Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) ToXeN


ToXeN
tag

Van aki még kitart a 4690K mellett? Kezd eléggé kevés lenni manapság és ráadásul a Spectre/Meltdown sem érintette gyengén. Ezen a húzás már nem segít, 4x4.4 GHz-en egy 1080TI van mellette, de szinte csak pihen a VGA.

"The days are long but the years are short"

(#38852) Puma K válasza troll81 (#38850) üzenetére


Puma K
veterán

Jelen állás szerint 1080p-nél nagyobb felbontás esetén a legésszerűbb választás jelenleg az AMD Ryzen 2700/2700X:

9900K vs. 2700X...face to face.... - videó

forrás

A 4790K 4,5 GHz-en még egy darabig jó lesz (bár én megnézném mi az amit maximum tud és még a hűtése sem okoz gondot a meglévő hűtővel)...

... viszont kezd kevés lenni az újabb multiplayer címeknél (100%-os terhelés) és azért az AC: Origin és Odyssey szintű offline-single játékok is szépen terhelik a szálakat.

A i7-7820X-et teljes mértékben kihagynám és sokkal inkább AMD 2700/2700X.
Viszont ha arra kerül a sor hogy AMD-re esik a választásod, akkor járj alaposan utána milyen RAM-ot és milyen alaplapot teszel mellé-alá.

(#38851) ToXeN

A 4690K-t még csak gondolat szintjén sem erőltettem volna egy 1080 Ti-vel.

Az a gond, hogy vannak adott teljesítményű hardverek amik ha egymás mellé vannak téve és nincsen párban a teljesítményű akkor vissza tartja egyik a másikat. Ezt tapasztalod te is.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38853) csongi válasza ToXeN (#38851) üzenetére


csongi
veterán

Adjal a VGA nak feladatot :)
Felbontas, es szurokkel terheld, es ne cpu terheltre allitsd.
Pont az uj Apik lassu ervenyesulese folyaman lesz a cpu kevesbe fontos eleme a jatekoknak.
Ez nem kedvez a hardver eladasoknak ezert is lassitjak a folyamatot.

(#38854) troll81 válasza Puma K (#38852) üzenetére


troll81
addikt

Amd egyenlőre semmiképp nem vennek akkor valami mas intel.. Az ara miatt bajos az az intel vagy csak sokatfogyaszt es draga? Ha váltok akkor 3 evet ki kell újfent huznia a konfignak. :D

(#38855) Chapel


Chapel
addikt

üdv,

Alábbi vasam van:
i5 4690K (4.3Ghz, masszív hűtés, winben 25-30fok)
16gb ddr 2800mhz
gtx 1080
gigabyte z97 d3h

Kérdésem, érdemes e 40k körül eladni a procim és 60k környékén i7 4790K-ra váltani?
:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38856) - = Zk = - válasza Chapel (#38855) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen...
4/4 vs 4/8

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38857) Chapel válasza - = Zk = - (#38856) üzenetére


Chapel
addikt

GtaV, Crysis, 3DMark és Cyberpunk 2077 nevében köszönöm...bár utóbbinál már sztem belépő lesz :D
:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38858) - = Zk = - válasza Chapel (#38857) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az utóbbira vettem meg a 2080-at... :C 7700K, Acer Predator... :C
jöhet.. várom előrendelve.. :))

3DMark?!... mih?! :D minek az?... 980 SLI óta nem használok ilyen progikat... azt is csak akkor, Unigine Valley, mert néztem az SLi -t :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38859) Chapel válasza - = Zk = - (#38858) üzenetére


Chapel
addikt

Na jóóó van, mire lesz elég a vasam? 320x240? CGA? :D

Ha olyan jó lesz mint a gta világ (és esélyes) akkor ...sza meg muszáj lesz váltanom.
Remélem még várnak vele 2-3 évet ;]

Én a Superposition-on tátom a számat. A legkeményebb, ahogy mászkálsz és minden rohadt dolgot megfoghatsz/megnézhetsz. :Y :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38860) Puma K válasza troll81 (#38854) üzenetére


Puma K
veterán

Miért ez az elzárkózottság az AMD-től?

Az i7 7820X, i7 9900K alá nagyon nem mindegy hogy milyen VRM-mel ellátott alaplapot tesz az ember, és ha még tuningra is sor kerül - ilyen CPU-nál naná hogy tuningol az ember - akkor meleg helyzetben találja magát az ember mind CPU mind pedig VRM szempontjából.

Továbbá eléggé túlárazott termékekről van szó Intel esetén, ami alól az általam említett Ryzen 2700/2700X kivétel.

Az i7 7820X-et kapásból felejtsd el mert itt van az utódja: i9-9820X

Most az Intel kapkod, mert az AMD dobálja a piacra a generációnként egyre jobban teljesítő procikat amikben egyre több mag és feldolgozószál van. Ezzel lépést tartani meg nehezen tud ráadásul gyártási problémái is vannak az Intelnek így most még drágábbak a CPU-i mint szokott lenni..

A fentebbi videóban i9 9900K vs 2700X esetén meg látható, hogy 800MHz-es különbség ellenére ugyan úgy teljesít az AMD mint az Intel sőt van hogy azonos helyszínen még több FPS-t is tud a CPU-VGA duo kitolni magából.

