Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) Mr. Y válasza coco2 (#7350) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem jó. Nem alkalmazok fix méreteket, mert akkor csak 1-1 képernyőfelbontásban lesz jó. Ezért használok inkább %-os meghatározást, mert az mindenhol ugyan olyan jó lesz.

But who is watching the guardians?

(#7352) martonx válasza coco2 (#7348) üzenetére


martonx
veterán

Ja, hogy még mindig ez a baj?

Egyrészt a Facebooknak van egy egész jó tool-ja, amivel meg tudod nézni, hogy mit fog látni FB a belinkelt oldaladból: Sharing Debugger - Facebook for Developers

Másrészt, miért lenne már broken az og:image? Ha szétnézel, mindenhol ezt használják, FB is ezt használja, neked is ezt kell használnod. De ez szépen fog látszódni a fentebb linkelt FB Sharing Debuggerrel.

Ez amit most használsz: og:image:secure_url szerintem sehova nem kell.

Én kérek elnézést!

(#7353) coco2 válasza martonx (#7352) üzenetére


coco2
őstag

Igen az még mindig baj :D

Nem mintha azóta fél lábon állva várnám a megoldást és nem csinálnék semmi mást, de tény, hogy az a probléma nem oldódott meg. És úgy néz ki, nem megoldva lesz, hanem szőnyeg alá söpörve. Az og:image non-secure linken működik, secure linken nem. Nálam rewrite rule van http -> https-re. És azzal vége a történetnek. Azt a "secure_url" dolgot valami blogban találtam. De hiába reklámozták. Egyik network sem harapott rá. Szóval nem működik. Köszönöm a megerősítést.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7354) martonx válasza coco2 (#7353) üzenetére


martonx
veterán

De mi nem működik? Mit erősítettem meg? Az og:image annyira jól működik, hogy ennél jobban nem is működhetne. HTTP-vel, vagy HTTPS-el, édesmindegy. Nézd, itt van a webshopom FB sharing debugger által látott eredménye:

[link]

Én kérek elnézést!

(#7355) coco2 válasza martonx (#7354) üzenetére


coco2
őstag

Egy kupáncsapás vita nélkül jár nekem a szerver konfigért. Elkutyultam a virtual servereket és végül olyan konfig maradt aktívan, amiben ott volt a http referer rewrite rule korlát :W

Hálás köszönetem a kitartó segítségért :R

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7356) martonx válasza coco2 (#7355) üzenetére


martonx
veterán

Néha megdöbbentő az a vehemencia, ahogy butaságokat csinálsz/beszélsz. De mivel ez egy publikus fórum, akkor se fogom hagyni, hogy valaki a tévútjaival / téveszméivel teleszemetelje :D

Én kérek elnézést!

(#7357) coco2 válasza martonx (#7356) üzenetére


coco2
őstag

Eh, csak az nem hibázik soha egyet sem, aki soha sem csinál semmit sem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7358) coco2


coco2
őstag

Beszínezni szeretnék egy csúszkát:

<input type="range" style="color:red;">

Ebben a formában nem lesz piros. Hogyan lesz?

Minden blog, amit neten találtam, 3 tucat css sor-t fűz hozzá. Létezik valami kevésbé csubakkás lehetőség is átszínezni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7359) Mr. Y válasza coco2 (#7358) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Csak Firefox alatt ennyire egyszerű, más böngészőkben nem.

Chrome, Edge, etc. példa:

body::-webkit-scrollbar {width: 12px;}
body::-webkit-scrollbar-thumb {background-color: red;}

Érdemes lehet még ezt hozzátenni, különben a piros csúszkának fekete lesz a háttere:

body::-webkit-scrollbar-track {background: white;}

Firefox példa:

body {scrollbar-color: red white;}

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#7360) gyulank


gyulank
addikt

1. Hogy lehetne a hang.hu-ra az alsó címek színét megváltoztató userstyles témát csinálni?
2. Hogy lehet többnyelvű honlapot csinálni automatikus fordítással ahelyett, hogy töbnyelven lenne megírva?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7361) Mr. Y válasza gyulank (#7360) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A másodikra:

MySQL táblázatot kell kitölteni. Ott ugyan minden nyelvet kézzel kell bevinni, de az automata átváltást be lehet programozni. Ha ezt használod, akkor nem töltöd fel tartalommal az adott részletet (pl DIV-et), hanem behívod a táblázatból.

Ha esetleg viszont arra gondoltál, hogy a Google fordító automatikusan induljon az oldaladon, akkor sehogy. Ezt a felhasználó tudja csak beállítani magának, tudtommal.

