Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1351) BBéci válasza Palika71 (#1316) üzenetére


BBéci
titán

Még nem teszteltem, de láttam 3D LCD tévét, állítólag a következő alany (Samsung C9000) az lesz.
LCD TV topikban nem szerencsés ilyet írni, de akkor is ki merem jelenteni, nekem jobban tetszenek a plazmák. 2D-ben is. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1352) BBéci válasza kerlac (#1329) üzenetére


BBéci
titán

"Hangot úgy szeretném megoldani, hogy PC-ről átviszem TV-re, onnan meg DVD-5.1-es cuccra."
Ebben a felállásban csak sztereó hangot tudsz kijuttatni a tévéből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1353) BBéci válasza Zebu (#1339) üzenetére


BBéci
titán

"amennyiben a DVD lejátszó össze van kötve HDMI-vel, és viszi a képet és a hangot, akkor a hangot optikán keresztül a bitfolyamot szimplán kiküldhetné és rábízhatná az erősítőre a dolgot."
Ez alap, mindegyik DVD- BD-lejátszó így működik. Ha netán nem optikain, akkor koaxiálison, ami még jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1354) jlaci63 válasza ORCA58 (#1343) üzenetére


jlaci63
tag

Köszi, kipróbáltam a 40c530-on is működik, tehát akkor valószínűleg a C630-on is fog.

Ma el kell döntenem hogy samu 40C630 (matt, internet nélküli verziója a 40C650-nek,) vagy LG 42ld550.
Legtöbb helyen azt olvastam (c530 és ld420 esetében meg is győződtem), hogy a samunak érezhetően jobb a képe. Viszont olvastam olyasmit is, hogy a Samunak a 100 Hz-es anomáliái vannak. Az Lg-ben meg nagyon jól működik a 100Hz és a Motion-dolog.

Van-e valakinek konkrét tapasztalata a samunál, hogy tényleg fennáll-e, hogy nem érdeme 40 ezerrel többet fizetni a 100 Hz-ért (c530 vs c630).
Illetve össze tudta-e nézni valaki, hogy az LG ld550-nek jobb-e a gyors mozgás kezelése, mint a samu c650-nek.

(#1355) Palika71 válasza BBéci (#1351) üzenetére


Palika71
őstag

Nekem is. De legalább mindkét oldalt vizsgáljuk. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1356) Zebu válasza BBéci (#1353) üzenetére


Zebu
addikt

Ez trivi, csak úgy gondoltam, hogy DVD lejátszó-HDMI-TV-optika-erősítő.
Na így nem megy.

(#1357) spyduck válasza Palika71 (#1347) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

(#1358) kerlac válasza BBéci (#1352) üzenetére


kerlac
őstag

Igen, tudom, de van egy beállítás, hogy sztereó hangok esetén is használja valamennyi hangfalat a lejátszó, így egész szép hangzást ad. legalábbis sokkal jobbat-többet, mint magában a TV :K

(#1359) ORCA58 válasza jlaci63 (#1354) üzenetére


ORCA58
addikt

Érdekes én pont azt olvastam, hogy a Samsungnak az egyik ha nem a legjobb a 100Hz feldolgozása. Az tény, hogy nem mindegy ki és milyen okból írja ezeket. Kevés lehet az igazi független tesztelő, ráadásul nekik sem egyforma az ízlésük.
Én még nem vettem észre semmi zavarót eddig.
100%-osan hibátlan interpolációt még egyik cég sem csinált.

(#1360) Pumpa74 válasza jlaci63 (#1338) üzenetére


Pumpa74
csendes tag

A bosszantó dolgok Samsung c550 :W , a digitálsi adók sorrendje csak marha macerásan változtatható meg, pontosabban átsorszámozni lehet csak őket, azt is csak menüben sokat lépkedéssel, ha már van beírt sorszámú, akkor meg felülírja az ott lévőt (eltűnik a korábban ott levő csatorna). Próbáltam PC-n szerkezteni, de egyelőre nem sikerült. A csatornalista kiexportálható.

Ez a kisebbik baj, mert jó esetben egyszer kell megcsinálni, ha a szolgáltató nem babrál ki az emberrel.

