Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) germanh válasza baroczp (#700) üzenetére


germanh
senior tag

Ott én is, de szeretnék itthonra is. ;)

Enjoy the pain!

(#702) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Sziasztok!

Van vkinek egy eladó 16-os bellje?

Köszi!

(#703) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megvan életem első (16kg-os) kettlebellje, már alig várom az edzést. Szerencsére sikerült aránylag jó áron hozzájutni.

(#704) looser


looser
addikt

Ezek a vas harangsúly néven futó holmik elég barátságosak, nem?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#705) germanh válasza looser (#704) üzenetére


germanh
senior tag

Én még mindig azt mondanám, hogy maradnék az ismert és ajánlott márkáknál.

Enjoy the pain!

(#706) Integra válasza koxx (#703) üzenetére


Integra
titán

jó golyó:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#707) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#708) germanh válasza Winner_hun (#707) üzenetére


germanh
senior tag

Az Like! :))

Enjoy the pain!

(#709) baroczp


baroczp
tag

Ma átvettem a 24kg bellemet (Pavel dedikálásával).

drágaszágaim:

Holnap bejáratjuk. :D

(#710) germanh válasza baroczp (#709) üzenetére


germanh
senior tag

Grat hozzá(juk).

Enjoy the pain!

(#711) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Használtan lehet ezeket a cuccokat kapni valahol?
Nekem egy 20-as kellene de nem igazán akarok érte kiadni 22K-t :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#712) Integra válasza Snoop-y (#711) üzenetére


Integra
titán

te kettlebell? ne már.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#713) koxx válasza Integra (#712) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt láttad már? :) [link] ugyan nem vagyok RKC-s oktató vagy egyéb szakember, de ez a mozgás/tartás borzasztó.

(#714) Integra válasza koxx (#713) üzenetére


Integra
titán

ez viccnek is rossz.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#715) baroczp válasza koxx (#713) üzenetére


baroczp
tag

Az a durva, ha valaki youtube-ról tanulja kettlebellt, főleg ha ilyen anyagból...

(#716) Integra válasza baroczp (#715) üzenetére


Integra
titán

ja, tanulja csak így, egyszer letörik a feje is a helyéről és a gerince is tropára megy.. hogy néz már ez a nő is lefelé a földre, csoda hogy nem fejel le valamit.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#717) Snoop-y válasza Integra (#712) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miért?
Én mindn szadista dolgot kipróbáltam már életemben. Pont ezt hagyjam ki? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#718) germanh válasza koxx (#713) üzenetére


germanh
senior tag

Ezt nézni is fájdalmas :DDD , másrészt meg szomorú, hogy ilyen is akad... :(

Enjoy the pain!

(#719) Integra válasza germanh (#718) üzenetére


Integra
titán

tele van a net ilyennel:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#720) Snoop-y válasza Integra (#719) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha minden igaz ma lesz egy 20-as golyóm :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#721) Integra válasza Snoop-y (#720) üzenetére


Integra
titán

hajrá:)
aztán felejtsd el a gyúrást:K:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#722) Snoop-y válasza Integra (#721) üzenetére


Snoop-y
veterán

Alapgyakorlatokat tolom meg a saját súlyos gyakorlatokat némi plusz súllyal kiegészítve.
Pl hasazni 30Kg+ al szoktam :D
A golyózás rendkívül jó lesz kiegészítésnek.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#723) Snoop-y válasza Integra (#721) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ja el is felejtettem. Megvan a 20-as :)
A 16-ost túl könnyűnek éreztem így inkább szenvedek az elején egy csöppet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#724) inkubator


inkubator
tag

Debrecenben remélem indul kezdő csoport 19.-e után. Nagyon szeretném kipróbálni ezt a sportot! Egyébként az egyéni edzések drágábbak mint a csoportosak? Ha igen akkor mennyi?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#725) Integra válasza Snoop-y (#723) üzenetére


Integra
titán

király, nyomjad:))
de figyelj nagyon a helyes technikára, nehogy a gerinced elcseszd!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#726) Snoop-y válasza Integra (#725) üzenetére


