Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Som@ válasza tildy (#150) üzenetére


Som@
őstag

Ez mára egy igen jó hír. ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#152) tildy válasza Som@ (#151) üzenetére


tildy
nagyúr

Képzelheted hogy örültem , mikor láttam a 125%-os sorból is 2 számot:)Persze csak a bal szememmel:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#153) kentaur válasza tildy (#152) üzenetére


kentaur
csendes tag

Örülök, hogy sikerült a beavatkozás.:))

(#154) Som@ válasza tildy (#152) üzenetére


Som@
őstag

El tudom képzelni. ;)
Gyógyulni mindig öröm.
Sajnos én is tudom. :(



:)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#155) tildy


tildy
nagyúr

Egyébként , mint írtam anno, tényleg azért hoztam létre a topicot, mert sokan vagyunk/voltunk szemüvegesek/kontaktlencsések, és talán az én példám segít abban, ha valaki nem tudja, bele merjen-e vágni.
Mint modntam , a bal szemem tökéletes(max csak ennél jobb lehet, azt mondták az OMnél->125%-os , stb...), pedig csak két hónap telt el a műtétből.A jobb egyelőre -0.75 cyl-es, de cseppekkel még ezt is lehet jó irányba terelni.
(Csak akkor veszem észre, hogy nem annyira jó, ha ua.a dolgot váltott szemmel -egyiket letakarva- próbálom nézni)
Ahhoz képedt, hogy milyen nagy cilinder és dioptria volt a szemeimen, ez igen jó eredmény.

SZal aki eddig félt, az szerintem merjen nyugodtan belevágni.Elvileg ha valaki nem sztkra kapja a lencséit 2-3 éven belül visszahozza az árát.

Higgyétek el , nagyon jó dolog úgy felébredni, hogy kinyitom a szemem, és mident tisztán látok.Egész életemben erre vágytam!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) tildy


tildy
nagyúr

Régen írtam.Végre leálltam a cseppekkel, és bár sokáig nagyon aggódtam, hogy nem lesz túl jó (80 és 90%os volt csaka látásom), most úgy érzem fél év távlatából, hogy megérte.Nagyon megérte.Érzésem szerint szinte tökéletesen látok, nem félek a repüléstől, hogy kiesik a lencse(vagy leszakadna a szemem egy darabja , mert LASIKOT csináltattam volna...)
Igaz 200 E ft, de az, hogy örök életedben jól fogsz látni, és nem kell szemüveg, nos...hát igen:)
Ennél jobb érzés nincs.Miért is nem műttettem meg korábban?:)
SZal hajrá mindenkinek.Nekem két klinikával volt tapasztalatom, de úgy gondoltam a profibbnak tűnőt választom.Maximálisan elégedett vagyok velük.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#157) tildy


tildy
nagyúr

loretto ha nem haragszol itt válaszolnék:semmi ilyen tünet nem volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#158) Loretto válasza tildy (#157) üzenetére


Loretto
veterán

ohh.gondoltam itt válaszolsz.nem olvasgattam a topicba csak árat szedtem ki 150-200k? /szem?az sok.amugy ennek mi a lényege?retinát vágják meg?

Soirée...

(#159) tildy válasza Loretto (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

200 k a két szemre.Retinához semmi köze (hisz az hátul van!!).
Mint írtam semmi nem vágnak, nincs vágás a szememen.Csak leszedika hámréteget alatta kezelik kicsit lézerrel, majdpedig a hámréteg visszanő szépen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#160) _az


_az
senior tag

Topic felélesztve!!! :DDD

Csak annyit mondanék, hogy 15-én megyek a focusmedhez vizsgálatra... :DDD

Hogy műtét lesz-e az még nem 100, valszeg csak kontaktlencsét akarok kipróbálni. Erre gondoltam újra megnézem a topicot és bumm... Most akkor inkább mennyek optikmedhez??? A focus nem reklámoz sasszem-kezelést(:DD)

Annyira csaknem gány az a focus...


:F:F:F:F:F

az

(#161) _az válasza tildy (#1) üzenetére


_az
senior tag



BÓDOG SASSZEM ÉVFORDULÓT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nos, milyen 1 év után???

Amúgy voltam a focusban kiváncsiságból, elég gusztustalan volt, mikor nyomkodták a szemem, de alkalmasnak találtak.

