Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Napfénysüti

Ma körbenéztem de sajnos Technicből nincs nagy kínálat.
Viszont láttam LEGO társasjátékot. Van valakinek ilyen? Lehet páromnak vennék ajándékba, szereti a társasokat. :)

Més que un club!

(#102) LÁZ válasza Napfénysüti (#101) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azon én is gondolkoztam - társasjáték - , mert 2en is lehet tolni, és 20-25perc az egész

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#103) Napfénysüti válasza LÁZ (#102) üzenetére

Segíthetnél választani. Bár nálam a Minotauruszos eddig a nyerő:
Lego Minotaurus

Szerintem egy ilyet veszek majd. :K

Més que un club!

(#104) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Magyarország legjobb LEGO minifiguráit keressük!

Szavazz az egyedi munkákra, vagy nevezz be a versenybe te is egy saját minifigurával. A lényeg, hogy kreativitásodat szabadjára engedve rakj össze egy vagy több minifigurát a meglévő elemeid
ből, vagy akár teljesen újat is megfesthetsz, illetve kialakíthatsz! A győztes nyereménye a budapesti Árkád bevásárlóközpont LEGO Monobrand Store-jában beváltható 15.000, 10.000 és 5.000 forintos vásárlási utalvány, de a szavazók között is kisorsolunk pár apróságot!

» Irány a minifigura szépségverseny: [link]

A játék december 20-áig tart és ahhoz, hogy részt vehess benne, nincs más dolgod, mint like-olni a LEGO Kocka facebook oldalát, illetve megosztani a játékot!

best regards, egy fórumozó blogger

(#105) Napfénysüti

Intersparban ma 30% kedvezmény van játékokra ha van Supershop kártyátok. Gondoltam szólok hátha valaki akarna most Legot venni bár a kínálat nem túl bő de ki tudja. :)

Més que un club!

(#106) Napfénysüti

Karácsonyra lesznek a fa alatt új készletek? :)

Més que un club!

(#107) LÁZ válasza Napfénysüti (#106) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

van pár koncepció :D , de lehet csak 1 apróság lesz, mert a miadidas-on összerakok magamnak egy predit saját szinben-felirattal :DDD

ps. azért egy 10220 camper van kinéz nagyon ;]

szerk. a kockaáruházon elég sok technic motor alkatrészt láttam, meg ilyen power function cuccokat ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#108) Napfénysüti válasza LÁZ (#107) üzenetére

Ezen a VW Camper Vanon én is erőteljesen agyaltam: VW Camper Van

Határozottan tetszik. De karácsonyra alighanem marad a 8109-es Flatbed Truck meg szerintem egy Minotaurus társasjáték.
Viszont jövőre lehet a vitrinbe beszerzem ezt a VW-t. Úgyis tervezem hogy mostantól majd pár havonta beruházok egy szettre a magam örömére. :)

Nézegettem a Star Warsos szetteket, tudom hogy te azokért vagy oda de valami eszméletlen drágák. Egyébként én is szeretem a Star Wars universumot de nekem azok már a túl húzós kategóriába esnek. Nagyon erőteljesen meg kell fizetni a licenszdíjat értük. :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#109) Gondwana válasza LÁZ (#107) üzenetére


Gondwana
addikt

Napokban rendeltem is tőlük egy nagy kupac motorizációt (így, utólag hosszabbítókábelből még keveset is), viszont fogaskerekekkel nagyon siralmasan állnak. 8-as van, meg 20-as kúp, ennyi. 10, 12, 20, netalán 24, amik nekem kellenének, egy ideje nincsennek.
Apropó: azért a 8110-zel akadnak ám problémák, pl. az első keresztlengős felfüggesztés úgy használhatatlan, ahogy van, az egyik oldalon ül, csak a másikon rugózik. Ez akkor derült ki, amikor rákerült a kabin. (A platót meg a csatolt eszközöket még nem raktuk össze, majd szépen lassan.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#110) Napfénysüti válasza Gondwana (#109) üzenetére

Azért az kicsit gáz hogy egy 50k-s csúcs szettnél ilyen dolgok vannak. A kormányzása nem túl nehéz? Mert olvastam hogy az se az igazi. :F
Pedig ez az Unimog szett is nagyon tetszik csak árban már a lélektani határ felett van. :U

Més que un club!

