Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s

Hozzászólások

(#32) Pe-pe


Pe-pe
tag

Szóval akkor a tapasztalatok

Proci AMD A10
Processzor típusa AMD A-sorozat
Processzor modell A10-5750M
Processzor órajel 2.5 GHz - 3.3 GHz
L2 cache mérete 4 MB
Memória 4GB
Videkártya: AMD Radeon HD 8650G
Dedikált Videokártya: AMD Radeon R5 M230
HDD 1 TB
Webcam 720p
Optika DVD supermulti

Sikeresen megvettem 122 eFt-os árban a pesti Elektroparkban. Neten rendeltem meg, úgy, hogy a boltba veszem át. Persze nem érkezett meg időben kb 3 hét volt mire megjött.
A laptop műanyag burkolatot kapott a gyártótól. A teteje enyhén bordás, így az ujjlenyomatok kevésbé maradnak meg a felületen. Nekem leginkább a tuchpad melletti terület tetszik, amit szálra-húzott műanyag így fémes hatást kelt. Az első részen 2 apró LED jelzi, hogy be van kapcsolva a laptop illetve , az akku állapotát. Ez nálam mind a kettő halvány fehér, villogni nem igazán láttam még egyiket sem, sötétben nem vakító, nem vonza oda az ember tekintetét.
Kijelzője sajnos fényes, de nem csillog, szóval nem zavaró, habár szabadba még nem próbáltam. Mondjuk nekem a matt kijelzők jobban be jönnek, nem értem miért erőltetik a fényeset a gyártók.
Hangszórók szépen, tisztán szólnak, de persze laptopról van szó basszust senki ne várjon tőle.
Audio jack csatlakozót csak egyet találtam az oldalán, ami headset csatlakozó is egyben.
A gép BIOS-a elég egyszerű, habár én a LINUX és Windows 8.1 egymás melletti telepítése során küzdöttem vele. Lehetőség van UEFI bootolásra is ezt már a Windows 8.1-es rendszereknél ajánlott is.
A HDD 1 Terrás szóval bőven fér rá cucc.
Kezdeteben volt rajta nekem egy ONEKey Recovery partíció, de mivel a Lenovo recovery szoftvere valahogy még nem tudja kezelni a W 8.1-et ezért én azt legyalultam.

AMD és a melegedés: Valóban melegebb mint egy i5-ös pentium, de ez a burkolaton kb kéz melegnek érezni. Én Linux alatt szoktam ránézni a proci belső hőmérsékletére ott 36-38-42 C között mozog átlagos felhasználással. Több weblap megnyitása, 2 youtube video lejátszás és egy mp3 lejátszása közben megpörgetve ez egészen 50-56 fokig is felmegy, de a burkolaton mind ez kicsit melegebb a kezem hőmérsékletétől. Játékra eddig csak próbaképpen Windows alatt próbáltam a Word of Tankot, nem akadt.

Többnyire én Linuxot használok emitt küzdeni kell vele, de ez nem a gép hibája. Windows 8.1 alatt tökéletesen meg. A gyártó által mellékelt driver CD is csak 8.1-es rendszerhez tartalmaz driver szoftvereket.

És akkor pár kép

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lenovo IdeaPad G505s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.