Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151551) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Távozom a telekomtól így megszűnik a t-online.hu végű emil címem.

az itunes és az icloud fiókom is erre az emilre van regisztrálva, van valamilyen megkötés, hogy milyen emillel
lehet kicserélni?

Gmail jó?

[ Szerkesztve ]

(#151552) Black Dragon válasza sarkan (#151551) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nincs tudtommal, olyat használsz amilyet szeretnél.

(#151553) Szecsy


Szecsy
aktív tag

sziasztok!

nekem az lennea kérdésem hogy mi az amit még be kéne állitanom ahoz hogy a telefonom ha csöng a laptop is csöngjön, régen ez teljesen jól ment illetve laptopról is tudtam hivást inditani, de 2 napja mióta új telom van nem müködik ez az opció...

kérlek segitsetek, köszönöm

(#151554) szezso15 válasza ittakary (#151550) üzenetére


szezso15
addikt

Ez ugyanaz, mint iTunes-ban rákattintok, hogy iCloudsba biztonsági mentsen? Sorry a hülye kérdésért, új vagyok ebben. :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#151556) Szecsy válasza kiiso (#151555) üzenetére


Szecsy
aktív tag

köszi, be vannak ezek állitva és az érdekesség hogy a facetime hivást valóban mutatja az macbook és a telefon is. viszont a sima hivást csak a telefon mutatja:D ki érti ezt???:D

(#151557) kiiso válasza Szecsy (#151556) üzenetére


kiiso
tag

Ezek biztos megvannak? :U

- Az iPhone-on lépjen a Beállítások > Telefon > Hív. egyéb eszk. menüpontba, majd kapcsolja be a Hív. enged. más eszközökön funkciót.
- A Macen nyissa meg a FaceTime alkalmazást, majd válassza ki a FaceTime > Beállítások menüpontot. Kattintson a Beállítások elemre, majd jelölje be a Hívások iPhone-ról jelölőnégyzetet.

(#151558) Sukta 95


Sukta 95
tag

Van ötletetek, hogy, ha itunesba berakok egy képet albumborítónak, akkor, miért nem jelenik meg az a telón?

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#151559) VoidXs válasza Sukta 95 (#151558) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mert a beállítás után kell átvinni telefonra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#151560) radi8tor válasza Sukta 95 (#151558) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden zeneszámot kijelöltél iTunes-ben, amikor albumképet hozzáadtad? Vagy csak az egyiket?
Mindet ki kéne jelölni és utána szerkeszteni/megadni a képet. Aztán megint sync.

⭐ Stella

(#151561) Sukta 95 válasza VoidXs (#151559) üzenetére


Sukta 95
tag

wow, de béna vagyok, köszi. :D

radi: utólag akartam rátenni a borítót, kijelöltem mindet, szinkronizált de nem jó. most megpróbálom, amit a kolléga írt. :D

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#151562) Szecsy válasza kiiso (#151557) üzenetére


Szecsy
aktív tag

az elsőlépés tuti!
a második meg igazából macen nincsen ilyen fül. de talán lehet baj hogy nem sierram van a gépen még? de hangsulyozom 2 napja a masik telommalmüködött még

(#151563) arkades


arkades
aktív tag

Tudom, hogy már régi készülék, de hátha tud valaki segíteni. Van nálam egy 3GS, ami csak a cydia alkalmazással van függetlenítve. Ha az akksit kicseréltetem, akkor nem fog visszaállni az eredeti hálózati korlátozásra? Arra gondolok, hogy amíg az akkut kiveszik a telefonból, esetleg az alatt a pár másodperc alatt nem történhet-e valami ilyesmi?

Каждый дрочит как он хочет.

(#151564) bigdady válasza arkades (#151563) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem

(#151565) arkades válasza bigdady (#151564) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi.

Каждый дрочит как он хочет.

(#151566) spyduck


spyduck
nagyúr

Ma jobban szemügyre vettem az összes iphone-t. A 6s Plus kilóg a zsebemből így elvetettem, a 7-nek pedig a home gombjától lehet megőrülnék. Valószínűleg csak szokás kérdése. Mennyi idő alatt lehet megszokni? A végén azt lesz, hogy egy sima 6s-t rendelek magamnak is. :DDD

(#151567) B-L-A-C-K válasza spyduck (#151566) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1-2 hétnél biztos nem tartana tovább megszokni.

