenetére


apaszka
veterán

[link]
Akkor én mit mondjak? Másfél hónapja vettem, de azóta is szervizben van.
Már a békéltetővel felvettem a kapcsolatot, mert a csere utalványomat csak ígérik, de beeb jön meg soha.
Igaz már megbeszéltem az üzletben, hogy más típus lesz belőle.
Nekem lenovo nem kell többé.
Már bocsánat tőletek!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#81) Hurkaleves válasza Csadam91 (#79) üzenetére


Hurkaleves
őstag

na!

hasonló ráncfelvarrásokat végeztem én is szóval mondhatok egy két dolgot!

1. memória: nézd meg a jelenlegid pontos típusát és ha lehet ugyanolyat vagy nagyon hasonlót vegyél!
egyértelműen 1600-as legyen és az időzítés is egyezzen meg ami szerintem a te esetedben is cl11.
nálam sem kopra egyformák, de mennek. először megijedtem mert nem mentek dualban. aztán megcseréltem a két modult és jó lett... :F :)

2. proci: én A10-4600M-re upgrade-eltem mert akkor az volt jó áron az 5750 még horror áron volt.
mindez az ebay-ről. itt PH!-n is lehet lelni, de ritka. szóval ebay vagy aliexpress. én most 19-20e forintért láttam az ebay-en a legolcsóbban szállítással. a gépbe (foglalatba) belemegy és el is bírja.

3. SSD: szintén kapott a gépem. bekerült a HDD helyére a HDD-t pedig egy optibay keretben beraktam a DVD helyére! fasza, műxik. az optibay-t szintén ebay-ről rendeltem a DVD meghajtó széria száma alapján, hogy tuti passzoljon! és így is lett. ára kb. 3000 forint volt szállítással.

következő lépésem nekem is egy 5750M APU lesz, de annyira nem égető, a teljesítménye így is kielégítő nekem a mindennapos használatra és játékra is! szép lenne még bele 2x4GB 1866-os ram mert támogatja az 5750-es proci és ezzel a memória sávszél még nagyobb lenne amit a játékok nagyon meghálálnak, de jelenleg veszett drága, annyit nem ér... :N

remélem tudtam segíteni.

(#82) apaszka válasza apaszka (#80) üzenetére


apaszka
veterán

Zsír újat nyomkodok. Csere utalványt kaptam,és maradtam a márkánál! :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#83) Hurkaleves válasza apaszka (#82) üzenetére


Hurkaleves
őstag

na, királyság!
jó lesz az! csak kifogtál egy hibásat...

(#84) apaszka válasza Hurkaleves (#83) üzenetére


apaszka
veterán

Komolyan mondom, hogy a kijelzője is 100x jobb! Annak a betekintési szög ismeretlen fogalom volt.
De ez jó, és örülök neki.
Nem játszom soha, így A6 os proci is elég.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#85) RALPHIN


RALPHIN
csendes tag

Sziasztok!
Érdekes észrevételem van , lehet egyikőtök sem használja ezen funkciókat így. :) , de azért rákérdezek...

Észrevétel a következő:
- Bluetooth és Wifi használata egyszerre (mindkettőnél folyamatos adatátvitel mellett.)

Bluetoothon keresztül megy pl. a zene egy bluetooth-os eszköznek tolja az mp3-at folyamatosan .
Wifin neteznék, letöltenék egyebek... és ez az ami nem megy együtt.
A zene is meg-meg áll ill. a letöltés is kegyetlen instabillá válik. Valaki tapasztalt már ilyesmit ? Ez így ugye nem normális ....gondolkodom, hogy visszaviszem de akkor nem lesz gépem kitudja meddig. :(

Driver csere megvolt :( win 8.1 van a Laptopon. Valami egyéb ötlet valakinek ? :(

(#86) Boss81 válasza RALPHIN (#85) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem van :K

Format c: és utána telepíts fel egy linuxot , és megszűnnek a gondok , nekem is ez volt , egyszer ez nem volt jó egyszer az nem volt jó . Váltottam és láss csodát amint a microfos eltűnt a gépről , minden működik :)
Nem a driverekkel van gond , hanem a microfossal :K :C

(#87) Erik93


Erik93
újonc

Üdv! Pár napja vettem egy Lenovo G505s 59-422980 típusú notebookot. Win 8.1 x64 rendszert tettem rá. A problémám a következő: eszközkezelőben videó kártyánál 2 jelenik meg. Ez nem is lenne gond mivel elvileg dual grapics van benne. Az igazi probléma, a betűknél és képeknél jelentkezik, ugyanis nagyon zavaró pöttyök, pontok láthatóak szerte a képernyőn. Képen remélem látszik. Sajnos semmit nem találtam ennek javítására. Az üzletben ahol vettem ott vga frissítést mondtak, de a legfrissebbel sem változik. Viszont a 2 kártya közül bármelyiket letiltom vagy eltávolítom akkor ez a probléma megszűnik, de ezután sárga felkiáltó jel lesz az eszközkezelőben. Remélem jól fogalmaztam, segítségeteket kérem.! Előre is köszi. A válaszokat privátban is küldhetitek. Köszi


[ Szerkesztve ]

(#88) Hurkaleves válasza Erik93 (#87) üzenetére


Hurkaleves
őstag

érdekes jelenség... mivel nincs 2. vga-m a gépben még csak kísérletezni sem tudok... :N
a gyári cd-ről felraktad a catalyst-ot és a power management-et? ez a kettő a legfontosabb, majd csak ezután frissíts rá a catalystra!
mivel letesztelted mind két vga-t is külön és úgy nincs a jelenség így feltételezem, hogy a hardvernak nincs baja....(bár még ott van az alaplap ami a két vga közti kommunikációt végzi...)

