Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#151) istvankeresz válasza freestailo (#150) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ez elég fura. Próbálj egy Win 8.1-t. A win7-el többen is megjárták, de win8.1 alatt tökéletesen működik. A VGA ennyit nem foghat le.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#152) Hurkaleves válasza freestailo (#150) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a vga csak 768MB-ot szed le. nekem win7-el jó volt.

(#153) freestailo válasza istvankeresz (#151) üzenetére


freestailo
őstag

Win 8-8.1 nem opció, 7 kell az ügyfélnek, idősebb hölgy, ahhoz szokott!

(#154) freestailo


freestailo
őstag

Amúgy fórumon ezt a megoldást javasolják:

"msconfig, boot tab, advanced options, uncheck the maximum memory if it is limited."

Most nem tudom kipróbálni, nincs mellettem a gép, de bízom benne hogy segít...

(#155) Angalet


Angalet
újonc

Üdv.

Én egy ilyet vettem :

http://www.digiprime.hu/blog/514-laptop-teszt-lenovo-ideapad-g505s

Tavaly szeptember óta kétszer volt szervizben, kicserélték:

- hűtés (kétszer)
- Vinyó
- Monitor
- DVD író

10szer volt újratelepítve, mindig más Windows-al (tehát ne mondja senki, h újra kell rakni....:()
A hibák ugyanúgy fennállnak....
Túlmelegszik folyamatosan, a programok lassan indulnak(reagálnak), vagy lefagynak, bekapcsolás 8.1-el 3-5 perc
Egyik ismerősöm mondta, hogy alaplap ill. alaplapi HID probléma lehet.
Internetezésnél akadnak a flash-ek folyamatosan, hiába friss naprakész minden.

Kérem, ha valaki tud erre magyarázatot/segítséget/megoldást írjon (már végső elkeseredésemben írok, életem első laptopja, persze hitelből...) :W

(#156) Hurkaleves válasza Angalet (#155) üzenetére


Hurkaleves
őstag

egy az egyben csere. gariba.

(#157) péjé válasza Angalet (#155) üzenetére


péjé
őstag

Én még kipróbálnék egy ram cserét ill. megpróbálnám egy másik vinyóval (látom ez már volt) ha kicsi is az esély...lehet h vmi ott hibádzik bár én inkább alaplapra tippelnék.

Ha nem megy akkor fuss neki a cserének...vmi vevőszolgálatos ismerőst kell keríteni aki megmondja mikor lehet cserét kérni...azt hiszem 3 ilyen javítás után ha nem működik rendesen akkor csere.
Ne hagyd magad lerázni, ha nagyon le akarnak rázni akkor ne szarozz keresd meg a Fogyasztóvédelmet, ott van olyan h békéltető testület...nekik muszáj válaszolniuk és általában be is tartják amit ők ajánlanak.

Sajnálom h ilyen gépet fogtál ki, nekem jól megy, sztem egy jó ár/érték arányú masina.
Remélem meglesz a cseréd...üdv,pj

[ Szerkesztve ]

(#158) Angalet válasza péjé (#157) üzenetére


Angalet
újonc

Köszi a válaszokat!

1. Kétszer kértem cserét a szervíztől=nem cserélték inkább kicseréltek mindent.

2. Vinyó is volt cserélve ez is 100%-on megy egy csomószor....

3. + ilyen után sincs csere megkérdeztem, fogyasztóvédőkkel beszéltem ők azt mondták nem tudnak ráhatni csak a békéltető testület,az meg hónapok munkája először kellene írnom az euronicsnek, mivel ott vettem....
Már bementem a boltba és szépen kértem a boltvezetőt és írtak egy panasz jegyzőkönyvet amit továbbítanak és remélhetőleg valamit okoznak

Ha le kell vásárolnom inkább kipótolom (hitellel persze) és veszek egy másikat ami nem levono és egy darab AMD-s alkarész nincs benne....Majd abba is kellene segítség, ha eljutok addig végre

Vagy ha nem cserélik ki akkor véletlenül leöntöm 8 liter kólával,mert van rá extra biztosítás... :W

(#159) Hurkaleves válasza Angalet (#158) üzenetére


Hurkaleves
őstag

uhh.. ez szivacs... sajnálom, hogy belefutottál egy ilyen darabba.
de az ügyintézés botrányos.

