Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Ariadne válasza icecave (#550) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszönöm szépen a részleteket, így már világos. :R Stílusosan: már tisztábban látok. :DDD

A műtéttípusok közti különbségeket ismerem, a legfrappánsabb szemléltetés az az almás kép volt, amit valaki linkelt az egyik előző oldalon. :)

Az Intralasik sokkal félelmetesebbnek tűnik ezzel a hámozós módszerrel, az mégiscsak kisebb trauma lehet, ha megvakargatják az ember szeme felszínét. Tudok mondjuk olyanról is, akinek most már talán 10 éve is volt, hogy műtötték a szemét, egészen a legelején, amikor egyáltalán lehetett, és azóta is tökéletes, pedig felnőtt ember volt már akkor is. Szóval a hosszútávú bizalom megvan. :)

Azért érdekes, hogy gyerekkoromban még milyen kilátástalannak tűnt, hogy valaha is jobban láthassak. Volt szemtorna könyvem meg minden, de ennek ellenére emlékszem arra a kétségbeesésre, amikor úgy 12-13 évesen, évről évre romló szemmel rájöttem, hogy ez soha nem lehet jobb az életben, csak rosszabb. Erre most mégiscsak lehet, sőt tökéletessé tudják tenni, ez hihetetlenül csodálatos dolog. :)

Megnéztem az Optikmedet is, részletes a honlapjuk. Ez a garancia tényleg úgy van ahogy írják, vagy van valahol egy eb elhantolva? Kérdés, hogy a másik cégnek van-e garanciája, az azért nem árt...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#552) ngabor2 válasza Ariadne (#551) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha választhatsz, én is inkább a prk-t ajánlom. különösen, ha kibírod azt a 2-3 nap "vakságot". mivel ezután nem marad semmiféle heg a szemeden, mivel a hámréteg visszanő, ezért szülés után se illene változnia, valamint gyakorlatilag nincs esélye, hogy erőlködéstől bármi baja legyen (legalábbis nem nagyobb, mint ép szemnél).

-2... szerintem határeset, bár nekem -3-t műtöttek, úgyhogy tudom, hogy homályosan lát távolra. egy vizsgálatot mindenképp megér.

úgy látom, debrecenben lényegesen olcsóbb (100k/szem a prk), mint pesten. eddig nem hallottam itt senkit (az életben se), hogy elrontották volna a műtétet. egy emberről tudok, akinek nem állt meg a romlás, de az nem a műtét miatt volt.

(#553) icecave válasza Ariadne (#551) üzenetére


icecave
nagyúr

A garancia az azért érdekes...
Nekem Intralasik volt, az OMnél voltam, de az FM-nél műtöttek, mert csak ott van gép.
A lényeg: a szemeim -6osak voltak, és ha -1,5-re romlik vissza egy éven belül, akkor vállaltak garanciát... annak meg mindent figyelembe véve kb. annyi az esélye, mint hogy egy hangya lenyomjon egy elefántot szkanderban. Szóval tudják ők, hogy úgy vállaljanak garanciát, hogy kb. 20 ezer emberből 2nek kelljen újracsinálni, ha úgy alakul.

Intralasik azért nem hámozós, nem összekverni a sima lasik-el, mert az tényleg vágóhídi módszer a lebenykészítés tekintetében...

(#554) Ariadne válasza icecave (#553) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát még az orosz gyémántkéses milyen vágóhíd lehetett, amit régen végeztek, mmm... ;]

Tájékozódom még akkor, meg beszervezem páromat egy vizsgálatra. -2,5 pontosan az övé, ennél még úgy láttam, szinte biztosan 0-ra tudjál leszedni. A -6-nál a max -1,5 romlás pedig még ha millióból egyszer előfordul is, akkor is nagyságrendekkel jobb és élhetőbb lehet, mint a -6. :K

Mondjátok, hogy ettől még soha senki nem vakult meg... Ez a félelem ott van azért mindenkiben, mégiscsak lézerrel piszkálnak az ember szemében. :U

