Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Woodslave válasza Integra (#2500) üzenetére


Woodslave
nagyúr

te mennyit csinálsz álló helyzetből?

nekem pár negatív már megy :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2502) Integra válasza Woodslave (#2501) üzenetére


Integra
titán

én? puhapöcs vagyok, még bőven térdből csinálom csak:K :DDD
viszont absz pozitív, hogy utolsó köredzésen már meglepően jól bírtam a 6-8 haskereket körönként, pedig mocsok nehéz volt, főleg karra ment az egész edzés és most 4 kör ment le annyi idő alatt, mint máskor 5-6.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2503) tomtrial válasza Integra (#2500) üzenetére


tomtrial
tag

Irigykedem!!! Nekem a sérvem pukkanna ki pár ilyentől, pedig annyira szeretném csinálni.

(#2504) koxx válasza Integra (#2502) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

kb most jutottam el oda, hogy 4-5-öt meg tudok csinálni állásból, de még mindig mocsoknehéz :)

Ezt érdemes végignézni [link]

[ Szerkesztve ]

(#2505) Csarlee válasza koxx (#2504) üzenetére


Csarlee
tag

Úristen!!!! Ez hihetetlenül durva....

(#2506) Integra válasza koxx (#2504) üzenetére


Integra
titán

van pár gyakorlat benne, ami tetszik, de ezek az ujj gyötrős feladatok nem kenyerem, sosem lesznek:)
inkább haskerekezem tovább :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2507) Integra


Integra
titán

jó kis 3 súlyzós edzés volt, élveztem :))
28 kilósba sokkal jobban bele tudtam már nyomni mint eddig, büszke vagyok magamra :DDD meglesz ez tavaszra, érzem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2508) Integra


Integra
titán

nem elefeljteni, ma este lesz edzés :)
[link]

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2509) tomtrial


tomtrial
tag

Gondolom már sokan hallottatok erről:

NYILATKOZAT

Kedves RKC Tanuló,

Bizonyára Te is értesültél arról, hogy Pavel új, saját szervezetet hozott létre, mely ma reggel jelent meg a Facebookon, STRONGFIRST néven, és amely 2013-tól az egész világon kínál majd Naked Warrior, Kettlebell Level I, Level II és Barbell kurzusokat.

Míg az RKC - mint márkanév - a miénk Magyarországon, és továbbra is kiadjuk a Pavel könyveit, forgalmazzuk a DVD-ket és RKC Kettlebelleket, vezetőnknek továbbra is Pavelt tekintjük, és természetesen Pavel szervezetéhez csatlakozunk 2013 január 1 dátummal.

Nekünk az RKC nem üzlet, életforma - ahogy az RKC sosem volt egyfajta fitnesz oktatói program, hanem az erő iskolája, alapító mesterrel és vezető mesterekkel, és ahol mintául a tradicionális harcművészetekre jellemző szervezeti felépítés szolgált.

Kérdések és válaszok alább:

Érinti-e ez az oktatóm RKC diplomáit? - Nem. Az RKC diploma az erdeti érvényességig hiteles, de időközben minden oktatónk megkapja a STRONGFIRST diplomát is.

Mikor jön Pavel? - 2013 áprilisban lesz a vendégünk - StrongFirst Level I szint megújítás - és 2013 több Master és Senior instruktor is oktat majd itthon , hiszen minden kurzusból lesz oktatói program itthon.

Kik maradnak Pavelnél? - Az eredeti RKC Master/Senior/Team Leader csapat 99%-a Pavelt követi. Én pedig biztosan...:)

Mi az oka, hogy a Dragondoor és Pavel útjai szétválnak? - A mi közösségünk két fontos minőségre épül: erő és loyalitás. Ez az egység megbomlott, és menthetetlenné vált, hogy ne veszítsük el az értékeinket. A megújulás az értékeink erősítését és konzerválását szolgálják.

