Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#36651) Citroware válasza szabop27 (#36650) üzenetére


Citroware
addikt

Ugyanúgy gépészeti területen vagy?

(#36652) vans? válasza szabop27 (#36637) üzenetére


vans?
őstag

Mit jelent a manager? Csapatot kell vinni?

Grat, ez komoly. :)

hábm bábm

(#36653) Dare2Live válasza section9 (#36647) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos/hálisten nagyon nem kell találgatni ez max 5éven belűl kiderül.

off: SciFi szempontból nekem innen válik félelmetessé és totálisan kiszámíthatatlnná a téma. Egy project 2501 inenn nem hinném hude messze (max +10év) lenne. Márha nem valami Musk féle sokkal-sokkal sötétebb dolog ébred öntudatára. Vagy vmi darkos westworldos...
És ez imo még a mi életünkben kiderül. :Y

Hamár Musk meg jövedelem topik legyen pozitív is tőle AI vonatkozásában: "“We won’t have universal basic income. We’ll have universal high income,”

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36654) quailstorm válasza Dare2Live (#36653) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én hűteném az AI hypeot. Erős korlátai vannak az LLM-nek, meg a neurális háló alapú AI-nak is. Ez jelenleg egy nagyon okos statisztikai alapú szöveggenerátor, amit próbálnak finomhangolni prompt oldalon, kimenet discarddal, specifikus modellel, alárakott töménytelen hardverrel, de a vége semmiképp nem egy gondolkozó, problémát kontextusában átlátó intelligencia. Csak egy jól kereső papagáj.

(#36655) emvy válasza quailstorm (#36654) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez így van, azt viszont muszáj látni, hogy az emberek nagyrészt pont ugyanilyen üzemmódban élnek. Az okosak is. Nagyon ritka, hogy mély kreatív üzemmódban dolgozik valaki. Tehát nem az LLM-ek működnek szuper intelligensen, hanem az emberek működnek egy LLM szintjén az idő nagy részében.

while (!sleep) sheep++;

(#36656) szabop27 válasza vans? (#36652) üzenetére


szabop27
csendes tag

Van egy global csapatom (német, magyar, indiai kollégák) manufacturing & cost engineering profillal, value engineering/productivity projekteket viszünk analitikai készülékeken.

(#36657) dellfanboy válasza szabop27 (#36656) üzenetére


dellfanboy
senior tag

TFS?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#36658) Madwe válasza emvy (#36655) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez igaz.
Én ezekhez még annyit tennék hozzá - aztán lehet én dolgoztam mindig ilyen helyeken, s a cégek java nem ilyen - hogy jellemzően a munkamennyiség mindig többszöröse annak, mint amennyit a munkavállalók el tudtak végezni - nyilván anyagilag nem rentábilis a cégnek 2-3x annyi fejlesztőt felvennie, mert már nincs akkora roi, inkább ilyen minimum szinten eldöcög, priorizál, backlogot növeszt s tech debtet ugyan igyekszik minimumon tartani, de tulképp folyamatosan termel.

Én ebből nem azt szűröm le, h ha kapnánk egy olyan toolt amivel 1 dev 10 másik dev munkáját el tudja végezni hogy 9 másikat kirúgnak, hanem azt hogy a 10 devből 7-8 pl megmarad, s el tudja végezni 50+ dev outputját. Nyilván valamekkora leépítést az adott területen vonzhat maga után, de ez inkább ilyen roi alapon fog menni. Ugyanakkor újabb pozíciókat is nyitni fog ez a lehetőség, sok olyat is amiről ma még elképzelni se tudjuk hogy mi az s mi értelme lenne...

másik érdekes kérdés a belépési küszöb lesz amit valaki már pedzegetett: mennyire kellenek ilyen ai mellett juniorok? vagy pont fordítva, ai-val az oldalán egy jövőbeli junior simán hoz már hasznot is a cégnek (szemben azzal ami ma van, s igazából az első 1 évben igazából csak a pénzt viszi a junior kinevelése, s mire hasznot hozna már munkahelyet vált a nagyja...)

részemről ettől nem tartok, ha valaki piacképesen tartja magát, nincs oka aggódni.

