Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) ST05


ST05
őstag

4670K 39X 1005mV
Physics Score: 7586
Physics Test: 24.1
hát igen a HT :C lemaradtam hehe ;)
gyári cooler, és bitang hd4600/ még alapon :DDD
57 fokban fogja a voltot

(#102) Laci2277 válasza ST05 (#94) üzenetére


Laci2277
senior tag

Belefutottam megint számomra érthetetlen dolgokba..

Először vegyük azt, hogy megveszem a gépet, összerakom, a biosban nem állítok semmit, hagyok mindent alapon, auton. Ezt kipróbálva azt tapasztaltam, hogy aida stressz teszt alatt cpuz szerint 1.27V-ot kap a proci 80-88 fok mellett, már ez baromi sok. Ezután elindítom az ibt-t, a fesz nem változik, ellenben a hőmérséklet 93-100 fokra ugrik amiután thorttling veszi kezdetét mindezt alapon, default beállításokkal Noctua hűtővel a nyakában. :Y Tehát aki nem ért hozzá, nem turkál a bisoban az így használja ameddig bírja. Jó, persze nem ibt-re használja az ember a gépet, de azért ez furcsa finoman szólva is.

A másik dolog ami homályos, a proci prime alatt stabil 1.080V-on(cpuz), ugyanekkor Aida stressz tesztnél már 1.158V-ot ir ki a cpuz ami sok és felesleges, így a biosban a - offsetet két századdal növelem, ekkor a fesz ennyivel csökken. Aida alatt még így is stabil a rendszer, viszont a prime már keveselni fogja az 1.060V-ot és hibázik. Ergo ha belövöm az Aidához a procit, akkor egy kisebb terhelésű alkalmazás vagy játék közben adja meg magát. Ezt most teszteltem BF3 alatt, és mivel nem volt akkora igénybevételnek kitéve a proci, szépen el is dobta magát ahogy kell. Ellenben ha a prime-hoz állítom a proci feszt, akkor egy jobban terhelő játék(Crysis3) már kb 0.08V plusz feszt és ennek megfelelő hőt jelent feleslegesen.

Most akkor melyik programmal teszteljem? :F

(#103) helkis válasza Laci2277 (#102) üzenetére


helkis
addikt

valszeg az auto fesz ver át téged.. fixáld le..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#104) Landon


Landon
őstag

Na végre összeratam én is a Haswell rendszerem. :) Sajnos nincs időm ma tesztelni etc. mert el kell mennem és ezért lenne hozzátok pár kérdésem, amennyiben nem probléma:

Nem tudtam még win-t se újrahúzni egyszerűen az SSD-n lévő régi win7-el szórakozok most. Elsősorban hőmérsékletekre vagyok kíváncsi de itt nagyjából el is akadtam mert LinX valamiért (nincs semmilyen OC még ráadva se a CPU-ra se a RAM-ra, minden default) hibát észlel és leáll ill. a program maga kiírja a kis 'üzenő sávban', hogy 'not enough memory???'. Ezt betudthatom annak, hogy totál régi rendszeren próbálok bármit is csinálni vagy kezdjek aggódni?

Próbáltam AIDA64-et is futtatni, első pár próbálkozásra az csak simán kilépett, aztán valami megmagyarázhatatlan oknál fogva utána sikerült tesztelni AIDA64-el többször is. Ill. jelenleg HyperPi-t futtatok, hátha az kihoz valamit.

Amikor AIDA64-el teszteltem akkor (alap órajeleken, csak a turbo ment fel 3.7GHz-re) végig 53-56C volt a CPU amikor a hűtő rákapcsolt. 65C-re is felment de onnan gyorsan visszaugrott 55-re általában.

Idle ~30-28C a magok. Szoba hőmérséklet: 25-26C

Ezek a hőmérsékletek normálisak egy Thermalright SB-E Extreme mellett? Ettől tartok mindíg a legjobban, hogy a hűtő felrakásnál a sok 'csúszkálás miatt' utána nem lesz annyira hatékony a hűtés, ill. most fel is kellett emelnem a hűtőt felrakás után hogy a csavarok a helyükre menjenek.

