Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#36151) Reggie0 válasza Tapsi (#36150) üzenetére


Reggie0
félisten

Mas szempontbol pedig az egeszsegukre vigyazok megcsufolasa, mert azt sehogy sem jutalmazza. Az, hogy 100%-ot adjanak tenyleg kontraproduktiv es igazsagtalan, 90% is eleg lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36152) Tapsi válasza Reggie0 (#36151) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezzel egyetértek. Amúgy ez is olyan, hogy lehet okosan csinálni, és a magánban van is ilyen: 2 hétre jár 100%, vagy 3 hétre. Ez a szokásos nátha, influenza, és hasonló kivédhetetlen dolgokra megoldás.

(#36153) Reggie0 válasza Tapsi (#36152) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk szerintem pont az influenza, natha a kivedhetobb es mondjuk egy labtores vagy genetikailag orokolt betegseg nem.

(#36154) Tapsi válasza Reggie0 (#36153) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát, nemtom. Hogyan? Oké, lehet maszkot viselni a BKV-n, meg a munkahelyen is egész nap, de szerintem ennek nincs realitása. Én például coviddal szenvedek harmadik hete, a haveromtól kaptam el szabi alatt.

(#36155) section9 válasza lajafix (#36145) üzenetére


section9
őstag

Allam es munkahelyfuggo hogy kint hany nap tappenz van, de ezeknek a kivetelehez nem szokott kelleni orvosi papir. ;)

(#36156) VirsLee válasza lajafix (#36148) üzenetére


VirsLee
őstag

Sok a probléma így megpróbálok egyértelmű kérdéseket feltenni:
- Mi a jelentősége egy rendszerváltáskori számadatnak, ha 2009-ben az már rég nem aktuális, hisz csak harmada?
- Te mindent elhiszel elsőre amit a fidesz leír? Elhitted, hogy nincs jobb mint a kínai gyorsvasút 500 milliárdért (100 év táppénz), elhittél egy törvénymódosítást, ami 20 éves elavult adattal indokolja a szociális háló tönkretételét.
- Elhitted, hogy nem hatékony az állam? Sose volt még ilyen hatékony kormányunk, csak ugye a célváltozók mások.

Hogy vagy képes leírni akkora kamut, hogy nem futja több táppénzre? :D
Hogy vagy képes leírni, hogy mennyit fizetnénk pluszba be? Ez már az übertroll kategória mikor leírtam, hogy 11.7% táppénzt kapnék :D

(#36157) Reggie0 válasza Tapsi (#36154) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig siman van, tavolkeleten hetkoznapi dolog, pedig ok sem csodaemberek. De a natha elkeruleseben a normalis es reteges oltozkodes is sokat segit. Influenza ellen ott van az oltas is.

(#36158) gordonfreemN válasza Tapsi (#36152) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nalunk cégnél (heves megye) 3 havonta 5 napig oké. Felette nullával szorzod a 30%-ig terjedő bármekkora bónuszt.
Hát ez se kedves, de talán kevésbé gonosz.
Mindezt amiatt, mert táppénzzel oldották meg kollégák au aratást, a vállalkozásukban fellépö hirtelen beesett jól fizető melót stb.
Az orvosnak ugye ha mondod, hogy fáj a fejed, még csak meg se tud kérdőjelezni, max laborra küld ahol nem találnak semmit.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#36159) kicsi83 válasza gordonfreemN (#36158) üzenetére


kicsi83
tag

Az 5%, ha valaki értelmes akarja ezt használni és tudja is, akkor ez belefér a cégnek. Ha valaki balfasz, ő meg nem oda való. Teljesen vállalható szerintem.

(#36160) Tapsi válasza gordonfreemN (#36158) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez korrekt. Amúgy ezt a fejfájós dumát normál esetben 1x-2x el lehet lőni, de utána már kilóg a lóláb. Az a fejfájás, amit normál fájdalomcsillapító nem csillapít, további kivizsgálást igényel. Aztán egyszer csak diagnosztizálnak mondjuk egy migrént, vagy cluster fejfájást. Csak arra akarom kifuttatni, hogy ezek a kummantások inkább a nemtörődömség miatt működnek.

(#36161) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Befutott még egy offer, amit végül nem fogadtam el:

Cloud + pénzügy (FinOps), AWS fókusz
Hollandia, Amsterdam, odaköltözős, heti 2 nap office
Helyi telco
85EUR / óra ami 680EUR napidíj mint contractor

Család mégse akar költözni, plusz némi matek után azért ha ebből kell fizetni egy normális albit, BV-t, plusz a brutál magas adót azért már nem olyan szépek a számok :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36162) Tapsi válasza kraftxld (#36161) üzenetére


Tapsi
addikt

Ekkora összegnél már nem játszik a bevándorlók adómentessége? AMS-ben 2000 EUR-ból már nagyon-nagyon jó albit találsz, bár macera a berendezés. Viszont oda én is csak akkor költöznék, ha valami csillagászati ajánlat lenne (semmit se lehet ott csinálni).