Ha most váltasz és 3 évet ki kell húznia a konfignak akkor: [link] / [link]

Ugyan nálam az utolsó proci AMD-éktől egy AMD Athlon64 Venice 3200+ Socket939 volt, de ha a mostani i7 4790K-tól gyengébb procim lenne és tervezném a váltást _ésszerű keretek között az igényeim tükrében_, akkor simán egy 8 mag 16 szálas AMD-re mennék rá amire tennék egy jó hűtést és rábíznám az automatikus tuningot.

Ugyan a napokban nézegettem az i9 9900X-et, de az teljesen felejtős (elővételben 351k Ft), és majd akkor ráérek váltani, ha kint lesznek az új konzolok. Majd akkor körülnézek mi a helyzet és milyen procit kapok adott ár/teljesítmény szinten.

(#38857) Chapel

A GTA Online szépen be tudja terhelni a 8 mag 16 szálas procikat is, viszont a Cyberpunk 2077 ha valóban olyan komplex lesz mint tervezik a készítők akkor a bemutatót futtató gépen látottak alapján problémás lesz az i7 4790K addigra.

Főleg úgy hogy a gameplay videót amit láttunk egy i7 8700K + GTX 1080 Ti kombón futtatták.

Ugyan tudnak még optimalizálni a játékon, de én a minimumot a szép grafikához és kellő mennyiségű FPS-hez s Cyberpunk 2077-nek 6 mag 12 szálnál határoznám meg.
Főleg úgy, hogy ha jönnek az új konzolok akkor ugrani fog egyet a játékok hardverigénye... ha nem 2 szintes lesz ez az előrelépés és ajánlott lesz addigra a 8 mag 16 szál mindenféle játékhoz.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38861) koko52 válasza Puma K (#38860) üzenetére


koko52
veterán

Pont így vagyok, egy AMD-m volt ugyan olyan mint neked. Jövő tavaszra beruházok egy R5 2600x-re i5 4690k lesz lecserélve. A 3470 után óriási nagy csalódás...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38862) #00137984 válasza Chapel (#38855) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szeintem érdemes még az i7 4790K-ra váltani. GTX 1070 Ti és a GTX 1080 alapórajelen járatott videókártyákat szerintem még ki tudja szolgálni. Az i5 4690K @4.2 GHz-en a legtöbb 2-3 éves DX11 játéknak még jó volt. Viszont ahol a CPU szálakat kihasználták, ott az i7 proci magasabb FPS-t tudott a játékban. Szerintem a Crysis 3 és a Witcher 3 már igényelte a 4mag/8szálas i7-et, de néhol inkább a magas CPU órajelektől indult meg. Igaz, ahogyan előre jelezték... :) 4mag idővel kevés lett játékra és a HT szálak sem tudnak mindenhol annyi plusz erőt hozzátenni. LGA1150 konfignak ez a végső határa, mert akinek ez már nem elég az tovább fejleszt. Nekem ennyi most még pont elég a játékra, de később majd ha kevésnek érzem a PS5 Pro konzolra váltok. Addig a Red Dead Redemption 2 és a Metro Exodus a PC Gaming korszakomat méltóképpen lezárja. :)

[ Szerkesztve ]

(#38863) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Tök király. Gondoltam betérek ide, és felteszem a kérdéseimet. Errefel már jól kitárgyaltátok az utolsó pár hozzászólásban :K
Na szal, upgraderől lenne szó. A jelenlegi i5 4440 lenne kicserélve, egy i7 4790 vagy 4790k-ra.
Az már világos, hogy érdemes.
Ami a kérdés lenne.

4790 vs 4790k delid

Csak a +400MHz miatt nem vennék k-s procit. Ha meg már vennék, akkor jól lekupakolnám, és jól meg is hűteném, de ez is összetettebb kérdés nálam.
Elsőre idebiggyesztem a konfigom lényeges dolgait.

- Asus Z97-P alaplap
- i5 4440 proci
- 2x 8GB Hyperx istentudja milyen CAS értékekkel. Piros (csak hogy mondjak róla valamit)
- Corsair H50 mod watercooler (a venti van kissé moddolva, illetve cserélve lett jobbra)
- Sapphire RX580 Nitro+ 8GB (ez vacsiúj)
- Cooler Master Haf X kuckó

Ami a kérdés. Játékgépről van szó. Főleg karosszékből, kontrollerrel játszható stuffokról van szó, ami rá van kötve a házimozimra. Ilyesmikről beszélek, mint Witcher III, Quantum Break, Odyssey, Origins, Tomb Raiderek ... stb

Szóval, Ti mit gondoltok?
Elégedjek meg a 4790 nyújtotta teljesítménnyel, vagy vállaljam be a K+delid kombót, az extra teljesítményért? Ér e annyit a dolog? Ki lehet e belőle hozni annyi pluszt?
De, ebben az esetben, cserélnem kellene a vizet is, hiszen a H50 nem hiszem, hogy rendesen meghűtené. Ráadásul, alapból 120-as radiátort tudok hátra rakni, a 240-esért megint extra küzdelmet kell lefolytatnom. Állítólag a Haf X tetejére ez még implementálható, amennyiben leszedem a műanyag tokot róla.

