Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) adamhun94 válasza taki01 (#26350) üzenetére


adamhun94
tag

Srácok, higgyétek el elolvastam az összefoglalót, illetve böngésztem a fórumot is, régebbi bejegyzéseket nézve, illetve a konkrét modellre is rákerestem, hátha van valamilyen fontos info.

Így nyílván láttam taki hozzászólását is, és nem működött a megoldás. Nem került sosem bridge módba az eszköz. A routerem sosem tudott connectálni, se a windows, ha direktbe kötöttem rá a gépet (jó felhasználónév/jelszó volt beírva). És a webes felület sem tűnt el sosem, ami arra engedett következtetni, hogy tényleg nem került át bridge-be.
Közben számtalan újraindítás történt.

Reagálva silver-pda hozzászólására: ide is eljutottam, a 10-es vlan is be lett állítva. Szintén semmi eredmény.

Ma reggel kint volt a szerelő, hozott egy új modemet, beállította egyből a bridge módot, szóval részemről lezárva.

(#26352) taki01 válasza adamhun94 (#26351) üzenetére


taki01
őstag

Ja mert még a port bindingot is be kell állítani.

(#26353) adamhun94 válasza taki01 (#26352) üzenetére


adamhun94
tag

Az is be volt.

(#26354) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Az normális hogy a 250-es csomag 80-al jön?

Setup:
Huawei HG8245H bridge-ven
TP-Link TL-WR1042ND mint router
UTP Cat5e

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26355) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26354) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem, valószínű valahol 100Mbites a lan kapcsolat, első kőrben nézd meg router nélkül hány Mbitet mérsz speedtest oldalon.

(#26356) l.skywalker válasza kabelmania27 (#26355) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi. Onnan 157 jön már. Akkor a router lesz a ludas

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26357) l.skywalker válasza l.skywalker (#26356) üzenetére


l.skywalker
félisten

A router-ben végül nem találtam beállításokat - szomorúan dugtam vissza az UTP-t és meglepődve tapasztaltam, hogy ott is 157 - valszeg csak várnom kellett egy kis időt :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26358) Martin Eden válasza l.skywalker (#26357) üzenetére


Martin Eden
tag

Korábban mértél 250 körüli sebességet? Függhet az érték a hálózat aktuális terheltségétől, klasszikus speedtest.net-es mérésnél érdemes több szerverrel is kipróbálni a mérést, nem biztos, hogy az automatán kiválasztott szerverrel ki tudod épp hajtani a saját maximális sávszélességed. A saját tp-link routered egyébként lehet, hogy kevés ekkora csomaghoz, legalábbis gyári adatok szerint (gyári firmware-rel) 180 mbit/s körül van az elméleti max sebessége PPPoE esetén, ami könnyen lehet kevesebb is több párhuzamos wan-lan kapcsolat esetén.

[ Szerkesztve ]

(#26359) l.skywalker válasza Martin Eden (#26358) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi. Jól látod, nem volt még 250 körüli érték - ez a 150 a maximum. A router parkomat mindenképpen le akarom cserélni, főleg, hogy lassan itt a Digi (1Gbps)is. Egyébként egy darabig azért nem csodálkoztam, hogy ennyivel alacsonyabb értékeket kapok, mert láttam, hogy a minimum amit az Invitel vállal 80. Mondom akkor emiatt lehet, de gyanús volt, hogy el sem moccant 80-ról. Most a 150 amíg nem cserélek hardvert jó lesz, főleg, hogy a WLAN már idegesíten hullámzó azt is be kéne állítanom rendesen...

Van valakinek esetleg tipp-je, hogy ár/érték arányban milyen routereket érdemes vásárolni Gigabit mellé?

A Digi is PPPoE kapcsolattal azonosít?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#26360) kabelmania27 válasza l.skywalker (#26359) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT segíteni fognak a megfelelő tipus kiválasztásában, pppoe maradni fog.

