Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#251) Hurkaleves válasza Bl.Gyo. (#250) üzenetére


Hurkaleves
őstag

lényeg hogy a ramok dual-ban legyenek, azaz 2x4GB legyen benne és ne 1x8!
ez kb. dupla teljesítményt hoz majd a konyhára!

(#252) Bl.Gyo. válasza Hurkaleves (#251) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Dual-ba van 2x4GB 1600Mhz, cpu-z szerint is. Viszont megvan a hiba forrása, a processzor csak 910Mhz-en üzemel akármit csinálok. A win7 élmény index is 3.5 pontot adott a cpu-ra, minden más magas ahogy kell, a RAM-ra 7.1-et kapott. Futtattam a tesztet, közben néztem a cpu-z-t és 910Mhz körül ugrált piciket. High performance van beállítva a windowsba, a catalyst control centerbe is 1900-1900-ra van állítva a cpu. minden maxon. 1.9Mhz-nek kéne lennie alaból, söt turbo-core-val 2.8-on, de arról nem is álmodom így hogy a 1.9-et se éri el. A régi 2007-es évjáratú pentium dual-core 2.1Ghz, 5.2 pontot ért el, ez vicc. Olvasgattam neten erröl, nem vagyok egyedül a problémával, és megoldást se találtam.

ez a 910mhz teljesen visszahúzza a gépet, így semmi értelme a dual channeles ram-nak, meg a maxon (655Mhz) futo radeon 7640-nek.

Legalább megvan hogy cpu miatt ilyen pentium III-as a teljesítménye a gépnek. már cserélgettem a drivereket is, op rendszert is (win8.1, win7), bios alapba állítottam, keresgéltem benne erre utaló beállítást de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#253) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#252) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Pentium Dual-Core T4300 @ 2.1Ghz:

AMD A8 4500M @ "1.9Ghz" :C

Futtattam a CPU-Z stress test-et is, stabilan állta 910Mhz-en, meg a bus speed 100Mhz-en. Hiper super CPU, sokat tud csak éppen lassú mint a dög.

(#254) Hurkaleves válasza Bl.Gyo. (#253) üzenetére


Hurkaleves
őstag

esetleg egy win10-et nem próbálsz meg a legfrissebb AMD driverrel?

(#255) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy a RAM osztott memóriáját nem lehetne kisebbre venni?
majd 1 gb van megosztva a 4gb ból, amit soha az életbe nem fogok használni. Hogy lehetne ezt az értéket leljebb venni? (biosban nincs opció rá)

(#256) Blackdeath12 válasza Bl.Gyo. (#253) üzenetére


Blackdeath12
csendes tag

Ha újrapasztázod a cumót akkor felmegy 1,7 ghz környékéig, úgy már el lehet vele ketyegni a neten. ajánlott használni minőségibb pasztát (azt hiszem réz hűtője van, a kupakot nem tudom de fasza lehetne még a CLU), mivel a gyári az inkább fűt mint hűt. Én spec 10p áztatás után le tudtam szedni alkohollal és fültisztítóval a pasztának csúfolt szart. Miután kicseréltem nem 100 fok körül ment a proci idle állapotban, hanem mondjuk 80, és amikor kellett 95 fok körül felment tovább is. Persze elmelegedett a hűtő, így idővel visszavette sima 1,7 környékére. Jelenleg 2,3 ghz et láttam, 1 rendes hűtővel faszán elmenne ez a proci...

(#257) istvankeresz válasza Blackdeath12 (#255) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szia!

A tökéletes megoldás, ha veszel bele még 4GB DDR3L ramot. Több szempontból is előnyösebb. Több jut mindenre. Nem egy nagy befektetés és látványos eredmény.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.