But who is watching the guardians?

(#7362) coco2 válasza gyulank (#7360) üzenetére


coco2
őstag

Másodikra:

Írd le a használati útmutatóban a felhasználóidnak, hogy hasznljanak google chrome-ot az olvasásához :D

A google chrome nekem alapértelmezetten fordít akármit, ha beállítom. Például betöltök egy koreai oldalt, azonnal pattan föl, hogy angol a beállításom, kérek-e automatikus fordítást? És ott van angolul.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7363) coco2


coco2
őstag

Z indexekkel pontosan szeretnék egymásra csúsztatni div-eket. Példa:

<!DOCTYPE html><html><body>
<div style="position:absolute;height:120px;width:120px;border:8px solid;z-index:0;">

<div style="position:relative;height:80px;width:80px;border:8px solid;float:right;z-index:0;"/>

<div style="position:relative;height:80px;width:80px;border:8px solid #73AD21;float:right;z-index:1;"/>

</div>
</body></html>

Normál esetben azt várnám, hogy pont egymásra csússzanak, és a kicsi zöld keret eltakarja a kicsi feketét. Ehelyett a kicsi zöld keret csak addig csúszik jobbra a nagy fekete keretben, amíg neki nem ütközik a kicsi fekete keretnek. Mit néztem el?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7364) gyulank válasza coco2 (#7362) üzenetére


gyulank
addikt

Túl optimista vagy. Az emberek akik nem tudják, nem akarják tudni, olyat keresnek, amihez nem kell tudniuk.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7365) gyulank válasza Mr. Y (#7361) üzenetére


gyulank
addikt

Azt sem tudom, hogy kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7366) coco2 válasza gyulank (#7364) üzenetére


coco2
őstag

És videókat nézni sem szeretnek? :) 23 másodperc az egész.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7367) coco2 válasza gyulank (#7365) üzenetére


coco2
őstag

Ami az sql dolgot illeti.

Amikor a weboldalt teszed össze, akkor marker stringeket pakolsz bele. Pld ilyesmiket: "##str256@@". Mikor megy ki az oldal, fogod a kimeneti stringet, kinyiszogálod, rákeresel a fordításra adatbázisban, lecseréled, azt küldöd ki. Csak kicsi látogatottságú weboldalaknál működik, illetve ha kimeneti cache használsz, mint például a wordpress.

Egy másik lehetőség kliens oldalon csinálni ugyan azt. Csak az macerásabb kódolásban. Oldal betöltés után javascriptben minden egyes elemre ráhívsz, beveszed onnét a stringet, megnézed localban, milyen nyelvterületen vagy, annak alapján lecseréled, az eredményt visszaírod. Ilyesmit csinálni persze kell egy adat file, ami mindegyik string minden elérhető nyelvű fordítását tartalmazza. Alkalmasint jó sok megás .js adat tömböd fog összegyűlni. Nem kevésbé eszetlen dolog, mint fentebb egy sql szervert nyírni ki szerver oldali lokalizációval.

Ha ez valami garázs project, közöld a felhasználókkal, csak angolul van, de ingyen még az ecet is édes, szóval kuss legyen mindenkinek. És oda linkeled utószónak azt a videót. :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7368) gyulank válasza coco2 (#7366) üzenetére


gyulank
addikt

Semmit sem. El szeretik dönteni, hogy nem tudják, és a videótól se tudnák. És meg is sértődnének, hogy hülyének vannak nézve, meg ki vannak oktatva. És olyan nagy talány az első kérdés, vagy rossz helyen kérdeztem?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7369) martonx válasza gyulank (#7368) üzenetére


martonx
veterán

Szerinted tényleg tudnunk kellene az 1-es pontra válaszolni? Ha te szerkeszted a hang.hu-t, akkor nyilván semmi nem gátol abban, hogy behúzz plusz egy css-t, amivel overrideolod, amit jólesik.

Ha nem te vagy a hang.hu szerkesztője, sincs minden veszve! :D
Csak fel kell törnöd a rendszerüket, és átírnod a kódjukat, hogy kezdje el használni az odacsempészett extra css file-t. Elnézést, ha hülye kérdésre hülye válasz született.

Én kérek elnézést!

(#7370) coco2 válasza gyulank (#7368) üzenetére


coco2
őstag

Ha legalább ahhoz elég okosak a felhasználóid, hogy nagyon sokat fizessenek a szolgáltatásért, akkor még mindig nincs veszve az ügy.

