Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) Sk8erPeter válasza cellpeti (#6399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaaaaj, tényleg, most visszanéztem, ha már említetted, cellpeti, te voltál az, aki állandóan meg volt sértődve valakire, mert a képzésen a koszon kívül más nem ragadt rád, és többen is próbálták felhívni a figyelmed rá, hogy ne feltétlenül erőltesd, ami nem megy. :) Szóval innentől kezdve a véleményed túl sokat nem számít, na meg mész is nálam az ignore-listára, ne miattad szóljanak rám a moderátorok. :) Good night and good luck.

Sk8erPeter

(#6402) martonx válasza Sk8erPeter (#6401) üzenetére


martonx
veterán

Aztak....va ez az ember az elmúlt 5 évben nullát fejlődött (ha nem vissza). Komolyan nem értem, hogy a szobafestők miért akarnak mindenképpen programozók lenni.

Én kérek elnézést!

(#6403) Zedz válasza martonx (#6402) üzenetére


Zedz
addikt

honda haverunkkal mi történt? Egy jó ideje már nem látom. Lehet szobafestő lett? :)

(#6404) DNReNTi válasza Zedz (#6403) üzenetére


DNReNTi
őstag

honda lepattant, írta is valamelyik topikban, hogy viszlát. Brian vót a ludas akkor is. :DDD egyébként a szobafestőket ne bántsuk. szeretnék én egy hét alatt annyit keresni amennyit mi tavaly kifizettünk a felújításkor, egy egy hetes melóért. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6405) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#6404) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem mindig csak motivációt adott amikor velem ilyen volt nem tudom mi volt a probléma. Mondhatni, hogy nélküle egy for ciklust nem tudnék megírni, erős túlzással. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6406) cellpeti válasza Sk8erPeter (#6401) üzenetére


cellpeti
veterán

Remélem egyszer jól pofán vág az élet, és leszállsz majd a magas lóról.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6407) Zedz válasza DNReNTi (#6404) üzenetére


Zedz
addikt

Óóó így már értem, azt hitte csak feladta és nem írt ide többé. Bár nem értem, hogyan nem volt képes fejlődni, pedig rengeteget segítettünk neki. Lehet jobb lesz így. :)

(#6408) Sk8erPeter válasza DNReNTi (#6404) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát pedig én nagyon sokáig kitartóan segítettem neki, nem mondhatod, hogy nem próbáltam meg mindent. :D No de minden jó, ha jó a vége, nem? :DDD Szóval összességében jó lett a hatás. :P

(#6405) PumpkinSeed:
Ennek viszont tényleg örülök. :) Mármint hogy végül is csak volt ezen a fórumon pozitív hozadéka is annak, hogy valakit próbáltam jobb irányba terelgetni, még ha nem is futottam plusz köröket, hogy ne szóljak be. :D

(#6402) martonx:
Hát igen, vannak ilyen visszatérő elemek, tényleg nem értem a gondolkodásukat (a mit? :D). :)

(#6406) cellpeti:
Nem menő a duma. Nem vagyok semmilyen magas lovon. De ha sunyin próbálsz kritizálgatni, és így rántasz kardot, ne csodálkozz, ha utána össze leszel kaszabolva. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha ezt kihagyod, lehet, hogy már megoldottuk volna a problémádat. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6409) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#6405) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem mindenki mazochista, jópár kezdőt elijeszt ez a bunkó hangnem. Akad, aki megérdemelte, pl. az a honda nevű, de ő egyszerűen szociopata volt.

x gon' give it to ya

(#6410) Zedz válasza fordfairlane (#6409) üzenetére


Zedz
addikt

Amúgy arra a mai napig kíváncsi vagyok, hogy az 1993 vajon a születési évét jelölte-e. Ha igen, akkor tényleg teljesen rossz irányba akarta magát képezni... reménykedem, hogy fiatalabb volt egy jó pár évvel. :D

[ Szerkesztve ]

(#6411) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#6409) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne álszenteskedj már, mintha te mindig olyan türelmes ember lennél, jópár embert elküldtél már a búsba, mert épp nem tetszett, amit írtak. Ha valaki látványosan ostoba, ne csinálj már úgy, mintha kitartóan lökdösnéd előre. Nem is kell.

