Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) kovsol válasza FLx (#196) üzenetére


kovsol
titán

es az uj modellek az melyik idoszakaban varhatoak?

May the Force be with you!

(#202) FLx válasza kovsol (#201) üzenetére


FLx
addikt

Két időszak van, H1 és H2. A H1-es modellek egy része már kapható, a nagyobbak március után. H2-es modellek június után, és azokról még nem is tudni, hogy mik lesznek. Valószínűleg Január környékén lesznek már információk a H2-es szettekről.

(#203) FLx válasza Napfénysüti (#200) üzenetére


FLx
addikt

Viszont ez a legtöbb darabból álló Technic szett és pneumatikus. :)

(#204) Gondwana válasza Napfénysüti (#200) üzenetére


Gondwana
addikt

A 8043 nàlunk is listàn van, de az Unimog utàn félek, hogy csalòdàs lesz. Szerintem a 8110 legszebb része az, ami nincs a dobozàban, azaz, hogy széjjelhackelhető a végtelenségig, mi màr 8-10 mod körül jàrunk (pl. szabadonfutò a csörlőre, pin helyett kapcsolòval nyithatò a kabin, full RC, dönthető platò magàtòl nyìlò hàtsò ajtòval...) és még van benne potenciàl (a 8043-ròl nincs ilyen benyomàsom)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#205) Napfénysüti válasza Gondwana (#204) üzenetére

Ebben igazad van, egyéni átalakításra sokkal több lehetőséget rejt az Unimog. Csak nekem alapból a 8043 nagyon bejön, azon nem is változtatnék.
De nagyon kíváncsi vagyok a jövő évi készletekre, egy párat már láttam de azok kisebbek és nem is tetszik egyik se. :U

Boldog Legoban gazdag karácsonyt! :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#206) FLx válasza Napfénysüti (#205) üzenetére


FLx
addikt

8043 azért is jó vétel lehet, mert van benne 4 motor, 2 infra vevő, meg 2 remote control. Ha csak ezeket megvenném Bricklink-en, az magában 25 ezer pénz. :)

(#207) kovsol válasza FLx (#206) üzenetére


kovsol
titán

Az a gond eleg dragak, sajnos nekem max csak az egyik lesz meg. Motor keszletet ebayen lattam eleg jo aron amugy tobb meretben is.

May the Force be with you!

(#208) FLx válasza kovsol (#207) üzenetére


FLx
addikt

Ja, egyre drágább sajnos. Első körben ez 40 ropi volt max, sok helyen már 55-ért láttam pár hete.

(#209) kovsol válasza FLx (#193) üzenetére


kovsol
titán

aztán sikerült már valamelyiket összerakni ? :)

May the Force be with you!

(#210) FLx válasza kovsol (#209) üzenetére


FLx
addikt

A 8109 már kész, most rakosgatom a 8043-at. Ez elég durva lesz, ahogy nézem.

http://imageshack.us/g/1/9935426/

[ Szerkesztve ]

(#211) FLx


FLx
addikt

Hmm, jövőre is lehet költeni rendesen. :) Úgy tűnik a flagship egy több mint 2000 darabos mobile crane lesz.

(#212) kovsol


kovsol
titán

most nézem le van árazva 40k ra a 8043: [link] persze épp nincs raktáron :( gondolom mire lesz megint akkor meg 50k lesz újra.

May the Force be with you!

(#213) Napfénysüti válasza FLx (#210) üzenetére

8109-ről mi a véleményed? Megéri? Ezt szeretném 2. Technic készletemnek mert az A modell megfogott. Viszont a B az nagyon felejtősnek tűnik.

Més que un club!

(#214) FLx válasza Napfénysüti (#213) üzenetére


FLx
addikt

Nekem bejön, élőben nagyon szép, pedig képeken nem tetszett annyira. Túl sok funkciója ugye nincsen, de polcon brutálisan szépen mutat. :) Megépíteni sem volt bonyolult, bezzeg a 8043. :D Ennyi fogaskereket életemben nem láttam, hiperbonyi. :D

(#215) Napfénysüti válasza FLx (#211) üzenetére

Erről hol lehet infót telálni, én sehol nem lelem. :(

Més que un club!