Mellesleg ugyebár beavatkozás után 2-3 hónapig ingadozik a látás. Tanulásban ez nem akadályozott nagyon???? Azér vizsgára való készülésnél tré lehet, ha alíg látsz...

az

(#162) Integra


Integra
titán

én is sokat gondolkodtam rajta
de mivel nullás meg feles a szemem, csak a jobb szemem 130 fokos cilinderes szemtengelyferdüléses, ezért inkább nem kockáztatok.
valahogy nem tetszik hogy a szememben turkálnak, de ez valszeg csak rossz beidegződés.
meg aztán a kóklim is a fejemre nőtt, hiányzik ha nincsen a búrámon:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#163) tildy válasza _az (#160) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha esetleg az optikmed mellett döntenél végül, akkor rajtam keresztül 5E forint kedvezményt visszakaphatsz.:)
Szóval először is köszi.

A focusban nem bízom, pont amiatt mert nagyona lasikot nyomatják, ebben az esetben belevágnak a szemedbe, majd lézereznek.
Ez nagyon csúnyán hangzott, nem emrtem bevállalni.(Eléggé körüljártam a témát, és ha akarod műtetni, csak prkval vagy lasekkel enged.)
Nos akkor, az eredmények:
Műtét előtt:
Bal szem : -4.25D -2.25 cyl 100%os látás(visus) szemüveggel korrigálva
Jobb: -5.5 -2.5 cyl 90%os látás szemüveggel korrigálva

Várt eredmény:
Bal: min. 90%(bár lehet hogy 80%) visus max -0.5 dioptriával vagy cilinderrel
Jobb: min. 80% visus max -1 dióval vagy cilinderrel

Jelen helyzet:
Bal szem: 70% visus :((( -0.5 cylel 90%

Jobb szem: 95% visus :DD 0 dioptria:D


Szóval, következtetés:A jobb jobb lett mint vártuk, a bal viszont rosszabb, de még így is jól látok, de azt lehet újraműtik.

Ja és megérte még így is.
Az indexes fórumban is csak én vagyok a fekete bárány ezzel az eredménnyel.A többiek 120%os látással viháncolnak...



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#164) tiki


tiki
tag

Akkor csak annyit tennék hozzá, hogy Debrecen DOTE DR. Hassan Ziad egy néger doki amugy, nekem ő műtötte mind a két szememet 1 hét különbséggel.Akkor 125000 Ft volt egy szem ma nem tudom mennyi ez 20000 év ben volt, és ez az ugynevezett Lasik féle eljárás volt.
Én megkérdeztem a dokit előtte ,mert azért én is be voltam rosálva, hogy mi a kűlönbség, mert ugye ez sokkal drágább is.Ő szabályosan lerajzolta a műtét menetét, és a lényegét.Ebből azután ő elmagyarázta, hogy a sima PRk kezelésnél egy membrán szerű hártya ami a szaruhártya alatt van a PRK kezelést követően elveszlik, és nincs tőbbé.Ez a membrán a szem fénybetörésénél játszik szerepet.Mert ugye a szaruhártya vissza alakul, mert könnyezünk+ sírunk stb.
A Lasik eljárásnál nem veszlik el a szaruhártya sem meg ez a bizonyos membrán sem,mert csinálnak egy mondjuk 1 FT nagyságu kör metszést a szemen Kb ahogy én magamnak láttam, és ezt felhajtja addig amig a gép el nem végzi a beavatkozást, ezért nem fájdalmas ez a mütét utána, persze közben sem ez tuti, mert vissza hajtja ezt a felmetszett részt, és nem lessz nyitott a szem addig amig a szaruhártya vissza nem alakul,és ezért nem is fáj utánna mint a másiknál, hogy bele megy a könny akkor majd be lehet /szarni/ ugy fáj , ennél ilyen nincs.
Ja mégvalami nekem mind a két szemem -3.mas volt , és a mütét elött a piros vonal felett mondjuk két számot még láttam, alatta csak össze mosodást.A mütét után már rögtön az olvasást követően a mütött szemmel a legalsó számot is leolvastam persze szemüveg nélkül, és azóta sem kell szemüveg.
Ja még valami nem viseltem soha szemüveget akkor sem ha rossz volt a szemem, mert voltak már szemészeti papirok de két ellentétes diagnozis volt, ezeket amugy el is vittem megmutattam neki , és ő is mondta ténleg nem egyforma ez 1993 - 2000 ig tartott, de lehet, hogy előtte sem volt 100% os nem tudom kérdeztem is tőle , hogy nekem nem szokott fájni a fejem miért azt mondta, azért. mert egy forma volt mind a kettő , és nem vettem észre.
Hát ennyi az én történetem, én is féltem de ő jó doki és köszönöm neki, hogy ilyen rendes volt és , hogy 1000% ..os műtétet hajtott végre.. / még valami a kontrol kiszámolása szombatra esett képes volt ezért a kontrolt megcsinálni nekem szombaton!!!!!/:C:C:C:C
.

