Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#101) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Nekem egy sima G505-ösöm van A4 5000-es APU-val. SSD-t akarnék bele venni,csak azt nem találom meg sehol sem neten hogy a milyen a SATA csatlakozója.Azaz hogy SATA2-es vagy SATA3-as? Na meg hogy a HDD-nek és az ODD-nek is ugyan olyan gyorsaságú? Ugyanis majd szeretnék egy Optibay azaz Caddy-t is venni és abba tenném a mostani HDD-t.
Egyébként valakinek van tapasztalata SSD-vel ilyen gépben? Elég csak simán rátelepíteni a rendszert és kész,vagy kell még valamit állítani,valami specprogit feltenni stb? Mire kell vigyázni ?
Bocsi még sosem volt SSD-s gépem,de nagyon sokszor olvasom itt-ott hogy "vettem SSD-t de ez ugyan olyan lasú mint elötte a HDD-m" aztán kiderül hogy valamit állítani kellett neki és jó lett.

U.i: Nem akarom a régi rendszert klónozni,ez már úgyis egy teleszemetelt Win7,inkább ujrarakék mindent

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#102) Hurkaleves válasza Ghandi (#101) üzenetére


Hurkaleves
őstag

csövi!

volt már egy pár SSD-m, de eddig egyiket sem kellett állítanom sehol sehova! mindig szépen üzemeltek a teljes valójukban, tempójukban!
a SATA csatlakozók egyformák, csak sebességbeli különbségek vannak. teljesen kompatibilisek egymással, azaz ha rádugsz egy SATA1-re egy SATA3-as vinyót akkor az ugyan menni fog csak SATA1-es max sebességgel! ugyanez fordítva is igaz.
mikor vettem SSD-t a notimba akkor egyidejűleg vettem bele optibay-t is. az SSD ment a HDD helyére a HDD pedig az optibay-be. hogy miért így? mert arra gondoltam, hogy hátha nem tol akkora sebességet a DVD író SATA portja mint a HDD-jé. elképzelhető, hogy hülyeség, erről nem találtam írást, de hát mi bajunk lehet, nem? :) szóval csak biztosra akartam menni...

szóval amire szükséged van:
1 SSD
1 optibay
1 csavarhúzó
1 új rendszer telepítés

semmi más! ;)

[ Szerkesztve ]

(#103) Ghandi válasza Hurkaleves (#102) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszönöm a választ!
Azt hiszem kicsit rosszul fogalmaztam.Ezekkel mind tisztában voltam,ismerem a szabványok közti komatibilitást,igazából arra lettem volna kiváncsi hogy milyen afdatátviteli sebességre számíthatok.Nem szedtem még szét a gépet hogy megnézzem mi van irva a vinyóra,álltalában arra ráirják hogy SATA2 vagy SATA3.Sokszor olvastam már hogy hasonló korú gépekben csak SATA2 csati van,igy a várt gyorsaságnak csak egy töredéke lesz meg.Hiába tudja az SSD a 6,0 Gbit/s-ot ha csak SATA2 csatlakozó van akkor ez rögtön a fele lesz,márpedig az SSD-k SATA3-asok.A másik pont ugyan ilyen hogy vannak olyan gépek amiknek a két SATA csatija más szabványú. A vinyóé SATA3 da az ODD csak SATA2-őt kapot,értelem szerüen egy DVD-nek nem szükséges gyorsabb.
Keresgettem eleget ennel a G505-ös SATA gyorsaságról,de eddig nem találtam semmi hasznos infót.
Ha már itt tartunk tudtok abban segíteni hogy Caddyt hol érdemes venni? Már hogy hol van jó árban,esetleg ha lenne valahol pont ehez a géphez való akkor meg nem kellene a DVD ajtajának a szerelgetésével bajlódni,csak betolom és pont passzol is.
Itt a hardveraprókban találétam egy hirdetést kb 5000Ft-ért ezt kicsit sokallom,egy másikat meg ha jól emlékszem olyan 3000-ért.Ez már jobban hangzik,de kb egy hete nem válaszol a privimre az illető,pedig volt fent azóta párszor.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#104) Hurkaleves válasza Ghandi (#103) üzenetére


Hurkaleves
őstag

figyu, a sata2 is elméletileg, papíron maximum 375MB/s sebességre képes. én egy kingston v300 ssd-t vettem az pont elég gyors de még nem éri el a sata2 limitjét sem! pont jó, nem lősz mellé! sebessége pedig az áráért kiváló!
az optibay-t én az ebay-en vettem. kb. 3000-3500 FT-volt szállítással. a dvd meghajtón lévő sorozatszám alapján kerestem rá így tuti jó lett! belinkelném neked de már nincs a vásárlási előzmények listámban...