(#26361) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

lehet, hogy triviális a kérdés, vissza is olvastam pár oldalt, ha nem találtam választ a kérdésemre:
egy ~3 hónapja minuszos számlákat kapok az inviteltől, ilyen ~ -60Ft-ot.
ezt miért?
nem mintha zavarna, hogy nem kell 3500Ft-ot fizetnem havonta a netért, csak kíváncsi vagyok rá.

(#26362) Lauda válasza csaba17 (#26361) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha felhívnád a 1443-on az invitelt, biztos meg tudnák mondani.

(#26363) Intruder2k5 válasza csaba17 (#26361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg nézd vissza a mínuszos számlák előtti számlaleveleket, lehet volt kötbér jóváírásod valami korábbi hibabejelentés miatt.

(#26364) csaba17 válasza Intruder2k5 (#26363) üzenetére


csaba17
senior tag

nem volt semmi panaszos ügyem.

az előbb megnéztem a számlákat, utolsó két hó -58ft, előtte ~-400ft.
a -400asnál még fel volt tüntetve a kolibri net 60 de a mennyisége -0,1 hónap.
[kép]
a többinél a tételeknél nincs internet.
na mindegy, a számlázási problémájuk nem az én problémám.

köszi.

üdv: Csaba

(#26365) Lauda válasza csaba17 (#26364) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogynem a tiéd. Jelezned kell, ha nem megfelelően számláznak. Utólag úgy is rendezni kell. Én inkább rákérdeznék, hogy jó-e ez így.

(#26366) Linem válasza csaba17 (#26364) üzenetére


Linem
senior tag

Pedig muszáj megkérdezni, mert ha hiba történt, vagy félreértés, akkor még azt is kitalálhatják, hogy Te késel a fizetéssel. Csak ők tudnak válaszolni a kérdéseidre.
Egyébként a számlát megnyitva sem látszik? Nem írják, hogy mit vontak le?

(#26367) csaba17 válasza Lauda (#26365) üzenetére


csaba17
senior tag

majd jelzik, eszámlát kapok, nem vagyok köteles letölteni a pdf mellékletet és tételesen megnézni.
emailben, netbankon jön az értesítés, hogy van befizetendő számla, befizetem és kész.
majd ha jelzik akkor befizetem a most elmaradottat is, de én nem fogok egy percet sem ezzel tölteni.
de köszi az infót.

szerk: (#26366) Linem
a tételeknél csak a vezetékes telefon van feltüntetve, az is akciósan, bár annak is nullára kellene kijönnei, nem *58ft-ra.
ill félreértés sincs, szerintem több mint egy éve nem beszéltem inviteles emberrel.

*amúgy arra gondoltam, hogy esetleg itt az áfakulcs változtatás miatt nem kell fizetnem, mert pl visszamenőleg levonják az áfát. de ez csak egy gondolat volt ~2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#26368) Lauda válasza csaba17 (#26367) üzenetére


Lauda
félisten

én nem fogok egy percet sem ezzel tölteni.

amennyit már eltöltöttél itt vele, annak a töredékéből megmondták volna az invitelesek. De ez neked így jobb. Oké.

(#26369) csaba17 válasza Lauda (#26368) üzenetére


csaba17
senior tag

ez így igaz, de akkor sem fogom, miért nekem kellene felhívni őket, tartani a vonalat mert gondolom erre az esetre nincs SOS opció.
majd megkeresnek ők ha fizetni kell.

a másik, hogy itt csak érdeklődtem, hogy másnál is így számláznak e, de akkor nem(vagy olyan tag még nem olvasta).

köszi az infót,

(#26370) Linem válasza csaba17 (#26369) üzenetére


Linem
senior tag

Azért ezzel valami akkor sem stimmel. 21 éve van internet előfizetésem, de soha nem volt mínuszos a számlám, sőt nem is ismerek olyat, akinek a tv vagy internet számlája mínuszos lett.
Én a helyedben akkor is utánajárnék már csak kíváncsiságból is, mert akár az is lehet, hogy valaki szerződést módosított, vagy meghosszabbította a hűséget a nevedben, és ilyenkor előfordulhat 2-3 hónap akció. Illetve még az is lehet, hogy hibára bejelentették a nevedben, és a kötbér miatt jött ilyen számla.
de persze Te tudod...