(#151568) kiszi07 válasza spyduck (#151566) üzenetére


kiszi07
senior tag

2 nap alatt megszoktam a plus méreteit, sokkal jobb, mint a sima :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#151569) B-L-A-C-K válasza kiszi07 (#151568) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én meg 2 hét után eladtam mert nem tudtam megszokni, abszolút nem volt kényelmes, max akkor tudtam volna elképzelni hosszútávon ha táskában hordom a telefont. Szóval ez ember függő, nem mindenkinek jön be.

(#151570) kiszi07 válasza B-L-A-C-K (#151569) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nagy ember vagyok, nagy kézzel. Nekem a sima az 6 pici volt, a plus pedig már kezd az lenni.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#151571) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Fotó problem. Vagy csak én vagyok tulok...
Filmtekercs mappában van egy fotó, amit szeretnék áthelyezni egy másik, általam létrehozott albumba/mappába a telefonomon.
Amikor kijelölöm az adott fotót és a "H.adás" parancsra kattintok, az összes meglévő albumomat inaktívnak jelzi, azokhoz nem adhatom hozzá, egyedül csak az "Új album" lehetőség aktív.
Kipróbáltam másik albumban lévő fotókkal, mindnél ugyanez a helyzet..
Ez miért van, és mi a megoldás?

Köszönöm szépen előre is!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#151572) moya#no1 válasza spyduck (#151516) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Egy kis finomság a 6S+ és a 7+ kameraja összehasonlitásakor :)
https://www.youtube.com/watch?v=eEaIoMqVnBU

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#151573) spyduck válasza moya#no1 (#151572) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez elég gáz :(

(#151574) moya#no1 válasza spyduck (#151573) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Ezért veszem mindig az S seriát :)
( 5S is tökéletesen működött )

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#151575) spyduck válasza B-L-A-C-K (#151569) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem akkor volt ilyen érzésem amikor 5-ről váltottam 6-ra. 3-4 hónapig bántam, hogy váltottam, utána pedig amikor újra kezembe vettem az 5-öt rájöttem, hogy a 6 méretei sokkal jobban bejönnek és semmi pénzért nem váltanék kisebbre. Sok ismerősöm van aki 6+ -t használ ás imádják. Engem picit viszont frusztrált, hogy a telefon 15%-a kilóg a zsebemből. Pedig a nagy méret sztem sokat segítene a munkámban. Rendelésig van még 12 órám, lesz időm átgondolni :DDD

(#151576) B-L-A-C-K válasza spyduck (#151575) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is már minden fajta iPhone-om volt, oda vissza váltogatva, de 6-osnak a mérete a legideálisabb.

(#151577) Ragnar95 válasza spyduck (#151575) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az elején nekem is fura volt a váltás sima 6-ról 6 plusra, de tényleg gyorsan megszokja az ember. Mostmár ha egy nem plust fogok a kezemben, az tűnik eszméletlenül kicsinek, el nem tudom képzelni, hogy visszaváltsak.
Zseb problémák mondjuk egyáltalán nem voltak, az összes nadrágomba simán befér, még nyáron a rövid gatyák zsebéből se lógott ki. Inkább az volt fura az elején, hogy nagyon vékony, de pont akkora, hogy nem simul olyan simán bele a tenyeredbe, mint egy sima 6-os, így jó ideig féltem, hogy kicsúszik a kezemből.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#151578) spyduck válasza Ragnar95 (#151577) üzenetére


spyduck
nagyúr

Alszok rá egyet :)

(#151579) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#151577) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem értem zsebben hogy kényelmes, meg hogy nem lóg ki, főleg rövidnadrágból nem. Én abszolút nem ilyen szűk dolgokat hordok, persze se nem bő, átlagos dolgokat, de egyik nadrágomban sem volt kényelmes, rövidnadrágokból meg nekem van mikor a 6-os széria is kiesik, nemhogy az +.