Ez ugye összegezve kb azt jelenti, hogy 4790 esetén minden marad, az ár meg kb 120 font liciten.
4790k esetén a proci +50 font, az extra hűtés ki tudja mennyi, plusz a delid, ami megint eltérő lehet. Ha magamnak csinálom pengével, akkor persze semmi, de ilyesmit inkább másra bízok, vagy veszek hozzá ekszcájgot. Der8auer vagy chinese cuccok.
Ha mondjuk nem hagyom pucéran, hanem rakok rá mégis réz kupakot, az is extra pénz, esetleg ice man die guard, elkerülendő a lesarkazást, ha mondjuk mégsincs réz kupak.
+ a tubus Thermal Grizzly. (Amúgy MX-4 van itthon)
De ha nem viszem túlzásba a feszkónövelést, végülis elég lehet a H50 is egy szintig?

Szóval, nagyjából ott vagyok dilemmába, hogy a 4790k szerintem csak akkor éri meg, ha húzom is valamelyest. Igaz, hogy ez plusz költség, de szerintem így van értelme.
Viszont, így meg már lehet, hogy a ráfordítás akkora lenne, amiből egy 6th gen vagy egy Ryzen konfig is majdhogynem kijönne. Főleg használtban gondolkodom.

Bocsi, egy kicsit hosszan agyaltam, és lehet hogy túl is spinázom kissé. Ti mit gondoltok? Merre lépjek, és főleg mekkorát?

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#38864) #00137984 válasza #48613632 (#38863) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sapphire RX580 Nitro+ videókártyának szerintem nem kell egy ilyen vérmes tuning. Az i7 4790K még az alap @4.2 GHz-es Turbó órajelen, vagy a számomra preferált fixen beállitott 4.2 GHz-en akár multiplayer játékra is megfelelő teljesitményt ad. Gondolom ezt, mert állitólag az AMD videókártya és driverek kevésbé terhelnek meg egy procit, mint az Nvidia driver. Forrás Abu85... :)

[ Szerkesztve ]

(#38865) #00137984 válasza #48613632 (#38863) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem az i7 4790K jó választás, ezért delidelés nélkül és a Corsair H50 vizhűtéssel @4.2-4.4 GHz-en megfelelő körülmények között elég teljesitménye van az RX 580 videókártyára. Szerintem már ettől felfelé feleslegessé válhat a további CPU húzás, mert nem GTX 1080 vagy gyorsabb videókártyákat szeretnél kihajtani.

[ Szerkesztve ]

(#38866) #00137984 válasza koko52 (#38861) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem a GTX 1060 6GB videókártyádat akkor szintén cserélheted. :) Az i5 3470 @3.6 GHz turbó órajelen még talán határeset volt a GTX 1060-ra, de az i5 4690K alapból @400 MHz-el gyorsabb. Még tuningoltad is tovább, ezért a plusz @800 MHz órajelen több teljesitményt kellett volna elérned. Nálam az i5 4690K @4.0 GHz-en a GTX 1070-et még rendesen kihajtotta. :) DX11 singleplayer játékok többségében nem éreztem akadozásokat FullHD/60Hz képfrissitésnél. GTX 1070 Ti videókártyának viszont nagyobb CPU órajelemelésre lett volna szüksége. Ezért inkább upgrade volt i7 4790K procira, és mehetett a FullHD/100Hz.

[ Szerkesztve ]

(#38867) koko52 válasza #00137984 (#38866) üzenetére


koko52
veterán

[Itt] a történetem ha visszaolvasol. 10% visszalépésem lett fps-ben 3470 után és a mai napig nincs megoldás. Meltdown és Spectre is ki lett kapcsolva, semmi változás. Jelenleg 4.4gh-en megy de még mindig nem hozza a 3470 szintjét :) Persze szintetikus tesztekben nagyon jó, de hát azokkal nem játszok. Annyira jutottam, hogy átlagos eredményt hoz, a 3470 hozott túl sokat :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38868) #00137984 válasza koko52 (#38867) üzenetére


#00137984
törölt tag

Alaplapon az energiavandálkodást ki kell kapcsolni. :) Mindent ami a feszültségeket és órajeleket visszaveszi a terheléstől függően. Turbo Boost órajeleket átállitod mind a 4 magon 4.2GHz-re vagy letiltod a Turbo Boost-ot, és akkor fix @4.2 GHz órajelet használsz. Windowsban a Teljesitménycentrikus vagy a Kiegyensúlyozott beállitások legyenek. Ha nem lesz gyorsabb ettől, akkor még egyszer megnézhetnéd a procit a foglalatban. A hűtőpasztát, rendesen van a helyén a proci és a hűtés... Találkoztam már fura helyzetekkel, akármi megeshet. :F Alaplapi BIOS bug esetén nem tudunk segiteni. Nálam a Gigabyte Gaming alaplapok nem szoktak ilyen csalódást okozni.

[ Szerkesztve ]

(#38869) #00137984 válasza koko52 (#38867) üzenetére


#00137984
törölt tag

Gigabyte Gaming 3 alaplapon az F8d BIOS verziót használom. Nálam az i5 4690K és az i7 4790K azonos @4.0 GHz órajelen használva közel azonos pontszámot adott single threads CineBench R15 tesztekben.

[ Szerkesztve ]

(#38870) koko52 válasza #00137984 (#38868) üzenetére


koko52
veterán

Gépépítő vagyok, hardveres rész kizárva.