Egyébként hogy szuperál a szemed? :)

ngabor2: Debrecen elgondolkodtató. Van a városban ismerős rokon, és ha műtét után ki lehet bírni egy autóutat Pestre, akkor rendben is van a dolog. De ahogy hallottam, az első napok azért szoktak nehezek lenni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#555) icecave válasza Ariadne (#554) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem lett rosszabb a látása még senkinek, mint volt.
De van, akinek kettős látás maradt utána, ami mondjuk elég para...
Ez persze 0,000000001%-os kategória. a szülés van, inkább PRK, meg kicsit a dioptria, azért is.
Az intralasik után kisebb a visszaromlás és a komplikációk (kettős látást stb esélye, ez is igaz).
Sokan azért paráznak az intralasiktól, mert ugye szervesen nem nő vissza lebeny sosem, csak pár som hámréteg képződik a vágás felett. Ám már egymillió műtét volt világszinten, és még nem publikáltak elmozdult lebenyt, stb, pedig ha lenne, megtennék, gondolj bele, ilyeet elsőként publikálni, ezt senki nem hagyná ki. Szóval lehet szemet dörzsölni, de nem kell kamikaze életet folytatni az is igaz, mert az ördög nem alszik.
Szerintem túlparázzák a félelemet a lebennyel kapcsolatban, de az is igaz, hogy habár atom kicsi, egy rossz durva ütés, vagy ilyesmi elmozdithatja a lebenyt. Tehát IL után ne legyél ketrecharcos, meg baseball játékos sem.
De majd együtt eldöntitek az orvossal.

Én jól vagyok, látok, mint a gép, egyszerűen nem tudom megszokni, örülök nagyon. Mindig fürdés után ki akarom venni a kontaktlencsét, de szerencsére időben eszembe jut, hogy nem kell :D :D

(#556) tildy válasza icecave (#553) üzenetére


tildy
nagyúr

hiába nem hámozós, de akkor is felvágják. És hiába for össze, én ammondó vagyok , sosem forr az úgy össze , mint eredetileg volt. Én inkább nem kockáztatom emg , hogy szülésnél, balesetnél, vagy repüléseimkor "szétmenjen" a szemem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#557) icecave válasza tildy (#556) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, ezért írtam, hogy van kockázat azért. Autóbaleset, ami jobb esetben sohasem történik meg, így van. Repülni lehet simán vele, kondizni is.
Szervesen nem forr össze sosem, ezért írtam, hogy nem kell kamikaze életet folytatni. Mindenki döntse el, mekkora kockázatot vállal, még jó, hogy lehet dönteni :) Így mindenki megtalálja, neki melyik a megfelelő.

(#558) ngabor2 válasza Ariadne (#554) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a műtét után közvetlenül még kb. 2-3 óráig hat a helyi érzstelenítő, de ha a hatása elmúlása előtt beveszel egy cataflamot, akkor utána se lesz vészes. viszont 4 nap múlva kontroll, nem biztos, hogy az oda-vissza utazgatással együtt megéri. utána egyre ritkábban kell járni.

igen, az első napok meglehetősen nagyon kellemetlenek, de utólag belegondolva: valahogy én is kibírtam :D

(#559) BenJoe


BenJoe
senior tag

Sziasztok!
Bár ez nem pontosan a szemműtét témához tartozik, de témába vágó topikot nem találtam és ez állt a legközelebb hozzá... Szóval tegnap este a macskám kicsit belekapott a szemembe. Semmi gáz, csak a fehérjét karmolta össze, az eredmény 2 pont + vörösödés, meg fáj ha nyitom-csukom. Valószínlűeg az a két már meg fog maradni örökre - unokatesóm példájából kiindulva (hülyegyerek belekapott a szemébe, és azóta van egy piros pont, ami allergiás állapotban nagyobb, és körülötte a vörösödés is).

A kérdésem: érdemes ilyennel orvoshoz fordulni? Valahogy elkerülhetőek a megmaradó "hegek"? Később romolhat el emiatt a látásom (most nem vettem észre változást).

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#560) ngabor2 válasza BenJoe (#559) üzenetére


ngabor2
nagyúr

üdv,

amint tudsz, menj el szemészetre! lehet, hogy súlyosabb, mint látszik, lehet, hogy valami benne maradt. inkább lássa doki, talán szemcseppet is fel fog írni. a látással nem érdemes viccelni...