(#105) Ghandi válasza Hurkaleves (#104) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én is pont Kingstone SSD-t veszek,ez van jó árban,és ahogy a teszteket olvasgattam,nem sok külömbség van a drágább SSDkhez képest.
Még nem szedtem szét a gépet,nem szokásom poénra szétszedni bármit.Ebben milyen magas DVD van? 12.7 vagy 9.5? Találtam jó áron itt az aprókban.csak ugye nem mindegy hogy melyik fajtát rendeli meg az ember.ú

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#106) adyz.


adyz.
aktív tag

sziasztok.

g580 (20157 modellszámú, jóformán a legalapabb változat)-ról váltanék g505s-re, (pontos modellszáma 20255)

valami fontos tudnivaló a gépről esetleg? melegedési probléma, ilyesmik?
képszerkesztés, videovágás, néha kicsi játék lenne a fő felhasználási cél.

válaszaitokat előre is köszönöm. :R

(#107) Boss81 válasza adyz. (#106) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem megfelel rá , még többre is . Saját magam elégedett vagyok a géppel , egyéb okokból viszont eladom , de szerintem bátran vágj bele . :)

(#108) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
belevágtam egy ilyen G505s gépbe de ebben ahogy elnézem nincs benne a dedikált vga...lehet tenni bele utólag? meg sem fordult a fejemben ez mivel mindenhol dupla kártyával hirdetik...köszi,pj

(#109) Boss81 válasza péjé (#108) üzenetére


Boss81
senior tag

Ebbe a hibába beleestünk páran , illetve szerintem megtévesztő információ szerepel a gépeken :((

(#110) péjé válasza Boss81 (#109) üzenetére


péjé
őstag

Ez azt jelenti hogy nem lehet utólag beletenni? mehetek ezek szerint veszekedni-vitatkozni...

(#111) Hurkaleves válasza péjé (#110) üzenetére


Hurkaleves
őstag

sajna nem lehet utólag beletenni!

(#112) Boss81 válasza péjé (#110) üzenetére


Boss81
senior tag

Pontosan :F

(#113) péjé válasza Boss81 (#112) üzenetére


péjé
őstag

azért az érdekes hogy a modell szám : 20255 és a gépre rá van ragasztva a dual graphics matrica...nem kellene ennek mennie mégis? sajna az eszközkezelő ill. az aida64 sem mutat semmit.
hol lehet még gép típust kideríteni? ezt látni az eszközkezelőben...
előre is köszi, hátha megyünk vmire:-)

[ Szerkesztve ]

(#114) Hurkaleves válasza péjé (#113) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én is úgy vettem hogy DG-vel szerelt a gép, a matrica is ott figyelt aztán otthon akármilyen programmal kerestem a dVGA-t nem találtam...
szétszedtem és láttam, hogy fizikálisan sem létezik benne a dVGA.. :) és nem is lehet beletenni..
de lesz@rtam mert elegendőnek bizonyult így is.. aztán vettem bele még 4gb ramot és egy erősebb APU-t meg ssd-t és annyi. de idő közben már eladtam a gépet.

(#115) Boss81 válasza péjé (#113) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem tudom , de én jobban nem mentem bele a dologba mert eladom a gépet , igaz más miatt , inentől már annyira nem foglalkoztam vele .

(#116) péjé válasza Boss81 (#115) üzenetére


péjé
őstag

Közben futom a köreimet, hátha lesz vmi a géppel...majd írok ide. köszi és üdv.

(#117) Boss81 válasza péjé (#116) üzenetére


Boss81
senior tag

Rendben , sok sikert :)

(#118) Boss81


Boss81
senior tag

Készülékváltás miatt elköszönök a topiktól , de ha valakinek tudok segíteni , keressetek nyugodtan privátba :) :R

(#119) péjé válasza Boss81 (#118) üzenetére


péjé
őstag

Sok sikert, úgy tűnik én maradok:-)
ja, és mi az új vas?