A probléma ott van, hogy a 3470 egy Asrock b75 lapban volt, tehát full alap volt minden.
Lap és cpu csere után alap beállításokon elvártam volna némi pluszt nem pedig 10% mínuszt (meg 55 000 mínuszt). Tuning esetén sincs meg a régi eredményem de ez nem releváns, hisz alapjáraton sem kéne elbuknia. Mindezt úgy, hogy a jó öreg 3470 80-85c-on ketyegett, ez meg még vizet is kapott és 56c max hőmérsékleten (@4.4ghz) sem hozza ezt az eredményt.
Egyébként már írtam ide régebben, hogy valószínűleg az alaplap a ludas. Gigabytra sok a panasz, nem is akartam de nem volt aprón normális áron Z-s lap csak ez. Tanulópénz. Akitől vettem ő is utólag bevallotta, hogy csalódás volt neki, ezért is adta el. Megy ez is tavasszal megy a háztól, Asrock lesz helyette de már Ryzen vonalon.
Szerk: a VRM sem meleg

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38871) #00137984 válasza koko52 (#38870) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szintén Gigabyte Z97X Gaming 3 lapom van. Az i5 4690K is tette a dolgát, ahogyan az i7 4790K procimat is kiszolgálja. Nálam a GTX 1070 Ti teljesen jól fel van tápolva, ezért még nem találkoztam hibával. Amúgy a tápegységed teljesen 100% kondicióban van? Nálam az AMD Phenom II X4 proci néha kifagyott az Asus 550W táp miatt. :F 12V feszültséget nem tartotta stabilan egy R9 270X videókártya mellett. Kapott egy régi Chieftec Delta beles tápot, amivel még jól elketyegett egy ideig. R9 380 videókártya után ment az AMD lap és CPU, a Chieftec tápegység. Utána az RX 470 4GB videókártya ment és mint kiderült, akkor nem az i5 4690K volt a gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

(#38872) koko52 válasza #00137984 (#38871) üzenetére


koko52
veterán

Ja azt elfelejtettem leírni, hogy cseréltem. Corsair cx 600 (4 éves volt és hibátlan) lett cserélve most zsír új FSP Hyper M 600 van benne.
Szerk: ház is cserélve lett mert a víz radiátor 240mm-es. + kábel totális eltüntetés -> ház hőmérséklet csökkent 10c-ot (a táp alulra került így belső levegővel nem kapcsolódik a radiátor a ház tetején van, meleg levegő csak kifelé távozik nagyon király megoldás) Aero 500

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38873) MM válasza #48613632 (#38863) üzenetére


MM
őstag

4790K egyértelműen, ezzel a kis vízzel nem kell semmi mókolás (delid, szuper paszta, nagyobb hűtő), 4 magra több mint valószínű 4,4Ghz-et be tudsz rá állítani. Azért az már jelentős előny a "sima" 4790-hez képest...

Ennél nagyobb órajelek elérése viszont szerintem már csak kis nyereség sok szívással...

(#38874) #00137984 válasza koko52 (#38872) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem tudom milyen volt az előző Corsair tápegységed, de ezt az új FSP Hyper M PSU-t pontosan mikor is vetted... Tápegységek és hardverek között néha felborul az egyensúly. Külön kábeleken vagy ágakon nem kap elég áramot a CPU vagy a videókártya. Ritkán még az egy ágra megadott jó értékek sem biztositék ezek ellen. Ingadozik a feszültség. Ezt még kimérni is körülményes, de az áramhiányos helyzetben a Throttling lehetősége ott van. Ez miatt a mérésekben vagy játék közben a teljesitmény az elvárt szint alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#38875) koko52 válasza #00137984 (#38874) üzenetére


koko52
veterán

Ez az. 3 hetes. A corsairnál egy klasszissal jobb, mint hatásfokban, min amperben. Főleg, hogy kiderült corsair már valami gagyi belsőt használt az én verziómnál ezért is adtam el.
Throttling 0% 2 óra stressz teszt után folyamatosan monitorozva Aida 64 extreme (max temp 60c volt, átlag 56).

Szerk: évek óta szinte csak ezeket a tápokat szerelem a gépekbe, ár/érték bajnok.

Lefutottam már a köröket, tuti a lap a gond (pci-e szálak rossz kezelésére gondolok). Ha most kihajítanám a lapot és alátennék egy Asrock-ot tuti jobb lenne, csak nem érdekel annyira hogy foglalkozzak vele, csupán zavaró a jelenség. A gép atom stabil, feszek, minden ingadozás mentes. Egyszerűen ennyit tesz az alaplap minősége...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38876) ToXeN válasza koko52 (#38875) üzenetére


ToXeN
tag

Nem arra a throttling-re gondol a kolléga amit látsz AIDA-ban. Power limitből adódó throttling más, nekem 130W-ot felvesz a 4690K-m 1.2V-on 4x4GHz-en. Ha át akarnám lépni a 130W-ot akkor visszaesik a clock speed, de a throttling grafikon nem változik. AIDA írja a a felvett teljesítményt, nézd meg a wattokat. Ha az alaplapod tartja a gyári 95W-ot akkor lehet az a gond.

