Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#1) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Üdv mindenkinek!

Azért gondoltam, hogy létrehozom ezt a bejegyzést mert nekem is volt pár problémám a géppel és ahogy utána olvasgattam szembesültem, hogy bizony másnak is vannak gondjai itt ott...
A problémákra ami a teljesítmény hirtelen csökkenéséből adódott magam jöttem rá és azóta nincs gondom.

Erről a gépről van szó magyarul illetve egy kicsit kivesézve angolul.

Én már cseréltem benne ramokat próbáltam single és dual channel-ben hajtani, tesztelni, gémelni, illetve már egy processzor cserén is átesett kapott egy A10-4600M-et + egy 4GB 1600-os memó modult így 2x4GB dual channel-ben fut.
Most tervezek egy opti/ultrabay-t egy SSD-vel megtámogatva a DVD helyére.

Annyi, hogy az enyém egy speciális "Tesco gazdaságos" modell (jó áron volt) ahol is nincs dedikált videókártya! :)
Annyi baj legyen, legalább nem melegszik annyira és nincs para az egyébként is rossz hatásfokkal működő Dual Graphics-al sem.
Használom a PS Check programot alulfeszelés miatt erről is tudok írni.

Szóval készséggel állok rendelkezésre és ahol tudok segítek, jöhetnek a kérdések!

[ Szerkesztve ]

(#2) 4264adam


4264adam
veterán

Én, Takács Ádám 2013.09.15.-én az Extreme Digital webáruházban rendeltem egy Lenovo G505s típusú laptopot mely a következő paraméterekkel rendelkezik:
AMD A8 4500M
AMD READON 7640G & 8570 2GB
8GB RAM
1TB HDD

A következő hibajelenséget tapasztaltam:
-Windows 8.1 telepítése után következtek a grafikai programok és szórakoztató programok felhelyezése a rendszerre. A következőket tapasztaltam grafikai telesitmény terén:
Switchable-be kapcsolva a grafikai teljesitmény nem nő sőt csökken mint UMA beállitás alatt pl:
UMA(7460G) -20FPS
Switchable(7460G&8570) -7-13FPS
Ugyan azon beállitás mellett szemmel láthatóan kevesebb a képkocka ami nagyon zavaró és egészségtelen. Ezután csakUMA-t használtam munkához de most már szeretném használni azt a teljesitményt amit szolgáltatnia kellene ugyanis Más ugyanilyen laptop magassabb beállítás melett több FPS-re képes.
Ne gyertek azzal hogy harmatos mert csak egy normál beállitás melleti 25FPS-t szeretnék amire bőven elég ez a gép melyet utat másnak a gépe illetve youtube-os videok.

-Próbáltam driveres megoldást(cserét) windows cserét de semmi nem használt egyszer sem. Már nem tudok több megoldást.

(#3) Hurkaleves válasza 4264adam (#2) üzenetére


Hurkaleves
őstag

1. frissítsd a vindózt
2. ha nem raktad föl akkor tedd föl a laptop saját "Energy management" progiját a dvd-ről.
ez nálam megoldotta a játékok közben leeső fps problémát.

sajnos mivel az enyémben nincs dedikált vga így a dual graphics-al kapcsolatban nem tudok segíteni...
feltételezem minden driver friss..

(#4) 4264adam


4264adam
veterán

1. 8.1 frissiítve eredeti
2. Fel van téve most frissítettem a BIOS-t és most kap új Vga drivert a lenovo honlapról ami CCC előtt telepített driver-t remélem megoldja, mert zavaró hogy más FarCry3- sima Crysis 3 High beálitással megy nekem LOW-on akadozik még a jó öreg Serious Sam 3 is :)

Köszönöm a segítséget visszaírok amint lesz változás :)

(#5) Hurkaleves válasza 4264adam (#4) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a ramok 2x4GB 1600-os?

(#6) 4264adam


4264adam
veterán

Igen DCben mennek ugyan állandóan 600-700MHZ frekin látom őket. BIOS-ban nincs túl széles választék, de szerintem megoldódott a probléma. Ugyan még mindig nincs szinte az összes game-ben elég FPS de tudjuk be a gyenge procinak.

-Starcraft 2 Multi nagyon is profitál a 2GB-os Dvga-ból ugyanis a 10-20FPS felugrott 35-50FPS közé MAX és ULTRA beállitásokon. Szóval ahova a RAM a lényeg oda jó ahova a számoló egységek oda már kevés

(#7) Hurkaleves válasza 4264adam (#6) üzenetére


Hurkaleves
őstag

vannak játékok amik profitálnak a DC-ből.
nálam az A10-4600m APU az 1600-os ramokkal meglepően jól teljesít natív felbontás mellett.
skyrim, starcraft2, diablo3, fallout3, stalker mind jól játszhatóak közepes és magas beállítások mellett!

