Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151201) GSpecter válasza Gyurma_13 (#151195) üzenetére


GSpecter
tag

De nem csatolmányként küldi el, hanem a szövegbe szúrva (ez is a neve egyébként a opciónak, hogy "Fotó vagy videó beszúrása"). Ez nem mindegy, így nem csatolmányként megy el.

És az továbbra sem megoldott, ha egy válaszmailben szeretnék több képet egyszerre csatolni, akkor azt sem lehet szerintem, csak egyesével beszúrogatni, ahogy a többiek is leírták előttem. Na ez a problémám, ezért kérdeztem egy olyan topikban, ahol fel lehet tenni ilyen kérdést, mert Google barátommal karöltve sem találtunk megoldást.

A cikket köszönöm, olvastam korábban, szó nincs erről benne.

Így jelenik meg, amit a fenti módszerrel "csatolok", szerinted ez így szép? :)

(#151202) #45378816 válasza Chiftain (#151199) üzenetére


#45378816
törölt tag

Igen valami ilyesmit tudtam én is. :(
Keresgéltem neten, hogy belépek pl. az apple id-mal és legalább a pc-n megmutatja úgy mint annó telefonon, de nem jártam sikerrel.

(#151203) Chiftain válasza Gyurma_13 (#151200) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Jaja ugyanúgy maradt minden elvileg csak külön dedikált app nélkül ios10-től.

(#151204) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Frissítettem a telefonom és most ha telepíteni akarok a store-ból kéri a jelszót. Korábban elég volt csak az ujjlenyomatomat leolvastatni, de nem találom hol lehetett beállítani. Azt nem írtam, hogy i6-os a telefon és a 10.1.1 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#151205) lugosi válasza California1 (#151186) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dehogynem tudja. Attól még, hogy az e-mailben nem egy kép ikont jelenít meg, hanem magát a képet, attól még csatolmányként küldi. Mi másként küldené egyébként?

(#151201) Biro_Peti
"De nem csatolmányként küldi el, hanem a szövegbe szúrva (ez is a neve egyébként a opciónak, hogy "Fotó vagy videó beszúrása"). Ez nem mindegy, így nem csatolmányként megy el."
Hanem hogyan? Dehogynem csatolmányként. Nem hivatkozást küld, ahonnan le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#151206) dandy91


dandy91
tag

Udv
A lightning es jack csatlakozo helyet ki mivel takaritja ? Persze a suritett levegon kivul :). Kicsit szoszos azt meg nem hozza mar ki a levego.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#151207) lugosi válasza #45378816 (#151179) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy tudod megoldani, hogy valamilyen olyan programmal, ami mesterségesen teleírja a telefon szabad tárhelyét, beindítod az ios azon funkcióját, hogy elkezdi az appok cache-elt adatait törölni. Ilyen app például a Battery app, aminek az egyik funkciója a "Junk". Ott elindítod a tisztítást, kiírja a telefon hogy elfogyott a szabad tárhely, majd elkezdi ezeknek az appoknak a cache-eit törölni. A módszer hátránya, hogy nem tudod egyesével kiválasztani, hogy melyik app cache-ét törölje, hanem mindet elkezdi törölni, de részint legalább nem kell újratenned az alkalmazást, részint pedig olyan alkalmazásokkal kapcsolatban is működik, amit egyébként nem tudnál törölni, mert beépített gyári app, pl a safari.

(#151208) Chiftain válasza kisapa (#151204) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Frissítés, újraindítás után mindig elsőre a jelkódot kéri és utána lehet ujjlenyomattal használni. De ha több alkalommal sem engedi, akkor a beállítások » touch id » itunes és app store-t kell bekapcsolni.

dandy91.
Fa/bambusz fogpiszkáló, gemkapocs.

[ Szerkesztve ]

(#151209) GSpecter válasza lugosi (#151205) üzenetére


GSpecter
tag

Ott a kép, amit ide beillesztettem a hozzászólásban, az nem egy csatolmány, hanem beszúrta a szövegbe (jó, szöveg az most pont nincs benne, mert csak a próba miatt küldtem át magamnak).

(#151210) kisapa válasza Chiftain (#151208) üzenetére


kisapa
senior tag

Az be van kapcsolva, majd ráfigyelek, hogy kéri-e még a kódot. Köszönöm a választ. :R

(#151211) Gyurma_13 válasza GSpecter (#151201) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Szia,

Mondtam, vagyis írtam, hogy ne a "fotó vagy video beszurása", hanem a melléklet hozzáadása fület kell használni, mert úgy lehet pdf vagy kép vagy excel vagy bármi. Lehet nem neked válaszoltam, de itt van feljebb. Próbáld meg úgy is.

