Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6451) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#6450) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És az utóbbi - például egy fejléc behúzása - akár egy sorral megoldható, míg ha a tartalmat minden egyes fájlba újra és újra bemásolod, majd azt minden fájlban karbantartod, az óriási macera.

Sk8erPeter

(#6452) zolka95 válasza PumpkinSeed (#6450) üzenetére


zolka95
őstag

Találtam egy másik megoldást.
2x2-es táblázatban csinálom meg. Felül lesz a fejléc, bal felső sarokban egy logó, jobb oldalt a menüsor és középen a tartalom. Így csak a tartalom része fog frissülni ha valamire rákattintok.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6453) Sk8erPeter válasza zolka95 (#6452) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Éééés sikerült a lehető legrosszabb, kerülendő megoldást választanod, vagyis hogy táblázattal készíted el a layoutot. Ha jót akarsz magadnak, ezt felejtsd el gyorsan. Még régen voltak jellemzőek a táblázatos layoutok, aztán a webfejlesztő világ rájött, hogy ez borzalmasan macerás és rugalmatlan megoldást eredményez, úgyhogy értelmes oldal nem alkalmaz ilyesmit.

Sk8erPeter

(#6454) zolka95 válasza Sk8erPeter (#6453) üzenetére


zolka95
őstag

Találtam egy másik ugyanilyet, de az nem <table> tag-ekkel van csinálva, hanem <frame> tag-ekkel.
Kinézetre kb ugyanaz.

De akkor pl a prohardver a fenti menürészt hogyan csinálták?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6455) Sk8erPeter válasza zolka95 (#6454) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyre rosszabb. :D A frame-ek használata már évekkel ezelőtt is nagyon rossz gyakorlat volt, ez még rosszabb, mint a táblázatos kialakítás. Egyébként kinézetre sem ugyanaz, a frame kinézetének alakítgatása aztán még további szopásokat rejthet magában. De miről beszélünk 2015-ben? :)
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Element/frame
"Deprecated
This feature has been removed from the Web. Though some browsers may still support it, it is in the process of being dropped. Do not use it in old or new projects. Pages or Web apps using it may break at any time."

Kaptál korábban válaszokat arra, hogy hogyan lehet minden oldalon szerepeltetni a fejlécet; a legegyszerűbb valamilyen szerveroldali nyelvvel a megfelelő részen behúzni az erre vonatkozó, másik fájlban tárolt kódot. (A legtöbb ingyenes tárhelyszolgáltatónál pl. PHP van, de bőven létezik más szerveroldali nyelv is, amúgy magadnak is be tudsz üzemelni működő helyi webszervert pár kattintással egy telepítő segítségével.)
Nézd meg pár oldal vonatkozó forráskódját úgy, hogy jobb gombbal rákattintasz, majd Elem megtekintése (böngészőfüggő, hogy hívod elő a webfejlesztő panelt). Többnyire HTML5-ös elemek és <div> elemek formájában készítik el a layoutot, a konkrét kinézetet pedig CSS-sel formázgatják. Ehhez kapcsolódó tutorialokat keresgélj, nem 2 perces meló lesz ezeket megtanulni.

A Prohardvert ne vedd alapul webfejlesztői gyakorlatok ellesésére. ;] Atyaég, csak most látom, hogy iframe-ekkel oldják meg a fölső ajánlót... :W Csodaszép.

Sk8erPeter

(#6456) zolka95 válasza Sk8erPeter (#6455) üzenetére


zolka95
őstag

Pedig ez jó oldal ;]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6457) cidalain válasza zolka95 (#6456) üzenetére


cidalain
veterán

tartalmát tekintve igen.
de webfejlesztés-technikailag (de szép szó lett) olyan mint 15 éve, az akkori normáknak megfelelő.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6458) Sk8erPeter válasza zolka95 (#6456) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Látom, jól átjött a lényeg... ;]

