Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) dh66e válasza come4 (#550) üzenetére


dh66e
veterán

Az LH sorozatban mpeg4 tuner van a sima LG sorozatban mpeg2.Amennyiben az utóbbi a te szériád kell egy mpeg4 set top box amivel foghatod a földi digitális adókat.

(#552) BBéci válasza bajuszati (#546) üzenetére


BBéci
titán

Szobadísznek megfelel. :))

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#553) #98593280 válasza bajuszati (#546) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért nem vesznek freskót?

(#554) BBéci válasza #98593280 (#553) üzenetére


BBéci
titán

Azt festeni szokták. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#555) come4 válasza dh66e (#551) üzenetére


come4
csendes tag

Köszönöm gyors válaszod.
DVB-C azért tudok nézni? Ahoz mi kell?

http://antenna.shopcentrum.eu

(#556) tothbe válasza come4 (#555) üzenetére


tothbe
addikt

az attól függ, ki a szolgáltatód. Amúgy ahhoz is settopbox kell, csak kicsit másmilyen. Vagy jó esetben egy CA modul is elég amibe beleteszed a szolgáltatótól kapott kártyát. De ehhez az kellene, hogy a TV-ben legyen DVB-C tuner és ahogy néztem, a tiédben nincs, tehát marad a külső settopbox, amit ad a szolgáltatód.

By(e) Tothbe

(#557) Behindblue


Behindblue
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert tv vásárlás előtt vagyok. Elég sok cikket elolvastam, és az LCD mellett döntöttem, és rájöttem, hogy elég a 32"-os is, mert csak 1,8-2m távolságban lesz a tv. Na most szépen ki is választottam a Samsung 32B550-et, de mint kiderült, már mindenhonnan ki van fogyva, pedig csak 105Kpénz lett volna. A következő jelölt az LG 32LH3000(95Kpénzért)-es, ám nem tudom, hogy most mik a tapasztalatok az LG-vel? Nekem csak filmekhez illetve xbox-hoz kellene, tv adást nem nagyon néznénk rajta. Mennyire hajlamosak elromlani az LG-k?(Samsunghoz képest) A Samsungnál csábító, hogy ők 3 év garit vállalnak. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#558) lukgab


lukgab
tag

Mindenhol azt olvasom, hogy most már elérhető a PIP funkció ( miután 650 ként üzemel a 550 ). Elvileg meg kell nyomnom az Tools gombot és onnan már egyértelmünek kellene lennie, de nem találok semmi PiP re utaló dolgot. Analog koax kábeles kábeltvnk van egyenlőre.
A szervízmenü melyik almenüjében tudnám megnézni azt, hogy ez a funkció valóban be van-e kapcsolva ?

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#559) tothbe válasza lukgab (#558) üzenetére


tothbe
addikt

Azt tudod, hogy PIP csak akkor van, ha a főkép PC és a kicsiben bekapcsolhatod a TV-t?

By(e) Tothbe

(#560) lukgab válasza tothbe (#559) üzenetére


lukgab
tag

Most már igen :/ Youtubeon néztem egy videot erről és ott tudatosult bennem ez a dolog.
Én olyan PIP et szeretnék, hogy mondjuk nézem a Sport1 et nagyba és kicsibe meg a Sport2 öt. Gondolom ezt nem lehet megcsinálni..

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#561) tothbe válasza lukgab (#560) üzenetére


tothbe
addikt

Ehhez két tuneres tv-re lenne szükséged. 1 tuner egyszerre egy csatonát vesz.

By(e) Tothbe

(#562) Scoobyka


Scoobyka
addikt

samu 46c8000 test : [link]

(#563) pety27 válasza #41635072 (#549) üzenetére


pety27
tag

sehol nem találom a beállításokon belül.....

(#564) Tyca válasza tothbe (#561) üzenetére


Tyca
senior tag

Egy SetTopBox segítségével is tud két tv adást nézni egyszerre...

(#565) pimre752


pimre752
csendes tag

Sziasztok!

Akit érdekel:

A madarastescóban (Auchan), Auchan kártyával -20% árengedménnyel megvásárolhatóak a Samsung ledes TV-i

Így a Samsung UE40C6000 jelenleg 239.992 Ft. Szerintem ez egy nagyon jó ár! :Y

De vannak 4000-es és 5000-es ledesek is nagyon jó árban!

