Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Thoty válasza enginev3.0 (#4000) üzenetére


Thoty
senior tag

Ezt csak ők tudják, engem egy héten belül már műtöttek volna.

(#4002) enginev3.0 válasza Thoty (#4001) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát én annak örülnék ha hétfőn vagy kedden

Megyek vérvételre is, ez nem befolyásolja ugye? Munkahelyi alkalmasságihoz kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4003) Thoty válasza enginev3.0 (#4002) üzenetére


Thoty
senior tag

Nem befolyásolja, de azért említsd meg nekik. Én minden ilyen kis apróságot elmondtam, max azt mondják rá, hogy nem lényeges.
Bőrproblémák, bőrbetegségek, sebek gyógyulása (hegesedik-e vagy nem, marad-e nyoma később, stb.) fontos tényező, ezekre többször rákérdeztek. Ha van valami ilyesmid (bőrbetegség, kiütés, akármi), akkor azt mindenképpen mondd, akármennyire apró probléma is, mert befolyásolja a gyógyulási folyamatot.
Ha szedsz rendszeresen gyógyszert, vitamint, porcerősítőt, az befolyásolja a műtét időpontját. De ezt majd elmondják.
Műtét előtt 3 napig már kell műkönnyet csepegtetni, így ha pénteken lesz a vizsgálat, szerintem leghamarabb kedden műtenek, de én inkább a csütörtök délutánt tippelem... De ez sok mindentől függ.
Ha kérdésed van, vagy bármi felmerül, azt kérdezd meg a vizsgálatok alatt, jófejek, mindenre válaszolnak. Napszemüveget vigyél, mert a pupillatágító miatt fényérzékeny lesz a szemed. Én vittem dioptriás napszemüveget, azzal elviselhető volt kint a napfény.

[ Szerkesztve ]

(#4004) enginev3.0 válasza Thoty (#4003) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na ja, nekem nincs napszemcsim, azt még venni kell

Gyógyszert nem szedek, sem tápkieget, van egy kis seb a könyökömön amit nyaraláskor szereztem, de ennyi összességében

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4005) Thoty válasza enginev3.0 (#4004) üzenetére


Thoty
senior tag

Horzsolás nem gond, nekem egy apró műtétem volt előtte az alkaromon, nem jelentett problémát.
Nekem is csak a doptriás napszemüvegem volt, jobbhíján azt vittem.
Napszemcsit ott is tudsz venni, bár szerintem elég bénákat árulnak drágán. Igazából bármilyen jó, csak UV400-as legyen (ezt ők is be tudják mérni ha kéred), én egy legolcsóbb Auchan-ost vettem az elején, csak hogy legyen valami (azóta már van vagy 10 másik :) ). Feleségem javaslatára sport fazon lett, ami rásimul az arcra és nincs oldalt rés, ahol bejuthat a napfény. Praktikus és olcsó volt :)

Szerk.: Femto Smart műtéthez talán még mindig jár ajándékba napszemüveg...

[ Szerkesztve ]

(#4006) Dora87 válasza koxx (#3990) üzenetére


Dora87
újonc

Én úgy tudom, hogy a dioptriákat és a cylindert összeadják és úgy kell meglennie a Budaiban pl +5 és -12 között az dioptria értékek :) nek.

(#4007) enginev3.0 válasza Thoty (#4005) üzenetére


enginev3.0
félisten

Arra akarok menni

Igazából aug 31ig leadtam az igényt, nem tudom nézik e majd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4008) Moleman válasza Thoty (#4005) üzenetére


Moleman
addikt

Ami a napszemüveget illeti, valóban bármi jó, én bemérettem náluk jópár kínából rendelt 300-500 forintos szutykot, mind jó volt. :)

(#4009) Thoty válasza Moleman (#4008) üzenetére


Thoty
senior tag

Én mindet beméretem, főleg a kínából jövőket. Vagy náluk, vagy a Vision Expressben. A Visionben is ingyen mérik, csak nem szeretik, ha egyszerre sokat viszel :D (Tegnap panaszkodtak, hogy valaki vitt egyszerre 2 szatyorral vagy 30 szemüveget, az nem tetszett annyira, de megcsinálták :D )

[ Szerkesztve ]

(#4010) koxx válasza Moleman (#4008) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

kb az összes kínai tudja az UV szűrést, a nagy difi abban van pl egy maui jim, oakley, ray ban vs noname hulladék között, hogy az optikai torzítása nagyon minimális a drágább szemüvegeknek. Az elmúlt 15 évben kb 50 szemüveg fordult meg a kezeim között, voltak érdekes dolgok.