Remélem ez a LinX-es hiba üzenet megy egyéb furcsaság csak a rendszer miatt van. Bár jelenleg úgy fest lefut hyperpi is gond nélkül.

Mondjuk hiányoznak driverek, BIOS-t kéne frissíteni és ugye win-t újrahúzni.

Ja, és egy msi MPower MAX-ról van szó 2x4GB HyperX Genesis Grey-el (jelenleg JDEC értékeken). :)

Szerk: köze lefutott HyperPi mindenféle gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#105) Landon válasza Landon (#104) üzenetére


Landon
őstag

PS: Érdekes. Memóriákat beállítottam 1600 9 9 9 27 1T-re (gyári beállítás) de feszt nem adtam neki szóval most rendesen alul lehet feszelve. Eddig AIDA64-be a bench tesztek (mem red/write etc) lementek gond nélkül ill. HyperPi is fut jelenleg is. :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#106) ffodi válasza Landon (#104) üzenetére


ffodi
veterán

Ha csak ennyi a gond, akkor ez valószínű a LinX hülyesége. (illetve, ahogy írod, hiányoznak a driverek, nem friss a win, stb.... ez mind hozzájárulhat). Én is találkoztam már ilyennel, amikor ALL memory-s tesztet akarok csinálni kikapcsolt virtuális memóriával. Azt próbáld meg, hogy nyomsz egy all memory-t, berakja mennyi az, majd a kettővel kisebb értékűt manuálisan beállítod (ahhoz hogy megváltoztasd még egyszer katt az "All"-ra.)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#107) F e Z o válasza Laci2277 (#102) üzenetére


F e Z o
veterán

Első körön AVX-es LinX-szel, ezután játékokkal Battlefield 3, Crysis 3.

(#104) Landon : Egy óra alatt, megvan a bios frissítés, egy új win install frissítésekkel. Azért új rendszer alá illik az új oprendszer szvsz.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#108) Laci2277 válasza helkis (#103) üzenetére


Laci2277
senior tag

Alapon(3.9Ghz)-en offsetes fesz beállítással 1.14V-on volt stabil stressz teszt alatt. Amikor 0.01V-ot csökkentettem(1.13V-ra), már a win sem töltött be. Helkis kolléga tanácsára :R manuálisan állítottam be a feszt, és legnagyobb meglepetésemre 1.040V-on sikerült stabilizálni, ami nem semmi. :)) 0.1V-ot nyertem így az offsettel való beállításhoz képest. Igaz ugyan, hogy terheletlen állapotban nem veszi vissza a feszt, de ez nem zavar, annyit fogyasztásban nem számít szerintem. 4.2Ghz-et 1.16V-on sikerült stabilan összehozni.

(#107) sephi Egy linket kérhetek, ahol le tudom szedni? :B Csak orosz nyelvűt sikerült találnom, na nem mintha sokat kéne állítgani. :D

[ Szerkesztve ]

(#109) Landon


Landon
őstag

FFodi: Nagyon köszönöm! :R

Sephi: Teljes mértékben igazad van de fél órán belül indulnom kell csak nem bírtam magammal és öszeraktam a gépet. :) Holnap másnaposan, félrészegen akárhogyan is az első dolgom lesz a BIOS frissítés/OP rendszer újarhúzás és utána az OC! :K

Hőmérsékletekről mit gondoltok? Normál? (azt vegyük figyelembe hogy SB-E extreme hűti mx4 pasztával, ne izmozásból mondom csak, hogy nehogy jónak higgyük azt amin igazából nem jó :B )

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#110) F e Z o válasza Laci2277 (#108) üzenetére


F e Z o
veterán

Linx AVX

(#109) Landon : Hőfokok egyenlőre rendben, de feszemeléssel radikálisan fog növekedni.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#111) Landon válasza F e Z o (#110) üzenetére


Landon
őstag

Az tudom és rendben is van én most csak attól tartok, hogy a pasztázás rendben van e. Sajnos fel kellett emelnem a HS-t a CPU-ról hogy a csavarok a helyükre illeszkedjenek és ezért aggódom kicsit, hogy minden rendben van e és úgy hűt a Thermalright sb-e e. ahogy kell neki. :)

Hülye kérdés: iGPU-t nem lehet egyszerűen inaktiválni simán mint pl egy onboard audi chip-et BIOS-ban? Vagy az eleve inaktív ha nincs képernyő csatlakoztatva hozzá csak a VGA-hoz?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#112) joshua7 válasza Laci2277 (#97) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi!

