Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) #Morcosmedve válasza cyberkind (#38300) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs mit, én köszönöm! :R
Nálam sincs, gyönyörűen fut 4k-ban a PS Pro-n :DDD

© asszongya'hogy

(#38302) cyberkind válasza #Morcosmedve (#38301) üzenetére


cyberkind
félisten

Olyan látványt én is tudok, de jó ha van 60fps, meg persze megjelenítőm sincs erre. :P

Paranormal Cocktivity

(#38303) #Morcosmedve válasza cyberkind (#38302) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van amikor megy annyin, de nem zavaró, nem egy FPS ez. Nyilván kell egy normális TV.

© asszongya'hogy

(#38304) Puma K válasza #Morcosmedve (#38295) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor 1.245v @ 4.7 jónak számít?

10 körös IBT 0.6.4 nálam 93 C°-ra tolta fel maximum az egyik magot Corsair H75-tel. A "leghidegebb" 73C° volt.

Delid nélkül az 1.35v @ 5.0 egy idő után eldobja magát... de szerintem csak a hűtő nem tud megbirkózni a hűtésével... na majd a víz :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38305) Darabokra


Darabokra
senior tag

Sziasztok! jelenleg i3 4170 van a gépben, egy i5 4460 vagy 459 előrelépés lenne?

(#38306) Puma K válasza Darabokra (#38305) üzenetére


Puma K
veterán

Igen.

A 4 fizikai mag és a dupla cache miatt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38307) #Morcosmedve válasza Puma K (#38304) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az jó teljesen, sőt. :)

© asszongya'hogy

(#38308) hegegabi80 válasza Darabokra (#38305) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én most váltottam i3-4160-ról i5-4440-re, és nem bántam meg. Általános felhasználásban nem venni észre a lépést annyira, de játékban igen. Pl PUBG-ban sokkal simább lett a játékmenet, más alatt még nem néztem.
És szinte csak minimálisan fogyaszt többet, hömérsékletben nálam még pár fokkal hűvösebb is.

Tehát a váladzom igen, 4590 4690 meg még ~+10%-al jobb mint 4460.

[ Szerkesztve ]

(#38309) Puma K válasza #Morcosmedve (#38307) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38310) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Aláb egy Prime95 10 perces test eredménye látszik. Ezek az értékek jónak számítanak? Meg a sok feszültség adat között melyik a valós CPU feszültség? (Vcore)

(#38311) sisu2


sisu2
tag

[réz IHS]

Hogy mik vannak!

[ Szerkesztve ]

(#38312) F e Z o válasza sisu2 (#38311) üzenetére


F e Z o
veterán

Tudtommal alapból is réz az IHS...

H2O über alles!

(#38313) laychi válasza F e Z o (#38312) üzenetére


laychi
veterán

így van,csak nikkel bevonat van rajta.

(#38314) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok! Adott egy i5 4670k (4,3ghz). Érdemes lenne egy
i7 4790k-ra lecserélni? Csak játékra használom. A HT manapság előny játéknál? Gtx 1060at hajtok.
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#38315) laychi válasza zaja8 (#38314) üzenetére


laychi
veterán

Attól függ mikkel játszol,játszol e online.
Előnyt is jelenthet.
De, ha használsz vsynket,akkor még jó darabig elég lehet némi tuninggal.
Én a 970-emmel és a 4690k-val csináltam anno bf1 tesztet feloldott illetve limitált fps-sel,hogy mennyire használja a cpu-t.
Igaz csak dx11-et futtattam,dx12 proci igényesebb.

Single player 60fps
Singel player - normál

[ Szerkesztve ]

(#38316) zaja8 válasza laychi (#38315) üzenetére


zaja8
aktív tag

Online szinte egyáltalán nem játszom. Csak megoszlanak a vélemények ahogy olvasgattam. Több alkalommal azt láttam hogy inkább ront a teljesítményen a HT, van aki azt mondja, illetve tesztekben meg azt is látni hogy pluszt hoz a HT. Az i5-el pl assassins Creed originsben sokszor CPU limitem van. Nem tudom i7-el is meglenne ez vagy sem.