(#4011) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

4 éves korom óta szemüveges vagyok, akkor egy afrikai szemész állapította meg, hogy bizony nekem nem kerek a szaruhártyám, azaz cillinderes lencsére van szükségem....ez 31 éve volt, már akkor géniusz volt a fickó. Megúntam a szemüveget, már nagyon....
Megírom a dioptriámat, remélem tudtok majd segíteni, hogy kb milyenek az esélyeim...
Mivel nincs időm sokat olvasni, ezért kérném, javasoljatok pár klinikát, ahol megvizsgálnának esetleg majd később meg is műtenék a szemem. Valahol azt hallottam, hogy cillinderes lencsét viselőket nem lehet műteni, aztán rátaláltam erre a topicra és látom, hogy bizony lehet. Nagyon örülnék ha normalizálódna a látásom, szemüvegben sem látok rendesen (gondolom nem tökéletes a lencsém, de állandóan szaladok....már annak is örülnék, ha szemüveg nélkül 100%-os lenne a látásom.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4012) koxx válasza mufi (#4011) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sasszem klinika es Focusmed a 2 legkomolyabb.

(#4013) g4mer


g4mer
senior tag

Nekem most az elmúlt fél évben drasztikusan felerősödtek a starburst-ök halo-k, 2. Éve volt a műtét. Szóval javulni ez már nem fog nagyon, van egy olyan érzésem :U

Sic Parvis Magna

(#4014) Moleman válasza koxx (#4010) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, láttam én is ilyen teszteket, és tapasztaltam is nagyon rossz kínaiakat. A legrosszabb egy átlátszó munkavédelmi volt, amit esti biciklizéshez vettem, konkrétan nem láttam rendesen vele. Azóta se ültem biciklin, úgy elvette a kedvem. :D Az UV szűréshez önmagában nem kell nagy tudomány, a polikarbonát helyből tudja.
De sikerült kifogni néhány jó kínait, úgyhogy eddig nem érzem hiányát egy márkás szemüvegnek. Az egyik sárga lencsés kínai ráadásul túlszaturálja a színeket is, kb mint egy Maui HT.

(#4015) mufi válasza koxx (#4012) üzenetére


mufi
senior tag

Szia, koszi a gyors valaszt, itt egy kep, regi, de ezt a dioptriat hasznalom most is. Es sok vagy keves?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4016) koxx válasza mufi (#4015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, nem vagyok optikus :D Úgyis minden szemklinika újra bevizsgál alaposan mert a saját méréseikből dolgoznak és az alapján állítják be a gépet.

(#4017) mufi válasza koxx (#4016) üzenetére


mufi
senior tag

Huhh, Focusmed joval olcsobb a masik klinikanal :Y

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4018) enginev3.0 válasza mufi (#4017) üzenetére


enginev3.0
félisten

Annyira azért nem olcsóbb, csak a femto smart 10ezerrel/szem

Viszont itt van vizsgálati díj 5ezer, tehát csak 15ezerrel olcsóbb összességében

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4019) andrisss8 válasza mufi (#4017) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Ez vicces, hogy a Focus az olcsóbb :). Amikor engem műtöttek inkább magasabb áraik voltak :) Vagy ez :Y csak az irónia jele?

(#4020) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Holnap megyek ugye előkészületre, ma még beülhetek moziba este? AZ 2-t nagyon meg akarom nézni :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4021) koxx válasza enginev3.0 (#4020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Végülis miért ne, utána úgysem fogsz aludni :DDD

(#4022) Brago Hott válasza g4mer (#4013) üzenetére


Brago Hott
újonc

Azért ez nem egy elhanyagolható infó itt a nagy hurrá optimizmus mellett. Két év után? WTF? Valahogy ez az infó kimaradt a műtét másnapján minden fasza marketingből....
Magam részéről kezdem proper módon felbaszni az agyam, hogy két hónappal műtét után közel egy milláért elértem, hogy tíz méterről nem ismerem fel a kollégákat és a válasz eddig az, hogy várjak majd javul.