A másik, a képarányok beállítása. Nem tudom más gyártmányú TV-k nél hogy van ez, de a TV-képnél a 4:3 arányú képet csak teljes képernyőre lehet nagyítani, nincs köztes nagyítás, csak olyan ami elrontja a képarányt.
A video lejátszásnál a képméretet szintén csak az arányok elrontása árán lehet nagyítani.
Azt is csak menüből. pl. 16:9-en is szélesvásznú filmnél csak a függőleges méret változik.

A különbségekben a C530-hoz képest nem vagyok biztos, a C550-ben van LAN csati, 2 USB port, más design, fülhallgató csatlakozó.

(#1361) thief888


thief888
tag

Samsung 46C750-vel van valakinek tapasztalata?
Vagy van kisebb (40-42"), olcsóbb, 3d-s procival ellátott tv?

[ Szerkesztve ]

(#1362) Palika71


Palika71
őstag

Mostanság a Samsung Lg -knél hogyan működik a 4:3 -as kép teljes képernyőre tevése?
Mikor utoljára TV-t vettem (Lg 32") egy éve, akkor meglepődve vettem észre, hogy a 3 éves alap Philipsem tudását meg sem közelíti.
Nem tudta automatikusan beállítani az adott műsorhoz, meg nem tudta azt az nagyítást sem, mikor a TV a kép középső részét csak egy kicsit húzza szét (a széleit jobban), és a kép tetejéből meg az aljából vág egy kicsit.
Nagyon csodálkoztam, mert azt hittem, hogy ez alap dolog.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1363) rocket válasza Pumpa74 (#1360) üzenetére


rocket
nagyúr

TV-n valoban nagyon maceras a digitalis adasokat rendezgetni, PC-n is lehet szekeszteni az adokat a Samsung channel editorral,mukodik mar a C sorozattal is.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1364) pjani01


pjani01
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.Egy usb dokkolót,80Gb vinyóval szeretnék LCD TV-hez kötni, filmnézés,és zenehallgatás céljából,szerintetek működne?

(#1365) ORCA58 válasza Pumpa74 (#1360) üzenetére


ORCA58
addikt

Sose értettem miért nem jó egyeseknek az ABC sorrend a digitális csatiknál, de nem vagyunk egyformák.
Ha csoportosítani akarok ott vannak a kedvencek 4 lista.

A Tv-knek kötött a képernyő nagyítás funkciója. A SAMUBAN az alábbiak vannak:
4:3 4:3 adások mérethelyes teljes megjelenítése jobb, bal oldalon fekete csíkkal
16:9 16:9-es adások mérethelyes megjelenítése (nem sok ilyen adóval találkozni) ill. a 4:3 adás Teljes képernyőre kihúzása ( függőlegesen összenyomva, kövér emberek)
Széles nagyítás minden kép nagyítása függőleges irányba a 16:9 nél kicsit nagyobb mértékben Alul felül kicsit levág a képből, de ha kell a kép fel le elmozgatható 4:3 teljes képernyőn így élvezhető a legjobban. (függőlegesen kicsit összenyomva, kicsit dundi emberek)
Nagyítás 4:3 méretarányos nagyítás a képernyő széléig. Fenn lenn sokat levág, de szintén mozgatható, ill. a függőlegesen a nagyítás mértéke is változtatható 4:3 adásban a 16:9 és film esetén méretarányosan nagyítható teljes képernyőre (4:3 as kép esetén normális mérető emberek felül alul megnyirbálva)
Automatikus nagyítás A fentiek közül valamelyik beállítható, hogy ez legyen az automatikus.

Képernyőhöz igazítás Digitális adás esetén ha létezik a kapcsoló jel automatikusan erre kapcsol PL m1HD.Ha nincs jel nem is látszik ez a mód. Ekkor a 4:3 kép sem nagyítható tovább mivel a kép része a két szélső fekete csík.

Más tv esetén a széles nagyítás tudomásom szerint nincs, és legtöbb estben a fel le mozgatás sem létezik.. Alkalmazzák az aránytalan széthúzást, ahol a kép közepe csak alig, de széle nagyon meg van nyújtva. Ezt nézhetetlennek tartom, a mozgás közben torzuló alakok miatt. többek között a Philpsen láttam ilyent.