[ Szerkesztve ]

(#120) Boss81 válasza péjé (#119) üzenetére


Boss81
senior tag

Mivel nekem munkaeszköz a gép , vettem egy T400-as thinkpadot (mintha új lenne , alig hittem a szememnek) beledobtam egy 120-as ssd-t és egy 500 as hdd-t optibay keretbe , brutál lett a gép , majd idővel lehet rakok bele még ramot , de jelenleg megfelel így ahogy van . Nem bántam meg az biztos :)
Itt is ki ütközik ki mire használja a gépet . A másik is jó , csak nem munkára , az inkább szórakozásra .

(#121) Hurkaleves válasza Boss81 (#120) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mi az a munka amire nem volt elég egy viszonylag új fejlesztésű 4 magos turbós amd apu viszont egy régebbi core 2 duo platform igen? :U

(#122) Boss81 válasza Hurkaleves (#121) üzenetére


Boss81
senior tag

Virtuális fejlesztés , sql , myphp , programozás a mostanin jobban futnak :)

(#123) Hurkaleves válasza Boss81 (#122) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hmm... érdekes... vagy nem?

milyen APU-d volt az előző gépedben?

(#124) Boss81 válasza Hurkaleves (#123) üzenetére


Boss81
senior tag

Kicsit feljebb van egy képen :D

péjé linkelte be :)

[ Szerkesztve ]

(#125) Hurkaleves válasza Boss81 (#124) üzenetére


Hurkaleves
őstag

4500m. értem.

én cseréltem egy 4600m-re az azért jobban teker. de a legjobb nyilván az 5750m

szóval az a "régi" C2D kenterbe veri a 4500m-et?
egy vagy több szálon számoltatsz?

(#126) Boss81 válasza Hurkaleves (#125) üzenetére


Boss81
senior tag

Simán veri :C

(#127) Hurkaleves válasza Boss81 (#126) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ahogy elnézem egy szálon tényleg jobb a régi C2D P8400-as, de több szálon a 4500M veri.
a feladatodhoz valszeg az egy szálon való számolás a fontosabb.

itt egy kis összehasonlítás a procidról a 4500M-ről és a leggyorsabb mobil richland-ről

(#128) riki93


riki93
újonc

Sziasztok. Nekem is van egy G505s notim, én az euronicsben vettem a modellszáma 20255. Láttam volt egy ugyanilyen modellszámú gép amiben nincs dual kari,az enyém jellzi mind a kettőt. Esetleg azt hogy tudom megnézni, hogy működik is??

(#129) péjé válasza riki93 (#128) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha az eszközkezelőben látod mindkettőt és nincs figyelmeztető jel akkor látja a rendszer rendesen.
8gb memória kötelező ha normális fps-t akarsz multiban. az AMD Catalyst control center programot kell telepíteni, ez a dual vga-t kezeli és legyen feltéve a gyári Energy Management is.
kb. ennyi és ki tudod használni a 2 vga-t.
üdv,pj

(#130) bocifoci


bocifoci
újonc

Üdv!
Alig egy éve vagyok egy 505s tulajdonosa, és 3 problémában szeretném a segítségeteket kérni.
1. Az egyik legidegesítőbb hiba, hogy a hűtés teljesen saját életet él (csak akkor indul be, ha újraindítom a gépet, a melegedés sajnos nem érdekli). Ennek köszönhetően rendszeresen leáll a laptop használat közben. Találkoztatok már ezzel, illetve orvosolható-e ez a probléma?
2. A másik kellemetlenség, hogy (pont a processzor fölött) 2-3 gomb kontaktos, és sokszor nem reagál, ha lenyomom (ez néha nagyon idegesítő.. :W ) Furcsa, mert nem szoktam püfölni a billentyűzetet, ráadásul van olyan gomb köztük, amit alig használok. Mi lehet ennek az oka? Lehet rajta segíteni valahogy?
3. Az utolsó problémám, hogy a tapipad túl érzékeny, és mindig kattintásnak érzékeli mikor csak végighúzom rajta az ujjamat. Lehet ezen álltani?

(#131) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Szia !

Nekem is ilyen laposom van de nem tapasztaltam ezeket a problémákat, de néhány jó tanács.