(#38317) apollo12 válasza zaja8 (#38316) üzenetére


apollo12
veterán

nekem dobott nem is keresett :) főleg bf1 ben és előző procim 4.4 ghz ment, a mostani meg 3.9 megy

(#38318) laychi válasza zaja8 (#38316) üzenetére


laychi
veterán

Játéka válogatja,hogy dob e rajta vagy sem. Minél több szálat dolgoztat egy játék,minél hatékonyabban,annál előnyösebb értelemszerűen a több szál.
Milyen felbontás és beállítás mellett akadt ki a cpu-d?
Laggot/fps beesést tapasztaltál?
Javasolnám nézz tesztet yt-on,biztos van fent,nem csak online gaming,hanem singleplayer végigjátszások,tesztek is.

Mondjuk az origin amúgy is cpu igényes.
Hirtelen ezt találtam,itt 100%-on teker a 4790k is [link]

[ Szerkesztve ]

(#38319) zaja8 válasza laychi (#38318) üzenetére


zaja8
aktív tag

Full hd felbontásban minden Maxon, kb 50-60fps megvan. Nincs lagg, csak néha beesik 40fps körülre. Játék közben monitorozom és látom hogy ilyenkor a CPU 100%-on teker, a VGA kihasználás pedig ilyenkor csak 80% körül van. Nem zavaró, meg nincs lagg, csak kíváncsi lennék hogy véleményetek szerint az i7 segítene vagy sem. Egyenlőre nem tervezek platform váltást, mert a ráfordítás nem hozna túl sokat. Viszont egy 4790k-ra még nem lenne túl sok ráfordítás, és úgy gondolom akkor még tovább húzhatom a platform váltásig. Igazából ha nem is minden esetben lenne plusz erő az i7 az nem baj, de azt nem akarom hogy még rontson is a helyzeten a jelenlegihez képest. Tehát amire kíváncsi voltam leginkább az az, hogy a HT előnyt jelent vagy hátrányt játék futtatásakor?

(#38320) Maelephant válasza laychi (#38318) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Az AC Origins nálam folyamatosan 100%-on tekeri a procit (i7-4790K-t)

[ Szerkesztve ]

(#38321) laychi válasza zaja8 (#38319) üzenetére


laychi
veterán

Maelephant kolléga válasza megadja a választ a kérdésedre?
Igyekszem beszerezni az origins-t,illetve lehetséges lesz egy csere 1060-ra, ha összejön csinálok tesztet 8600k-val :)

(#38322) cyberkind válasza zaja8 (#38319) üzenetére


cyberkind
félisten

Az Origins-ben a 4790K-val, de minden 4/8-as i7-el limit lehet, jobb a helyzet mint az i5-el de kell a sok mag a játéknak, így inkább a 8600/8700k-ra jobb váltani ebből a szempontból, csak az rohadt drága, esetleg még a Ryzen 8/16-os procik jöhetnek szóba.

Ezt kevesebb mint 2 óra alatt elértem, nyilván csak egy pillanat volt de egyébként nagyon teker a proci ebben a játékban.
A képen látszik, hogy cpu limitem is lett azonnal ahogy belenyalt a full terhelésbe.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#38323) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Jövő héten szeretném delidelni a 4690K -m. Annyit szeretnék meegkérdezni hogy nincs olyan széria ezekből ami nem pasztával van össze rakva? Hanem esetleg forrasztva.

(#38324) F e Z o válasza Garsza (#38323) üzenetére


F e Z o
veterán

:(

H2O über alles!

(#38325) Garsza válasza F e Z o (#38324) üzenetére


Garsza
veterán

:R

Vannak itt olyanok akik a Kupak és a Hűtő közé is TGC -t raknak? Érdemes oda is azt rakni?