(#8) Hurkaleves válasza 4264adam (#6) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha 1333 mhz ramjaid vannak akkor 2x4GB 1600-as még dobna az fps-en!

[ Szerkesztve ]

(#9) lacibacsi válasza Hurkaleves (#1) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia! Kedvező feltételekkel tudnám megvenni ezt a laptopot: http://m.auchan.hu/akcios-termek/ujsag-185656_2125_519?url=%2Fakcios-ujsagok%2Fakcios-katalogus-2014-05-16

Csak alap dolgokra használnám. Megéri? Hardveresen nem piszkálnám. Így alapon mire képes? Játékból elbír mondjuk egy Assassins Creed-et? A melegedés örök AMD probléma, itt is fennáll ez?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#10) Hurkaleves válasza lacibacsi (#9) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem boldogulna a játékkal de csak akkor ha a 4GB ram mellé bepattintasz még egy ugyanolyan (vagy hasonló) 4GB modult, hogy dual channelben mehessenek! ez fontos a rendszer memóriára támaszkodó APU-nak! egy modullal elég kaki az fps. bár ahogy írtam az én gépemben nincs dedikált vga így nem tudok nyilatkozni a két vga együttműködéséről, de a kolega akivel beszélgettem itt a topikban biztos többet tud mondani mert hasonló konfigja van mint amit kinéztél!
melegedés lesz! :) de nem vészesen. bár azt nem tudom, hogy a hűtője hogy boldogul 2 chippel mivel nálam csak az APU -t kell hűtenie...
alapon hűvös de játék közben szépen felkúszik.

[ Szerkesztve ]

(#11) 4264adam válasza Hurkaleves (#10) üzenetére


4264adam
veterán

Sanos a 2VGA kezelése gyenge a procinak! APU erősebb mint a dedikált gondolom a kihajtással van probléma, főleg hogy én is 8GB-al DC-ben használom szóval ezt a procit meg se próbálnám 4G-al játékra bírni.
Inkább egy Intel I3-3130m & HD8570(2GB)

(#12) Hurkaleves válasza 4264adam (#11) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én nyomattam gémet A8-4500m-el 2x4gb rammal és elfogadható volt..
bár nem véletlenül cseréltem én is az A10 4600m-re... ez azért dobott rajta...

(#13) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Ilyen gépet vennék:

LENOVO IDEAPAD G505s - A8 4500M, 15.6HD, 1000 GB+8 GB, 8GB, Radeon HD 8570M 2GB, DVD RW

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-g505s-15402-elado

A leírás szerint a HDD mellett van 8 GB SSD cache-nek. Ez hibrid megoldás mint a Seagate Momentus vagy külön 1 HDD + 1 SSD van benne?

Ha külön SSD akkor mivel oldja meg a gép a cacheltetést? Szoftverrel? Milyen szoft-tal? Mert ugye nem win, hanem Linux lesz rajta.

Köszönöm

(#14) Hurkaleves válasza t420s (#13) üzenetére


Hurkaleves
őstag

őszintén szólva nem tudom.
amikor szétszedtem az enyémet nálam csak egy darab mPCI csatoló volt amibe a wifi kártya lapult.
ezen kívül nem találtam más slot-ot a gépben. valszeg ebben sem lesz. ha ez így van akkor csak arra tudok tippelni, hogy hibrid vinyó. de mindenképp kérdezz rá ímélben a boltra!
illetve arra is kérdezz rá a hogy a ramok 2x4GB-e vagy 1x8! mert a 2x4GB a jobb felállás a dual channel miatt!
mindenhol profitál belőle a gép főleg játékoknál!

[ Szerkesztve ]

(#15) t420s válasza Hurkaleves (#14) üzenetére


t420s
aktív tag

a hibridek veszett drágák és voltaképp egy gyártó van ilyennel: a seagate.
egy ilyen árú gépbe csodálom ha belefér egy momentus.

van akkor csak arra tudok tippelni, hogy hibrid vinyó.

(#16) 4264adam válasza t420s (#15) üzenetére


4264adam
veterán

Híbrid de én nem vennék ilyen laptopot ha a cél játék is nem hajtka ki a VGA-t! Keresd inkább i3-al az a tuti sőt most már 130-150k-ért ennél jobb VGA is van esetleg DDR5-ös! :)

(#17) t420s válasza 4264adam (#16) üzenetére


t420s
aktív tag

egyetlen dolog van amit én aztán soha nem csinálok: a játék. még pasziánsz se.

a cél játék

(#18) Hurkaleves válasza t420s (#17) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem játszol és a cél a játék? :F hogy is van ez?