(#6457) cidalain:
15 éve 2000 volt, azért annyira nem katasztrófa a helyzet. :DDD De sok tekintetben elég elavult. De vigyázz, ha javaslatokat teszel a "Javítsuk a Prohardvert!" topicban, az arcodba kapod, hogy "ne legyünk már 10 millió webfejlesztő országa". ;] (mert hát persze a javaslatot tévő nem érthet hozzá)
Amúgy az is zavaró, hogy szinte minden nyomorult eseménykezelő onclick és egyéb kapcsolódó attribútumokba van beleerőltetve, rendes eseménykezelő-hozzáadás nem igazán jellemző. Amúgy az oldalon egy ideje használnak jQuery-t, hátha annak segítségével majd sikerül rávenniük magukat, mert azzal rövidebb. :DDD
ELVILEG tervben van egyébként itt a reszponzív kialakítás, tehát olyan 6-7 év múlva lesz is belőle valami kezdemény. ;]

Sk8erPeter

(#6459) cidalain válasza Sk8erPeter (#6458) üzenetére


cidalain
veterán

eszem ágában sincs javaslatokat tenni :)
azt csak az tehet aki ért hozzá ;)
ez meg csak és kizárólag a főnök lehet ugye, mint tudjuk. az meg nem én vagyok.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6460) martonx válasza cidalain (#6459) üzenetére


martonx
veterán

A Főnök, vagy a befektető, vagy a megrendelő. Nem tudom melyik a rosszabb. Főnöknél elvétve még az is előfordulhat, hogy ért hozzá. De a másik két kategória? ;]

Én kérek elnézést!

(#6461) GG888 válasza Sk8erPeter (#6458) üzenetére


GG888
senior tag

Mi lenne ha indítanánk valami "funding"-ot kickstarteren, indiegogon vagy ilyesmi startup helyen, szerintem 15-20 ember berakná aláírásba és meg is lenne a reklám neki, majd a gyűjtés végeztével itt a fórum nagyjai összedobnának egy szép és gyors frontendet? Az az egy feltételem van, hogy segíteni akarok benne :) Az összegyűlt nemzeti kreditet pedig munkaarányosan, vagy akárhogy szétdobjuk.
Mennyire hülye ötlet?

Szerk: Bár gondolom seginek sincs erre ideje, meg ismerve a magyar adakozókészséget kétséges a kérdés...még mondjuk megfejelhetjük bitcoin donation-nel is a dolgot.

[ Szerkesztve ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#6462) Sk8erPeter válasza GG888 (#6461) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint most a Prohardver frontendjéről beszélsz? El tudod azt képzelni, hogy itt belemennének, hogy egy PH-látogatók által összehozott dizájnt egy az egyben alkalmazzanak? Esélytelen. Még amikor egy nagy nyereményjátékot hirdettek régebben, hogy az első helyezett által készített hátteret fogják berakni a Hardverapróra, még azt az ígéretüket sem tartották meg (egyelőre, pedig már igen rég volt az a játék). Nemhogy egy komplett fórumdizájnt, ami azért közel sem annyira triviális meló, rendesen össze kéne dolgozni az itteni fejlesztőkkel (na nem mintha belőlük túl sok lenne :DDD), de egyébként sem így szokott ez működni (még olyan helyeken sem, ahol nem pattintanak vissza élből rengeteg előrevezető ötletet "a fapadosság mindig is koncepció volt" érvre hivatkozva; persze biztos erre is van kivétel, de asszem az százezerből egy).

Sk8erPeter

(#6463) zolka95


zolka95
őstag

A weboldalak mobilverziója csak egy CSS fájlból áll?
Vagy nem ilyen egyszerű?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6464) #81999360 válasza zolka95 (#6463) üzenetére


#81999360
törölt tag

Honda, te vagy az? :DDD

(#6465) martonx válasza #81999360 (#6464) üzenetére


martonx
veterán

Ezen most kifeküdtem :C
Tényleg hová tűnt honda? Mondjuk nem hiányzik, de most eszembe juttattad.

Én kérek elnézést!

(#6466) zolka95 válasza martonx (#6465) üzenetére


zolka95
őstag

Miről van szó?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6467) Sk8erPeter válasza zolka95 (#6463) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem.