Sk8erPeter

(#6412) wmati


wmati
addikt

Sziasztok Highstock-al van valakinek tapasztalata ? Az lenne a problémám hogy dátumok helyett ilyenek jelennek meg 00:00:00:001 stb és hogy ez mitől lehet?

(#6413) dragonfx


dragonfx
veterán

milyen egyszerű html szerkesztőt jaánlotok ami ingyenes tud magyarul?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6414) Zedz válasza dragonfx (#6413) üzenetére


Zedz
addikt

Mármint kódszerkesztőre gondolsz? Vagy valami grafikus felületre.

(#6415) dragonfx válasza Zedz (#6414) üzenetére


dragonfx
veterán

bármelyik jo totál full alap oldalt akarok csak

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6416) Sk8erPeter válasza dragonfx (#6415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor jó lesz vidékre a Notepad++ is. ;]

Sk8erPeter

(#6417) #81999360 válasza Sk8erPeter (#6416) üzenetére


#81999360
törölt tag

Te sem tanulsz... Írták a minap, hogy MS Word-el is lehet minőségi weboldalakat csinálni. SŐT! Meg is lehet belőlük élni.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6418) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

még mindig azzal küzdök, hogy az adott képernyőn jól jelenjen meg amit írtam. Erre szeretnék segítséget kérni. Tudnátok segíteni?

media query-t és responsive-t sem értem teljesen. Ismerősöm ezt adta:

< div style="margin:auto">

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6419) fordfairlane válasza cellpeti (#6418) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez egy szintaktikailag hibás html tag. Mit lehet ezen segíteni?

x gon' give it to ya

(#6420) cellpeti válasza fordfairlane (#6419) üzenetére


cellpeti
veterán

SZia!

Erre én is rájöttem, azért kértem segítséget.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6421) fordfairlane válasza cellpeti (#6420) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vedd ki a szóközt a < és a div közül.

x gon' give it to ya

(#6422) Sk8erPeter válasza #81999360 (#6417) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igaz, remélem, Te már azóta átálltál rá, hogy dőljenek a megrendelések. :D

Sk8erPeter

(#6423) PumpkinSeed válasza cellpeti (#6418) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

1. Nem tudjuk mit szeretnél elérni.
2. Nem tudjuk meddig jutottál eddig.
3. Sőt semmit nem tudunk.

Ami te adtál most nekünk az ennyi konyha nyelven:

Szerintetek ez jó lesz?
Élesztő

Mindez feltéve egy főzéssel foglalkozó topikban.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6424) cellpeti


cellpeti
veterán

gépen megírtam sorkizártra a HTML-t. Ez gépen jól is néz ki. DE!

7", 10", okostelefonon is szeretném, ha az adott kijeklzőn is normálisan nézne ki, mert most minden kijelzőn el van csúszva kivéve laptopon.

Azt szeretném elérni, hogy egy kóddal, ha van létezik ilyen, az adott felbontáson se csússzon el. Szóval univerzális megoldást keresek, ha van ilyen. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6425) Sk8erPeter válasza cellpeti (#6424) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Múltkor az átlagosnál nehezebben indult a robogóm. Mi lehetett a baja? Remélem, ennyi információ elég volt a megválaszolásához!

Sk8erPeter

(#6426) Zedz válasza cellpeti (#6424) üzenetére


Zedz
addikt

Tudnál mutatni egy példát valahol?

(#6427) fordfairlane válasza cellpeti (#6424) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem szöveges leírás kell, hanem példakód, amivel reprodukálni tudjuk ezt a közelebbről meg nem nevezett elcsúszást.

x gon' give it to ya

(#6428) martonx válasza cellpeti (#6424) üzenetére


martonx
veterán

css mediaquery-t kellen használnod, már ha látatlanban van értelme találgatnom.

Én kérek elnézést!

(#6429) PumpkinSeed válasza martonx (#6428) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igazából azzal küzd, mint ahogy az elmúlt hsz.-ből ki lehetett szűrni még régebbről is.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6430) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Neteztem androidos stock böngészővel, megnyitottam egy oldalt, és feljött egy alert ablak, hogy vírusos a telefonom. Oké, nem ma jöttem le a falvédőről, de ami fura volt, hogy elkezdett rezegni a telefon.

Lehet ilyet csinálni HTML-ben?