(#561) BenJoe válasza ngabor2 (#560) üzenetére


BenJoe
senior tag

Hello,
Köszi a választ, elmentem, volt egy vizsgálat (látás + fénybenézős), végül is nincs komoly gond, de antibiotikumos szemcsepp fel lett írva, kicsit csúnyán néz ki... hmm, van fénykép, be kéne hotlinkelni valami képmegosztó oldalról. :D

Viszont a vizsgálat... :W A doki a legemberibb és legfelkészültebb volt, akit valaha is láttam, de ez sem könnyítette meg a fénybenézős szembepálcikávalturkálós-festegetős vizsgálatot. Közben volt is egy erős hányingerem, pedig kaptam érzéstelenítő szemcseppet is... Vagy 10X megnyomkodta a szemgolyóm az üvegpálcikával... Hát... Nem volt kellemes. Meg felnézéskor (alkalmanként kifeszített (?) szemhéjjal :D) mintha láttam volna valami gazdag érhálózatot... De hol lehetett? A szemhéjamnál? :F

Na mindegy, köszi a választ. :- )

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#562) icecave


icecave
nagyúr

Majd én linkelek.
Szóval, intralasik után eléggé megnyomja az a gép a szemet, ami a lebenyt készíti ( a vákuum miatt), ilyen volt a szemem:

[link]

[link]

Horror mi? :D

Nem fáj, meg semmi, no para, inkább ilyen legyen pár napig, minthogy valami mehanikus cucc alakítsa ki a lebenyt a vákuumos lézer helyett...

(#563) joshua7


joshua7
veterán

Én is ma voltam épp vizsgálaton, kihasználva az ingyenességet, hál' istennek nálam nincs gáz. A jobb szemem világ életemben gyengébb volt ('kancsal' is vagyok picit, állítólag inkubátor elhúzta anno a szemem-koraszülött voltam és ez a jellemző 'mellékhatása'-emiatt suliban anno sosem láttam ezeket a trükkös képeket, de máskor sem... legalább ma már tudom, h miért, és h fölösleges is próbálkoznom velük :) ), de semmi extra, jobb szememre kéne egy plusz feles lencse, bal meg zsír.

Semper Fi

(#564) icecave válasza joshua7 (#563) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor azért NEked király a dolog.. Amúgy szemműtétet 1,5 D alatt nem is nagyon vállalnak, sőt, még akörül sem szivesen...

(#565) Ariadne válasza icecave (#562) üzenetére


Ariadne
őstag

Váááúúú, ez tulajdonképpen nem is olyan szörnyű. Kontaktlencsehordás miatti jó kis alapos kötőhártya meg szaruhártya gyulladásnál ennél jóval húzósabb dolgok tudnak kialakulni...
Azt hittem, hogy ez ilyen teljesen földöntúli tiszta vörös vagy ilyesmi utána. De nem. :C
Azért ezen azóta is vigyorgok, hogy kimentél néha megnézni a rendszámokat. Biztos mindenkinek hasonló lehet a reakciója, ha sok mínuszos után újra lát. :) Kezd megjönni a kedvem nekem is, már nem is emlékszem, mikor láttam utoljára élesen, de jó is lehet... :U És tekintve hogy melóm miatt elegáns szemüveget kell hordanom (60k...), még relatíve annyira nem is drága a műtét.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#566) icecave válasza Ariadne (#565) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért megjegyezném, hogy a szemedtől is függ, hogy vérzik be...
Mikor egynapos kontrollon voltam, volt egy csajszi, aki szintén 1 naposon volt, neki mindkét szeme teljesen vérben volt... Be is volt parázva, pedig nem kell, csak neki ilyen a szeme, nem bírta annyira.

(#567) nyunyu válasza Ariadne (#565) üzenetére


nyunyu
félisten

És tekintve hogy melóm miatt elegáns szemüveget kell hordanom (60k...), még relatíve annyira nem is drága a műtét.

Te panaszkodsz?

Most akarok csinaltatni 3,5 ev utan megint valami _jo_ fenyre sotetedo szemuveget meno kerettel, eddig akarhol neztem 100k alatt sosem allt meg, de ami igazan tetszene szupervekony az mar 120k. (40k a keret, meg az 1.67-es Hoya lencse _akciosan_ 38k/db, 45k helyett...)