Mi lesz az RKC logós termékekkel, lesz rá most valami akció? - Igen, a november 5-től RKC tanulónk 25% kedvezményt kap az RKC logós ruházati termékekre, amíg a készlet tart.

Változnak a képzések tartalmilag? - Annyiban igen, hogy nehezebbek lesznek. Másban nem...:)

Akkor a mostani RKC I vagy 2 szint minek felel meg? - StrongFirst I és 2 szintnek. A Team Leader, Senior és Master címek is maradnak.

Változik-e a www.kettlebell.hu honlap? - A design változik december 1-től, és az új tartalom elérhető lesz a kettlebell.hu és a strongfirst.hu domain alatt.

Power to you,
Lakatos Péter
Master Instruktor

(#2510) koxx válasza tomtrial (#2509) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Változnak a képzések tartalmilag? - Annyiban igen, hogy nehezebbek lesznek. Másban nem.." na kösz, remélem most majd 32 kilóval kell az 5 perces snatch tesztet és a kurzus ára is min a 1,5x-ese lesz :U

(#2511) tomtrial válasza koxx (#2510) üzenetére


tomtrial
tag

Csak nem :D Mindenesetre ha a fentiek miatt valaki most megszabadulna egy 24kg-os RKC golyótól azt szívesen megvenném ;)

(#2512) Integra válasza tomtrial (#2509) üzenetére


Integra
titán

nekem van vagy egy tucat ikmf krav maga instruktori pólóm, meg nadrág etc... jó az edzeni, egy darab kmg cuccom sincsen. majd ha valaki megszponzorál vele, lesz :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2513) koxx válasza Integra (#2512) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Edzeni már csak UA cuccokban :DDD

(#2514) Integra válasza koxx (#2513) üzenetére


Integra
titán

ennyi :K meg hayabusa, meg sprawl meg venum, ezek maradnak:DDD
és a minőség is stimmel

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2515) tomtrial válasza koxx (#2513) üzenetére


tomtrial
tag

Pontosan!!! UA cuccban edzeni nagyon fasza ... csak ajánlani tudom mindenkinek a kompressziós felsőket. Amióta ilyennel edzem azóta sokkal jobban érzem magam edzés közben.

(#2516) lorensza


lorensza
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek esetleg eladó 8 vagy 12 kg-os Elitje??

(#2517) Integra válasza lorensza (#2516) üzenetére


Integra
titán

anyámnak :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2518) harry


harry
veterán

Tervezek egy nagyobb golyót venni, és kikérném a véleményeteket ezzel kapcsolatban, a helyzet a következő:
- van egy 20-as bogyóm itthon, néha nyomok vele snatch tesztet, de már kinőttem (igaz nem szabályosan, de 130 körül járok)
- rendes edzéshez igen régen használtam már
- új golyó, 24-re vagy 28-re gondoltam, Spartant, mert ez nekem bejött, és olcsó, nincs is nagy árbeli különbség kettő között

24:
+ ezzel edzek Ervinnél már egy ideje, ideális edzősúly
+ reálisan tudnék készülni snatch tesztre (ez csak úgy hobbi, nem vizsgára)
- most is ilyennel edzek, nem érzem különösebb előrelépésnek

28:
+ itthon úgysem csinálok nagy edzéseket, kevesebb, egyszerűbb gyakorlatot ezzel is le tudok nyomni
+ a szokottnál nagyobb súly, talán segítene a fejlődésben
+ ha ezzel gyúrnék snatchre (vagy egykezes swing, ilyesmi), talán komolyabb terhelést kapnék, ami után a 24-es nem lenne akkora kihívás
- nem tudom, mikor tudnék vele értelmes mennyiségű snatchet csinálni, hisz azért mégis csak sok
- nyomásból csak néhány menne vele (de menne pl. tgu, swing, malom, deadlift, nyolcas, guggolás, stb)