Az sem mindegy, hogy min nézed meg. Ha pc-re küldöd vagy másik ios-re. Az ios-en az email beállításoknál van olyan, hogy Képek betöltése, ami azt jelenti, hogy megjeleníti a képet az emailben. Pc-n mellékletként kell lásd.

[ Szerkesztve ]

(#151212) #45378816 válasza lugosi (#151207) üzenetére


#45378816
törölt tag

Igen, ez az az app, most beugrott, ezt használom én is.
Nekem nagyon megfelel a program, hetente egyszer lefuttatom általában szombaton reggel és nagyon jól teszi a dolgát van, hogy 500-600Mb-ot felszabadít, de igen sajna azt a face-es dolgot nem törli.

Este tudom csak megcsinálni majd amiket írtatok és még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :R

(#151213) Nocsesz1 válasza Gyurma_13 (#151211) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Úgy csak drive ből tudsz csatolni telefonról nem. :N
Egyébként én küzdök a kolléga problémájával hogy nem mellékletként hanem beágyazva küldi a képeket. Váltanom is kellett mail klienst

HAJRÁ VIDI !!

(#151214) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
Van arra valamilyen lehetőség, hogy saját videót töltsek le Youtube-ról? iMovie-val több videót szeretnék összevágni egybe.

(#151215) GSpecter válasza Gyurma_13 (#151211) üzenetére


GSpecter
tag

Azzal a megoldással vagy a iCloudból vagy a Drive-ból, vagy a Dropbox-ból lehetne képeket becsatolni, a telefonon tároltakból nem.

Mindegy, feladtam, nem a gyárit fogom használni továbbra sem, most akartam neki adni még egy esélyt, de nem vált be.

(#151216) #45378816


#45378816
törölt tag

Még egy kérdés, tényleg mára az utolsó. :DDD
Ha előfizetek spotify-ra, akkor offline is tudom hallgatni a zenéket, ez rendben is van, de nem kell letöltenem a telefonra őket ugye? (én úgy gondolnám, hogy nem, de szükségem volna megerősítésre)

Ha a teló gyári Zenék appját használnám vagy filmek appját, akkor gondolom már letölti telefonra, akkor kell neki annyi hely, de spoti-nál csak nem.

(#151217) Noxy válasza #45378816 (#151216) üzenetére


Noxy
veterán

Offline még is hogy gondolnád, hogy nem tölti le? Amit meg leszed offline, csak a Spotify App-l tudod hallgatni. Más App-l esélyed sincs.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#151218) Gyurma_13 válasza GSpecter (#151215) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Sajnos abban igazatok van, hogy nem egy felhasználóvarát megoldás, de a lehetőség adott. (Amit el kell küldeni kép feltöltöd a telefonodról drivera)
Egy-egy kép vagy egyéb küldendő, ha ez a megoldás kell járható, megszokható, bár picit több idő.
Ha több képről van szó, már körülnényes és kényelmetlen, ebben egyet értünk.

Csak azt akartam, hogy tudd, nem lehetetlen és ha nagy szükség van rá, akkor tudd alkalnazni.

[ Szerkesztve ]

(#151219) Noxy válasza #18001664 (#151214) üzenetére


Noxy
veterán

Van. AppStore keres: video downloader

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#151220) #45378816 válasza Noxy (#151217) üzenetére


#45378816
törölt tag

Igen, lehet furcsán fogalmaztam, azt tudom, hogy csak a spoti-n belül tudom majd használni ez rendben is van.
De láttam olyan funkciót, hogy offline, viszont csak ha előfizetek tudom használni.

A kérdés az, hogy befizetek, átkattintom offline-ra és ugyan úgy tudom adatforgalmak nélkül hallgatni a zenét, mint adatforgalommal? Ha igen, akkor le kell-e töltenem az adott zenét, hogy ez megtörténhessen vagy minden marad a régi spoti használatban, mint eddig, csak reklámok és adatforgalom nélkül.