(#26371) r0by válasza csaba17 (#26361) üzenetére


r0by
addikt

Nekem az összes számlán van bruttó 80.41 Ft mínusz. Ami 27%-os áfás, nem pedig 5.
Biztos valami technikai megoldás ez, én nem foglalkozom vele, mert a fizetendő mindig 0-n van :)

Szerk: dijneten fizetem, ott néztem vissza a számlákat. A legrégebbi 2016 7. hó, már akkor is szerepelt ez a tétel.

[ Szerkesztve ]

(#26372) S e t h válasza Linem (#26370) üzenetére


S e t h
nagyúr

Dehogy kell ellenőrizni.
Csak akkor kell kiabálni ha túlfizetés van. Ha kedvezménynek tűnik vmi, bármennyire is övezi homály a mibenlétét, akkor sem kell csinálni semmit, mert "jóvanazúgy". Ha meg utólag kiderül, hogy esetleg mégis vmi olyan hiba, ami akár még fizetési kötelezettséget is maga után von , akkor "rohadjonmegacég".

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#26373) csaba17 válasza S e t h (#26372) üzenetére


csaba17
senior tag

nem tudom hol éltek, de akkor gondolom minden számlát minden hó végén átnéztek, hátha átvernek.
egy szolgáltatónál alap követelmény, hogy jól számlázzanak(főleg egy ekkoránál), nem én fogom tételesen megnézni, hogy ugyan már tényleg valós e az elszámolt mennyiség.
nyilván, ha kellően nagy az összeg és kitűnik akkor igen, de ahogy írtad, amíg nekem jó addig minek bajlódjak ezzel.
legyen a cégnek erre erőforrása, gondolom nem sok mínuszos számlát állítanak ki.
kötbért és semmi fizetési kötelességet nem tudnak rámverni, telefonon nem hívtak, levél sem jött.
mással pedig nem tudják bizonyítani.
a másik: mivan akkor ha csoportos díjbeszedőn fizetem és ilyen kis összegről nem kapok sms-t.
nem kötelességem megnézni, elolvasni a számlát amit küldenek, főleg ha online kapom, és nem is szoktam csak néha.

ja és hogy pozitívat is írjak és örüljetek: díjneten van észrevétel a számlához.
ott egy mondatban megkérdeztem, ezt továbbították az invitelnek.
kíváncsi leszek a válaszra.

(#26374) Ace Ventura válasza csaba17 (#26373) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Jobb, ha most megnézeted, mert ha adattisztításkor kibukik rosszabbul is járhatsz, ha visszamenőleg kell kifizetni.
Még az elején vagy, nem vészes.
Csomagváltásod nem volt az elmúlt időszakban?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26375) Lauda válasza csaba17 (#26373) üzenetére


Lauda
félisten

nem kötelességem megnézni, elolvasni a számlát amit küldenek, főleg ha online kapom, és nem is szoktam csak néha.

Nem kötelességed, senki sem mondta. De te már felfedezted a hibát. Tehát ezen a ponton már a te kötelességed lenne jelezni a szolgáltatód felé a dolgot. És a józan ész is ezt diktálná.

Fizeted a hitelt, 30 ezer helyett 3 ezreket számláznak. Te meg örülsz, de kurva jó, nem is szólok, deritse ki a bank, hehehe. Na ez nem így megy.