Semper Fi

(#113) ST05 válasza Laci2277 (#108) üzenetére


ST05
őstag

"Igaz ugyan, hogy terheletlen állapotban nem veszi vissza a feszt"
az tökéletes ,az jelzi, hogy az adott órajel minimuma körül vagy:ugyanis :

tegyük fel
azt az állapotot, még told meg 1-2xorzóval, ( plusz picivel több fesz ugye)
és akkor elér egy állapotot, amikor vissza fogja venni terheletlenül is !
mondom példaként:
3.9 -1,04V ad neki folyamatosan ( most )
de ha beállitasz 4.0-1,1V al, akkor már ugymond érezni fogja, hogy az idle állapothoz több mint elég tehát sok neki az 1,1V(terheletlenűl), akkor elkezdni elveszegtni :K 0.8-akár 0,6 -ra
( fix feszen is)
szummázva: ez csupán ezen is mulhat, hogy ő visszavesz feszt vagy sem..
LLC -ve tudsz még igy variálni

pl 6. os értéknél még kicsit jobban engedi speedstep" tornáztatni a feszt,
8 as maximum LLC esetén pedig elvileg a legstabilabb egyuttal magasabb feszt tartja !! viszont több fesszel is)
tehát elkezded mondjuk llc 4, emeled 5 re, akkor már csak 1,05 öt adsz
LLC6: 1,03
LLC7: 1,01 ....stb tehát ahogy erősited a fesz stabilitását (llc-vel) ugymond
egyuttal vehetsz is el tőle,
ezt majd mindig le ellenőrzöd milyen llc-vel mennyirefixálja fentebb! mert a fenti számok hasraütésre vannak
Mindez azért is érdekes, mert ha autoLLC_n vagy, akkor könnyen megtrükköz, mert lehet
egy 1,03 esetén ő 6ost rak, mig 1,04 -nél már csak llc 3 ast vagy akármi
( és épp ezért hajitott el, hiába csak egy századott vettél el, lehet más llc-t kapott...)
tehát a digi-vrm auto beállitoásoktol kezdve az llc, és sokminden ami auton van, nagyban
változhat már kis el állitásokra is ... :))

[ Szerkesztve ]

(#114) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Nem figyeltem a fejlödést, de 1155 és 1156 között, gondolom befektetésben a lga1155be érte meg.
Most a 1150-es foglalatos cuccba megéri beszállni? Ez is ilyen zsákutca lesz mint az lga1156?
Vagy ténylegesen az 1155öt váltja le az 1150?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#115) F e Z o válasza Dictator^ (#114) üzenetére


F e Z o
veterán

Idővel minden tokozás zsákutca. Ne is álmodjuk olyan hosszú életű tokozásokról, mint amilyen a socket A vagy a 775 volt. Egyébként igen, hamost vásárol konfigot az ember, akkor 1150-be érdemes fektetni. A most megjelent Haswell kódnevű processzorok után a jövőre megjelenő Broadwell procik is 1150-be fognak érkezni.

H2O über alles!

(#116) Laci2277 válasza ST05 (#113) üzenetére


Laci2277
senior tag

Beállítottam 42-re és egy kis plusz feszt is adtam neki. De így is mintha bebetonozták volna úgy tartja az értéket ,max 0.01-0.02V-ot ugrál, sem terheléskor sem idle-ben nem változik többet. :K Ez így jó szerintem, mert az offset és az adaptív használatával 0.05-0.1V-tal többet kér a proci terheléskor. :K

Kipróbáltam a Crysis 3-at, proci alapon ment(3.9Ghz), amihez 1.040V társult és 30perc játék alatt sem nagyon ment 50 fok fölé a hőmérséklet. :N

(#117) Landon


Landon
őstag

Telepítettem új OS-t de LinX (akármilyen memória méretet állítko be) még mindíg kiírja, hogy not enough memory és leáll. (Nincs semmi OC beállítva).