(#19) RALPHIN


RALPHIN
csendes tag

sziasztok!
Én is most vettem tescoban egy ilyen gépet és nagyon furcsálom, hogy nem az van benne amit írnak....:/
Dual Graphics ? ez hogy is van ... nekem egy Radeon 7640 van az eszközkezelőben , hiába telepítek bármit , nem talál másik videokártyát...115ezer forint volt a gép 1Terás winyoval , szerintetek jó vétel ill. gondoltam már hogy visszaviszem és megmutatom nekik, hogy nem az van benne , amilyen leírással vettem...g505s Lenovo 20255 ös modellről van szó.
Valakinek sikerült beüzemelni a dual graphics-t?
Csak kicsit érzem magam átverve, bár ennyi pénzért csodát nem várhatok...
http://www.lenovo-shop.hu/lenovo/laptop/lenovo_ideapad_g505s_laptop__1084.htm
erről a modellről van szó és sehol sincs a 8570-es Radeon :S

Tud valaki valami bíztatót modani ?

(#20) Hurkaleves válasza RALPHIN (#19) üzenetére


Hurkaleves
őstag

erre már ment egy privát beszélgetés ;)

(#21) RALPHIN válasza Hurkaleves (#20) üzenetére


RALPHIN
csendes tag

Na , hát én visszamentem és szóltam , hogy legalább a kiírást frissítsék, mert félrevezetik a népet.
115ért végülis nem várhatom el , hogy 2 videokártya legyen benne, így maradt is. De legalább a lelkem megnyugodott :) Rendesek voltak, mert mondták , hogy ha gondolom visszakaphatom a pénzt vagy választhatok másikat. De gyorsan a szívemhez nőtt így nem variáltam. :)

(#22) Hurkaleves válasza RALPHIN (#21) üzenetére


Hurkaleves
őstag

okéka! :K
jó kis gép ez az árért!
ramot (+4GB 1600 DDR3 CL11) dobj bele mindenképp!

(#23) RALPHIN válasza Hurkaleves (#22) üzenetére


RALPHIN
csendes tag

Máris benne, +4GB RAM, 64GB SSD +Multibay 1TB.os saját winyojával.
Csudás :)
Csak már jön a következő mánia , hogy túl nagy és aksija kicsi :D
6 cellás 14 Colos jobb lenne , persze az már legalább 40 papírral több. :/

[ Szerkesztve ]

(#24) Pe-pe


Pe-pe
tag

Én most rendeltem egy AMD A10 5750M-es procival. Alig várom, hogy végre nyúzhassam. :)

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#25) Pe-pe


Pe-pe
tag

A megrendelt laptop.
Egyenlőre még nincs a birtokomban, de majd, ha meglesz írok róla pár sort, hogy mik a tapasztalatok.
Egyébként a fő kiválasztási szempont az ár/érték arány volt.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#26) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Én is egy G505s- készülékkel rendelkezem , semmi gond nincs vele , csak egy kis infó kellene , mert valahol azt az infót találtam hogy lehet valahol pedig azt hogy nem , mégpedig a lightscribe funkciót tudja a gép dvd írója ? Valakinek személyes tapasztalat esetleg ?

(#27) RALPHIN válasza Boss81 (#26) üzenetére


RALPHIN
csendes tag

Eszközkezelőben neked milyen videokártya szerepel ?

(#28) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A beépített hangszóróról mi a véleményetek? Jól fel lehet csavarni a hangerőt? :)

(#25) Pe-pe

Várom én is a beszámolót!

(#29) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

morzsola: nekem nincs tapasztalatom erről... de mivel azóta optibay-el nyomom annyira nem is izgat.. :)

Pe-pe: nagyon jó áron van az a laptop! neked is annyit mondok, hogy +4GB ramot dobj bele (1600-ast)!
kíváncsi vagyok hogy teljesít dual graphics-ban!

Dhampir: szerintem egész jók a hangszórói bár tény, hogy zenénél nem azt használom.. :)
a hangkártyája és a Dolby EQ program nagyon szép hangzást biztosít! le a kalappal!