[ Szerkesztve ]

(#89) Erik93 válasza Hurkaleves (#88) üzenetére


Erik93
újonc

Fel raktam mindent a gyári lemezről, az volt az első. :) Fel van telepítve a Energy manager is. Azt is mondták, hogy valószinű a win 8.1 lehet a gond. Vélemény?

(#90) Hurkaleves válasza Erik93 (#89) üzenetére


Hurkaleves
őstag

lehet.... nekem win8-cal szépen üzemel. igaz csak 1 vga-val.
win7-el is probléma mentes volt.

(#91) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok! Kaptam egy Lenovo G505-ös gépet, ami nagyon tetszik meg minden, csak sajnos AMD E1-es procival van, amiről azért hadd ne mondjak semmit :D Szóval olyan kérdésem lenne, hogy mit ajánlanátok, hogy felturbózzam egy picit a kicsikét?:)

(#92) Hurkaleves válasza akcsy (#91) üzenetére


Hurkaleves
őstag

E1 milyen?

(#93) gaboh77


gaboh77
újonc

Üdv! Egy hete vettem egy G505s -t és sajnos több problémája is van a gépnek. Első sorba a hangszóró nem működik, de viszont külső eszközről lehet vele zenét hallgatni (fülhallgató, hangszóró). A második problémám az hogy a billentyűzet közebe eléggé be tud hajolni( írásban nem akadályoz de úgy érzem ez így nem természetes), a harmadik problémám pedig az hogy a tapipadon nem mindig érzékeli elsőre a klikkelést. A szervízről sajnos sok rosszat hallottam ezért csak a legvégső esetben adnám be.

(#94) Benbirok


Benbirok
újonc

Sziasztok nekem is egy Lenovo G505s laptopom van amit kb 2hóapja vettem, feltettem rá win 8.1 64bites minden jó volt, csak egy idő után a League of Legends fps szintje leugrott 30-38-ra ami addig full grafon ment 60-al. Majd megint újra tettem gépet minden driver friss ( megjegyzem ezt a manager programot nem probáltam még amit írtatok ) megint jó volt minden, mindenki vidám LoL megint 60-65 fps és ismét 3napja lement 30-35-re magától teamfightokba meg 28 ami nem csak zavaró de már szinte játszhatatlan is. Feltettem az AMD játékoptimalizáló progiját is ami mondjuk a Far Cry 3-at leszedte Low és Médium grafra, na nem értem mert szerintem ennek a gépnek simán kéne vinnnie High-on, Ebben kérek segítségett, hogy mit lehetne tenni ezzel a géppel?

Az alábbi a gépem paraméterei:
http://laptop.hu/termek/lenovo-g505s-black-59-422983-fd

PSN: Bendito55

(#95) Hurkaleves válasza Benbirok (#94) üzenetére


Hurkaleves
őstag

javaslom akkor a saját energy management progiját tedd fel! nekem is ilyen hibáim voltak... addig.

gaboh77:

a tapipad több esetben 2x klikkelős! biztos be lehet állítani... nem próbáltam..

[ Szerkesztve ]

(#96) bandr


bandr
csendes tag

Sziasztok
4 gb RAM van alapból a laptopomba, most szeretnék bővíteni és egy 4gb-os ramot venni bele, de teljesen összezavarodtam.
Az órajel nem világos. Asztali gépnél eddig mindig gyorsan és egyszerűen meg tudtam állapítani hogy milyen kell bele. De laptopnál sehogy nem tudom eldönteni hogy milyen kell bele
Az világos hogy van üres slot.
Mérete is megvan, viszont (most jön ami nem világos) Órajel 800MHz, Effektiv órajel 1600 MHz.
Nekem melyiket kell néznem?
A benne lévő Ram típusa :4GB 204p PC3-12800 CL11 8c 512x8 DDR3-1600 1Rx8 1.35V SODIMM RFB, Samsung, DCI, M471B5173QH0-YK0
Válaszokat előre köszönöm.

(#97) Hurkaleves válasza bandr (#96) üzenetére


Hurkaleves
őstag

csövi!
mindig az effektív órajelet nézd! jelen esetben ez 1600mhz.
ami még fontos lehet, hogy CL11-es legyen és ha még netalántán samsung is a márkája az nem hátrány!
mondjuk a 100% tuti az az, hogy ha találsz pont olyan sorozatszámú modult mint amit leírtál nekünk ott az utolsó sorodban! (M471B5173QH0-YK0)
de nem feltétlen kell hogy teljesen klappoljon minden. ami fontos, hogy 1600mhz és CL11. nekem is eltérő modulok voltak a gépemben és tökéletesen működtek! sőt az egyik modul üzemi feszültsége 1.35V helyett 1.5V... ez sem para.

(#98) bandr


bandr
csendes tag

Hali
köszi szépen a gyors és hasznos választ
Kellemes Ünnepeket

(#99) Dhampir válasza Boss81 (#86) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

Melyik disztribúcióval nyomod?

(#100) Boss81 válasza Dhampir (#99) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Jelenleg Linux Mint Cinnamon Qiana kiadás :)

Nekem bevált , telepítés után megcsináltam a finomhangolást , felraktam a progikat amiket használok és semmi gond nincs vele :)

Felraktam virtualboxba a Windows 8.1 Embedded Enterprise x64 verziót , ha telefont csinálok legyen platform , de azon kívül minden igényt kielégít a linux , csak az elején volt fura :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.