(#6464) Sspot:
:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6468) Zedz válasza martonx (#6465) üzenetére


Zedz
addikt

Lehet rájött ez a szakma nem neki való. :)) Neki is jobb, nekünk is. :DDD

Szerk.: ha már mobil nézet. Ha struktúrabéli különbségek vannak az oldalon, mondjuk más a menü, a footerben helyet cserélnek elemek, ilyenek, akkor azt hogy érdemes megoldani? Az m.xyz.com nyilván nem játszik, media queryvel pedig ilyenkor nem lehet szórakozni. Wat to do?

[ Szerkesztve ]

(#6469) #81999360 válasza Zedz (#6468) üzenetére


#81999360
törölt tag

Fejleszti a weboldalt. :K

Tartalom csak ki van kommentezve. :DDD

(#6470) PumpkinSeed válasza #81999360 (#6469) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

<div></div>
<br>
<br>
<br>
<a></a>
<br>
<br>

Legjobb megoldás a margin és a padding alternatívájaként. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6471) DNReNTi válasza #81999360 (#6469) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igaza van, csak nem kéne veszni hagyni ezt a kódot. lol. :DDD

(#6470) PumpkinSeed
<a></a>
Azosztigen. :DDD

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6472) Zedz válasza #81999360 (#6469) üzenetére


Zedz
addikt

Nyilván ennek az egy mondatnak sem kell igényesen kinéznie. :D

Jajj CSS-ben az a rengeteg ID. :(

[ Szerkesztve ]

(#6473) zolka95


zolka95
őstag

A <br> és <br/> között mi a különbség?
Látszatra semmi. De mégis mi? :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6474) Zedz válasza zolka95 (#6473) üzenetére


Zedz
addikt

Gyakorlatilag sincs különbség. Ez olyan mint az <input> vagy <input />. Sima önlezárás, ha jól tudom ez a szigorúbb XHTML-nek kellett anno. Én mai napig használom. :D

[ Szerkesztve ]

(#6475) cidalain válasza zolka95 (#6473) üzenetére


cidalain
veterán

Marpedig latszatra is van kulonbseg, hisz az egyikben van egy / jel :DDD
Egyebkent meg google
Mindjart az elsot nezd mondjuk a stackoverflowt.
Ebbol kiderul hogy az egyik szabvany szerint igy kell hasznalni mig masik szerint meg amugy. De ebbe nem megyek mar bele, szoval ne az legyen a kovetkezo kerdes hogy mi a kulonbseg a HTML es az XHTML kozott.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6476) fordfairlane válasza zolka95 (#6473) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyik szabványos az XML alapján, másik nem. Nincs különösebb jelentősége.

x gon' give it to ya

(#6477) martonx válasza Zedz (#6468) üzenetére


martonx
veterán

Fogod a kedvenc frameworködet, és megoldod benne, hogy mobil user agentet észlelve más html struktúrát adjon vissza.

Én kérek elnézést!

(#6478) fordfairlane válasza Zedz (#6468) üzenetére


fordfairlane
veterán

...media queryvel pedig ilyenkor nem lehet szórakozni.

Dehogynem lehet. CSS-sel meg lehet oldani komplett blokkok eltüntetését, és Bootstrap-ben is lehet elemek megjelenési sorrendjét cserélni. Azt hiszem, negatív margókkal oldja meg, de ebben nem vagyok biztos.

x gon' give it to ya

(#6479) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék itt nálatok, mint kezdő HTML ismeretekkel rendelkező ember, hogy hogyan lehet MySQL-be átvinni adatokat? Jelenlegi esetben kicsit bonyolultabb a dolog a szokványosnál. Nem tudom mennyire lehetséges ez, ha nagyon nagy hülyeséget írok akkor vigyetek át az elvonóra. :DDD Viccet félre téve... Van egy HTML kód. Ez a googlenak a Web Speech API-ja ami a mikrofonba mondott szavakat, szöveggé alakítja. Visual Basicban megcsináltam a kód alapján az oldalt, teljesen jól működik, de szeretném a vissza kapott szöveget átvinni MySQL adatbázisba. Lehetőség szerint gombnyomás nélkül. A legjobb az lenne, ha amint beadja a szót, egyből javítsa automatikusan az adatbázisban az előző értéket az újra. Remélem kivitelezhető valahogyan, ha nem akkor milyen alternatívákat tudnátok ajánlani? :R