"The days are long but the years are short"

(#38877) koko52 válasza ToXeN (#38876) üzenetére


koko52
veterán

Azt még megnézem, de az alapjárati alacsonyabb teljesítményt ez nem befolyásolja, mint írtam tuning nélkül is 3470 felett kéne hoznia, de minimum egyeznie ha vga limit van.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38878) Redneck


Redneck
veterán

Kíváncsi vagyok lesz-e megoldás. Ez volt az egyik eset az évek során amire látatlanban már nem tudtam mit mondani. :U

Zsébernardo:
"Nálam az i5 4690K @4.0 GHz-en a GTX 1070-et még rendesen kihajtotta."
Újabb, több szálat igénylő címek alatt, nem volt jóval kevesebb fps vele mint egy legalább 4/8as i7-tel? Milyen felbontáson tolod?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38879) Chapel válasza #00137984 (#38862) üzenetére


Chapel
addikt

PS5 Pro? Miről maradtam le? :)
Azon inkább már Gta 6-al fogod tolni sztem, ne felejtsük el hogy már az V.- is 4-5 éves.

No, a héten meglesz a proci csere, kíváncsi vagyok hogy mit mutat. Én is ezt érzem hogy ezt még kimaxolom és a kövi már valami új gen lesz; azért csak elég leszek még ezzel egy ideig.

Meglátjuk, köszi srácok ha megvolt a csere mindenképp jelzek, másnak is infó lesz ahogy látom :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38880) F e Z o válasza Redneck (#38878) üzenetére


F e Z o
veterán

FHD-n pl egy 4,4-en ketyegő 6/12 5820k 70-80%on pörög egy húzott 980Ti mellett, ami kb 1070 szint.

H2O über alles!

(#38881) Redneck válasza F e Z o (#38880) üzenetére


Redneck
veterán

Értem, de ez most hogy jön ide? Elég nehezen találok párhuzamot egy 6/12-es 5820K + 980Ti és egy 4690K + 1070 között. :U Azért kérdeztem rá a 4/4-es Haswellre, mert rengeteg új címnél a 4/8-as i7 is gyengébben muzsikál mint az újabb 6/6 vagy 6/12-es szériák.

Épp ezért nehezen képzelem el hogy a 4/4-es Haswell minden esetben "kihajt" egy 1070-et. Esetleg 1440p fölött, és DX12-ben ahol a CPU kevésbé számít.

Chapel:
Én is a következő konzolokig várok, elég volt a PC-ből. Addig marad a jelenlegi vas. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38882) koko52 válasza Redneck (#38881) üzenetére


koko52
veterán

Ha az új konzolok 4k 60fps en viszik az AAA játékokat, akkor PC piacnak annyi. Egy ilyen PC ma kb 700 000 ft.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38883) Redneck válasza koko52 (#38882) üzenetére


Redneck
veterán

Nem kell fix 60fps, elég ha 4K@60Hz és a FreeSync 30 és 60 fps között megoldja a simulékonyságot. A 2 év múlva esedékes következő PS megjelenésére ez már nem lesz akkora kunszt árban. Az exklúzívok pöröghetnek 60-nal, a Pro verzió pedig lehet gyorsabb, szebb. :U

Én ezt kivánom. Ja és azt hogy az MS is legyen kicsit tökösebb.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38884) koko52 válasza Redneck (#38883) üzenetére


koko52
veterán

Talán még a törtjátékok tartják lélegeztetőn majd a PC-t :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38885) Puma K válasza #48613632 (#38863) üzenetére


Puma K
veterán

Nem olvastam teljesen végig, mert munkából írok és csak átfutottam, de:

4790K delid _lenne_ a jó választás, mert a minimum és az átlag FPS-ek jobbak lesznek a magasabb órajel miatt. Még a 4400 vs 4800MHz között is van eltérés minimum és átlag FPS-ben.

Viszont alaplapot kellene cserélned 4790K esetén ha tuningolsz, mert gyengének gondolom-látom a rajta lévő VRM részt. Így viszont kérdéses az LGA1150-es platformon maradás az esetedben.

Én anno egy Asrock Z97 Extreme 3-ról váltottam az Asus Z97 Pro Gamer-re.

Nem a neve miatt, hanem mert bugos volt BIOS szinten az Asrock alaplap és javítás nem jött... konkrétan néhanapján nem indult a gép... ebből nem egész 1 év után elegem lett.

Mikor nézelődtem mire kellene váltanom, akkor a Z97 chipset-en belül a felső kategóriás alaplapokat néztem az Asus háza táján (Hero, Gene, Formula, Impact, Mark, Gryphon), de végül arra jutottam többnapos utánajárás után, hogy az akkor 44k Ft-ért az Asus Z97 Pro Gamer hozta azt ami nekem kell és még nem elszállt áron.

Vagy 6700K / 7700K / 8400-8500-8600 procikat kellene nézned mint lehetőségek még élőfélben lévő platformok, vagy megint képbe jön a másik opció mint AMD.

Még pedig egy AMD Ryzen 2600/2600X viszont az AMD Ryzen-nél minimum 2933MHz-es DDR4 RAM-ok kellenek a lehető legalacsonyabb időzítéssel.

De a 4790K utáni i7-ek is DDR4-et támogatnak, szóval az alaplapon felül még RAM-ot is kellene cserélned.

Korábban a mostani 4790K-t egy Corsair H75-tel hűtöttem, és teljesen alapon-auton hagyva a proci-alaplap kombót nem tudta lehűteni a H75 a procit.