Egyelőre a 28 felé hajlok, csak zavar, hogy ezzel elég bénán menne a snatch, és, hogy még nem bírok vele sokat edzeni :D Bár otthon úgysem fogok sokat...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2519) Integra válasza harry (#2518) üzenetére


Integra
titán

én 24-est javasolnék. kemény az a 28-as hirtelen arra ugrani tartósan. én sem teszem, maradok a 24-nél és szépen lassan, hosszú hónapokon keresztül nyomogatok bele-bele a 28-ba. nem merném bevállalni a plusz terhelést, mert azért az a 4kg a két golyó között iszonyú sok, 28kg-mal snatch már kemény, oda bivaly derék is kell.. és a másik, ahogy te is mondod, a 24-es az mindig ideális edzősúly. kihagyás után is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2520) harry válasza Integra (#2519) üzenetére


harry
veterán

Hogy érted, hogy hirtelen? Vagy, hogy edzenék 28-cal, ha nem veszek egy ilyet? :D Edzésen kizárt, hogy olyan tempó mellett akár gondoljak is rá. De otthon pont, hogy (ha végre rávenném magam) rövidebb edzéseket tartanék, avagy tudnám a nagyobb súlyhoz igazítani. És ez az, hogy nem tartósan ugrana a terhelés, ezt csak néha, kiegészítő jelleggel használnám otthon unalmamban. Te is írod, hogy néha nyomogatsz bele a 28-ba, nekem is valami hasonló lenne a célom, ha otthonra vennék egy bogyót (kisebbel sem edzenék többet, legfeljebb néha rávenném magam a tesztre)

2-3 snatchet sikerült végrehajtanom 32kg-mal, 28-cal akkor lehet menne 20 ismétlés is :D Gondolom is, hogy sok lenne snatchhez... de egykezes swing, magasra húzás, ilyesmik mennének vele, amivel lehetne gyúrni snatchre.

Nem akarok mindenképp a 28-as mellett kitartani, csak mintha pont azzal érvelnél ellene, amivel alá lehetne támasztani :D De most jut eszembe, hogy ismerősömnek van egy, azt lehet elkérem tőlük egy-két hétre, aztán meglátom, mit tudok vele alakítani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2521) Integra válasza harry (#2520) üzenetére


Integra
titán

én amondó vagyok, hogy ha lehet, mindkettőt :K
nekem is hiányzik itthonról a 28-as nagyon, de nekem a pirosból kellene, azt meg sehol se találok :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2522) harry válasza Integra (#2521) üzenetére


harry
veterán

Hát ha tehetném :D Csak költséges, és sajna kihasználatlan is lenne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2523) Integra válasza harry (#2522) üzenetére


Integra
titán

de ha jó áron csíped meg, vedd meg, még akkor is, ha kihasználatlan lenne egy ideig. én is keveset tudom még csak a 40-est itthon használni, de nagyon jó áron megcsíptem.

jók ezek a tápkiegek... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2524) germanh válasza Integra (#2523) üzenetére


germanh
senior tag

Ahogy néztem a listát, ezek leginkább (ha nem mind) amolyan felpörgetők, pl a gyúrós topicban is sokat emlegetett, pár ember által próbálgatott jack3d...
Más: már kellene itthonra nekem is nagyobb súly: 28 vagy 32, de nehéz a döntés és durva az anyagi vonzat. :-S

[ Szerkesztve ]

Enjoy the pain!

(#2525) koxx válasza germanh (#2524) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En nyaron vettem egy 32-est, sajna nem military grade hanem classic, de igen jo aron jutottam hozza. Le kell csiszolnom a fogantyubol mert snatchnel szetbaxta a tenyerem.

