Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Tothgera30 válasza icecave (#798) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hú, bazz... Még nem készültem fel. De inkább csak ez egy lelki börtön. Hát pedig már kéne, de nagyon!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#802) icecave válasza Tothgera30 (#801) üzenetére


icecave
nagyúr

Tényleg olvass utána, felesleges a parázás.

(#803) student


student
őstag

-1 d-val még lehet este vezetni szemü nélkül? meg ugy általába el lehet lenni vele szemü nélkül?

(#804) Tothgera30 válasza icecave (#802) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó, kezdem is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#805) icecave válasza student (#803) üzenetére


icecave
nagyúr

Valószínűleg lehet, de minek ezek a kompromisszumok? Ha vezetsz, akkor vegyél fel szemüveget, ha már felírták, és kell; vagy annyira fontos, hogy jól nézz ki a volán mögött? Nem értem... :D

(#806) student


student
őstag

lehet csináltatni úgy szemüveget hogy van a lencsén uv abc szűrő de sötétítés nincs?
tehát a 2 nem együtt van?

(#807) tildy válasza student (#792) üzenetére


tildy
nagyúr

Régen volt, már nem emlékszem, de azt tudom, hogy flucont fél évig használtam kb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#808) Dany007


Dany007
veterán

Uhf, olvastam ezt a kapirgálós részt... Brrrr Ezt már többen is mesélték... Hogy egy tűvel elkezdték kapirgálni a szemét... És az én ismerősömnek az eléggé kellemetlen volt...
Hát nemtom... Én ez az egy miatt tartok tőle... :D

(#809) icecave válasza student (#806) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet. Külön van a kettő.

(#810) Integra válasza student (#803) üzenetére


Integra
titán

ez a kérdés most komoly?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#811) tildy válasza Dany007 (#808) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tűvel kaparják.
Videókat linkeltem alant.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#812) student


student
őstag

vettem polaroid szemügét vision expbe. 10k volt :(((

(#813) Magnum_


Magnum_
nagyúr

anyukám áprilisban csináltatta meg egyelőre az egyik szemét, távolba nem lát jól, de azóta se jó neki.. szemüveg már nem jó, de a szeme még nem.. azt mondta a doki, fél év is kellhet és csak utána a másik szem.. tapasztalt vki ilyet??? :F :F :F

I humbly and respectfully decline™

(#814) icecave válasza student (#812) üzenetére


icecave
nagyúr

Bevonat van rajta, vagy a lencsében van benne?
Bár, 10k-ért csak bevonat van általában, aminél a lencsében van benne, az több. Nekem csak a 2 lencse volt 35 ezer, keret nélkül.
Azért, a 10k körüliek között sem mind "csak"bevonatos, utána kell kérdezni.

Saint_ : Fél évet mondanak a teljes gyógyulásra. Szóval előfordulhat. Az egy dolog, hog yaz átlagnak sokkal előbb beáll a látásélesség.

[ Szerkesztve ]

(#815) Magnum_ válasza icecave (#814) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi

I humbly and respectfully decline™

(#816) student válasza icecave (#814) üzenetére


student
őstag

de ha bevonat, mért baj ez?
uv100% ab+ polarizált ennyi volt a cimkéken

[ Szerkesztve ]

(#817) icecave válasza student (#816) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert ha csak bevonat, szépen lekopik a törlésnél, meg a használatban, meg stb, és nem biztos, hogy annyira szembetűnő módon. Szóval azt hiszi az ember, mekkora jó, mert szűr még, közben lehet hogy már nem is.
Nem fikázni akarok, annó úgy voltam, megveszem a "tutit", ezért választottam azt a megoldást, amit írtam, közben lehet, ha bevonatosnak sem lenne semmi baja, csak túlparáztam, vagy ilyesmi.

(#818) student válasza icecave (#817) üzenetére


student
őstag

vehettem volna oakley-t is meg armanit 50rongyér de ott a nevet meg csicsásságot kell sztem megfizetni. ugyanugy uv100% vagy iesmi volt ráirva.
de pl polarizált lencséje csak polaroidnak van. az enyémen is. na nem mintha nagyon érdekelne. szted a 20éves szőke pcsa tudott volna ien kérdésre válaszolni?

(#819) icecave válasza student (#818) üzenetére


icecave
nagyúr

Szó sem volt oakley-ról, meg ilyenekről, az divatbuziknak való...
Lehet nem tudott volna válaszolni, nem is vettem volna ott meg. Neked nem volt szemműtéted, úgy tudom, szóval csak bennem van alapból ez a para, mert nekem volt vesztenivalóm, ha rosszat veszek esetleg.

(#820) student válasza ngabor2 (#799) üzenetére


student
őstag

hányadik nap után ültél pc elé ?

(#821) tildy válasza Magnum_ (#813) üzenetére


tildy
nagyúr

Alig egy hónapos a szeme. Igen, lehet ilyen.
Nekem két hétig kettőslátásom volt, egy hét után mentem vissza melózni, de gép előtt nem nagyon volt jó.