Vannak framework-ök, amik eleve külön nyilvántartanak minden stringes elemet pont a könnyebb fordításért. Lásd wordpress ketyerék. Azokkal ha építkezel, van beépített támogatásod a fordításra.

Ha valami saját keretet használsz, akkor újra írod ugyan azt akár szerver akár kliens oldalra. Ha te nem tudod megcsinálni, kiadod valakinek, aki megcsinálja.

Ha a felhasználóid nem elég okosak (nem fizetnek eleget), szerintem el kellene eresztened a problémát.

Ha te nem tudod megcsinálni, és te nem vagy elég okos (nem fizetsz eleget), akkor el fogod ereszteni, akár akarod, akár nem, és valaki más fogja majd megcsinálni.

Válassz a lehetőségeid közül.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7371) gyulank válasza martonx (#7369) üzenetére


gyulank
addikt

Igen, mivel mást is meg lehet változtatni más oldalakon is. Tudjátok miről beszélek egyáltalán? Ha nem, akkor rá tudtok keresni, vagy csinálnom kell egy videót amiben rákeresnek?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7372) coco2 válasza gyulank (#7371) üzenetére


coco2
őstag

Pusztán a félreértések elkerülése végett jobb, ha csinálsz róla egy videót.

És itt jegyzem meg, hogy nem lesz attól senki nagyobb legény, hogy hőbőrgéssel nagyzol. Ez itt egy digitális közösség. Itt játszani a janit simán csak szánalmas. A saját érdekedben próbáld meg kevésbé rossz színben tüntetni fel magad. Nincsen semmi baj, csak tartsd korlátosan a hőmérőt. Szíves megértésedet és együttműködésedet köszönjük.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7373) martonx válasza gyulank (#7371) üzenetére


martonx
veterán

Kezdek elbizonytalanodni, hogy fogalmam sincs miről beszélsz. Viszont, ha rá kellene keresnem, hogy mi az a userstyles, akkor gondolom segíteni se fogok tudni.

Én kérek elnézést!

(#7374) Mr. Y válasza gyulank (#7371) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Például ilyenre gondolsz, amivel átszíneztem a PH-t?

But who is watching the guardians?

(#7375) aujjobba válasza gyulank (#7360) üzenetére


aujjobba
addikt

1. A userstyles.org-on elkeszited a sajat stiluslapodat, amit pl. aztan a felhasznalo a userstyles chrome pluginnal alkalmaz a hang.hu-ra.

2. Bekotod szerveroldalon a google translate API-t. Kliens oldalon is lehet JS-ben, bar en jobban szeretem ezeket meg az oldal kiszolgalasa elott elvegezni a szerveren.
Pelda: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7376) gyulank válasza aujjobba (#7375) üzenetére


gyulank
addikt

1. Azt tudom. Azt nem tudom, amit kérdeztem. 2. Hogy? Bemásolom minden html-be úgy ahogy van, beteszem script-be, és kitörlöm az egyik opciót?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7377) gyulank válasza coco2 (#7372) üzenetére


gyulank
addikt

Tőled tanultam, hogy oktatni kell a népet. Láthatod, hogy engem igazolt a valóság, nem téged. A felhasználók pont olyanok, amilyennek leírtam őket. Normálisan feltettem a kérdést, lehülyéztek, majd közöltem, hogy nem is tudja, miről beszélek, és ez csak azért lehetett, mert nem tudták beírni a keresőbe, hogy userstyles. Tehát kellett volna róla videó nekik, de látod, hogy hogy felháborodtak, ahogy előre megjósoltam. Na, ugyanez lenne, a fordítós videóval is. Ja igen, hozzátéve, hogy ahogy most előadtad, hogy én akarom tudni... abban az esetben meg azt adnák elő, hogy én akarom, hogy elolvassák az oldalt.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7378) gyulank válasza Mr. Y (#7374) üzenetére


gyulank
addikt

Pl. de konkrétan azon az oldalon azokat amiket írtam, mert a többit át tudom színezni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7379) coco2 válasza gyulank (#7377) üzenetére


coco2
őstag

Teljesen mindegy a közösség reakciója. Ha _te_ nem tanulni jössz ide, akkor miért? Szerintem vannak problémák a hozzáállásoddal.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7380) aujjobba válasza gyulank (#7376) üzenetére


aujjobba
addikt

1. Nem ismerem a userstyles-t így nekem is meg kellene tanuljam, hogy aztán el tudjam neked is magyarázni. Egyszerűbb lenne ha Te tanulod meg.
2. Az URL utolsó paramétere a fordítandó szöveg, az sl paraméter a forrás nyelv amiről fordítani akarsz, a tl a cél nyelv.
Az URL-nek úgy tudom van egy maximális hossz limitje, arra figyelj, amikor átadod az egyes szövegeket neki.