(#30) Boss81 válasza RALPHIN (#27) üzenetére


Boss81
senior tag

Videokártya AMD Radeon HD 7640G (Trinity) :)

(#31) Pe-pe


Pe-pe
tag

Sziasztok

Bocs, hogy eddig nem írtam, de nagyon belemerültem az új laptopnak a rendszer telepítésébe. Most is rövidre fogom :) A gép nagyon rendben van. Egy ami furcsa volt rajta az a billentyűzet, hogy picit rugózik az egész, de ez az ACU TYPE billentyűzet sajátossága és nem zavaró.
Egyébként én a Linuxut és Windows 8.1 -et is felraktam rá először külön külön, majd egyszerre. Az utóbbival sokat szívtam, de ez nem a gép hibája volt :)

Kicsit részletesebb írást holnap rakok fel.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#32) Pe-pe


Pe-pe
tag

Szóval akkor a tapasztalatok

Proci AMD A10
Processzor típusa AMD A-sorozat
Processzor modell A10-5750M
Processzor órajel 2.5 GHz - 3.3 GHz
L2 cache mérete 4 MB
Memória 4GB
Videkártya: AMD Radeon HD 8650G
Dedikált Videokártya: AMD Radeon R5 M230
HDD 1 TB
Webcam 720p
Optika DVD supermulti

Sikeresen megvettem 122 eFt-os árban a pesti Elektroparkban. Neten rendeltem meg, úgy, hogy a boltba veszem át. Persze nem érkezett meg időben kb 3 hét volt mire megjött.
A laptop műanyag burkolatot kapott a gyártótól. A teteje enyhén bordás, így az ujjlenyomatok kevésbé maradnak meg a felületen. Nekem leginkább a tuchpad melletti terület tetszik, amit szálra-húzott műanyag így fémes hatást kelt. Az első részen 2 apró LED jelzi, hogy be van kapcsolva a laptop illetve , az akku állapotát. Ez nálam mind a kettő halvány fehér, villogni nem igazán láttam még egyiket sem, sötétben nem vakító, nem vonza oda az ember tekintetét.
Kijelzője sajnos fényes, de nem csillog, szóval nem zavaró, habár szabadba még nem próbáltam. Mondjuk nekem a matt kijelzők jobban be jönnek, nem értem miért erőltetik a fényeset a gyártók.
Hangszórók szépen, tisztán szólnak, de persze laptopról van szó basszust senki ne várjon tőle.
Audio jack csatlakozót csak egyet találtam az oldalán, ami headset csatlakozó is egyben.
A gép BIOS-a elég egyszerű, habár én a LINUX és Windows 8.1 egymás melletti telepítése során küzdöttem vele. Lehetőség van UEFI bootolásra is ezt már a Windows 8.1-es rendszereknél ajánlott is.
A HDD 1 Terrás szóval bőven fér rá cucc.
Kezdeteben volt rajta nekem egy ONEKey Recovery partíció, de mivel a Lenovo recovery szoftvere valahogy még nem tudja kezelni a W 8.1-et ezért én azt legyalultam.

AMD és a melegedés: Valóban melegebb mint egy i5-ös pentium, de ez a burkolaton kb kéz melegnek érezni. Én Linux alatt szoktam ránézni a proci belső hőmérsékletére ott 36-38-42 C között mozog átlagos felhasználással. Több weblap megnyitása, 2 youtube video lejátszás és egy mp3 lejátszása közben megpörgetve ez egészen 50-56 fokig is felmegy, de a burkolaton mind ez kicsit melegebb a kezem hőmérsékletétől. Játékra eddig csak próbaképpen Windows alatt próbáltam a Word of Tankot, nem akadt.

Többnyire én Linuxot használok emitt küzdeni kell vele, de ez nem a gép hibája. Windows 8.1 alatt tökéletesen meg. A gyártó által mellékelt driver CD is csak 8.1-es rendszerhez tartalmaz driver szoftvereket.

És akkor pár kép

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#33) Boss81 válasza Pe-pe (#31) üzenetére


Boss81
senior tag

Milyen linuxot raktál rá ? Nekem egyszerűen nem sikerült , feltelepítettem , de amikor indulnia kellett volna egyszerűen nem töltött be , kb 4 linuxot kipróbáltam :(

(#34) Pe-pe válasza Boss81 (#33) üzenetére


Pe-pe
tag

Ha van dedikált videokártyád akkor azt telepítés előtt kapcsold ki a Biosba.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#35) Hurkaleves válasza Pe-pe (#32) üzenetére


Hurkaleves
őstag

durván jó áron vetted!
engem a DG (dual graphics) hatásfoka érdekelne!
mondjuk amíg nem veszel bele még egy 4GB 1600-os memória modult csak félgőzzel fog menni az APU GPU része! (tapasztalat)