Snoop-y
veterán

Megszereztem Pavel elvtárs könyvét plusz van egy ismerősöm aki már kb 1 éve nyomatja. Vele is konzultálok :K
Egyelőre a felállást meg a swinget gyakorlom.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#727) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Tegnap megcsináltam 6x20 swinget 1 perces pihenőkkel. A kb a 4. sorozattól kezdtem fáradni meg a seggemen is levegőt venni. Aztán még megcsináltam 6x10 egykezes földről felhúzást mellig. Kb olyan voltam mikor lépcsőzök a Népstadionban. Készen voltam a végére teljesen :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#728) #PeTeY# válasza inkubator (#724) üzenetére


#PeTeY#
tag

(#729) penene


penene
őstag

Budapest 5. 9. kerület környékén tudtok jó helyet, ahol kezdő tanfolyam indul?
Kipróbálnám, aztán majd meglátom. :)

(#730) Snoop-y válasza penene (#729) üzenetére


Snoop-y
veterán

Másik totyikos kérdésedre a válasz.
Otthon nyomom :D A tanfolyamról az a véleményem, hogy pénzlehúzás az egész.
Van egy hangulata de aki akarja meg tudja tanulni a helyes mozdulatokat. ( van könyv DVD és amit akar az ember csak meg kell szépen keresni )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#731) penene válasza Snoop-y (#730) üzenetére


penene
őstag

Hát itt olvastam, hogy jobb, ha elmegy az ember legalább 1 kezdőre, hogy tutira jól csinálja. :)
Meg ugye a hangulat, csoportos szenvedés, stb... :D

Priviben konzultálhatnánk az említett anyagokról... :)

(#732) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nem a reklám helye, de megláttam a topicot, aztán ki tudja, hogy errefelé ki adja rá a fejét. Szóval Budakalászon, a hévtől 5 percre kettlebell edzések indultak, kedd-csütörtök esténként :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#733) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Tud valaki esetleg használt elite 24kg-s golyót? Már régóta keresgélek de eddig nem jártam sikerrel.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#734) Integra válasza Snoop-y (#730) üzenetére


Integra
titán

most biztosra mondom, hogy megnéznélek edzeni, kapásból kiszúrom, hogy mit és hol hibázol. mert hibázol, ebben biztos lehetsz.
de csináld, fáradásos sérülés meg majd megbosszúlja magát, sőt a rosszul beidegződött mozdulatok korrigálásával is küzdhetsz majd egy sort.
egy 3 hónapos edzés nem lehúzás, hanem komoly oka van. de persze ha kopterebb vagy azoknál, akik szakszerűen végig tanulták pavel-től a tutit, lekeld rajta, te tested, úgy baszod tönkre ahogy akarod.
nagyon sokan alábcseülik a kettlebell-el járó sérülések hosszú távú kockázatait, te is.
:U
nem mondom azt, hogy minden kettlebell oktató azonos szintet képvisel technikailag, sőt, a legnagyobb különbségek az előadás módban, a figyelemben és a tanítói vénában lakoznak (ezek a legfontosabbak), de még a legalapabb oktató is kitud szúrni olyanokat (illene!) amiket te észre sem veszel magadon.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#735) preterosso


preterosso
újonc

Sziasztok! Nem kell valakinek 24 kg-os verseny kettlebell? Most vettem használtan, és utána jöttem rá, hogy versenysúly, tehát nem teljesen tömör. Aki esetleg nem érti: a versenysúlyoknál ugyanaz a méret és az alak minden súlyra a 16-tól a 48kg-ig, hogy a versenyzők ugyanazzal a ballisztikával dolgozhassanak a felkészülésnél.
Csakhogy nekem kényelmesebb lenne egy kisebb méretű, tehát nem verseny bell. Bármilyen megoldás érdekelne: csere (ráfizetéssel is), eladás jutányos áron.

(#736) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

Sziasztok!