A média lejátszóból a széles nagyítást én hiányolom. ezt csak külső lejátszóval tudom pótolni. Ugyan ez a helyzet a fokozatmentes nagyítással is. Ha szükséges avi-t (ha épen le tudja játszani) és DVD-t a pana lejátszómmal fokozatmentesen nagyíthatom. (mkv esetén ez már nem kell az úgyis vagy 16:9 vagy szélesvásznú)

(#1366) ORCA58 válasza pjani01 (#1364) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha tv tud USB HDD-t akkor nagy valószínűséggel igen. Már volt itt olyan fórumozó aki így használta.

(#1367) pjani01 válasza ORCA58 (#1366) üzenetére


pjani01
csendes tag

Akkor valószínűleg jó lesz,köszönöm a segítséget.

(#1368) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van egy LG 42LD550 készülékem és van egy Fully8 távirányítóm is. Eddig jutottam a keresésben, amik a divx korlátozás feloldásához szükségesek. Konkrétumot azonban még nem találtam. Egy kis segítséget kérnék, hogyan tovább. Előre is köszönöm! :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1369) vargalex válasza SharpSA (#1368) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

1. 5 másodpercig nyomd a "TV" feliratú gombot (piros lámpa villogni fog)
2. Írd be a távirányító kódot: 98000142164260 (de jó pl. az 1286 is)
3. 5 másodpercig nyomd a TV és az OK feliratú gombot egyszerre, majd engedd fel. A piros lámpa megint villogni fog
4. Írd be a küldendő kódot: 255

Innentől már mehet a TV távirányítójával

5. A TV kéri a jelszót (0000)
6. A Tool Options 3-ban az EMF (JPEG, MP3) értékét állítsd 1-re, a DivX-et állítsd HD-re.
7. Lépj ki a menüből a vissza gombbal.
8. Kapcsold ki, majd be a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1370) SharpSA válasza vargalex (#1369) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm szépen!

Nálam annyi az eltérés, hogy a divx-et nem tudom HD-re állítani, hanem csak 1-re.
Mindenesetre most már ott van az usb-nél a film is. :)
Van egy 720p-s filmem, kipróbálom mit csinál vele.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1371) anrab válasza ORCA58 (#1365) üzenetére


anrab
addikt

"Alkalmazzák az aránytalan széthúzást, ahol a kép közepe csak alig, de széle nagyon meg van nyújtva. Ezt nézhetetlennek tartom, a mozgás közben torzuló alakok miatt. többek között a Philpsen láttam ilyent."
2008 már rég volt mikor ezt használta de akkor sem volt ilye durva mint írod! sőt, csak ha nagyon figyelted akkor látszott.
de hát ez már rég volt. semmi anomália nincs a philipsnél automatikus formátumnál.
volt 2008-as 42"7613-asom, most pedig már a 2009-es 42"8694-es.

[ Szerkesztve ]

(#1372) SharpSA válasza SharpSA (#1370) üzenetére


SharpSA
veterán

Nos gyönyörűen lejátssza a 720p-s filmet, akkor ezek szerint ezen a készüléken csak 1-re lehet állítani a divx-et, nincs HD.
Köszönöm még egyszer a segítséget, az ilyeneket be lehetne rakni az 1. hozzászólásba és nem kellene megkérdezni. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1373) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok!

Tv vásárlás előtt állok.LCD TV-t szeretnék venni.Szeretném kérni a véleményeteket,tapasztalataitokat a Philips 37PFL5405H típussal kapcsolatosan.Eőre is köszönöm!!!!!

(#1374) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy egy LCD TV-hez (Samsung LE32B651) hozzá lehet-e csatlakoztatni aktív 5.1-es (Logi X-530) hangszórószettet?

Sajnos sosem volt még 5.1-em, így nem vagyok képben a dologgal kapcsolatban...

(#1375) ORCA58 válasza anrab (#1371) üzenetére


ORCA58
addikt

Az csak jó, ha a mostani modellekbe ez a fajta nagyítás nincs , de amit én láttam az elriasztó és egyben nevetséges volt.
Egy példa. Szegény nő feje látszott a kép közepén profilban és kihajolt a kép széle felé. Az arca mint a horrorfilmekben úgy nyúlt meg. Egy ismerősnek kb 2 éves tv-je van, utálja mivel mint mondta a tv bemondó egyik válla mindig nagyobb mint a másik.

