Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) .: JuSzT :. válasza #41635072 (#300) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igazából ilyen különbséget alig tudtam tenni, lehet hogy semennyit sem.

Úgy teszteltem, hogy a Tv-n nézve megnyitok egy fehér ablakot, az egér mutatót feketére állítom, és figyelem az utánhúzást.

A 60Hz-n folyamatos csóvája volt az egérnek, míg 24Hz-en pedig szakadozottabb volt és talán kicsit kevésbé volt látható.

Egyébként itt már nincs olyan gondolom mint a CRT esetében, hogy a kevés Hz bántja a szemet stb . Vagy van ?

(#302) kris75


kris75
aktív tag

Hi! Van egy Sony 40V5500 as tv-m,érdeklődnék hogy lehet-e rajta szoftvert frissíteni amivel esetleg tudja-e USB a film nézést?
Kris :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#303) deathcrow42


deathcrow42
tag

Sziasztok.

Egy új HDTV-t tervezek megvenni. Egy fő kritérium: 200 ezer forint alatt.

Egy HD5850-s géphez is lenne kötve, vagyis videó, néha játék is menne rajta. A későbbiekben egy PS3 is jön a házhoz valószínűleg.

Kérdés:

LCD vagy Plazma? Az LCD felé hajlok a PC-s összekötés miatt.

Milyen márkát? Panasonic? Samsung? Sony? Némi tanácsot elfogadnék :) :R

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#304) glas


glas
csendes tag

Samu LE 40-B620 készülékem van ,a földi sugárzású digitális csatornákon kb 6-7 csatornát fogok pl atv...hír tv ...stb amire kódolt csatorna felírat jelenik meg,ez a kód feloldható e valahogy, meg e lehet crackkelni? köszi. :U

[ Szerkesztve ]

(#305) HellGreg válasza anrab (#260) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszönöm a választ, így lesz, szerintem a hangot egyenesen pc-ről oldom meg, körberakom a pc 5.1-ével.

(#306) nancsik


nancsik
tag

sziasztok :R segitséget szeretnék kérni.végre eljött az idö hogy lcd tv-ét vehetek.a keret nem tul sok.kb 120-130000ft között tehetem meg. tv adások nézésére,és pc-én keresztül HD filmek,nézésére használnám, egy NVidea 7900GS segitségével.90 cm körüli méretben gondolkodom.légyszi segitsetek melyik tv-ét vegyem,és ha lehet egy link is jól jönne az üzletröl ahol jó áron kapható.elöre is köszönöm tisztelettel mindenkinek a segitséget.üdv

nancsik

(#307) Tutu7030 válasza glas (#304) üzenetére


Tutu7030
veterán

mindigtvextra bár az ászf "kicsit" érdekesre sikerült. :Y

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#308) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Melyiket vennétek, ha kb. egy árban van, Samsung 40c530 vagy Sony 40ex402?

A paramétereket tudom, csak érdekelne a véleményetek!

Köszi!

(#309) Nahar válasza anrab (#280) üzenetére


Nahar
tag

Köszi!

http://csaba.try.hu

(#310) blst


blst
tag

Üdv!

TV vásárlásra adtam a fejem és az LG 32LH3000 felelne meg az igényeknek és a pénztárcának.Csak 2 dologban vagyok bizonytalan.Rendelkezik ez a TV DVB-C tunerral vagy nem?Mindenhol mást írnak.
Másik dolog, hogy találtam egy lehetőséget, hogy hack-el az usbn keresztül lehetőség van filmeket nézni és itt is mást és mást írnak a garancia megmaradásával kapcsolatban! Valaki tud konkrét információval szolgálni ez ügyben?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#311) #41635072 válasza blst (#310) üzenetére


#41635072
törölt tag

A készülék DVB-T tunerral rendelkezik.
Igen, az USB hack könnyen kivitelezhető, a garanciáról nem tudok egyértelműen nyilatkozni. Szerintem ez hely és szerelőfüggő. De szerintem senki sem fog megkövezni miatta...

(#312) dh66e válasza blst (#310) üzenetére


dh66e
veterán

Hivatalosan nem rendelkezik a tv DVB-C tunerrel a honlapon sem emlegetik pedig VAN benne.

