Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) laskr99 válasza Tikakukac (#37350) üzenetére


laskr99
addikt

Simán ofsettel lenyomtam -0.100 voltra minden teszt nélkül :D Majd adok neki 0.025 voltot és legyen boldog vele :D Eddigi copkodás után most nincs kedvem piszkálni a gépet sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#37352) Tikakukac válasza laskr99 (#37351) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt sajnos nem te döntöd el, hogy mivel elégedjen meg :DDD Nekem ment így lecsóba 2*40 perc munkám. Na utána megcsináltam, mert marha idegesítő, hogy random kivághatja magát a gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37353) laskr99 válasza Tikakukac (#37352) üzenetére


laskr99
addikt

Csak linX vágta ki eddig. A játékok,net stb simán ment :D. Nem is tudtam,hogy új a kék halál már.

(#37354) F e Z o


F e Z o
veterán

Stabilra be kell lőni azt a procit. Nálam volt olyan is, hogy adott beállításon linX stabil volt, Battlefield alatt meg elhasalt a proci..

H2O über alles!

(#37355) Tikakukac válasza laskr99 (#37353) üzenetére


Tikakukac
titán

Legalább 2-3 progi és játék kell mire kijön minden hiba, nyilván lehet enélkül is lenni, csak egyszer verje be rosszkor a gép a kékhalált és megbolondulsz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37356) laskr99 válasza Tikakukac (#37355) üzenetére


laskr99
addikt

Lehet :D Volt 3 féle BF 3-4-1 meg payday, metro,war thunder közbe zene és társai :D akkor majd adok neki kis feszt offsettel.

(#37357) Grózi válasza Tikakukac (#37355) üzenetére


Grózi
veterán

Ismerős,utalás közben dobott nekem egy kékhalált az amúgy stabilnak hitt rendszer egy elég sz@r napomon.
Egy GXT280-s bill,az asztal billentyűtartó része+ a kezem bánta... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37358) laychi válasza Grózi (#37357) üzenetére


laychi
veterán

Te VAD motoros :D ;]

(#37359) Tikakukac válasza Grózi (#37357) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismerem, ismerem. Ezért szoktam mondogatni, hogy a félig megcsinált húzás kb. annyit ér mint az automata OC.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37360) laskr99 válasza Tikakukac (#37359) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem szerencse nem K és nem húzható :D

(#37361) laychi válasza Tikakukac (#37359) üzenetére


laychi
veterán

Az auto oc-nál normál esetben elegendő a fesz,vagy több is,mint ami kell.
Egy rosszul alulfeszelt teszteletlen proci sokkal rosszabb.

(#37362) Tikakukac válasza laskr99 (#37360) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy akkor te túl lehúztad a feszeket. Hát az sem túl jó dolog.

laychi: Hááát szerintem egyformán rossz mindegyik. Előbbi legalább levágja magát, utóbbi meg szépen sütögeti a pecsenyét :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37363) laskr99 válasza Tikakukac (#37362) üzenetére


laskr99
addikt

Jaja. Kèpen láthatod 3,8ghz a proci órajele.

(#37364) Weareus


Weareus
addikt

Ibt teszt, mai fejlemények:

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37365) Tikakukac válasza Weareus (#37364) üzenetére


Tikakukac
titán

Na most már értem miért ilyenek a hőfokok. 54-ig ment fel passzív rendszer mellett is nálam. Ez annyira terhel, mint engem mikor a tollpárnát pakolom az ágyból a teraszra :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37366) Weareus válasza Tikakukac (#37365) üzenetére


Weareus
addikt

Nem beszélsz igazat.
Előbb kérdezhetnél. :(

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37367) Tikakukac válasza Weareus (#37366) üzenetére


Tikakukac
titán

Régebbi eredményeket visszanéztem amiket vízhez is raktál, ahhoz mértem be ezt. Nagyoin régen használtam már IBT-et, most már tudom miért :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37368) Weareus válasza Tikakukac (#37367) üzenetére


Weareus
addikt

Nem, nem tudod. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37369) Tikakukac válasza Weareus (#37368) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahogy érzed :B :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37370) F e Z o válasza Weareus (#37364) üzenetére


F e Z o
veterán

Hát igen, az IBT-hez már nem volt elég az 1,272V, mint a CPU benchmarkhoz.