Bocsi, ha csűröm-csavarom, nem áll szándékomban... :)

(#151221) danilla válasza #45378816 (#151220) üzenetére


danilla
őstag

Offline

https://twitch.tv/ddplayzone

(#151222) vasi89 válasza #45378816 (#151220) üzenetére


vasi89
addikt

Ha előfizetsz megjelenik egy olyan opció hogy mentés. Azzal autómatikusan letölti de ha telefon appot használod akkor valami olyamsi van h offline és ha elhúzod a csúszkát akkor azonnal tölti. utána már ha nincs net is ott lesznek ezek a számok. illetve ha van lejátszási listád ott ugyan ezek a dolgok érvényesek.

(#151223) DJosef válasza #45378816 (#151220) üzenetére


DJosef
őstag

Miert nem hasznalod akkor mar az Apple Zenet!?

3 honapig ingyenes, en Google Play Zenerol valtottam at es nem bantam meg.

Forget about it

(#151224) #45378816 válasza DJosef (#151223) üzenetére


#45378816
törölt tag

Spotit használok már nagyon régóta és ott vannak már a több száz számos lejátszási listáim, nem szeretnék mást használni, teljesen jó, csak kérdés, hogy foglal-e helyet a telefonon vagy sem?
Tehát a letöltést fizikailag is letöltés?
Tudom lehet hülyeségeket kérdezek, de valahol azt eltudom képzelni, hogy van egy felhő amiből elindítja a zenéket és nem a telefonom foglalják a helyet. :)

(#151225) Noxy válasza DJosef (#151223) üzenetére


Noxy
veterán

Azért a Google play zene meg a Spotify között nem kis különbség van.
Sztm az Apple musik-t is veri. ( de ez szigorúan csak magánvélemény)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#151226) Noxy válasza #45378816 (#151224) üzenetére


Noxy
veterán

Na azt hívják ONLINE.
Nehéz megérteni mi a különbség az off meg az online között? Offline halgattáshoz 1x LE KELL TÖLTENI. Így helyet fog FOGLALNI.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#151227) #45378816 válasza Noxy (#151226) üzenetére


#45378816
törölt tag

Rendben, köszönöm szépen! :R remélem azért nem lettél most nagyon frusztrált. ;)

(#151228) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Sziasztok! Ma frissítettem iphone6-on 10.1.1.-re. Meglepődve tapasztalom, hogy a feloldáshoz kétszer kell fizikailag megnyomnom a főgombot. Eddig egy fizikai és egy érintés volt. Ezt valahol lehet állítani?

(#151229) -secret- válasza Keef_Lee (#151228) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> Általános -> Főgomb -> Tartsa rajta a megnyitáshoz

(#151230) Keef_Lee válasza -secret- (#151229) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem ott nincs olyan, hogy "főgomb".
Ja, de csak a Kisegítőlehetőségekben. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#151231) lugosi válasza GSpecter (#151209) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De attól az még csatolmány! Ezt mondom, hogy attól még, hogy nem ikonként látszik, hogy csatolva van hozzá, hanem html formátumú a levél és megjeleníti a képet, attól még csatolva van hozzá. Csatolva -> az email tartalmazza a képet. Tehát nem külső hivatkozás, hanem benne van az emailben. Ez a csatolás. Az, hogy azt a html kódban képként meg is jeleníti, attól nem lesz "nem csatolás".

(#151232) -secret- válasza Keef_Lee (#151230) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja igen bocsi, azt kihagytam.

(#151233) Noxy válasza #45378816 (#151227) üzenetére


Noxy
veterán

Csak annyira hogy, eme értetlenkedésedre válaszoltam, olyanok helyet akik csak mosolyognak ezen, a digitális analfabétizmuson. Lefordítva számtanra, mennyi 2x2? Ígérem többet nem fogok.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#151234) #18001664 válasza Noxy (#151219) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi! :)

(#151235) Parson válasza lugosi (#151231) üzenetére


Parson
addikt

Az Insert Pictures Inline és az Insert Attachments opció nem ugyanaz.

Ha ezek egy szgépen végzett levelezésnél (itt spec Outlook Web Access) is megkülönböztethetöek, akkor itt a topicban sem illene összemosni a két dolgot. Egyértelmü, hogy mindkét esetben elmegy a fotó a levéllel, de egyik esetben a levélhez van csatolva, a másik esetben a levélbe van ágyazva. A kettö nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#151236) Angrybird válasza Gyurma_13 (#151211) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Ok, tölteném én mellékletként, de akkor Icloud drive-ot akar, én meg azt nem használok és nem is fogok, csak a saját telómról szeretnék akár sok képet csatolni és nem egyesével beilleszteni. Csak ennyit szeretnék 2016-ban. :)

(#151237) Angrybird válasza Gyurma_13 (#151218) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Ok, közben látom, hogy kitárgyaltátok.