[ Szerkesztve ]

(#2526) harry válasza germanh (#2524) üzenetére


harry
veterán

Emlékeim szerint a gyúrós topicban is mindig mondták, hogy az amcsiktól érkezett egzotikus kiegészítőkkel óvatosan kell bánni :D

Én amúgy ezt (avagy ilyen) golyót tervezek venni: [link] A 32kg-os verzió 18.6kFt. Egy 20-asom van ilyenből, annak a fülét kissé megcsiszoltam már az elején, én elégedett vagyok vele.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2527) tomtrial válasza harry (#2526) üzenetére


tomtrial
tag

Mennyiben hasonlit a fogantyujabegy RKC bellre? Mert kepek alapjan elegge hasonlit.
Nagyon jo ara van.

Bar ha en veszek akkor csakis RKC, ez egy hosszabb befektetes ami mindenfelekeppen megterul idovel.

[ Szerkesztve ]

(#2528) harry válasza tomtrial (#2527) üzenetére


harry
veterán

Mi térül meg rajta? Az később romlik el? :D Ha pár ezresről lenne szó, én is rááldoznám, na de ez fele ár... Nem fogom betonhoz csapkodni, meg kint rohasztani az esőben, így meg aztán nem igazán érdekel, mennyire jól bírja amaz a gyűrődést. Illetve úgysem napi rendszerességgel használom, vagy két golyóval.
Illetve nekem amúgy sem szimpatikus a DD, edzettem már vele, nekem nem jön be, sőt, kissé csúszósnak érzem a fület, még a csodás felületkezelés ellenére is. 360 Gearsnek tetszett valamelyik golyója, de a fene se tudja már, melyik széria, na meg amúgy sem lehet kapni.

A Spartan golyó füle vastagabb, és picit talán alacsonyabb. Kétkezes swingnél nem túl praktikus, ott nem fér el egymás mellett a két kezem (DDnél sem, csak a szürke 360-nál volt ez eddig kényelmesnek mondható), de pl. snatchnél és nyomásoknál szeretem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2529) tomtrial válasza harry (#2528) üzenetére


tomtrial
tag

A belefektetett munka fog megtérülni, erre gondoltam :D És nem 1-2 hétre vesz az ember ilyet. nekem volt 16kg-os 360gears, de nem jött be a csúszós felülete. Most 20kg RKC military grade-em van ... ezt szeretem

koxx: azt hittem a 32esed az military grade, most meglepődtem ... lehet az enyém sem az? :)

(#2530) koxx válasza tomtrial (#2529) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dehogynem az, teljesen más a fogása.

(#2531) Integra válasza germanh (#2524) üzenetére


Integra
titán

szedjék csak, jó az :))

egy piros 28-ast elfogadnék én is szívesen, de sajnos sehol sem kapni :( de még csak nem is árulják. tomival meg nemtom leboltolni :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2532) koxx válasza Integra (#2531) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amikor nem figyel gyorsan osonj ki vele :D

(#2533) germanh válasza Integra (#2531) üzenetére


germanh
senior tag

Én egy DD-t szeretnék majd, szerencsére az könnyebben hozzáférhető. Kb egy hete egy 32-es MG-t tudtam kipróbálni, jó volt :) Valahogy jobban bejön nekem a füle. Már csak a zseton kell rá :P

Enjoy the pain!

(#2534) Integra válasza germanh (#2533) üzenetére


Integra
titán

nemtom melyik a dd meg melyik az mg :DDD
sosem tudtam megtanulni :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2535) koxx válasza Integra (#2534) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az MG lényegében egy DD classic csak sokkal jobb felületkezeléssel.

(#2536) germanh válasza Integra (#2534) üzenetére


germanh
senior tag

Tacticalban csak azt árulják: [link]
Normál Dragon Door, amiket vizsgákon is használnak, ami egy jó ideje ugyebár új, jobban eldolgozott / kidolgozott felületű, Military Grade-nek hívják.

Enjoy the pain!