(#36659) quailstorm válasza emvy (#36655) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Végülis, ha meg tudják oldani kódolásos feladatoknál, hogy az LLM kimenete biztosan ne tartalmazzon szintaktikai és nagyon egyértelmű szemantikai hibát, meg nagyobb scopeot lásson át, az már kezdene ütős lenni.
De hogy ezt miképp lehet megcsinálni rengeteg output rejection nélkül, az jó kérdés. Majd ha megoldják, akkor kezdhetnek félni a code monkeyk.

(#36660) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Jól sejtem, hogy e-mailben elfogadott ajánlatot még vissza lehet mondani? Ha senki nem írt alá még semmi papírt.

Tehát emberünk megkapja a konkrét ajánlatot, hogy mennyi az annyi. Írásban válaszol, hogy oké mehet. Van erre bármi törvény ami kötelezi hogy most már mindenképp ott kell dolgoznia? Elegánsnak nem elegáns, de gondolom a munkáltató is mondhatná bármikor hogy pl. már nincs szükség újabb emberre ezért hellóhalló ....egészen a munkaszerződés aláírásáig.

(#36661) szkorhetz válasza hdanesz (#36660) üzenetére


szkorhetz
őstag

Munkaszerződés aláírsa után két perccel is simán felállhatsz, meg most is.

(#36662) hdanesz válasza szkorhetz (#36661) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Jogkövetkezmény nélkül? :)
Akkor oké. Köszi.

(#36663) Reggie0 válasza hdanesz (#36662) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mi van a szerzodesben. Ha van probaido, akkor azonnal es indoklas nelkul felmondhatsz, mindenfele hatranyos kovetkezmeny nelkul. Az atvett cuccokkal kell elszamolnod.

Ha nem leptel be, csak ajanlatot kaptal es elfogadtad meg boven van mozgaster. Jogelmeletileg van vmi kotelezettseged a szerzodesre, amit nem lehet kikenyszeriteni, mivel meg nem lattad a konkret szerzodest es abban barmi lehet ami neked nem tetszik. Marpedig az ajanlat elfogadasa utan meg a szerzodes reszleteiben meg kell egyezni, az ajanlat elfogadasaval nem mondasz le arrol, hogy a szerzodes kozos akarattal(szandekkal) es mindenkinek megfeleloen keszuljon el. Ha pedig a munkaszerzodesben lenne probaido, akkor felmondhatnad azt megkotes utan azonnal is, ilyenkor mindenki belatja, hogy csak felesleges munkat olnenek bele, de ugysem lenne siker a vege, ezert nincs is ertelme jogaszkodni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36664) hoffaboy válasza hdanesz (#36660) üzenetére


hoffaboy
csendes tag

Volt nálam is ilyen szitu, mondtam a HR-esnek aki intézte a felvételi folyamatot, hogy kellene még idő mert a másik helyről csak jövő héten kapok választ. Beszélt a managerrel, aki alá kerültem volna, hogy jövő hétig kértem haladékot,de a manager nem ment bele. Maga a HR-es ajánlotta fel, hogy fogadjam el az ajánlatot, majd jövő héten írjam meg neki, ha mégis a másikat választottam.

(#36665) hdanesz válasza Reggie0 (#36663) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A szerződést még nem láttam. Csak ajánlat jött, hogy mennyi az annyi...mikor kezdenék, bónusz...ilyenek.

(#36666) Reggie0 válasza hdanesz (#36665) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyugodtan elallhatsz tole, meg ha le is okeztad. Ez raadasul egy hetkoznapi dolog, ne gondold h kilogsz vele a sorbol. Ha tetszik a hely es mazlid van, ilyenkor elkezdenek felfele alkudni.

(#36667) hdanesz válasza Reggie0 (#36666) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Már így is nehezen adták meg amit eddig adtak. :D Legyilkolták a HR-t hogy engedélyezzék....