Amúgy a "rendes ára már "csak" 299.990 Ft. Csütörtökön még drágább volt :) , akkor a 20 %-os kedvezménnyel 255.XXX Ft volt.

(#566) tothbe válasza Tyca (#564) üzenetére


tothbe
addikt

az ugyanaz, még egy tuner. De egy tuneres tv-vel nem fogja azt sem, legalábbis Samsung esetén, mert ott az egyik forrás a PC mindenképpen a PIP-nél. ;)

By(e) Tothbe

(#567) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

100-150e körül lehet rendes TV-t venni? A következőkre gondolok: Kb 4-5 méter távolságból lesz nézve, tehát minél nagyobb , annál jobb.Fontos az SD adások jó minősége, többségben az megy majd. Alacsony válaszidő (Xbox miatt) Nem látható bevilágítás, jó homogenitás, színhelyesség. Lehetőleg USB-ről mkv-k lejátszása.

Összefoglalva tehát minden fontos, egy dolgot kivéve, a LED háttérvilágítás. A válaszokat előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#568) EasyLife válasza pimre752 (#565) üzenetére


EasyLife
aktív tag

auchan kártyával 255.992

(#569) pimre752 válasza EasyLife (#568) üzenetére


pimre752
csendes tag

Ma délután néztem. 2x is jól megnéztem, közelről :Y

Már csak 239.992 Ft az UE40C6000 Auchan kártyával. (Dunakeszi Auchan). Csütörtökön délelőtt még az általad említett ár volt. Ma már a kisebb. De mint írtam a kedvezmény nélküli ára is csökkent 299.990 Ft-ra. Annak a 20%-a 59998 Ft.

299,990-59.998=239.992 :DD

(#570) tope


tope
addikt

Kb 50.000 Ft körül kellene lehetőleg minél nagyobb kijelzőjű, de azért ne legyen olyan ami tönkremegy a garancia után (közben) jellegű TV
Illetve mire érdemes figyelni a minél ngyobb fényerőre, kontrasztarányra, vagy egyébre ?

UI: Kábel TV megy rá, DVD lejátszó (SCART, Svideo, RCA van, HDMI nincs rajta), de azért az se lenne baj, ha rá lehetne kötni a számítógépet (ezen van HDMI)

[ Szerkesztve ]

(#571) EasyLife válasza pimre752 (#569) üzenetére


EasyLife
aktív tag

:P
én még eztnéztem

(#572) tothbe válasza Chosen (#567) üzenetére


tothbe
addikt

ezért az árért, ilyen igények mellett, még jó, hogy nem fontos a ledes háttérvilágítás.

Nézz egy Samsung LE40C650-et. Vagy ugyanezt 37"-ban, ha nem találsz még 40-50ezret a 40" verzióra. Vagy adj lejjebb az igényeidből, és vegyél pl. 550-es szériát.

By(e) Tothbe

(#573) tothbe válasza tope (#570) üzenetére


tothbe
addikt

Mi a minél nagyobb? Nagy méretben ennyiért te is csak olyat kapsz, ami talán kihúzza a garanciaidő végéig. Normálisabb minőségben talán egy 22" monitor-tv fér bele.

By(e) Tothbe

(#574) Chosen válasza tothbe (#572) üzenetére


Chosen
addikt

"Vagy adj lejjebb az igényeidből"

Melyikből kellene, amin leginkább lehetne nyerni? A válaszidőből nagyon nem szeretnék a játék miatt. :( Megköszönném, ha csak nagy vonalakban is írnál a különbségekről, hogy melyik sorozatnak mi az előnye/hátránya,vagy a felsoroltakból melyiknek felel meg, ugyanis fogalmam nincs a típusokról. :B

mod: az előző hsz-em kérdés volt inkább, amint feljebb is említettem, nem vágom a TV-piacot.