(#111) Gondwana válasza Gondwana (#109) üzenetére


Gondwana
addikt

8110 első felfüggesztés: User error, az egyik oldalon egy 15stud tartó vége leugrott, ettől változott meg a geometriája, csak hát ezt meg is kellett találni...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112) LÁZ válasza Gondwana (#111) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#113) Napfénysüti válasza Gondwana (#109) üzenetére

Szabad tudni honnan és mennyiért szerezted be a 8110-est?

Més que un club!

(#114) LÁZ válasza Napfénysüti (#113) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ebay-en utánanézhetek neked, hátha van 1 olcsóé :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#115) Napfénysüti válasza LÁZ (#114) üzenetére

Mondjuk te benne vagy az Ebayes dolgokban.

Végülis kíváncsiságból megnézhetnél nekem pár szettet lehet később érdekelnének:
8043
9397
8110

Mennyire rizikós onnan Legot rendelni? Ha lehet bontatlan dobozokat nézz nekem Laci. :R

Més que un club!

(#116) Gondwana válasza Napfénysüti (#113) üzenetére


Gondwana
addikt

Essenben van egy soppingcentör, ott volt egymás alatt a három ultimate set, ott voltak az alsó polcon egymáson a 8110, a 8043 és a 9398 egy-egy dobozzal, mindhárom 150€/box. El is kezdtem filozofálni, hogy most akkor melyiket is, de régi szabál, hogy stratégiát ad-hoc éles helyzetben ejnye-bejnye változtatni. Mondjuk, a kerékhajtás meg a motorizált kormányzás hiánya miatt sajnálom egy kicsit, de a lepényhal meg utoljára, hátha meg lesznek egy kicsit hajkurászva azok a differenciálok.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#117) Gondwana


Gondwana
addikt

Elindult az előre-hátra funkció az Unimogban!
Majdnem így, de van egy kevéssé feltűnő apróság: itt a motor lefelé feszül kb. 1/4 studnyit, amiért találnom kellett két 11stud hosszú fekete kart két 13 hosszú helyére (a videóban 2:00-nél létszik, ahogy rálógnak a motor hátuljára), persze idegen szettből, így a 9391 daru lánctalpfesztávolsága most nálunk megnőtt 2 studdal. Valamilyen kuplungolást ki kellene majd hozzá találnom, mert a hosszú erőátvitel rugalmassága miatt lassan reagál a távirányítóra, illetve ami a nagyobb gondom, hogy megállítás után még egy nagyot ránt a motoron. (Esetleg PLC-zzek hozzá motor-generátoros fékezést akku-visszatáplálással, mint a metrókocsiknál?)
A kormányzás a jövő héten kerül talán sorra. (Türelem, tornaterem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#118) LÁZ válasza Gondwana (#117) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hajrá hajrá :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#119) bálint 27


bálint 27
újonc

Sziasztok!Tudnátok-e segíteni abban hogy a Lego 8293 power functions motorkészlet, beépíthető-e más meglévő legoba,pl 8142 Racers, vagy csak a technik termékcsoportba lehet alkalmazni. Előre is köszönöm ha valaki segítene ebben a kérdésben nekem. Nagyon szeretek legozni, (mint mindenki ), és szeretném ezzel a motorkészlettel a meglévő járműveimet egy kicsit felújítani. :K :(

(#120) Gondwana válasza bálint 27 (#119) üzenetére


Gondwana
addikt

Az akkupack és a motor össztérfogata kb. ugyanannyi, mint a teljes összerakott 8142 - vagyis szerintem esélytelen, hogy beleférjen, pláne, ha még fogaskerekznéd is, meg még az IR-vevő, meg a kormányozhatóság, szóval én hanyagolnám. Vannak Technic szetek, amiken fel van tüntetve, hogy hogyan is tudod bővíteni ezzel a motorkészlettel (daru, traktor, helikopter...).