(#165) tildy válasza tiki (#164) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt a hártyát senki nem tudja, hogy valójában mekkora jelentőséggel byr.Az viszont , hogy egy vágás van a szememen, ami miatt akármilyen sérüléstől ''elfolyhat'' a szemem, nos ez az ami miatt én nem válaltam be.
Siklóernyőzöm, repülök, terhelem a szemem, ezt lasikkel valószínűleg nem tehetném.
Szóval a prk, jelenleg ismert hátránya az, hogy pár napig utána kellemetlen.Inkább legyen addig kellemetlen, minthogy egy balesetnél a ''legrosszabb esetben'' elfollyon a szemem.
A legjobban azzal tudnám szemléltetni a dolgot, hogy ha valaki megvágja a kezét a seb eltűnik ,de ott marad a heg. És nekem ezzel a heggel van bajom.
Most a prk 98E/szem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#166) tiki


tiki
tag

Hát igen az árak biztos mennek felfelé de bizton mondhatom neked , és bárkinek aki bele akar vágni egy ilyen műtétbe , és feltehetően elszánta magát rá, és akkor már megvan a bátorság is hozzá, hogy nem kell félni utánna sem, mert a be metszés mikron nagyságrendű, és utánna lézerrel varják körbe a metszett részt ami mint a másik műtétnél is be szarusodik mint irtam könny - sirás egyebek.
Akinek le esik a körme mert rá üt egy jó nagyot, annak is is vissza nő utánna és semmi baja ugyan olyan körme lessz utánn is.
A PRK kezelás sokkal jobban roncsolja a szem felületét, mint egy egyenes iv mentén metszett rész ami mikron nagyságrend miatt szinte észre vehetetlen a gyogyulást követően.Csak szemorvos látja a müszereivel amugy ha rá néznél a szememre nem látnál semmit mint ahogy én sem ha tükörböl nézem.
A PRK val meg először azért lézerezik, hogy a szaruhártyát eltávolitsa , hogy a megfelelő méretnél.a beavatkozást el tudja végezni.Tehát addig égeti a szaruhártyát a szemgolyoról ameddig el nem éri a megfelelő pontot.Ez sokkal jobban fáj , és utánna is nehezebben , és fájóban gyógyúl.Akkor ne mond azt nekem , hogy a lézerrel lekapart szemnél aminek a felűlete nem olyan szép mint LASIk nál az bitosabb.Megjegyzem a LASIK nál is van lézer használat csak nem mindegy hogy mikor , és mire használják.
PL. Egy paradicsomot konyhai reszelőn reszelj le , vagy vágd fel egy nagyon éles késsel szép karikákra melyik szebb , és gusztusosabb a kettő közzül..
De kinek hogy én nem bántam meg, és én is terheltem azóta a szemet szerintem olyan hatásokkal ha nem is légnyomással, de sullyal igen gondolom az is van olyan veszályes, de amint látod még letudom ezeket irni tehát még nem folyt ki a szemem.:DD

(#167) Jam-Master J válasza tiki (#166) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Nekem 6os szemüvegem van, az orvosom azt mondta, hogy 4 és feles hemü felett nem ajánlatos a súlyzózás a retinaleválás miatt.
Na, ha megműtettem a szemem, elvileg 0-ás lesz a dioptria...miben különbözik attól, mintha 6tos lenne? Elvileg csak a szaruhártyán módosítanak, nem? Minden más marad...
Szal akkor lehet majd súlyzózni?

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#168) tildy válasza tiki (#166) üzenetére


tildy
nagyúr

Infó a klinikákról:

Bővebben: link

PRK Ledörzsöljük az ''alma'' héját, vagyis a hámsejteket, és a felszínen végezzük a kezelést. Ezt követően megvárjuk, míg a hámsejtek (2-3 nap alatt) ''visszanőnek''. Ez a PRK kezelés.
A PRK kezelés előnye, hogy teljesen biztonságos. Hátránya, hogy a hámsejtek ''visszanövéséig'' hiányzik az ''alma héja'', ami átmeneti panaszokat okoz, fényérzékenységet, idegentest érzést.

LASIK Felvágjuk az almát, félrehajtjuk a felvágott részt és a vágott felszínen végezzük a kezelést. Ezután visszahajtjuk a felvágott részt. Ez a LASIK kezelés.
A LASIK előnye, hogy átmeneti panaszokkal sem jár. Hátránya, hogy súlyos szövődményei lehetnek, akár a kezelés alatt, akár a későbbiekben bármikor, mivel a felvágott rész soha nem nő vissza, pl egy autóbaleset, vagy sportsérülés kapcsán leszakadhat.