(#36163) VirsLee válasza kraftxld (#36161) üzenetére


VirsLee
őstag

Vezesd le részletes a számítást, mert így elsőre bemondva, hogy napi €680-ból nem jön ki a matek az fura. 18 nappal számolva alkalmazotti €8700/hó a ruling miatt majd 20 havonta csökkentve eljutsz €6900/hó összegig.

(#36164) HoTDoG válasza kraftxld (#36161) üzenetére


HoTDoG
tag

Figyelembe véve, hogy contractor pozi és ott alkalmazottként is reális ez az összeg, nekem nem tűnik úgy, hogy ezért rohanni kellene családdal.

(#36165) dellfanboy válasza kraftxld (#36161) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ha AMS-ben van az iroda es csak heti2x kell bemenni en nem biztos hogy AMS-be koltoznek, eleg jo a tomegkozlekedes, voltak kollegaiam akik naponta ingaztak -meg covid elott- Rdam, hagabol,. de gouda, almere is full jarhato, es sztem almerebe a keceok /2 ams-hez kepest

30%rulingot nem adnak ? mert akkor ilyen +9k netto. sztem rulingal okes lehet vagy dolgoztál már hollandban?
mi az a BV?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#36166) Citroware válasza HoTDoG (#36164) üzenetére


Citroware
addikt

Egyetértek. Én abból a szemszögből közelítettem meg, hogy magas az adó és még 1,5-tel elosztottam a contractor vs alkalmazott arány miatt, és elég kevésre jött ki.

Egyesek 2-es szorzóval számolnak, úgy még rosszabb lenne a helyzet.

(#36167) VirsLee válasza Citroware (#36166) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezt nem teljesen értem, mi az, hogy Te 1.5-tel számolsz mások meg 2-vel? Miért nem valós számokkal? Ha én 2.5-tel számolok úgy még rosszabb lenne a helyzet :D

(#36168) kraftxld válasza Tapsi (#36162) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1000 eur egy putri szoba, 4 fős családnak legalább 4 ezer EUR az ami vállalható és nem luxus.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36169) Tapsi válasza kraftxld (#36168) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor le voltam maradva. Cimborám 5 éve bérelt 2 ezerért bent a városban vadiúj lakást (80 négyzetméter körüli), ráadásul műszakilag is sokkal komolyabb, mint a budapesti projektek. Persze 4 fős család más téma, szerintem erre a kínálat is jóval kisebb.

(#36170) Citroware válasza VirsLee (#36167) üzenetére


Citroware
addikt

Az nézőpont kérdése, mennyivel kell többet fizetni egy contractornak egy alkalmazotthoz képest, nincs általános szabály.

Ha 1,5-tel számolok, és elosztom, akkor annak a contractor bérnek az alkalmazotti megfelelője valamivel kevesebbet fizet, mint amit én keresek Ausztriában vidék közepén, ahol €400-500-ért 70 m²-es lakások bérelhetőek, de a közeli Grazban is 1000 körül ki lehet jönni.

És a szakterületemen valamivel IT alatti bérek jellemzőek. Szóval az nem egy túl jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#36171) section9 válasza VirsLee (#36167) üzenetére


section9
őstag

Azert nem szamolunk valos szamokkal, mert contractorkent ha nem kotod ki kulon akkor nincs szabadsag, nincs felmondasi ido es van egy adag penzugyi es idobeli extra adminisztrativ overhead az alkalmazotti lethez kepest.

(#36172) Citroware válasza section9 (#36171) üzenetére


Citroware
addikt

És akkor szintén betegszabadság, apai szülési szabadság (ahol van), biztosítás, meg még ki tudja hányféle szociális támogatás, országtól és cégtől függően, továbbá probléma esetén a felelősség hárulása.

[ Szerkesztve ]

(#36173) goodboy007


goodboy007
senior tag

Kinek hogy alakul(t) az idei fizuemelés?
Én 10%-ot kaptam, ami nem jó, de nem is tragikus, igazából erre számítottam, meg próbálom pozitívan tekinteni, hogy az extra pénzbeni benefitekkel így 2,5 lett az átlag bruttóm, aminél nem igazán van fentebb, max architectként, jóval nagyobb felelősséggel.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#36174) XP NINJA válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


XP NINJA
őstag

a mi? :D

(#36175) Tapsi válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


Tapsi
addikt

Asszonyéknál egységesen 8% volt, ismerősöknél jellemzően 10%. Nekem semmi, de hát ez már csak ilyen, contractorként. :D

(#36176) tototos válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


tototos
őstag

nálunk eddig 0 remélem azért majd lesz valami NERniában is.