(#6431) #81999360 válasza htc07 (#6430) üzenetére


#81999360
törölt tag

(#6432) htc07 válasza #81999360 (#6431) üzenetére


htc07
addikt

Érdekes, a demo szerint nem támogatja. :DDD

De akkor megnyugodtam, hogy nem valami spyware motoszkál a telefonomon.

(#6433) dragonfx válasza Sk8erPeter (#6416) üzenetére


dragonfx
veterán

most az amaya.val cisnáltam amire kell arra jó. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6434) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! A kollégám ismerőse készítettet 1 weblapot...működött egy darabig majd az alábbi hibát dobja ki:

Mi lehet a probléma?Köszönöm a segítséget!

(#6435) cidalain válasza Dtomka (#6434) üzenetére


cidalain
veterán

A mootols nem tamogatott :))
Lehet hogy valamit valtoztattak a szerveren, amitol mar nem mukszik az oldal.
Elso korben beszeljetek a szerver hoszttal hogy mivann volt e frissites, akarmi.

De a kollegad ismerosenek kutya kotelessege tudni hogy miert nem megy az altala keszitett weboldal. Sot amiket fentebb irtam azt neki kellett volna tanacsolni!

Ha nem tudja mi van akkor csereljetek webfejlesztot.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6436) Dtomka válasza cidalain (#6435) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm. Igen ennyit én is tudtam, h nem támogatja. De megoldásod is van rá? :F

(#6437) cidalain válasza Dtomka (#6436) üzenetére


cidalain
veterán

Mondom akarmi lehet.
Pl: Frissitettek a szervert ezert egy frisebb mootols verziot kell implementalni.
Vagy akarmi. Ennyi hibauzenetbol, semmi mast nem ismerve senki nem tud tobbet mondani.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6438) Dtomka válasza cidalain (#6437) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, köszönöm a választ! :R

(#6439) HeineD


HeineD
csendes tag

Üdv!

Egyszerű, 2x10 oldalas (eng, hun) céges oldalamnak készíteném el a mobil verzióját - továbbra is html-ben. (feleslegesnek tartom átállni cms-re)

Az 'm.sajatcegem.hu' kialakítás mennyire ajánlott 2015-ben? Ez esetben 1 új aldomaint kell létrehozni és oda kell felpakolni a mobilos tartalmat? És ez mennyire számít duplikálásnak?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6440) Sk8erPeter válasza HeineD (#6439) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Így 2015-ben egyáltalán nem ajánlott az m.* aldomaines külön mobilos változat - ami például itt Prohardveren jelenleg látható -, meg a különböző teljesen különálló módon fejlesztett mobilváltozatok, mostanra a "mobile-first" szemlélet került előtérbe, amikor is a hordozható eszközökön is használható megjelenítést alakítod ki először, aztán haladsz "kifelé" a méretekben az egyre nagyobb kijelzővel rendelkező eszközök felé ún. reszponzív dizájnnal. Ami azt jelenti, hogy a kinézet igazodik az épp használt eszközhöz adott felbontásban történő megjelenítésben és egyéb tulajdonságokban.
Tehát a responsive designnak nézz utána.

Sk8erPeter

(#6441) martonx válasza HeineD (#6439) üzenetére


martonx
veterán

Nem kell ehhez cms persze (sőt nagyon nem), de azt a helyedben mindenképpen dinamikusan dönteném el, hogy mobilról vagy nem mobilról nézik-e az oldalt, és ennek megfelelően húznám be a specifikus css, js-eket.

Erre két lehetőséged van:
1. ha a html struktúra nem változik, akkor elég csak javascipt-tel figyelni, hogy milyen böngészőben futunk éppen.
2. ha a html struktúra is változna, akkor muszáj szerver oldalon figyelned, hogy milyen böngészőtől jött a kérés.

Illetve van egy bónusz lehetőséged is, ha tényleg semmi drasztikus nem változik a mobil és desktop verzió között, akkor szimplán css media query-kkel is elég jól le lehet kezelni a különböző megjelenítőkre optimalizálást.

Az m.akármi.com domain felejtsd el, de nagyon gyorsan. Klasszikus rossz megoldás, ami attól még, hogy sokan használják, nem lesz jó példa.

Én kérek elnézést!

(#6442) fordfairlane válasza HeineD (#6439) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az 'm.sajatcegem.hu' kialakítás mennyire ajánlott 2015-ben?