(#37365) Tikakukac : AVX-es LinX 0.6.5-öt neki... ;]

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#37371) Weareus válasza F e Z o (#37370) üzenetére


Weareus
addikt

Nem bizony. Itt màr 1.327-et kért. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37372) Grózi válasza Weareus (#37371) üzenetére


Grózi
veterán

Viszont a hőfokokat elnézve tényleg nem tudom miért akarsz a Morára orkán erejű 180-s ventiket-hulla felesleges.
(#37358) laychiEnnek köze nincs ahhoz,szimplán ha elpattan a cérna akkor jobb ha nincs senki-semmi a közelembe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37373) Weareus válasza Grózi (#37372) üzenetére


Weareus
addikt

Ez a cpu eléggé finnyás! Nem rossz értelemben: nem szereti a hetven fokot sem hosszú ideig, de a feszt sem! Viszont - én úgy látom, persze lehet, hpgy ebben tévedek - ha ráérzel és kiszolgálod, cserébe meg is mutat valamit magából. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37374) laychi válasza Weareus (#37364) üzenetére


laychi
veterán

állíts be 4 gigq ramot vagy qll-t :)
aztán linx és tsai. ;]

(#37375) Weareus válasza laychi (#37374) üzenetére


Weareus
addikt

állíts be 4 gigq ramot vagy qll-t. 5 Ghz-en? :R Csak Ön után, Uram!
Én ezzel is megelégszem:

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37376) F e Z o válasza Weareus (#37375) üzenetére


F e Z o
veterán

A lényeg, hogy Neked megfelel.
Egyébként ezért a 15mp-ért a képet sem volt érdemes feltölteni szerintem.

H2O über alles!

(#37377) Weareus válasza F e Z o (#37376) üzenetére


Weareus
addikt

A lényeg, hogy Neked megfelel.
Ez így van!

Egyébként ezért a 15mp-ért a képet sem volt érdemes feltölteni szerintem.
Ahogy érzed. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37378) Weareus


Weareus
addikt

Alkalmasint nem volt egyszerű számomra ez az egész.
Nyilvánvalóan onnan indult ki az dolog, hogy szerettem volna egy olyan lapkát, amiben benne van az a bizonyos bűvös ötös.
Most sufnituning vízzel ennyire futotta, nyilván télen könnyebb lesz.
Aki többre kíváncsi: (csak erős idegzetűeknek!!!)
[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37379) laychi válasza Weareus (#37375) üzenetére


laychi
veterán

csak az alacsony fesz miatt :DDD

utánam? én nem rendelkezem golden chippel,1,3V-ig 4,7Ghz-ig bezárólag hűtőszekrény nélkül,játékvizzel megpörgetem önnek(ha már ilyen hivatalosak vagyunk:)

de van is egy nem régi kép grizzly-s kenéssel

Egyébként az aktuális hőmérsékletvolt,miközben szünetelt a teszt, vagy az a flaska jegesvíz volt ténylegesen ilyen hatással?
Jó lenne olyan képet látni,ahol min-max hőmérséklet látszik. Érdekes a coretemp-ed,vagy annak beállítása.
Nálam ez a progi nem így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#37380) Weareus válasza laychi (#37379) üzenetére


Weareus
addikt

:R
Szép eredmények, gratula!
Az a Linx-eredmény tényleg jó! :R

Kérdésedre: a hűtőfolyadék -15-16 fok körül volt, kissé már kásásodott is az elején, de a cpu hamar felolvasztotta (pár órám volt csak, de a hőfokok szépen kúsztak felfelé). A Szobahőmérséklet 19-20 fok körül volt, légkondit 18-ra állítottam. A proci alaphőmérséklete 6-8 fok volt (terheletlenül) a teszt megkezdésekor, de mivel a frigó ajtaját a csövek miatt nem tudtam becsukni (meg a mora sem fért a tartály mellé a frigóba, pedig jó kis visszahűtést produkált volna), a hőfokok szép lassan kúsztak felfelé.