Alul kellett feszelnem a CPU-thogy ne nézzen be a 90-100°C közötti tartományba. A paszta amit használtam akkor és most is az egy Arctic MX4 volt és a felfogatás is jó volt tehát nem volt lazán hagyva egyik csavar sem a blokknál.

A Corsair H75 + 4790K-t 1.115v mellett használtam 4400MHz-cen. Így 100%-os terhelésnél 72-75°C volt a legmelegebb mag, a "leghidegebb" pedig ~65°C.

Mivel próbálgattam a birtokomban lévő CPU határait maximumra állított CPU hűtővel, így arra jutottam, hogy menne az 5000MHz is ami egy szép szám és minimális plusz teljesítmény már ahol az órajel számít, de mivel a kupak és a die közötti Intel paszta - feltételezhetően - elég érdekesen van eloszlatva, így a #0 és #3 mag közötti hőmérséklet különbség akár 18°C is lehet 100%-os terhelésnél...

Tehát míg a #0 mag már 90°C-on és felette járt, addig a "leghidegebb" csak ~72°C-on...

Mivel elhalálozott 3-4 év után (éljen a gyári 5 év garancia) a Corsair H75 így jött helyette egy ARCTIC Freezer 240. Ezt idén februárban vettem és ennek a hónap eleje felé halálozott el... konkrétan meghalt a benne lévő pumpa... egyik napról a másikra bármiféle előjel nélkül.

Viszont ameddig működött az AF240... addig a procit a korábbi 4,4Ghz@1,115v-ról fel tudtam tornászni állandó napi használatra 4700MHz-re 1,25v mellett. Ezt egy maximum 72°C-os CPU hőmérséklettel jutalmazott úgy hogy lecseréltem a rajta lévő 4db ventilátort (amik hangosak alapból) 2db Silent Wings 3 120mm PWM-re.

Az AF240 után most egy Alpenföhn Brocken 2 PCGH van a procin, de ez a közel 1kg-os súlyával és a rajta lévő 2db 140-es gyári ventilátorával a Corsair H75 hűtési teljesítményét tudja... így ismét vissza kellett térnem a korábban használt 1,115v-hoz és 4400MHz-hez.

Ennél a Devil's Canyon CPU-nál is jól jön a minél gyorsabb RAM.
Tehát a CPU tuningon felül, a RAM-ot intenzívebben használó játékok-folyamatok profitálnak a minél magasabb órajelen járó RAM-ból. Én a Kingston HyperX 1866MHz-es RAM-okat 2133MHz-en járattam gyári időzítéssel T1-ben. A mostani Gskill TridentX-ek meg XMP profillal mennek gyári időzítésekkel 2400MHz-en.

Az a AMD RX 580 kb egy GTX 1060 teljesítményével van párban.
Komának 2016 októberében építettem egy komplett gépet a kérésére-megbízásából amibe i7 6700K, 2x 8GB 2400MHz DDR4 és GTX 1060 6GB trió került 1db Toshiba-OCZ 240GB-os SSD-vel és 2TB-os Seagate 7200RPM-es HDD-vel. Mióta megvan a gépe nem találkozott futtatásbeli problémával 1080p@60Hz-es megjelenítőn pedig Tom Clancy's Rainbow Six Siege, GTA Online, Fortnite, CS:GO stb multiplayer-online játékokkal játszik aktívan.

Lehet kicsit szétszórt az irományom, mert délelőtt kezdtem el és most jutottam el oda hogy befejezzem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38886) #48613632 válasza koko52 (#38882) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért ezt így nem jelenteném ki. Pusztán a grafika felbontása, és az fps még nem ok az aggodalomra. Rengeteg játékot tudnék felsorolni, ami pont a konzolok miatt lett PC-n visszafogva.
ITT pl a Division in-game scenario, ami a végleges verzióban "kissé" vissza lett fogva. Pont a konzolok miatt.
Aztán, itt van még az nVidia NOW is. Épp tegnap tesztelgettem, mivel havernak van bétateszt accountja. Simán hozza 60fps-el az Odyssey-t, max grafikai részletességgel, 0 laggal. (Legalábbis, nincs észrevehető lag, de igaz az is, hogy FPS-t nem próbáltam, csak az Odysseyt, meg a Witcher III-at)
Ez persze akár elérhető lehet konzolokra is.
Szóval, amit én gondolok, az két dolog:
Egyfelől, olyan grafikát, amit az aktuális csúcs PC-ből ki lehet hozni, sosem fog egy konzol sem prezentálni.
Másfelől, ha az online streaming platformok beélesednek, akkor úgy is átalakul az egész piac. Már amennyiben ezek a platformok fogyaszthatóak lesznek egy átlagember számára is. És itt elsősorban az árra, és a szétszóródásra gondolok.
Pl a film streaming is simán kinyírhatná a torrentet, de ugye muszáj volt kismillió, egymástól független szolgáltatónak indinulni a piacon, pl Netflix, Amazon, Disney .. stb, hogy szeletekre kelljen osztani a tortát. És hát ez ügyben is ott tartunk, hogy marad a virágbolt legtutibb beszer forrásnak.