Új AIDA rendes DRAM fesz adatot mér, mert nálam 1.63V-ot jelez. Alapból a lap beállít 1.5V-nál magasabb értéket?!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#118) Landon válasza Landon (#117) üzenetére


Landon
őstag

OK új AIDA-ban a memória fesz tuti hülyeség, mert nem változik akkor se ha BIOS-ba manuálisan állítom be.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#119) ST05 válasza Landon (#118) üzenetére


ST05
őstag

hol irja az AIDA a memória feszt?

mivel a grey kingstonod 1,65-ös nem 1,5v.-os ne csodálkozz hogy annyit kap amennyit "kér"

[ Szerkesztve ]

(#120) Landon válasza ST05 (#119) üzenetére


Landon
őstag

Sensor-nál írná az új beta.

Linx: hosszas keresés utána úgyfest megoldódott a probléma. Egy régebbi linpack-et használva megy és végre nem dob hibát. Meg tudnátok nekem mondani milyen verziószámú LiX-et használtok? 0.6.4 - ???

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#121) ST05 válasza Landon (#120) üzenetére


ST05
őstag

ez az AVX-es ez jobban emlegít,ezzel szoktak tesztelni !

memoria fesz értéket a béta aida-ban sem látom ,
nem véletlen mást nézel,? és azért sem változott állításra?

(#122) Landon válasza ST05 (#121) üzenetére


Landon
őstag

Ehh amekkora szerencsém van pont 2 olyan verzióval szenvedtem ami nem megy haswell-el... A legújabb 11.05-ös megy gond nélkül. :) Illetve menne ha nem lenne eleve hibás a program. Ugyan azt a hibát kapom amit mások is de ezt írták is a fórumon hogy valami gáz van vele de majd nem soká jön gondolom a javított verzió ami működik rendesen.

Viszont annyira elég volt, hogy lássam, hogy 79C-ig felmegy a hőfok. Normális ez? :F Tudom, hogy melegszik a haswell de egy thermalright sb-e extrem-nél is normális ez? Mind ez alapon.

AIDA: Voltage values alatt DIMM néven van.:)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#123) Laci2277 válasza Landon (#118) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nálam változik a memória fesz az Aidában, ha a biosban módosítom. :K

(#122) Landon Mennyi volt teszt közben a fesz? Mert alapon, és a beállítások auton hagyva nálam 1.27V-ot kapott a proci, lehet, hogy ezért melegedik nagyon nálad is. :K

[ Szerkesztve ]

(#124) ST05 válasza Landon (#122) üzenetére


ST05
őstag

ha majd huzod, és nem sok fesszel, akkor sem fog jobban melegedni,
igen normális, mind hasonlóképp csinál stresszelés alatt, ha ez zavar
akkor az aidába csak cpu stress-t használj, az kíméletesebb
egyébként játékok alatt majd sokkal levesebb lesz, dont worry :K

igen Laci jól mondja, fix fesszel keress valami jó beállítást

[ Szerkesztve ]

(#125) Landon


Landon
őstag

En eddig csak alapon teszttem csak hogy lassam a homersekleteket. OC kesobb lesz.

Full alapon mennyi gflop-ot kaptok 4770k-val?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#126) Dictator^ válasza F e Z o (#115) üzenetére


Dictator^
veterán

Persze, hogy minden zsákutca idővel, de a 775be már fix nem fektetek be (jelenleg az van), de ezekszerint 1155be sem éri már meg, hanem jöhet az 1150 (ami reméljük hosszabb életű lesz mint az 1156)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#127) Landon


Landon
őstag

Ez a Turbo Boost egész pontosan milyen elven működik mert ahogy nézem full load tesztelés közben (pl Linx, Aida) 3.7GHz-ig tolja fel az órajelet nem 3.9Ghz-ig.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#128) ST05 válasza Landon (#127) üzenetére


ST05
őstag

4 aktív mag 3.7__3 mag 3.8____2 és 1 mag 3.9
Intel® Turbo Boost Technology frequency table

(#129) Landon válasza ST05 (#128) üzenetére


Landon
őstag

Ehh ezt én is megtalálhattam volna, sorry. :B Köszönöm!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#130) McKalton


McKalton
tag

Sziasztok!