(#6480) fordfairlane válasza zsolti_20 (#6479) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha jól látom, akkor a final_transcript nevű változóba kerül bele a szöveg. Ezt egy AJAX metódushívással el lehet küldeni a szervernek.

var xhr = new XMLHttpRequest();
xhr.open("POST","/save");
xhr.send(final_transcript);

Hogy aztán ott hogyan lehet visual basicben mysql-be menteni, azt már nem tudom, nem ismerem a visual basicet.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6481) zsolti_20 válasza fordfairlane (#6480) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen pontosan abba kerül bele, ezt nagy nehezen sikerült kiderítenem. :) Nem szükséges itt a VB-t használni, ha erre van más megoldás is. Csupán VB-ben csináltam meg az egészet, de ez átültethető bárhová. AJAX metódushívásról tudnál írni légyszives pár szót? Ez nekem így még elég kínai.

Számorma az is tökéletes lenne, ha egyből küldené MySQL-nek a VB-t kihagyva.

[ Szerkesztve ]

(#6482) fordfairlane válasza fordfairlane (#6480) üzenetére


fordfairlane
veterán

A send metódusnál talán kell egy urlencode is.

x gon' give it to ya

(#6483) fordfairlane válasza zsolti_20 (#6481) üzenetére


fordfairlane
veterán

Számorma az is tökéletes lenne, ha egyből küldené MySQL-nek a VB-t kihagyva.

Csak hogy a Mysql nem fog neked http requestet feldolgozni, a böngésző pedig csak azt tud küldeni. kell valami szerveroldali program, ami ezt megteszi.

x gon' give it to ya

(#6484) zsolti_20 válasza fordfairlane (#6483) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Kezdem érteni a lényegét. :) Milyen program lenen jó erre a célra? :R

(#6485) fordfairlane válasza zsolti_20 (#6484) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valami szerveroldali nyelv. Ha már Visual Basicben kezdted, talán abban érdemes folytatni, de ez szerverfüggő.

x gon' give it to ya

(#6486) Zedz válasza martonx (#6477) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm a tippet. Esetleg valami 3rd party classt tudsz ajánlani? Googlen találtam párat, de hátha ismertek valami jól bejáratott dolgot. :D

(#6487) martonx válasza Zedz (#6486) üzenetére


martonx
veterán

Mivel az ASP.NET MVC-nek ez alap feature-e, így ott elég csak egy viewnév.mobile.cshtml-t létrehozni és máris a mobilos verziót szolgálja ki, ha mobil agentet észlel, így ebben nem tudok segíteni.

Azt se írtad le, hogy milyen frameworköt használsz mostanában? Még mindig NodeJs-el próbálkozol?

Én kérek elnézést!

(#6488) Zedz válasza martonx (#6487) üzenetére


Zedz
addikt

Jajj bocs, igazad van. :R Munkahelyen PHP a sláger, de szerintem találtam egy aránylag használható dolgot itt. Még nem próbáltam ki, de ahogy böngészőben tesztelgettem, úgy nem volt rossz. A Laravelnek is elvileg van sajátja, max arra is ránézek még.

ASP-nál akkor az elég kényelmes, szívesen kipróbálnám éles projekteken is, csak itt nem nagyon van támogatója... :)) NodeJs-re sajnos nincs elég időm, pedig érdekes dolgok vannak arra felé. Ha jól tudom ismét egyesül a NodeJs és iojs.