Ugyhogy most szoktatom magamat a szemmutet gondolatahoz.
-5-nel erosen megeri.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#568) rarri válasza nyunyu (#567) üzenetére


rarri
senior tag

Az én szemüvegem 72 -be fájt. Ez is fényre sötétedő hoya vékonyított lencse, igaz a keret nem volt drága. A Reidernél csináltattam. [link]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#569) NoLF


NoLF
addikt

na, lassan én is elgondolkodom a műtéten, mert úgy tűnik, nemsoká megengedhetem magamnak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#570) icecave


icecave
nagyúr

Na, gyülekezünk :)

Aki intralasik-en gondolkodik, olvassa az én hozzászólásaimat.
Ha van kérdés, tegye fel nyugodtan :)

(#571) ngabor2 válasza rarri (#568) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor én hallgatok a 40k-s titán keretes, műanyag, fényre sötétedő szemüvegemről... szerencsére már nem kell :D

(#572) NoLF válasza icecave (#570) üzenetére


NoLF
addikt

most nézem, intralasik 440 lenne a két szememre? na ez azért nem fog beleférni... :|

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#573) icecave


icecave
nagyúr

Igen, de kicsit más eljárás a kettő. A vizsgálattól, életkörülménytől, csomó mindentől függ, melyik a legmegfelelőbb az embernek...

(#574) nyunyu válasza rarri (#568) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam a magas dioptria miatt a sima 1,5-os Hoya szoba sem johet, az 1,6-os muanyagnak meg mar 30k darabja...
(mondjuk annyiert mar van polikarbonat Essilor is, ami joval kemenyebb/utesallobb, raadasul azt mar ismerem, mert a mostani is olyan.)

Reider? Az nem egy veszpremi ceg? Huszoneve ok tukmaltak ram az elso Zeiss lencsemet. :O
A masodikat meg egy furedi banda barmolta el 8 eve. (4 lencsebol sikerult harmadik nekifutasra nem osszekarcolniuk...)
Kozte Essilorokat hordtam, azokkal erdekes modon semmi gond nem volt.

Egyebkent ezt a szepseget sikerult kineznem magamnak 40k-ert...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#575) rarri válasza nyunyu (#574) üzenetére


rarri
senior tag

Nem is tudtam, hogy a Reider Veszprémi cég. azt hittem, globálisan az egész országban megtalálhatóak az üzleteik.
Nagyon királya az a keret ! :C

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#576) icecave


icecave
nagyúr

Nekem is tetszik a keret...
Nekem is megmaradt a 30k-s keretem a műtét után,de tetetem bele kicsit sötét nullás, uv szűrős lencséket :D
Ma megyek érte.

(#577) ngabor2 válasza NoLF (#572) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hja... intralasik... prk-val 2 szem 200k-ból (na jó, a sok mellékes vacakkal együtt 215-ből) megvan debrecenben :U

(#578) icecave válasza ngabor2 (#577) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, nekem mindent figyelembe véve ez volt a jobb választás. NEM csak kényelmi szempontok. Akit érdekel, leírhatom.

(#579) Ariadne válasza nyunyu (#574) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, most hogy írtad, döbbentem rá, hogy a keretem volt 60k, Police az istenadta. :B :Y Nálam is 100 volt az egész sima vékonyított üveggel, -6-7 magasságában már ugye így játszik az ember... Párom szintén zenész, szóval kifizettünk majd' 200-at tavaly az optikában, hát ugye így mulat a vaksi magyar. Bár az is igaz, egészségpénztárra vettük, úgy -30%. A műtét is arra lesz, szóval ha PRK lenne, az 260k helyet 182k, ha Intralasik, akkor 440k helyett 308k. :K Persze ez utóbbi csak úgy működik, hogy mindkettőnknek van egy-egy számlája, mert max évi 333k után lehet visszaigényelni per kopp.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#580) NoLF válasza Ariadne (#579) üzenetére


NoLF
addikt

én mindig 10-12 ezres kereteket vettem, elég volt nekem a 40-50 ezres lencse is költségként...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#581) Ariadne válasza icecave (#578) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálad volt olyan, hogy szürkületben kifejezetten rosszul láttál, sokkal rosszabbul, mint egyébként? Ha igen, elmúlt?
Nekem azóta van ilyenem, hogy magasabb dioptriáim vannak, ha jól tudom, ez ezzel jár.