[ Szerkesztve ]

(#4023) wwhy válasza g4mer (#4013) üzenetére


wwhy
veterán

A mik :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4024) g4mer


g4mer
senior tag

ezek..

Ha visszaolvastok pár oldalt, másokat is találtok, akiknek hasonló problémái maradt.

Sic Parvis Magna

(#4025) Brago Hott


Brago Hott
újonc

Túl vagyok a két hónapos kontrollon. Jobb 0.55 bal 0.45. Újabb műtét lesz. :)

(#4026) andrisss8 válasza Brago Hott (#4025) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Remélhetőleg az majd megoldja. Hajrá, drukkolok!

(#4027) gabamanci válasza Brago Hott (#4025) üzenetére


gabamanci
újonc

Na, akkor ez lesz a megoldás?
Hiába volt, hogy jól láttál, ezek szerint nem az állandósult... Hmmm, nem az ideális út, de legalább van egy új lehetőség az éleslátásra. Be positive!

(#4028) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megvolt a vizsgálat

Sasszemnél ugye

Nagyon kedvesek, főleg akit én kifogtam fiatal kiscsajt, de a többi orvos is aki vizsgált, minden flottul ment, de eszméletlen hogy ennyi ember van :Y Azt gondoltam hogy olyan drága dolog ez, hogy egyedül ülök majd egy villogó fényű folyosón, de nem, folyamatosan jöttek, és vizsgáltak mindenkit

Mondtam hogy Femto smartot néztem ki, azt mondták hogy úgy látszik az jó is lesz nekem, de kedden mondják meg pontosan, 11:15re megyek műteni, most már azért össze van szorítva a farpofám

Elvileg visumaxot nem is lehet nekem

Egyedül mentem be, kérdezték hogy egyedül vagyok? Mondom nem
Azt mondják akkor jó mert látják a kocsikulcsot, és nem mehetek haza egyedül

Másfél óra múlva még vártam hogy mikor lesz már az hogy nem látok csak homályosan, írtam is barátnőmnek hogy felesleges volt apa, hát nem látok rosszabbul mint eddig, aztán kimentem a napra :D Jó móka volt....

Közelre még nem látok

Személyszerint a fényteszt, mikor szemembe világítanak valamivel és körbe kell nézni 8 irányba, az egyáltalán nem volt rossz, pedig mondta a Dr nő hogy kellemetlen lesz, én inkább a szemcseppet nem kedveltem, ezért is tartok tőle, hogy milyen sokáig kell használni :(

Piszkosul várom, de már kicsit félek is

Egy dolgot viszont nem értek, és fac voltam megkérdezni. Mikor nézik a 2 szemem dioptriáját azzal a vizsgáló szemüveggel vagy mi az, és le kell olvasni a táblát, miért csak a 3. sort kellett leolvasni? Nem az a legjobb ha az alsó kettő sort is látom?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4029) Brago Hott válasza gabamanci (#4027) üzenetére


Brago Hott
újonc

Köszönöm, remélem így lesz. Meglátjuk. :)

(#4030) Moleman válasza enginev3.0 (#4028) üzenetére


Moleman
addikt

Az a tágítós szemcsepp nagyon csípett, a műtét utáni szemcseppek egyáltalán nem rosszak, attól ne félj. :)
Én anno sárga napszemüvegben mentem ki tágítás után az augusztusi napsütésbe, de nem zavart, meg is bántam, hogy nem motorral mentem. :D

(#4031) enginev3.0 válasza Moleman (#4030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem nem csípett, inkább mintha nagyon hideg lett volna, de ha ennél nem lesz rosszabb, akkor nagyon jó

Már látok kb 30cm közelre is, és az ég sem teljesen fehér, néhol kékes :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4032) Thoty válasza enginev3.0 (#4028) üzenetére


Thoty
senior tag

Na, szuper.
Az első sort tudják elolvasni biztonsággal a jól látó emberek, akiknek sosem kellett szemüveg. A 3. sor asszem a 120%-os sor, erre a szintre kalibrálnak. Ez a jobb látásélesség miatt 120%, illetve benne van egy minimális visszarmlási kockázat, és így vállalják be a 100%-ot.
Ha megnézed a vizsgálati lapodon lévő táblázatban kell lennie egy "Legjobb távoli korrekció" sornak, és ha annak a "Vizus" oszlopában 1,20 van, azt jelenti, hogy 120%-ot lehet elérni a műtéttel.