(#313) anrab válasza blst (#310) üzenetére


anrab
addikt

van benne! Finn o.-on kell behangolni a csatornákat.

(#314) Gaben360


Gaben360
senior tag

Na ma jön meg a philips 47 pfl9664,remélem jól döntöttem hogy nem a samsung 46 C650-et vettem.
Egy kérdés,tegnap néztem a tv adatait a philips honlapján,és valamit nem értek,azt írják hogy letepogatásos háttérvilágítás.Ez mi?
Most akkor ccfl vagy sem??

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#315) syberia


syberia
veterán

ERRE valaki :F

https://howbad.info/

(#316) hcs57 válasza syberia (#315) üzenetére


hcs57
őstag

Annyira "jó", hogy szóhoz sem jutunk... Nem venném meg. Nincs benne itthonra szükséges DBV-T tuner, Nagyon régi gyártás lehet a kontraszt számadatából ítélve.. soroljam?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#317) blst


blst
tag

köszönöm mindhármatok válaszát! :R

(#318) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

hello
második tévének keresek kis (19") lcd tv-t. 40e körüli árkategória érdekelne. érdemes foglalkozni orion, alba, hyundai stb tévékkel? értékelhető tesztet, véleményt nem találtam róluk. szerintetek?
köszönöm!

(#319) #41635072 válasza galacsindobá (#318) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem nem nagyon.
Oriont már láttam 2-őt, és egy hyundait, de borzalmas.
Ezer éve technológiákkal dolgoznak, még teljesen szemből is képtelen normálisan megjeleníteni a színeket. Semmi sem olyan, mint amilyennek kéne.
szerintem megbánnád.

[ Szerkesztve ]

(#320) nancsik


nancsik
tag

sziasztok segitséget szeretnék kérni.végre eljött az idö hogy lcd tv-ét vehetek.a keret nem tul sok.kb 120-130000ft között tehetem meg. tv adások nézésére,és pc-én keresztül HD filmek,nézésére használnám, egy NVidea 7900GS segitségével.90 cm körüli méretben gondolkodom.légyszi segitsetek melyik tv-ét vegyem,és ha lehet egy link is jól jönne az üzletröl ahol jó áron kapható.elöre is köszönöm tisztelettel mindenkinek a segitséget.üdv

nancsik

(#321) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Nemrégiben érdeklődtem vásárlás előtt, választ nem kaptam, de azért sikerült venni egyet :) Úgy indultunk, hogy 75cm helyre be kell férnie, de végül átrendeztük a szobát, és lett egy LG 32LH4000 belőle :) Viszont lenne 3 kérdésem:

- Fél füllel hallottam róla, hogy meg lehet oldani, hogy USB-n keresztül lejátsza a filmeket is, ne csak a zenét és képeket. Tudna valaki valamilyen iránymutatást adni ezzel kapcsolatban, hogy miként is kellene?
És ha már itt tartunk, ha nem is ezt, de egy natúr frissítést hogy kell? Mert addig oké, hogy a menüben be van kapcsolva, a frissítés, de hogyan tovább?

- A másik dolog, hogy összekötöttem az adatlapomon lévő géppel próbaképp. Minden ment elsőre, hang is volt, de 1920x1080@60hz-en volt egy szép fekete keret körbe. Ha átállítottam 59 vagy 61hz-re, akkor meg visszaváltott 720p felbontásra(de itt legalább fullscreen). Végigzongoráztam a frissítési frekvenciákat a CCC-ben, de sehol nem volt hajlandó 1080p-ben full képernyőn működni. Hol a hiba?

- Az utolsó, hogy mikor meghoztuk, hozzátoltam egy mezei erősítős szobaantennát, hogy kipróbáljam a digitális adást, talált 5 csatornát, de mikor a végén már az analógot kereste jött egy áramkimaradás. Másnap mikor néztem, megvolt az eltárolt 5 digit adó, de mindegyiknél a "nincs jel" fogadott. Elindítottam újra a keresést(többször is), de akkor már nem talált semmit :( Igaz az analógon is elég szarul jöttek be az adók, mert nem sokat ér az antenna, na de ha előtte megtalálta a digit adókat, akkor most mért nem? Ugye nem halhatott meg a kikapcsolástól? :U