(#2537) Integra válasza germanh (#2536) üzenetére


Integra
titán

tehát akkor jelenleg az mg a jobbik fajta?
nem tudom, hogy milyen fogásra, edzésen a piros golyók a kedvenceim, amik már kellően megkoptak. és jó vastag a fülük, nagyon jó rámarkolni és az alkarom se nyomja rossz helyen, mint mondjuk a 32-es.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2538) germanh válasza Integra (#2537) üzenetére


germanh
senior tag

Igen, az MG a jobbik. Kicsit vékonyabb a füle mint a pirosé, igazából az én kis mancsaimnak ez jobbá teszi, tény, hogy az alkarom kész volt ma is a 32-essel való sétálgatástól, az meg ugye arányaiban kb olyan mint a DD bellek, de remélem csak hozzászokik a terheléshez előbb utóbb...

Enjoy the pain!

(#2539) harry válasza germanh (#2538) üzenetére


harry
veterán

Ervinnél a hónapban javarészt dupla golyós gyakorlatok vannak, és hát azért a 48kg-os gyakorlatok nem kicsit fárasztóak :D De élvezem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2540) Integra válasza germanh (#2538) üzenetére


Integra
titán

nem szeretem azt a 32est, brrrr :DDD
ma volt a második edzés, amit végigcsináltam a 36-ossal swingekhez, meg guggolásokhoz, a 32-est elfelejtem inkább. sokkal jobb golyó a 36, igaz, egykezes swingeknél leszakadnak az ujjaim, úgy néz ki a tenyerem, hogy öröm ránézni:)) nem lehet ezt már átfogni, 4 ujjból tudom csak tartani és ez a 4kg plusz rettenet sok már. érzem az alkarjaimban, az ujjaimban és még a derekamban is. hétfőn megcsináltam vele 1-1 kört, arra is sokkal jobb. de ma kihagytam inkább, a könyökizületnek még szoknia kell, csak szépen ésszel, nincs kedvem hazavágni magam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2541) Reaper válasza Integra (#2531) üzenetére


Reaper
őstag

Szép is lenne, elvinnéd a piros 28-at, akkor mivel eddzenék én, he? :DDD

(#2542) Integra válasza Reaper (#2541) üzenetére


Integra
titán

te a feketével :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2543) harry


harry
veterán

Ha nem lenne elég, hogy két golyóval kellett edzeni, most köztes gyakorlatoknak bevettük a snatcheket :D És ennél csak több snatch lesz. Ez most eléggé lefárasztott.

És a nyavalygáson felül, egy közérdekű közlemény:
Sportnap a Heim Pál kórház beteg gyerekeiért! [link]
November 24. szombat délután, krav-maga, kettlebell, primal move, SMR henger-ismeret, FMS felmérés és gerincvizsgálat, helyileg pedig a Zrínyin, többi részlet a linken.

Ki megy? Én lehet elmegyek egy ilyen köredzésre. Az 1000 swing nem hat már meg ;] Bár 24-gyel még nem csináltam. Egyben legalábbis nem. Meg most elgondolkodtat ez az SMS hengeres móka, Ervinnél ilyet nem használunk, de van itthon, szóval nem ártana, ha csinálnánk is vele valamit. Alap dolgokat persze tudok, már legalábbis olyan szinten, amiket Tamás mondott, de lehet elhangzana pár érdekesség.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2544) Integra válasza harry (#2543) üzenetére


Integra
titán

ha nem vagyok külföldön, lehet, hogy megyek.
köredzés rulez.
1000 swing meg brutális tud lenni, hidd el, cska a megfelelő súllyal kell csinálni. ma megcsináltam edzésen a 10-15-10 létrát a 36 kilóssal.. azt hittem ujjam leszakad a végére.. szóval de, 1000 swing is mocsok tud lenni :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2545) harry válasza Integra (#2544) üzenetére


harry
veterán

Persze, nem vitatom, csak most már nem lenne akkora újdonság, mint mondjuk tavaly ugyanekkor, ellenben a köredzésekkel. Tavaly itt próbáltam ki a rope workoutot, na az sem gyenge dolog...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2546) Csarlee válasza harry (#2543) üzenetére


Csarlee
tag

Bethesda korhaz, Heim Pal tavaly volt!