[ Szerkesztve ]

(#38887) #48613632 válasza Puma K (#38885) üzenetére


#48613632
törölt tag

Abszolut áttekinthető, és értelmezhető amit írtál. Köszönöm a hosszas okfejtést.
Amúgy, eljutottam én is addig, hogy komplett kombó csere lenne, de maradnék Z97 platformon, csak tuningbarátabb lappal. Viszont, ezt olcsón/használtba megszerezni elég macerás, mert nem biztos, hogy épp lesz használható cucc a piacon.
Amúgy EZT találtam, és követem az eseményeket. Elsőre nem tűnik rossznak. Viszont, az eladó feedbackjai nem győztek meg.

Amúgy, a mostani H50-emet eleve használtba vettem, és ennek már 2 éve. Gyönyörűen működik, úgyhogy lehet, hogy maradnék a Corsairnál. Jelenleg kb 4 éves lehet. Az i5-öt nem féltem, de azért egy közel 4x annyiba kerülő procit biztos nem tennék alá.
Delid esetén meg tuti kinyiffanna a proci, ha a pumpa elszállna elszállna.
Rámehet légre is, de szeretném, ha azért csendes maradna a cucc. Nem feltétlen akarom az 5GHz-et. A lényeg, hogy aránylag csendes maradjon a gép.
Most egyébként az.

szerk:
Az a lényeg, hogy akarok egy uccsó buffot adni még a Z97-nek. Egyelőre nincs loki full platform váltásra, de a következő körben már úgyis az lesz. Aztán hogy Intel lesz e, vagy AMD, az még kérdéses. Én nem zárkózok el az AMD-től, és áraiban eléggé meggyőzőek.
Az 580 meg tudom, hogy nem egy nagy szám, de jelenleg még nem is az a cél. Egyelőre játék platformmal kivárok, hogy hogyan alakul a piac.
Másfelől, ha nem is kifillérezve, de van/volt egy nagyjábóli keret az upgrade-ra, aminek a felét kb ellőttem a VGA-ra.
Megtehettem volna, hogy veszek egy 1070Ti/Vega64-et, de akkor maradt volna az i5.
Jelenleg, mondjuk így, kb 200 fonttal tudok még operálni, plusz amiket eladogatok. Bár elvileg az eladogatást is másba fektettem volna, de ezt még ki tudom sírni magamtól ;]

[ Szerkesztve ]

(#38888) Chapel válasza #48613632 (#38886) üzenetére


Chapel
addikt

Egyetértek; bár valóban a felé megyünk hogy annyi lesz egy játékban amennyit egy konzol bír.

Kíváncsi lennék - és nem, nem trollkodom, szeretem a szériát - hogy egy ps4 pro vajon mit kezdene egy 1080p Crysis3 max-al? Vagy legyen egy Gta V 1080p max stb. stb...

Szvsz még nem tudna elbánni velük, pedig 4-5-6 éves játékokról beszélünk.
(Na ja, optimalizálás, igen tudom...)

Akkor kezdtem az egész gamer témát mikor indult; C64,XT,286,386...de magamnak is be kell vallanom, már rég nincs akkora előnye (játékban kizárólag persze!) a pc-nek mint régebben volt.
Ott tartunk hogy egy felső kategóriás vga = legújabb konzol + vr.

Mindazonáltal - és talán éppen ezért él még az egész pc gamer ipar - amíg itt a moddolás lehetősége/nagyobb felbontás és teljesítmény tehát folyamatosabb gameplay ÉS egér+bill addig ez a közeg megmarad.

Szeretném azt hinni hogy kapok cserébe a pénzemért előnyt.
Meglátjuk, a stream valóban bekavarhatja az egészet, de nálunk az még nincs látóhatáron (ha jól tudom, de lehet tévedek.)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38889) #48613632 válasza Chapel (#38888) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én az UK-ban élek, haver meg októberben jelentkezett a bétatesztre. A héten kapta meg a hozzáférést. Nem volt sok bizalmam a dolog irányába, de mondhatni, leesett az állam. 350Mbites Virgin netünk van, és vajsima volt a tesztelt játékok futása. Egy Tesla VGA van a túlfelén, irgalmatlan mennyiségű rammal. Nem emlékszem a pontos számra, de több száz giga volt ;] Meg valamilyen Xeon proci.
A konfigurálás is szögegyszerű volt. Szimplán hozzá toltam a Steam accomat, de haver az U-playt is rátolta. És ha a túlfelén is megvan ugyanaz a game (ez alapfeltétel), akkor kb 10mp "telepítés" után (ugyanúgy, mintha a steam alatt telepítenéd) azonnal elérhető volt a stuff, a korábbi, a lokális gépemen található mentéssel.
Bánom, hogy a játékgépemmel teszteltem, nagy lett volna a HTPC-t alátolni. Szimpla Intel grafika, 4th gen i3 T-s proci ;] De kb ugyanaz lett volna a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#38890) F e Z o válasza Redneck (#38881) üzenetére


F e Z o
veterán

Úgy jön ide, hogy az 5820k azonos órajelen egy 47*0+2 mag-nak felel meg, illetve a 980Ti az meg egy 1070-nek....Csak úgy összehasonlítási alapnak írtam.

H2O über alles!