(#36) Pe-pe válasza Hurkaleves (#35) üzenetére


Pe-pe
tag

Majd valamikor azt a 4 GB pluszt is megkapja, de egyenlőre el vagyok így vele. Igazából játékokon még nem teszteltem csak a W.O. Tankal, ami gond nélkül ment. Az akkuról még nem beszéltem, az nem valami izmos Linux alatt kb 2 óra 15 percet ír, most nézem Windows alatt ott 2:10 perc ír, persze itt még nem állítottam be a takarékos sémát. Biztos lehet hozzá kapni izmosabb akkut is.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#37) Hurkaleves válasza Pe-pe (#36) üzenetére


Hurkaleves
őstag

4 cella ennyit nyújt...
az energy management progiját tedd föl!

(#38) Pe-pe válasza Hurkaleves (#37) üzenetére


Pe-pe
tag

Ok majd feltolom. Érdekes, mintha Windows 8.1 jobban kezelné a procit mert, habár nem monitorozom mintha hűvösebb lenne mint Linux alatt. Igaz csak chateltem az utóbbi 1 órában és a szobám is lehűlt így estére.
Akarok majd venni egy hűtő, de még nem döntöttem el milyen legyen. A MediaMarktban láttam egy igazán sok szögben dönthetőt, de ott drágálottam 5000 Ft körüli áron.

[ Szerkesztve ]

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#39) Boss81 válasza Pe-pe (#34) üzenetére


Boss81
senior tag

Az miben befolyásolja ?

(#40) Pe-pe válasza Boss81 (#39) üzenetére


Pe-pe
tag

Nem a chateléstől hűlt le szobám :)
Igazából összességében nem mondható el az AMD-ről, hogy kimondottan melegszik, de az tény, hogy egy Pentium i5 hőtermelése kevesebb.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#41) Pe-pe


Pe-pe
tag

Érdekes, hogy most Windows 8.1 alatt 75% akkunál 2 óra 44 percet ír a hátralévő időre. Igaz korábban állítottam is az energia gazdálkodási részben. Ezt még azért tesztelem.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#42) #24633088


#24633088
törölt tag

sziasztok! az lenne a problémám hogy nem ismeri fel a windows 8.1 a lenovog50 70 laptop amd r5 m230 videókártyáját hiába teszem fel a driver lemezről amit adtak mellé az van ráírva windows 8.1 64bit ilyen rendszer is került a gépre, de az ezközkezeő azt írja ki álltalános microsoft kártya és nem frissíti a drivert még akkor sem ha manuálisan választom is ki azt irja a windows megtalálta az illesztőprogramot de nem tudja telepíteni mert nem működik a windows ezen verzióval. leszedtem az amd oldaláról a legújabbat de ugyan az a helyzet. it tudnék még tenni? A válaszokat előre is köszönöm!

(#43) Pe-pe válasza #24633088 (#42) üzenetére


Pe-pe
tag

BIOS-ban be van kapcsolva ez a kártya?

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#44) #24633088 válasza Pe-pe (#43) üzenetére


#24633088
törölt tag

Nem tudom minden úgy van mint mikor megvettem l. Milyen néven kéne keresni? Meg az a probléma hogy az intel vga drivert felteszi és azon gondolkoztam hogy lehet hogy átbasztak és egy integrált intlel hd vga-s modelt adtak volna el? Mert a neten amd readon vga van kiírva nem intel.

(#45) #24633088 válasza Pe-pe (#43) üzenetére


#24633088
törölt tag

Megnéztem nincs a biosban videókártya feltüntetve.

(#46) #24633088 válasza #24633088 (#45) üzenetére


#24633088
törölt tag

És pontosan ati radeon van a bolt honlapjn videókártyaként feltüntetve. A netről is autómatikusan intel hd vga drivert szed le. Ezekszerint az is van benne.?

(#47) #24633088 válasza #24633088 (#46) üzenetére


#24633088
törölt tag

És sajnos intel is van benne. Ezzel mehetek reklamálni?

(#48) Pe-pe válasza #24633088 (#47) üzenetére


Pe-pe
tag

Szerintem mehetsz, hogy nem ezt a terméket rendelted.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#49) #24633088 válasza Pe-pe (#48) üzenetére


#24633088
törölt tag

Vettem. Csak attól félek, hogy nincs is az nekik amit kiirtak más meg nem volt normál árban, de mind1.

(#50) Hurkaleves válasza #24633088 (#49) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mikor megvettem az enyémet a teszkóban ott is az volt írva, hogy van benne dedikált vga-is.. aztán nem volt.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.