[ Szerkesztve ]

(#575) pimre752 válasza EasyLife (#571) üzenetére


pimre752
csendes tag

Az az akciós újság, amit belinkeltél, csak a mai napig volt érvényben. (05.30)

Lehet, hogy már az új akciós árakat írták ki? :))

Te a neten nézted, én meg kinn, az áruházban. :) Először én is azt hittem, hogy elírás, de mint mondtam 2x is megnéztem és közelről! A típust, méretet és az árat is! :Y

Ja és a többi típusú (C4000, C5000) és méretű (26"-46") LED-es samsungok ára is csökkent a csütörtökihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#576) dh66e válasza Chosen (#574) üzenetére


dh66e
veterán

Eztajánlom a figyelmedbe.Esetleg ha találtál valamit ami a számodra megfelelő akkor jobban tudunk segíteni.

(#577) tothbe válasza Chosen (#574) üzenetére


tothbe
addikt

a 4-5 méter miatt a méretből 100cm alá menni nem nagyon érdemes. Tehát csak az usb-röl mkv és az input lag, amiből lejjebb adhatsz, ha nincs nagyobb keret. Az input lag viszont kényes kérdés, minden lcd tv-nél van valamennyi.
Furán hangozhat, de a te igényeidnek lehet, hogy jobban megfelelne egy plazmatv, bár az usb-ről mkv lejátszásról ott teljesen le kell tenned.
Vagy próbáld ki valahol, hogy mennyire vagy el az lcd input laggel. Sztm FPS-ezni is lehet vele nyugodtan (én ha van rá időm így nyomom, és jól elvagyok, de még sokan mások is), de pl. havert zavarta és mivel ő FPS-es és max. tv-t néz néha, vagy filmet pc-ről, így ő plazmát vett.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#578) Chosen válasza tothbe (#577) üzenetére


Chosen
addikt

Az imput lag nem lényeg , nem multiznék, a válaszidő a fontos , hogy legalább elfogadható mértékű legyen, hogy ne legyen látványos utánhúzás , se szellemkép. Leginkább autós játékokkal játszom , ahol nagyon rossz , ha 300km/h mellett elmosódik a táj(nem motion blur-re gondolok természetesen), amitől nehezebben látok, tehát nagyon lefárasztja a szemet. Olvasgattam a plazma topkbak de elég kiábrádító dolgok vannak ott. Kontrasztromlás, bejáratási idő, egyéb dolgok amiket ~150-200k környékén nem szeretnék látni. Ezek tényleg fennállnak egyébként? A plazma jobb mint az LCD? :F

Másik kérdés: ha lemondok az usb mkv-ről, attól még egy médialejátszóról lejátsza a filmeket?(nemrég volt ph-tesztben, AC ryan , asus oplay stb)

[ Szerkesztve ]

(#579) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ha kicserélik a kijelzőt, akkor a háttérvilágítást adó csöveket is cserélik? Vagy az eleve a panelben van, és akkor alapból új lesz az is? Bocs, ha hülye a kérdés...

(#580) BBéci válasza Chosen (#578) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is plazmát kellene venned, méghozzá legalább 50 colost. Én akkorát nézek, normál esetben 4 méterről, néha, mint például ma délután a F1-et 2,5-ről.
Samsung plazmákban ugyanolyan médialejátszó van, mint az LCD-kben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#581) tope válasza tothbe (#573) üzenetére


tope
addikt

Akkor 50 cm körüli kellene, HD-Ready felbontásban, akár monitor-tv (ilyeneket is látok (pl. LG), de nemértem miért olcsóbb mint 1 sima tv-s verzió). Az ár lehet kicsit több is, de azért ne sokkal

(#582) #98593280 válasza Behindblue (#557) üzenetére


#98593280
törölt tag

Üdv! Én néztem ennek az LG 32LH3000-nak a képét, nekem konkrétan nem tetszett, fakó színtelen, életlen. Kértem az eladótól HD jelet is rá, de akkor sem volt semmi változás, petsze azt nem tudom, valójában adott-e rá ilyen jelet, de én semmi pozitívumot nem láttam.

A Samsungoknak sokkal jobb volt a képe, amúgy az 530-as 105k, az 550-es 120k. Utóbbin van USB, fejhallgató, 2 helyett 3 HDMI, üvegtalp, érintő helyett sima kapcsolók, egyébként semmi más különbség.

(#583) Karel000 válasza come4 (#550) üzenetére


Karel000
csendes tag

Hali!

Állítsd át Finnországra. (ne a nyelvet)

(#584) tothbe válasza tope (#581) üzenetére


tothbe
addikt

Mondjuk egy ilyet vagy egy ilyet már mernék ajánlani.
Ez sokaknak nem tetszik, de sztm szép darab.

