Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#201) naomek


naomek
tag

Ja igen, még egy kérdés. Másnál is fenn áll(t) az a probléma, hogy egy idő után a proci letiltja magát 1,77ghz-n?

(#202) Hurkaleves válasza naomek (#201) üzenetére


Hurkaleves
őstag

folyamatos terhelés alatt?
miért írtad múlt időbe (is), megoldódott?

(#203) naomek válasza Hurkaleves (#202) üzenetére


naomek
tag

Folyamatos terhelés alatt igen. Még nem oldódott meg sajnos.

(#204) Hurkaleves válasza naomek (#203) üzenetére


Hurkaleves
őstag

throttlingol gondolom...

írtam anno egy kis trükköt hűtésre ITT
plusz nézd át, takarítsd ki esetleg pasztázd újra!

[ Szerkesztve ]

(#205) naomek válasza Hurkaleves (#204) üzenetére


naomek
tag

Ez a munkám, ilyennek foglalkozok. Sajátomat is rendben tartom. Thermal pad a memóriákra, paszta és mindig takarítva van.

(#206) Hurkaleves válasza naomek (#205) üzenetére


Hurkaleves
őstag

és a trükköt is alkalmaztad már?

(#207) naomek válasza Hurkaleves (#206) üzenetére


naomek
tag

Most igen. :)

(#208) Hurkaleves válasza naomek (#207) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor tesztelgesd és monitorozz. nekem frankón javultak a hőmérsékletek!

(#209) #86540544 válasza istvankeresz (#192) üzenetére


#86540544
törölt tag

Úgy érted G505s alatt írja neked ezeket a hardvereket?
Mert nekem HD7640G + R5 M200 DG és R5 M200 / HD 8500M van kijelezve.

Amúgy egy ideig ment a Crimson, aztán egy frissítésnél már azt írta nem kompatibilis, szóval vissza a Catalystre. Ti milyen / hányas drivert használtok?

(#210) istvankeresz válasza #86540544 (#209) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nálam ilyen:

És ilyen:

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#211) #86540544 válasza istvankeresz (#210) üzenetére


#86540544
törölt tag

Köszi. Szóval megy hozzá a Crimson, akkor megpróbálom beszerezni. Esetleg megmondanád, hogy amikor az AMD oldaláról le kell tölteni, mit kéne választanom? Nem vagyok benne biztos, hogy most APU vagy a dedikált kártyához kéne beállítani. Az automatikus telepítőjükről nem is beszélek, akár mi van feltelepítve, azt mondja rá az a latest és az kell nekem :/

(#212) istvankeresz válasza #86540544 (#211) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Én innen szoktam szedni. Ne az első download-ot, hanem ami kicsit lentebb van.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#213) #86540544 válasza istvankeresz (#212) üzenetére


#86540544
törölt tag

Hát a lentebbit próbáltam, csakugyan ez jött be.

Gondolom a 7640G az integrált. Esetleg ilyenkor valamit tehetek?

(#214) istvankeresz válasza #86540544 (#213) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

eszközkezelődben hogy látszanak a vga kártyák?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#215) #86540544 válasza istvankeresz (#214) üzenetére


#86540544
törölt tag

Kicsit másabb mint utoljára írtam, egy javaslatra rábíztam a Windowst hogy maga keressen drivert, es láss csodát pár al-verziószámmal javított is a helyzeten, de semmi észrevehető.

Most így áll a dolog:

(#216) Angalet


Angalet
újonc

Üdv.

Végre sikerült megszabadulnom a levono g505s gyári hibás laptopomtól, 1 év 8 hónap után :C
Visszakaptam a teljes vételárat a Polgári Békéltető Testület segítségével.

A redvás telamaxos és levonos köcsögök :P meg anyjukat húzzák fel ahová gondolom..... :DD

(#217) #86540544


#86540544
törölt tag

Na, következő probléma. Az egyik zsanérral lehet gondom, ahogy nyitom fel a fedelet, az alját elkezdi lefeszíteni. Volt már ilyen valakinek, vagy van valakinek tapasztalata, hogy mennyire bonyolult szétszedni annyira hogy hozzáférjek a zsanér belsejéhez?