(#2547) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

A gyakorlatban mi a különbség egy RKC Military Grade kettlebell és egy Spartan, vagy Deka között??

Mitől jobb az egyik mint a másik?

Gondolkodom kellene venni egyet és csinálni a gyakorlatokat.

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#2548) harry válasza ujtordai (#2547) üzenetére


harry
veterán

- fülméret: vastagsága, magassága. Vannak alacsony, dagi fülek, szerintem ezek jobbak snatchre és nyomáshoz (pl. talán DD, Spartan, utóbbi talán vastagabb), de van, aki a magas, vékony füleket szereti, ez pl. két kezes swingnél lehet érdekes, kényelmesen elfér a két tenyér egymás mellett, a 360 Gears Elite ilyen.
- felület: maga a felszín, ami persze szintén a fülnél érdekes leginkább, itt lehet olyan gond, hogy a tövében, vagy hosszában a fülön ilyen illesztési 'csík' van, pl. akkor, ha az öntőforma két darabból áll, és ez zavaró lehet pl. kisujj, tenyér számára, ha rosszul van megcsinálva, de azért ránézésre látható. Jellemzően olcsóbb golyóknál lehet gond, az enyémnél nem tapasztaltam, de használtam már olyat, ami gagyi volt a fül-golyó találkozásnál, és rendesen dörzsölte az ujjam swingnél (nem tudom, milyen márka)
- felület kezelése: festék, kalapácslakk, anyagában színezett, gumival bevont, stb., ettől függ, mennyire kopik vagy csúszik. Nekem például a DD golyó nem jön be, mert bár nagyon tartós a felület, és kissé érdes is, ennek ellenére könnyen csúszóssá válik. A 360 Gears Silver Elite szürke golyóin a felület pl. igen sérülékeny, bár ez is csak akkor volt gond eddig, ha két golyóval edzettünk, és összeütődtek a fülek.

Nekem a DD annyira nem jött be, egy spartan golyóm van, azzal elégedett vagyok, és fele annyi. A 360 Gears nagy fülű fekete folyói is egész jók, de ilyet újonnan meg jóformán nem kapni.

Talán szintén 360 Gears, két golyótípus tetszik még: egyik ilyen vas-színű fémes, alacsony füllel. A másik piros, de ilyen sötétebb, mattabb szín, dagi, alacsony fül, nem ilyen vastagon festett. Van egy harmadik típus is, amit láttam, az szintén piros, de világosabb/fényesebb szín, mondjuk ez sem rossz, de vékonyabb a füle, és talán a festék is vastagabb rajta (ami akkor rossz, ha leütődik).

Kéne csinálni egy ilyen katalógust, mert annyi fajta van, főleg a mindenféle 360ból, hogy teljesen meg tudok keveredni (melyik classic, silver, elit, egyéb...). Más kérdés, hogy alig kapni DD-n kívül mást. Bár rég néztem már, a Spartanokat leszámítva.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2549) tomtrial válasza ujtordai (#2547) üzenetére


tomtrial
tag

Nekem a Military Grade felület sokkal jobban bejön mint a 360 féle kalapácsfesték. Volt egy 360-as 16kg-os bellem, de annyira csúszott a felülete, hogy nem adott biztonságérzetet snatch közben :)

Most RKC golyót használok (hétvégén jön a második 20kg is a dupla edzéshez :) ) és teljesen megvagyok elégedve a felülettel és a fülkiképzéssel. A 360-nak kényelmesebb volt ugyan a füle swing-hez, mert valóban jobban elfér a két kézfej, de hosszabb is a fül ami nekem már clean&press-nél zavaró volt. Press közben zavart, hogy a felkaromon a golyó lecsúszott belülre és kényelmetlen volt fogni.

(#2550) Integra


Integra
titán

nálam a piros elite a legjobb. vennék továbbra is 24 és 28 kg-os súlyban!!!! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.