LASEK a biztonság megtartása mellett lehet csökkenteni az első napok kellemetlenségét is.
A LASEK során az alma hasonlatnál maradva a héjból, vagyis a szaruhártya hámjából képezünk egy védőlebenyt. Ezt a lebenyt hajtjuk félre, elvégezzük a kezelést, majd visszahajtjuk a héjat, vagyis a hámsejtréteget. Ezzel a módszerrel jelentősen csökkennek a kellemetlenségek, ugyanakkor nincs szükség a veszélyeket rejtő vágásra. A LASEK tehát a biztonságos PRK eljárás továbbfejlesztett változata. Az így elvégzett 1.500 kezelés tapasztalatai szerint a LASEK valóban egyesíti a két módszer előnyeit, teljesen fölöslegessé téve ezáltal a LASIK kockázatainak vállalását.


Ja és még valami:
A LASIK által okozott zseb csak körben a vágás helyén gyógyul össze, belül szervesen soha többé nem nő össze. Elég, ha egy nagyobb ütés éri a szemedet (nem kell ehhez felelőtlennek lenned, elég, ha csak egy légzsák robban az arcodba esetleg védtelen résztvevőként egy balesetben), és már megvan a baj, onnantól csak igen komoly szemműtét után kaphatod vissza a korábbi látásod töredékét.

Az azonban igaz, hogy gyorsabban és fájdalommentesebben gyógyul. De ezen gyorsaságnak akár igen nagy ára is lehet.

SZóval nekem ez meggyőzőbb volt, mint az hogy belevágnaka szemembe.Mindenesetre örülök, hogy jól látsz.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#169) tiki


tiki
tag

kössz szépen , de nem tud leszakadni mert a mütétet követően a vágást elvarják ugyancsak lézerrel olyan pontosan, hogy nincs hézag

(#170) tildy válasza tiki (#169) üzenetére


tildy
nagyúr

SZerintem nem érted.Végy egy almát vágj le belőle, ahogy a képen, majd rakd vissza a helyére és celluxozd le a vágást körben.
Ez esetben bár a vágás körben ''össze van varrva'', de ettől föggetlenül az almán belül nem lett összevarrva, ott külön vann.Kb űgy tudnám szemléltetni, hogy a varrás O alakú lesz, nem pedig teli O.
És így a két rész közt csak a szélén lesz ''varrás'', máshol nem, emiatt ott ''Hézag'' keletkezik.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) _az


_az
senior tag

Apám, ezt azért bírom... végigbambulom a klinikák oldalait, de sehol sem említik, hogy valami membránt szétcsesznek a prk-val... köszönöm szépen, ezt is egy hardveres oldalról kell megtudnom...

Még jó, hogy az optikmed bejelenti: fél évvel a műtét után semmivel sem lehet kimutatni, hogy valaha hozzányúltak a szememhez. Szép.

Amúgy talán a LASEK a legszimpatikusabb, ott kevésbé roncsolnak, de ez a membrános dolog eléggé eltántorít. Azért mert nem tudunk róla még lehet fontos...

Sebaj, asszem évközben úgyse vállalom be, mert nem kéne, hogy vizsgán azér vágjanak ki, mert ideiglenes látászavar miatt nem tudtem elolvasni a könyvemet.

Apropo, Tildi, volt valami tanulási/olvasási/táblaolvasási hátrányod a műtét után???

az

(#172) Junkie válasza tiki (#169) üzenetére


Junkie
aktív tag

A lényeg az hogy mentős ismerős mesélte hogy vittek be motorbalesetből fickót akinek kifolyt a szeme emiat... ezek tények és így volt műtve a szeme ennyi innentől mindegy hogy varrják.

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#173) tildy válasza _az (#171) üzenetére


tildy
nagyúr

Mivel kooperatívos voltam, és dolgoztam , így suliban nem sok. Sőt , ugye zhim sem voltak, szóval nekem nem.
Ja és errőla membránról meg kell kérdezni őket, személyes konzultáción nekem elmondták.
Egyelőre nem tudni van-e valami szerepe. Úgy tűnik nem igazán tudják. Csak annyit tudnak , hogy prknál ez eltűnik. És , hogy eddig azt vették észre, hogy nincs különösebb szerepe.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#174) tildy válasza _az (#171) üzenetére


tildy
nagyúr

Hagyományos szemorvos nem mondja meg.
De ha csinálnak a szemed felszínéről képet (topográfiát), azon azért látszik, mert a normál szemfelület nem hibátlan, míg a lézerrel kezelt ''majdnem '' az.
Normál szemnél egy piros csokornyakkendú szerű alakzat van a képen, kezelt szemnél nincs vagy alig van valami, ami piros.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#175) tiki