(#38891) Redneck válasza F e Z o (#38890) üzenetére


Redneck
veterán

Világos, és értem is, csak esetében 4690K volt, ami csak 4/4-es, így végképp kellemetlen tud lenni egy újabb címnél ami több szálat ki tud használni.

pitepeti71:
A streames dolog jól hangzik, kérdés mekkora a csúszás. Lehet hogy a UK-ban jól ment a dolog, és voltak közeli szerverek, de kíváncsi leszek hogy itt, a káeurópai nyalókásabb régióban, hogy lesz megoldva a dolog, és mekkora lesz a szerverektől való távolság. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38892) koko52 válasza ToXeN (#38876) üzenetére


koko52
veterán

Linx 0.6.5 teszt : 97w max amit felvett 1.12v és 4*4.2ghz
Aida stressz teszt csak 56w-ig ment ezért küldtem rá a Linx-et. Hőmérséklet is 85c-ig felment. 0% throttling

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38893) koko52 válasza koko52 (#38892) üzenetére


koko52
veterán

A 4.2 ghz folyamatos volt nem esett vissza.
Az 1.2 v kicsit durva a 4x4 ghz-nek nem? Gondolom ezért 130w a TDP-d. 4.6 ghz-nél láttam 1.2v-okat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38894) #00137984 válasza Redneck (#38878) üzenetére


#00137984
törölt tag

FullHD/60Hz képfrissitésre jó volt az i5 4690K @4.0 GHz és a GTX 1070. Crysis 3 és Witcher 3 játékokban ugyan kisebb kompromisszumokra kényszerültem, de ezért határoztam el magam az LGA1150 konfig frissitése mellett. Az i7 4790K fejlesztése pont a játékok megnővekedett CPU igénye, és a GTX 1070 Ti videókártyára váltás miatt volt szükséges. Ezt itt-ott már leírtam a PH!-en, de szerintem ennyit még tudásban és pénzben érdemes egy ilyen régebbi konfigra ráforditani. Egy új Gamer PC épitése most még inkább a ráfizetés kategóriába esik. 6mag/12szál és 3000MHz DDR4 RAM mellé az Nvidia RTX szériás videókártya az ajánlott játékra való hardver. 8 AMD Ryzen 2 mag majd a PS5 Pro konzolban is ott lapul majd. Videóteljesitményben és hardverben most megint várható egy jobb eresztés. :)

[ Szerkesztve ]

(#38895) ToXeN válasza koko52 (#38893) üzenetére


ToXeN
tag

Nem próbáltam se lejjebb menni feszültségben, se feljebb órajelben, de majd egyszer eljátszogatok vele.
Az alaplapom "Auto"-n hagyva 1.3-at adott neki, gondoltam ehhez képest baráti az 1.2V. Sokat számít a Power limit a stabilitásban de ennek ellenére wattokat sosem említenek itt a fórumban, ki tudja mi a normális. Aida csak FPU tesztje (cpu, cache nélkül!) 130W@1.2V, 4x4 GHz. Ha csak 110W-ot engednék neki akkor -szerintem- nem lenne meg a fix 4x4 GHz, de majd kipróbálom.

"The days are long but the years are short"

(#38896) koko52 válasza ToXeN (#38895) üzenetére


koko52
veterán

Érdekes. Nekem 56w-ot ír úgy, hogy kipipálva aCPU, FPU és a Cache is. A grafikonon folyamatosan 100% mind a 4 mag és folyamatos 4200mhz mind a 4 mag 0% throtling mellett. Hőmérséklet max 61c, max fogyasztás 56w.
Most kipróbáltam irodai gépemen is ezt itt egy I3 4160 dolgozik (54w TDP Intel oldalán) . Minden bekapcsolva 2 mag 4 szál: 3600w csúcson megy a két mag, 35w a fogyasztás. (Linx 46w maxot hozott ki belőle)

Véleményem szerint akkor nincs gond a powerrel sem otthon. A 88w tdp-t átlépi Linx-el kb 97w-ig a tuning és fesz emelés miatt. Aida esetén meg se közelíti a tdp-t. Illetve ha kevés lenne a táp akkor esnie kéne a frekinek, de az atomstabil. Linx 60x futott le hiba nélkül. Egyébként nagyon jó progi, brutálisan terheli a procit.

Csináltam egy táp ellenőrzést is ami kidobta, hogy ha 4600-on és 1.3v-on járatnám akkor is bőven elég lenn a táp. Kb 420w az össz fogyasztásom (ebből 380w a 12v-on) 100% terhelés alatt, a 12v-os ágon 540w garantáltam van 7/24 (FSP Hyper M 600).

Szumma: marad az alaplap gagyisága (Gigagyibájt :) )

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38897) Puma K


Puma K
veterán

Csak bele olvastam egy-két hozzászólásba, és annyit megemlítenék, hogy nálam a HWiNFO szerint a CPU fixált feszültséggel és órajellel ami 1,25v-ot és 4700MHz-cet jelent a gyakorlatban, a proci maximum-csúcs fogyasztása 126W volt játékokban töltésnél-játék közben. A cache órajele 4400MHz.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38898) ToXeN válasza koko52 (#38896) üzenetére


ToXeN
tag

Sokkal több a fogyasztás ha a cpu-t és a cache-t kikapcsolod Aida-ban. De igen, akkor valószinű én is visszább vehetném a dolgokat.

"The days are long but the years are short"

(#38899) koko52 válasza ToXeN (#38898) üzenetére


koko52
veterán

Ha csak a cach van bekapcsolva akkor csak 32w a maxom (i3).

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38900) F e Z o


F e Z o
veterán

Szoftveres fogyasztásmérés nem hiteles, ne támaszkodjatok rá.

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.