1. Bios frissítést csináld meg mindenképpen. Ezzel kezdtem én is, és nem jöttek elő a hibák, amiket írtál. Előtte csinálj az adataidról biztonsági mentést mert tuti, hogy újra kell húznod az oprendszert, ha már telepítetted. Ez lehet, hogy megoldja a hűtés, venti problémádat. Ha nem, akkor tedd fel az energy management programot. Nagyon ajánlott. Főleg ha játszol is a laposon, akkor nagyon fel tud melegedni.

2.Lehetséges, hogy ez összefügg a melegedéssel, mivel a procid gondolom tűzforró és a felette lévő billentyűzet rész is felmelegedik. Ha nem, akkor érdemes megnézned, véletlenül nem ment valami a billentyűzet azon része alá, ahol a hiba jelentkezik. Elég gyengécske a laptop billentyűje, rendesen benyomódik, ha gépelsz rajta. Már rendeltem is egy világítóst helyette, kíváncsi vagyok, hogy az is ilyen benyomódós-e? :)

3. Tapipadhoz tedd fel ezt az ELAN tapipad drivert. Ez támogat egy csomó opciót, mint pl. két ujjal mozogsz fel-le, akkor görgeti a lapot fel-le, és még csomó mást ami nagyon hasznos.

Ahogy észrevettem, ajánlott a Windows 8 vagy Windows 8.1, ezek alá már nem érdemes menni oprendszer téren. Ezek az oprendszerek tudják optimálisan használni a hardvereket a laptopban.

Ha ezek után sem ok minden, akkor vidd vissza gariban. Lehet, hogy pont kifogtál egy hibás példányt.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#132) bocifoci válasza istvankeresz (#131) üzenetére


bocifoci
újonc

Köszönöm a választ! Remélem sikerül megoldanom :)

(#133) oxforte11111


oxforte11111
újonc

Sziasztok, !! segítség kellene !!
Vettem egy LENOVO G505S tipusu laptopot, a gondom csak annyi, hogy energia takarékos sémában tudom csak használni, ahogy átteszem kiegyensulyozottra, lehet látni faceboknál is oldal görgetés közben, lassan gördül , picit szaggat is, a videok onlin-ban akadnak és a játékok is szaggatnak, miért lehet ez?? én már probálltam a séma beállításokat is, de nem jo még mindig, ki tud segíteni ????? köszi

(#134) Hurkaleves válasza oxforte11111 (#133) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a lenovo energy management progija fönt van?

(#135) oxforte11111 válasza Hurkaleves (#134) üzenetére


oxforte11111
újonc

nincs

(#136) Hurkaleves válasza oxforte11111 (#135) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor hajrá! ;)

(#137) oxforte11111 válasza Hurkaleves (#136) üzenetére


oxforte11111
újonc

ez miért is fonots ??, de közben telepítem már !!

(#138) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Írok ide is hátha valaki tudna segíteni.
Most vettem egy Lenovo B50-30 as laptopot,használtan,és alapon win 8 van rajta,de win7-et akarok feltelepíteni,de sehogyan sem akar összejönni,még a BIOS-ba sem tudok belépni,tudja valaki melyik gombot nyomjam meg,hogy betudjak lépni?F1-et már próbáltam,de ezt írja ki "Checking media"
Próbáltam F2-őt semmi,DELETE-ét semmi.Ötletek!? :)
Bejön egy kék-szürke képernyő és onnan sehova!
Még az is elég lenne ha vissza állíthatnám az eredeti win8-at,újratelepítve! :(

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#139) istvankeresz válasza Tibroo (#138) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ha van egy ilyen kis gomb amin egy vissza kanyarodó nyilacska van rárajzolva, akkor használd azt. A lényeg, hogy kikapcsolt állapotban ezzel a kis gombbal indítsd a laptopot és akkor választhatsz, hogy bios vagy boot menu vagy stb. Ha nem törölted a recovery partíciót, akkor a recoveryt választva újra tudod húzni a gyári win8-t.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#140) Tibroo válasza istvankeresz (#139) üzenetére