[ Szerkesztve ]

(#38326) zaja8 válasza cyberkind (#38322) üzenetére


zaja8
aktív tag

Engem ami inkább érdekel az az hogy a 4790k időtállóbb lenne? Nyilván platform váltás nélkül érdekel. Illetve ami érdekel hogy a HT pluszt hoz a házhoz nem pedig elvesz. Ez leginkább azért izgatja a fantáziámat, mert volt hogy olyat olvastam itt fórumon, hogy játékra i5 kell, i7 esetén HT off... Ez akkor nem fedi a valóságot? Magyarul az i7 semmiképpen sem hátrány az i5-el szemben játék szempontjából?

(#38327) cyberkind válasza zaja8 (#38326) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez az i5 játékra meg i7 off játékra addig fedte max, amíg nem jöttek az új generációs játékok, én anno direkt 4690K-t vettem játékra, mert azt mondták, hogy bőven jó lesz, hát a Gta 5-ben nem lett, limites volt a 970, eddig nem is volt egy játék se amiben maxon vagy nagyon menne a proci, csak az új Ubisoft játékok, úgyhogy ha ezt anno tudom, akkor kimarad a körből az i5 és egyből az i7 jött volna, sokkal időtállóbb lett volna, de így is az. Az AC-ban valszeg a dupla/tripla védelem is közrejátszik az ilyen cpu terhelésben, de ez csak akkor derül ki, ha kiveszik ezeket.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#38328) zaja8 válasza cyberkind (#38327) üzenetére


zaja8
aktív tag

Köszönöm válaszod, ez lényegretörő volt! :R

(#38329) #Morcosmedve válasza zaja8 (#38326) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Erre szokás azt mondani, hogyha ennyire rosszul van megírva egy program, akkor maximum ebben az 1 esetben vagy kikapcsolod a HT-t, ha ez számít vagy kibírod. Azért elég ritka ez az eset. Ma már azt sem mondanám, hogy nagyon nagy frekvenciatöbblet elérhető, ha a HT ki van kapcsolva és 4/4-es a proci, vagy ha elérhető az a max 200MHz, az meg a többszálas esetekben lesz kevés és éppen kompenzálhat a jobb programkódokon.

© asszongya'hogy

(#38330) sisu2 válasza Garsza (#38323) üzenetére


sisu2
tag

Én is nem tudom az SMD - ket kell szigetelni valamivel ?

(#38331) Zeratul válasza sisu2 (#38330) üzenetére


Zeratul
addikt

Színtelen körömlakkal lesz szokták fedni hogy "folyékony fém" ne okozzon rövidzárlatot. Anno a gyárilag kupak nélküli AMD (K7) prociknál is szokás volt körömlakkozni ha fémtartalmú pasztát használtál.

(#38332) sisu2 válasza Zeratul (#38331) üzenetére


sisu2
tag

Igen erre gondoltam én is nehogy véletlenül rámenjen a "fém" láttam olyat aki super 33 + nevű ragasztóval leragasztotta az egész kulturált volt . :)

(#38333) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
4700MHz hajtom az I5. Origins -ben így is bőven procilimites vagyok. De ami zavaróbb hogy 100% pörög minden mag és mégis ugrál a frekvencia. Nem ál be fixen 4700MHz -re. Lehet ez ellen tenni valamit? Hogy beáljon fixen 4700MHz -re. De ha nincs terhelés akkor vissza vegye.

(#38334) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Elhagyom a 1150-es foglalatott am4-re váltás véget.
Mindenkinek köszönöm a segítségét. :)

(#38335) Puma K válasza Garsza (#38333) üzenetére


Puma K
veterán

Olyan lehetőség amit írsz nincs.