Valamilyen előképzettséged van ehhez egyébként?
Codecool vagy valami.
Nulláról nem fogjuk tudni értelmes idő alatt felépíteni ezt helyetted.

(#7381) gyulank válasza aujjobba (#7380) üzenetére


gyulank
addikt

Pédául ezt kéne úgy, hogy ha fekete lenne a háttér, akkor se legyenek fekete betűk.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7382) cstomee válasza Mr. Y (#7349) üzenetére


cstomee
tag

A display: flex miatt nyúlik meg a kép. A képet csak be kell tenni egy div -be és kész is!

Itt a módosított jsfiddle

(#7383) Mr. Y válasza cstomee (#7382) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen!
Álmomban sem gondoltam volna, hogy erre kapok még értelmes választ :R

But who is watching the guardians?

(#7384) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, mi most a best way HTML 5-ben arra, hogy a Google csak a tartalmat indexelje?
Van egy már régóta készen lévő blog site (ismerősé), amit úgy 2018 tájékán pakoltam át HTML 5-re (pure HTML5+PHP+MySQL+CSS+JS), ez picit később teljesen reszponzív kinézetre lett megcsinálva, kizárólag CSS-ben (4-féle képernyő optimalizáció).
A gondom, hogy bizonyos Google találatoknál a menü is benne van, szeretném kihagyni.

Nagyon leegyszerűsítve a body így néz ki:
<header></header> <!-- menü -->
<main>
<article></article> <!-- ez a tulajdonképpeni tartalom -->
<aside></aside> <!-- blog linkek, Google reklám, stb, mobilnézetben display:none -->
</main>
<footer></footer> <!-- lábléc linkek, copyright-->

Tehát voltaképp bőven elég lenne, ha a Google csak az article tag belsejét kezelné érdemi tartalomként.
Az oldal well formed, semmiféle inline stílus/formázás nincs a HTML tartalomban, az csak a CSS-ben van. A Google SpeedInsight-ban tartalomtól (beágyazott képek, videók) függően 89-95% eredményt ad desktopon, 85-92% környékén mobilnézetben. Azt hiszem, egyszer régen valami toolal leteszteltem, valid HTML5-nek titulálta akkor.

Előre is köszi! :R

(#7385) terencehIII


terencehIII
tag

segítséget kérnék, hogy megoldható sima html-be az hogy egy szöveg fölé viszem az egeret akkor egy képet jelenítsen meg? :F

(#7386) Mr. Y válasza terencehIII (#7385) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Meg lehet, több megoldás is van.
A legegyszerűbb talán az onmouse használata.

But who is watching the guardians?

(#7387) Keem1 válasza terencehIII (#7385) üzenetére


Keem1
addikt

Nem, javascripttel viszont igen.
Esetleg CSS-el talán szintén megoldható (display:none; a:hover {display:block}). De inkább JS.

(#7388) coco2


coco2
őstag

A kérdés érdekes.

Ahol éppen megoldották, hogy link fölé mozgatva az egeret kidob egy buborékot az egér pozíciójába benne mindenféle média anyaggal, felirattal, és egyebekkel, ott hogyan van jellemzően megoldva? Oké, hogy onmouse, de mivel ragasztanak egy egész div-et az egér kurzorra JS-ben? Van valahol egy jópofi blog róla?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7389) polymorphin


polymorphin
csendes tag

(#7390) terencehIII válasza polymorphin (#7389) üzenetére


terencehIII
tag

:R köszönöm, erre gondoltam.

(#7391) Mr. Y válasza Keem1 (#7387) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Esetleg CSS-el talán szintén megoldható (display:none; a:hover {display:block}).

Nem egészen. Ha {display:none} van alkalmazásban, hiába viszed fölé az egeret, nem fog megjelenni semmi, mivel nincs ott.

Más: Hogyan lehet megcsinálni, hogy egy numerikus változó HEX megjelenést alkalmazzon?

But who is watching the guardians?

(#7392) Keem1 válasza Mr. Y (#7391) üzenetére


Keem1
addikt

Csak pszeudo jelleggel írtam :)
Nyilván nem a nem látható tag teszi önmagát láthatóvá. Hanem van egy nem látható div, ami egy másik div/a/stb hover szelektorára lesz display:block újra.
De a fentebb linkelt megoldás is kb ez, csak ténylegesen megvalósítva.