(#218) weman


weman
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy "kis" problémám a gépemmel, remélem ti tudtok segíteni a hiba kiküszöbölésében.
A napokban újratelepítettem a notebookomat, ami egy Lenovo IdeaPad G505s típusú gép és újratelepítés után gyakori kék halál probléma fordul elő a számítógépemen.

KÉP A HIBAÜZENETRŐL: [link]

64 bites windows 7 oprendszert használtam, Rufus-val készítettem a telepítő pendriveot.
A probléma először ott jelentkezett, miután már feltelepítettem a drivereket a gépre és felraktam a Photoshop-ot a gépre és elindítottam.
Maga a program elindult, de amint új dokumentumot szerettem volna létrehozni benne, a gép kisvártatva megállt és kék halált jelzett. (A PS CS6 telepítője már évek óta rajta van a gépemen, mindig ezt használtam, eddig nem volt vele gond.) Újratelepítettem párszor a programot is és azóta a számítógépre is újra raktam már háromszor a windows-t is, de a probléma még mindig jelentkezik. Az érdekesség az, hogy mikor legyalultam a videó kari drivert a gépről és úgy nyitottam meg a ps-ben új dokumentumot simán működött a dolog, nem halt meg a gép, de amint újraraktam a videókari drivert ismételten jelentkezett a kék halál probléma.
Próbáltam már a videó kártya újratelepítését is, két különböző driverral is (az egyik régebbi kiadás) de ez sem orvosolta a problémát. Valaki esetleg tudna nekem megoldást javasolni erre a problémára?

[ Szerkesztve ]

(#219) istvankeresz válasza weman (#218) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A leírtakból valami videokártya driver gondod lesz szerintem. Korában működött a PS win7 alatt tökéletesen? Végső esetben próbáld meg Win10 alatt is. Esetleg még próbáld meg, hogy letiltod az egyik video kártyát, majd utána engedélyezd vissza és a másikat tiltsd le. Így is próbálgasd a PS-t. Más: Nem melegedett túl a laptop, miközben a PS kicsit megpörgette?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#220) weman válasza istvankeresz (#219) üzenetére


weman
csendes tag

Igen, valami a videó kari körül nem ok, de nem tudom, hogy mi. Erre utalnak a kék halál infói is 0x00000116-os hibaellenőrző kód és atikmpag.sys fájl hiba üzenete.
Igen, tökéletesen ment a PS eddig Win7 alatt. Mondjuk a napokban mielőtt újraraktam a gépet, már egy kicsit döcögött, ezt annak tulajdonítottam, hogy már jó ideje fent volt az oprendszer a gépen és a sok felhalmozódott netes szemét bekavar neki. Plusz az újratelepítést megelőző napon még youtubeozás közben is tapasztaltam furcsaságokat, azaz a videókat szaggatva játszotta a gép, plusz ezeken a napokon elég nagy kánikula volt miközben a gépet használtam, úgyhogy lehet, hogy a videókarinak is odatett egy kicsit, (bár remélem, hogy nem) most, hogy így kérded. Ezt a videókari letiltogatást kipróbálom amit ajánlottál.

(#221) istvankeresz válasza weman (#220) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nekem a 15.11-es Crimson driver van fent, jól működik. Csekkold le a te verziódat.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#222) weman válasza istvankeresz (#219) üzenetére


weman
csendes tag

Kipróbáltam a videó karik letiltását.
Előbb a gyengébb kártyát tiltottam, elindítottam a ps-t és ment is, nem jelentkezett hiba.
Utána aktiváltam, majd a HD 8570M-es karit tiltottam, ps szintén jól ment, utána ezt is aktiváltam, elindítottam a ps-t, és új dokumentumot hoztam benne létre. Most is megállt a dolog, de most nem kék halállal. Csak behalt a program és a képernyő jobb sarkában videókari hibát jelzett.
Eztán újraindítottam a gépet ismét ps próbát kíséreltem meg, de megint a szokásos kék halál probléma merült fel. Aztán egyik haverom ajánlott egy videó kari drivert amit még ő használt win 7-hez (14-4-win7-win8-win8.1-32-64-sb) feltelepítettem. De telepítés után úgy tűnt, mintha a gép nem ismerte volna fel a drivert, mivel az eszközkezelőben sem jelenítette meg a két videókarit. Aztán ezt a videókari drivert is törültem. Majd a gépemen találtam egy telepítőt ezzel a verziószámmal: 2013.0424.1659.28626. Feltettem. Ismét eljátszottam a videó karik ki és be kapcsolgatását. Majd végül mindkettőt elindítottam. Ismét elindítottam a PS-t és működött. :D Majd újraindítottam a gépet, kipróbáltam még egyszer és ismételten működött.
Nem akarom magamat elkiabálni, de úgy tűnik a probléma megoldódott, nem tudom, hogy mitől történt, de úgy tűnik most normálisan üzemel a gép. (Gondoltam megosztom veletek)