(#151580) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#151579) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is teljesen átlagos nadrágokat hordok, de általában farmereknél így is van 1-2cm hely még a zseb teteje és a 6plus teteje között.
Szűkebb nadrágoknál vagy ha mondjuk az EarPods tartóval együtt van a telefon mellett van, hogy nem kényelmes a zsebben a 6plus, de ez elég ritkán fordul elő nálam. Attól féltem még, hogy lehajolásnál lesz kényelmetlen az 5.5", de ez se jelent problémát legtöbbször.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#151581) spyduck válasza B-L-A-C-K (#151579) üzenetére


spyduck
nagyúr

méretes párduc bráner mellett jó, hogy nem fér el ;]

(#151582) lacy86


lacy86
addikt

En megtudom nezni mikor gyartottak a telomat?
( akksi csere program miatt kerdem )

(#151583) ittakary válasza B-L-A-C-K (#151579) üzenetére


ittakary
nagyúr

attól hogy többször írod le hogy NEKED nem felel meg a Plus-ok mérete, attól még lesz egycsapásra mindenkinek ugyanaz a véleménye mint a tiéd
Először is értette mindenki, hogy NEKED nem felel meg, de attól még engedd már meg a többieknek hogy had döntsenek :D

Leírom a másik oldalt: már 2012 végén is 4,8"-os telefonom volt, ami kicsivel, de nagyobb mint a sima 6/7 mérete. 2014 óta, lassan 3 éve csak 5,5"-os telefonjaim vannak és többször próbáltam már kisebbet mivel évente 10-15 telefon fordul meg a kezemben (Android + iOS egyszóval minden)

5"-os telefont próbáltam akkor 1,5 hónapig bírtam (OnePlus X)
4"-os telefonon 1 vagy max 2 napig (5S)

Bármi ami 5,5-nél kisebb egyszerűen beszorítva érzem magam... nem tudok gépelni olyan gyorsan, mint megszoktam, jóval lassabban tudok böngészni, egyszóval a felhasználói élményem rovására megy.
Magamról: 180cm-es vékony testalkatú vagyok, nem hordok buggyos nadrágot, hanem farmereim vannak. Nem lóg ki a zsebemből, de valóban kényelmetlen néha. Ez a NÉHA egészen pontosan 2 alkalmat jelent:
- ha túl magasak a lépcsők, pl metróból felfelé sétálva kettesével szedve a lépcsőket
- reggel a cipőkötésnél ki kell vennem a zsebemből

Ezenkívül észre sem veszem hogy ilyen "nemértemzsebbenhogykényelmesmeghogynemlógki" telefonom van, mivel amit mondasz az csak a te tapasztalatod amit 2 hetes használat alapján szűrtél le. 2 kollégám is van, aki már az Xedik Note-ját fogyasztja és azt mondták h soha nem fognak kisebb telefont venni.

És ez rám is igaz: soha nem lesz kisebb telóm.

[ Szerkesztve ]

(#151584) #51177472 válasza Ragnar95 (#151580) üzenetére


#51177472
törölt tag

"Atlagos" nadragokat hordok en is, de vannak szukebb gatyaim is. Abszolut el fer nalam is a telo, pedig feltem ettol. Eleinte elleneztem es nem akartam Plust, jol elvoltam anno az 5s-en is. Amikor megvettem a 6s Plust sokat agyaltam, tapiztam boltban is, nagynak tunt, feltem hogy kenyelmetlen lesz. De ugy voltam vele, hogy egye-fene, max. veszek egy simat. Ehhez kepest par ora alatt megszoktam, es igazabol barmit csinalok a telefonomon sokkal kenyelmesebb igy, hogy ekkora a kijelzoje. Ha sima 6s-t fogok nem tudom elkepzelni, hogy miert valtanek vissza kissebbre, 4"-rol meg ne is beszeljunk. Szoval szintugy, nem fogok kisebbet venni en sem.
Vannak olyanok akiknek nagynak tunhet, vagy az is, de attol, hogy felsz tole bebizonyosodhat az ellenkezoje, hogy egyaltalan nem zavaro es hasznos a nagyobb kijelzo. De ezt mindenkinek maganak kell eldonteni, meg kell nezni boltban, es donteni.

[ Szerkesztve ]

(#151585) B-L-A-C-K válasza ittakary (#151583) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ha elejétől elolvastad volna akkor rájönnél normálisan elírtam:

(#151569) B-L-A-C-K: ".....Szóval ez ember függő, nem mindenkinek jön be."

Az meg hogy miért írom le megint mi a véleményem? Ezt se túl bonyolult kitalálni, mivel gondolom akinek írtam nem olvassa el ki mikor mit írt, most jött fel az aktuális téma, most kell rá válaszolni újra.

