Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Gondwana


Gondwana
addikt

... és ha bekamuzok egy levegőtartályt, azt is kiküldik?
(friss tapasztalat, Bricklink, szerbiai eladó, 35€ körüli rendelés, abból kicsivel 10€ felett pneumatikacsövek: úgy írta, hogy D 4mm pneumatic hose, ehhez képest az összes cső D 3mm rigid hose - a felismerhetően fognyomos pineket meg már említésre méltónak se tartom)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#302) Napfénysüti

Hoppá ez nem tűnik annyira rossz ajánlatnak már:
Lego 42006

kovsol: jaja kérhetném ide is. Bakker erre kísértésbe estem, még át kell gondolnom. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#303) kovsol válasza Napfénysüti (#302) üzenetére


kovsol
titán

Igen, ez már jobban néz ki mint a 19900. És szállítást se kell fizetned, mert helyben is van üzletük. :K

(#302) Napfénysüt tudsz rá még aludni, mert jan 7. a várható érkezés :) Én meg még mindig a NXT2 -vel szemezek. :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#304) lapa


lapa
veterán

én is jól ráizgultam a témára, épp elébb klikkelgettem össze 67 ezerért mindenféle jóságot (felfüggesztés, moci, pneumatika) ebayen a leendő (vagy eszerint még nagyon sokáig nem leendő...) járműhöz. és ebben távir még nincs is, bár minden más igen.

van esetleg valakinek bricklinken olyan eladó-tippje, akinek nagy a technic választéka és jók az árai? egyenként nem szeretném turkálni a dolgokat, de ha mondjuk 2 bricklink embertől össze lehetne szedni olcsóbban, még nekifutnék a keresésnek.

(#305) kingabo válasza kovsol (#303) üzenetére


kingabo
őstag

Hol mennyiért találtál nxt-t? Pár hete (hónapja?) nézegettem ebay-en, de pk-val már nekem húzósnak tűntek az árak ($600+)

(#306) kovsol válasza kingabo (#305) üzenetére


kovsol
titán

600$ ? hol néztél te árakat ? :D még az amcsi lego shopban is 280$ a magyarban meg 90k.

May the Force be with you!

(#307) kingabo válasza kovsol (#306) üzenetére


kingabo
őstag

Írtam, hogy ebay, pl link: [link], egyébként pont ezért kérdeztem!

(#308) kovsol válasza kingabo (#307) üzenetére


kovsol
titán

tessék ha már ebay akkor ez a legolcsóbb amit hozzánk elhoznak.

May the Force be with you!

(#309) Napfénysüti válasza kovsol (#303) üzenetére

Elküldtem öcsémnek a linket erre írta hogy valószínű rendel is egyet meg mellé akar egy olyan helit mint a tied. :D

Més que un club!

(#310) kingabo válasza kovsol (#308) üzenetére


kingabo
őstag

Kösz, bár ha erre még az áfa is rájön akkor olcsóbb a magyar webshop.
"ha már ebay"
Nem ragaszkodok én hozzá, csak írtam, hogy én ott néztem, ha máshol van olcsóbban ugyanaz, akkor ott venném meg.

(#311) lapa válasza kovsol (#308) üzenetére


lapa
veterán

még jó, hogy megnéztem az inventoryt, pont van benne egy olyan flexi tengely összekötő, amiről nem is tudtam, pedig nagyon kéne. mármint emiatt nyilván nem veszek.

mondjuk ha szabad értetlenkednem én inkább a motorikára meg a mechanikus felépítésre mennék rá első sorban, az intelligencia meg szenzorok majd inkább okostelefonnal vagy ilyesmivel még mindig messze hatékonyabb. viszont motorok, aktuátorok meg ilyesmik nélkül semmit sem ér a chip.

[ Szerkesztve ]

(#312) kovsol válasza lapa (#311) üzenetére


kovsol
titán

És az okostelefont hogyan kötöd rá a legóra ha nincs egy nxt beleépítve ?
Nem teljesen világos számomra amúgy mire gondolsz, pedig vagy 4x elolvastam.