Na én is a hétvégén összeraktam új Haswell alapú konfigomat.
Gigabyte Z87X-UD5H alaplap, Core i7-4770K, 8GB Corsair Dominator Platinum DDR3-2133MHz CL9 1.5V ramok, Palit Jetstream GTX 680 4GBGDDR5

Meglepetésemre, gyári hűtővel 4,6GHz-en 1.25V-on stabilan mennek a tesztek, játékok. Majd dobok fel képet délután ha hazaértem melóból.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#131) Landon válasza McKalton (#130) üzenetére


Landon
őstag

Gyári hűtővel? Az szép!

Kérdés: hogy van ez hogy valaki kap gyári hűtőt valaki nem?! O.o Engem nem zavar csak érdekelne mert én is box-os változatott vettem de abba egy darab hűtő nem volt. Bele se fért volna a dobozba.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#132) McKalton válasza Landon (#131) üzenetére


McKalton
tag

gyári hűtővel, de már gondolkodok vagy veszek egy Corsair H100i-t vagy szerzek a meglévő Cooler Master Z600-amhoz LGA 1150-es lefogatót.

Hardwired!

(#133) Landon válasza McKalton (#132) üzenetére


Landon
őstag

Hát én sok jót nem hallottam a kompakt vizekről. Én is azt akartam és inkább rábeszéltek a Silver Arrow SB-E E-re. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#134) McKalton válasza Landon (#133) üzenetére


McKalton
tag

ez a hűtő nem okozna gondot a dominator platinum memóriáim miatt? el férne mellette?

Hardwired!

(#135) Landon válasza McKalton (#134) üzenetére


Landon
őstag

De igen. Nálam még a low profile ramok sem férnek el normálisan. A venti 'szorítja le' az egyik ram modulom.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#136) ricsiii01


ricsiii01
tag

Hello!
Egy i5 4430 kb melyik ivy illetve sandy i5-tel van egy szinten? Teszt már van a haswell i5-ökről? PH!-n mikor lesz vmit tudtok?
Köszi! :)

.

(#137) Shodan


Shodan
addikt

4670k val kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Ha sleep módaban van mekkora a fogyasztása? És ha sleepből visszahozom pontosan hogy jelentkezik az USB 3 bug? Elvileg az csak az adathordozókra vonatkozik?
Mert ha visszahozom hibernált állapotból akkor az USB3-ra csatlakoztatott egér nyomtató, USB-s headset is simán működik...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#138) ST05 válasza ricsiii01 (#136) üzenetére


ST05
őstag

prohardveres haswell teszt

4430, az elöző 3330 utódja, nagyjábol 10% mindig van köztük,,
de azt nem érdemes venni, inkább akkor a 4570 van 2-3k val drágábban ,..

(#139) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

gondolom most már összegyűlt némi tapasztalat itt, ezért lenne pár kérdésem.

24/7-ben meddig lehet átlagosan biztonságosan húzni a procikat ~14e ft-os léghűtéssel? (lehet nem érné meg K-sat venni, elég lenne a simát húzni) ivy-nál is jobban melegszenek vagy kb ugyan olyan? mennyi a max biztonságos hőmérséklet?

What is your ikigai?

(#140) ST05 válasza aAron_ (#139) üzenetére


ST05
őstag

ajánlom ezt a cikket ,szerintem minden kérdésedre választ kapsz [link]

igen melegebb ivynál is, mert beköltözött még a vrm vezérlő is,
a tesztben csak ugy fogalmaznak 80-90 alatt legyen tartva és kész,
az hogy ebbe milyen fesz ,és órajel tartozik ,az függ majd az adott példány képességeitől nagyban !
Nekem sem lett volna feltétlen szükség a K-s huzható, de ha már veszek ugy voltam vele legyen K-s
+10k -ért, annyi élvezetet pluszt szerintem nyujt a K-s proci , esetleges késöbbi eladásnál
is minidg keresettebbek a k-s procik :K

(#141) Shodan válasza Landon (#104) üzenetére


Shodan
addikt

Szerintem teljesen normális hőmérséklet értékek.
Egyébként meg ha "csúszkált" felrakásnál nem probléma, így pont hogy ha maradt is alatta légrés, buborék, akkor az így megszűnik.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#142) Laci2277


Laci2277
senior tag

A ram fesz és melyik másik fesz között nem szabad, csak 0.4-0.5V különbségnek lenni, hogy a proci hosszútávon ne degradálódjon? Vagy ez itt nem áll fenn?