[ Szerkesztve ]

(#6489) Sk8erPeter válasza Zedz (#6488) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ASP-nál akkor az elég kényelmes"
ASP.NET-ről volt szó, nem ASP-ről. ;)

Van különbség:
http://stackoverflow.com/questions/1997562/difference-between-asp-and-asp-net

Sk8erPeter

(#6490) Zedz válasza Sk8erPeter (#6489) üzenetére


Zedz
addikt

Egyszer már összekevertem, akkor is szóltál. Köszönöm ismét. :D

Szerk.: Akkor tán ASP.NET és sima .NET volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#6491) Sk8erPeter válasza Zedz (#6490) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Akkor tán ASP.NET és sima .NET volt"
He? A .NET Framework a nagyobb egység, az ASP.NET nem egy ettől különálló valami. :D

.NET

Sk8erPeter

(#6492) Zedz válasza Sk8erPeter (#6491) üzenetére


Zedz
addikt

Tisztában vagyok vele, csak akkor az ASP.NET-et simán .NET-nek írtam, és jött a fix. Mint most, az ASP-ra. Érted. :DDD

Rövidíteni akartam mind a két alkalommal, csak rosszul sikerült. :P

[ Szerkesztve ]

(#6493) dqdb válasza Sk8erPeter (#6489) üzenetére


dqdb
nagyúr

ASP.NET-ről volt szó, nem ASP-ről. ;)
ASP.NET MVC-ről ;]

[link]
Nem mindegy, hogy a közbeszédben ASP.NET alatt értett ASP.NET WebFormsról, az ASP.NET MVC-ről van szó, vagy a többek között a két technológiának magába foglaló ASP.NET-ről van szó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6494) Sk8erPeter válasza dqdb (#6493) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez biza így van, de az már egy következő szint, egyelőre örüljünk, ha valaki nem ASP-t ír ASP.NET helyett. ;]

Sk8erPeter

(#6495) Zedz válasza Sk8erPeter (#6494) üzenetére


Zedz
addikt

:U

(#6496) martonx válasza dqdb (#6493) üzenetére


martonx
veterán

És akkor még nem hoztuk szóba az ASP.NET Web Pages-t, vagy az ASP.NET Web API-t ;]

Szerencsére az ASP.NET 5-tel, ez az évek alatt több részre tagozódás ismét megszűnik és minden egybe olvad, pontosabban már csak és kizárólag ASP.NET MVC lesz, amibe beleolvad (igény szerint bekapcsolható és használható lesz) sok Web API és Web Forms feature. A Web Pages meg eddig is csak egy lebutított MVC volt, szóval az csak simán megy a lecsóba

Én kérek elnézést!

(#6497) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Van 2 matematikai képletem (egyszerű összeadás, kivonás, szorzás).

Szeretném ezt úgy automatizálni, hogy a weboldalamra feltenném, így csak a bekért adatokat kellene megadnom, és kiadná az eredményt.

Vannak fix számok, melléjük beírnám a szükséges adatokat 3 beviteli mezőbe, majd egy submit-tal kiszámolná nekem az eredményt.

Pl.: (777 + (10 x [BEVITELI MEZŐ])) + (5 x [BEVITELI MEZŐ]) - (6 x [BEVITELI MEZŐ])

Hol kellene nézelődnöm, hogy összehozzam a dolgot?

:R

(#6498) PumpkinSeed válasza pumatom (#6497) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Javascript, a Submit-ra teszel egy onclick eventet. A .value-val megnézed, hogy mik vannak az inputokban, és miután elvégzed a műveletet az eredményt beleteszed egy már előre odarakott div-be az innerHTML segítségével.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6499) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Az alábbi linken miből vagy hogyan veszi a böngi az állomásneveket ha a kurzort a pontok felé visszük? Célirányosan forráskódban kerestem volna onmuseover eseményként hidden paraméterrel, de ott semmi ilyen nincs. :F
Gyakorlatilag olyat szeretnék, hogy az összes állomásnév látható legyen egyszerre a betöltéskor.

[ Szerkesztve ]

(#6500) wis válasza Aureal (#6499) üzenetére


wis
tag

Ezt a fájlt tölti be utólag.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.