(#36668) fpatrik17 válasza fpatrik17 (#32742) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Nem: férfi
Kor: 32
Munkakör: Senior Project Engineer (nem IT)
Tapasztalat: 8 év
Végzetség: Műszaki Menedzser BSc
Nyelvtudás: Angol közép/tárgyalás
Bruttó fizetés: 975k
Egyéb: bónusz 10% (bár idén több lett) + 550k Caf. + Medicover + Balesetb.
Hely: Budapest, multi, hybrid munkavégzés (heti 3 HO)

7% emelés, elégedett nem vagyok, de nagyjából erre számítottam. HAYS sáv alatt vagyok, viszont egyelőre tetszik a meló.

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#36669) DRolando


DRolando
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni beárazni az alábbi pozit:
IT supervisor

Feladatok:
4 fős L2-L3 csapat koordinálása + néha support ( infra+sw)
Projekt menedzsment
Beszerzések, tenderek lebonyolítása
Kontrolling feladatok

Mi lehet a reális fizetési sáv magyar viszonylatban?
Tőkeerős multi kb 600fővel :F

(#36670) dellfanboy válasza DRolando (#36669) üzenetére


dellfanboy
senior tag

tőkeerős? akkor miért 1 emberrel akarják elvégeztetni 2-3 munkáját? IT-Beszerzés-Kontrolling? :U projekt mgm, meg már szintén egy szakma...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#36671) Tapsi válasza dellfanboy (#36670) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez simán benne van egy vezető feladatai között ilyen kis csapat esetén. Nyilván ne profi kontrollingra gondolj, egyszerűen a budget tervezése, követése. Ugyanez igaz a projektmenedzsmentre is (itt most kisebb IT projektekre kell gondolni). A tendereztetésben is benne van a vezető, persze jó esetben támogatja a vállalati beszerzés, de a tenderanyagot részben neki kell összeállítania, vendor kiválasztást megcsinálni. Ebben semmi xtrát nem látok.

Fizuban amúgy lövésem sincs, hogy ez mit tudhat, szerintem bruttó 1,5 fölé nem nagyon lehet itt menni.

[ Szerkesztve ]

(#36672) VágniValó válasza DRolando (#36669) üzenetére


VágniValó
addikt

Mennyi tapasztalatod van és abból mennyi releváns a pozihoz?
hasraütés: 1-1,5 bruttó, de ennyiből derék dolog találgatni :D

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36673) gyépés válasza VirsLee (#36629) üzenetére


gyépés
aktív tag

Szóltam, mikor észrevettem, még az elején, ők mondták, hogy maradhat. A feladatuk meg nem is értettem, hogy miért olyan, hogy senki sem tudja befejezni, még a copilottal nyert idővel is kb. a 60%-áig jutottam. Mikor mondták, hogy eddig még senki nem jutott idáig furcsálltam is, hogy ennek így mi értelme, de vannak fura cégek. Annyira nem sajnálom, hogy nem engem választottak. De az interjú így legalább érdekes volt. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#36674) NightHunter0 válasza NightHunter0 (#31764) üzenetére


NightHunter0
csendes tag

Nem: Férfi
Kor: 35
Munkakör: Senior Business Analyst
Tapasztalat: 9 év
Végzetség: Pénzügy MsC
Nyelvtudás: Tárgyalóképes angol
Bruttó fizetés: 1 550 000
Egyéb: 2 havi bónusz + 450k Caf. + Medicover
Hely: Budapest, magyar tulajdonú KKV, hybrid munkavégzés (heti 3-4 HO)

Idén alapemelés (8%) mellett maguktól adtak extra emelést is (így összesen 15% lett) alapvetően elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#36675) tboy93 válasza NightHunter0 (#36674) üzenetére


tboy93
nagyúr

Grat 👍

(#36676) dapi


dapi
csendes tag

Hozok én is egy kis infót, nem IT területről:

Nem: Férfi
Kor: 32
Munkakör: Üzletfejlesztés, de Sales nincs
Tapasztalat: 5,5 év
Végzetség: Menedzsment mester, vidéki egyetem
Nyelvtudás: Tárgyalóképes angol
Bruttó fizetés: 1,48 millió (15 hónap alatt pozi ugrással, de volt 48% emelésem, ami azért nice)
Egyéb: 30% bónusz + br. 500k Cafeteria + 6% ÖNYP + Union PrivatMed
Hely: Budapest, magyar tulajdon, energetikai cég, fele HO.