(#216) FLx válasza Napfénysüti (#215) üzenetére


FLx
addikt

http://www.technicbricks.com/2012/12/images-for-2h13-sets-already-online.html

Képek még csak nagyon piciben vannak, pl. itt:

http://www.setechnic.com/Forum/post119452.html#p119452

(#217) LÁZ válasza Napfénysüti (#215) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ehhe, látom elindultál a lejtőn :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#218) Napfénysüti válasza LÁZ (#217) üzenetére

Világéletemben odavoltam a Legoért csak most már van is lehetőségem hogy vegyek néha. :DDD

Ja nem is meséltem voltam otthon szüleimnél. Mutatom nekik a karácsonyfánkról a képet amik alatt az ajándékok vannak erre látják ott egy bazi nagy Lego doboz. Apámat egyből elkezdte érdekelni ha holnap jön meg is mutatom neki mert eddig csak videót mutattam. Anyám meg megjegyezte hogy régen is szerettem és inkább ilyenre költsem a pénzem mint mondjuk szerencsejátékra. :DDD
Szóval nagy meglepetésemre nem néztek hülyének hogy 28 évesen Legózok. Sőt meglepődtem a pozitív reakciókon. :)

Més que un club!

(#219) Napfénysüti válasza FLx (#216) üzenetére

Jajj ne bakker most már el is kezdhetek gyűjteni a nagy darura, azokat imádom. :D

Més que un club!

(#220) FLx válasza Napfénysüti (#218) üzenetére


FLx
addikt

Engem is csak addig néztek hülyének, amíg nem láttak élőben egy ilyen Technic Lego-t. :D Amúgy kész a 8043 is, hát erre nincsenek szavak. :D

(#221) kovsol válasza FLx (#220) üzenetére


kovsol
titán

ne is fájdítsd a szívem, ha láttam volna a 40k -s leárazást a lego shopban korábban amikor volt még készleten berendeltem volna egyet azonnal

May the Force be with you!

(#222) FLx válasza kovsol (#221) üzenetére


FLx
addikt

Na, kész lett. :)

http://imageshack.us/g/1/9939492/

[ Szerkesztve ]

(#223) Napfénysüti válasza FLx (#222) üzenetére

Nagyon frankó. :R

Tegnap meséltem öcsémnek hogy vetem Legot. Erre annyira rákapott hogy most elkezdett nézelődni hogy ő is vesz majd magának. Lehet neki is egy 9396-os Heli lesz majd. Vagy valami kalózhajó. :)

Més que un club!

(#224) FLx válasza Napfénysüti (#223) üzenetére


FLx
addikt

Gyorsan rá lehet kapni a dologra. :D

(#225) Napfénysüti válasza FLx (#224) üzenetére

Azt mondta agyalt már egy ideje Legón. Csak kellett neki egy végső lökés. Ja a 8043 az neki is nagyon tetszik. :D

Més que un club!

(#226) kovsol válasza Napfénysüti (#225) üzenetére


kovsol
titán

8043 kinek nem tetszik ? :D Heli itt pislog mellettem, lassan nekiállok a szétszedésének.

9398 4X4 Terepjáró is bejön nekem. Játszani azzal is nagyon lehetne. Itt az ára se rossz. A videó is elég jó amit beraktak róla.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#227) Napfénysüti válasza kovsol (#226) üzenetére

Öcsém kinézte a 8110-es Unimogot. Na újrakezdének az nem lenne semmi. Csak aztán utánaiolvasva letett róla. Egyelőre a Heli a nyerő nála. :K

Més que un club!