Külön mobil oldal akkor ajánlott, ha a mobil oldal tartalma lényegesen eltér az asztali verzióhoz képest, például ha jóval kevesebb a tartalom. Egyébként inkább a css media query-s megoldás javasolt.

x gon' give it to ya

(#6443) HeineD válasza Sk8erPeter (#6440) üzenetére


HeineD
csendes tag

Igen, köszönöm. Végülis én is így gondolom. A wp honlapjaim mind reszponzívak, tökéletesen működnek.

De html-ben már van 1 jó dizájnom (amit wp-ben képtelen lennék megcsinálni), amitől elég nehezen tudok megválni. Ezért gondoltam h csinálok neki egy reszponzív 'm' aldomaint. Tehát a html oldalam mobil verziója rugalmas lenne (640 px-ig)!
Viszont az ilyen megoldást mennyire szereti a google?

(#6444) martonx válasza HeineD (#6443) üzenetére


martonx
veterán

"Viszont az ilyen megoldást mennyire szereti a google?" - Semennyire. Konkrétan negatívan pontozza, de ettől még nyilván szerepelhet jól is a találati listában az oldalad, ha a többi egyéb tényezőben annyira kimagaslik a tömegből / annyira egyedi a témája.

Én kérek elnézést!

(#6445) Sk8erPeter válasza HeineD (#6443) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De html-ben már van 1 jó dizájnom (amit wp-ben képtelen lennék megcsinálni), amitől elég nehezen tudok megválni."
Nem is kell, ha van lehetőséged rá, próbáld media query-kkel megoldani UGYANEZEN az oldalon (tehát nem külön aldomainen) a stylesheetbe bepakolt media query-kkel ennek a dizájnnak a reszponzívvá tételét, hogy kisebb felbontású eszközökön is jól nézzen ki. Igazából ez lenne a legjobb megoldás, persze nem egyszerű (de igazából külön oldalt létrehozni, majd azt csiszolgatni, folyamatosan párhuzamosan karbantartani sem egyszerű).

Sk8erPeter

(#6446) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet olyan menüt csinálni, mint pl ami a startlap.hu-nak van?
Tehát ha nyomkodok a gombokat akkor betöltse az új oldalt, de ez a fejléc és a menü ott maradjon az új oldalon is oldalt vagy felül + egy logó vagy egy kép.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6447) cidalain válasza zolka95 (#6446) üzenetére


cidalain
veterán

A startlap nem tölt be új oldalt.
Ha letekered látod hogy az összes tartalom ott van. Amikor a menüpontra nyomsz akkor csak odagörgeti a tartalmat.
Szóval ennek fényében az a kérdés hogy lehet odagörgetni, vagy inkább az hogy a fejléc hogyhogy nem görög el?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6448) zolka95 válasza cidalain (#6447) üzenetére


zolka95
őstag

Az a kérdésem, hogy hogyan lehet megcsinálni azt hogy ha a fejléc menüjében rákattintok valamire akkor az új oldalon is ott legyen a fejléc. A startlapnál nem így van ez igaz, rosszat linkeltem, de a legtöbb oldalnál így van. Azokra gondoltam. Pl: ez.
Ez az egész egy táblázat lenne?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6449) Sk8erPeter válasza zolka95 (#6448) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Dehogy táblázat. Azt, hogy a fejléc mindenhol be legyen húzva, legegyszerűbben valamilyen szerveroldali nyelvvel tudod megoldani.

Sk8erPeter

(#6450) PumpkinSeed válasza zolka95 (#6448) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Tekintve, hogy ilyen kérdést tettél fel minden gonoszság ellenére feltételezem, hogy nem nagyon vagy jártas a témában. Két eshetőség van. Feltételezem, hogy HTML nyelvben azért jártas vagy, ebben az esetben van a csúnyább megoldás amit nem ajánlok csak akkor ha tényleg nincs más lehetőség. Minden oldalra beírod a menü HTML részét és ennyi. Ez nem bonyolult, csak több kódod lesz feleslegesen. Van a másik lehetőség, hogy egy szerver oldali nyelvvel legeneráltatod az oldalt. Egy külön állományban tárolod a menü-t és amikor kell behúzod a szerveroldali nyelv segítségével.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.