May the Force be with you!

(#313) Gondwana válasza kovsol (#312) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt már én is néztem, hogy a Lego IR-kommunikáció gyakorlatilag nyílt timing-diagrammokkal elérhető. Laptopon (T60) is, Palm T5-ön is van IR, már csak fel kell programoznom (vagy NoviiRemote-tal felvennem) az utasításokat, és lehet programozni. OK, vezérlés lesz, nem szabályzás, de valahonnan el kell indulni...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#314) lapa válasza Gondwana (#313) üzenetére


lapa
veterán

igen, azt én is néztem hogy lehetne távirt emulálni, csak ezek a szar új thinkpadek, hogy még irda sincs rajtuk...

@kovsol: nem filozofáltam sokat hogyan kötném össze. én abból indultam csak ki, hogy tényleg jól működő bármilyen járművek (mondjuk egyszerű példának nézz meg egy rendesebb küszöböt) megépítése nem triviális. számomra ez az elsődleges cél, hogy átmásszon a küszöbön, majd ha ez megvan akkor lehet flancolni intelligenciával.

de mondhatnám a robotokat is példának: nem volt egyszerű olyan robotkezet összerakni, ami normálisan meg tud fogni pl. egy random alakú poharat és fel is tudja emelni akár üresen is. és az ilyen dolgok nagyrésze végül abban csúcsosodik ki, hogy legyen mindenhol dupla aktuátor, dupla fogaskerék, stb., amit meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#315) kovsol


kovsol
titán

Végül vettem vaterán egy 8043 -t. Villám árral elhoztam 39k ért. Karácsonyra vett, egyszer kirakott készlet.

May the Force be with you!

(#316) FLx válasza kovsol (#315) üzenetére


FLx
addikt

Jó gyorsan eladta valaki. :D :D

(#317) Napfénysüti válasza FLx (#316) üzenetére

Gondolom az ára most jobban kellene neki. :D

De irigylem a kollégát, ez egy fantasztikus szett lehet. :R
Remélem én meg ma berendelhetem a 42006-ost ahogy nézem erről még túl sok írás sincs jó lenne itthon az elsőt megírni. ;]

Més que un club!

(#318) kovsol válasza Napfénysüti (#317) üzenetére


kovsol
titán

Gyorsan le is csaptam rá.
Az aukció kezdete:
2013.01.03. 14:24:18
Az aukció vége:
2013.01.03. 15:18:17

Nem sokáig volt kint :DDD
Mivel boltban már nem kapni, mert kisöpörték elég jól a készleteket karácsony miatt, így legalább nem maradtam le róla.

May the Force be with you!

(#319) Gondwana válasza Napfénysüti (#317) üzenetére


Gondwana
addikt

The set does not include power functions, but includes instructions for adding power functions. The set is already fairly expensive and the price per piece is higher than many other sets (largely due to the numerous rare and new parts), so not including power functions helps keep the price down. This is a good thing, especially if you already own several motors. And although it does not come with power functions, I highly recommend adding power functions as it greatly increases the playability and fun of an already great set.
Forrás

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#320) Napfénysüti válasza Gondwana (#319) üzenetére

Ezt már pont olvastam korábban. Valóban ő is írta hogy nem olcsó a darabonkénti ára de neki is nagyon tetszett. Engem is megfogott. :B
Amúgy én itthoni írásra mondtam hogy még nincs de a külföldi review se túl sok. Direkt keresgéltem mert kíváncsi voltam mik a vélemények. :K

Més que un club!

(#321) Gondwana válasza Napfénysüti (#320) üzenetére


Gondwana
addikt

Azért az a darabonkénti (ha a rögzítőpin is 1db meg az aktuátor is 1db) árat vitatnám: ha 50kHUF számolom a 8043 1123 darabját, az kb. duplája a 42006 17kHUF/720db árnak szerintem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#322) Napfénysüti válasza Gondwana (#321) üzenetére

Mármint most ezzel arra akarsz kilyukadni hogy a 42006 nem is olyan drága ennyiért?