(#228) Gondwana válasza Napfénysüti (#227) üzenetére


Gondwana
addikt

Na, ez érdekel: mi miatt tett le róla? (Bonyolultság: nem csak pózol vele, de együtt raktuk össze! Olyan szinten szájbarágósnak tartom az utasítását, hogy egy kicsit meg is öli a kreativitást. Amiket fórumokon emlegetnek bugokat, valahogy nem emlékszek, hogy tapasztaltam volna, pl a ferde első felfüggesztést, ami csak terheletlenül, azaz kabin nélkül igaz, akkor is csak 1/2 stud oldalracsúszása van)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#229) Napfénysüti válasza Gondwana (#228) üzenetére

Nem abszolút nem a bonyolultsága miatt. Kb ahogy írta ugyanaz nem jön be neki mint nekem: a pneumatikus rész kissé furának tűnik. :U
Legalábbis szerintem össze tudná rakni ha már a 4 dimenziós Rubick kockát kirakta a világon asszem 73.-ként. :D
Más felépítménnyel nekem is jobban bejönne így annyira nem mozgat meg. Viszont Mocolásra jó alap az tény elvégre 2000+ db elem már nem kevés.

Viszont az Unimogról is látva videókat már én is értem mért álltak át a Linear Actuatorra a Pneumaticról. Bár utóbbinak is megvan a bája plusz jobban hasonlít az igazira de előbbi tényleg precízebb.

Ja az idei szettekből a 42006 nagyon jópofa asszem amint kapható lesz beruházok rá. Viszont érdekes hogy Lego shopon már fent van 19.990 Ft-os áron:
Technic 42006
de még az építési útmutatója sincs feltöltve. Meg még webshopban sem láttam sehol.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#230) FLx válasza Napfénysüti (#229) üzenetére


FLx
addikt

Ebben az új modellben az nem tetszik, hogy egyelőre nem látom hova férne bele a 2 motor és az elemtartó, amúgy egész jó lenne.

(#231) kovsol válasza Napfénysüti (#229) üzenetére


kovsol
titán

Az a kérdés az a fajta aki nézegetni, rakosgatni szeretné, vagy aktívan játszani is vele ? Mert ha játszani akkor az unimog arra tök jó szerintem.

(#230) FLx egyáltalán motorizálható lesz?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#232) Gondwana válasza Napfénysüti (#229) üzenetére


Gondwana
addikt

Mondjuk, én ajánlanám mingyárt donorszetnek a 8110 mellé a 9391-et, mert ha moddingra kerül a sor, talán a legjobb alkatrészforrás hozzá:
0.5m (ami szerintem inkább 45cm) madzag helyett 1m jár a kis daruhoz, ha az XL-motor esetleg bekerülne később a 8110-ba, akkor 11stud kart lehet belőle kiszedni, ami helyén még a 13stud (ami helyére kell) nem lesz zavaró. (Mondjuk, a 9391-re is ráfért egy pici modding, mert balmenetes logikával emeli a karját, amihez kellett egy 8T fogaskerék, ami volt is egy fölösleges a szetben, egy 3stud x-tengely és két 1/2stud stopbusher, vagy minek hívják)
Ha a kormányzást is motorizálod, akkor kellhet belőle még egy rakat más alkatrész, egy alap motor szet, valamint egy IR távirányító és egy IR vevő, ezen kívül alapvetően semmi.

Szerk.: a pneumatika kezességéhez szerintem csak egy levegőtartály hiányzik.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#233) FLx válasza kovsol (#231) üzenetére


FLx
addikt

Elvileg nem, de ahogy nézem amúgy sem fér bele semmi. :D

(#234) kovsol válasza Gondwana (#232) üzenetére


kovsol
titán

mennyire lenne bonyolult infra vevősre átalakítani a kormányzását amúgy, meg a meghajtást ? Ha megoldható egyáltalán. Közben neten találtam videókat róla, szóval megoldható :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#235) Napfénysüti válasza Gondwana (#232) üzenetére

Igen egy levegőtartály lehet sokat dobna rajta. Linear Actuatorral meg már lehet túl bonyolult lett volna. Ne érts félre nagyon boldog lennék ha kapnék egy 8110-es de ha saját szebből kell kifizetnem akkor nálam abban az ársávban nem az lenne a nyerő. De a 2013-as csúcs Technicre nagyon kíváncsi leszek főleg ha tényleg az a nagy daru lesz. Arra szerintem apránként félreteszek majd. A H2-es szettek egyébként nyárra várhatóak?