(#223) istvankeresz válasza weman (#222) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Remélem marad is így. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#224) weman válasza istvankeresz (#221) üzenetére


weman
csendes tag

Köszi szépen a tippet. Most, hogy végre működik a gépezet, nem akarom megbolygatni.
De ha újratelepítésre kerül a sor, akkor kipróbálom az általad ajánlott drivert is! :K

Igen, én is nagyon remélem, hogy stabilizálódott a helyzete! :)
Köszönöm még egyszer a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#225) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy ilyen laptopunk itthon. Ha a biosban a Graphic Device-nél a switchable graphic-ra állítom akkor azt mondja a windows bármilyen driverrel, hogy nincs telepítve vagy valami ilyesmi.
Ha az UMA graphic-ra akkor pedig egy AMD Radeon HD 8650G jelenik meg az eszközkezelőben.
Nem tudjátok mi lehet a gond?
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#226) Hurkaleves válasza cikasz (#225) üzenetére


Hurkaleves
őstag

tegyed csak UMA-ra! a 8650G az APU beépített gpu-ja. és ha a ramod dual channel-ben van akkor lenyomja a dedikált vga-t. nálam is így van. sajnos a dual graphics lószart sem hoz a konyhára. (ez az lenne mikor a dedikált és az APU vga-ja összedolgoznak, de ez csak elméleti síkon maradt sajnos)

(#227) cikasz válasza Hurkaleves (#226) üzenetére


cikasz
őstag

2db 8gb-os modul van benne. :B

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#228) Hurkaleves válasza cikasz (#227) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor annyi! csak uma és kész.

(#229) cikasz válasza Hurkaleves (#228) üzenetére


cikasz
őstag

Van ehhez valami frissebb bios? A lenovo oldalán nem találtam.

szerk :

Kezd felbosszantani ez a laptop.
Felraktam rá egy tiszta win10-et, egy ús SSD-re.
Új driverek, mindenből a legfrissebb.
5mp alatt bebootol.
csinálok valamit, akármit be akarom zárni és vége... hiába kattintok bárhova hiába nyomkodok bármit nem történik semmi! Mintha szét fagyna...
Viszont az egér kurzor működik mozog az egér, és a numlock is villog tehát nem fagyott szénné.
Most pl az office telepítés fagyott szénné. Az előbb egy egyszerű másolás a total commanderrel az oldalsó káryaadapterrel másoltam.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#230) cikasz válasza cikasz (#229) üzenetére


cikasz
őstag

Biosban mi az az SVM support?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#231) cikasz


cikasz
őstag

Úgy néz ki az SSD-vel lehet a gond. Beraktam a winyót és szó nélkül települt a windóz semmi gond semmi fagyás vagy rendellenes viselekdés (egyenlőre ;] )

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#232) Hurkaleves válasza cikasz (#231) üzenetére


Hurkaleves
őstag

no, látom megbeszélted magaddal! :)
szóval az SSD volt a ludas.... garanciás?
az SVM nem kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#234) cikasz válasza Hurkaleves (#232) üzenetére


cikasz
őstag

Persze zsír új volt. Vissza is adtam a srácnak, hogy nem jó. :DDD

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#235) Jarod1


Jarod1
addikt

A gépen véletlenszerűen 0 k íródnak be, linux alatt is tehát hardveres, van ötlete valakinek mitől lehet?

(#236) Hurkaleves válasza Jarod1 (#235) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a nulla gombot gondolom már megnézted nem-e hardveres a gond...