Nekem a Tobradex csak a műtét napján csípett, a műtét utáni első cseppentésnél elmormoltam egy félhangos "aztaqrva"-t még a váróteremben. :) Másnap már nem volt semmi csípés.

Sokan vannak, amikor az én műtétem volt, 2 óra alatt 4 műtétet csináltak velem együtt. Nagyon pörög.

(#4033) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

no-touch PRK-n vagyok túl, féléves kontrollon némi szaruhártya mikrosérüléseket látnak az egyik szememen, így napszemcsi+kalap van előírva+ 3 hónap múlva kontroll. Járt már vki így?

(#4034) mufi


mufi
senior tag

Van olyan akinek a mutet nem hozza a vart javulast? Nehogy mar kidobok az ablakon 400-500 kilot, aztan fel ev mulva sem lesz jobb semmi, netan meg rosszabb lesz esetleg...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4035) Brago Hott válasza mufi (#4034) üzenetére


Brago Hott
újonc

Nekem most azt mondta a doktornő, hogy ő olyannal még nem találkozott, akinek a második műtét után sem lett jó a szeme.

(#4036) mufi válasza Brago Hott (#4035) üzenetére


mufi
senior tag

Ja igen meg 400-500 ezer utan 😂

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4037) enginev3.0 válasza mufi (#4036) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, mert a második műtét ingyenes, ha garanciával csinálják, nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4038) mufi válasza enginev3.0 (#4037) üzenetére


mufi
senior tag

Szerintem mindig talalnak valamit amiert fizetni kell...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4039) wwhy válasza mufi (#4038) üzenetére


wwhy
veterán

Sasszemnél nem hiszem. Nekem ~15 év után is újracsinálnák, ingyen, ha lehetne ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4040) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Műtét napján mire számítsak? Be lesz gipszelve a szemem, vagy bántja majd úgy a fény mint a vizsgálatkor? Mert barátnőm jön velem, és ő még nem vezetett pesten, szóval nem ártana ha úgy halok meg hogy látok :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4041) Moleman válasza enginev3.0 (#4040) üzenetére


Moleman
addikt

Én PRK után az Árpád hídig nézelődtem, utána inkább csukott szemmel utaztam. :D Femto után szerintem nem lesz ilyen gond sem.

(#4042) enginev3.0 válasza Moleman (#4041) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nekem is annyi kéne legalább hogy árpádhíd és az m3 bevezetőig eljuttatni, meg majd fogom a kezét hogy ne izguljon

Onnan majd rá talál az M0-ra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4043) Thoty válasza enginev3.0 (#4042) üzenetére


Thoty
senior tag

Semmi gond nem lesz, a műtét után úgyis ott kell pihenned a váróban 30-60 percet, addig kimegy a szemcseppek hatása (nagyjából). Nekem fényérzékenység sem volt (csak egy minimális, de nem akkora, mint az első vizsgálat után), napszemüvegben normálisan tudtam nézelődni.

(#4044) Chesterfield válasza enginev3.0 (#4040) üzenetére


Chesterfield
senior tag

PRK után én faszéntosan láttam, le is mondtam a kisérőt. Még szerencse, hogy kb ~200m-re volt a szállás, mert mire odaértem, már a falat kapartam :D

(#4045) andrisss8 válasza enginev3.0 (#4040) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Nem lesz pupillatágítás, tehát a "kilépek az utcára, aztán nem látok a fénytől" érzés elmarad, nyugi. Elvileg látni fogsz, csak könnyesen, meg hát túl a stresszen ugye... Elvileg még segíthetsz is a navigálásban :) meg az anyázásban, ha nem akarnak beengedni a felüljárónál a szélső sávba, az M3-ra menet :).

(#4046) Brago Hott válasza mufi (#4038) üzenetére


Brago Hott
újonc

Ingyenes, hiszen garanciában csinálják. Szerintem ez korrekt, kivált, hogy ők nem tehetnek róla, hogy a szemem visszaépített kicsit a régi állapotából, hiába tartottam be minden előírást.
Nem bánom túlzottan, hogy nem kell még egyszer kifizetnem 700 ezret, bár a látásomról lévén szó nem a pénz a legfőbb szempont.