Flx: engem a 42006-nál annyira nem is érdekel a motorizáció, egyszerűen tetszik és jópofának tartom. Ha ilyen 18k-ért lehet majd rendelni erősen elgondolkodom rajta. :)

Ja ha nem leszek lusta lehet jövő héten végre megírom az első Legós írásom Logoutra. Természetesen egy 9397 bemutató lesz. :K

Van innen valaki regisztrálva a KLIKK blogon?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#236) FLx válasza kovsol (#234) üzenetére


FLx
addikt

Nem vészes ahogy néztem, nekem is ez lesz a következő project. :)

Napfénysüti: H2-es szettek valószínűleg július elején lesznek elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#237) Napfénysüti válasza FLx (#236) üzenetére

Az remek mert akkor utólag születésnapomra meglephetem magam. ;]

Més que un club!

(#238) kovsol


kovsol
titán

Mindstorm valakinek van amúgy? Abból idén várható valami újdonság ?

May the Force be with you!

(#239) FLx válasza kovsol (#238) üzenetére


FLx
addikt

Én gondolkodtam rajta karácsonykor, de mondom hátha lesz lassan 3.0 és majd akkor. :D

(#240) FLx válasza Napfénysüti (#235) üzenetére


FLx
addikt

Most nézem 42006 mégis motorizálható a leírás szerint, itthon 19900-ért előrendelhető.

(#241) kovsol válasza FLx (#239) üzenetére


kovsol
titán

Jöhetne 3.0 akkor spórolnék rá :B

May the Force be with you!

(#242) FLx


FLx
addikt

Év végére kész a 9398 is. :D

http://imageshack.us/g/1/9942365/

(#243) kovsol válasza FLx (#242) üzenetére


kovsol
titán

Mennyire jó a 9398 amúgy? Lehet vele rendesen játszani is ? Nagyon szemezek vele.

May the Force be with you!

(#244) FLx válasza kovsol (#243) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem az L motor gyenge hozzá, amúgy nem rossz. Illetve nem értem miért nem a PowerPuller kerekét rakták rá, azzal sokkal tutibb lenne.

http://www.youtube.com/watch?v=C14bAOBck4I

(#245) kovsol válasza FLx (#244) üzenetére


kovsol
titán

most néztem róla videó tesztet és tényleg az L motor kevés hozzá :( XL beleférne amúgy ?

ami iszonyat tetszik az ez a 4x4 Jeep

May the Force be with you!

(#246) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nem vagyok egy technic fan, de ezt a Land Rovert lehet behúznám, ha eljut a gyártósorig.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#247) FLx válasza kovsol (#245) üzenetére


FLx
addikt

Láttam hasonló pályázatot a design challange-ben, hátha. :)

Egyébként van sok ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=cVNgbWn-aWo

(#248) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#235) üzenetére

Néztem a 42006 útmutatóját mert ma felkerült, egyre jobban tetszik. Most nem tudom mi legyen a következő, ez vagy a 8109. :D

Més que un club!

(#249) kovsol válasza Napfénysüti (#248) üzenetére


kovsol
titán

motorizálás milyen funkciókat érint benne ?

May the Force be with you!

(#250) FLx válasza kovsol (#249) üzenetére


FLx
addikt

Ahogy nézem csak az első füzet van fent, és itt szó nincsen motorokról. :D Szóval tippre, maximum a kar lesz motorizált.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.