(#1376) jlaci63 válasza ORCA58 (#1359) üzenetére


jlaci63
tag

Igen más más site-ok más szempontok alapján értékelnek.

Ezért délután futottam még egy kört vizuálisan összenézni. Csak a 32 colban tudtam. És csak a samu b650-t az lg ld 550-nel.

gyors mozgás kezelésben x-edjére is az lg győzőtt, ugyan paraszthajszálnyit, és elég sokat kellett várni, hogy meglássam a különbséget.

Lg előny: olcsóbb, nagyobb, jobb mozgókép kezelés, gyors csatorna váltás
Samu előny: jobb (pontosabban tökéletes) kép, jobb hang (DTS), nincs usb macera,

Egyik ujjam csak meg kell harapnom.
vargalex valamelyikben az internetet előp lehet-e varázsolni. az lg,ben az usa modellben benne van.

(#1377) vargalex válasza SharpSA (#1370) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nincs mit. Nekem 37LH3000 van, annál és az összes LH típusnál (valamint LF-nél) ez a beállítás. Az LD550-nél ezek szerint ennyiben különbözik az aktiválás.

Alex

(#1378) SharpSA válasza vargalex (#1377) üzenetére


SharpSA
veterán

A lényeg, hogy működik. :)
A kérdésem még az lenne, hogy lehetne-e használni valahogy ezt a Fully8-at a tv-hez? Mert a leírásában szereplő kód nem jó. Az a 1286 jó lehet?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1379) vargalex válasza SharpSA (#1378) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Természetesen lehet használni a TV-hez. Viszont, ha neked nem működik, akkor azt gyanítom, hogy nem olvastad el (vagy nem jól) a használati utasítás ide vonatkozó részét:

1. Kapcsolja be a beprogramozandó készüléket és válasszon ki egy programot.
2. A kódjegyzékben keresse meg készülékének márkáját és jegyezze fel a mellette jelzett, hozzá tartozó kódot (pl. Philips 0025). Ha a márka nincs a jegyzékben, végezze el a B szakaszban leírt globális keresést.
3. 5 másodpercig tartsa lenyomva annak a készüléknek a választógombját, amelynek a kódját meg akarja keresni ( TV ... ADSL ). Ekkor a felső világító dióda villogni kezd, ami azt jelzi, hogy a távirányító programozás alatt van.
4. Engedje el a gombokat és 12 másodpercen belül gépelje be a márka előzőleg azonosított kódját (pl. 0025). A világító dióda továbbra is gyorsabban villog, ami azt jelzi, hogy a távirányító készen áll a keresésre.
5. Tartsa a távirányítót a készülék felé irányítva. Többször lassan nyomja meg és engedje el a bekapcsoló, vagy a play gombot a VCR és DVD esetén, majd hagyja abba amikor a készülék helyesen reagál az adott parancsra.
6. Amikor a készülék helyesen reagál, nyomja meg a OK gombot a választás megerősítésére. Három hosszú villanás jelzi, hogy a keresési művelet megfelelően lezárult.

Ellenőrzés
Ellenőrizze, hogy helyesen működik-e valamilyen más, az eredeti távirányítónak megfelelő gomb. Ha a parancsok csak részben vagy rendellenesen működnek, nagyon valószínű, hogy nem a megfelelő kódot találta meg, hanem egy hasonló távirányítóét. Ebben az esetben ismételje meg a keresési műveletet a 3. ponttól kiindulva.

Azaz a 4-es pontban kódnak 0032-t kell megadnod, majd nyomkodod a bekapcsoló gombot (ekkor igazából minden egyes gombnyomásra a 0032 "kódcsoport" alá tartozó kódokon megy egyesével végig a távirányító). Ha reagál a TV, akkor OK-ot nyomsz. Nálam az első ilyen kód a 1286, de az nem tudja az összes funkciót. Viszont, ha az első reagálásnál nem nyomsz OK-ot, hanem nyomogatod tovább a bekapcsoló gombot, akkor nálam (37LH3000 esetében) a következőre, amire bekapcsol, már az összes funkció tökéletes. Ezt a kódot viszont most nem tudom megmondani (de este megnézhetem a távirányítón, ha gondolod).