(#4047) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Itthon

Lassan letelik a pihenő idő és írok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4048) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na
Egy rövid leírás, természetesen inkább a leendő műtétreváróknak lesz hasznos remélem

11:15re kellett mennem, de kb fél egykor mentem be az előkészítőbe, sikeresen nem vettem be a xanaxot, így a hölgy mondta hogy gyorsan vegyem be, de nem tudom hogy hatott-e, azért már eléggé paráztam, így a lábam járásával csillapítottam magam

Jót elbeszélgettem vele, egy 20 percet biztos, aztán és közben adta a cseppeket, engem az aminek csípnie kell egyáltalán nem zavart, 2-3 másodpercig tartott ami elvileg csípő érzés, de szerintem semmi nem volt, ahogy pénteken a vizsgálaton sem fájt vagy zavart egyáltalán

Aztán befeküdtem, hülye egy vizuális ember vagyok és most elég nagy gond volt, mert ez a szem kitágítós dolog volt nekem az egész folyamat legrosszabb része, amikor még nyomták is a szemgolyót lefelé, az számomra nagyon kellemetlen volt (végig azon gondolkodtam, mintha kiszedték volna a szemgolyóm) csak egy tudat nyugtatott, hogy nem nyomják ki a szemem, főleg hogy alapból nem vagyok egy nagyon nagy szemű ember, így azt a karikát sem kedveltem amit betettek hozzá, de tényleg 20 másodperc volt az egész ahogy mondták, szóval túléltem, de ezt a részt szívesen kihagytam volna

Utána átfordítottak a lézer alá, a gép az ember feje felett tényleg brutál félelmetes, és a hangok is olyanok mintha egy I világháborús emberkísérlet része lennék ami nagyon para, de maga a művelet 0, észrevehetetlen, néztem a zöld pontot, és személyszerint vártam, hogy jön egy lézer, mint amikor a szemembe világítanak lámpával vagy ilyesmi, de semmi ilyen nem volt, aztán locsolták a szemgolyóm, ami vicces volt, mintha egy üveg lett volna fölötte és nem is menne a szememre a folyadék, de közben persze igen, csak nem érzed.

Végül aztán megdícsértek

Fél óra után el is engedtek, hazafelé ment ki az érzéstelenítő hatása, ekkor pici égő szem érzés volt, de nem rosszabb mint amikor fáradtságtól ég az ember szeme, 20 perc alatt el is múlt

Most negyed óra és 1 órás csepegtetés van, de már nagyon unom, minden cseppentés egy "kín szenvedés", nem fáj, de már a tököm ki van a csöpögtetéstől, szóval megyek is aludni

Összességében az aki nagyon parázós nem tudom hogy hogy bírja végig feküdni a műtétet, ami tényleg fájdalommentes, egyszerűen inkább félelmetes, hisz mindenkinek a szeme fényéről van szó, amit természetes hogy féltünk, nem tudom hogy hányan lehettek már akik szinte felpattantak műtét közben, vagy esetleg le kellett fogni, de nem lepődöm meg ha sokan, tényleg félelmetes.

Jelenleg olyan 80%-ban látok jól, még sokkal jobbat várok, de már ez is írtó jó a -1.75höz képest.

A Sasszemklinika pedig részemről 110%-ban ajánlott, az ÖSSZES dolgozó akivel dolgom volt mind eszméletlen kommunikatív, rendes, kedves, segítőkész, és mindent elmondanak profin. Szóval félelmetesen profik!

Köszönök mindent nektek is
Egy élmény volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4049) Thoty válasza enginev3.0 (#4048) üzenetére


Thoty
senior tag

Na, szuper, túlélted, és az M0-át is sikerült megtalálni :)
Én időben bevettem a xanaxot, de szerintem csak a műtét után 10 perccel kezdett hatni :) Eléggé parázós vagyok, de a hölgy, aki az előkészítést végezte annyira kedves volt és a csepegtetések küzben mindent elmondott, felkészített, hogy teljesen lenyugtatott :)

Holnap reggel 1 napos kontroll?

(#4050) tipuka válasza enginev3.0 (#4048) üzenetére


tipuka
addikt

Én attól félek előre, hogy véletlen elnézek a zöld ponttól, mert úgy félnék, hogy egyszerűen akarom ellenére elnézek onnan, a másik , hogy véletlen belemegy valami a szemembe, de nem érheti víz, nem dörzsölhetem ilyenkor és elrontja a dolgokat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.