A visus értékeit ha leírnád az sokat jelentene.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#822) Integra


Integra
titán

na, ki nyomi?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#823) icecave válasza Integra (#822) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem nem nyomi, aki színtévesztő, mitől lenne az?

Egyébként én is az vagyok, de műtét utána sokkal jobban (azt tudja mindenki remélem, hogy a szemműtét után az ember kontrasztérzékenysége rosszabb lesz?)

(#824) Szibilla válasza Integra (#822) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Te vagy "nyomi", ha tényleg azt gondolod, hogy erről az tehet, aki színtévesztésben szenved. :F

(#825) roti86 válasza icecave (#823) üzenetére


roti86
őstag

Hali.

Ezt kifejtenéd bővebben mit értesz kontrasztérzékenység alatt?

(#826) icecave válasza roti86 (#825) üzenetére


icecave
nagyúr

Gyk. nem látsz annyi színt, a színátmeneteknél is csak a durvább különbségeket látod, a finomabbakat nem.
Egy laikus lehet észre sem veszi a különbséget, de én grafikus vagyok, nekem néha elég para.

(#827) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Sziasztok,

mivel az összes vonatkozó szemműtétes topik zárolva ezért itt dobnám fel a kérdést: volt valakinek (ismerősnek stb.) mostanában szürkehályog-műtéte?
Öregkori fajtájáról lenne szó... ha igen (akár pü-ben is) kérem ossza meg velem ilyenirányú tapasztalatait.

Előre is köszi. :R

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#828) student válasza icecave (#826) üzenetére


student
őstag

ez vicces. ien kis "apróságokat" mért nem ejtenek meg a szerződésben?
pl arról az is hogy bóman hártyát lekaparják.

(#829) icecave válasza student (#828) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert egy átlagembernek fel sem tűnik, így nem tartják fontosnak, gondolom.

ien??? ILYEN!!! Bocs, nem bírtam ki....

(#830) Integra válasza Szibilla (#824) üzenetére


Integra
titán

de persze, marhára ezt gondolom, bravo.
tényleg.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#831) roti86 válasza icecave (#826) üzenetére


roti86
őstag

Ismerősöm most műttette meg a szemét PRK eljárással, de ilyen problémáról nem számolt be.

(#832) student válasza icecave (#829) üzenetére


student
őstag

és a bóman nem tecik ;] ? :Y ;]

(#833) Szibilla válasza Integra (#830) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Ha valaki csakúgy betéved a topicba(mint ahogy én is) és meglátja zseniális írásod, mi másra következtetne?

(#834) student válasza icecave (#817) üzenetére


student
őstag

most van a lidl-be 699ft-ér napszemcsi "100%-os UV-védelem"-mel. lehet veszek egyet csak a poén kedvéér és bevizsgáltatom.

mert akkor mér adtam ki a polaroidér 10k-t?

(#835) icecave válasza student (#834) üzenetére


icecave
nagyúr

Bevizsgáltathatod, sőt, kíváncsi vagyok én is. Persze, ha nem értenek annyira hozzá, géppel megnézik, de azt nem mondják meg,hogy bevonat, vagy "benne van az üvegben" (úgy értem, pl. a kiscsaj, aki nem optikus, gép alá beteszi, de érteni nem ért hozzá).
Ha még védelmet is nyújt, kb. pár törlés, és le is kopik a réteg szerintem.
Mindegy is, a szememen nem fogok kísérletezni, eddig sem tettem :)

(#836) student válasza icecave (#835) üzenetére


student
őstag

na azóta megvettem megnézettem és 100%os de igazad van azt nem mondta hogy üveg bevonata uv-s .
de akkor is röhejnek tartom hogy ennyiből is meguszhattam volna. és még jobban is néz ki rajtam mint a polaroid.
a kiváncsiság kedvéért elvizsem máshova is ott majd rákérdezek a bevonatra is.
amugy annak van jelentősége a gyógyulás szempontjábol hogy sötétkék vagy sötétszürke a lencse? az tökmindegy ogy mien a szinü az uv a lényeg nem?

(#837) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy az IntraLasik-nál is egy dögös szemüveget kell hordani 6 hónapig?

(#838) ngabor2 válasza #41635072 (#837) üzenetére


ngabor2
nagyúr

is? mert melyiknél kell? napszemüveg ajánlott erős fénynél, de hogy bármelyiknél kötelező legyen... erről nem hallottam.

(#839) student válasza ngabor2 (#838) üzenetére


student
őstag

nekem azt mondta a dokinő (papirra fél év ajánlott van irva) hogy 1évig hordjam

(#840) icecave válasza student (#839) üzenetére


icecave
nagyúr

Biztos, ami biztos alapon. Nem fogsz belehalni.

Fél év után is hordom én is, ha süt nap, felveszem. Hozzászoktam.

(#841) #41635072 válasza ngabor2 (#838) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze, enni sem kötelező, csak belehal az ember.
De ha jól tudom ez csak a PRKnál van. Ebben kérnék megerősítést?
Vagyis abban, hogy IntraLasik-nál nem kell.

(#842) #41635072 válasza ngabor2 (#838) üzenetére


#41635072
törölt tag

A másik, hogy nem csak erős fénynél kell.
Ugye azért kell polarizált, hogy az UV fényt szűrje meg, ami felhős idő esetén is van csak szórt fény jelenlétében.