De egy ilyen is szóba jöhet, ha nagyon olcsóbb kell.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#585) tope válasza tothbe (#584) üzenetére


tope
addikt

Gondolom a Technika ( :D ) világmárka az nem ajánlott, pedig az ára csábít, mert 19"-os DVD-vel szerelt kerül 39.990-be, ha ez pl. LG lenne ennyiért már megvettem volna.
Köszi az ajánlatokat

(#586) dabadab válasza tope (#570) üzenetére


dabadab
titán

Ennyi penzert csak TN paneles vackokat kapsz, lehet, hogy nem lenne erdektelen inkabb a CRT-ket megnezni.

DRM is theft

(#587) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem, a közeljövőben szeretnék LCD TV-t venni.
Milyet érdemes venni ezekkel a paraméterekkel, ha csak és kizárólag a képminőség számít:

- 94cm képátló (37")
- FULL HD felbontás
- 1080p HDMI bemenet
- Max. 160-170e Ft-os ár

Pár napja Tesco-ban láttam egy LG és egy Toshiba, a fentieknek megfelelő TV-ket, szerintem igen jó minőségük volt, de azért kíváncsi vagyok, hátha van 1-2 adúász. :) (Az összes ott kiállított közül a Toshiba tetszett a legjobban, cefet jó képe volt)
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#588) tope válasza dabadab (#586) üzenetére


tope
addikt

És ez miben nyilvánul meg mint hátrány, rossz a képminősége a CRT-s TV-khez képest (bár igaz még anno 2002-ben láttam LCD-s monitorokat aminek hát hogyismondjam a képi minősége az gyatra volt 1 CRT-s monitorhoz képest) ?

(#589) kelix


kelix
csendes tag

Szerintem is , az LH sorozatú LG TVknek nincs olyan szép éles képük mint a B-s sorozatú Samsung-oknak .
Viszont a 2010-es Lg tv-k képei sokat javultak ,már sokkal szebbek élethűbbek (szerintem ).
Sokszor láttam LD-s készülékű LG-t egy C-s Samsung mellett ugyanazall a HD-adással ,és nekem bizony az Lg képe jobban bejött.

(#590) headhunter válasza dh66e (#576) üzenetére


headhunter
addikt

Ezeket az árakat eléggé sokallom! :U

Mennyivel olcsóbban is lehet vásárolni:

[link]

[link]

(#591) kelix


kelix
csendes tag

Elnézést nem tettem hozzá h kizárólag LCD TV-kre gondoltam

(#592) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Hogy tudom megállapítani, hogy LG 32LC51 TV-t fel tudok e szerelni egy VESA szabvány falitartóra?
Ha igen, akkor milyen csavarokra lesz szükségem, a tartó és a TV közé?:

Köszönöm

(#593) anrab válasza hitman77 (#592) üzenetére


anrab
addikt

"Hogy tudom megállapítani, hogy LG 32LC51 TV-t fel tudok e szerelni egy VESA szabvány falitartóra?"
megnézed a kézikönyvét!

(#594) Cirfandlia


Cirfandlia
csendes tag

Üdv, van egy zűrös ügyem; sokáig nézelődtem a megfelelő LCD után végül egy 37" Samu C650es lett. múlt héten meg is hozta egy internetes kereskedő cég; minden szép és jó DE határozott táp?zúgás van a készülékből, ami már halk hangbeállításoknál is hallható, csöndes jeleneteknél pedig kifejezetten zavaró méterekről is. Külön fura, hogy a háttérfényt max-ra (20) állítva hirtelen megszűnik, de 19en újra nyomja már... találtam itt hasonló problémát vagy másfél évvel ezelőtti hsz-ban egy B 5XX sorozatnál...
Azonnal jeleztem a kereskedőnek a 3 napon belüli csereigényemet aki először furcsállta, meg háztartásbeli elektromos bezavarásra fogta, de nem tagadta a csere jogosságát. Eltelt egy hét, most már azt mondja h. az ÖSSZES ilyen méretű modelljeikkel gond van, jelezték már a Samsungnak is akik tudnak a problémáról... és hiába cseréli ki ugyanúgy fog zúgni, de persze jönnek... (csak tolódik a dátum egyre és nem jönnek)
Közben én felhívtam a Samu ügyfélszolgálatot ahol nagyon készségesek voltak és furcsállták a dolgot, és tudnának garanciális javítást... no meg ott dohog mellettük egy C650s és totál csöndes, igaz az enyém 37es... meg lehet hogy nincs ennyire képben egy ügyfélszolgálatos; de kezdek bizonytalan lenni. Mert a kereskedőről csupa jót írtak a fórumokon meg a szállítással sem volt semmi, de most már kicsit gázosnak érzem a hozzáállását.
Sokat segítene hasonló tapasztalat, vagy cáfolat... HELP!