tiki
tag

0 vagy 0 ez jó. Az élő sejtek nem ugy működnek, hogy Á ,most én itt egybe olvadok ott meg nem.Ezt nem is értem hogy gondolhattad.
Akkor akinek a kezét is vissza varják, vagy az ujját, akkor annak is csak kivűlről forrik össze a bőre meg egyebek belülröl meg üres marad neki ugye?.Hogy majd alkalom adtán letudjon neki szakadni, ha felemel egy jókora valamit. Szerintem meg te nem érted az egészet, ha nem forrna össze a mütét után a szaruhártya alatti rész akkor a szemgolyó egy idó után ugye, mert te azt állitod ,hogy nem akkor légüres tér keletkezne , és elhalna , kiszáradna, tokosodna stb had ne soroljam.Szóval én ugy veszem észre, hogy te egy nagy döntés előtt állsz csak nincs bátorságod véghez vinni, és ezért vannak benned ezek a kételyek, kérdések, stb:O

(#176) tildy válasza tiki (#175) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor sem lesz olyan mint az eredeti.
Lásd törött csont. Összeforr , de nem lesz a régi.
Mellesleg én már nem állok döntés előtt, 1 éve műtettem prkval.
Szóval nem légüres tért állítottam, vagyis egy darabig tuti az van ott, aztán összeforr, de ugye , amiket írtam is, ha valahol az szét tud menni, akkor ott fog szétmenni.
Magyarán mondva ha valakinek viisszavarnak egy testrészt , az szerinted ugyanolyan marad?Ugyanolyan jó lesz, mint eredetileg volt?
Szerintem nem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#177) _az


_az
senior tag

Fú az egész kezd egyre ocsmányabb lenni, tiszta broáf...
Kezdek attól félni, hogy végülis átbasznak az orvosok. Elvégre ez is csak egy szolgáltatás, nemde??? Átbaszhatnak. Aztán prk után csak egyszer nézek a napba véletlenül és kifolyik a szemem, vagy mi??? Aztán meg aszongyák, hogy bocs, tévedtünk??? Tikinek meg egy nagyobb autós fékezés után a fél szeme a szélvédőn köt ki, vagy mi????

Amúgy nem vagyok túl nagy fosógép, de most már ilyen hipotézisek keletkeznek mogyorónyi agyamban... Asszem fogok egy flexet, egy hegesztőpákát és meglátogatok egy szakorvost, hogy őszintén magyarázza el a dolgokat...

Basszus a végén elmegy a kedvem az egésztől, oszt annyi pézből csináltatok egy(2-3) ÓAKLI szemüveget, az meg még a szemetet is leviszi helyettem... :DDD

az

(#178) tildy válasza _az (#177) üzenetére


tildy
nagyúr

Én azt mondom, nem megyek csak olyan dokihoz, aki garantálja , hogy olyan lesz a szemem, mint ahogyan mondta.
Pl. jelen esetben a 70%-os eredményemmel elmehetnék a sóhivatalba kekszet kapálni szinte az össze klinikánál, ha nem lenne rá orvosi garanciám.(így valószínűleg ingyen műtik)
Én két helyen jártam:
Az istenhegyin és az OM-nél.
Az omnél olyan részletes vizsgálat volt, és akkora profizmus , hogy oda mentem műtetni.
az sem véletlen, hogy az OM nem hirdeti magát.Nincs is rá szüksége, hiszen megteszik ezt az ott műtöttek.
És általában ez a hatásosabb, hiszen te is inkább megkérdezed a körülötted lévőket, nekik milyen lett.
Én még ígyis elégedett vagyok, ahogy mondtam, mivel a jobb szemem jóval jobb lett, mint ahogy vártuk.(Igaz hogy a bal meg pont nem)

Igen , szerintem menjél be az összeshez flexxel és kérd meg mondjon el mindent.
Vagy tájékozódj, index látásjavító szemműtét fóruma igen jó kiinduló alap.
Igaz ott szinte mindenki prk-s.:C
Prk után nem fog kifolynia szemed, hiszen a szem felületén történika kezelés.Míg a másiknál a szem ''belsejében''. Ahogy a képen is látszik.
Az meg, hogy a világon 92%-ot lasikeznek, semmit nem jelent: amerikában pl. kozmetikai szalonban nyomják alig képzett szakemberekkel a lasiket, ott nincs szinte prk. Voltak is ott olyanok, hogy nem nézték meddig tud kitágulni a csaj pupillája, aztán este gond volt, mert nem látott jól a csaj (kisebb területet műtöttek)
Te ha szörnyűségeket akarsz látni akkor irány a lasikdisaster.com.
(Ja és csak lasikesek.)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#179) tildy


tildy
nagyúr

Persze ez egyéni vélemény, és lehet beszari voltam, hogy nem mertem bevállalni repkedő emberkeként a lasiket.a prk-t viszont igen.Az a lényeg, hogy jól látok, legalábbis jobban , mint lencsével:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#180) tiki