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#121) bálint 27


bálint 27
újonc

Köszönöm szépen a válaszodat. Még egy kérdést szeretnék feltenni. Van 2-3 doboz ömlesztett legom, azokhoz kerekek, és több alakatrészek stb. . És ha ezeket használom fel + a power functions motorkészletet, és így létre jöhet egy egyedi tervezésű jármű? ami működik is? Lehetséges ? Aminek csak a képzelet szab határt, nagyon szeretek kitalálni magamtól is különböző járműket, munkagépeket, ami nem köt a leíráshoz.Vagy csak a technik adta legofajtákhoz tudom alkalmazni ezt a motorkészletet.
Köszi hogy elolvastál, de egy ilyet szeretnék karácsonyra, és nem akarok hülyeséget vetetni, hogy utánna meg ne tudjam használni semmire. :(( :((( :W

(#122) Napfénysüti

Kíváncsiságból megkérdezem: róluk van tapasztalat? Ahogy nézem elég jó áraik vannak.

Més que un club!

(#123) Gondwana válasza Gondwana (#117) üzenetére


Gondwana
addikt

Elkészült a kormányzás is, illetve a POV/PPOV kapcsolók fölé bekerült még egy, amivel az eredeti motrot lehet kapcsolgatni, immár sokkal egyszerűbben/kényelmesebben/precízebben, mint az elemtartó dobozon, ami rendszeresen túlszalad, nem marad középen a kikapcsolt állapoton. Az lepett meg, hogy végül olyan érzsem volt, hogy gyárilag előlátták, hogy pont úgy kell kormányozni, ahogy én megoldottam (a 20-as fogaskerék a kabin tetején, a két ülés közötti rögzítési pont, amire bekerül egy 11stud rúd a kormányzómotor tartására, a fogasléc előtti rész két végén az üres lyukak, amikre egy 7stud rúd kell, hogy az erölködéstől ne dobja le állandóan a 10t fogaskereket a kardán végéről - erre akkor jöttem rá, amikor a harmadik leesés uán már az ágy alól kellett vadásznom a fogaskereket). Ja, és a plató is billenős lett (a vezetékezés miatt meg is emeltük - ezt a fiam építette). Majd egyszer körbe is fotózom.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#124) Gondwana válasza Gondwana (#123) üzenetére


Gondwana
addikt

(nem POV/PPOV, hanem PTO/PPTO)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#125) Napfénysüti válasza Gondwana (#123) üzenetére

Fotók jöhetnek ha lehet akkor a módosításokról akár részletesebben is. :K

Més que un club!

(#126) FLx válasza Napfénysüti (#106) üzenetére


FLx
addikt

Én most hoztam el egy 9398-at és egy 8043-at, csak hogy legyen mit rakosgatni a fa alatt. :D

(#127) Napfénysüti válasza FLx (#126) üzenetére

Az azért elég komoly karácsonyi ajándék lesz, boltban a kettő vagy 100k összesen. :)
Nekem elvileg a hétvégén elválik mi lesz mert legkésőbb hétfőn szeretnék intézkedni. De most úgy néz ki hogy 9397 ami befutónak tűnik vagy ha az nem akkor egy 8109-es szett. De legalább a kettő közül az egyik. :K

Més que un club!

(#128) FLx válasza Napfénysüti (#127) üzenetére


FLx
addikt

A 9397 és a 8109 is nagyon jó cucc, azokra még én is pályázok majd valamikor. :) Egyébként ahogy nézem idén is jól fogy a Lego, az üzlet ahol tegnap voltam, már az előre lefoglalt rendelésemet is alig tudta előkaparni, mert vitték volna mások. :D Tavaly karácsony előtt két héttel például sehol nem volt már Unimog, 22-én tudtam nagynehezen találni egyet. :D

(#129) Napfénysüti válasza FLx (#128) üzenetére

Én is egyedül attól tartok hogy tudnak-e szerezni. Voltam pár játékboltban ahol árulnak Legot de kemény 1db 8109-essel találkoztam. De legalább a dobozát láttam élőben. 9397-et meg sehol. Itt Fehérváron komoly Legokból nagyon gyér a választék. :(
De mindegy így marad a neten rendelés. Csak be tudják szerezni...