A coretemp nálam ilyen, nem tudom miért. Majd rálesek.

Most ennyire tellett, én ennek is örülök :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37381) tom_tol válasza Weareus (#37380) üzenetére


tom_tol
addikt

Meg kellene nézned 1,37v körül, valószínűleg lennének elfogadható GFlops értékek.

(#37382) F e Z o válasza tom_tol (#37381) üzenetére


F e Z o
veterán

Az nekem is kevésnek tűnik, tekintve az enyém 4,4GHz-en többet kap linx-ben. Persze itt magasak a hőfokok is, illetve nincs delid, meg CLU, s hiába az épített víz is. A lényeg, hogy hiába karcolja 85 fokot linx-ben, ha játékok alatt 70 fok a plafon.

H2O über alles!

(#37383) Weareus válasza tom_tol (#37381) üzenetére


Weareus
addikt

Érdekes ötletnek hangzik. A gflops értékek minden kör után nőttek egy kicsit, ezzel a futtatás idő (time, s) fordítottan volt arányos, ami gondolom nem véletlen.
Igen valószínű, hogy tényleg egy kicsit több fesz kellett volna neki. :K
(Néha meg-meg akadt a működés teszt közben és mivel 50 fok körül volt a mag a megakadást elfőződés nem okozhatta, ergo feszhiányos volt).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37384) laychi válasza Weareus (#37383) üzenetére


laychi
veterán

Egyrészt a memória órajel is sokat befolyásol
azaz 1600mhz rammal nem kapsz annyi gflops-t, mint mondjuk 2133-2400Mbz-en ketyegővel.
cserébe viszontt kisebb a tdp, ezáltal a hőtermelés is.
Az hogy differencia van egyrészt lehet amiatt is, ha böngésztél teszt közben vagy más valamit csináltál vagy más terhelte a procit/ramot, ilyenkor kevesebb a pont. illetve okozhatja instabilitás is, megy a hibajavítás(egy darabig, aztán jöhet a fagyás és bsod)

(#37385) Weareus válasza laychi (#37384) üzenetére


Weareus
addikt

1600 Mhz ram?
Ezt a blogban valamelyik tesztfotómon láttad vagy az adatlapomról?
Ha az utóbbi, akkor én kérek elnézést. :R
De tényleg, nem írtam még át a konfigomat és a régi, 1155-ös rendszereben valóban 1600 Mhz-es ramok voltak.
A mostani Corsair 1866 Mhz-es alapból és eskü, ha tudtam volna, hogy ennyit számít a sebességtesztben, tuti felhúztam volna. Szvsz nem is lett volna gond, mert 2133-on simán mentek pár napig, csak úgy próbaképp felrakva. Fesz: 1.5 V, ez az alap, amit kérnek, 2133-on nem kellett emelni hozzá, nem is melegedtek. Szerintem mennének még 2133 felett is, időzítéseik viszonylag barátiak (9-10-9-27), ezeket sem bántottam.
Mindegy is.
Különben hasznos, hogy említetted, mert ha fogok még "extrémkedni" (oké, ne legyek nagyarcú: sufnituningolni), legalább addig is összeszedek még néhány hasznos információmorzsát.
Végül is kezdő oc-snek lenni nem feltétlenül szégyen.
:)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37386) laychi válasza Weareus (#37385) üzenetére


laychi
veterán

Egyiket se néztem, se a blogod,se az adatlapodon lévő leírást,csak megemlítettem,mert esélyesnek tartottam, mint az alacsonyabb pontszám okozóját.
Egyébként win7 alatt az i7-ek kb annyit kaptak linx alatt,mint IBT-ben kb, az i5-ök pedig sokkal többet... csak említem,mert ez is érdekesség, esetleg azonos beállításon HT off nézd meg mi sül ki belőle :)
Magasabb tdp és hőmérséklet előfordulhat, mert nem osztja el HT-re a terhelést,hanem direktben a magot nyűvi, erre figyelj.