tiki
tag

Figyu nekem nem kell már lencse , és semmi, igaz azelőtt sem hordtam semmit az is lehet az én hibám, vagy lehet, hogy igy jártam jobban , hogy nem rontotta el a szemüveg még jobban, jó azt is aláirom , hogy a drioptria mértéke is számit ,de
eggyet tudok , akárhány ezer Ft ba kerül is a mütét manapság, és legyen az is ugy , hogy a végeredmény is legyen ugyanaz,de én sok sok pénzért nem akartam 2 heti kint megvenni, hanem gyors,biztos,preciz, és teljesen fájdalom mentes beavatkozást, amit azthiszem megkaptam.Annyira, hogy a mütőböl kijövet már azt is elfelejtettem, hogy volt valami. Olyannyira, hogy nem is tudom leirni, mondjuk foghuzás Á az nagyon fáj néha, mondjuk egy injekció beadása még ez is durva, olyasmit éreztem amikor az embernek hámlik a háta, és azt valaki szedegeti le hát Kb.olyan.De azt én is aláirom , hogy az orvoson sok mulik az biztos ez 100%.

(#181) _az válasza tildy (#178) üzenetére


_az
senior tag

fú, eljött a pillanat, hogy teljesen össze vagyok zavarva... felszíni kezelé, belső kezelés, garancia, nem garancia, kifolyás, nem kifolyás... kész

az a szitu, hogy a fórumokból, cikkekből má totál elegem van, olvastam má eleget, a lasek tán a legjobb...

Mondjuk azért elszomorodtam, hogy elmentem a focushoz megnézetni a szemem, megvizsgáltak, oszt montam, hogy érdeklődnék, erre kibasztak a rendelőből... kaptam egy brosúrát, mondom köszönöm szépen... de legalább kidobtam 1 kis pézt az ablakon... pláne hogy utólag megjegyezték, ha kontaktlencsét akarok, jöjjek el mégegyszer, 5 rongyé betanítanak... weboldalon írják, hogy a vizsgálat után csináltathatok akár szemüveget, lencsét... király, csak a felárat nem írták ki... :(((

ja és még mindíg az optikmed a legszimpatikusabb a reklám alapján... hát ha még 1 vizsgálat után beszélhetnék normálisan az orvosal...

na sebaj, megyek a lasikos oldalra oszt lehányom a képernyőt...

az

(#182) _az


_az
senior tag

szép, beleolvastam...

''PRK might initiate a cascade of events leading to slowly developing
abnormalities of the cornea, lens, vitreous retina and choroid.''

most erre mit mondjak? mintha nemcsak a lasikot szídnák... az meg, hogy
nincs ismert mellékhatása a prk-nak, hát még nem jelenti, hogy nincs...
egyelőre totál elment a kedvem... asszem aludnom kéne... és egyáltalán, minek kockáztassak 1,5 dioptriával... mára má úgyis elég morci lettem...

az

(#183) tildy válasza _az (#181) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugi , ők addig nem műtenek, amíg kételyeid vannak.Ja anetrúl töltsd le a kérdőívet, és akkor omnél ingyenes a vizsgálat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#184) _az válasza tildy (#183) üzenetére


_az
senior tag

ja ingyér jöhet a vizsgálat... bár az a szitu, hogy valahogy senki se akarja aztat mondani, amit tegnap a lasikos oldalon olvastam... rákveszély hosszú távon fennállhat... mondanám, hogy a rokonságomban mindenki rákban halt meg... persze vannak láncdohányosok, akiket 200 éves korukban is csak sütőlapáttal lehet elintézni ;]

asszem összegyűjtöm az összes ''érdekességet'' a műtétrő, kinyomtatom és kikérdezem a véleményüket 1 ingyenes vizsgálaton... ;]

az

(#185) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Nem a mutettel kapcsolatos kérdésem van:

Hosszú évek szgépes munkái után úgy túnik a bal szemem(ami egy hangyaf@xnyit mindig is gyengébb volt) kezd gyengülni.
Múltkor itt a céges dokkancsnál az utolsó legkisebb betűt már nem tudtam elolvasni és az utsó előttit meg eltévesztettem.
A jobb szemem teljesen jó azzal a legkiserbb karaktert is mindíg látom.
Pontos bevizsgálás után van mód egy kontaktlencsés üzemmódra? Azaz csak a balra kéne egy. Kukkert(szemüveget) nem szeretnék mert az állítólag csak később ront a helyzeten. A tesóm viszont kontaktlencsés, neki 1 év alatt a lencsével fél dioptria javulás lépett elő.

(#186) tildy válasza gege71.hu (#185) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze, simán vehetsz egy szemre is lencsét.