Egyet értek azzal, hogy először mindenképpen el kell menni egy kezdő 3 hónapos kurzusra, ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni! Hiába látod a helyes technikát, akkor sem fogod elsőre helyesen csinálni, sőt huszadikra sem... Én fél éve csinálom heti 2x instruktor felügyelete alatt és kb. egy hónapja érzem úgy, hogy egész jó lett a swingem!!! Kell a folyamatos visszajelzés, hogy hogyan változtass a tartásodon, mert magadtól nem veszed észre az apróbb hibákat, amik később sokat jelentenek.
Amúgy én karácsony tájára tervezek belleket vásárolni, csak még nem tudom, hogy mennyit és hány kilót! Ugye vannak a tactical shopban csomagok amik kedvezményesek. Jó lenne a férfi haladó csomag (16, 20, 24), csak a nyomásokat én duplán szeretem csinálni... A dupla csomagokból a két 16-os kevés, a két 24-es már sok. Két 20-as jó lenne, viszont edzésen rendszeresen két 16 kilóssal megy a swing, dupla high pool, dupla snatch, stb. Tudom nem vagyok egyszerű eset :)! Már azon is gondolkodtam, hogy veszek két állítható súlyú bellt (tárcsásat), csak annak meg más a kialakítása :S! Nah mindegy vmit kitalálok majd...

Vízhólyag és bőrleválás nélküli edzést kívánok mindenkinek ;)

(#737) tibcow válasza preterosso (#735) üzenetére


tibcow
csendes tag

Hello!

Mennyiért adnád?
Merre lehetne kipróbálni?

üdv,
tibi

(#738) preterosso válasza tibcow (#737) üzenetére


preterosso
újonc

15 ezerből indulok ki. Kipróbáláshoz beszéljünk meg találkozót, dobj egy emilt ide: preterosso@t-online.hu.

(#739) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

Javallom nézzetek el a Tactical shop oldalára, mert a kifutó termékek között vannak nagyon jó áron bellek meg pár hasznos cucc!!! én már beneveztem egy 36 kilós bellre! 32-es jobb lett volna de 8500-al drágább, úgyhogy marad ez... a többi meg karira:)!

(#740) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség,kezdeném az elején,hogy szeretnék edzeni kettlebellekkel itthon,vagyis nem a hagyományos súlyzós edzésről lenne szó,szóval kellene nekem valami cucc ami segít a fejlődésben,absz. kezdő vagyok a témában,vagyis ha adtok is tippet mit szedjek akkor még mindig nem tudom naponta hányszor vagy csak edzés előtt/után kell az adott cuccot bevinni a szervezetbe...
Amit nem szeretnék,hogy a cucctól növekedjenek az izmaim(nyilván van összefüggés ) ,nem preferálom a tömegizmokat inkább a "vékony de erős" tetszik.
A másik problémám,hogy Németországban vagyok,vagyis csak itt tudok kiegészítőket venni,bízom benne,hogy tudtok olyan terméket ajánlani amit itt be tudok szerezni az edzésemhez,a minőséggel nem akarok spórolni,szóval jöhet nyugodtan hightech cucc,inkább drága legyen mintsem az szervezetem károsodjon,szóval a legkevésbé szeretnék bármilyen formában negatívan visszaható terméket bevinni,akár ízületkárosító akár valami más.
Lehet,hogy nekem csak táplálékkiegészítő kell vagy nem is tudom :D
Első körben ennyi,majd még úgyis kérdezek.
Bocsesz a lámulásért,de tényleg kezdő vagyok a táplálékkiegészítők használatának terén.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Mr.Brightside

(#741) End válasza Pocee (#740) üzenetére


End
csendes tag

Szia!

Az alap, amire mindenkinek szüksége lenne, sorrendben:

1. magas dózisú multivitamin és omega 3 zsÍrsav. Ez utóbbi a Scicectől, multivitamin: a Scitectől a Multi-Pro Pak, vagy Peaktől a Mega A-Z .

2.Fehérje: mondjuk a Scitec Whey Protein Professional-je.

Ha van ezen kÍvűl vmi speciális igény, elvárás, akkor lehet mást is, de ezek a legfontosabbak. Ezek nem növelnek izmot, de alapvetőek a sportoláshoz, vagy akár az egészséges élethez.

Ja, és mindenképp olvass utána a témának: Shopbuilder.hu , és a Tesztoszteron Magazin.

[ Szerkesztve ]

(#742) End válasza Pocee (#740) üzenetére


End
csendes tag

És ami még fontosabb:
otthon ne eddz, amig nem tanultad meg a gyakorlatok helyes kivitelezését instruktortól, legalább 3 hónapig. Megtérül, hidd el.