NoLF: Hát ezeket a vastag szélű nagyonmínuszos lencséket eleve nem sok keretbe lehet betenni, szóval nagy választásom nem volt keretileg, plusz elegáns is kellett hogy legyen. Így jártam. De most így tényleg megéri akkor, ebbe a részébe bele sem gondoltam. Ahh, plusz van mindig kontaktlencseköltség is, uff... :U :O Megyek fexem a kés (izé, lézer) alá, amint lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#582) icecave válasza Ariadne (#581) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem nem volt olyan....
Most így 1,5 héttel a műtét után még az erős fény zavar, de augy minden okés, PRK után sztem rosszabb lenne sokkal még most is.

(#583) Ariadne válasza icecave (#582) üzenetére


Ariadne
őstag

Miért lenne rosszabb PRK után? Másként viszonyul a fényhez a kétféleképp műtött szem?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#584) icecave válasza Ariadne (#583) üzenetére


icecave
nagyúr

Pontosan...
Mert PRK-nál kaparnak ugye, és az mire rendesen visszanő, ahogy kell, az több idő.
Ezért kell kétszer annyi ideig napszemüvegelni is, mint intralasiknál.

(#585) joshua7 válasza icecave (#564) üzenetére


joshua7
veterán

Ja, annyira nem vészes. És nem is romlott hál' istennek, pedig vagy 5 éve is mondták, h később szívás lesz. Persze még lehet...
Az 1.5 milló akar lenni? :)

Semper Fi

(#586) Ariadne válasza joshua7 (#585) üzenetére


Ariadne
őstag

D mint dioptria. ;) Ez a nemlátás mértékegysége, minél nagyobb, annál jobban nem látsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#587) joshua7 válasza Ariadne (#586) üzenetére


joshua7
veterán

Ja azt vágom, de nem gondoltam rá ebben az összefüggésben, azt hittem, másfél misi alatt szevasz van. :B :DDD

Semper Fi

(#588) ngabor2 válasza icecave (#584) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mire rendesen visszanő, az kb. 2 hét, a legvége kb. 1 hónap. és intralasik esetén is erősen ajánlott a napszemüveg. hidd el ,azért, emrt a prk durvábbnak tűnik, sokkal kevesebb a visszamaradó probléma.

(#589) icecave válasza ngabor2 (#588) üzenetére


icecave
nagyúr

Tudom, hogy kell, használom is a napszemüveget.
Visszamaradó probléma: lebeny, amit vágnak, szervesen nem nő vissza, csupán pár sejtsor nő rá, ami fixen tartja. Persze, messze biztosabb a lebeny, mint a régi sima lasik esetében.
Mindenki parázik a lebeny miatt, ami leválhat, autóbalesetben, stb, amikor már ugyis mindeg lenne a szemednek.
Mindenki eldöntheti, bevállalja-e ezt a rizikót. Természetesen, aki ketrecharcos, vagy szemüveg nélkül szereti játszani a fallabdát, ne csináltasson intralasikot.

(#590) Kamilla177


Kamilla177
újonc

Sziasztok!
31 éves rövidlátó vagyok, mindkét szemem -6,25ös és sajnos még mindig folyamatosan romlik, évente kb 0,25 dioptriát. Ez nagyon aggaszt. :(( Nem műtötték meg pár éve, mivel túl nagy a pupillám. Mostanában másik helyről úgy hallottam ez nem kizáró ok. Küzd valaki hasonló problémával?
Félek a továnbbi romlástól, el sem tudom képzelni, hogy mit lát az, akinek az enyémnél is rosszabb a szeme (-10 v még több). ti hogy viseletik?
Köszi, ha válaszol valaki! :))
Kamilla

(#591) icecave válasza Kamilla177 (#590) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, ha még romlik, én nem műttetném meg... sok pénz az ahhoz, hogy utána még romoljon vissza mindig...
Nekem nagyjából beállt már a szemem, ezért vállaltam be. REmélem, nem fog visszaromolgatni. Vigyázok rá nagyon. Monitor előtt dolgozom, de minden órában pihenek és műkönnyezek.
Szerintem menj el vizsgálatra, ott úgyis van pupillatágítás, és kiderül mi a helyzet.