Előre is köszöntem :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#322) tutis válasza Barthezz2 (#321) üzenetére


tutis
őstag

[LG tv USB hack]

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#323) #41635072 válasza Barthezz2 (#321) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak a középsőre tudok válaszolni:
Scaling-et húzogasd a CCC-ben, hogy teljesen kitöltse a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#324) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van egy samsung B6000-es TV-m, ami szerviz menüből fel van húzva B7000-re.
Így előjött a PiP funkció,de az alábbiak szerint működik.
Csak akkor lesz aktív, ha HDMI bemenetről nézek anyagot, illetve ilyenkor a másik kép, csak a kábeles bemenetről jövő anyagot tudok kirakni.
Jelenleg nálam úgy van, hogy

HDMI -> számítógép, mkv
SCART -> UPC digitális
coax kábel in -> UPC analóg

Ebben a felállásban csak a HDMI és az analóg jelet tudom PiP-ben.
Van más lehetőség is?

Illetve a UPC beltéri egység jele (scart csatin illetve koax kábelen keresztül) a m1 HD adását csak 4:3-ban rakja ki, a széleit levágja. Ez mitől van?

(#325) Barthezz2 válasza #41635072 (#323) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi :R

tutis: és ha teszem azt olyan fw van rajta, amin már alapra át tudom állítani ezeket a rejtett menüben, akkor ha azt visszacsinálom, marad a gari, vagy ha belepiszkálok már mindenképp bukta? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#326) #41635072 válasza Barthezz2 (#325) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mindenképp bukta, mert készít egy kis bejegyzést a belépésről.
De nem nagyon szokott velük baj lenni, ahogy hallom/látom.
Amúgy én nem használom ezt a funkciót, mert ott nincs nagyítási lehetőség, és csomó filmet nagyon piciben jelenít meg.

[ Szerkesztve ]

(#327) Barthezz2 válasza #41635072 (#326) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát az úgy gáz akkor.. Annyi HD filmem meg nincs, hogy megérje.

Everybody lies.

(#328) #41635072 válasza Barthezz2 (#327) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én egy HDMI+jack kábellel tolom őket gépről.

(#329) BBéci válasza Pityke78 (#324) üzenetére


BBéci
titán

PIP kis képe csak antennán érkező lehet.
Nyilván nem HD-s a boxod és az előfizetésed, azért kapod 4:3-ban a HD adást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#330) BBéci válasza Barthezz2 (#321) üzenetére


BBéci
titán

Sosem fogom megérteni, miért jó filmnézéskor 60 hertzes jelet küldeni 50/100 Hz-es tévére?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#331) Barthezz2 válasza BBéci (#330) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én meg sosem értettem, ha segítséget kér az ember, mért kötekedni kell..
Ha elolvastad volna amit írtam, akkor említettem, hogy kipróbálni kötöttem össze, és azért 60hz, mert arra tette alapértelmezésben, de mintha azt is leírtam volna, hogy végigzongoráztam minden lehetőséget, és sehogy sem volt jó. Mellesleg mindennek semmi köze a kérdésemhez.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#332) g_miki


g_miki
csendes tag

Sziasztok!
Az LG 42 LH 3000 -el van valakinek tapasztalata? most 140 a Saturnban, és ennél többet semmiképp nem tudok külteni TV-re.
vagy 42PJ350-el esetleg?
Köszi,
Miki

(#333) #41635072 válasza BBéci (#330) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mert akármennyire is hihetetlen, de ott a legjobb? :U
g_miki: Nekem nagyon bevált az LH3000 széria. :K
(#329) BBéci: 16:9-hez nem kell HD box és előfizetés...

[ Szerkesztve ]

(#334) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Május 28-tól a Tacskóban akciós lesz az LG 42ld420 (149.990.-)
Van valakinek ezzel a tv-vel kapcsolatosan tapasztalata ? Azt tudom, hogy idei modell, de valami defektje van-e, hogy ennyire olcsó ?

PSN: OldSlowhand74

(#335) Pityke78 válasza #41635072 (#333) üzenetére


Pityke78
őstag

Szerintem sem kellene a 16:9-es HD m1-hez HD box, elég a sima digi box.
De valamiért mégis csak 4:3-ban kapom az m1-et. :(

(#336) dh66e válasza BBéci (#329) üzenetére


dh66e
veterán

"Nyilván nem HD-s a boxod és az előfizetésed, azért kapod 4:3-ban a HD adást."
Fuss neki még egyszer! Nézd meg az analóg m1 adását meg fogsz lepődni.