(#743) Pocee válasza End (#742) üzenetére


Pocee
senior tag

Hali!

Az otthon edzéssel nincs para,5 hónapig jártam instruktorhoz(Varga Tomi Szeged) edzeni.
Úgy gondolom tanultam annyit,hogy swing snatch tgu-val elvagyok itthon.
Köszi a tanácsokat.

Mr.Brightside

(#744) End válasza Pocee (#743) üzenetére


End
csendes tag

Jaaa, oké. :)

Ha van további, konkrétabb kérdésed a táplálékiegekkel kapcsolatban, segÍtek (ha tudok).

(#745) paati


paati
csendes tag

Sziasztok!

Használt RKC™ Military Grade - 16kg-os bellt vennék.
e-mail: paaati@hotmail.com

szép napokat Mindenkinek!

(#746) harry


harry
veterán

Sziasztok! Barátnőm venne egy kettlebelt, azt hiszem Elite 12kg-os, 8k talán (ha jól emlékszem), a lényeg, hogy a boltban nem ajánlották, mert állítólag ezekről lekopik a festék, és jobb az újabb vinyl meg militarygrade (vagy mi), és ezt a régit nem is fogják idővel forgalmazni. Erről mi a véleményetek?
Szerintem ha a fogásával nincs gond (mármint a füllel...), akkor teljesen mindegy, hogy milyen bevonat van rajta, kopott, vagy rozsdás, szóval csak emiatt +4-val drágábban ugyanolyan súlyt venni nem látom értelmét. Ha meg jön az új, drágább széria, persze, hogy azt tolják a vevőknek, a régi olcsóbbat meg nem.
De ha másképp látjátok, mondjátok, ezért is kérdezem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#747) harry válasza Pocee (#740) üzenetére


harry
veterán

Nincs "cucc", étel van, enni kell, tisztán, megfelelő tápanyagtartalmú kaját. Ott a bodys topic elején az alapismeretek, meg számtalanszor linkeltük is már, azok az irányadóak, mindegy, milyen sportban (a mennyiségekkel lehet variálni, nyilván nem kell annyi szénhidrát és fehérje, ha nem izomépítés a cél). Kiegek szintén kb. fölöslegesek (kivéve a vitamint), eleinte legalábbis mindenképp, később lehet játszani edzés utáni turmixszal, és hasonlók... Mármint akkor lenne értelme, ha a rendes kajád megfelelő lenne, és/vagy izomépítés is cél. Ennyi.
"Lehet,hogy nekem csak táplálékkiegészítő kell vagy nem is tudom"
Ami cuccról beszélsz, az a tápkieg, sima kaja, nem varázslat. Csak épp koncentráltan, jobb felszívódással, stb. Ezektől nem lehet csodát várni, nyilván megvan a maguk szerepe és felhasználási területe, de túlmisztifikálod.
Esetleg ilyen no-fokozót, energizálót, edzés előtti cuccokat tudok itt hasznosnak elképzelni, de én meg ilyeneket nem próbáltam, ezekről nem tudok nyilatkozni, csak azt mondom, hogy abszolút kezdőknek pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#748) harry válasza harry (#746) üzenetére


harry
veterán

Ezt lehet elírtam, és 360Gears classic 12kg-osról volt szó, de a kérdés ugyanaz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#749) harry válasza harry (#748) üzenetére


harry
veterán

De, jó volt az eredeti, tehát Elite kettlebell, csak a pontatlan a honlap, de most már nem spamelek tovább :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#750) AirWin1987 válasza harry (#749) üzenetére


AirWin1987
csendes tag

Sztem bnődnek símán megfelel az elite is... a dd bellekhez képest a bevonat meg a golyó fültől való távolság más. a bevonat még annyira nem is lényeg sztem (nekem egyik fajtával sincs gondom), viszont a golyó fültől való távolsága már más! főleg a cleannél és a snatchnél! tehát ahol átfordul a golyó... a dd bellek inkább csuklótájékra "ütnek", az elite golyók pedig az alkarra. én pl az elite-hez szoktam először hozzá és most próbálgatom a dd belleket is és azt kell mondjam kicsit fájdalmas a váltás:)! de rászoktatom magam mert az rkc-n is ezeket használják...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.