_az:
Bővebben: link
Ez töltsd ki, a kapott mailt nyomtasd ki és vidd be.Azzal ingyenes a vizsgálat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#187) kymco


kymco
veterán

Egy szemész ismerősöm a szemműtétem esedékességét firtató kérdésemre azt válaszolta, hogy egy pár éven belül (3-5-7) már elérhető lesz egy amerikában kisérleti stádiumban lévő új tecnológia, ami teljesen ki fogja szorítani a mai eljárásokat. Sokkal többet nem mondott, de egy olyan tecnikáról beszélt, aminek a kisérletei biztatóak, és nem sérül a szaruhártya egyáltalán..... Tehát várjak..... nem is tudom. A szemem már nem szereti a kontaktlencsét, a szemüveg ellensége a kislányom, a feledékenységem, a az izzasztó sportok.... valamit tennem kellene....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#188) tiki


tiki
tag

Ha megteheted mármint anyagilag akkor nem érdemes várni a javulás pedig kötelezően azonnali.A szaruhártya meg vissza alakul a köröm , és a haj is nő állandóan persze aki még nem kopasz.

(#189) tiki


tiki
tag

Ha megteheted mármint anyagilag akkor nem érdemes várni a javulás pedig kötelezően azonnali.A szaruhártya meg vissza alakul a köröm , és a haj is nő állandóan persze aki még nem kopasz.

(#190) kymco válasza tiki (#189) üzenetére


kymco
veterán

A szemészorvosom kétségeket támaszt bennem, abban a tekintetben, hogy a szaruhártya meggyengítésének hosszútávú hatásai milyen szövődményeket okozhatnak, és a szem későbbi lehetséges betegségei hogyan hatnak erre a műtött területre. A jelenlegi műtétek gyakorlata rövidtávú pozitív tapasztalatokkal rendelkezik, de a hosszútávú hatások később jönnek. Én pedig látni szeretnék még hatvan évesen is. No de ne szaladjunk ennyire előre..... Tényleg sokat gondolkozom a műtéten.... de még nem merem vállalni.

www.refujvaros.hu

(#191) tildy válasza kymco (#190) üzenetére


tildy
nagyúr

10 éves tapasztalat mennyire hosszútávú?
És mi lehet rosszabb később?Amikor amúgyis ott van z időskori szemromlás mindenkinél.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#192) kymco válasza tildy (#191) üzenetére


kymco
veterán

Nekem konrétan a szürkehályog gyógyításáról beszélt, ami öregkorban nem olyan ritka (ami a jelenlegi helyzetben 20-30-40 év múlva derül ki). A jelenlegi technika ultrahangos, vagyis komoly mechanikai terhelést jelent a szemnek. Mivel a rezgések csillapítatlanul jutnak keresztül a folyadékokon, nem tudni, hogy a gyengítés mit bír..... Nem én találtam ki, mert az én szaktarületem más, hanem a szemészorvos mondta..... Na most én pedig elbizonytalanodtam

www.refujvaros.hu

(#193) Sick Boy válasza _az (#184) üzenetére


Sick Boy
őstag

Mi a faxnak akarod megműtetni a szemedet???
A múltkor már beszéltünk erről, nem?
Bazz, szvsz nem éri meg a kockázat, bazz aztán jól megvakulsz, aztán nézhetsz...
Van egy egyes, vagy másfeles :F szemcsid, jó az, úgyis csak vezetéshez hordod, nem?

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#194) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a kül. szemcseppeket a műtét után saját ktsg-n kell beszerzni vagy x db benne van az árban?