Més que un club!

(#130) FLx válasza Napfénysüti (#129) üzenetére


FLx
addikt

Kockavilag-ban biztosan lesz készlet, ők még karácsony előtti napokban is szoktak kapni új árut. Illetve kockaaruhaz is korrekt, nekem hoztak már csomagot dec 22-én is, és ott olcsóbb is a futár.

(#131) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

2x2-es lapos-alacsony elemet keresek sokat 40-50 db, vagy többet, lehetőleg kék szinben, vagy max 2 különböző szinben, pl piros-kék, vagy csak fekete is jó esetleg.

Ha valakinek akárcsak 10-15 db lenne, az is okés, táblacsokiér, 50db felett Deus Ex:Human Revolution steam kód a jutalom, vagy egy 56*35ös Diablo 3 map.

ps. lassan érik a Camper Van bemutató cikk is ;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#132) Napfénysüti válasza LÁZ (#131) üzenetére

Na pont most írtam a privátodra választ ahol kértem hogy ha meglesz a Camper Van akkor arról szívesen olvasnék egy képes Logout cikket. Cserébe ha van rá igény én is írnék majd a sajátomról amint megjön és építem. Nem 100% de úgy néz ki rendelek egy 9397-et meg mellé egy Minotaurus társasjátékot. :)

Més que un club!

(#133) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#132) üzenetére

Jelentem hogy a 9397 szállítás alatt van. :D
Izgatottam várom x évnyi Lego szünet után a második saját pénzből vett szettemet (az elsőt még gyerekként az összelocsolt pénzemből vettem). ;]

Més que un club!

(#134) LÁZ válasza Napfénysüti (#133) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én a locsolós pénzből mindig makettet vettem, aztán ment az épitkezés :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#135) Napfénysüti válasza LÁZ (#134) üzenetére

Én az 1:18-as autó modelleket gyűjtöttem egy időben. Persze akkor amikor jó gyerek voltam és valamire kaphattam. :D
De szerencsés gyerek voltam mert szüleim elég sok Legot vettek nekem pedig most látom csak hogy mennyire drága játék. Viszont rohadt jó. :D

Més que un club!

(#136) Gondwana


Gondwana
addikt

Összeraktuk a csörlőt is, mingyárt ment is bele a szabadonfutó-mod, azaz ha az idegenszínű (csak ilyen volt itthon) zöld pöcköt lefordítjuk, a másik oldalon kilógó tengelyt áttoljuk 1 studnyit (a fogaskerekek miatt csak annyit is lehet, többet nem), akkor szabadonfutóként letekerhető a kábeldob tartalma.
(A kormányműből meg a dönthető hátsó platóból most épp nem sok látszik)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#137) Napfénysüti

Na megjött a mikulás. Boldogan hazahoztam a nem is kicsi csomagot erre itthon nézem hogy rossz társasjátékot csomagoltak. 3841 Minotaurusz helyett kaptunk eg 3844 Creationery-t. :D
Próbálom elérni a Kockafutár ügyfélszolgálatosát hogy mi ilyenkor a teendő, kíváncsi vagyok mit mondanak. :)

Més que un club!

(#138) LÁZ válasza Napfénysüti (#137) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

de legalább te össze tudod rakni :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#139) Napfénysüti válasza LÁZ (#138) üzenetére

Ha minden igaz vasárnap itthon leszek akkor tervezem összerakni. Képeket majd csinálok közben.
Egyébként társasként egy drágábbat küldtek ez pont 2400 Ft-al többe kerülne de a számlán meg mindenhol az eredeti szerepel, annyit is fizettem. :) De azért írtam egy mailt mert bár ez is jópofa de már a másikat terveztük be.