(#36177) dugo_ válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


dugo_
veterán

Nálunk eltolták február végére a bérközlést (tárgyalásnak nem lehet nevezni), de azért elhencegtek vele, hogy a folyamatban lévő évzáró elszámolás alapján akár 30-50% is lehet a nettó árbevétel növekedés. Kíváncsi leszek.

(#36178) n00n válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


n00n
őstag

Nálunk 5-15% között volt, eléggé szétszórva az embereket a sávban. Volt év közben több 360-as értékelés, azokból illetve a projektekhez köthető KPI-okból számoltak valami súlyozott átlagot. De lehet ezt csak mondják és random generátor volt, mert a részletek nem publikusak :D

(#36179) Tapsi válasza n00n (#36178) üzenetére


Tapsi
addikt

A differenciált emelést igazságosabbnak tartom, mint az egységsugarú (mindenki ugyanannyit kap) dolgot. Tavaly év elején volt a cégnél rezsitámogatás is bizonyos bérszint alatt. IT-n nyilván nem kapott senki, de nem is hőzöngtünk. A nettó 250-et kereső cc-snek nagyobb szüksége van rá, mint a milliós fizetésű IT-snak.

(#36180) sutszi válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


sutszi
veterán

Abszolút értéken nézve mint /hó zseton... szép! Ha úgy érzed a teljes package mindennel együtt kielégítő számodra, akkor igazán Grat!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36181) emvy válasza Tapsi (#36179) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem az is egy jo veszmegoldas lehet (nehez helyzetben), h mindenki ugyanannyit kap, abszolutertekben. Tehat egy junior, akinek eleve nehezebb kifizetni a rezsit, %-os aranyban tobbet kap.

while (!sleep) sheep++;

(#36182) bandus


bandus
veterán

en kb 3.5%-kot most a kollektiv szerzodes miatt. oktoberben ugrik a professional year szamom egyet, az kb meg 4.5% lesz. plusz egy egyszeri 2k eur netto inflacios bonuszt fizet meg a ceg. not great not terrible. az ev masodik feleben azert meg probalok ezen bilateralisan csavarni egy 500 eurot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36183) Tapsi válasza emvy (#36181) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, de ez mondjuk ilyen egyszeri 50 ezres tétel volt. Én szívesen lemondtam a sajátomról, hogy a tényleg rászorulóknak több jusson (a budget fix volt, az volt a kérdés, hogy hány részre oszlik).

(#36184) sakal83 válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


sakal83
addikt

Bejelentve 11,5% de 9% lett bertomegre szamitva...
Tehat 4 altalanost elvegzettek szerint is 9% :DDD

(#36185) tboy93 válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


tboy93
nagyúr

23%

(#36186) tototos válasza Tapsi (#36179) üzenetére


tototos
őstag

Főleg ha különbségek vannak a bérekben. Feleségeméknél van olyan, hogy ugyanazt a munkát látják el, ugyanaz a felelősségi kör és mégis van 50-100 ezer forint különbség a bérükben. És ezzel együtt mindenkinek ugyanannyi százalékot emelnek, így még jobban nyílik az olló.

(#36187) weiss válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


weiss
addikt

Majd nyáron kiderül. Tavaly 4,5% volt, tippre az idén sem lesz több.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#36188) Dare2Live válasza sakal83 (#36130) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Biztos lenne visszaeles 100% eseten..."

A gond szerintem az, hogy MOon annyira szigorú a rendszer hogy nemhogy emberileg de még anyagilag is kontraproduktív. Az illető 38.5-39Cs lázzal érdemben nem fog termelni de ha valamit elb* akkor lehet többet árt mint használt hogy bejött. Ha meg ne adj isten lerokkan/elhalálozik akkor azzal irtózatos kiadás jár, adóbevételt bukik az állam.
Felénk ahogy írtam nagyon ki akarták kényszeríteni azt hogy aki beteg ne jöjön be de lehetetlen volt. Annyit lehetett összehozni, hogy aki beteg az HOból dolgozik.