(#195) tiki


tiki
tag

Nem akkor van baj ezzel a látás gonddal, amikor ugymond kisebb még a drioptria hanem, akkor amikor már az ember saját maga veszi észre , hogy eggyes dolgokat nem ugy lát vagy érzékel mint korábban , és ez őt zavarja. Ugy általában minden embernél jelenkeznek zavarok , problémák, és teljesen egészséges dolog , hogy az ki ki a maga modján megpróbál javítani a gondokon , és problémákon.
Ahol én voltam műttetni a szememet , rajtam kívűl még nagyon sok ember volt igaz ugy 65 - 70 % ban külföldiek, lehet hogy bennük is voltak kétejek, de szerintem mint ahogy nekem is eloszlottak utána.
Megmondom őszintén én is nagyon féltem alig vártam, hogy kijöjjön valaki akitől megtudjam kérdezni, hogy milyen volt.Vesztemre. mert egy nő jött ki sirva aki mellett egész a Wc bejáratáig mentem mire elmondta , hogy milyen volt , és hogy nagyon fájt neki.Na gondolhatjátok akkor már be voltam /szva/. és pár perc mulva meg én következtem.azt hittem injekció a szembe meg ilyenek , de semmi, 3 szori csepegtetés majd kicsit kellett várni, és mehetttem be a műtőbe.mikor be értem a műtő ágy meg ilyenek, akkor egy tálca tele szikékkel meg minden féle kűtyűvel már a látvány is ilyesztő volt.
Elkezdődött jöttek a műveletek mindig mondták mit csináljak hova nézzek stb, én meg vártam a fájdalmat ahogy a nő mondta odakint a folyoson vártam, vártam egyszer csak mondták készen is vagyunk, fellehet ülni.Én meg Magamba mondom, hogy mivan alig feküdtem le és már kész is , és hol a fájdalom, és itt volt a kellemes csalódás az egészben, mert vártam a fájdalmat ami nem is létezik legalábbis Lasik nél nem, ez 1000%.
A másik szememnél már ugy mentem mintha fodrászhoz mentem volna, akkor meg azt volt rossz nézni, hogy akik még az elsö szemüket müttették, lehettett látni rajtuk azt a félelmet amit szerintem az elsőnél mindenki fog is érezni akérmilyen vagány is legyen az illető.:C:C

(#196) tildy válasza Sick Boy (#193) üzenetére


tildy
nagyúr

Frankón megvakult mindenki , én is ugye?
Hidd már el, senki nem vakultt még meg!!!
Ne beszélj már legalább hülyeségeket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#197) tildy válasza tomi_mod (#194) üzenetére


tildy
nagyúr

Első pár darab benne van az árban, később saját költség. 300-600 ft.
Tiki:
Én a műtéttől abszolót nem féltem, mindenki elmondta, hogy kevésbé fáj mint egy foghúzás.Sőt azoknak sem nagyon hittem, akik azt mondták, hogy első nap, meg a műtőből kijöve nagy fájdalmuk volt.Mert nekem 2 napig semmi.
Aztán a 3.-4. nap én s megkaptam rendesen a fájdalmat!! De 2 nap szenvedést ezért ki lehet bírni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#198) tiki


tiki
tag

Igen a PRK nál lehet nem tudom , mert nekem Lasik volt, ezért csak ezt tudom mondani , hogy ennél a típusu mütétnél se nem előtte, se nem közben, se nem utánna nem volt fájdalom.ezért csak azt tudom regélni aki rá szánta magát, és tudatosan kell neki a jó látás , bármelyik mütétről is legyen szó annak csak azt tudom mondani, hogy hajrá.

(#199) HiperG


HiperG
addikt

Fu most, hogy felmerült itt...
Nekem volt az eddig a családban, hogy mindenkinek szemüvege van csak nekem nincs, pedig én gépezek a legtöbbet...
Egy ötéve lett nekem a leggyengébb, mer az orvos aszonta (asszem mínusz feles) de abban óriásnak láttam magam, meg begörbült alattam a föld.
Azóta romlott a szemem, mert a suliban a hátsó sorból nem látom a táblát (ez erős neoncsöves világításnál, fehér tábla [filctollalas] tul erősnek tűnik a fény meg homályos) sőt már ha nem erőltetem meg a látásom gyakran elvesztem a fókuszt...
Nem akarok szemüveget, még pár hónap kell a 16. életévemig... mit javasoltok?
Szeretnék kitűnően látni

(#200) bor-isz válasza kymco (#192) üzenetére


bor-isz
csendes tag

A jelenleg használt ultrahangos technika az eddigi legkíméletesebb módszer a szaruhártya szemszögéből nézve.
A PRK hosszútávú szövődményéről nem igazán hallottam, a LASIK esetében annál inkább. De azért vannak nemkívánatos ''jelenségek'' a PRK után pl., hogyha rövidlátás miatt végzik a műtétet a szaruh. vékonyabb. lesz. A rövidlátóknál bizonyos dioptria érték felett jóval gyakoribb a zöldhályog egy bizonyos típusa. Namármost, a zöldhályog (glaucoma) diagnózisához, hozzátartozik a szembelnyomás mérése (becslése), ami zöldhályog esetében meghalad egy bizonyos értéket, vagyis magasabb mint az átlag.. Ezt a szaruhártyát ''behorpasztó'' vmilyen műszer segítségével mérik, ha a szaru vékonyabb, PRK után ez a situ, a műszer a valósnál kisebb értéket mér, mert a szarut vékonysága miatt könnyebb ''behorpasztani''. Igy egy szimpla szűrővizsgálaton esetleg kicsúszhat a tévesen normálisnak mért szemnyomása miatt további vizsgálatok alól. Szerencsére ma már komolyabb helyeken a zöldhályog diagnosztizálásában nem csak a szemnyomást veszik figyelembe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.