(#37387) Weareus válasza laychi (#37386) üzenetére


Weareus
addikt

Ez nagyon érdekes dolog ezzel a ht-vel.
Akkor elviekben növelhető a pontszám a ram órajel-emeléssel, a ht kikapcsolásával és ha (adott órajel mellett) magasabb fesszel megy a proci, mert akkor nem akad meg néha számolás közben (mint ahogy nálam tette), persze itt éles határ volt már, ahol három fesszel egyszerre játszani kicsit sok volt elsőre nekem (összes bemenő, mag és offset), de majd próbálok javítani ezen is. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37388) laychi válasza Weareus (#37387) üzenetére


laychi
veterán

Tuningnál alap, hogy egyszerre csak egy valamit állítunk és tesztelünk, aztán a kövezkezőre lépünk, ha stabil

(#37389) Weareus válasza laychi (#37388) üzenetére


Weareus
addikt

Rendben. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37390) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon fura kerdes kovetkezik: nyers CPU teljesitmenyben mekkora a kulonbseg egy 4770HQ es egy 4770T kozott? Elhanyagolhato? IGP most nem erdekel.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37391) VoidXs válasza r4z (#37390) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez valamennyire elfogadható összehasonlítás. Hol ez, hol az a jobb, én a T-t venném a magasabb órajel és nagyobb L3 miatt, ezeken kívül lényegében ugyanaz a proci.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37392) r4z válasza VoidXs (#37391) üzenetére


r4z
nagyúr

Koszonom!

Hattersztori: HEVC 2160p 10bit lejatszasara raktam volna ossze HTPC-t, es lett volna egy joarasitott 4770T ismerosi korben. Viszont mar a 4770HQ-t is szinte teljesen leterheli a lejatszas, VGA-t meg nem akarok venni, ugyhogy felejtos a Haswell. Majd epitek G4560-ra, az rohogve viszi elvileg.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37393) MK VII válasza r4z (#37392) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor hamar csapj le egy példányra az aprón amíg egyáltalán van és olcsó, mert megszüntetik a gyártását és a forgalmazását is a G4560-nak...
Gondolkodok én is egynek a vételén, hogy legyen... Aztán majd egyszer építek köré egy gépet.

(#37394) Weareus válasza laychi (#37386) üzenetére


Weareus
addikt

Közben valaki megerősítette ezt a ht-s dolgot is.
Itt említettem meg, a megerősítést lásd a 17-es hozzászólásánál.
Elfelejtettem szólni, hogy a tdp-t és a hőmérsékletet is figyelje, amik érdekes módon ht off-nál fognak magasabb értéket mutatni.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37395) laychi válasza Weareus (#37394) üzenetére


laychi
veterán

Próbáld ki te is, mit tudsz kihozni belőle. De tényleg nem ártana 4gb rammal futtatni.
Az fórumon belül az összehasonlítási alap.

(#37396) Weareus válasza laychi (#37395) üzenetére


Weareus
addikt

Rendben, úgy lesz, de ehhez kell vagy hány nap-hét.
A következő okok miatt:
1.
2.
:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37397) laskr99 válasza Weareus (#37396) üzenetére


laskr99
addikt

Megoldás a javából :D Ennél jobban meg se lehetne oldani :D Rakd ki barkács topikba :D Gratula :D

[ Szerkesztve ]

(#37398) Weareus válasza laskr99 (#37397) üzenetére


Weareus
addikt

Örülök, hogy örülsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37399) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok...

akiknek 4690K volt a kezükben, sima, mezei körülmények között mi volt a "lélektani" vége?..
perpill 4,7/1,230... sima 4 ventis H105 van felette...
na nem tervezem, hogy kidurrantom, vagy benchmark rekordot döntök... csak fél évente tuningolok rajta, oszt' mehet a játék... ha vmi gebasz van, csak kifagy/lehall/leáll :D

FX8150-ről jöttem át idestova 2-2,5 éve :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37400) laychi válasza - = Zk = - (#37399) üzenetére


laychi
veterán

Mehet nyugodtan, én ~1,3V/4,7Ghz hajtom évek óta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.