Tibroo
aktív tag

:C :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#141) brain01


brain01
újonc

Üdv,
már egy ideje lenovo G505s tulajdonos vagyok. Az lenne a problémám hogy nagyon hamar felmelegszik a gépem bal oldala. Win 8.1 oprendszerhez rajta van a lenovo energy manager a legfrissebb biosz verzió plusz van hozzá egy külön hűtő aljzat de mindezek ellenére a gpu hőmérséklete alapból 60 fok fölött van játéknál vagy online filmnézésnél pedig felmegy 90 fölé. Míg a HDD-t átlag 34 fokosnak mutatja.
Az lenne a kérdésem hogy valaki találkozott-e már ilyennel, és ha igen hogy sikerült orvosolnia a problémát.
Előre is köszi

(#142) péjé válasza brain01 (#141) üzenetére


péjé
őstag

Az energy management tud egy olyat hogy "portalanítás", ez elméletileg kitolja a port a venti elől...ha nem oldódik meg akkor érdemes megbontani, tényleg nem bonyolult, lehet vmi porcica a tettes...én már vettem ki gépmből egy fél pulcsivá összeállt szőnyegszerűséget...:-)

ennél a gépnél csak simán leveszed a hátlapot és máris ott a venti, nem kell mindent szétdönteni mint a Dell gépeknél...sok sikert, írj majd mi lett.

(#143) brain01


brain01
újonc

Köszi a gyors választ megpróbáltam a portalanítást de nem jött össze. Megnéztem a hátulját de nem láttam benne porcicát. Viszont mikor levettem kiderült hogy van egy cső ami a venti bal oldalától végigfut a processzorig és az melegszik fel ennyire.

(#144) Hurkaleves válasza brain01 (#143) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az a hőcső. az hivatott elvezetni a meleget a procitól a bordáig. tehát a hűtőborda előtt nincs összegyűlve a por? a lamellákon szépen átlátsz? esetleg egy újra pasztázás is segíthet pár fokot, de nem ott lesz a baj alapvetően.

(#145) péjé válasza brain01 (#143) üzenetére


péjé
őstag

Ebben az esetben megnézném a csövet...jól illeszkedik-e, nem került bele vmi szemét ami miatt nem tud a levegő áramolni...eszembe jutott a 80-as évek végéről az osztálytársamék zsírúj Dacia-ja...nem lehetett teletankolni, kb. fele ment bele. Nem volt horpadva, semmi nem látszódott. Némi huza-vona után kicserélték a tankot és megbontották h mi lehet a baj...hát a jófej román teletömte mindenféle rongyokkal...:-)
Hajrá, ez mégsem Dacia...:-)

(#146) Hurkaleves válasza péjé (#145) üzenetére


Hurkaleves
őstag

milyen csövet? ha a hőcsőre gondolsz, az egy zárt rendszer!...

(#147) péjé válasza Hurkaleves (#146) üzenetére


péjé
őstag

A hőcsőnek a kifújó részére gondolok, az is zárt lenne? esetleg vmi oda bekeveredhetett a rácson keresztül...esetleg egy újrapasztázást megejtenék, talán az a gond...[link]

[ Szerkesztve ]

(#148) Hurkaleves válasza péjé (#147) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a hőcső nem fúj semmit és nem is fúj át rajta semmi. ahogy már mondtam az egy zárt csőszerkezet ami hatékonyan vezeti a hőt párologtatás és lecsapódás elvén. az egyik vége érintkezik a hőforrással a másik pedig a bordával. ahol a probléma, "dugulás" lehet az csakis a borda belső oldala ami a ventivel "érintkezik".

(#149) péjé válasza Hurkaleves (#148) üzenetére


péjé
őstag

köszi, ennyire nem merültem bele, egyszerűbbnek gondoltam...:-)

(#150) freestailo


freestailo
őstag

Gyerekek! Agyam elszáll mostmár. Zsír új lenovo g505, AMD E1 - 1 GHZ-es procival 8210M vga val, 4 giga rammal egyszerűen használhatatlan. A memóriával vannak gondok ugyanis 1,7 GB az elérhető (64 bites op, w7), a proci szinte nem is pörög (mondjuk az az 1 ghz amúgy se váltja meg a világot :)). A VGA-nak szed le a gép 2,3 GB-ot??? Ezt mégis hogy? Van erre valami megoldás? BIOS-ban semmi beállítást nem találtam erre vonatkozóan. Légyszi valaki homályosítson fel, hogy tényleg bele kell-e tennem 8 gigát hogy egyáltalán egy chrome-ot használni tudjak....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.