(#160) péjé válasza Angalet (#158) üzenetére


péjé
őstag

Keresd meg a Lenovo facebook oldalát és panaszkodd tele az oldalt, hadd égjen a pofájuk...reklámozni azt tudják magukat. a békéltetőt meg kezdd el és hátha lesz vmi...vagy jöhet a kóla..:-)

ezt olvasd el...[link]

[ Szerkesztve ]

(#161) Angalet válasza péjé (#160) üzenetére


Angalet
újonc

Üdv.
Ezt az undorító SZAR terméket megint visszavittem a boltba és elküldettem szervízbe és a szervíznek beleírtam h kérem vissza a pénzem, különben bírósághoz fordulok....

Írtam a lenovo helpdeskjére és semmi reakció, Ők is leszarják....

(#162) péjé válasza Angalet (#161) üzenetére


péjé
őstag

Ez az, ne hagyd magad. Sajna minden cég arra van berendezkedve hogy húzzák az időt és az idegeidre menjenek....de ez csak a volt keleti blokkban van így...máshol erre ugranak mert olyan a törvény...na mindegy, kitartás és üsd őket :C

(#163) heaven válasza istvankeresz (#139) üzenetére


heaven
tag

Sziasztok!

Nekem valahogy nem akar működni az a bekapcsoló gomb melletti gomb.
Checking media-t ír, majd networkről próbál indulni.
Van más módja a BIOS-ba belépésre?

(#164) péjé válasza heaven (#163) üzenetére


péjé
őstag

szia,
nyomi kérdés de kikapcsolt állapotban próbáltad?

(#165) heaven válasza péjé (#164) üzenetére


heaven
tag

Úgy van, köszi!
Kikapcsolt állapotban kellett megnyomni a Novo gombot!

(#166) Angalet válasza péjé (#162) üzenetére


Angalet
újonc

Visszadták :W úgy,hogy semmit sem csináltak vele....
Állítólag az a csodálatos "telemax szervíz" (http://mobilarena.hu/tema/telemax_gsm_szerviz_kft/hsz_101-150.html) szerint semmi baja, mert az ő tesztjeiken semmilyen hibát sem mutatott.
Az Euronics azt mondta így jártam...
Most vettem bele RAM-ot, 12 Gb-al is lefagyott és túlmelegedett és kikapcsolt.
Kérdem én ebben az országban most már mit lehet tenni, hogy bebizonyítsam erről a fos laptopról,hogy nem működik megfelelően????

(#167) péjé válasza Angalet (#166) üzenetére


péjé
őstag

Sajnálom, tényleg idegesítő ez.
Marad azért pár opció:
-békéltető, hosszadalmas
-extra biztosítás + kóla...:-)
-nekem van szervizes ismerősöm akiben megbízom így én könnyen pofázok de ki lehetne méretni h pontosan mi a baja, én alaplapra tippelek de lehet hogy csak egyszerűen nincs rendesen pasztázva a proci...veled csak az időt húzzák és szívóznak hátha feladod.
Én nekifutnék a békéltetőnek, az extra biztosítás nem tudom pontosan mit takar be.

[ Szerkesztve ]

(#168) péjé válasza Angalet (#166) üzenetére


péjé
őstag

Csakhogy vmi tartsa a lelket benned...:-)

a qrva annyukat...:-)

Próbaképp írj a Fogyasztóvédelemnek, hátha mondanak vmi okosat.

[ Szerkesztve ]

(#169) Angalet válasza péjé (#168) üzenetére


Angalet
újonc

A fogyasztóvédelmet felhívtam már régen....
Ők nem tudnak segíteni, azt mondták már elvették tőlük ezeket a jogokat, mehetek a békéltetőkhöz.