Két opció van: fixált órajel vagy az energiatakarékos mód aminél dobálja az órajelet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38336) Garsza válasza Puma K (#38335) üzenetére


Garsza
veterán

De most nézem hogy Prime 95 alatt is vissza esik az órajel. Pontosabban igadozik 4500 és 4700GHz között. Ez normális? Nem melegszik túl. 1,280V lőttem be neki, és a legmelegebb mag sem éri el a 80°C.
Akkor ezt a ingadozást csak az energiatakarékossági beállításokkal lehet fixálni?

(#38337) Puma K válasza Garsza (#38336) üzenetére


Puma K
veterán

"... Prime 95 alatt is vissza esik az órajel. Pontosabban igadozik 4500 és 4700GHz között. Ez normális?"

Igen, normális.

"Akkor ezt a ingadozást csak az energiatakarékossági beállításokkal lehet fixálni?"

Igen, az energiatakarékos opciók kikapcsolásával lehet fixálni az órajelet.

Amit én tapasztaltam a fixált órajel használata mellett azaz, hogy már a Windows boot is gyorsabb (a Windows 7 logó 4 része össze sem ér és már lép is tovább az asztalra) mint korábban változó órajel mellett, majd a Windows betöltése után már az asztal-tálca és minden egyéb gyakorlatilag azonnal indítható-használható és érzetre is gyorsabbnak tűnik az egész gép.

A játékokban az FPS egyenletesebb-stabilabb, és itt is a töltési idő az ami valamennyit változott pozitív irányba.

Minden esetben ugyan az volt a hardver-szoftver és csak annyit csináltam, hogy az órajelet fixáltam majd jöttek a pozitív tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38338) Redneck válasza Puma K (#38337) üzenetére


Redneck
veterán

Ez érdekelne, van pár cím ahol fluktuál az fps és elég zavaró. Hátha segítene rajta, kipróbálnám. Mit kell kikapcsolni és mit kell fixálni az UEFI-ben? A fogyasztást mennyire dobja meg?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38339) Garsza válasza Puma K (#38337) üzenetére


Garsza
veterán

Ez engem is érdekelne.
Miket kell beállítani. És hogy mennyivel nő az, idle fogyasztás és hőtermelés.

(#38340) laychi válasza Puma K (#38337) üzenetére


laychi
veterán

Dehogy normális.
Valószínűbb, hogy esetleg tdp limit van a lap miatt. Hwinfoval kellene megnêzni terhelés alatt, ha valamelyik limitnél felbukkan a yes, ott lesz a baj.

(#38341) Puma K válasza Redneck (#38338) üzenetére


Puma K
veterán

Nálam ezek vannak beállítva:

A fogyasztás avagy plusz hő alapon nem vettem észre. Korábban itt említette egy tapasztaltabb fórumtárs, hogy 2-3 fokot _ha_ jelent a gyakorlatban. Terhelésnél meg nincs plusz. Azt már akkor eléri ha az alap ugrálós órajel-feszültég használat közben terheled. Akkor fogyaszt a CPU ha azt látod, hogy a magok-szálak adott %-os terhelést kapnak.

(#38339) Garsza

Nálam a feszültség mellett az órajel is fixálva van.

Tehát hogy stabil legyen az egész rendszer a feszültséget is fixálni kellene... az órajel mellett. Ezt pedig ki kellene tesztelni hogy stabil legyen.

A fogyasztás avagy plusz hő alapon nem vettem észre. Korábban itt említette egy tapasztaltabb fórumtárs, hogy 2-3 fokot _ha_ jelent a gyakorlatban. Terhelésnél meg nincs plusz. Azt már akkor eléri ha az alap ugrálós órajel-feszültég használat közben terheled. Akkor fogyaszt a CPU ha azt látod, hogy a magok-szálak adott %-os terhelést kapnak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38342) Garsza válasza Puma K (#38341) üzenetére


Garsza
veterán

Megnéztem fogyasztásmérővel.
Energia gazdálkodásokkal kb. 15 - 20W fogyaszt kevesebbet Idle mint energia gazdálkodás nélkül. És kb. 3°C melegebb.
Modjuk az igazi az volna ha Win alatt lehetne ezt állítani.