[ Szerkesztve ]

(#36677) Citroware válasza srs24 (#36422) üzenetére


Citroware
addikt

Nem gondolkodtál azon, hogy esetleg összekösd a kettőt, hogy ne kelljen teljesen kidobnod a műszaki tudásod?

Tehát ha pl elvégeztél egy gépészmérnök vagy hasonló BSc-t, MSc-t, és rájöttél, hogy nem tetszik annyira (én félig-meddig így jártam és gyanús, hogy az egyetem is passzol), olyankor is lehetőség van arra, hogy ebbe az irányba specializálódjon az ember, és bár IT feladatokat lát el, mégis témakörhöz illő.
Én jelenleg idén ezt csinálom, végre sikerült kikaparnom a gesztenyét, hogy kiadják nekem a projektet. Szilárdsági VEM szimulációs mérnökként Data Science és Machine Learning vonalon alkotok idén Python nyelven, jelenleg a munkaidőmben tanulok, bár ilyenre ritkán van lehetőség és sokat kellett előtte teperni.

(#36678) VágniValó válasza dapi (#36676) üzenetére


VágniValó
addikt

Gratula!
30% éves bónusz??? Nagyon erős béren kívüli juttatások.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36679) tboy93 válasza VágniValó (#36678) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt néztem en is, combos :C

(#36680) ReFleXx válasza VágniValó (#36678) üzenetére


ReFleXx
addikt

Valszeg teljesitmenyhez kotott, de azert nem rossz ha ev vegen hozzad csapnak meg pluszban 3.5M Ftot :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#36681) Egon válasza ReFleXx (#36680) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennél egy kicsit több bónuszt kaptam a tavalyi évre, igaz bruttóban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36682) emvy válasza Egon (#36681) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat kevesebbet. :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#36683) sutszi válasza emvy (#36682) üzenetére


sutszi
veterán

Ezen most sírva nevetek... :DDD ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36684) VágniValó válasza Egon (#36681) üzenetére


VágniValó
addikt

:))
Én meg (ha számításaim nem csalnak), közel ugyanennyi szem zabkását vittem a szervezetembe az elmúlt években.

On: Elvileg a következő másfél hónapban kapjuk meg az értékeléseket. Szerződésben a bónusz az éves bruttó 0-12%-a van, ha egy havi fizut kiadna annak örülnék.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36685) ReFleXx válasza Egon (#36681) üzenetére


ReFleXx
addikt

Orulok :C , en meg a tobbszoroset vegkielegiteskent par eve ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#36686) Marky18


Marky18
aktív tag

Nem: Férfi
Kor: 29
Munkakör: Senior data engineer
Tapasztalat: 7 év
Végzettség: félbehagyott Bsc és egy IT OKJ
Nyelvtudás: kb. C2 angol
Bruttó fizetés: 2.2 millió
Egyéb: valamennyi RSU, cafeteria, Medicover
Hely: Budapest, HO, havi 2-3 nap irodával

Ahogy az interjúzásaim alatt tapasztaltam, nagyjából ez a piac teteje mezei data engineerként.

(#36687) Egon válasza emvy (#36682) üzenetére


Egon
nagyúr

Bruttóban többet, nettóban kevesebbet.
A vonatkozó belső szabályzat szerint a maximumot kaptam, és nem érzem úgy, hogy sz*rrá kellett volna hajtanom magam érte, így nincs okom elégedetlenkedni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36688) Egon válasza VágniValó (#36684) üzenetére


Egon
nagyúr

Annyi biztos meglesz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36689) Egon válasza ReFleXx (#36685) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kétlem, hogy apukád is sokkal erősebb mint az enyém.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36690) emvy válasza Egon (#36687) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem arrol volt szo, h sok vagy keves, hanem h vicces volt a fogalmazas :)

while (!sleep) sheep++;

(#36691) VágniValó válasza Marky18 (#36686) üzenetére


VágniValó
addikt

:Y :C

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36692) Emod válasza Marky18 (#36686) üzenetére


Emod
kezdő

Szép! :Y :D
Nincs felvétel nálatok?