Írtam a Magyar levononak a fészbúkon, elküldtem a munkalapokat amit a szervíz küldött, 15 napja semmi válasz, ma rájuk írtam, elolvasták de még semmi....

Szerintem is alaplapi gyári hiba ill. több emberrel beszéltem és angol fórumon is olvastam, hogy konstrukciós hiba lehet ez.

Rihadjanak meg h tudják és leszarják és ez a szervíz tipikus Magyar mentalitás, nehogy már kicseréljem szegény nyomorultnak inkább kicserélek mindent, na ez a szánalmas.

Szerintem egy tollvonás lenne, hogy selejt és dobnák ki vinnék vissza Koreába ott meg ledarálják szó nélkül.

Undorító ez az országban,hogy nincs joga a vásárlónak.

(#170) péjé válasza Angalet (#169) üzenetére


péjé
őstag

Nem is kérdeztem, milyen op.rendszer van fent?
a win7-tel eléggé macerásan megy, szinte minden win8/10-re vam kitalálva...
ezt találtam a hűtésről itt a fórumon:
Hűtés: Vezérlőpult --> Energiagazdálkodási lehetőségek
Itt az összes sémánál állítsd be, hogy a hűtés típusa "aktív" legyen, és mind a minimum, mind a maximum érték legyen 100%. Ha ez nem segít, ajánlom a TPfan nevű programot.

próbáld meg beállítani hátha....

(#171) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
régen járt erre emberke de azért megkérdezem tőletek is, hátha vki jobban lő hozzá mint én...:-)

van egy Lenovo G505s laptopom, benne egy Broadcom BCM943142HM half Mini PCI-E Wifi kártya...ez nem dual band-es...
kérdésem hogy cserélhetem ezt más mini pci-e wifi kártyára ami tud dual bandet?
mondjuk erre?
azt gondolom h miért-ne de nem rendelem meg feleslegesen ha azt mondjátok h nem lehet...
előre is köszi.

(#172) Hurkaleves válasza péjé (#171) üzenetére


Hurkaleves
őstag

passz... én sem látom okát, hogy ne működne. lehet megér 5e forintot a próba... ha másnem eladod.

(#173) péjé válasza Hurkaleves (#172) üzenetére


péjé
őstag

Sajna a lenovo és a hp korlátozza h milyen hardwert pakolhatsz bele a gépébe...van egy un. whitelist, ami azon nincs azzal nem indul el a bios.
[link]

Van lehetőség a biost megpiszkálni, találtam is leírásokat de ehhez nincs kedvem.
Marad a 3. verzió, [link]

Vettem egy nagyon jó routert direkt a dual band miatt, sajna szembesülnöm kellett ezzel a dologgal.
A lenovo nagyon nyitogatja a pofonládát nálam.... :)
Amúgy jó ez a gép, mondjuk tettem bele még 4gb memóriát meg ssd-t így azért már van vmi laptop érzésem...:-)

(#174) Hurkaleves válasza péjé (#173) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem néztem át a whitelist-et.. találsz benne olyat ami jó lenne?

ez az usb-s kütyü jó lehet.. csak valamivel lassabb, de még így is gyorsabb bármely N-esnél.

igen, anno én is dobtam bele +4G ramot, sokat dobott játékokban, konkrétan duplázta az fps-t.
ssd-t szintén dobtam bele + a gyári vinyót egy ultrabay-be a dvd helyére.
szerettem a masinát. :)

(#175) péjé válasza Hurkaleves (#174) üzenetére


péjé
őstag

a whitelistben konkrétan 3 wifi kártya szerepel, sajna egyik sem dula bandes így maradt az usb-s cucc...

(#176) Hurkaleves válasza péjé (#175) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja... csak biztosabb...