(#38343) Redneck


Redneck
veterán

Akkor mi a helyzet, ha MSI AB fixen ugyanazt az órajelet mutatja a játék terhelése közben, de az fps ingadozik? CPU limit miatt esik az fps? Ha igen, gondolom ebben az esetben fejen is állhatok, nem lesz jobb, csak magasabb órajelen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38344) laychi válasza Redneck (#38343) üzenetére


laychi
veterán

az fps nem konstans, mindig ingadozik,kivéve,ha vsync-et állítassz be
lehet,hogy pl egy pályaszakaszon van 140 fps-ed, más pályarésznél meg 72

(#38345) laychi válasza Redneck (#38343) üzenetére


laychi
veterán

Egyébként ne csak az órajelet nézd.Állítsd be a GPU usage-t is a monitorozásnál,ott látod mennyire van kihajtva a kártya. 98-100%-on kell lennie folyamatosan jó esetben.

(#38346) Redneck válasza laychi (#38345) üzenetére


Redneck
veterán

Egy új Wint fel kéne már raknom, ez a tákolt 7 már megélt pár hardvert, hiába tartom tisztán. Haver Sosem panaszkodik ilyen ingadozásra, pedig 4460-nal tolja 3 gigás 1060-nal. Win 8.1-et használ, úgy tudom az jobban kezeli a HT-t, SSD-t és natívan az USB 3.0-át. Ha újrarakom kipróbálom azzal, sajnos a 10 még mindig képes meglepetésekre.
GPU usage nálam sok cím alatt megy alacsonyabb értéken, de akkor jellemzően a CPU is hokizik, plusz nem mindent tolok max részletességen. Modernebb címekkel nincs gond, fps is van, és a kihasználtság is stimmel.

A 6 éves tápra is gyanakodtam már, de akkor BF 4, 1 vagy Witcher 3 alatt is gond lenne. Ettől független a vasat új házba költöztetem és új moduláris tápot is rakok mellé.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38347) Garsza


Garsza
veterán

Az Origins játékhoz tudna nekem valaki tanácsot adni. Melyik beállítások terhelik legjobban a CPU -t? Miket kéne vissza vennem hogy csökkentsek a CPU terheltségen. Ne essen vissza az FPS 60 alá. Persze minél kevésbé menjen a grafika rovására.
Feltettem a játék fórumán is a kérdést de nem igen foglalkoztak vele.

(#38348) Garsza


Garsza
veterán

4770k - 4790k közt csak órajelben van különbség? Vagy vannak esetleg egyéb eltérések is?
És mennyire valószínű hogy a 70 ugyan olyan szintre tudom húzni mint a 90.
Azért érdekel mert 4690k ról váltanék, és 70 kb 15k olcsóban tudnék szerezni.
Delidelni akarom.

(#38349) #Morcosmedve válasza Garsza (#38348) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem csak órajelben van, de amiben különbözik SMD sor, az miatt jobb órajelben.
15k-t ér-e a felár, az jó kérdés. Sajnos csak általánosítva lehet beszélni, 200MHz különbség jön ki (van rosszabb 4790k és jobb 4770k is, nem csak fordítva). Delid jó mind a kettőnek, de feszben utána sem érdemes 1,3V fölé menni, hiába már birná az új pasztával.

Nem mintha számítana, szerintem inkább egy 8600k 4,8-on ami kéne ide, de csak tipp.
Az lenne a jó számodra, ha találnál 4,5-4,6-os 4770k-t 10k-val 4790k ár alatt.

© asszongya'hogy

(#38350) Tomassy00 válasza #Morcosmedve (#38349) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát az biztos hogy most a 8600k a best, de gondolom a platform váltás nem 15k ba lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.