Van még egy olyan lehetőséged is, hogy a Service menühöz használt 98000142164260 kódot írod be, majd ezen lista alapján megtanítod neki az összes funkciót. Igaz, ez az LH szériához van, de gondolom nem igazán különbözik LD550 esetén sem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1380) jlaci63 válasza SharpSA (#1378) üzenetére


jlaci63
tag

A Fully8 és a service menü segítségével az internetopció állítható-e?
Megjegyzem, több helyen is felhívták már a figyelmet, hogy a divxHD opción túl más beállítás megváltoztatásával tönkretehető a TV.
Amúgy mik az első tapasztalatok? Eddig a fórumon igazából 1db 42ld550 beszámoló volt. Az a tulaj nagyon dicsérte.

[ Szerkesztve ]

(#1381) Pumpa74 válasza ORCA58 (#1365) üzenetére


Pumpa74
csendes tag

Köszi a választ!
Az ABC sorrend azért nem jó, amiért pl a tornasor sem nevek szerint ment a suliban. :)) Az M1 után ne a Minimax jöjjön, hanem pl a dunaTV. De ez izlés kérdése.

Köszi, hogy leírtad a lehetőségeket, sajnos én is csak ezeket találtam.

A nagyításnál a több fokozatban történő méretarányos nagyítás hiányzik (1,1x , 1,2x )

Amiért probléma enenk hiánya:
4:3 arányú adásnál eredetiben hagyva a képet, úgy kicsi a méret. Teljes képernyőre nagyítva viszont nem is az a baj, hogy sokat levág a tetejéből (sőt még pozició is állítható) hanem az, hogy ez a nagyítás nagyon látható képminőség romlást hoz. Valami köztes nagyítás lenne az idális. De azt meg nem tudja méretarányosan.

(#1382) Pumpa74 válasza rocket (#1363) üzenetére


Pumpa74
csendes tag

Ezer hála és köszönet! Ki is próbáltam, tökéletesen működik a channel editor! Így már nem kellett a TV-n szöszölni a beállításokkal.

(#1383) sundor16 válasza BBéci (#1353) üzenetére


sundor16
csendes tag

Sziasztok,elsősorban Bbécihez intézném a kérdésem,egy samsung B530-ról lenne szó:
1.Milyen antenna kell h tudjam fogni a digitális adást (valamint kell-e még vmilyen kártya hozzá)
2.nem tudom kiiktatni a ki-be kapcsolás hangját(menüben megtaláltam,de csak az első kikapcsolásig működik) ,Előre is köszönöm.

(#1384) SharpSA válasza vargalex (#1379) üzenetére


SharpSA
veterán

Így tettem, csak az 5-ös pont szerinti nyomkodást meguntam, mert nem csinált semmit a készülék, ezek szerint nem volt türelmem. Köszönöm, megpróbálom újra. :)
A service kódra is gondoltam, ha előbbi nem megy, akkor kipróbálom azt is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1385) SharpSA válasza jlaci63 (#1380) üzenetére


SharpSA
veterán

Internetopció? Ahhoz kellene csatlakozó is, anélkül nincs értelme, egyébként nem néztem.
A divx-et aktiváltam, mást nem bántottam, mert túl nagy lenne levélnehezéknek a masina.... :D
Egyébként elégedett vagyok a tv-vel, szerintem szép a képe, mindenre jól reagál. Én nem bántam meg a vételt. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1386) jlaci63 válasza SharpSA (#1385) üzenetére


jlaci63
tag

Hm... Pedig megesküdtem volna, hogy van rajta ethernet bemenet. De majd rákukkantok még egyszer.
Tegnap lekéstem a megrendelésről. samu 630-t akartam (esküszöm, pénzfeldobással döntöttem közte és az LD550 között), de ma mára már nem tudták a kiszállítást megoldani, így még a hétvégén agyalhatok.

Sundor,
Nekem a c530-on sima, piacon 1000 Ft-ért vett, Kecskemétről Szentesre irányított, házilag felszerelt lepkeantennával gyönyörűen bejön az összes digitális adó. úgy hogy a házban még 1000 fele el van ágaztatva a koax. Hozzátartozik, hogy a becsatlakoztatási pontnál van egy, még a kábelTV-hez vásárolt erősítőm.