(#592) ngabor2 válasza Kamilla177 (#590) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hallottam már olyat, hogy valakinek a szemüvegtől romlott a szeme. ha megműtteted, te továbbra is romlik, legalább azt eléred, hogy nem -7-es, "csak" -1-es szemüveg kell, ami azért mégiscsak esztétikusabb, és gyakran olcsóbb.

(#593) Kamilla177


Kamilla177
újonc

És a szemtornáról mi a véleményetek? Hatásos?

(#594) ngabor2 válasza Kamilla177 (#593) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szemmozgató izmok edzésére mindenképp. a látást viszont nem igazán javítja, a szaruhártya vastagságát meg végképp nem változtatja.

(#595) rarri válasza Kamilla177 (#593) üzenetére


rarri
senior tag

Csak akkor hatásos, ha rendszeresen minden nap csinálod, és minimum 3 hónapon át. Én személy szerint lusta vagyok erre. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#596) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap voltam az FM-nél 1 hónapos IL kontrollon.
Nagyon szépen gyógyult, minden oksa.
Az eredmények. Ugye, úgy vannak a sorok, hogy 100%, 120%, 150%, és 200%.
Először mindkét szemmel néztük, aztán egyesével.
2 szemmel a 150%-os sor elolvastam, és még a 200%-ból is 2 betűt meg tudtam mondani a 4-ből. De itt már sokat kellett pislogni. Én nem is akartam erőlködni, mondtam is a dokinéninek, hogy minek baker, én már a 100%-os sornál is örültem.
Érdekes, hogy a szemeim egyesével mások voltak. A bal a vezérszemem, azzal a 150%-os sor ment végig, így azt irták be, jobbal a 150%-ból nem ment mind,így 120-at írtak be.
Úgy jöttem haza, hogy végig mosolyogtam, de nagyon, mindenki azt hitte valami bajom van aki rámnézett.
Nagyon örülök, remélem így is marad minden, a dokinéni szerint marad :)

Kérdeztem pár dolgot, vitaminokat így 1 hónap után már lehet enni ahogy gondolom, és amennyit akarok, viszont a kondi mellé fehérje, aminósav, meg bármi ami az immunrendszer erősíti, még 3-4 hónapig nem ajánlott. Hát, mindegy, kibírom :)

(#597) lomha lepke válasza icecave (#596) üzenetére


lomha lepke
tag

Sziasztok!
Én kancsal vagyok +3,5 és +4D-s lencsét használok. Voltam műtve is 9 éves koromban, még szikével, emiatt nem látszik a szemtengely ferdülés, csak ha fáradt a szemem (mondjuk egy nap strandolás után). Próbáltam a kontaktlencsét (az egyik szememre cilinderes lencse kellett), de nem igazán jött be. Vajh' nálam működhetne a dolog? (tudom, menjek el, vizsgáltassam meg, de szerintetek)

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#598) ngabor2 válasza lomha lepke (#597) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szaruhártya görbületi hibáját biztos ki tudják javítani. a + dioptriákat nem igazán szeretik, de megoldható.

de pontos választ valóban a vizsgálat adhat.

(#599) littlemole válasza icecave (#596) üzenetére


littlemole
őstag

Nekem most lesz szombaton az OPTIKMED nél a műtét. PRK.

Mi ez amit írtál a végén a fehérjékkel kapcsolatban? Nem lehet enni őket? Miért?

Mennyi idő múlva lehet visszatérni kb az aktív mozgáshoz? Szabadban való kerékpározás, gyaloglás stb. Súlyzózást hanyagolom egy ideig akkor.

"We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

(#600) icecave válasza littlemole (#599) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem Intralasik volt, annál mindenhez előbb vissza lehet térni, mint a PRK-nál.
Mégis azt mondták, fehérjét minimum 4-5 hónapig ne egyek, meg semmi táplálékkiegészítőt, stb.
Egész egyszerűen, mert erősítik az immunrendszert, stb, és visszaromolhat a szemed. Kb. fél évig nem érdemes semmivel sem erősíteni a szervezetet, mert kb. fél év kell a szemnek, mire a sejtek megszokják az új állapotot, és nem akarják visszaállítani a régi rosszat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.