[ Szerkesztve ]

(#26376) gingerbalm válasza csaba17 (#26373) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

"nem tudom, hol éltek"

Ööö bocsi, de inkább mintha te nem tudnád, hogy hol élünk. 100-ból 101-szer a fogyasztó szív, arra mindig van magyarázat, hogy miért nem ők a hibásak még akkor se, ha tévedtek, és miért te vagy a hunyó. Jobb az ilyet megelőzni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26377) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Vannak már újabb települések, ahol esetleg elkezdték cserélni a koaxot optikára?
Vagy megvárják míg lemegy a kánikula?

;) - The Power of the Light Side

(#26378) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26377) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem csinálják folyamatosan. Nálunk július 9-én kezdték el az optikát kihúzni a településen és holnap jönnek is bekötni.
Holnap jelentkezem, hogy milyen :) :)

(#26379) wagi válasza M@Db0Y (#26378) üzenetére


wagi
senior tag

Ezt már a Digi csinálja Invitel területen?

(#26380) M@Db0Y válasza wagi (#26379) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Igen

(#26381) Lauda válasza Anonymus23 (#26377) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lényeges hol, de nálunk a kertvárosi részen is már nézelődnek. Tegnap az inviteles doboznál beszéltem egy szerelővel és kérdeztem az optikát. Azt mondta, hogy már fel is mérték a digisek a területet és elképzelhető, hogy már idén kihúzzák a kábeleket.

(#26382) wagi válasza M@Db0Y (#26380) üzenetére


wagi
senior tag

A szerződést is a Digivel kötötted az ő áraikon?

(#26383) M@Db0Y válasza wagi (#26382) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

igen , digis árakon lehet szerződést kötni és az se gond ha csökken az előfizetésed díja. A környékünkön átlagosan 6000-8000 Ft-ot fizettek a 100Mbit + tv + telefon csomagért ez most 1000Mbit-es nettel 4580 Ft lett.

[ Szerkesztve ]

(#26384) Anonymus23 válasza M@Db0Y (#26383) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak egy kérdésem lenne, a TV csomag akkor változott ugye?
Mintha a Digisben nem lenne benne a Spíler TV nem?
Bár lehet keverem mivel nekem korábban DIGI műholdas volt, és abban nem volt.

;) - The Power of the Light Side

(#26385) M@Db0Y válasza Anonymus23 (#26384) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Igen változott, nincs spíler és szerintem spíler 2 se lesz. Bár engem ez annyira nem izgat mert nem nézek focit meg úgy kb tv-t se nagyon :D

(#26386) Anonymus23 válasza M@Db0Y (#26385) üzenetére


Anonymus23
veterán

:DDD
Én sem, nemrég váltottunk Digi műholdról Invitel TV-re, elsősorban összességében kevesebbe kerül, és a Spíler TV miatt.
A számla jóval kevesebb havonta, a Spílert meg azóta se néztem egy meccset sem, szóval ha itt is meglesz a Digi, és még olcsóbb lesz gigabites nettel, akkor kb. engem se érdekel, én se nézek TV műsort egyáltalán.

Köszönöm az infókat! :R

A routerem kb 800 Mbitig fixen jó, végül is ennyi is elég. A NAS-on kell majd elgondolkozni, hogy lecseréljem-e valami minipc-re, vagy valami vékony klienst befogok, hogy normálisan menjen NAS (torrent) funkció.

;) - The Power of the Light Side

(#26387) ballazol válasza M@Db0Y (#26378) üzenetére


ballazol
senior tag

helló!
ők kerestek meg, vagy igényelted?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26388) M@Db0Y válasza ballazol (#26387) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Amikor elkezdték kihúzni az optikát akkor elkezdtek szórólapokat dobálni egy üzletkötő kontaktjával.

(#26389) R3laX válasza M@Db0Y (#26388) üzenetére


R3laX
addikt

Heló!
Itt is kb júliusban húzták végig, de még semmi hír nincs róla. Invitelhez év elejétől van 1 év hűségidőm, ezt ki kell majd várnom a váltáshoz? TV az Digi, kb karácsony óta. Melyik településen laksz egyébként?