(#1387) #09908736


#09908736
törölt tag

Sziasztok, 3 tévé került a látókörömbe, viszont tulajdonságok alapján nem tudom, melyik mellett döntsek:
LG 100Hz
Pana, nemtom hány Hz
Sony

Csak simán ránézésre melyik?

(#1388) kerlac válasza #09908736 (#1387) üzenetére


kerlac
őstag

Én az LG-re szavazok elsősorban, de ne várj sok észérvet. Másodsorban a Pana, Sony nem tetszik....
Bár, ha 42" és nem világos helységbe teszed, Pana plazmák elég meggyőzőek..persze csak ha Tv nézésre kel, PC nem fontos...

(#1389) BBéci válasza sundor16 (#1383) üzenetére


BBéci
titán

A lakóhelyed földrajzi, domborzati viszonyaitól függ, hogy milyen antennával tudod fogni a MindigTV adásait. Szerencsés esetben egy darab drót is elég. Rosszabb vételi viszonyok esetén tetőantenna kellhet, de az sem biztos, hogy a lefedettségi körben vagy.
A menüben ki lehet kapcsolni minden fényt és hangot. Hogy miért jön vissza, azt meg kellene vizsgálni. Talán shop módban van?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1390) SharpSA válasza jlaci63 (#1386) üzenetére


SharpSA
veterán

Az LD650-en van LAN csatlakozó, az 550-en csak wifi előkészítés található.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1391) SharpSA válasza #09908736 (#1387) üzenetére


SharpSA
veterán

LG
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1392) fury71 válasza BBéci (#1389) üzenetére


fury71
aktív tag

Nálunk Debrecenben elég egy szobaantenna is a jó minőségű digitális vételhez.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1393) M.B


M.B
csendes tag

Még utoljára megpróbálom: [link] :D

(#1394) anrab válasza M.B (#1393) üzenetére


anrab
addikt

nincs jól beállítva a box-on a képformátum kimenete.
minimum scartot használj, és állítsd be a tv az rgb csatlakozást és a fent említettet.

(#1395) csabbye85 válasza mandras81 (#1374) üzenetére


csabbye85
csendes tag

Maximum esetleg úgy ha vhogy a sztereót kinyomja mind az 5 hangszóróra, . de közvetllenül nem lehet

[ Szerkesztve ]

Vezess baleset nélkül! On the back of the old hungarian trolleys. (~1960's)

(#1396) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy képminőségben az 50Hz-es LCD tv milyen a 100Hz-eshez képest? Úgy értem látható-e valami kép akadozás, vagy késés?
Megéri-e 15k-val többet adni a 100Hz-re?
Elvileg az 50Hz-re 6ms, a 100-ra 2ms-et írnak.

(#1397) dh66e válasza gabor128 (#1396) üzenetére


dh66e
veterán

Megéri.Mondom úgy hogy 50Hz tv-m van és nem látom hátrányát,de a nagy többség megszavazza majd minden nap.

(#1398) luciferk válasza dh66e (#1397) üzenetére


luciferk
senior tag

Ha nem látod a hátrányát akkor szerinted miért éri meg? ;)

(#1399) Kobe


Kobe
veterán

eddigi samu LCD véglegesen beadta a kulcsot (panelcsere kellene, de már nem lehet beszerezni - pénz vissza) így kéne helyette valami modernebb darab. Olyan 180-max 200 K környékéig mit ajánlotok ? Elvárás: fullHD és minél nagyobb méret, amolyan bestbuy darabot akarok kifogni

(#1400) dh66e válasza luciferk (#1398) üzenetére


dh66e
veterán

Mert a NAGY TÖBBSÉG nem venne már 50Hz lcd-t és én ezt elfogadom.Mert 15k pluszt anno nekem is megért volna,de akkoriban 50k volt a különbség.Nem tudom hogy mire kell neki a tv,de a 100Hz segíthet egy analóg ktv képén.Jómagam nem használom ki ezt a lehetőséget mert HD-ban nézek meg ezt azt a tv-ben jelenleg foci vb-t.A többire ott a médialejátszó. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.