(#843) icecave válasza #41635072 (#841) üzenetére


icecave
nagyúr

Mit értesz dögös szemüvegen??
Nekem intralasik után kellett 1-2 napig spéci szemüveget hordanom, és abban aludni egy hétig (de azt is azért, mert nehogy belenyúlj álmodban a szemedbe, vagy ilyesmi).
Egyébként, IL-nél 3 hónaig kell hordani a napszemüveget ( mint megbeszéltük, nem a gagyit, hanem rendes, UV szűrőset, stb).

Tehát, amire gondolom, hogy gondolsz (:D), spéci, "légyszerű", védőszemüveget csak ez elején kell, utána rendes napszemüveget, és kész. Persze, hordhatod azt is, amit műtét után az alváshoz adnak, de nem hiszem, hogy akarnád, meg is mutatom, rajtam hogy állt:

Na, ilyenben kell aludni 1 hétig IL után, plusz ebben kellett hazajönnöm.
Ja, a fejhallgató már opcionális, választható tartozék :D :D

[ Szerkesztve ]

(#844) #41635072 válasza icecave (#843) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kösz! Arra gondoltam, ami rajtad van a fotón.
A sima napszemüveget azt felhős időben is kell? Csak nyár kivételével, a többi évszakban elég hülyén néznék ki benne. :D Mindenesetre ezt majd egyszer nyár elején kell megcsiáltatnom.

(#845) icecave válasza #41635072 (#844) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen kell, UV akkor is van...
Ez nem játék, a szemedről van szó, nem a kisujjadról. Aztán ha visszaromlik, majd elgondolkozol, hogy bárcsak ne érdekelt volna mások véleménye, hogy miért mész borús időben is napszemüvegben...
Egyébként van megoldás. Én pl azt csináltam, hogy sötétített uv szűrős lencséket csináltattam a keretembe, és azt hordom, nem olyan sötét, csak emennyire kell, és véd rendesen.

(#846) #41635072 válasza icecave (#845) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem arról van szó, természetesen hordanám, ezért fogom majd nyár elejére időzíteni.
Amúgy nekem kb 5 évig sötétített lencsém volt. :)
Csak most áttértem kontaktlencsére.

(#847) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Heloka. Végre tudok írni. Minden a legnagyobb rendben van a szemmemel. Mondjuk még mindig ész nélkül hordom a napszeműveget hogy nyár lett.

(#848) blazsey2 válasza Magyar74 (#847) üzenetére


blazsey2
senior tag

Engem is néztek hogy borult,felhős időben is rajtam volt a napszemüveg.De kit érdekel amikor egy kisebb vagyon fizettem a műtétre,nem kockáztattam semmit.Azóta eltelt 4 év és tökéletes a szemem :)

PSN ID:blazseydr

(#849) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Én 10. osztályos koromban (5 évvel ezelőtt) vettem észre, hogy a távoli dolgokat kissé homályosan látom, ez teljesen észrevétlenül alakult ki, bár gondolom másnál is, tehát tudja az ember, hogy kéne látni (elvileg), ahhoz képest egyszer csak szöget üt a fejébe, hogy nem úgy lát már... Tehát suliban, ha hátul ültem és a tábláról kellett volna olvasni, akkor nem mindig láttam, mondjuk lámpa kapcsolással jobb lett, de más látta anélkül is. Úgyhogy csináltattunk szemüveget, azzal vissza is nyertem éleslátásom, a bal oldali lencse fél, a jobb pedig negyed dioptriás. Azóta viszont szerintem nem romlott a szemem, mondjuk olyan másfél-2 évig hordtam a szemüveget, aztán már nem, mert úgy éreztem, nincs rá szükségem már... talán javult valamit, bár most is úgy vagyok, hogy a távoli, apró dolgokat homályosan látom. Ha felveszem a szemüvegem, akkor azok ismét élesek, tehát ebből gondolom, hogy nem romlott a szemem. Azért nem hordom a szemüveget, mert nem zavar a dolog, viszont egyetemen fel szoktam venni előadás közben, mert ott tényleg tudok olyan távol ülni a táblától, hogy már nem látom, mit ír a tanár.
Ezt nem tudom, miért írtam le, hátha valaki mond rá valamit.
Amit Integra linkelt színtévesztős tesztet, ott 30-ból csak 28 pontom lett, de kétszer is olyanon buktam el, hogy 0 helyett O betűt írtam vagy fordítva, persze azt nem gondoltam, hogy szám és betű nem lehet egyszerre.

A TFT monitoroknál akkor lehet, hogy valaki ezért nem látja a fals megjelenítést, mert esetleg színtévesztő, vagy olvastam itt olyat, hogy kontraszt érzékeny? :F

(#850) Ariadne válasza proof88 (#849) üzenetére


Ariadne
őstag

Ennél nagyobb bajod sose legyen. ;) Ha elkezdesz megöregedni, épp tökéletes lesz a szemed, csak ki kell várni. :P

Egy -7 dioptriás :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.