[ Szerkesztve ]

(#143) ST05 válasza Laci2277 (#142) üzenetére


ST05
őstag

vcsaa fesz a másik ,amit memória tuningnál 1,15 ről felpakolják 1,25 -re
hangsúlyozom ! tuningnál +
de erre vonatkozoan ,hogy a te esetetben erre szükség van -e nem találtam infót
viszont már sandy óta 1,5V volna az ideális, ha félsz a degradálástól,
keresd meg a ramod mit tud 1,5V-al vagy 1,55-el
1866, vagy 2133 akár,
de egyébként ha ugyhagyod sem lesz semmi problémád [link]
itt is támogatottnak írják az 1,65 ös ramokat, és nem tér ki, hogy emelni kellene bármit is,
szóval nem kell aggódj :K :R

(#144) Laci2277 válasza ST05 (#143) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ez a memóriám van, ami 2400-on megy 1.65V-tal gyári adatok szerint, illetve le tudtam csökkenteni 1.625V-ra. :K Ok köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#145) ST05 válasza Laci2277 (#144) üzenetére


ST05
őstag

ahamm :K frankó kis rampár ,
XMP Profile #2: D3-2133 CL11-12-11 @1.6V
én ezen az XMP 2-es profilján járatnám ezesetben , és kész
de az 1.estől sem lesz gondja, ha viszi viszi :)
haswell már 3000mhz es ramokat elkezel,
és gondolom azok sem 1,5V osak :C

(#146) Laci2277


Laci2277
senior tag

Ez az a fesz(VCCSA) amit az elöbb említettél? Mert akkor ez igen kevés, nem?

(#145) ST05 Igazad lehet, mert játékok alatt olyan sokat nem jelent az, hogy 2133-on vagy 2400-on megy a ram.

[ Szerkesztve ]

(#147) ST05 válasza Laci2277 (#146) üzenetére


ST05
őstag

igen nálam is annyi pont , úgy tünik ezzel meg is bukik a ( kell minimum 0,5 a két érték között)
pletyka, ugyanis láthatóan auton kezeli a proci.
amit én tunig tesztből vettem 1,15-röl emelést 1,25-re ott nyilván már ők fel fixálhatták maguk.

(#148) ffodi válasza Laci2277 (#142) üzenetére


ffodi
veterán

Itt nincs ilyen, és ez a dolog már SB/IB-re sem igaz (annak ellenére, hogy sokan ezt állítják). A VCCSA a memóriavezérlő feszültsége (nem pedig a VTT, VCCIO, vagy bármi más), ami a korábbi rendszereknél 0,925 V. Itt talán még kevesebb is. Alapbeállításon is nagyobb a difi, mint 0,5 V, úgyhogy nincs miről beszélni.

Egyszerű tuningnál (pl. 4-4,3 GHz), mehet minden alapértéken, nem kell emelni sem a VCCSA-n, sem a VRing-en (CPU Cache), sem semmin, a VCore-on kívül. Ha 4 slotnyi RAM-od, van, esetleg BCLK-n, vagy a "BCLK szorzón" emelsz, akkor kellhet pluszba a VCCSA-nak, vagy a VRing-nek, de akkor sem hiszem, hogy több, mint 0,05-0,15 V.

ST05:

Nem minimum 0,5 V kell, hanem max 0,5 V lehet. Nem mindegy. Viszont itt nem lényeg, hiszen ebben az esetben ez szimplán nem igaz.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#149) ST05 válasza ffodi (#148) üzenetére


ST05
őstag

:R jogos, én is igy itéltem meg, ugyanis nálam is 0,8 felett van valamivel,
hiába terhelem vagy bármi , nem változik :R

köszönjük a megerősítést :K

[ Szerkesztve ]

(#150) Laci2277 válasza ffodi (#148) üzenetére


Laci2277
senior tag

Köszönöm a felvilágosítást és a segítséget. :R

ST05 :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.