(#177) Filip2828 válasza Hurkaleves (#20) üzenetére


Filip2828
újonc

Szia engem is érdekelne a Dual Graphics előhívása mert ilyen gépem van de nem találom a megoldást ha visszakeresek :(

[ Szerkesztve ]

(#178) Hurkaleves válasza Filip2828 (#177) üzenetére


Hurkaleves
őstag

lehet neked is csak az apu van és nincs dedikál!
egyébként nem sokat vesztesz, mert a dedikál vga memória sávszélje 16GB/s, miközben az apu (ha a ramok dual channel 1600-asok) akkor 25,6GB/s-al gazdálkodhatnak! ez igazából szánalmasan vicces... az a dVGA sok esetben csak ront a teljesítményen játékok alatt! e helyett inkább gyárilag raknának a gépbe 2x4GB ramot és sokkal jobban járna a vásárló. van amit nem tudok ép ésszel felfogni...

(#179) Filip2828 válasza Hurkaleves (#178) üzenetére


Filip2828
újonc

2x4 1600-as ram van benne szóval akkor ennél többet nem igen tehetek a cél érdekében :) csak azért mert nekem csak A8 procim van abban pedig csak egy hd 8550 integrálva amire 700mb vramot mutat persze a grafikus memória a 8gb ram miatt olyan 4 giga körül van de még így és kisebb a teljesítmény néhol mint amilyennek lenni kéne :/

(#180) Hurkaleves válasza Filip2828 (#179) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem A10-4600M-volt benne (az A8-4500M-et cseréltem le) és az is valami ~750MB videó memóriát használt... nem lehet állítani.
ez a plafon amit bele tudsz tenni, de megéri!
15k-ból megvan szállítással.

(#181) #86540544


#86540544
törölt tag

Hali! Mostanaban jott egy uj frissites a grafikus driverhez, ami nalam mindent feldobott, azt irja sehogy nem kompatibilis vele a dedikalt kartya. Eddig se nagyon ertettem melyik is a helyes driver ami nekem kell, ertsetek ezalatt, hogy APU, dedikalt vagy integralthoz szedjek le. Valaki megtudna mondani melyik is kene nekem, hogy a legjobban jojjek ki?

(#182) Hurkaleves válasza #86540544 (#181) üzenetére


Hurkaleves
őstag

üdv újra a "klubban"!

másodlagos gépnek (újra) vettem egy g505s-t.
"feltuningoltam" egy A10-5750M APU-val és egy SSD-vel, 2x4GB 1600-os rammal

ez a gép két VGA-s és teszteltem is DG-ben és hogy csak az APU a Heaven 4 bencsmark progiban és azt láttam, hogy a DG lóf@szt se hozott! ez lehetséges? vagy hol a hiba?

(#183) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

+ egy kis hűtésoptimalizálás:

Alul a levehető fedlap ventilátorra eső rácsozata belülről le van ragasztva egy fekete műanyag lappal, így ott nem tud levegőt szívni. Ezt a lapot egy sniccerrel eltávolítottam (körbevágtam) így a ventilátor közvetlen kap friss levegőt!
Az eredmény: kb. -10 fok!
Ajánlott mindenkinek ez a kis "mod" elvégzése"

(#184) péjé válasza Hurkaleves (#183) üzenetére


péjé
őstag

szia,
nem tud beszívni minden koszt így? nem kell vmi kis hálószerű anyag oda?
hazamegyek megnézem azért...:-)

(#185) Hurkaleves válasza péjé (#184) üzenetére


Hurkaleves
őstag

lehet dobni valamit oda... de lehet nem fogok.. meglátom mennyire gyűjt. ha nem vészes akkor hagyom. a gyári beömlőkön sincs szűrő.. :)

a metro2033-ban se volt semmi plusz fps ha bekapcsoltam a DG-t... ér ez egyáltalán valamit??

[ Szerkesztve ]

(#186) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

3DMark 11-ben viszont már jelentkezett plusz pont!
A Graphics Score pl. megduplázódott! De b@szhatom ha a játékok alatt ebből lóf@szt sem érzek... :(((

(#187) péjé


péjé
őstag

De jó hogy te előbb vetted meg a nagyobb procit mert én is nézegettem... :)
annyira már nem is vágyom rá.