[ Szerkesztve ]

(#151586) Chiftain válasza ittakary (#151583) üzenetére


Chiftain
aktív tag

"Soha nem lesz kisebb telóm" +1
Eleinte én úgy voltam vele hogy minek ekkora telefon kényelmetlen használni, nem fér el a zsebben stb. De az apple szépen fokozatosan szoktatott rá a nagyobb kijelzőre. 3,5 - 4 - 4,7 - 5,5. Egyre jobban megtetszett a plus kijelzőmérete. Most hogy ilyet vettem, nem is értem miért nem próbáltam ki előbb. Használat közben egyáltalán nem kényelmetlen, és így is mindenhol elfér, ahol én hordom. De ha esetleg lennének kényelmetlenségek a használat közben, a nagyobb kijelző miatt simán megérné így is.
De egyébként mindenkinek magának kell eldöntenie hogy melyik lesz a megfelelő!

(#151587) VipJoco


VipJoco
tag

Nekem is van 7 plus van és tökéletesen elfér soha nem lóg ki. Mindenki akkora telefont vesz ami neki szimpatikus, mindegyiknek van előnye.
Az hogy elfér-e a rövid vagy hosszú gatyában (csak gondoljatok bele: még a felhasználó fas.a hosszabb mint a telefon biztosan elfér a gatyában, csak nem lóg ki az se)

(#151588) lugosi válasza B-L-A-C-K (#151579) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sose találkozok ezzel a problémával, nem hordom nadrágzsebben, hanem a zakóm zsebében. Amúgy is azt olvastam hogy a nadrág zsebében nem ajánlott telefont hordani mert a sugárzás nem tesz jót a heréknek.

(#151589) adise válasza lugosi (#151588) üzenetére


adise
őstag

és a szívednek jo a zakó belső zsebébe? illetve kihangosítva beszélsz mindig, hogy ne kelljen a fejedhez emelni? :U

(#151590) LordAxwell válasza spyduck (#151578) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia!

A 10 óra kijelzőidő miatt is imádom a 6 plusom. :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#151591) B-L-A-C-K válasza lugosi (#151588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"nadrág zsebében nem ajánlott telefont hordani mert a sugárzás nem tesz jót a heréknek."

Persze, meg ne menj ki az utcára mert elkap egy rádióhullám...

Zakó zsebe amúgy okés, de én pl 1 évbe 4x veszek fel zakót, ing felső zsebében meg elég hülyén néz ki.

(#151592) DJosef válasza DJosef (#151548) üzenetére


DJosef
őstag

Egy restart orvosolta a problemat.

Forget about it

(#151593) Tressy válasza CoDWaW07 (#150992) üzenetére


Tressy
senior tag

Vedd ezt kb mint a gyári [link]megváltás volt a magyar gsm szervizes által cserélt után.Én nagyon elégedett vagyok vele

(#151594) spyduck válasza B-L-A-C-K (#151591) üzenetére


spyduck
nagyúr

Végül 6s Plus-t rendeltem. Ha nem jó akkor eladom. Mivel jó áron veszem, az eladáson pedgi amúgy is nyernék túl nagy vesztenivalóm nincs :D

(#151595) misiizsai válasza DJosef (#151548) üzenetére


misiizsai
tag

Egy telefon újrainditás megoldja.Nekem is volt már ilyen.

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#151596) B-L-A-C-K válasza spyduck (#151594) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te tudod, de i7-et is jó áron vetted volna gondolom ilyen alapon....:)

5S-sel mi lesz akkor?

(#151597) spyduck válasza B-L-A-C-K (#151596) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ugyan annyi nekem az i7 mint a 6s+.

(#151598) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Mi lehet a problema?
A telefonom csatlakozasa a routerhez katasztrofalis.
Vezeteken max savszel elerheto.
Tv siman jatsza a full hd filmet Wifi-n.
A telefon egy oldalt se tolt be rendesen.
1 masik wifi halozat van csak a kozelben.
Mar mindent kiprobaltam.

(#151599) radi8tor válasza Gsx-rr (#151598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen router? 2.4G vagy 5G?

⭐ Stella

(#151600) spyduck válasza Gsx-rr (#151598) üzenetére


spyduck
nagyúr

Routert, csatornát vagy 2,4-et kell cserélni 5g-re, sajnos 2,4-es hálózatok terheltek, 5ghz-et kell használni. Beállítással kapcsolatban ez egy nagyon frankó cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.