(#36693) ReFleXx válasza Egon (#36689) üzenetére


ReFleXx
addikt

N/A, sajnos mar 21 éve elhunyt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#36694) big-J válasza Marky18 (#36686) üzenetére


big-J
őstag

Az allas kiirasban mennyi HO volt?

Itt a tagoktol kerdem, kinek volt mar olyan hogy az allashirdetesben kiirt heti 1-2 nap irodat le tudta alkudni havi 0-1-2 napra?

(#36695) hdanesz válasza big-J (#36694) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ha multi....és szabályzat van rá, akkor valami nagyon nyomós indok kellhet. :D (Extrém hosszú időt vesz el a bejárás, családi oka van..stb.)

Bár van olyan ismerősöm aki tudott alkudni mindössze annyival, hogy amennyit a bejárással töltene naponta (1óra kb.) azt az időt a projektjeire is tudná fordítani. És engedtek a heti 3nap irodából heti 1-et.

Mondjuk ez közel sem olyan mértékű alku mint amit te írtál. :)

Nálunk most pl. heti 1 office nap van, de apelláta nincs. Ha törik ha szakad (kis túlzással) heti 1 napot be kell jönnöd. Betegség esetén kérheted a közvetlen felettest méltányosságra.

Az én munkahelyemen a covid előtt 3 nap otthon/2nap iroda megosztásban dolgoztunk. Aztán amikor hazaküldtek mindenkit fullra a covid idején, akkor módosították a szerződéseket 4+1 napra. Egészen idén januárig totál otthonról dolgoztunk, annyi volt hogy az iroda nyitva volt...tehát aki akart bemehetett, de nem volt rá szabályzat vagy bármi. Volt egy periódus amikor az első nagy covid hullám lement, amikor tartani kellett a heti 1 office napot. Annyi engedmény volt, hogy negyedévente legyen meg a heti 1 átlag. Tehát akár 3 hét full irodai melóval letolhattad a negyedéves penzumot.

(#36696) Marky18 válasza big-J (#36694) üzenetére


Marky18
aktív tag

Ha jol emlekszem nem volt konkretan meghatarozva, a HR koron annyit mondtak, hogy ez a team dontese.

En direkt igy keresgeltem, mar a HR-nek is megmondtam, hogy irodaba csak akkor megyek, ha van is ertelme :) Azt vettem eszre viszont, hogy ez a szintu rugalmassag inkabb csak a "mar nem startup, meg nem global multi" tipusu cegekre igaz, ahol a szervezeti struktura kelloen lapos es a csapatnak van onallo dontesi lehetosege.

(#36697) _NCT válasza hdanesz (#36695) üzenetére


_NCT
őstag

Betegség esetén kérheted a közvetlen felettest méltányosságra.

No offense, de ha nekem betegség mellett még egyéb “méltányosságokat” kellene kérnem, az elég nagy red flag és nagyon gyorsan meg akarnék onnan pattanni.

(#36698) hdanesz válasza _NCT (#36697) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Lehet rosszul fogalmaztam. Olyan betegségre gondoltam amikor pl. csak fújom az orrom vagy kicsit köhögök. Nem pedig 38-39 fokos lázra és félholt állapotra. :)
Akkor egyértelmű hogy betegszabira megy valaki.

De ilyen enyhébb tünetek esetén beszélhetem le a főnökömmel, hogy az adott héten kihagyom az office napot. Így tudok dolgozni de nem fertőzöm le a többieket. Ha egyáltalán fertőző.

(#36699) _NCT válasza hdanesz (#36698) üzenetére


_NCT
őstag

Így már vállalható, én azt hittem van egy form, ami tipik egy méltányossági sablon, hogy tekintsenek el arra a hétre a bejárástól, ilyen vármegye, tekintetes úr jelleggel, amit az excellenciás úrnak kell aláírni ;)

Viccen kívül ez így tök oké, az office napon nálunk is így van, bár itt ha valaki sír, hogy a barátnője macskája hányt és ő nem menne be a havi 1 nap office day-re, mert fél, hogy a kollégák macskái is hányni fognak, arra is rábólintanak. Gondolom ez is manager függő.

(#36700) Egon válasza ReFleXx (#36693) üzenetére


Egon
nagyúr

Döntetlen, nekem "csak" 6 éve.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.