(#151238) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Akksit cseréltettem az 5s-emben, de még mindig elég csúnyán merül, ráadásul nem jelenik meg akksistatisztika egyáltalán, pedig reggel 7 körül húztam le a töltőről. Készenlétben és repülő módban nem merül szinte semmit, szóval az alaplaphibát kizárnám. Van valami ötletetek? Hard reset?

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#151239) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Venni szeretnék egy Iphon készüléket.Eddig még sosem volt Iphonom, és most is csak egy aplikáció miatt csábultam,gondolkodtam el.Tudom hülyén hangzik de így van,Androidra nem gyártott a termék gyártója.
6-ost vagy a 6S néztem ki magamnak. 5 és elődei nem vonzanak a 7 viszont nekem nem ér annyit mint amiért árulják. Érdembeli különbség mi a kettő között? Melyiket miért érdemes megvenni? Egy átlagos felhasználásra kellene,plusz az aplikáció ugye.Tehát telefonálás,facebook,üzenetek,gps használatban lenne.
Ami még érdekelne,hogy esetleges függetlenítése hogyan és mennyiért zajlik?
Sygic gps-t (virágboltit) fel tudok rá gond nélkül tenni?

(#151240) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Két buta kérdés:

1.) Lehet több backup-ot csinálni a telefonomról, és esetleg nevet adni nekik, hogy tudjam, melyik melyik? (iTunes-szal)

2.) Ha csak simán backup-ozás nélkül csinálok egy factory reset-et, akkor megmarad a jelenlegi OS verzió, vagy automatikusan a legújabbat tölti le?

Köszönöm előre is!

(#151241) bandigno válasza default. (#151240) üzenetére


bandigno
senior tag

1. lehet, átnevezed a telefonodat és akkor az lesz a neve a mentésnek
2. ha a telón nyomod, akkor megmarad az aktuális iOS

(#151242) default. válasza bandigno (#151241) üzenetére


default.
őstag

Kösz, köszi!

(#151243) Ragnar95 válasza default. (#151240) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. OSX-en tudja ezt gyárilag az iTunes, iTunes>Preferences>Devices alatt rámész a backupra, majd jobb klikk>Archive
Windowson nem tudja tudtommal, de ki tudod játszani. Vagy átnevezed a telefonod a backup idejére/utána, így megmarad a backup, mintha másik telefonról készült volna vagy pedig kézzel kimented a teljes backup mappáját egy másik helyre intézőben.
2. Ha telefonon nyomsz teljes visszaállítást, akkor megmarad a jelenleg telepített iOS verzió, de minden adat elveszik (viszont JB-elt telefonon TILOS Beállításokból teljes visszaállítást nyomni), ha iTunesban restore-olsz, akkor viszont frissül a telefon a legújabb rendszerre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#151245) Ragnar95 válasza tomic (#151239) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 6S mellett szól a 3D Touch, ami főleg iOS10-el elég sok hasznos funkciót tud, a jobb SoC, jobb kamera, hosszabb szoftveres támogatás, 2GB RAM, illetve a gyorsabb touch ID.
A 6 mellett szól az olcsóbb ár.
Függetlenítés hivatalosan a szolgáltatónál zajlik, szolgáltatótól függően 10-20k körül van az ára, amennyiben lejárt már a hűség, különben a hátralévő előfizetési díjt is ki kell fizetni. Nem hivatalos függetlenítés tiltott téma.
Warez szintén tiltott téma, AppStore-ból meg tudod venni a Sygic-et.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#151246) tomic


tomic
addikt

Köszi nektek a segítséget,és az útba igazítást.
Annyi még,hogy egy 6-os,fekete színű hibátlan állapotú,bár nem független megérhet 75.000Ft-ot?

(#151247) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Üdv
A legutóbbi frissítés óta nem kapok meg semmilyen üzenet sem Facebook messengerbe sem whatsupon sem gmailben. Csak ha megnyitom az alkalmazàst.
Màsnàl is van ez a hiba vagy egyedi? iPhone 6s plusom van

(#151248) default. válasza Ragnar95 (#151243) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm!

(#151249) DJosef válasza tomic (#151246) üzenetére


DJosef
őstag

Jo vetel.

Forget about it

(#151250) bigdady válasza MayerApu (#151247) üzenetére


bigdady
nagyúr

Inditsd újra a két gombot nyomva tartva 10 mp-ig

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.