(#7393) coco2 válasza Mr. Y (#7391) üzenetére


coco2
őstag

Mondjuk fogni az innerHTML-t, átformázni a számot, és visszaírni? Talán van rá css is, azt így hirtelen nem tudom. A kézi átírás tuti biztos működik és böngésző kompatibilis.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7394) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ismét segítséget szerenték kérni.

Adott a feladat, hogy létre hozzak egy SLIDER-t, ami vertikális és minden paramétere meghatározott (háttér, jel, méret, stb).
Egészen addig, amíg horizontális, működik a dolog. Azonban amint átváltom vertikálisra, minden felborul és egy gyári jelenik meg, semmit sem módosítva.

Itt összedobtam egy kis példát. Miért nem működik?

Előre is köszönöm a segítséget!

But who is watching the guardians?

(#7395) cstomee válasza Mr. Y (#7394) üzenetére


cstomee
tag

Azt nem tudom megmondani miért nem működik, talán egy böngésző bug?
De ha elforgatod a működő horizontálist 90fokkal már megy is! :)

A forgatás miatt a szélessége lesz a magassága ...

[ Szerkesztve ]

(#7396) Mr. Y válasza cstomee (#7395) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos ez sem jó megoldás. Tovább vittem a példádat és két probléma is adódott:

- A minimum érték a tetején van, nekem pedig alul kellene, hogy legyen. Ha 90 helyett pedig 270-et vagy -90-et forgatok, akkor elrontja az egészet.
- Nekem elég sok darab kellene, egymás mellett, szorosan. Itt viszont ezt nem engedi kivitelezni.

A végcél az lenne, hogy 10 darab van szorosan egymás mellett, résmentesen. Darabja 10% szélességgel. Vertikális elrendezésben és alsó 0 ponttal.

But who is watching the guardians?

(#7397) nevemfel válasza Mr. Y (#7394) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nekem ez így működik mindenféle asztali böngészőben. Mobilon nem próbáltam.

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
    <title>Document</title>
    <style>
        input[type=range][orient=vertical] {
            writing-mode: bt-lr;
            /* IE */
            -webkit-appearance: slider-vertical;
            /* WebKit */
            width: 8px;
            height: 175px;
            padding: 0 5px;
        }
    </style>
</head>
<body>
    <input type="range" orient="vertical" />
    <input type="range" orient="vertical" />
    <input type="range" orient="vertical" />
    <input type="range" orient="vertical" />
    <input type="range" orient="vertical" />
    <input type="range" orient="vertical" />
    <input type="range" orient="vertical" />
</body>
</html>

Innen: [link]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#7398) coco2 válasza Mr. Y (#7396) üzenetére


coco2
őstag

Ha más megoldást nem találsz, ezeket meg lehet barkácsolni kicsit több munkával.

Azok a csúszkák nem feltétlen írják ki neked a saját értéküket. Elrejtheted. Az esemény vezérlőjükből ami értéket kiolvasol, azt úgy transzformálod, ahogyan akarod. Ha fordítva kell, x=(100-x). Pozícionálsz egy külön picur div-et valahova, és abba beleírod, ha kijelezni akarod. A csúszkákat egymás mellett ha szorosabbra akarod, rakd őket külön div-ekbe, és csúsztasd őket kicsit egymásra. Akár eltérő Z pozícióra. Sajnos ahhoz pixel pontos tervezés kell, ami nem fogja követni a képernyő méreti változásait. De a pixel alapon tervezés már csak olyan.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7399) cstomee válasza Mr. Y (#7396) üzenetére


cstomee
tag

Ezt natív HTML-ben szerintem nem fogod tudni megoldani sajnos.
Vertikális slider-nek a kinézetét nem tudod CSS-el átszabni.
Maradna az elforgatás [link] , de ez sem megoldás mert %os szélesség kell neked...

Keress egy JS plugint, amit át tudsz szabni olyanra ami neked kellhet, például a rangesliderJS jó lehet neked.

[ Szerkesztve ]

(#7400) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kijeleztetni nem akarom az értékeket.

cstomee A te megoldásod áll legközelebb ahhoz, amit akartam (nem a JS).

Egyéb kérdés: a hover használatához lehetséges funkciót társítani? Értem ezalatt, hogy ha egy adott elem fölé viszem az egeret (hover), akkor egy adott script lefusson?

But who is watching the guardians?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.