(#337) hcs57 válasza dh66e (#336) üzenetére


hcs57
őstag

BBéci nem néz tv műsort... másképp tudná.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#338) dh66e válasza hcs57 (#337) üzenetére


dh66e
veterán

;]

(#339) BlackJack21


BlackJack21
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, ti melyik modellt választanátok?
Philips 32PFL5625H vagy a Samsung LE32C630(vagy LE32B650)?
Tekintsünk el az árbeli különbségtől és a LED-es megvilágítástól, csak az alapkérdés a lényeg. tudás, szubjektív vélemény, látvány, stb érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#340) #41635072 válasza Pityke78 (#335) üzenetére


#41635072
törölt tag

1. Vagy alapból is úgy sugározzák az érintett adást.
2. Beltériben nincs valami jól beállítva.
3. TV-n nincs beállítva az arány.

(#341) BBéci válasza Barthezz2 (#331) üzenetére


BBéci
titán

Eszemben sem volt kötözködni, tényleg nem értem ezt a 60 hertz dolgot. Egyszer véletlenül kipróbáltam, nem találtam jónak. Persze filmnézésről van szó, csak 24 fps-es HD-kat nézek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#342) BBéci válasza dh66e (#336) üzenetére


BBéci
titán

Megnéztem az analóg adást, itt megy előttem, 4:3 arányú letterbox. A Duna és az Eurosport is.
HD-t, például a téli Olimpiát DVB-T tunerrel néztem, az tényleg 16:9-es volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#343) Pityke78 válasza #41635072 (#340) üzenetére


Pityke78
őstag

A beltérin nem volt jól beállítva. köszi

(#344) tutis


tutis
őstag

Az LG Tv-knék a betűjelzés hogy alakul? LG, LH, LF, LX, stb..? Melyik betű mit takar? gondolom gyártási évet, de pontosan kellene..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#345) farkas84


farkas84
csendes tag

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem,mert már annyi fajta tv van hogy belebonyolódok...Szóval,szeretnék venni agy lcd tv-t 150e ft körüli áron,ebbe az ár kategóriába mit ajánlanátok?Amit én kinéztem az a samsung le40b530 és az le40b550.Melyik a jobb?Vagy ilyen árban mi jöhet még szóba?Köszönöm.

(#346) need válasza fury71 (#273) üzenetére


need
addikt

Hát kiváncsi vagyok mennyire lassan csökken a tévé ára..
és mindenképpen 46"C650 szeretnék venni minden nap nézem az árgépet :D
Lesem az akciókat de ezt a tévét[link] nem nagyon akarják akciózni még IDÁIG sehol sem ;]
ha csak 15.000 vagy 20.000 lenne karcsúbb már ROHANNÁK is +venni!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#347) dh66e válasza BBéci (#342) üzenetére


dh66e
veterán

Az hogy a szolgáltatód kiküldi a 16:9 jelet vagy nem az egy dolog.Az enyém kiküldi, de földfelszínin is láthatod analógban a 16:9 képaránnyal az úgy készült filmeket,stúdió felvételeket stb.

(#348) BBéci válasza dh66e (#347) üzenetére


BBéci
titán

DVB-T-n ugyanez a helyzet, 16:9 ben fogható, de a full HD csak 1440 x 1080-as.
Azért adják SD-n letterboxban, hogy a 4:3-as CRT tévék tulajdonosai is élvezhessék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#349) akom


akom
senior tag

Sziasztok !

Szeretnék venni egy FULL HD 32" os LCD tvt, amit monitornak használnék 70% ba.
Szeretném ha lenne benne 1 tuneres PiP, és optikai hang kimenet, legalább 3 HDMI csatlakozó, 100Hz.
Ilyen hogy usb, utp nem kell..
Minderre lenne bruttó 150.000 HUF om.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#350) #41635072 válasza tutis (#344) üzenetére


#41635072
törölt tag

LH: 2009
LG: 2008
Többit nemtudom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.