(#595) Chosen válasza BBéci (#580) üzenetére


Chosen
addikt

Amint tudok, elmegyek MM-ba, mert így 0 infóval nehéz TV-t választani. Ott majd megnézem, mi milyen képet ad, mennyire gáz a a válaszidő stb. aztán visszanézek a topikba. Köszi mindenkinek az eddigieket. :R

(#596) hitman77 válasza anrab (#593) üzenetére


hitman77
senior tag

Erre én is gondoltam már. :)
De sajnos nincs benne szó erről. Olyan mintha nem lehetne falitartóra szerelni, de az elég furcsa lenne egy LCD TV-től.

(#597) lacika2009


lacika2009
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok és nehéz a döntésem ezért tőletek szeretnék segítséget kérni.
Nemtudom, hogy meik legyen van 1 pár ami megfelelne csak nemtudom pl: milyen szép a kép rajta, elég éles-e, nem-e nagyon pixeles stb...
1. Egy LCD tv érdekelne, inkább digi tv lenne rákötve, meg számítógép, filmnézésre és leginkább játékra. És itt a döccenő nemtudom pl: azt hoogy egy sima HD Ready-s tv-n milyen lenne a kép játék közben.(nem-e pixeles mivel csak 1366x7xx-as a felbontása.)
2. Nemtudom valaki próbált-e már ki nagyobb tv-n így játékot? És ha igen mien volt a képminőség?
3. És még egy kérdés lenne ha Full HD-s tv-t veszek akkor azon lejjebb lehet venni a felbontást mondjuk 1280x1024-re vagy vmien hasonlóra és az élsimítást ha feljebb huznám akkor nem lenne pixeles? (persze ezis számítógépre kötve game közbe )
A feltételek, hogy mien tv kellene:
-Samsung vagy LG
-40" vagy nagyobb
-LCD legyen
-legyen rajta pc,HDMI bemenet
-még a jövő titka hogy HD Ready vagy Full HD
-jah meg persze max 100 ezrem van a dologra használt is szóbajöhet amit már ennyiért meglehet kapni jó állapotban, garival
Van néhány jelölt akikre gondoltam:
-LG 42LG3500
-LG 42LH3000
-Samsung LE40B530
Mitszóltok?Tapasztalatok vagy vmi?

A fenti 3 kérdés egy tapasztalt embertől (aki már látott valahol ilyet vagy esetleg neki is volt/van és kitudná próbálni) rengeteget segítene vele, ha megtudná mondani.
Lehetőleg akinek konkrét válasza van nem csak tipp PÜ-ben kellene a válasz mert ott biztos, hogy megtalálom és nem hagyhatom ki véletlenül sem. :)

Köszönöm előre is a választ.
Üdv Laci :R

(#598) anrab válasza hitman77 (#596) üzenetére


anrab
addikt

nézd meg a hátulját. kell rajta lennie négy kb. 6-8 mm-es lyuknak amiben van menet, és valószínű hogy a talp csavarjai jók bele. leméred a lyuk távolságot és megtudod hogy milyen tartó kell.

(#599) dh66e válasza headhunter (#590) üzenetére


dh66e
veterán

Az árgép oldalán árak is vannak meg többnyire specifikációk is.Ő kiválasztja melyik tettszik neki és valaki pro-kontra véleményezi.Nem nagyon értem a hozzászólásodat.

(#600) tothbe válasza hitman77 (#592) üzenetére


tothbe
addikt

Typ av VESA-fäste 200x100mm ;)
Amúgy gyárilag adtak hozzá csavarokat és rögzítő fémeket is a falra rögzítéshez. Ez pl. benne van a használatiban meg a pontos csavarméretek/típusok is.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.