De ha a 8043-ból levonod az IR receiverek meg a 4 motor és az elemtartó PF dolgok árát akkor nem jutányosabb? Azért ezek elég drága cuccok külön.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#323) kovsol válasza Gondwana (#321) üzenetére


kovsol
titán

Jó mondjuk a nagyobb készletek árát a motorizálás dobja meg szerintem.
8043 ban, ott figyel 4 motor, 2 receiver, elem tartó, 2 távvezérlő.

May the Force be with you!

(#324) FLx


FLx
addikt

Na találtam egy magyar boltot, ahol állítólag van raktáron még 8258 egész jó áron. Kíváncsi leszek csak kamu-e, vagy tényleg maradt nekik valahol a raktár sarkában. :D

(#325) Napfénysüti válasza FLx (#324) üzenetére

Hol és mennyiért lehet még "elvileg" kapni?

Én meg tegnap megrendeltem a 42006-ost. :)

Més que un club!

(#326) FLx válasza Napfénysüti (#325) üzenetére


FLx
addikt

http://kockarako.hu/spd/LT8258/LEGO_TECHNIC_8258_Emelos_Teherauto

Bár mióta megrendeltem, megint azt írja, hogy nincsen. :D

(#327) LÁZ válasza FLx (#326) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a kockaáruházon 48, elvben raktáron ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#328) FLx válasza LÁZ (#327) üzenetére


FLx
addikt

Ott már több mint egy éve nincsen, csak a gugli kidobja a régi linket.

(#329) Gondwana válasza FLx (#328) üzenetére


Gondwana
addikt

A 8043-ad aktuàtorànak talpàn mi a dàtumkòd? (??X?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#330) FLx válasza Gondwana (#329) üzenetére


FLx
addikt

Na ezt most nem tudom megnézni, csak a doboza van itt nálam. De mondjuk 38XX-re tippelek, mivel az IR Receiver is 2.0 benne. De megnézem majd. :)

(#331) Gondwana


Gondwana
addikt

Ez mekkora!
(Először azt hittem, csak valami vicc, de komolyan beletolta a 8110 funkcióinak többségét!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#332) lapa válasza Gondwana (#331) üzenetére


lapa
veterán

naigen, ilyeneket kéne feltolni a cuusoora. akkor nem vennének az emberek ugyanezt tudó 8110 aranyáron haha. van valahol részletes kép az aljáról?

(#333) Napfénysüti válasza Gondwana (#331) üzenetére

Nagyon ötletes, le a kalappal a készítő előtt.

Más: épp most raktuk össze a 9397 B változatát. Ez is eltartott majd 5,5 óráig. Tetszetős a végeredmény bár egy-két részletében kissé aránytalan. :)

Més que un club!

(#334) kovsol válasza Napfénysüti (#333) üzenetére


kovsol
titán

szétszedés meddig tartott amúgy?

May the Force be with you!

(#335) Napfénysüti válasza kovsol (#334) üzenetére

Kb 1 óra alatt megvolt de ketten csináltuk. :K

Més que un club!

(#336) lapa


lapa
veterán

én meg nagyjából szétválogattam meg rendszereztem a legokat végre. kezdett kicsi lenni a turkálós hely, ma a nagyja már kész. persze most se férünk el sokkal jobban, de legalább a nagy túrás kevesebb. meg még mindig nem teljes a válogatás.

(#337) lapa


lapa
veterán

érdekes, hogy az ember az sw alapján azt hinné micsoda közös halmaz lehet a star trek és a lego fanok közt. erre ilyen kultok alig kapnak...

kult 1
kult 2

pedig ilyen színben esélytelen összekaparnom magamnak a cuccokat hozzá. még a minihez is vajmi kevés spec cuccom van.

(#338) kingabo válasza Gondwana (#331) üzenetére


kingabo
őstag

Wow, na ez a nem semmi. :Y Pont ezért szeretem annyira a technic legókat.