(#237) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A lenovo-m leesett és ráesett a töltő csatlakozójára.
Próbáltam megcsinálni (pénz híján nem tudtam szervizbe vinni, épp álláskereső vagyok)
De sajnos zárlat keletkezett.
Szeretném kideríteni, hogy a laptopom vagy a töltő ment tönkre.
Valaki megtenné, hogy felajánlja a töltőjék egy percre? Csak annyi lenne, hogy kipróbálnám, működik - e az ő töltőjével a laptopom úgy, hogy az akku ki van véve belőle. Ha igen, akkor csak a töltőt kell megjavítattnom. Azt meg talán megúszom 1-2 ezer forintból. Nagyon fontos lenne a gép, telefonról elég bajos állásokra jelentkezni. Köszi szépen előre is! /Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#238) Hurkaleves válasza teo77 (#237) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akksival nem indul?

(#239) teo77 válasza teo77 (#237) üzenetére


teo77
őstag

A töltőfej a sárga belsejü, lapos.

Pisztoly: indulni indul, csak nem töltő az akkut. Azt jelzi az OS-ben, hogy tölti, de valójában nem mennek bele mA-ek. Szegény akku totál lemerült.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#240) Hurkaleves válasza teo77 (#239) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hmm... tehát aksiról megy a gép, de a töltő nem tölti.
van a közeledben multiméter? könnyen ki lehetne mérni, hogy a töltőből jön-e ki nafta!

(#241) teo77 válasza Hurkaleves (#240) üzenetére


teo77
őstag

Igen.
És úgy sem megy, ahogy korábban. Hogy az akku van és csak 220-ról üzemel.
Sajnos nincs, különben már megtettem volna. (nem tudom, hogy kell, de neten biztos van leírás)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#242) Hurkaleves válasza teo77 (#241) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem egy bonyolult a használata, én a helyedben megkérdezném a haverokat kinek van és mérnék egyet. ha jön ki áram (és annyi amennyi kell, ami nemistudom 19 vagy 20 volt) akkor sajna a gép csatlakozójánál lehet a bibi. ha nem jön áram akkor az adapterrel lehet a gond. ha van otthon valami izzód, leded, villanymotorod akármi azzal is letesztelheted.

egyébként ha tippelnem kéne akkor a gép csatlakozó törésére tippelnék. mármint hogy a csati letört vagy elengedte az alaplapot.
azért ez a tippem mert a töltő csatlakozója egy masszív kis műanyag tömb. nem hinném, hogy az úgy csak tönkremegy...

[ Szerkesztve ]

(#243) teo77 válasza Hurkaleves (#242) üzenetére


teo77
őstag

Leesett. Rá a csatlakozóra. Megcsináltam, ment is. Azután akartam szebben megcsinálni, és szikrázott. Szóval valami belső baj lehet.
Senki havernak nincs mérője, sajnos.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#244) Hurkaleves válasza teo77 (#243) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a szikra azt jelenti, hogy a töltőből jön nafta. mit gondolsz?

(#245) teo77


teo77
őstag

Igen, akkor szikrázott, mikor töltőröl ment.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#246) Hurkaleves válasza teo77 (#245) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor azt ki is zárhatjuk. marad a gépben lévő csati. ott lesz a bibi.

(#247) teo77 válasza Hurkaleves (#246) üzenetére


teo77
őstag

Remélem. Holnap viszem szervizbe, garival. Mert mivel nincs külsérelmi nyom, valszeg megcsináljál gariba
Köszönöm szépen a segítséget! 👋

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#248) Jarod1 válasza Hurkaleves (#236) üzenetére


Jarod1
addikt

a gombal nincs gond nincs beragadva.. és nem is folyamatosan csinálja.

(#249) draco31


draco31
veterán

Hello!
Havernak ilyen van 2 hónapja win10 64 bit. Egy ideje azt csinálja, hogy böngészés közben kék halálozik. Minden böngészővel. Lehet összefüggésben valamelyik Win frissítéssel? Játék közben nem csinál ilyet, filmezés közben sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#250) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Hali! Él még ez a topic? Látom 2-3 hónapja volt az utolsó hozzászólás, de hátha még valaki erre téved.

Napokba vettem egy ilyen gépet használtan (AMD A8 4500M, 8GB RAM), és a teljesítménye szörnyü játékokban. A Pentium Dual-Core gépem 2GB RAM-al, HD3450-el, és SiS chipsettel sokkal jobban teljesít. Olvasgattam neten erröl, és sokaknak ez a baja. Ez orvosolható, vagy nem és adhatom is el a gépet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.