(#26390) M@Db0Y válasza R3laX (#26389) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Pilisszentiván, nem kell kivárni a hűség végét.

(#26391) R3laX


R3laX
addikt

Engem egyébként még mindig arra akarnak rávenni(szórólappal), hogy kössem be az Invitel tévét is a net mellé. Hiába mondtam el már nekik többször is, hogy azért van Digi tévém(kábeles), hogy ne húzza nekem a netet.
Így is mikor be akartam köttetni a 60megabit VDSL-t, először azt mondták, hogy lehet csak a 30 lesz meg, de azért próbáljuk meg. Kijött a szerelő, egy 30megabites megbízással... Mondtam neki, hogy nézzük már meg, mennyit bírna a rendszer, persze 84megabitet mért. Erre jött a szöveg, hogy egyszeri kiegészítő +500Ft-ért emelhetem 60megabitre, ha szeretném :Y . Belőtték..., jó kifizettem. Örültem, mert 67-tel jött így is a 60-as korlát felett. Most kb 2 hónapja rájöttek, hogy lehet ebből faragni, azóta 56megabitem van. Egyelőre én csak visszafelé megyek az időben, nem előre :) .

(#26390) M@Db0Y: Na az király, köszi! Én Dorog.

[ Szerkesztve ]

(#26392) M@Db0Y válasza R3laX (#26391) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

https://salesweb.digi.hu/app/new?_skin=digi.hu.2014

Ezen az oldalon fenn van már Dorog. Elméletileg lehet, hogy már rég lehet rá szerződni csak még nem kaptál értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#26393) R3laX válasza M@Db0Y (#26392) üzenetére


R3laX
addikt

Digi kábel, nem optikai már körülbelül 10+ éve van. Az optikait most vezették végig a városon júliusban. 4megabitet ajánl fel egyelőre. Ha Pilisszentivánon már megvan, akkor szépen elérnek majd ide is, gondolom :).

[ Szerkesztve ]

(#26394) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Na megtörtént a digi bekötés.

ZTE ONT + valami optika ->koax átalakító külön. TV-nél a jelerősség 10-15%-al magasabb lett mint korábban , jelminőség ugyanúgy 100%.

Első órában elégedett vagyok :D

(#26395) R3laX válasza M@Db0Y (#26394) üzenetére


R3laX
addikt

Na, fincsi az a ping. Játszol vmivel? Kíváncsi lennék átlagban miket hoz.

(#26396) kabelmania27 válasza R3laX (#26395) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT nézd végig a régi hsz-okat.

[ Szerkesztve ]

(#26397) Linem válasza R3laX (#26395) üzenetére


Linem
senior tag

Az optikain ez a ping alapnak számít. (Nálam többségben 3, riktán mértem 4-et.) Persze gyorsabb sok mindennél, de azért csodákat ettől sem kell várni. Én képes vagyok ezzel is laggolni. :)

Egyébként felénk is éppen most méri fel a terepet a Digi. Legalábbis napi szinten látni a szerelőket szaladgálni az utcában. Szóval valami készül Balassagyarmaton is. Eddig ED3 hálózat volt 100/8 maximummal. Egyelőre szórólap nem jött eddig, és a weboldalon sem dobja ki a várost. Majd meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

(#26398) kisapa válasza M@Db0Y (#26394) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez helyileg hol van ha nem titok? A városra gondolok.

(#26399) Lauda válasza kisapa (#26398) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

--------------------------

Ma is láttam digis autót nálunk is, csak nem tudtam megállni. Amúgy eddig sosem jártak a városban, teljesen inviteles a terület.

(#26400) kisapa válasza Lauda (#26399) üzenetére


kisapa
senior tag

Kicsit irigyellek. Remélem hozzánk is elérnek egyszer.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.