(#339) Gondwana


Gondwana
addikt

Mennyi kell még, hogy 2016-ra ez legyen az aktuális csúcszszet? (Mert itt 10.000 gondolom, nem lesz elég, meg ezt nem is tudják szerintem kihozni 3-400€ alatt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#340) FLx válasza Gondwana (#339) üzenetére


FLx
addikt

Ha lesz is valaha belőle valami, akkor is nagyon lebutított formában, ahogy a Lego Group írta a kommenteknél. De én inkább arra tippelek, hogy sose lesz ebből semmi.

http://www.technicbricks.com/2012/12/cuusoo-disapointments.html

(#341) lapa válasza FLx (#340) üzenetére


lapa
veterán

igen, azért a lájk nemugyanaz, mint lerakni a zsák pénzt az asztalra.

én egyébként többé-kevésbé komolyan gondoltam már arra, hogy komoly kusztom modelleket összezacskózva kéne árulni. azaz, hogy mondjuk sheepo-tól meg lehetne rendelni a landy alkatrészeit, meg mittomén valami minimál manuált. nyilván kicsit elrugaszkodott.

(#342) Napfénysüti válasza FLx (#340) üzenetére

Én ezt csak úgy tudnám elképzelni megjelenő szettnek hogy mondjuk a 9398 alapjára épülne egy Defender kasztni.

Így ahogy most van esélytelen kb. Azért én is támogattam mert rohadt jó. :K

Més que un club!

(#343) Napfénysüti

Jön a 3. generációs Mindstorm készlet?
EV3

Mondjuk még várni kell rá rendesen.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#344) lapa válasza Napfénysüti (#343) üzenetére


lapa
veterán

hova kell küldeni a pénzt ááá.

ezzel nagyjából megoldódott a "hogyan kapcsoljuk mobilhoz" témakör. erre már azt mondom tényleg érdemes lesz megvenni, végtelen lehetőségek.

(#345) Napfénysüti válasza lapa (#344) üzenetére

Bizony, azért is tettem be. Ez már határozottan tetszetős lesz. Csak gondolom ha megjelenik az ára meg az egekben...

Més que un club!

(#346) FLx válasza Napfénysüti (#343) üzenetére


FLx
addikt

Na akkor megvan a jövő karácsonyi ajándékom. :D

(#347) kingabo válasza Napfénysüti (#343) üzenetére


kingabo
őstag

Ez most miben tud többet mint az előző a nem_gyerekeknek_szánt részből? Ok, van usb meg sd kártya, de a prociról, motorokról nem igazán ír. Szerintem egy kamera jó lenne még hozzá...
Lapa: már a most kaphatóval is megoldható bt-vel a kummunikáció. Mi írtunk olyat, hogy egy pc irányítja a robotot, Lejos-ra javaban. Mivel a robot csak utasításokat fogadott (menj előre, fordulj balra, jobbra), ezért simán írányítható telóval is, csak egy progit kell hozzá írni.

[ Szerkesztve ]

(#348) kovsol válasza kingabo (#347) üzenetére


kovsol
titán

még a progit se kell megírni, mert android marketen vannak fent már kész irányító progik

May the Force be with you!

(#349) kingabo válasza kovsol (#348) üzenetére


kingabo
őstag

Majdnem 3 éve programoztam rá (egyetemi beadandó), azóta akkor sokat javult a helyzet. :)

Sokáig ardunion gondolkodtam, aztán találtam egy ilyet, de a legóban megvan az, hogy azt építek belőle amit akarok (ezért lego :D ). Az előbbihez meg kell venni mindent (motorok, érzékelők) és nem olyan egyszerű bármit építeni belőle mint a legóból, a másodiknál meg 0 az átépíthetőség.

(#350) lapa


lapa
veterán

ha a jelenlegieket is lehet bluetootholni, az király akkor. és akkor újra ott járok, ahol eddig: még mindig a mechanika felépítése az igazi kihívás. például megemlítettem gazdasszonynak a múltkor összeklikkelt 67e forintos leendő terepjáró-alkatrészeket, és még élek. ez jó jel.

ahogy nézem egyes appok második teló audio-video jelét is tudja fogadni az nxt távirányítás mellett. szóval ott tényleg azt implementálsz, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.