Ha egy 8109-essel keverték volna össze egy szavam nem lenne. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#140) LÁZ válasza Napfénysüti (#139) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

biztos küldenek majd érte vkit, aztán cserebere

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#141) FLx válasza Napfénysüti (#139) üzenetére


FLx
addikt

Én megvárom a karácsonyt, addig elvannak a polcon. :D Lesz egy szabad hetem, de szerintem rá is fog menni a rakosgatásra, mert közben rendeltem még egy 8109-et is. :D

(#142) Napfénysüti válasza FLx (#141) üzenetére

8109-ről majd dobj képeket mikor rakod össze én azon vacilláltam szerintem jövőre be is szerzem.
Igazából a 9397-et magamnak vettem nem is feltétlen karácsonyra meg nem is leszek itt az albiban túl sokat szóval én tuti előtte összerakom. :)
Egyelőre felbontottam és megcsodáltam a csomagokat, régen még nem tették ennyi zacskóba.

Més que un club!

(#143) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#137) üzenetére

Fel is hívtak, egyeztettünk holnap futár hozza az eredetileg rendelt terméket ezt meg viszi. Kedves volt az úr a telefonnál, bocsánatot kért és még valami kis meglepetést is küldenek. Na ha ez így megvalósul holnap akkor elismerésem a Kockafutár csapatának. :R

Més que un club!

(#144) Gondwana válasza Napfénysüti (#142) üzenetére


Gondwana
addikt

...régen még nem tették ennyi zacskóba.
Régen nem is hodták ennyi helyről a belevalót.

Most nézem, hogy tegnap óta valaki teljesen kirámolta a kockaáruházat - volt egy rakat alkatrészem kosárban, lehet, hogy mégis inkább Bricklink-to-Serbia vonalat kell keresnem...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#145) Napfénysüti válasza Gondwana (#144) üzenetére

De egy típusú szett nem egy gyárban készül, tehát úgy érted hogy különböző gyárakból küldenek egy (ahol csomagolják) gyárba alkatrészeket?

Més que un club!

(#146) FLx válasza Napfénysüti (#142) üzenetére


FLx
addikt

Én is sokat gondolkodtam a 8109-en, mert azt gondoltam, hogy nem olyan túl nagy méretű cucc. Aztán láttam egy videót ahol konkrétan a platójára tették a 8043-at. :D

(#147) FLx válasza Napfénysüti (#145) üzenetére


FLx
addikt

Ha jól rémlik nem egy gyár, nincs is meg az összes gyárban az összes forma hozzá, mert valami csilliárdos áruk van ezeknek. :)

(#148) LÁZ válasza Gondwana (#144) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nem rámolta ki, csak alkatrészeket karácsonyig nem szállitanak ki, mert nem kapnád meg, asszem a 2 ünnep között már lehet rendelni azokat is.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#149) Napfénysüti

Na megjött a csomagom, de kollégámnál van. Fene se gondolta hogy ilyen gyorsan hozzák és így a munkahelyemet adtam címnek. Remélem most jó szett jött, a másikat természetesen átadta a futárnak a kolléga. Az tuti hogy nagyon gyors az ügyintézés. Ha megyek délután megírom hogy mit kaptam. :K

Egy kérdés a rutinosabbakhoz: ti építés előtt szoktátok az elemeket ellenőrizni egy boltból vásárolt szettnél? Olyan nehéz megállni hogy ne bontsam fel a zacskókat de ki akarom várni a vasárnapot amikor nekieshetek és egyben összerakhatom. Rosszabb vagyok mint egy kisgyerek karácsony előtt. :DDD

Més que un club!

(#150) FLx válasza Napfénysüti (#149) üzenetére


FLx
addikt

Nekem még sose hiányzott belőle, meg szokott lenni néhány spare part is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.