(#188) Hurkaleves válasza péjé (#187) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a tiédben milyen van?

(#189) péjé válasza Hurkaleves (#188) üzenetére


péjé
őstag

nekem amivel vettem...A8...audiban is jó....-)

(#190) Hurkaleves válasza péjé (#189) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az mi hogy "audiban" is jó? (jahh leesett asszem.. :B )
egyébként attól azért lényegesen gyorsabb mind CPU mind GPU terén! szóval simán megérné váltanod!
itt PH!-n is lehet kapni vagy ebay-en is láttam 14e ft környékén.

(#191) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

folyamatosan próbálgatom a játékokat csak APU-val és DG-vel is de eddig semmi többletet nem hozott a DG... ez normális? más is ezt tapasztalja?

(#192) istvankeresz válasza Hurkaleves (#191) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Rendesen be van driverezve a vga? Eszközkezelőben mi látszik? Nekem 2 vga-t mutat. Egy Radeon HD8650G + R5 M230 Dual Graphics és alatta R5 M230 series. Elvileg automatikusan át kellene kapcsolnia a dVGA-ra, ha komolyabb számításra van szükség, ergo teljesítmény növekedésnek kellene lenni grafika terén.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#193) Hurkaleves válasza istvankeresz (#192) üzenetére


Hurkaleves
őstag

csak az a baj hogy nekem a dVGA gyengébb mint az A10-5750M IGP-je! azaz jobb lenne ha a memória sávszélje nem lenne fele mint amit az APU kap!
az eszközkezelőben ott figyel mind két VGA.
driver az A10-es APU-hoz való crimson előtti legfrissebb driver. catalyst-ban tudom állítani a DG-t és hogy a különböző alkalmazásokhoz milyen erőforrást társítson. mindegyik játék exe-t nagy teljesítménnyel futtattam és semmi.
viszont tudom, hogy működik mert 3DMark11-ben a GPU pontszámom a duplájára nőtt DG-ben!!! de játékoknál semmi!! méé?

(#194) Faur


Faur
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek nincs véletlenül ehhez a típushoz eladó hdd kerete? Vagy estleg nem tudja valaki honnan tudnék beszerezni? Már agyon kerestem magam, bontókban, apróhírdetésekben de semmi...

Köszönöm előre is.

(#195) Hurkaleves válasza Faur (#194) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mire is gondolsz pontosan? optibay-re a dvd helyére?
ha igen akkor én pont két napja kaptam meg ezt és tökéletes!

(#196) Faur válasza Hurkaleves (#195) üzenetére


Faur
csendes tag

Nem sajna.

Ilyenre gondoltam:

[link]

(#197) Hurkaleves válasza Faur (#196) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaa.... hát ebay-en tuti van, de nézz szét itt hardveraprón is

(#198) naomek


naomek
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, van egy ilyen szépségem masinám, A8-4500m el 7640g+8570m vga-val Dual Channeles 2x4gb ram hogy nem viszi valami jól a közepes játékokat. GPU-z, minden látja hogy enable a 2 vga, de ha kivan kapcsolva BIOS-ba a switchable, ha be...ugyanannyi az FPS-em minden játékba. BIOS volt frissítve. Több drivert is kipróbáltam.

(#199) Hurkaleves válasza naomek (#198) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nálam is ez van a bekapcsolt DG lófaszt se számít!
ugyanez a helyzet egy mai AMD-s Lenovo Y700-nál is, ott se műxik a DG. akkor mire jó? egy helyen láttam jótékony hatását az pedig egy szintetikus progi a 3dmark11 volt. de ennyi.

(#200) naomek válasza Hurkaleves (#199) üzenetére


naomek
tag

Nálam a 3d mark 11-is akkor jobb, ha ki van kapcsolva a BIOS-ba. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.