Olyan ez mint a régiós központ kórházában, hogy nincs felszívodó cérna. Az ITsnek balesete volt de mert nincs felszívódó cérna aminek spulnija 800Ft nem 2 hanem 5hetet lesz táppénzen. Az állam simán bukik 800.000Ftt mert nincs 100Ftnyi felszívodó cérna a kórházban. :C

Témába vág: ~4év után először betegszabin vagyok. Műtétem volt ami mellett még dolgoztam volna... de vmi ütősebb betegséget is összeszedtem a kórházban. Max 1-2napot tervezek betegszabin lenni... tényleg ritka pocsékul vagyok.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36189) Egon válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


Egon
nagyúr

Még sehogy, jellemzően eltökölnek vele hónapokig, aztán visszamenőleg kapjuk január 1-től (a nagyját).
15% van beígérve, ez személyesen nálam a főnök jóindulatától függően 13-20% között fog előreláthatólag szóródni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36190) sakal83 válasza Dare2Live (#36188) üzenetére


sakal83
addikt

Jobbulast. Ha műtöttek, pihizz, dolgozni raersz.

(#36191) Qtya123 válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem 9% volt. Örülök neki, főleg, hogy nemrég dolgozom itt.
Viszont a havi bónuszok állítólag csökkenni fognak. Szóval lehet kicsit egyik kezünkkel adtunk, másikkal elveszünk lesz a dolog.

(#36192) Kickass válasza goodboy007 (#36173) üzenetére


Kickass
őstag

13.5%

(#36193) sutszi válasza tboy93 (#36185) üzenetére


sutszi
veterán

:Y Az derekas. Grat!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36194) OPiiPO válasza Dare2Live (#36188) üzenetére


OPiiPO
addikt

"vmi ütősebb betegséget is összeszedtem a kórházban" - ó vazze, jobbulást! :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36195) tboy93 válasza tboy93 (#34024) üzenetére


tboy93
nagyúr

Feleségem is kapott újabb 15% emelést, így fél év alatt összesen 20%-ot.

Nem: nő
Kor: 29
Munkakör: Növényvédő szer engedélyezési referens (köztisztviselő)
Végzettség: Környezetgazdálkodási agrármérnök BSc, Környezetmérnök MSc
Nyelvtudás: angol közép
Tapasztalat: 6 hónap
Bruttó fizetés: 8 órára 517.000 Ft
Egyéb: 8 órára évi bruttó 200.000Ft cafi, 30Ft/km üzemanyag támogatás, bruttó 313.000 Ft / év gyermeknevelési támogatás, laptop, telefon, heti fix 2 nap HO (de szükség esetén rugalmasak)
Hely: Budapest

Mivel 6 órás, igy a fizu és a cafi ehhez aránylik (egyéb nem), mindent egybevéve átlag havi 303k nettó.

A meló továbbra is nyugis, van már feladata, de család mellett kényelmesen teljesíthető.

[ Szerkesztve ]

(#36196) VágniValó válasza tboy93 (#36185) üzenetére


VágniValó
addikt

Az igen! Grat!
10% felett ilyen árak mellett, minden emelés jól esik, de a 23% az baráti.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36197) Oppenheimer válasza VágniValó (#36196) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Birom ezt, keresel brutto 2-2.5 milliot, ilyenkor mire vonatkozik az "ilyen arak"? :D

Ennel a jovedelemnel a tokefelhalmozas teszi ki a fogyasztoi kosar nagyjat, a szemelyes koltsegvetesnek csak elenyeszo reszet erinti a klasszikus ertelemben vett inflacio.

Ezert nem erzem indokoltnak a netto millio folott keresoknel az automatkusan elvart inflaciot elero, meghalado fizetesemelesi igenyt.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36198) tboy93 válasza Oppenheimer (#36197) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fu, menj at redditre es nezz korbe :D Egyesek netto 1,7-et elvernek ketten havonta, gyerek nélkül. Tele van az r/kiszamolo olyan posztokkal hogy zerohoz konvergalo megtakaritas millas fizukbol. Nyilvan sirnak is, ha a kesudio, meg a kaviár ára felmegy 20%-ot ;]

szerk: es ezt most ne vegye magara senki plz :R

[ Szerkesztve ]

(#36199) bandus válasza tboy93 (#36198) üzenetére


bandus
veterán

mi kb pont ennyit költünk, gyerek nélkül. igyekszem nem magamra venni ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36200) carapace válasza Oppenheimer (#36197) üzenetére


carapace
csendes tag

Hát ez attól függ, amíg Svájcban éltem nagyon minimalista életvitelt folytattam, pici lakás, no kocsi stb stb, teljesen a megtakarításra mentem rá, így össze is jött elég szép pénz minden hónapban.
Most viszont hogy van gyerkőc, bejött a kosárba egy csomó olyan elem, ami korábban nem volt. Magánovi. Eddig 160 volt havonta, most felemelték 190re. Hétvégenként kirándulások ide-oda. Állatkert, gyerekbarát wellness, anyámtyúkja.
És ezeken igenis érezni az inflációt. Ez még messze nem az a fizetési szint, ahol kb leszarhatod, hogy mi mennyibe kerül.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.